جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/07/21 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) (شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) را تسليت مي گوييم) نسخه شماره 3437

هوشنگ نصيرزاده کارشناس داوري فوتبال:
پنالتي وگل پرسپوليس سوخت

زلاتکو کرانچارسرمربي پرسپوليس:
نمي دانم با اين مهاجمان چکار کنم!

امير قلعه نوعي سرمربي سپاهان:
عيارآقايان جام نديده فصل بعد مشخص مي شود!


نگاه

مسعود عنايت رئيس کميته داوران :
قهرماني قبلا سه پرس غذا مي خورد


كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90


عالميان در مرحله نهايي رقابت هاي پينگ پنگ پروتور جهان


  هوشنگ نصيرزاده کارشناس داوري فوتبال:
 پنالتي وگل پرسپوليس سوخت 

هوشنگ نصيرزاده کارشناس داوري فوتبال در خصوص قضاوت محسن قهرماني در ديدار فولادخوزستان - پرسپوليس گفت: در دقيقه 4 اين مسابقه ميثاق معمارزاده با بي احتياطي به سمت مهاجم فولادخوزستان رفت و او را سرنگون کرد که اين اقدام او به درستي از سوي داور با اعلام پنالتي جريمه شد. در اين صحنه محل خطا به خط محوطه جريمه چسبيده بود و قهرماني به درستي مکان برخورد معمارزاده با مهاجم فولاد را در محوطه جريمه تشخيص داد.
نصيرزاده  گفت: داور به خوبي متوجه شد دروازه بان پرسپوليس بي احتياطي کرده است و جريمه بي احتياطي او فقط اعلام يک ضربه پنالتي به سود تيم فولاد بود و اخطاري به آن تعلق نمي گرفت.
و اما صحنه هاي قابل بحث نيمه اول ديدار فولادخوزستان - پرسپوليس و پنالتي هايي که محسن قهرماني به سادگي از کنار آنها گذشت. نصيرزاده در اين خصوص  گفت: در دقايق 31 و 35 دوبار در محوطه جريمه تيم فولادخوزستان برخوردهايي به وجود آمد که در مرتبه نخست قهرماني به درستي دستور به ادامه بازي داد اما در مورد دوم او بايد به سود پرسپوليس اعلام خطاي پنالتي مي کرد.
وي در اين باره افزود: در دقيقه 35 هادي نوروزي، مهاجم تيم پرسپوليس توسط مدافع فولادخوزستان در محوطه جريمه اين تيم سرنگون شد که جريمه آن فقط اعلام يک ضربه پنالتي به سود تيم ميهمان بود. دليل اصلي اينکه محسن قهرماني از کنار اين صحنه به سادگي گذشت، حرکات مضاعفي بود که مهاجم پرسپوليس بعد از خطاي مدافع فولاد انجام داد. او بيش از نيرويي که مدافع فولاد براي انجام خطا به بدنش وارد آورده بود، بزرگنمايي کرد که همين مسئله داور را هم فريب داد.
نصيرزاده در ادامه با طرح اين موضوع که محسن قهرماني در دقايق ابتدايي نيمه دوم از اعلام پنالتي به سود تيم فولاد هم خودداري کرده است، افزود: در ابتداي نيمه دوم مهاجم فولاد ضربه اي را روانه دروازه پرسپوليس کرد که سامان آقازماني، بازيکن مياني اين تيم با حرکتي مانند بسکتباليست ها جلوي توپ را گرفت و داور در اين صحنه بايد در سوت خود به نشانه پنالتي مي دميد.
اين کارشناس داوري فوتبال در خصوص عملکرد محسن قهرماني و کمک هايش در ديدار فولادخوزستان - پرسپوليس همچنين افزود: در دقيقه 60 اين مسابقه جلال کاملي مفرد يکي از بازيکنان تيم پرسپوليس را که در حالت حمله قرار داشت را با بغل کردن، متوقف کرد اما داور در اين صحنه از کنار خطاي مدافع فولاد گذشت و از نشان دادن کارت زرد به وي خودداري کرد.
نصيرزاده معتقد است، گل دقيقه 90 تيم پرسپوليس هم به درستي وارد دروازه فولادخوزستان شده اما سعيد زارع (کمک دوم قهرماني) با پرچم زدن به نشانه آفسايد اين گل را مردود اعلام کرده است. وي در اين رابطه گفت: پرسپوليس در دقايق پاياني دوبار به گل رسيد که در مورد اول سعيد زارع به درستي حضور وسلي برازيليا در منطقه آفسايد را ديد و پرچم زد اما در دقيقه 90 بر اساس آنچه در تصاوير تلويزيوني ديده شد، کمک داور عجولانه پرچم زد و گل صحيح هادي نوروزي را مردود اعلام کرد چرا که مهاجم پرسپوليس اصلا در آفسايد نبود.


  زلاتکو کرانچارسرمربي پرسپوليس:
  نمي دانم با اين مهاجمان چکار کنم! 

ديدار دو تيم فوتبال خوزستان و پرسپوليس تهران از سري رقابت هاي هفته يازدهم ليگ برتر در اهواز با تساوي بدون گل به پايان رسيد.
زلاتکو کرانچارسرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پس از تساوي تيمش برابر فولاد خوزستان درخصوص اين ديدارگفت: همه ديدند که حريف تنها در 15 دقيقه ابتدايي، کنترل بازي را برعهده داشت و پس از آن اين بازيکنان پرسپوليس بودند که با ارائه يک بازي خوب توپ و ميدان را در اختيار گرفتند و در اين بين دو موقعيت عالي گلزني نصيب بازيکنان شد که بر اثر بي دقتي از بين رفت.
وي افزود: ديگر نمي دانم با عدم گلزني مهاجمان و بي دقتي آنها چکار کنم چرا که آنها در 4 قدمي دروازه حريف توپ را به هدر دادند. ضمن اينکه داور به نفع ما سوت نزد و يک پنالتي مسلم به نفع ما نگرفت . اگر داور اين پنالتي را به نفع ما اعلام مي کرد ريتم بازي عوض مي شد.
وي در خصوص بازي تيم فوتبال خوزستان نيز عنوان کرد: به فولاد تبريک مي گويم چرا که آنها جانانه مقابل ما مقاومت کردند. مطمئن هستم هيچ حريفي در اهواز نمي تواند جلوي فولاد مقاومت کند.
وي ادامه داد: ما با توجه به بازي دربي و همچنين کسب پيروزي مقابل مقاومت سپاسي شيراز قصد داشتيم به هر قيمت سه امتياز اين بازي را به دست بياوريم و بخصوص در 20 دقيقه آخر، بازي را کاملا هجومي پيگيري کرديم ولي متاسفانه تمام کننده هاي خوبي در تيم وجود نداشتند.
وي در خصوص بازي نکردن محسن خليلي نيز افزود: نگاه من به پرسپوليس گروهي است و برنامه هايم را تنها براي يک بازيکن طرح ريزي نمي کنم . با اين وجود براي محسن خليلي در بازيهاي آينده برنامه هاي ويژه اي دارم تا او بتواند توانايي هاي خود را نشان دهد.


  امير قلعه نوعي سرمربي سپاهان:
  عيارآقايان جام نديده فصل بعد مشخص مي شود! 

  با توجه به نحوه جدايي امير قلعه نوعي از استقلال تهران، قابل پيش بيني بود که چالش هاي او با اميررضا واعظي آشتياني در فصل جديد ادامه داشته باشد و با گذشت زمان اختلافات آنها شديدتر مي شود.
دراين راستا چند هفته اي از اختلافات و چالش هاي رسانه اي قلعه نوعي و واعظي آشتياني خبري نبود ولي چند روزي است که دوباره اختلافات بالا گرفته که اين موضوع به پخش فيلم آبي که در مورد قهرماني استقلال در فصل گذشته است مربوط مي شود. قلعه نوعي در مصاحبه هاي اخيرخود عنوان کرده که مسئولان استقلال در اين فيلم قصد تخريب چهره او را داشتند هرچند که به قول خودش حساسيتي روي اين موضوع نشان نمي دهد. سرمربي سپاهان پس از پيروزي مقابل تراکتورسازي در مورد اين بازي و مسائل مختلف ديگر به سئوالات اينگونه پاسخ داد.
*بازي با تراکتورسازي را چطور ديديد؟
بازي خوبي بود. قبل از هر چيز بايد به فراز کمالوند بابت درست کردن اين تيم تبريک بگويم که با سرعت و تاکتيک خود ما را اذيت کرد. در نيمه اول سه فرصت گل داشتيم که استفاده نکرديم ولي در نيمه دوم با فشار از کناره ها و رسيدن به عمق دفاع حريف، به بازي سرعت داديم و در نهايت به خواسته خود رسيديم.
*به نظر مي رسد سپاهان بيش از حد موقعيت گل از دست مي دهد. اينطور نيست؟
اين موضوع هم عيب دارد و هم حسن. وقتي يک تيم اينقدر در موقعيت گل قرار مي گيرد نشان دهنده اين است که از لحاظ تاکتيکي تيم توانايي  است ولي فرصت گل از دست دادن هم چندان خوب نيست و ما با تمرينات گرايشي بايد اين ضعف ها را برطرف کنيم.
*از 11 بازي 19 امتياز گرفته ايد. اين براي امير قلعه نوعي راضي کننده است؟
از لحاظ امتيازي راضي نيستم ولي تيم ما رفته رفته بلوغ تاکتيکي خود را به دست مي آورد که اين موضوع براي من راضي کننده است. ما به مرور زمان به ترکيب ايده آل خود خواهيم رسيد و خيلي زود هم از لحاظ گرفتن امتياز و هم در مورد مسائل تاکتيکي به شرايط ايده آل نزديک خواهيم شد. خوشبختانه بعد از باخت به مقاومت سپاسي در هفته سوم ديگر شکست نخورده ايم که اين يک امتياز مثبت محسوب مي شود.
*استقلال که يکي از مدعيان قهرماني محسوب مي شود به سادگي امتياز از دست نمي دهد. صدرنشيني آنها و روند امتيازگيري اين تيم شما را ناراحت نمي کند؟
ما اول بايد به خودمان توجه داشته باشيم و توجه به نتايج حريفان چندان مهم نيست. اگر خودمان بازي ها را ببريم ديگر هيچ مشکلي به وجود نخواهد آمد.
*چند روز پيش در مصاحبه اي گفتيد که وقتي کانديداي کسب عنوان بهترين مربي آسيا شديد، بعضي ها از ايران نگذاشتند که شما اين عنوان را به دست آوريد. امکان دارد در اين مورد توضيح بيشتري بدهيد؟
بهتر است اين موضوع را باز نکنم چون آن بنده خدايي که چنين کاري را انجام داد خودش خيلي گرفتار است.
*مگر امکان دارد يک نفر از ايران چنين کاري را انجام دهد؟
حتما امکان داشته است من سرمربي ازبکستان را که بهترين مربي آسيا شد در بازي رودررو شکست دادم و نيمه مربيان را هم از او بردم. پس چطور او بهترين مربي آسيا شد و من انتخاب نشدم من زياد دوست ندارم در اين مورد حرف بزنم.
*در روزهاي اخير موضوع فيلم قهرماني استقلال حاشيه هاي زيادي را به وجود آورده و گويا شما بابت پخش صحنه هايي ناراحت شده ايد. درست است؟
هر وقت اين آدم ها از من تعريف کنند مطمئنا يک جاي کار ايراد دارد ولي اگر قصد تخريب من را داشته باشند باور کنيد که به هيچ عنوان ناراحت نمي شوم و با اين کارها محبوبيت من در بين مردم بيشتر خواهد شد. من به 18 جام قهرماني که آورده ام افتخار نمي کنم و فقط به اين افتخار مي کنم که در دل مردم هستم و مهم نيست که آدم هاي بد چه حرفي مي زنند. من با کارگردان اين فيلم صحبت کرده ام و جالب است که بدانيد اين فيلم دو ماه به خاطر من دير آماده شد و کارهايش عقب افتاد و جالب اينجاست که آقايان گفته بودند فلان صحنه را که قلعه نوعي به آسايشگاه مشهد رفته بود نشان ندهيد تا او قهرمان ملي شناخته نشود. من گفته ام که بايد اطلاعيه اي صادر کنند و در مورد مسائلي که به وجود آمده اطلاعات شفاف به مردم بدهند. البته باز هم مي گويم که براي من کار اين آدم هاي بد اصلا مهم نيست و خدا را شکر مي کنم که مردم واقعيت ها را مي دانند.
آيا قصد شکايت نداريد؟
خير. من از اين کارها نمي کنم.
*چند روز پيش واعظي آشتياني در تمرينات استقلال حاضر شد و در صحبتي که با بازيکنان داشت به اين موضوع اشاره کرد که خيلي ها معتقد بودند اين تيم در اين فصل و در هفته پنجم از هم پاشيده مي شود. پس از صحبت هاي واعظ اين موضوع مطرح شد که منظور او قلعه نوعي بوده در اين مورد صحبتي داريد؟
من که اصلا چنين حرف هايي نزدم و نخواهم زد. الان از ترکيب 11 نفره استقلال 10 بازيکن من که فصل گذشته هم فيکس بازي مي کردند حضور دارند و فقط يک نفر به عنوان بازيکن جديد به آنها اضافه شده که آن هم کيانوش رحمتي است. جالب اينجاست که من دو سال دنبال کيانوش بودم و مي توانيد اين را از خودش بپرسيد. تيم را هم قهرمان تحويل دادم و قرارداد اکثر بازيکنان استقلال هم دو ساله بود و کسي به عنوان سرمربي استقلال انتخاب شد که خودم او را سه سال پيش به عنوان سرمربي انتخاب کردم. متاسفانه آقايان مي خواهند به مردم دروغ بگويند و ذهن آنها را منحرف کنند. اين استقلال متعلق به علي فتح الله زاده و علي نظري جويباري است که قرارداد تمامي بازيکنان را دوساله امضا کرده اند. اين استقلال متعلق به آنهاست که با چک شخصي خود تيم را سرپا نگه داشتند، در ضمن اصلا از خودم هيچ نامي نمي برم تا نگويند که قلعه نوعي دنبال اين است که همه چيز را به نام خودش ثبت کند. اگر اين آقايان کاربلد بودند در رشته تخصصي خودشان موفق مي شدند. در ضمن اگر اهرم هاي قدرت و مسائل سياسي نبود به شما مي گفتم که اين آقايان از کجا سردر مي آوردند. من 4 جام قهرماني آوردم ولي نمي توانيد يک عکس از امير قلعه نوعي در کنار جام پيدا کنيد. اين حرف ها را مي زنم که خيلي از مردم آدم هاي خوب و بد را از هم تشخيص بدهند. در ضمن هيچ وقت نگفتم که من فلان جام قهرماني را آوردم يا اينکه فلان کار مهم را انجام دادم. يک موضوع مهم ديگر را بايد بگويم و آن هم اين است که عيار اين آقايان جام نديده فصل بعد مشخص مي شود که قرار است تيم را خودشان ببندند. همانطور که گفتم تيم فعلي متعلق به  فتح الله زاده و نظري جويباري است.
*گويا بابت فيلم آبي و مسائلي که به وجود آمده بيش از حد ناراحت هستيد؟
به جان پسرم قسم مي خورم که ناراحت نيستم و خوشحال مي شوم که اين آدم ها چنين کارهايي را انجام دهند تا محبوبيت من بيشتر شود. شما ديديد که بعد از قهرماني پرسپوليس هم فيلم اين تيم ساخته شد و آن زمان شخصي مديرعامل پرسپوليس بود که يک آدم مخلص محسوب مي شود و برادر شهيد است. براي حبيب کاشاني اين مسائل زياد مهم نبود و بعد از قهرمان کردن پرسپوليس هم در نهايت جدا شد. منتهي بعضي ها با اهرم قدرت و با رايزني هاي خاص خودشان به اينجا رسيدند و مردم همه چيز را مي دانند.


 نگاه  

دوچرخه سواري ايران بر بام آسيا 
تيم ملي دوچرخه سواري داخل پيست ايران با کسب 5مدال طلا و 4 مدال نقره در مسابقات کاپ آسيا که در تايلند برگزار شد توانست بر بام آسيا بايستد و حرکت رو به خود رخ دوچرخه سواران آسيا بکشد.   
گفتني است ملي پوشان دوچرخه سواري کشورمان با کسب اين نتيجه رکورد بي نظيري را در تاريخ دوچرخه سواري کشورمان به ثبت رساندند. در اين رويداد بي نظير دوچرخه سواران پيست رو ما توانستند تمامي مدال هاي 9 ماده برگزار شده را کسب کنند که اين رويداد در ورزش دوچرخه سواري ما تاکنون رخ نداده بود. در اين رقابتها ، محمود پراش در رشته 200 متر به مدال طلا دست يافت و اين اولين مدال طلا ما در اين رقابتها بود. سپس تيم اسپرينت دوچرخه سواري کشورمان مرکب از محمود پراش ; حسنعلي ورپشتي و فرزين عرب به دومين مدال طلا دست يافت و در رشته دور امتيازي نيز محمد رجب لو سومين مدال طلاي کشور را بدست آورد. عليرضا حقي در رشته اسکراچ به چهارمين مدال طلا رسيد و در رشته 4 کيلومتر تعقيبي تيمي که مرکب از عليرضا حقي ، محمد رجب لو ، حسن ملکي و علي ترابي بودند پنجمين مدال طلا رقابتهاي دوچرخه سواري کاپ آسيا را براي کشورمان به ارمغان آوردند. ملي پوشان دوچرخه سواري کشورمان علاوه بر کسب 5 مدال طلا صاحب 4 مدال نقره شدند که در رشته مديسن علي حقي و محمد رجب لو توانستند اولين مدال نقره را براي تيم ايران کسب نمايند. سومين مدال نقره ايران در رشته يک کيلومتر تايم تريل انفرادي توسط عليرضا احمدي بدست آمد و چهارمين مدال نقره در رشته کارين و توسط فرشيد فارسي نژاديان براي تيم ملي دوچرخه سواري سرعت و نيمه استقامت کسب شد. در رقابتهاي کاپ آسيايي تايلند که در 9 رشته برگزار شد، دوچرخه سواران ملي پوش کشورمان در تمامي رشته به روي سکو رفتند و توانستند اقتدار خود را به رخ ديگر حريفان آسيايي بکشند. البته بايد اذعان داشت حضور برونو بوييگاس  سرمربي فرانسوي ايران که به تازگي در رشته پيست فعاليت خود را آغاز کرده است جاي تعمق دارد و اتخاذ حرکت هاي تاکتيکي و تکنيکي وي در اين رقابتها نشان از يک حرکت رو به جلو در دوچرخه سواري پيست است .
کسب اين افتخار بايد نقطه آغازي براي حضور قدرتمند دوچرخه سواري ايران در بازيهاي آسيايي سال 2010 و خيزشي براي کسب سهميه بازيهاي المپيک 2012 لندن بايد باشد. البته در اين ميان نمي توان از نقش علي انصاري رييس فدراسيون دوچرخه سواري و اصغر خالقي دبير اين فدراسيون بي تفاوت گذشت . اميد است که همت دوچرخه سواران کشورمان در رويدادهاي آينده و کسب عناوين قهرماني آنان دوچرخه سواري ايران را در قله اين قاره کهن قرار دهد.


  مسعود عنايت رئيس کميته داوران :
 قهرماني قبلا سه پرس غذا مي خورد 

 محسن قهرماني بدون حتي يک گرم اضافه وزن بازي پرسپوليس و فولاد را سوت زد و در اکثر صحنه هاي حساس حضور فعال داشت.اين در حالي است که شايعه شده او ازعمل ليپوساکشن براي دفع چربي هاي اضافي بدنش استفاده کرده است.
به گزارش سايت گل  مسعود عنايت رئيس کميته داوران با رد قاطع اين ادعا گفت: اين حرفها را کساني درمي آورند که مدتهاست با کميته داوران مشکل دارند و نمي توانند موفقيت داوران ما را ببينند. محسن قهرماني در اين چند ماه رژيم و تمرينات فشرده اي را پشت سر گذاشته و همانطور که ديديد با بدني بسيار آماده به ميادين بازگشته است.ايشان در روز عيد فطر در ورزشگاه شيرودي تست آمادگي جسماني داد و از تمام آزمون ها سربلند بيرون آمد.اين در حالي است که تمام کساني که عمل مذکور را انجام مي دهند براي اينکه دوباره قادر به راه رفتن شوند به چند ماه استراحت احتياج دارند.قهرماني با پشت کار فوق العاده اش سروزن رسيد.او قبلا سه پرس غذا مي خورد اما در حال حاضر به شدت ميزان غذايش را کاهش داده است.اگر اين حاشيه سازي ها ادامه داشته باشد از حاشيه سازان به دادگستري شکايت مي کنيم.


 كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

جريمه 3000 دلاري فدراسيون فوتبال
کميته انضباطي کنفدراسيون فوتبال آسيا به علت رفتار ناشايست تماشاگران منتسب به تيم فوتبال پرسپوليس در ديدار مقابل بنيادکار ازبکستان، فدراسيون فوتبال ايران را 3 هزار دلار آمريکا جريمه کرد.
به گزارش پايگاه خبري فوتبال آسيا، کميته انضباطي کنفدراسيون فوتبال آسيا در نشست اخير خود فدراسيون فوتبال ايران را به خاطر رفتار ناشايست هواداران پرسپوليس در بازي اين تيم برابر بنيادکار ازبکستان و پرتاب بطري به داخل زمين 3 هزار دلار آمريکا جريمه کرد. طبق قوانين کميته انضباطي AFC فدراسيون هاي فوتبال برگزارکننده مسابقات مسئول برقراري امنيت در ورزشگاه هستند.

حبيب کاشاني سرپرست باشگاه پرسپوليس:
 از کرانچار راضي ام
حبيب کاشاني سرپرست باشگاه پرسپوليس در مورد تساوي بدون گل مقابل فولاد خوزستان گفت: بازي خوبي بود و من از تمام بازيکنان راضي هستم. ما هيچ وقت خاطره خوبي در اهواز نداشتيم و اکثر اوقات با ناراحتي اين شهر را ترک کرده بوديم، اما تساوي دراين بازي نتيجه خوبي بود.
وي در پاسخ به اين سئوال که کدام بازيکن پرسپوليس عملکرد بهتري داشت، تاکيد کرد: من هيچ گاه در مورد بازيکنان نظر نداده ام، اما به نظر من خط دفاعي در اين مسابقه بازي خوبي را به نمايش گذاشت.
وي در مورد داوري اين ديدار تصريح کرد: در چند سالي که در ورزش هستم تاکنون در مورد داوري اعتراض نداشته ام و کارشناسان هر نظري بدهند ما آن را قبول خواهيم کرد.
وي با اشاره به عملکرد کرانچار گفت: از کرانچار راضي هستم و اميدوارم اين مربي روند صعودي خود را طي کند. هيچ مشکل خاصي در اين زمينه وجود ندارد و وي مي تواند پرسپوليس را به صدر جدول برساند.
وي در مورد گلايه بازيکنان از نيمکت نشيني يادآور شد: هر بازيکن مي خواهد در ليست نهايي قرار بگيرد بايد جنگنده باشد و تلاش کند. اين طبيعي است که هر کس در ترکيب قرار نمي گيرد، گلايه کند، اما ما نبايد از اين مشکلات در پرسپوليس داشته باشيم. من عملکرد کرانچار را ديده ام و اين مربي آماده ترين ها را به بازي مي گير د.

هادي نوروزي مهاجم پرسپوليس:
 اميدوارم داوراشتباه نکرده باشد
هادي نوروزي مهاجم پرسپوليس در مورد تساوي بدون گل اين تيم مقابل فولادگفت: بازي خوبي بود اما تيم ما ازفرصت هاي خود به خوبي استفاده نکرد تا بازي مساوي به پايان برسد.
وي ادامه داد: اميدوارم داور در اين بازي اشتباه نکرده باشد. ما 2 گل را به ثمر رسانديم که مردود اعلام شد، اما مطمئنم يکي از آنها صحيح بود. خطايي هم که روي من صورت گرفت بسيار واضح تر از خطاي پنالتي آنها بود که گرفته شد. در حال حاضر تنها منتظر اين هستم تا نظر کارشناسان را در اين زمينه بدانم.
وي در مورد فولاد گفت: اين تيم با روزهاي گذشته خود تفاوت و بازي خوبي را انجام داد. فولاد مي خواست با کسب 3 امتياز اين بازي از بحران خارج شود.

 اشپيتيم آرفي مهاجم پرسپوليس:
پرسپوليسي ها بخواهند مي روم
اشپيتيم آرفي مهاجم پرسپوليس که با حرف و حديث هاي زيادي از پيام مشهد به اين تيم آمد در بازي مقابل فولاد خوزستان هم نيمکت نشين بود و مقابل تيمي که مشتري پروپاقرص اوست فرصت بازي پيدا نکرد.آرفي در تيم ته جدولي پيام مشهد خوش درخشيد و هواخواهان زيادي پيدا کرد به جمع سرخپوشان پيوست تا به همراه محسن خليلي خط حمله اين تيم را بيمه کنند اما هيچ کدام ازاين دو بازيکن چندان فرصت حضور در ميدان را پيدا نکرده اند.آرفي برخلاف بقيه نيمکت نشينان وسکونشين هاي پرسپوليس علاقه اي به مصاحبه و حاشيه ندارد،اين در حالي است که اکثر بازيکنان مثل خليلي،بادامکي،منصوري،محمد پروين و ... نسبت به بازي نکردن خود معترض هستند. آرفي که ارتباط خود را با رسانه ها نسبت به گذشته کمترکرده است  گفت: همه چيز در پرسپوليس روبه راه است و من هيچ مشکلي در اين تيم ندارم. نمي خواهم راجع به نيمکت نشيني ام صحبت کنم. اين را ياد گرفته ام که هميشه به نظر سرمربي تيم احترام بگذارم چون او مصالح تيم را بهتر از هرکس ديگري مي داند. شرايط بسيار خوبي دارم و هر وقت مربيان صلاح بدانند به ميدان خواهم رفت. وي در خصوص پيشنهاد فولاد و حضورش در اين تيم گفت: از اين موضوع اطلاعي ندارم. من بازيکن پرسپوليس هستم و در مورد من با مسئولان باشگاه صحبت کنيد. اگر آنها بخواهند مي مانم و اگر هم تصميم بگيرند که به فولاد بروم اين کار را انجام خواهم داد.

تاخير در پرواز سرخ پوشان
پرسپوليس ساعت 3 بامداد به تهران رسيد
تيم فوتبال پرسپوليس پس از تساوي بحث برانگيز خود مقابل تيم فولاد با دشواري فراوان به تهران رسيد. دراين راستا در حالي که قرار بود پرسپوليس ساعت 30:11 يکشنبه شب راهي تهران شود، اما تاخير دوساعته پرواز سرخپوشان منجر به ناراحتي شديد بازيکنان پرسپوليس شد و سرخپوشان ساعت 3 بامداد دوشنبه به تهران رسيدند. کادر فني سرخپوشان نيز به دليل بازگشت ديرهنگام اين تيم از اهواز، زمان تمرين ريکاوري سرخپوشان را ساعت 30:14 بعدازظهردوشنبه در موسسه خيريه عمل اعلام کرد.

9 آبان، رويارويي علي کريمي با پرسپوليس
 برنامه هفته هاي سيزدهم تا شانزدهم ليگ برتر فوتبال ايران از سوي سازمان ليگ اعلام شد و نکته جالب اينکه به رغم اعتراض تيم ها به فشردگي مسابقات سازمان ليگ کماکان فاصله اندکي را بين هفته ها در نظر گرفته است.  دراين راستاحساس ترين بازي در هفته پانزدهم بين پرسپوليس و استيل آذين برگزار خواهد شد که البته اگر انصاري فرد از مديرعاملي پرسپوليس برکنار نمي شد رويارويي او با حسين هدايتي مي توانست اتفاقات جالبي را رقم بزند. اليته رويارويي علي کريمي با پرسپوليسي ها جالب خواهد بود.اين بازي روز شنبه نهم آبان ماه در ورزشگاه آزادي برگزار مي شود.

گلزني دوباره کريمي و پيشتازي استقلال
در ادامه رقابت هاي هفته يازدهم ليگ برترعصرروز گذشته 4بازي برگزارشد که طي آن استقلال اهواز توانست با نتيجه 3 بر 2 مقابل استقلا ل تهران  پيروز شود و  اولين شکست را براي استقلا ل تهران رقم بزند .
همچنين ملوان بندر انزلي توانست با نتيجه سه بر يک ابومسلم مشهد را شکست دهد. آلوز (25 و 39) و سيدجلال رافخايي (89) براي ملوان گلزني کردند. تک گل تيم ابومسلم را رجب زاده (37) وارد دروازه حريف کرد.  ديدار تيم هاي سايپا کرج و استيل آذين به تساوي دو بر دو انجاميد. گل هاي سايپا را خيري (25) و ابراهيم صادقي (46) زدند. هر دو گل تيم استيل آذين را علي کريمي (47 و 84) به ثمر رساند و با 9گل دوباره در صدرجدول گلزنان ليگ قرار گرفت.ديگر بازي  اين هفته ليگ نيز در قزوين بين تيم هاي پيکان و پاس همدان برگزار شد که حاصل تلاش اين دو تيم هم تساوي دو بر دو بود. طهماسبي (55) و خدابنده لو (57) براي پيکان و خورج (2) و هادي اصغري (35) براي پاس گلزني کردند.

 مجيد جلالي سرمربي فولاد خوزستان:
 اميدوار شدم
 مجيد جلالي سرمربي تيم فولاد خوزستان پس از کسب تساوي تيمش مقابل پرسپوليس در ورزشگاه تختي اهواز گفت: فولاد در حالي که بدترين شرايط خود از لحاظ بدني و نتيجه گيري اين فصل خود را تجربه مي کند با پرسپوليسي مواجه شد که به علت کسب نتايج خوب در بازيهاي گذشته، بهترين شرايط خود را تجربه مي کند و اين نشان مي دهد که فولاد در نتيجه در اين بازي خوب عمل کرده است. خوشبختانه دراين بازي ثابت شد بازيکنان ذهنيت خوبي نسبت به ارائه منطقي بازي فوتبال پيدا کرده اند و از شخصيت تيمي خوبي برخوردار شده اند و کسب يک امتياز مقابل پرسپوليس تهران نشان دهنده شکوفا شدن تيم است و من با ديدن اين بازي اميدواري بيشتري نسبت به تيم خود پيدا کردم. وي عنوان کرد: درتمام طول مسابقه ما آرام تر بازي کرديم و چون پرسپوليس رو به بازي دور و بلند آورده بود اين مسئله باعث شد که من تا حدودي احتياط کنم ولي سازماندهي و موقعيت هاي تيم ما بسيار بهتر ازحريف بود.

عباس آقايي در شاهين بوشهر
عباس آقايي با ثبت قراردادي  بطور رسمي به تيم شاهين پيوست.مبلغ قراداد آقايي با شاهين يک ميليارد و 600 ميليون ريال است .
گفتني است آقايي بازيکن سابق تيم ملي، پرسپوليس و بازيکن فصل گذشته تراکتورسازي تبريز بود.

مظلومي خواهان جذب باقري ها
پس از اينکه بازيکنان نيمکت نشين و سکونشين پرسپوليس از شرايط خود در اين تيم ابراز نارضايتي کردند تيم هاي ليگ برتري براي جذب آنها وارد مذاکره با تيم پرسپوليس شده اند. دراين راستا نبي الله باقري ها مدافع نيمکت نشين پرسپوليس يکي از بازيکناني است که مورد توجه باشگاه مس کرمان قرار گرفته. پرويز مظلومي که در اين فصل از عملکرد خط دفاعي تيمش رضايت کامل ندارد به دنبال جذب يک يا دو مدافع در نيم فصل است و نبي باقري ها يکي از بازيکنان مدنظر اوست.البته باقري ها پيش از اين اعلام کرده بود که صحبت هايي با حبيب کاشاني انجام داده و فعلا قصد جدايي ندارد. با اين حال باشگاه مس قصد دارد مذاکرات خود با باشگاه پرسپوليس را آغاز کرده و اين بازيکن را به کرمان بکشاند.

تغيير محل تمرين پرسپوليس
وجود برخي مشکلات در زمين فعلي مجموعه ورزشي خيريه عمل موجب شده تا باشگاه پرسپوليس درصدد تغيير محل تمرين خود باشد و در اين زمينه اقداماتي اساسي انجام دهد.
دراين راستا زمين چمن شرکت واحد و همچنين زمين نفت تهرانسر دو گزينه اصلي سرخپوشان براي محل تمرين جديد هستند.حبيب کاشاني فعلا مشغول بررسي شرايط  دو محل جديد مدنظرش براي تمرين سرخپوشان است تا در نهايت يکي از اين زمين ها را به عنوان محل تمرين سرخپوشان معرفي کند. دور بودن رختکن، کمبود امکانات و تداخل تمرين برخي ورزشکاران رشته هاي ديگر با تمرين پرسپوليس در واقع از دلايل اصلي باشگاه پرسپوليس براي تغيير محل تمرين بوده اند

بانوان پينگ پنگ بازجانبازومعلول
در اردوي آمادگي
چهارمين اردوي آمادگي تيم ملي پينگ پنگ بانوان ايران از 22 مهرماه در سالن پينگ پنگ شهيد شيرودي به مدت هشت روز برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون جانبازان و معلولين  اين اردوها به منظور آماده سازي بانوان ملي پوش و جهت شرکت در رقابت هاي پينگ پنگ آسيا - اقيانوسيه انجام مي شود.مرحله چهارم اردوي آماده سازي تيم پينگ پنگ بانوان جانباز و معلول به مربيگري آمنه حاج حسيني از کرمان و سرمربيگري پروانه خلوصي در جريان خواهد بود.ورزشکاران مدعو برگزيده اين اردو جهت آماده سازي و اعزام به رقابتهاي آسيا اقيانوسيه خانم فروغ بختياري از خوزستان و الهام چزاني از تهران هستند.رقابت هاي آسيا- اقيانوسيه در کشور اردن و با حضور نمايندگاني از کشورهاي چين، ژاپن، چين تايپه، استراليا، هنگ کنگ، کره، کويت، مالزي، تايلند، ايران و اردن برگزار مي شود.

قرعه کشي مسابقات ليگ برتر زورخانه
مراسم قرعه کشي رقابت هاي ليگ برتر ورزش هاي زورخانه اي روز پنجشنبه با حضور سرپرست تمام تيم هاي شرکت کننده در اين مسابقات در زورخانه شهيد فهميده تهران برگزار خواهد شد.
 به گزارش روابط عمومي فدراسيون ورزش پهلواني وزورخانه اي  تيم هاي کرمان، اصفهان، فارس و مرکزي تاکنون براي شرکت در فصل جديد رقابت هاي ليگ برتر زورخانه به طور رسمي اعلام آمادگي کرده اند. البته تيم هاي کردستان، خراسان رضوي، خراسان جنوبي، ايرانيان و پيام مقاومت بصورت تلويحي آمادگي خود را براي حضور در اين بازي ها اعلام کرده اند اما نمايندگان اين تيم ها تنها در صورت ثبت نام نهايي مي توانند در مراسم قرعه کشي روز پنجشنبه شرکت کنند.مسابقات ليگ برتر زورخانه از 14 آبان ماه آغاز مي شود. اين مسابقات در بخش تيمي (ميانداري) برگزار خواهد شد.

 اجازه حضورتيم پرسپوليس با پسوند
 در ليگ برتر واليبال
طبق دستور و تاکيد مديران سازمان تربيت بدني تيم تازه ليگ برتري شده واليبال پرسپوليس بايد پيش از آغاز فصل جديد رقابت هاي ليگ برتر و حضور در اين مسابقات يک پسوند براي نام خود انتخاب کند.
گفتني است پرسپوليس يکي از تيم هاي شرکت کننده در ليگ برتر 88 واليبال باشگاه هاي کشور است. اين تيم با همين نام پرسپوليس در قرعه کشي رقابت هاي ليگ برتر شرکت کرد و به عنوان حريف ارتعاشات صنعتي ايران در هفته اول بازي ها معرفي شد.اين درحالي است که دستور سازمان تربيت بدني مبني بر استفاده از يک پسوند در کنار نام پرسپوليس، مديران اين تيم را بر آن داشته تا با انتخاب نام مناسب به تاکيد سازمان تربيت بدني عمل کرده و بدون مشکل مسابقات امسال را آغاز کنند. حسين حسيني رئيس کميته واليبال پرسپوليس دراين خصوص اظهارداشت: پرسپوليس تهران ياپرسپوليس نوين از جمله نام هاي پيشنهادي است که به مديران تيم ارائه شده است. اما استفاده از هيچ يک حتمي و صد درصد نيست. تا پايان هفته جاري با انتخاب پسوند مناسب نام تيم کامل شده و با همان نام در رقابت هاي ليگ برتر شرکت مي کنيم.

تيم ملي واليبال بدون اردوي آماده سازي در ژاپن
به دليل تصويب برگزاري رقابت هاي واليبال ليگ برتر در موعد مقرر، تيم ملي کشورمان بدون برگزاري اردوي آماده سازي به محل برگزاري رقابت هاي جام بزرگ قهرمانان در ژاپن سفر مي کند.
گفتني است شوراي سازمان ليگ فدراسيون واليبال در نشست خود تصويب کرد که رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي کشور طبق برنامه اوليه از 6 آبان ماه آغاز شود و تنها به هنگام حضور تيم ملي در رقابت هاي جام بزرگ قهرمانان اين مسابقات به مدت 2 هفته به وقفه بيفتد.بر اين اساس و به دليل درگيري ملي پوشان در تيم هاي باشگاهي، تيم ملي واليبال پيش از سفر به ژاپن اردوي آماده سازي نخواهد داشت.

برگزاري مسابقات شمشيربازي قهرماني کشور
رقابت هاي شمشيربازي کشور در قسمت مردان و با حضور تيم هاي استانهاي مختلف کشور در شهرستان اردبيل برگزار خواهد شد.
گفتني است در اين پيکارها که در روزهاي بيست و هفتم و بيست و هشتم مهر ماه جاري برگزار خواهد شد، شمشيربازان کشورمان در قسمت مردان در دو اسلحه فلوره و اپه برابر هم پيکار خواهند کرد.شهرستان اردبيل ميزباني رقابتهاي شمشيربازي قهرماني کشور را بر عهده دارد و در اين پيکارها تيم هاي استانهاي مختلف براي کسب عنوان قهرماني برابر هم مبارزه خواهند کرد.

گزارش تمرين پرسپوليس
تذکر کرانچار به بازيکنان و تشويق معمارزاده
 تمرين پرسپوليس ديروز با تذکرات سرمربي تيم در زمين خيريه عمل پيگيري شد.
گفتني است تمرين پرسپوليس پس از تساوي مقابل فولاد خوزستان از ساعت 14 و 30 دقيقه ديروز در مجموعه ورزشي خيريه عمل دنبال شد. در اين تمرين بازيکنان اصلي که در بازي  فولاد حضور داشتند، به مدت 50 دقيقه ريکاوري کردند. بازيکنان ذخيره نيز پس از گرم کردن در ديداري تدارکاتي به مصاف يک تيم دسته دومي رفتند.
* کرانچار در ابتداي تمرين به بازيکنان تاکيد کرد از حاشيه سازي پرهيز کنند و خطاب به آنها گفت: اگر شما حاشيه درست نکنيد تيم دچار مشکل نمي شود.
*پس از تمرين ديروز کريم باقري و ميثم بائو با حضور در بيمارستان پارسيان از مجتبي محرمي بازيکن اسبق پرسپوليس عيادت کردند.
* حدود 50 هوادار در تمرين ديروز حضور داشتند. آنها ميثاق معمارزاده را به دليل گرفتن پنالتي فولاد خوزستان تشويق کردند.

 نيک نفس و محمد در کميته انضباطي
 باشگاه پرسوليس
 ضيا الدين نيک نفس و عليرضا محمد هفته آينده به کميته انضباطي باشگاه پرسوليس دعوت شدند تا در مورد درگيري شان در تمرينات اين تيم توضيح دهند.
عباس عليپور، دبير کميته انضباطي باشگاه پرسپوليس با تاييد اين خبرگفت: اين 2 بازيکن در آخرين تمرين پرسپوليس قبل از سفر به اهواز در جريان تمرين به درگيري لفظي پرداختند. اين موضوع باعث شد محمد و نيک نفس به کميته انضباطي باشگاه پرسپوليس فراخوانده شوند تا در مورد درگيري خود توضيح دهند. قرا بود اين جلسه چهارشنبه برگزار شود ولي به دليل تعطيلي، احتمالا دوشنبه هفته آينده برگزار خواهد شد.

برگزاري جام جهاني کشتي فرنگي در ارمنستان
ميزباني به ايران داده نشد
رقابت هاي جام جهاني کشتي فرنگي 17 و 18 بهمن ماه در شهر ايروان ارمنستان برگزار مي شود.
گفتني است درحالي که دو کشور ايران و ارمنستان خواستار برگزاري جام جهاني کشتي فرنگي بودند، رقابت هاي جام جهاني کشتي فرنگي در شهر ايروان برگزار مي شود.البته سايت فدراسيون کشتي ايران اعلام کرده که فدراسيون با برگزاري مسابقات در ارمنستان موافقت کرده است. به اين ترتيب رقابت هاي جام جهاني کشتي فرنگي در شهر ايروان ارمنستان و رقابت هاي جام جهاني کشتي آزاد نيز اواسط اسفندماه در ماخاچکالا روسيه برگزار خواهد شد. مسابقات جام جهاني با حضور شش کشور برتر جهان به صورت تيم به تيم برگزار مي شود و با مسابقات قهرماني جهان که همه کشورها حضور دارند متفاوت است.

22آبان، آغازمسابقات واليبال جام حذفي
  مسابقات واليبال زير گروه جام حذفي باشگاه هاي کشور از جمعه 22 آبان ماه  آغاز خواهد شد.   
گفتني است، پس از اتمام رقابت هاي مرحله اول مسابقات زير گروه، تيم هايي که موفق به صعود به دور بعد شوند، مسابقات خود را با تيم هاي دسته يک ادامه خواهند داد. بر اساس گزارش فدراسيون واليبال، گروه بندي اين رقابت ها در سه منطقه کشور به اين قراراست:
منطقه يک: نماينده استان مرکزي، راه و ترابري ياسوج، برق منطقه اي سيستان و بلوچستان و نماينده کاشان
منطقه دو: متين خودرو زنجان، افلاک لرستان، گمرک بيله سوار (اردبيل) و ايران خودرو ابهر
منطقه سه: آب منطقه اي خراسان شمالي، شرکت بيمه آزين گلستان، شهيد حاتم (نور) و نماينده بابلسر

 تيم بوکس ايران دراردوي مشترک با اوکراين
تيم بوکس ايران اوايل آبان ماه در اردوي مشترک با تيم ملي اوکراين شرکت خواهد کرد.
گفتني است تيم ملي بوکس ايران در تاريخ چهارم آبان ماه رهسپار اوکراين مي شود تا در اردوي مشترکي با حضور بوکسورهاي اين کشور شرکت کند. اين اردو 10 روز به طول خواهد انجاميد.اسامي شرکت کنندگان کشورمان در اين اردو به اين شرح است:
48 کيلوگرم: صادق فرج زاده
57 کيلوگرم: محمد مهدي پور
60 کيلوگرم: فروتن گل آرا
64 کيلوگرم: مهدي طولوتي و هومن کرمي
75 کيلوگرم: محمد ستارپور
81 کيلوگرم: حسن کارکردي
91 کيلوگرم: علي مظاهري و رضا مرادخاني
+91 کيلوگرم: جاسم دلاوري و سيدعلي اکبرحسيني فر
هدايت اين تيم برعهده دورتسوف اوکرايني است. ضمن اينکه اکبراحدي، غلامرضا کريمي و عليرضا استکي وي را در اين امر همراهي مي کنند.

23مهر،آغاز ليگ برتر بدمينتون
پانزدهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر بدمينتون مردان از روز پنجشنبه ( بيست سوم مهر ماه جاري ) با انجام چهار مسابقه آغاز خواهد شد.   
به گزارش فدراسيون بدمينتون، پانزدهمين دوره مسابقات ليگ برتر بدمينتون آقايان از پنجشنبه 23 مهرماه با حضور 8 تيم آغاز مي شود. در هفته اول اين مسابقات که به صورت رفت و برگشت برگزار مي شود، در نخستين ديدار تيم روغن گلبهار سمنان مقابل فولاد ماهان سپاهان قرار مي گيرد. فولاد مبارکه سپاهان با پارس جنوبي بوشهر ديدار مي کند و نماينده تهران و شهيد نجفيان مشهد در ورزشگاه شهيد شيرودي تهران به مصاف هم خواهند رفت. ديدار بلکا شرق زنجان با شهيد دهنوي خوزستان چهارمين ديدار اين هفته خواهد بود. مسابقات ساعت 17 آغاز مي گردد.

حضورتيم دانشگاه آزاد اسلامي درليگ شنا
 نشست هماهنگي مديران تيم هاي شرکت کننده در هفتمين دوره مسابقات ليگ برتر شناي باشگاههاي کشور برگزار خواهد شد .   گفتني است فصل جديد مسابقات ليگ برتر باشگاههاي کشور در سال 88 با شرکت 13تيم فولاد ماهان سپاهان ،مناطق نفت خيز جنوب (نفت و گاز اميديه) ، نفت تهران ،هيات شناي کرمان، سرزمين موجهاي آبي ، هيات شناي گيلان ، مقاومت بسيج ، البرز کرج ، شهيد رجايي قزوين ، داماش ايرانيان ، دانشگاه آزاد اسلامي ، ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان برگزار خواهد شد و نشست هماهنگي اين مسابقات ساعت 14 روز شنبه 25 مهرماه در محل فدراسيون شنا برپا مي شود.در اين نشست پيرامون نحوه برگزاري ، ميزباني مسابقات و تعداد نهايي تيم هاي شرکت کننده تصميم گيري خواهد شد .  لازم به يادآوري است تيم هاي نفت اميديه ، موج هاي آبي مشهد و نفت تهران عناوين اول تا سوم ليگ برتر ششم شناي باشگاههاي کشور را به خود اختصاص دادند. 
 
مهدي طالب پور رييس فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي:
 مخالفتي با حضور ورزشکاران دانشجو در ميادين برون مرزي نداريم
مهدي طالب پور رييس فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي گفت: اين فدراسيون هيچگونه مخالفتي با حضور ورزشکاران دانشجو در ميادين برون مرزي ندارد به شرط آنکه تحت عنوان تيم هاي ملي دانشجويي ايران مطرح نشوند.   
مهدي طالب پور با بيان اين مطلب و در خصوص اعزام اخير تيم هاي ورزشي به مسابقات بين دانشگاهي جهان در شهر ميلان ايتاليا افزود: کليه مسابقات ورزشي دانشگاهي در قالب تيم هاي ملي دانشجويان جمهوري اسلامي ايران در مسابقات معتبر آسيايي و جهاني، از سوي فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي برگزار مي شود.اين فدراسيون با توجه به مصوبه مجلس شوراي اسلامي در سال 83 تاسيس شد و تمامي بخش هاي آموزش عالي ازجمله، پيام نور، جامع علمي کاربردي، دانشگاه آزاد اسلامي، علوم پزشکي و وزارت علوم ،تحقيقات و فناوري را تحت پوشش دارد. همچنين کليه امور در سطح برون مرزي از مجراي اين فدراسيون اجرا مي شود.
به گفته وي با توجه به تقويم ورزشي فدراسيون بين المللي دانشجويان جهان (FISU)، مسابقات در سال هاي فرد ميلادي تحت عنوان يونيورسيادهاي ورزشي و در سال هاي زوج ميلادي تحت عنوان مسابقات قهرماني جهان برگزار مي  شود هيچ مسابقات ديگري جايگاه معتبر بين المللي جهاني را ندارد.


  عالميان در مرحله نهايي رقابت هاي پينگ پنگ پروتور جهان  

 به دنبال دعوت فدراسيون بين المللي پينگ پنگ مبني بر حضور نوشاد عالميان در مرحله نهايي رقابت هاي پروتور جهان، اين بازيکن چهارشنبه شب عازم ژاپن محل برگزاري اين مسابقات مي شود.
گفتني است از مجموع 25 دوره مسابقه پروتور برگزار شده در سال جاري ميلادي 15 بازيکن واجد شرايطي که از قاره هاي مختلف در اين رقابت ها شرکت کرده و موفق به کسب امتيازات لازم شده اند از سوي مديران فدراسيون بين المللي پينگ پنگ براي شرکت در مرحله نهايي اين رقابت ها دعوت شده اند. ضمن اينکه يک بازيکن نيز از سوي ژاپني هاي ميزبان براي شرکت در بازي ها معرفي شده است.نوشاد عالميان ملي پوش جوان کشورمان به عنوان هفتمين بازيکن برتر شرکت کننده در رقابت هاي پروتور جهاني به شرکت در ديدارهاي نهايي حضورخواهد داشت. اين ملي پوش جوان کشورمان در ميان 346 بازيکن شرکت کننده در پروتورهاي سال 2009 باکسب 672 امتياز مجوز شرکت در مرحله نهايي مسابقات را به دست آورده است.مرحله نهايي رقابت هاي پينگ پنگ پروتورهاي برگزار شده جوانان جهان در سال 2009 طي روزهاي اول تا سوم آبان ماه برگزار خواهد شد. اما نوشاد عالميان چهارشنبه شب به ژاپن مي رود تا در فاصله چند روز مانده به آغاز رقابت ها در محل برگزاري مسابقات حاضر شود.اين براي نخستين  بار است که نوشاد عالميان به عنوان بازيکن اصلي به شرکت در مرحله نهايي رقابت هاي پروتور جهاني دعوت شده است. فينال مسابقات پروتورسال گذشته در اسپانيا برگزار شد و نوشاد عالميان به عنوان يکي از بازيکنان رزرو فرصت حضور در بازي ها را به دست آورد. نوشاد سال گذشته بدون مربي در مسابقات نهايي شرکت کرد اما امسال جميل لطف الله نسبي را در کنار خود خواهد داشت.نوشاد عالميان با حضور چشمگير در پروتورهاي جهاني بحرين (160 امتياز)، قطر (250 امتياز)، چين ( 70 امتياز ) و پرتغال ( 192 امتياز) موفق به کسب امتياز لازم براي  قرارگرفتن در جمع بازيکنان دعوت شده به پيکارهاي ژاپن شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته