جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/07/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3146

  تيم دانشگاه آزاد اسلامي در مسابقات جهاني ARCA کرواسي درخشيد 

دکتر محمدعلي ضيا عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان و شاهين گوانجي دانشجوي رشته گياه پزشکي اين واحد دانشگاهي در مسابقات جهاني ARCA کرواسي افتخار آفريدند.
به گزارش ايسکانيوز، شاهين گوانجي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان تنها تيم شرکت کننده از دانشگاه هاي ايران بود که در اين دوره از مسابقات حضور داشت.
وي در ادامه افزود: تيم دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان با کسب مدال طلاي جهاني در رشته داروسازي گياهي ARCA، کسب مدال برنز جهان در رشته ميکروبيولوژي ARCA، کسب جايزه ويژه برترين اختراع جهان از کشور لهستان و مرکز جهاني IWIS و کسب جايزه ويژه و مدال ژينيوس از فدراسيون جهاني مخترعين، توانست بيشترين مدال و جايزه را به خود اختصاص دهد.
وي، تعداد تيم هاي شرکت کننده در اين دوره از مسابقات را 600 تيم ذکر کرد و افزود: اين تيم ها در زمينه هاي پزشکي، داروسازي، مکانيک و انرژي هاي نوين به رقابت پرداختند.
شاهين گوانجي دانشجوي رشته گياه پزشکي واحد خوراسگان سطح مسابقات را بسيار خوب ارزيابي کرد و گفت: از تمامي مراکز علمي و دانشگاهي جهان در اين مسابقات حضور داشتند که رقابت را بسيار سنگين مي کرد، ولي به لطف خداوند توانستيم نتايج خوبي را براي کشور کسب کنيم.
وي در ادامه تصريح کرد: تيم ايران در نتايج گروهي، توانست مقام سوم جهان را کسب کند که مي توان گفت اين نتيجه مرهون زحمات تمام کساني است که در دانشگاه آزاد اسلامي صادقانه خدمت مي کنند.
وي در پايان تاکيد کرد: جايزه ويژه و مدال ژينيوس تنها مدالي بود که از سوي فدراسيون جهاني مخترعين به دکتر احمدعلي فروغي ابري رئيس واحد خوراسگان تعلق گرفت که اين نيز کسب اعتبار جهاني براي دانشگاه آزاد اسلامي محسوب مي شود.
اين دوره از مسابقات از 16 تا 21 سپتامبر 2008 (اواخر شهريورماه 87) در شهر زاگراب پايتخت کشور کرواسي برگزار شد که به ترتيب کرواسي، روماني و ايران، مقام هاي اول تا سوم جهان را به خود اختصاص دادند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته