جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/07/21 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) (شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) را تسليت مي گوييم) نسخه شماره 3437

رئيس واحد تهران مرکزي خبرداد ;
28 ميليارد ريال هزينه تجهيزات دانشگاه در سال گذشته

رييس پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي:
سرفصلهاي علوم انساني بايد با هدف کارآمدي دانشجويان تنظيم شود

مديرعامل مخابرات استان فارس:
دانشگاه آزاد اسلامي افتخاري براي ايران اسلامي است


پنجمين نشست رييس واحد تهران شمال در دانشکده علوم و فنون دريايي

رييس واحد فلاورجان تاکيد کرد:
اجراي دقيق برنامه هاي آموزشي و ارايه راهکارهاي سازنده جهت پيشبرد اهداف دانشگاه


برگزاري همايش مثبت انديشي و زندگي هدفمند در واحد اسلامشهر

معاون فرهنگي وزير علوم، تحقيقات و فناوري:
دانشگاه ها نگاهي حداکثري و درمان نگر به مضامين قرآن داشته باشند


با دانشجويان


كوتاه و خواندني


  رئيس واحد تهران مرکزي خبرداد ;
 28 ميليارد ريال هزينه تجهيزات دانشگاه در سال گذشته 

 رئيس واحد تهران مرکزي گفت: سال گذشته مبلغي حدود 28 ميليارد ريال براي ارتقا» سيستم مکانيزاسيون و خريد تجهيزات آزمايشگاهي و کارگاهي هزينه شده است.
به گزارش آفرينش دکتر محمدعلي گذشتي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مرکزي با بيان اين مطلب تصريح کرد: فراهم آوردن بستر مناسب براي فعاليتهاي علمي و پژوهشي براي نخبگان و اعضا» هيئت علمي در راستاي توليد علم، گسترش کرسيهاي نظريه پردازي و تشويقشان به ارائه نظريه هاي جديد، حضور در مجامع بين المللي با ارائه مقاله و استفاده از فرصتهاي مطالعاتي در داخل و خارج از کشور به منظور ارتقا» سطح علمي و دانش فردي، اولويت دادن به مطالعات و پژوهشهاي کاربردي در قالب طرحهاي پژوهشي درون و برون دانشگاهي، تشويق و گسترش کمي و کيفي مراکز تحقيقاتي با تامين امکانات و اعتبارات مورد نياز، برقراري ارتباط و تعامل گسترده نخبگان و پژوهشگران با ساير مجامع علمي داخلي و خارجي و واحدهاي صنعتي و تجاري را از مولفه هاي تاثيرگذار دانست.


  رييس پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي:
 سرفصلهاي علوم انساني بايد با هدف کارآمدي دانشجويان تنظيم شود  

 رييس پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي گفت: سرفصلهاي علوم انساني بايد با هدف کارآمدي دانشجويان تنظيم شود.
حميدرضا آيت اللهي روز دوشنبه طي نشست خبري در جمع خبرنگاران بيان کرد: بايد در علوم انساني تحولات زيادي صورت بگيرد زيرا اين علم از سه نقص رنج مي برد که ناکارآمد بودن، به روز نبودن و عدم تناسب با جامعه از جمله آنها است. وي ادامه داد: سرفصلها در برخي رشته هاي علوم انساني دست نخورده است اما با توجه به تحولات ساير کشورها نبايد اين علم را از تغييرات دور نگاه داريم. وي اضافه کرد: اساتيدي هستند که درسها را تکرار مي کنند اما استادان نوآوري هم هستند که با کنکور کارشناسي ارشد برخورد مي کنند که سرفصلهاي آن تکراري است و مجبور مي شوند سرفصلهاي گذشته را تدريس کنند. آيت اللهي درباره معيارهاي انتخاب اساتيد براي بررسي بازنگري دروس افزود: براي اين منظور اساتيدي درنظر گرفته مي شوند که در علوم انساني در رشته خود متخصص باشند و توانايي تبديل منابع علمي به مسائل روز کشور را نيز داشته باشند.
آيت اللهي با اشاره به بحث اسلامي شدن علوم انساني در کشور گفت: تلاش غرب درباره علوم انساني براي رسيدن به اين است که به وسيله علوم انساني براي بشر رفاه ايجاد کند اما ما به وسيله اسلامي کردن علوم انساني مي خواهيم علاوه بر رفاه مادي به رفاه معنوي نيز توجه کنيم.
وي با اشاره به تکرار درسها در دانشگاهها خاطرنشان کرد: دانشجويان دوره هاي کارشناسي و کارشناسي ارشد مطالبي مي آموزند اما توانايي حل مشکلات در جامعه را ندارند به همين علت تحول و بازبيني در سرفصلهاي علوم انساني امري مهم و جدي تلقي مي شود.
رييس پژوهشگاه علوم انساني اضافه کرد: علوم انساني داراي تعداد زيادي دانشجو است اما تعداد کمي از آنان از عهده مشکلات برمي آيند و اين امر مهم که بايد پس از پايان تحصيلات دانشجويان از درس فاصله نگيرند را بايد مورد توجه قرار داد. وي با اشاره به کاربردي کردن علوم گفت: حتما نبايد همه چيز را کاربردي کرد بلکه بايد مسايل بنيادين را بررسي کنيم و براساس آن در جامعه حضور داشته باشيم.وي با اشاره به اينکه علوم انساني بايد کارآمد باشد گفت: فارغ التحصيلان اين رشته بايد مشکلات کشور خويش را شناخته و راه حلهايي براي حل آنها ارايه کنند.   رئيس پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي نحوه اجراي بازنگري علوم انساني و الزامات اين طرح را تشريح کرد و با بيان اينکه بحث بازنگري علوم انساني نبايد رسانه اي مي شد, گفت: در بازنگري علوم انساني به دنبال محدود کردن ترجمه متون علمي غربي نيستيم.


  مديرعامل مخابرات استان فارس:
 دانشگاه آزاد اسلامي افتخاري براي ايران اسلامي است  

مديرعامل مخابرات استان فارس گفت: دانشگاه آزاد اسلامي افتخاري براي ايران اسلامي و واحد شيراز افتخار فارس محسوب مي شود.
 به گزارش ايسکانيوز, مهندس اميري مديرعامل مخابرات استان فارس به همراه معاونين خود از دانشگاه آزاد اسلامي شيراز بازديد کردند.
در اين بازديد که به دعوت رياست دانشگاه آزاد اسلامي شيراز صورت گرفت دکتر جمال زاده رئيس و معاونان دانشگاه و روساي دانشکده ها حضور داشتند.
وي ضمن بازديد از دو دانشکده کشاورزي و فني و مهندسي اظهار داشت: اگر ما بتوانيم خدمتي کنيم که مراکز آموزشي و علمي، رشد پيدا کنند خدمت به مردم کرده ايم.
وي خدمت به دانشگاه را عبادت دانسته و گفت همه مسئولين بايد جايگاه علم و انديشه در دانشگاه را درک کنند و در حل مشکلات محيط هاي علمي همت گمارند. وي چشم انداز سايت واحدشيراز را زيبا توصيف کرد و فعاليتهاي عمراني انجام شده را قابل تقدير دانست.
در اين بازديد دکتر جمال زاده رئيس دانشگاه ضمن تبيين جايگاه دانشگاه و ارزش علم و دانش دانشگاه آزاد اسلامي را مکمل مراکز آموزشي کشور دانست.
وي از مسئولين استان به خصوص استاندار، نمايندگان، فرماندار و شهرداري شيراز درجهت رفع مشکلات دانشگاه صميمانه تشکر و اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي سرمايه مادي و معنوي نظام جمهوري اسلامي و زمينه ساز رشد و پيشرفت علمي و معنوي کشور است.
وي همکاري مسئولين استاني را در حل مشکلات اين دانشگاه قابل ستايش و تقدير دانست و اظهار داشت: با عنايت خاص و ديد مثبتي که توسط مسئولين محترم در رابطه با رشد و پيشرفت و توسعه اين دانشگاه وجود دارد آينده دانشگاه آزاد اسلامي شيراز آينده درخشاني خواهد بود.
اين بازديد که به منظور حل مشکل مخابراتي و اينترنتي سايت پرديس دانشگاه آزاد اسلامي شيراز صورت گرفت مهندس اميري مديرعامل مخابرات استان فارس درخصوص حل مشکل اينترنت، تلفن هاي ثابت و عمومي و تقويت خط موبايل قول مساعد دادند. 


  پنجمين نشست رييس واحد تهران شمال در دانشکده علوم و فنون دريايي 

دانشکده علوم و فنون دريايي پنجمين دانشکده واحد تهران شمال است که دکتر يعقوب نژاد روز سه شنبه 5 آبان ماه از نزديک در روند برنامه هاي دانشگاه و ديدگاههاي مديران، مسئولان و دانشجويان آن دانشکده قرار خواهند گرفت.
به گزارش آفرينش عليرضا بدرنژاد با اعلام اين خبر گفت: از ابتداي سال جاري رئيس واحد با هدف برقراي ارتباط رودررو با دانشگاهيان و اطلاع از ديدگاهها و نکته نظرات آنان پيرامون مسايل و مشکلات دانشگاهي  برگزاري جلسات چهره به چهره را در دستور کار خود قرار داده است که خوشبختانه اين نشستها با استقبال چشمگيري در واحد مواجه شده است.
مدير روابط عمومي واحد تهران شمال افزود: معمولا جلسه هر دانشکده از دو هفته قبل اطلاع رساني مي شود تا امکان ملاقات اکثريت داوطلبان با رئيس واحد فراهم شود. وي ادامه اين نشستها صرفا با حضور رئيس واحد و شخص مخاطب و بدون حضور ساير افراد و مسئولين برگزار مي شود که در فضايي آرام و بي دغدغه دکتر يعقوب نژاد به استماع ديدگاههاي افراد پرداخته و راهکارهاي لازم را ارايه مي نمايد . وي خاطرنشان ساخت: علاوه بر روزهاي پنجشنبه هر هفته که روز ملاقات عمومي رئيس واحد با ارباب رجوع مي باشد، مخاطبين محترم مي توانند نکته نظرات خود را از طريق پست الکترونيکي پايگاه اطلاع رساني دانشگاه، ستون انتقادات و پيشنهادات، تلفن پيام گير، صندوقهاي ارتباط با رئيس واحد و... در ميان گذارند. گفتني است پيش از اين، جلسات چهره به چهره دکتر يعقوب نژاد در دانشکده هاي علوم انساني، علوم پايه زبانهاي خارجي،  مديريت و علوم اجتماعي برگزار شده و قرار است تا پايان سال جاري  نيز در ما بقي دانشکده ها برگزار شود.


  رييس واحد فلاورجان تاکيد کرد:
 اجراي دقيق برنامه هاي آموزشي و ارايه راهکارهاي سازنده جهت پيشبرد اهداف دانشگاه  

رييس واحد فلاورجان از مديران گروه هاي آموزشي خواست ضمن اجراي دقيق برنامه هاي آموزشي جديد و ارايه راهکارهاي مناسب و سازنده قدمهاي موثري را جهت پيشبرد اهداف عالي دانشگاه بردارند.
به گزارش ايسکانيوز، نخستين نشست اعضاي هيات رييسه دانشگاه با مديران گروه هاي آموزشي و مديران اجرايي اين واحد دانشگاهي در سال تحصيلي جديد برگزار شد.
در اين نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمين بيگي رييس شوراي فرهنگي منطقه چهار برگزار شد ابتدا دکتر روزبهاني رييس واحد از مديران گروه هاي آموزشي خواست ضمن اجراي دقيق برنامه هاي آموزشي با جديد و ارايه راهکارهاي مناسب و سازنده قدمهاي موثري را جهت پيشبرد اهداف عالي دانشگاه بردارند.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمين بيگي نقش مديران گروه هاي آموزشي در ايجاد يک فرهنگ ديني و اصيل اسلامي در بين دانشجويان را مهم خواند و با توجه به الگوپذيري دانشجويان از رفتار اساتيد گفت: اعضاي هيات علمي با ايجاد هسته هاي فرهنگي در کليه امور فرهنگي دانشگاه فعال باشند.
در اين جلسه مديران گروه و مديران اجرايي واحد نظرات و پيشنهادات خود را بيان کرده و با اهميت دانستن مسايل فرهنگي يادآور شد که فعاليتهاي فرهنگي بسيارمهم و نياز به يک برنامه ريزي دقيق با جلسات تخصصي دارد و به صورتي بايد اجرا شود که بازتاب مثبت و سازنده داشته باشد. در پايان حجت الاسلام و المسلمين سليميان رييس دفتر فرهنگ اسلامي واحد خواستار همکاري و تعامل بيشتر اعضاي هيات علمي با حوزه فرهنگي دانشگاه شد.  


  برگزاري همايش مثبت انديشي و زندگي هدفمند در واحد اسلامشهر 

دکتر فرهنگ در همايش مثبت انديشي و زندگي هدفمند, اهداف بزرگ را مي توان با خرد کردن، برنامه ريزي و زمانبندي منطقي قابل دستيابي کرد. به گزارش آفرنيش، همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد، به همت دفتر فرهنگ اسلامي و اداره روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر، گفتمانهاي استاد و دانشجو با عناوين و گفتارهاي متنوع مثبت انديشي، زندگي هدفمند، آشتي با خدا، ازدواج موفق و... با حضور دکتر شاهين فرهنگ، استاد دانشگاه صنعتي شريف و مدرس تکنيکهاي موفقيت، در سالن اجتماعات اين واحد برگزار مي شود. در اولين گفتمان استاد و دانشجو با عنوان مثبت انديشي و زندگي هدفمند، دکتر شاهين فرهنگ ضمن تشريح سيستم بدن و ساختار مغز انسان، پيچيده ترين سيستم وجودي را مغز انسان معرفي نمود و گفت: ما انسانها فقط از 12 درصد توان مغز خود بهره مي بريم. وي ضمن اشاره به آيات نوراني و هدايتگر قرآن کريم از جمله آيه 31 سوره بقره و آيه 53 سوره اسرا» گفت: ضمير ناخودآگاه انسان همه کلمات را به دقت خارق العاده اي شناخته و به محض شنيدن يک واژه معني دار، چه مثبت و چه منفي، آن را مورد تجزيه و تحليل قرا داده و با تکرار مکرر آن را بزرگ مي کند. وي تکرار را رمز اصلي در موفقيت دانست و گفت: رمز نفوذ و کنترل ضمير ناخودآگاه و موفقيت، فقط تکرار است. دکتر فرهنگ گفت: آنچه که در اين گفتمان بيان شد حاکي از آن بود که انديشه ها و احساسات انسان به زندگي او شکل مي دهند. وي افزود: در واقع ذهن انسان به هرچيزي که مشغول شود همان را به سوي خود جذب مي کند و آينده ما نتيجه تفکرات، نوع نگاه، باورها و رفتارهاي خود ماست که همانند آينه اي تفکرات ما را به سوي ما بازمي تاباند. فرهنگ ادامه داد: انسانها به همان ميزان که مي انديشند، باور و عمل کرده و هدفمند حرکت مي کنند بنابراين اهداف بزرگ را مي توان با خرد کردن، برنامه ريزي و زمانبندي منطقي قابل دستيابي کرد. اولين گفتمان استاد و دانشجو با حضور تعداد کثيري از دانشجويان در روز يکشنبه برگزار شد.


 معاون فرهنگي وزير علوم، تحقيقات و فناوري:
 دانشگاه ها نگاهي حداکثري و درمان نگر به مضامين قرآن داشته باشند 

معاون فرهنگي وزير علوم، تحقيقات و فناوري تاکيد کرد: دانشگاه ها نگاهي حداکثري و درمان نگر به مضامين قرآن داشته باشند.  محمد باقر خرمشاد در مراسم افتتاحيه بيست و چهارمين جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران در تالار رازي مشهد، گفت: نياز بشر به داشتن بصيرت قرآني نيازي هميشگي است، اما در اين برهه زماني اين نياز تشديد شده است. به گزارش  آفرينش وي نياز انسان را به قرآن کريم نيازي هميشگي دانست و افزود: اين نياز همانند نياز انسان به اکسيژن است که معمولا به آن توجهي نداريم ولي اگر لحظه اي اين تنفس قطع شود، ديگر وجودي از انسان باقي نمي ماند. خرمشاد عدم توانايي بشر در تدبر عميق در قرآن را از ضعف بشري دانست و افزود: اگر بشر نتواند در اين کتاب ابدي تفکر عميقي داشته باشد، ايراد از فرستنده خبر نيست بلکه به طور حتم مشکل از دريافت کننده است.
معاون فرهنگي وزير علوم تصريح کرد: پيامبر نيز در حديث ثقلين نه تنها قرآن را بلکه وجود ائمه معصمومين(ع) را نيز نجات دهنده بشر از گمراهي معرفي مي کند و وظيفه ويژه حاملان قرآن کريم اين است که نگاهي حداکثري بر اين کتاب الهي بيندازند.
وي با اشاره به اين که در رجوع به قران مي توان نگاه حداقلي يا حداکثري داشت، ادامه داد: رجوع به قران به جهت دستيابي به مسايل شريعت خوب است ولي به نوعي نگاه حداقلي است و ما بايد به سمت نگاه هاي حداکثري حرکت کنيم چرا که قران کتابي اجتماعي، سياسي، فرهنگي و فلسفي است.


 با دانشجويان  

فارابي در آشتي دين و فلسفه

استاد: دکتر احدي و دکتر مظاهري------------دانشجو: اعظم داودي ( قسمت سوم )
نظر فارابي درباره نفس
از نظر فارابي نفس انسان داراي قوايي است. قواي نفس انسان يا اجزا آن به نظر فارابي يکسان و داراي يک مرتبه نيستند بلکه برخي از آنها برتر از ديگري هستند به نحوي که قوه پايين نسبت به قوه برتر به منزله ماده است و آن قوه که برتر است به منزله صورت است و برترين قواي نفساني قوه ناطق است که ماده قوه ديگري نيست و او خود صورت تمام صورتهايي است که پايينتر از او قرار دارند. از سوي ديگر معتقد است که با آنکه قواي نفس معتقدند ولي نفس پديدهاي واحد است.
فارابي در نظريات خود بيان ميدارد که چگونه اين قوا يا اجزا نفس در اثر پيوند با همديگر, کل واحدي را تشکيل ميدهند که همان نفس انساني است. اين قوا از جسم جدا نيستند. در جسم رشتههايي است که قواي نفس را به يکديگر مرتبط و متصل ميدارد.
فارابي در تعريف نفس ميگويد: نفس, نخستين استکمال جسم طبيعي آلي بالقوه داراي حيات است. دقيقا همان تعريفي که ارسطو در مورد نفس دارد. در جاي ديگر نيز مانند ارسطو, آن را صورت جسم ناميده است. فارابي در بيان چگونگي نفسانيات هرچند گرايش به آرا ارسطو دارد, ولي تا پايان با او هماهنگ نيست. از يکسو نفس را صورت جسم مي خواند و از سوي ديگر مي گويد نفس جوهري است بسيط, روحاني و مباين با جسم. فارابي مانند ارسطو معتقد بود که اين اتحاد کامل است يعني همان گونه که نقش از موم جداناشدني است نفس نيز نمي تواند زماني از بدن جدا شود و يا زماني ديگر به آن رجوع و در آن حلول پيدا کند. بنابراين از ديد فارابي نفس مي تواند از بدن جدا شود و با از بين رفتن بدن از بين نمي رود. فارابي براي اثبات اين مدعا دلايل زيادي را اقامه مي کند که ذيلا هم آنها را مستقيما از زبان خود او مي شنويم: اول آنکه نفس درک معقولات مي کند و معقولات معاني مجردند چون سفيدي و سياهي اگر معقولات در جسم حاصل شوند بايد که مانند جسم داراي اشکال و مقادير و اوضاع گردند و بدين طريق ديگر معقولات مجرد نباشند. دوم آنکه نفس به خود شعور دارد اگر نفس موجود در آلتي بود, نمي توانست بدون درک آن آلت خود را درک کند. پس ميان نفس و آلت آن, آلتي ديگر است و اين امر موجب تسلسل مي شود. آنچه ذات خود را درک مي کند ذاتش متعلق به اوست و هر موجودي که در آلتي باشد, ذاتش متعلق به ديگري است. سوم اينکه نفس اضداد را با هم درک مي کند در صورتي که در ماده جمع اضداد ممتنع مي باشد. چهارم دلايلي اقناعي است که به موجب آن عقل بعد از پيروي نيرومند مي شود در اين صورت نفس با تباه شدن ماده که موجب حدوث, تکثر و تعيين نفس بود و تعلق آن به اين بدن تباه نشود. نفس بعد از فناي بدن بايد که باقي باشد. ادامه دارد


 كوتاه و خواندني  

شوراي فرهنگي - اجتماعي زنان پيشنهاد داد:
مقطع دکتراي رشته مطالعات زنان در دانشگاه هاي کشور تاسيس شود
در ششصد و بيست و يکمين جلسه شورا شوراي فرهنگي - اجتماعي زنان پيشنهاد شد که مقطع دکتراي رشته مطالعات زنان در دانشگاه هاي کشور تاسيس شود. به گزارش ايسنا، در اين جلسه رييس شوراي فرهنگي - اجتماعي زنان ضمن تسليت سالروز شهادت حضرت امام صادق(ع) گزارشي از برگزاري اولين هم انديشي ضرورت بسط نظريه پردازي در حوزه مسايل زنان توسط شوراي فرهنگي - اجتماعي زنان و هيات حمايت از کرسي هاي نظريه پردازي، ارائه کرد. موضوع جنگ نرم و ضرورت ورود به دفاع نرم و چگونگي آن، از جمله موضوعاتي بود که در اين جلسه مورد بحث و بررسي حاضران قرار گرفت. پيشنهاد تاسيس مقطع دکتراي رشته مطالعات زنان در دانشگاه ها نيز دومين موضوعي بود که از سوي اعضا بر آن تاکيد شد تا دانشجويان به جاي تلاش و هزينه تحصيل و سفر به کشورهاي ديگر، اين رشته را در ايران با هزينه کمتري فراگيرند. دکتر نظري در اين سفر با برخي مسئولان بلند پايه سازمان ملل متحد همچون «راشل مايانجا»(اوگاندايي), مشاور دبيرکل در امور جنسيتي سازمان ملل متحد «کارولين حنان»(سوئدي)- رييس بخش اقتصادي پيشرفت زنان در دبيرخانه سازمان ملل متحد، سفير و نماينده دائم لتوني و رييس کميته سوم مجمع عمومي سازمان ملل متحد که يکي از کميته هاي اصلي و مهم سازمان ملل متحد است، دکتر«عبيد-» معاون اجرايي صندوق جمعيت سازمان ملل متحد،«سعد حوري-» معاون اجرايي يونيسف - ديدار و گفت وگو کرد.

گراميداشت روز دامپزشک در واحد گرمسار
حضور دکتر نادعليان چهره ماندگار رشته دامپزشکي در واحد گرمسار
به مناسبت گراميداشت 14 مهرماه روز دامپزشک مراسم با شکوهي به همت مسئولين دانشکده دامپزشکي و با همکاري صميمانه بسيج دانشجويي پايگاه بقيه الله دانشکده دامپزشکي در محل سالن آمفي تئاتر دانشکده علوم انساني برگزار گرديد.
به گزارش آنا، در ابتداي مراسم دکتر ملايري رياست دانشکده دامپزشکي ضمن خوش آمدگويي به ميهمانان حاضر گوشه اي از فعاليتهاي عمراني و آموزشي اين دانشکده را شامل پروژه در دست احداث بيمارستان دامپزشکي به مساحت 4000 مترمربع، آغاز احداث پروژه ساختمان آموزشي شماره 2 به مساحت 3441 مترمربع، پروژه در دست احداث سلف سرويس دانشجويي به مساحت 500 مترمربع، بهره برداري از مزرعه آموزشي-تحقيقاتي شترمرغ، بهره برداري ازسالن جراحي دامهاي کوچک مجهز به دستگاه بيهوشي استنشاقي و تختهاي جراحي الکترومکانيکي، تجهيز بخش تصويربرداري بيمارستان به دستگاه سونوگرافي رنگي برشمرد. سپس دکتر عباسي رياست واحد ضمن خيرمقدم به حاضرين به دانشجويان توصيه کرد در راه علم آموزي و تحقيق وپژوهش خطرپذير و محکم و استوار باشند و با مشکلات دست و پنجه نرم کنند اهل تحقيق باشند و درس را صرفا براي گرفتن نمره قبولي نخوانند بلکه براي خلاصي از جهل و شکوفايي دانش کشورمان تحصيل نمايند سپس به برنامه هايي که درجهت رفاه دانشجويان دانشکده دامپزشکي در زيرساختهاي اين دانشکده انجام شده و يا در حال انجام است پرداختند.

نماينده دفتر رهبري در دانشگاهها تاکيد کرد:
ضرورت رعايت مسائل فرهنگي در دانشگاه ها
نماينده دفتر مقام معظم رهبري در دانشگاههاي آزاد مازندران بر ضرورت توجه رعايت مسائل فرهنگي در دانشگاه تاکيد کرد.
 به گزارش ايسکانيوز، به همت دفتر فرهنگ اسلامي و معاونت دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي سوادکوه اردوي توجيهي دانشجويان جديدالورود برگزار شد.
اين اردو با حضور نماينده دفتر مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي، رئيس دانشگاه، معاونين، مسئولين فرهنگي و دانشجويان جديدالورود اين دانشگاه به منظور توجيه و آشنايي با حوزه هاي مختلف دانشگاه و مسائل و آئين نامه هاي گوناگون آموزشي، انظباطي، فرهنگي، پژوهشي و... برگزار شد.
دکتر اشرفي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد سوادکوه نيز در اردوي توجيهي دانشجويان جديدالورود اين واحد دانشگاهي بر استفاده هرچه بهتر از فرصتهاي به دست آمده در طول مدت تحصيل در دانشگاه تاکيد کرد.
براساس اين گزارش، در ادامه اين مراسم هريک از معاونين دانشگاه به طور جداگانه به معرفي حوزه هاي خود پرداختند. اردوي توجيهي دانشجويان جديدالورود دانشگاه آزاداسلامي سوادکوه در شهر آلاشت از مناطق ييلاقي سوادکوه برگزار شد. 
 
آغاز فعاليت شوراي  تخصصي در واحد دندانپزشکي
با توجه به موفقيت واحد دندانپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي در اخذ مجوز پذيرش دستيار تخصصي در 9 رشته تخصصي از وزارت بهداشت و آموزش پزشکي و جذب 38 دانشجوي رزيدنتي در مهرماه سال جاري، شوراي  تخصصي دندانپزشکي واحد، فعاليتهاي خود را آغاز نمود.
به گزارش آفرينش, دکتر غلامحسين رمضاني معاون آموزشي و سرپرست کل تخصصي واحد دندانپزشکي  با اعلام اين خبر گفت: شوراي  تخصصي دندانپزشکي که عالي ترين شوراي برنامه ريزي و آموزش دانشجويان تخصصي(رزيدنتي) است با توجه به جذب 38 دانشجوي تخصصي در تمامي رشته هاي دندانپزشکي، فعاليتهاي خود را آغاز نموده و تاکنون 5 جلسه درخصوص برنامه ريزيهاي دانشجويان تخصصي برگزار کرده است.
وي افزود: اين شورا که اعضا» آن شامل رييس واحد، معاون آموزشي، سرپرست کل تخصصي واحد، معاون پژوهشي و سرپرستهاي تخصصي بخشهاي مختلف و 2 نفر از اعضا» هيئت علمي با سابقه واحد به صورت مدعو مي باشد تاکنون برنامه ريزيهاي بنيادي دانشجويان را از جمله برنامه ريزيهاي مربوط به علوم پايه انجام داده است.

 برگزاري بيست و چهارمين جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران در مشهد مقدس
 به گزارش آفرينش به نقل از سايت تسنيم، بيست و چهارمين جشنواره ملي قرآن دانشجويان ايران در مشهد مقدس در جوار حرم مطهر امام رضا عليه السلام برگزار گرديد.
رئيس پژوهشکده قرآن و عترت در مصاحبه با سايت تسنيم ضمن قدر داني از تلاش هاي قرآني دانشگاه آزاد اسلامي گفت: کليه رتبه هاي برتر در رشته قرائت ترتيل برادران، به دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي اختصاص يافت. وي يادآوري کرد: اين افتخارات نشان دهنده رويکرد معاونت فرهنگي که دانشگاه آزاد اسلامي در گسترش فرهنگ و معارف قرآن و عترت در ميان دانشجويان مي باشد.
 
نخستين سمينار تخصصي ژئوتکنيک
 در واحد شهرکرد
نخستين سمينار تخصصي ژئوتکنيک در پروژه هاي عمراني به خصوص مباحث گودبرداري کنار سازه هاي بزرگ در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار خواهد شد.
به گزارش ايسکانيوز, اولين سمينار تخصصي اهميت مهندسي ژئوتکنيک در پروژه هاي عمراني به خصوص مباحث گودبرادري کنار سازه هاي بزرگ عمراني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد به مدت يک روز در سالن اجتماعات دانشکده فني و مهندسي عمران اين دانشگاه در روز پنج شنبه 23 مهرماه هشتاد و هشت برگزار خواهد شد.
مهندس فاضل دبير اجرايي اين همايش گفت: در اين سمينار هيات مديره و اعضا» سازمان نظام مهندسي استان، مهندسين سازمان مسکن و شهرسازي، حوزه معاونت عمراني استانداري و اساتيد و دانشجويان رشته مهندسي عمران دانشگاه هاي آزاد و دولتي شرکت دارند و دکتر قره عضو هيات علمي دانشجويان دولتي مشهد سخنراني خواهند داشت.
وي افزود : هدف از برگزاري اين سمينار که به صورت کارگاه آموزشي در بعد از ظهر همان روز ادامه خواهد يافت. آشنايي با روشهاي نوين پايدارسازي و مقام سازي گودبرداريهاي مجاور سازه هاي بلند و جلوگيري از آسيب رساني جاني و مالي و تخريب اينگونه پروژه ها خواهد بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته