جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/22 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2881

  حذف سهميه آزاد کارشناسي ناپيوسته آموزشکده هاي فني وحرفه اي آموزش وپرورش  

گروه آزمون وسنجش: در پي صفر شدن ظرفيت کارداني به کارشناسي ناپيوسته آموزشکده هاي فني و حرفه اي آموزش و پرورش، داوطلبان به مجلس شکايت کردند و مشخص شد تمام ظرفيت هاي روزانه به معلمان اختصاص يافته است.
علي عباسپور تهراني فرد، رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در اين خصوص به فارس گفت: تعدادي از داوطلبان کارداني به کارشناسي ناپيوسته عنوان مي کردند که آموزشکده هاي فني و حرفه اي آموزش و پرورش سهميه آزاد روزانه را حذف کرده است و تنها سهميه شبانه آزاد دارد.
وي ادامه داد: با توجه به اينکه درخواست ها در اين خصوص زياد بود، با آموزش و پرورش مکاتبه کرديم و خواستيم در اين خصوص توضيح داده شود.
عباسپور اظهار داشت: بعد از توضيح مسئولان آموزش و پرورش مشخص شد که وزارت آموزش و پرورش امسال تصميم گرفته بود که به خاطر ارتقاي سطح مدرک معلم ها، کل ظرفيت روزانه مراکز فني وحرفه اي که زير پوشش دانشگاه پيامبر اعظم(ص) هستند را به معلمان داراي مدرک کارداني اختصاص دهد به همين دليل در اين رشته ها سهميه آزاد روزانه نگرفته بود.  وي گفت: عنوان مي شود که يک هزار معلم در اين امتحان شرکت کردند و 500 معلم پذيرفته شدند.
رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اظهار داشت: ما چند توصيه به آموزش و پرورش داشتيم اول اينکه در تکميل ظرفيت روزانه از سهميه آزاد استفاده کنند. دوم اينکه به دانشجوياني که به دليل صفر شدن ظرفيت روزانه به رغم کسب نمره  خوب، در دوره هاي شبانه در شهرستان ها پذيرفته شدند مساعدت شود تا بتوانند در دوره هاي روزانه پذيرش شوند. وي افزود: توصيه جدي ما اين بود که در سال آينده ديگر سهيمه آزاد را صفر نکنند و براي تشويق کساني که در دوره هاي کارداني پيوسته مشفول به تحصيل هستند، 30 يا 50 درصد سهميه در نظر بگيرند. عباسپور اضافه کرد: در هر حال به خاطر معلمان اين حذف سهميه روزانه را توسط آموزش و پرورش، ناديده گرفتيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته