جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/07/21 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) (شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) را تسليت مي گوييم) نسخه شماره 3437

سعيد کشن فلاح :
معنويت، انديشه و هنر شعار جشنواره تئاتر ماه است


هشت فيلم در تعطيلات آخر هفته روي آنتن تلويزيون مي رود


كوتاه هنري


ساخت فيلم «آخرين قاب خالي» توسط مرتضي احمدي هرندي


  سعيد کشن فلاح :
 معنويت، انديشه و هنر شعار جشنواره تئاتر ماه است 

 سعيد کشن فلاح درباره موضوعات استفاده شده در نمايش هاي جشنواره تئاتر ماه گفت: در نمايش ها موضوعات اجتماعي ديده مي شود اما اين مسائل نبايد به صورت سياه نمايي بيان شود.
 نشست خبري ششمين جشنواره سراسري تئاتر ماه با حضور سعيد کشن فلاح، دبير جشنواره در حوزه هنري برگزار شد.
کشن فلاح در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار اين جشنواره گفت: معنويت، انديشه و هنر شعار اصلي اين جشنواره بوده و رويکرد اصلي ما به هنر معنوي و اخلاقي باز مي گردد.تلاش مي کنيم زمينه اي را فراهم کنيم تا هنرمندان جوان بتوانند نمايش هاي خود را در اين جشنواره اجرا کنند و انديشه ها و تفکراتشان را به جامعه انتقال دهند.هدف حوزه هنري شناسايي استعدادهاي جوان و بستر سازي است و اين حوزه با داشتن امکانات سعي مي کند زمينه ها را براي پرورش استعدادها به کار گيرد.
وي با بيان اين مطلب که جشنواره براي ما هدف نيست بلکه زمينه اي براي برداشتن گامها به سوي هدف است بيان داشت: توجه ما به تئاتر تهران و شهرستان ها هماهنگ بوده و ما هيچ تبعيضي را در مراحل بازخواني و بازبيني متون و نمايشها نداشتيم. گروه ها به صورت آزاد و از طريق دفاتر مراکز حوزه هنري استانها در اين جشنواره شرکت کردند.
اين دبير سپس به آمار اشاره کرد و گفت: 31 ارديبهشت ماه فراخوان جشنواره اعلام شد و حدود 1037 متن به دبيرخانه رسيد که از اين ميان 438 متن در بخش صحنه اي و از تهران و همچنين 116 متن در بخش خياباني از تهران به دبيرخانه ارسال شد. در شهرستان ها نيز 37 متن صحنه اي و 104 اثر خياباني به دبيرخانه ارسال شد و در کنار اين آثار 76 متن نيز از مراکز حوزه هنري به دبيرخانه رسيد.
وي ادامه داد:در بخش صحنه اي نيز حميدرضا افشار، رحمت اميني و عبدالحي شماسي داوري آثار را بر عهده داشتند و در بخش خياباني نيز حسين راضي، حسينعلي شوندي و وحيد لک آثار را بازبيني کردند. همچنين آثار استاني توسط يدالله وفاداري، محمود صابري، فرشيد منظوفي نيا و احمد نجفي آثار را بازبيني کردند. در نهايت 16 نمايش صحنه اي از تهران و 19 نمايش صحنه اي از استانهاي کشور انتخاب شد و در بخش خياباني هم در مجموع 21 اثر توسط هيات داوران انتخاب که 8 اثر آن از تهران و 13 اثر از شهرستان ها بود.
کشن فلاح سپس به داوران بخش ارزيابي بخش متون اشاره کرد و گفت: حسينعلي شوندي، محمود صابري و فرشاد منظوفي نيا آثار را ارزيابي کردند و بعد از ارزيابي 199 اثر انتخاب شد.
90 اثر صحنه اي از تهران و 29 نمايش خياباني از تهران انتخاب شد و از شهرستان ها نيز 53 اثر صحنه اي و 27 اثر خياباني انتخاب گرديد.
 وي در ادامه اين نشست به اسامي هيات داوران اشاره کرد و گفت: در بخش صحنه اي نمايش هاي اجرا شده در جشنواره را محمود عزيزي، محمد علي خبري، فريدون علي ياري، اعظم بروجردي و حسين مسافرآستانه داوري مي کنند. و در بخش خياباني هم محمد حسين ناصربخت، حسين فرخي، مسلم قاسمي آثار را داوري مي کنند.
وي در خصوص اجراي نمايش هاي جشنواره در شهرستان ها نيز گفت: امکانات شهرستان و استانهاي کشور در حدي نيست که بتوانيم جشنواره را در آنجا برگزار کنيم.
کشن فلاح در ادامه درباره حضور داوران دولتي بيان داشت: حوزه هنري نهادي مستقل است و البته دولت نيز به آن کمک هايي مي کند نمي توان گفت تمام اعضاي هيات داوران، بازبيني و بازخواني، دولتي هستند در ميان افراد نيز هنرمندان مستقل وجود دارد.
کشن فلاح در پاسخ به اين سوال که آيا نمايش هايي با موضوع اجتماعي در اين جشنواره ديده مي شود اظهار داشت: تعارضي ميان معنويت و مسائل اجتماعي وجود ندارد در اين جشنواره نمايش هايي با موضوع اجتماعي ديده مي شود که نکات منفي و مشکلات را با نگاه تحليلي نشان مي دهد. ما از طرح مسائل اجتماعي پرهيز نداريم اما نمي خواهيم معضلات را به صورت سياه نمايي در اين جشنواره بيان کنيم.
 ششمين جشنواره تئاتر ماه از 23 تا 30 مهرماه در تالارهاي ماه، مهر، محراب و انديشه برگزار مي شود.


  هشت فيلم در تعطيلات آخر هفته روي آنتن تلويزيون مي رود 

فيلم هاي مسير انحرافي، ماموريت آقاي شادي، شاهد، ماهي قرمز، شب خاکستري، فراري، پدر پرافتخار من و سوداگران جنوب در تعطيلات آخر هفته از تلويزيون پخش مي شود.
 فيلم سينمايي "مسير انحرافي" پنجشنبه 23 مهر ساعت 15:22 از شبکه يک روي آنتن مي رود. اين فيلم را جف بيسلي سال 2009 با نقش آفريني کريستين اسلتر، امانوئل ووژيه و وس بنتلي جلو دوربين برد و داستان ليز و رابين زن و شوهر خوشبختي است که در اطراف مرز مکزيک زندگي مي کنند. تا اينکه ليز روزي بر حسب اتفاق شاهد معامله قاچاق انسان در مرز شده و تحت تعقيب قرار مي گيرد.
فيلم سينمايي "ماموريت آقاي شادي" جمعه 24 مهر ساعت 16 از شبکه يک پخش مي شود. اين فيلم را محمدرضا زهتابي بر مبناي فيلمنامه خودش، عرش پورزارعي و منوچهر افتخاري و با نقش آفريني عليرضا خمسه، شهره لرستاني، عبدالرضا اکبري، پوراندخت مهيمن، مرحوم جهانگير فروهر، جواد امجدي و فرج الله گل سفيدي ساخت و داستان درباره آقاي شادي و همسرش است که هر دو بازرس بيمه اجتماعي هستند. آنها پس از گذشت چند سال از زندگي مشترک شان در انتظار نوزادي هستند که زندگي آنها را متحول کند.
فيلم تلويزيوني "شاهد" پنجشنبه 23 مهر ساعت 45:23 روي آنتن شبکه دو مي رود. اين فيلم محصول کانادا را مايکل اسکات سال 2007 با نقش آفريني کلي روت فورد، کريستين پروت، ديويد پيرسن و جسي هداک ساخت. داستان فيلم "شاهد" درباره سامانتا دخترجواني است که به طور تصادفي شاهد کشته شدن يکي ازهم مدرسه اي هايش از سوي پسرشروري به نام گوردون و دوستانش مي شود.
فيلم سينمايي "ماهي قرمز" جمعه 24 مهر ساعت 19 از شبکه دو پخش مي شود. اين فيلم محصول اسپانيا را ديويد پلانيل سال 2009 با نقش آفريني ناتاليا ماتيو، آلبرتوسان ژان و مارتا آلو ساخت. داستان اين فيلم درباره زن و شوهر پيري است که فرزندي ندارند، به همين دليل تصميم مي گيرند پسري را به صورت موقت از پرورشگاه به خانه شان بياورند.
فيلم تلويزيوني "شب خاکستري" پنجشنبه 23 مهر ساعت 20 روي آنتن شبکه سه مي رود. اين فيلم به کارگرداني شهرام شاه حسيني و با حضور پژمان بازغي، خاطره اسدي و سودابه بيضايي تهيه شده و داستان آن درباره ليلا دختر شهرستاني است که براي شرکت در کلاس هاي کنکور نزد خواهرش سايه به تهران مي آيد. تا اينکه ليلا با جواني به نام شاهرخ آشنا مي شود و ...
فيلم سينمايي "فراري" جمعه 24 مهر ساعت 23 از شبکه سه روي آنتن مي رود. اين فيلم را ژيل مکينن سال 2001 با حضور جاني لي ميلر، اندي سرکيس و گري لوئيس ساخت. داستان اين فيلم درباره دزداني است که بعد از سرقت از خانه همسر صاحبخانه را به قتل مي رسانند و ...
فيلم سينمايي "پدر پر افتخار من" محصول فرانسه جمعه 24 مهر ساعت 45:20 در قالب برنامه سينما چهار از شبکه چهار پخش مي شود. اين فيلم را ايو روبر سال 1990 با نقش آفريني فيليپ کوبره و ديويه پين ساخت و داستان درباره پسري به نام مارسل است که زندگي خوبي همراه پدر و مادرش دارد. 
فيلم سينمايي "سوداگران جنوب" محصول مشترک مکزيک، اسپانيا و آرژانتين جمعه 24 مهر ساعت 30:13 از شبکه تهران روي آنتن مي رود. اين فيلم را آلخندرو لوزنو سال 2007 با نقش آفريني توني دالتن، جوردي مولا، آنا دي لار گوئرا و سيلوريو پالاچيوس ساخت. داستان "سوداگران جنوب" درباره عده اي از تبهکاران است که با طرح يک نقشه دقيق سعي دارند از بانکي در مکزيک سرقت کنند.


 كوتاه هنري  

گلبانگ و پخش اثري با صداي دکتر محمد اصفهاني
گلبانگ روز بيست و يکم مهر، اثري را با صداي دکتر محمد اصفهاني پخش                        مي نمايد.  به گزارش روابط عمومي راديو ايران ، روز سه شنبه بيست و يکم مهر، اثري را با عنوان تا من بديدم روي تو به خوانندگي دکتر محمد اصفهاني مي نمايد.
پخش ترانه هايي نظير، رسم زمونه با اجراي رسول نجفيان و گلپونه ها به خوانندگي زنده ياد ايرج بسطامي از ديگر بخشهاي برنامه هستند.
گلبانگ که کاري از گروه فرهنگ راديو ايران است، هر روز از شبکه سراسري پخش مي شود.  معصومه جدلي سردبير و تهيه کننده و مريم نشيبا گوينده برنامه هستند.

غلامرضايي، درمنش، مستغاثي، بهرام مقدم و شاه حسيني
معرفي هيات انتخاب فيلم هاي داستاني جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران
اعضاي هيات بررسي و انتخاب فيلم هاي داستاني رسيده به دبيرخانه بيست و ششمين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران معرفي شدند.
به گزارش روابط عمومي جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران هياتي پنج نفره متشکل از فيلمسازان ، منتقدان و نويسندگان کشور کار ارزيابي و انتخاب آثار داستاني رسيده به جشنواره را برعهده دارند.
دراين خبر اسامي هيات انتخاب بخش داستاني جشنواره به اين ترتيب آمده است.
ناصر غلامرضايي ، محمد درمنش ، سعيده مستغاثي ، کاوه بهرامي مقدم، انسيه شاه حسيني، اين هيات 752 عنوان فيلم رسيده در بخش داستاني را بررسي خواهند کرد.
روابط عمومي جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران اعلام کرد: اين هيات اکنون در حال ارزيابي آثار داستاني جشنواره هستند و بزودي آثار منتخب از سوي روابط عمومي جشنواره معرفي خواهند شد.

 به همت فرهنگسراي ملل
دوکارگاه رايگان ويژه خانواده برگزار مي شود
فرهنگسراي ملل باآغاز فصل پاييز کارگاههاي ويژه خانواده را به صورت رايگان برگزار مي کند.
به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه يک کارگاه آموزش سلامت شهروندي را با هدف ترويج فرهنگ مسئوليت پذيري ،سلامت روحي شهروندان وترويج فرهنگ نظم وآموزش مهارت هاي زندگي هرهفته روزهاي سه شنبه از ساعت 9لغايت 11برگزار مي کند همچنين کارگاه سلامت تغذيه با هدف آموزش روش هاي نوين وصحيح تغذيه به شهروندان روزهاي چهارشنبه هر هفته از ساعت 10لغايت 12در سالن فرهنگ فرهنگسراي ملل با حضور اساتيد وکارشناسان مرتبط برگزار مي شود.
علاقه مندان جهت حضور در اين کارگاهها مي توانند از همين هفته طي روزهاي اعلام شده به فرهنگسراي  ملل واقع در بزرگراه آيت ا... صدر ، بلوار قيطريه ، پارک قيطريه مراجعه ويا با تلفنهاي 22246985-22671718تماس حاصل نمايند.

مهام :  "دلنوازان" نگاهي تازه به موضوع ازدواج دارد
تهيه کننده مجموعه تلويزيوني "دلنوازان" ويژگي اين مجموعه را نگاه متفاوت و تازه به مسئله ازدواج مي داند.
مهران مهام که همراه ايرج محمدي تهيه مجموعه هاي اجتماعي همچون "ترانه مادري"، "بزنگاه"، "خانه به دوش" و ... را به عهده داشته، درباره تهيه اين مجموعه با محوريت مسائل اجتماعي به خبرنگار مهر گفت: با توجه به تجربيات گذشته که در ساخت ملودرام هاي شبانه داشتيم طرح اوليه مجموعه "دلنوازان" را ارائه کرديم. قبل از شروع نگارش هم جلساتي با عليرضا کاظمي پور و سعيد جلالي نويسندگان و مديران شبکه سه داشتيم.  وي در ادامه افزود: طراحي و نگارش مجموعه "دلنوازان" 18 ماه طول کشيده و هنوز هم نگارش فيلمنامه ادامه دارد. براي تهيه اين مجموعه کار گروهي انجام شده و با کارشناسان و رواشناسان و ... صحبت شد تا کار شسته و رفته شود. هدف ما از تهيه مجموعه "دلنوازان" پرداختن به مسائل ازدواج از زاويه اي نو و متفاوت بود.
اين تهيه کننده خاطرنشان ساخت: ممکن است شما هم در اطرافيانتان ديده باشيد که خانواده ها فرزندانشان را از کودکي به نام هم مي کنند. اين مسئله درست نيست، چرا که وقتي بچه ها بزرگ مي شوند شرايط تغيير مي کند. در واقع مجموعه "دلنوازان" هشداري براي خانواده ها است و تلاش کرديم اين نوع مسائل را براي مردم باز کنيم. از سوي ديگر هر قسمت از اين مجموعه تعليق هاي زيادي براي مخاطب دارد و سعي مي کنيم اين تعليق ها تا پايان مجموعه ادامه داشته باشد. وي درباره انتخاب سهيلي زاده براي کارگرداني "دلنوازان" گفت: در گذشته مجموعه هاي "خانه آرزوها" و "دوقلوها" و تابستان پارسال هم "ترانه مادري" را با هم کار کرده  بوديم. سهيلي زاده از کارگردان هايي است که به کار خود اشراف دارد و فکر ما به هم نزديک است، به همين دليل او را براي کارگرداني "دلنوازان" انتخاب کرديم. مهام درباره انتخاب بازيگران جوان اين پروژه که چهره هاي جديدي هستند، توضيح داد: در اکثر کارهايمان بازيگران جديدي معرفي کرديم و هميشه بر اين مسئله تاکيد داريم. تعداد بازيگران جوان با توجه به توليد انبوه تلويزيون کم است. بنابراين بايد چهره هاي جديد و با استعداد را شناسايي و از آن استفاده کنيم. اين تهيه کننده در پايان ساعت پخش اين مجموعه را مناسب ارزيابي کرد و گفت: با لطف مديران شبکه سه و معاون سيما اين مجموعه ساعت 45:20 پخش مي شود که جلوتر از وقت پخش مجموعه هاي شبکه سه است. اميدوارم اين مجموعه براي مخاطبان جذابيت لازم را داشته باشد. پخش مجموعه "دلنوازان" از چهار مهرماه به تهيه کنندگي ايرج محمدي و مهام از شبکه سه شروع شده و ادامه دارد. فريبا کوثري، پرويز فلاحي پور، سحر قريشي، شاهرخ استخري، عبدالرضا اکبري و ... بازيگران اين مجموعه هستند.
 
اواخر مهر و اوايل آبان ماه در تالار چهارسو
نمايش «سرزمين هشتم» روي صحنه مي رود
 سياوش طهمورث نمايش «سرزمين هشتم» نوشته عظيم موسوي را اواخر مهر و اوايل آبان ماه در جشنواره تئاتر رضوي اجرا مي کند.
 نمايش «سرزمين هشتم » روايتگر عده اي زوار حاجتمند امام رضا (ع) است که براي رفتن به اين سفر اتوبوسي را کرايه مي کنند، اتوبوس مسافران در بين راه خراب شده و مسافران حرم امام رضا (ع) به اجبار وارد قهوه خانه بين راهي مي شوند و ماجراهايي در اين قهوه خانه اتفاق مي افتد که منجر به شناخت بيشتر اين مسافران از انگيزه سفر خود و گذشته شان مي شود.  در اين نمايش سياوش طهمورث، عزت الله مهرآوران، عزيزالله هنرآموز، فريده دريامج، حميد ابراهيمي، کرامت رودساز، رضا گيلان پور، داريوش حق دوست، الهام شعباني و رهام مخدومي بازي مي کنند.
عوامل ديگر اجرايي اين نمايش، طراح صحنه و لباس سياوش طهمورث، دستيار کارگردان، رهام مخدومي، مدير صحنه، کسري اختري و نوازندگان، محسن عليزادگان، طهمورث اميدي هستند.  نمايش «سرزمين هشتم» در هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر رضوي طي دو روز 30 مهر و 1 آبان در تالار چهارسو مجموعه شهر به روي صحنه مي رود.

پنج فيلم روز چهارشنبه از تلويزيون پخش مي شود
در سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) فيلم هاي زينب، مسير عشق، بوسه باران، ژرفا و دست هاي خالي از شبکه هاي يک، دو، سه، چهار و تهران پخش مي شود.
 فيلم تلويزيوني "زينب" به کارگرداني عليرضا توانا چهارشنبه 22 مهر ساعت 16 از شبکه يک روي آنتن مي رود. در اين فيلم روناک يونسي، پژمان بازغي، فرخ نعمتي، پوراندخت مهيمن، فريبا جديکار، هستي معمايي و عليرضا شاهنده بازي کردند. داستان فيلم "زينب" درباره يک دانشجو دکتراي اديان و عرفان است که همزمان با نگارش پايان نامه به دليل بيماري در آستانه مرگ است.
فيلم تلويزيوني "مسير عشق" به کارگرداني بيژن شکري چهارشنبه 22 مهر ساعت 19 از شبکه دو روي آنتن مي رود. در اين فيلم مريم کاظمي، صادق توکلي و سيما مطلبي در آن بازي کردند و داستان درباره يوسف پسربچه اي 10 ساله است که در موقع برگشتن از مدرسه اتفاقي با کاروان راهيان کربلا که عازم کربلا هستند، برخورد مي کند و ...
فيلم تلويزيوني "بوسه باران" به کارگرداني سيدمجيد موسويان و تهيه کنندگي منصور سهراب پور چهارشنبه 22 مهر ساعت 15:10 از شبکه سه روي آنتن مي رود. در اين فيلم کاوه مهدوي، اسماعيل خلج، نرگس محمدي و فرهاد بشارتي بازي کردند. در خلاصه داستان "بوسه باران" آمده است: حبيب يک سالي است براي بردن تحفه اي براي رسم بله برون (رعنا) دختر مورد علاقه اش دستش خالي است و ...
فيلم تلويزيوني "ژرفا" به کارگرداني و نويسندگي حجت قاسم زاده اصل سه شنبه 21 مهر ساعت 15:21 از شبکه چهار پخش مي شود. در اين فيلم امين زندگاني، فرشته سرابندي و سيدمهرداد ضيايي بازي کردند و داستان درباره يک راننده تاکسي است که در روز با افراد زيادي سر و کار دارد و هر کدام از آنها ماجراهايي دارند.
فيلم سينمايي "دست هاي خالي" به کارگرداني ابوالقاسم طالبي چهارشنبه 22 مهر ساعت 30:13 از شبکه تهران پخش مي شود. در اين فيلم زنده ياد خسرو شکيبايي، فاطمه گودرزي، مريلا زارعي، مسعود رايگان و ... بازي کردند. فيلم "دست هاي خالي" داستان دختري را به تصوير مي کشد که قرباني يک انتقام شده و به عنوان قاتل دستگير مي شود.
 
همزمان با هفته کتاب
سومين دوره کتاب سال دانش آموزي برگزار ميشود
سومين دوره کتاب سال دانش آموزي توسط وزارت آموزش و پرورش همزمان با برگزاري هفدهمين دوره هفته کتاب، در تالار انديشه حوزه هنري سازمات تبليغات برگزار ميشود.
به گزارش ستاد اطلاع رساني هفدهمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران، سومين دوره کتاب سال دانشجويي با هدف شناسايي دانش آموزان مولف و نوقلم، تقويت فعاليتهاي پرورشي و مطالعاتي در مدارس، تجليل و حمايت از آثار برتر، 28 آبان ماه، روز کتاب،مدرسه، دانش آموز، شهر و توسعه برگزار خواهد شد.
آثار ارايه شده در قالب موضوعاتي مانند کليات فلسفه، علوم وابسته، علوم دين، علوم اجتماعي، زبان، کاربردي هنر و ادبيات، تاريخ و جغرافيا توسط هيات داوران مورد ارزيابي قرار گرفته و در پايان بهترين آثار حائز رتبه شناسايي ميشود.
چکيده آثار برگزيده در قالب کتابي با عنوان کلک گلافشان (هر کتاب برگزيده به همراه عکس دانشآموزان) چاپ شده و در سطح مدارس سراسر کشور توزيع ميشود.
هفدهمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران از 23 تا 30 آبان ماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

گزينه هائي براي سالم زيستن
در کتابخانه علامه جعفري (ره)
کتابخانه استاد علامه جعفري (ره) به جهت گسترش فرهنگ سلامتي و تهيه و مصرف تغذيه سالم اقدام به برگزاري مسابقه کتبي تحت عنوان گزينه هائي براي سالم زيستن نموده است .  به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي فردوس اين برنامه از 18 تا 27 مهر ماه 88 برگزار مي شود . علاقمندان جهت دريافت کتاب و شرکت در مسابقه مورد نظر مي توانند همه روزه از ساعت 8/00 تا 20/00 به کتابخانه علامه جعفري (ره) واقع در خيابان آيت ا... کاشاني ، خيابان حسن آباد ، انتهاي کوچه چهارم مراجعه و يا جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 44091043 تماس و ثبت نام نمايند .
 
نخستين جشنواره تغذيه سالم در مراکز
 فرهنگي هنري منطقه 4
نخستين جشنواره تغذيه سالم با هدف ارتقا  فرهنگ تغذيه صحيح در بين خانواده ها از تاريخ 27 مهرماه لغايت 28 آبان ماه در مراکزفرهنگي هنري منطقه 4 برگزارمي شود.
به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه  ; 4  اين  جشنواره شامل برگزاري  مسابقات در بخشهاي آشپزي غذاهاي سنتي و محلي استانهاي مختلف کشور، غذاهاي مدرن ، انواع سالاد ودسر ، غذاهاي دريايي ، چيدمان ميزهاي غذا و...مي باشد.
همچنين برگزاري کارگاههاي آموزشي از قبيل آموزش پخت انواع غذاها ،  تهيه انواع ترشي و شور، طبخ انواع مربا و مارمالاد، طبخ آبزيان ، ميوه آرايي همزمان با اين جشنواره برگزار خواهدشد.  از بخشهاي جنبي اين جشنواره  مسابقه تغذيه مدارس و  بهترين و سالم ترين ميان  وعده دانش آموزان و...مي باشد. گفتني است اين جشنواره در تاريخ  (27 الي 30 مهرماه ) در کتابخانه اميد ، (1 الي 6 آبان ماه ) خانه فرهنگ صدف ، (7 الي 11 آبان ماه ) کتابخانه لويزان ،  (12 الي 17 آبان ماه ) فرهنگسراي سلامت ،  (18 الي 22 آبان ماه ) مجتمع فرهنگي هنري حکيميه و(23 الي 28 آبان ماه)  همراه با مسابقه نهايي درفرهنگسراي اشراق برگزارمي شود.  علاقمندان جهت کسب اطلاعات بيشتر مي توانند  به نشاني فلکه دوم تهرانپارس - انتهاي خيابان جشنواره - فرهنگسراي اشراق مراجعه ويا با  شماره تلفن 77354735  تماس حاصل نمايند.

اميرآقايي و خليلي در "انتخاب سياوش"
همبازي مي شوند
امير آقايي و ماه چهره خليلي در فيلم تلويزيوني "انتخاب سياوش" به کارگرداني بهرنگ توفيقي همبازي مي شوند. اين فيلم دو بازيگر اصلي ديگر دارد که با انتخاب آنها در روزهاي آينده تصويربرداري "انتخاب سياوش" در شمال شروع مي شود. فيلمنامه اين فيلم 90 دقيقه اي را آزيتا ايرايي نوشته و نويد توحيدي آن را بازنويسي مي کند. موضوع فيلم اجتماعي است و 50 درصد تصويربرداري در شمال و بقيه در تهران انجام و فيلم براي شبکه دو توليد مي شود. عواملي که حضورشان در "انتخاب سياوش" قطعي شده عبارتند از تصويربردار: احمد احمدي، صدابردار: مسعود شاهوردي، چهره پرداز: محمدقومي، طراح صحنه و لباس: غزاله معتمد، منشي صحنه: نيلوفر خرمي، مدير توليد: نويد شيرازي، دستيار اول کارگردان: علي عطا، تهيه کننده: مهدي گلي زاده.  توفيقي فيلم هاي تلويزيوني "به رنگ آسمان" و "شرق بهشت" را کارگرداني کرده است.


  ساخت فيلم «آخرين قاب خالي» توسط مرتضي احمدي هرندي 

 جستجوي مارال سريال "قابهاي خالي" براي يافتن تصوير «آخرين قاب خالي» خاطرات مادربزرگ به زودي آغاز مي شود
 به نقل از روابط عمومي شبکه جهاني سحر ، اين روابط عمومي اعلام کرد با تمهيد مقدمات شروع تصويربرداري تله فيلم "آخرين قاب خالي" اين شبکه، که سرانجام داستان سريال "قاب هاي خالي" را در بر دارد، مرتضي احمدي هرندي نويسنده، تهيه کننده و کارگردان اين فيلم تلويزيوني به زودي "آخرين قاب خالي" را جلوي دوربين خواهد برد.
«آخرين قاب خالي» داستان کاوش مارال در پي يافتن خاله ماهرخ است ، خاله اي که در سالهاي پر تب و تاب ابتداي انقلاب و جنگ تحميلي ، به دنبال تضاد اعتقادي عميق ،از خانواده اش بريده، اما در تمام اين سالها هنوز هم جاي خالي تصوير او در ميان قاب عکس هاي خاطرات تلخ و شيرين"سولماز"(مادر ماهرخ و مادربزرگ مارال) خالي است و در مرور داستان زندگي مادربزرگ بيمار براي مارال، در فضايي مالامال از حسرت واندوه خودنمايي مي کند.
ارتباط عاطفي عميق بين مارال (که حالا دانشجوي رشته تئاتر و هنرمند اين عرصه است) با مادربزرگش که روزي به عنوان اولين زن بازيگر تئاتر ايران روي صحنه نمايش هاي گيلان به ايفاي نقش مي پرداخته، مارال را وامي دارد تا جستجويي را براي پيداکردن خاله ماهرخ آغاز کند، اما خاله ماهرخ تنها نيست و حوادث غيرقابل پيش بيني اي درانتظار مارال است، حوادثي که ماجراهاي "آخرين قاب خالي" را رقم مي زنند... .
اين گزارش افزوده است هرچند که "قابهاي خالي" که مرتضي هرندي پيش از اين، در 15 قسمت 45 دقيقه اي براي شبکه جهاني سحر تهيه ديده بود و از شبکه دوم سيما نيز پخش شد، با تصميم مارال براي کنکاش در نشانه هاي باقيمانده از ماهرخ دختر گمشده مادربزرگ پايان يافت، اما آرايش حوادث و اتفاقات اين دو اثر هم در تکميل يکديگر و هم به تنهايي قابل درک و برداشت دقيق بينندگان آنها هستند و در قالب دو کار مستقل نيز قابليت ارائه دارند.
بر همين اساس، کار پيش توليد "آخرين قاب خالي" که مرتضي هرندي بر اساس طرحي از بهزاد عشقي به نگارش درآورده و سيد علي حسيني عهده دار بازنويسي آن بوده ازيک ماه پيش به مرحله اجرا درآمده و ظرف چندروز آينده جلوي دوربين هاشم عطار خواهد رفت.
هرندي در اين تله فيلم علاوه بر بهره گرفتن از حضور نسرين مقانلو(بازيگر نقش ماهرخ) از بازيگران ديگري نظير فريبا نادري(مارال)، حميد طالقاني(الفت)، سولماز آق مقاني(آيناز)، الناز صادقي(آيسن)، مهدي فقيه(مسافر شيرازي)، حبيب ثامنيه(دومان)، مرضيه برومند(همکار ماهرخ)، سيامک اشعريون(راننده باکوئي)، رضا عطائي(سارق) نيز در مجموعه هنرپيشگان تله فيلم "آخرين قاب خالي" بهره مي برد ضمن آنکه در بخش فلاش بک نيز بازيگراني همچون نيکو خردمند، مسعود عسگري، ساناز کمالوند، مهدي اميني خواه و صادق توکلي حضور دارند.
از ديگر عوامل دست اندرکار اين پروژه همچنين مي توان به عليرضا اسحاقي(ناظر کيفي)، مجيد ميرزايي(مدير صدابرداري)، مسعود عسگري(مدير توليد و برنامه ريز)، غفار رضايي(طراح صحنه و لباس)، پدرام زرگر(طراح گريم)، تالين عزيزيان(مجري گريم بانوان)، حميد طالقاني(دستيار اول کارگردان)، ژوليت نيکوغاسيان(منشي صحنه)، صنم صالحي(دستيار دوم کارگردان)، شقايق دادگر(مسئول هماهنگي)، مرتضي افضلي(مدير تدارکات)، ندا قائدان(مدير امور مالي)، سارا اردبيلي(عکاس)، رضا عطار، مهران قدسي و احسان محمد کيائي(دستياران تصوير)، محمد لطفي(دستيار صدا)، قادر ترابخاني و اعظم کياني(دستياران صحنه و لباس) اشاره کرد که در لوکيش هاي اصلي اين فيلم تلويزيوني که بخشي از تصويربرداري فضاي داخلي آن در تهران جلوي دوربين خواهد رفت، مرتضي هرندي را همراهي خواهند کرد.
تصويربرداري "آخرين قاب خالي" حدودا 20 روز به طول مي انجامد و انتظار مي رود که اواخر آبان ماه سال 1388 آماده پخش شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته