جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/09/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (پنجشنبه) (ميلاد امام علي النقي الهادي(ع) و عيد سعيدغدير خم مبارک باد نسخه شماره 3478

استقلال - سپاهان
جنگ پسران آبي


وضعيت مبهم معمارزاده براي بازي با مس

اعلام سيدبندي قرعه کشي جام جهاني 2010
فردا،قرعه کشي جام جهاني درقاره سياه

ليگ برتر بسکتبال
دانشگاه آزاد اسلامي و نگاهي به بالا


نگاه


خبر


ياد داشت روز


كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90

ميثم بائومهاجم پرسپوليس:
آن بازي به تاريخ پيوست


جدول ليگ برتر


 استقلال - سپاهان
 جنگ پسران آبي  

در حساس ترين بازي دور برگشت ليگ برتر، تيم هاي استقلال و سپاهان اصفهان روز شنبه در ورزشگاه فولادشهر به مصاف هم مي روند.
اين بازي که در واقع جنگ پسران آبي به حساب مي آيد ، از چند جهت داراي اهميت است ، چرا که در اين بازي امير قلعه نوعي مي تواند با کسب پيروزي ، علاوه بر اثبات خود به مسوولان باشگاه سابقش انتقام شکست بازي رفت را نيز از حريف بگيرد.
 تيم سپاهان که در شرايط ايده آلي به سر مي برد، هم اکنون با 34 امتياز در صدر جدول قرار دارد و با تمام نفرات خود در برابر استقلال صف آرايي خواهد کرد ، ضمن اينکه علي مولايي بازيکن محروم سپاهان، در اين ديدار مي تواند تيمش را همراهي کند تا خيال قلعه نوعي از بابت بازيکنان حاضر در تيمش راحت باشد.
سپاهان ديدار هفته گذشته برابر پرسپوليس را با پيروزي پشت سر گذاشت تا شاگردان امير قلعه نوعي با روحيه اي دو چندان مقابل آبي پوشان پايتخت قرار بگيرند. از سوي ديگر ديگر تيم فوتبال استقلال که هفته گذشته برابر پيکان تن به شکست داده ، از لحاظ روحي و رواني کمي دچار مشکل شده است. آنها که در ابتداي نيم فصل اول در صدر جدول بودند هم اکنون با 27 امتياز در رده چهارم قرار دارند و شکست برابر سپاهان مي تواند اوضاع اين تيم را نابسامان تر کند. به جز ديدار استقلال و سپاهان که در هفته هجدهم ليگ برتر در کانون توجهات قرار دارد، بازي تيم هاي پرسپوليس و مس نيز از هيجان انگيزترين بازي هاي اين هفته محسوب مي شود. تيم فوتبال پرسپوليس که هفته گذشته برابر سپاهان تن به شکست داده بود، براي فراموش کردن آن نتيجه و همچنين جا نماندن از تيم هاي مدعي ديگر در صدر جدول تنها به پيروزي فکر مي کند. پرسپوليسي ها هم اکنون با 26 امتياز در رده هفتم جدول قرار دارند و در صورت پيروزي و در خوشبينانه ترين حالت مي توانند تا رده چهارم جدول صعود کنند. در سوي ديگر، تيم مس کرمان که با برکناري مظلومي، سرمربي خود شوک بزرگي را به تيم وارد کرده است،با هدايت محمدي، مربي بومي خود به تهران مي آيد تا از حيثيت فوتبال کرمان در ورزشگاه آزادي دفاع کند.


 وضعيت مبهم معمارزاده براي بازي با مس  

 وضعيت ميثاق معمارزاده دروازه بان پرسپوليس براي بازي مقابل مس کرمان در پرده اي از ابهام قرار دارد.
گفتني است معمارزاده که در آخرين لحظات در دروازه پرسپوليس مقابل سپاهان قرار گرفت مصدوميتش تشديد شده ومشخص نيست که مي تواند مقابل مس کرمان به ميدان برود يا خير. معمارزاده  بعد از بازي مقابل سپاهان مشغول فيزيوتراپي است و هنوز مشخص نشده که به بازي مس کرمان خواهد رسيد يا نه.


 اعلام سيدبندي قرعه کشي جام جهاني 2010
  فردا،قرعه کشي جام جهاني درقاره سياه  

 کميته برگزاري مسابقات فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) هشت سيد نخست قرعه کشي روز جمعه جام جهاني 2010 را اعلام کرد.     به گزارش سايت فيفا، اين سيدبندي بر اساس رده بندي ماه اکتبر تيم ها در جدول فيفا اعلام شده است. بر همين اساس هفت تيم برزيل، اسپانيا، هلند، ايتاليا، آلمان، آرژانتين و انگليس به همراه تيم آفريقاي جنوبي به عنوان ميزبان جام جهاني جز» تيم هاي سيدبندي در قرعه کشي نهايي هستند. هلند ابتدا قرار بود در گلدان دوم قرار بگيرد، اما در نهايت جايگزين تيم فرانسه در گلدان اول شد. پرتغال نيز جايگاهي در بين هشت سيد نخست ندارد. گلدان دوم شامل تيم هاي آسيايي استراليا، ژاپن، کره جنوبي، کره شمالي و هندوراس، مکزيک و آمريکا از منطقه کونکاکاف و همچنين نيوزيلند از اقيانوسيه است. تيم هاي الجزاير، کامرون، ساحل عاج، غنا، نيجريه از آفريقا و شيلي، پاراگوئه و اروگوئه از آمريکاي جنوبي نيز در گلدان سوم قرار مي گيرند. اما گلدان چهارم باقي تيم هاي اروپايي يعني دانمارک، فرانسه، يونان، پرتغال، صربستان، اسلواکي، اسلوني و سوييس را در خود جاي خواهد داد. بنابراين گزارش، تيم ها در هشت گروه A تا H تقسيم مي شوند و جايگاه آنها پس از قرعه کشي گلدان هاي دوم، سوم و چهارم مشخص خواهد شد. در اين قرعه کشي موقعيت جغرافيايي هم در نظر گرفته مي شود به اين معني که دو تيم از يک کنفدراسيون در يک گروه قرار نخواهند گرفت (به جز تيم هاي اروپايي که حداکثر دو تيم در يک گروه قرار مي گيرند). به عنوان مثال آفريقاي جنوبي نمي تواند با تيم هاي آفريقايي از گلدان سوم بازي کند و آرژانتين و برزيل نمي توانند با سه تيم ديگر آمريکاي جنوبي همگروه شوند.


  ليگ برتر بسکتبال
 دانشگاه آزاد اسلامي و نگاهي به بالا  

 هفته نهم ليگ برتر بسکتبال کشورمان امروز با برگزاري 5 ديدار پيگيري خواهد شد و در حساس ترين مسابقه دو مدعي اصلي عنوان قهرماني به مصاف يکديگر خواهند رفت.  در اين هفته از مسابقات شاگردان فرزاد کوهيان ميزبان مهرام تهران خواهند بود تيمي که طي هفته هاي گذشته با کسب 7 پيروزي و يک بازي کمتر به عنوان اصلي ترين تعقيب کننده ذوب آهن محسوب مي شود. از طرفي تيم ذوب آهن نيز براي تثبيت صدرنشيني خود در ليگ براي شاگردان با تجربه مصطفي هاشمي برنامه اي خاص دارد و با استفاده از امتياز ميزباني براي پيروزي و غلبه بر مهرام تلاش خواهد کرد. تيم پاسارگاد شيراز نيز که همچنان در بلاتکليفي به سر مي برد و وضعيت سرمربي آن هنوز مشخص نيست اين هفته از تيم جوان صبا مهر در شيراز پذيرايي خواهد کرد. مهران شاهين طبع با توجه به باختي که هفته گذشته مقابل مهرام داشت در اين مسابقه به دنبال جبران اين ناکامي و کسب نتيجه مطلوب است. دو تيم ناکام در هفته هشتم اين هفته به مصاف يکديگر مي روند، تيم توزين کاشان با توجه به شکستي که هفته گذشته مقابل شهرداري گرگان داشت اين بار در خانه مقابل تيم قدرتمند پتروشيمي ماهشهر قرار خواهد گرفت.پتروشيمي هفته گذشته در لحظات پاياني مسابقه مقابل ذوب آهن با يک پرتاب 3 امتيازي مغلوب شد و در مسابقه امروز به دنبال پيروزي است.
دانشگاه آزاد اسلامي و شهرداري گرگان که در جدول رده بندي ليگ همسايه يکديگر هستند براي بالا کشيدن خود در جدول به رقابت خواهند پرداخت، اين ديدار نيز مي تواند تبديل به يکي از زيباترين بازي هاي هفته نهم شود. و در آخرين مسابقه تيم لوله s.a شيراز به مصاف تيم قعرنشين جدول هيئت بسکتبال شهرکرد خواهد رفت.


 نگاه  

به اسم رضايت نامه به کام حساب شخصي!
دکتر امير مسعود اميريان
انتشار جزييات قرارداد 2 بازيکن برزيلي تيم پرسپوليس باعث افشاي برخي ديگر از مسايل پشت پرده در خصوص مبلغ قرارداد هاي واقعي اين بازيکنان
گرديد که به موجب آن باعث پيش آمدن ابهاماتي گرديد.
دراين خصوص  وکيل اين دو بازيکن اعلام کرده مبلغ قرارداد دو ساله وسلي با پرسپوليس 530 ميليون تومان است که طبق قرارداد 200 ميليون بابت رضايت نامه دو ساله اين بازيکن، 150 ميليون بابت قرارداد سال اول و 180 ميليون تومان بابت قرارداد سال دوم به اين بازيکن پرداخت مي شود. به اين ترتيب مجموع قرارداد دو ساله وسلي برازيليا با احتساب مبلغ پرداختي بابت رضايت نامه 530 ميليون تومان است و مي توان گفت او به طور ميانگين مبلغ 265 ميليون تومان بابت هر سال دريافت خواهد کرد.ازسوي ديگر تياگو فراگا هافبک دفاعي تيم پرسپوليس نيز با قراردادي دو ساله به ارزش 540 ميليون تومان به پرسپوليس پيوسته است.براين اساس 200ميليون تومان بابت رضايت نامه دو ساله 20 ميليون تومان بابت اتومبيل و ساليانه 160 ميليون تومان بابت حق الزحمه بازيکن به وي پرداخت شود.درچنين شرايطي قرارداد دو ساله تياگو 540 ميليون تومان است که بابت هر سال باشگاه پرسپوليس مي بايست 270 ميليون تومان هزينه کند.به گفته اين فرد نزديک به بازيکنان برزيلي تاکنون 70 ميليون تومان بابت قرارداد سال اول و 40 ميليون تومان بابت رضايت نامه تياگو از سوي باشگاه پرسپوليس پرداخت شده و 60 ميليون تومان نيز بابت قرارداد سال اول وسلي برازيليا پرداخت شده اما براي رضايت نامه اين بازيکنان هيچ مبلغي به باشگاه و شرکت برزيلي مربوطه پرداخت نشده است.
دراين رابطه اين سوال پيش مي آيد که مبلغ ذکر شده در خصوص حق دريافت رضايت نامه اين بازيکنان به کجا رفته است؟!
آيا باز هم بايد شاهد مسايل آنچناني در قبال بازيکنان خارجي باشيم؟
آيا اين مبلغ به عنوان يک قرارداد صوري به حساب افراد ديگري واريز نشده است؟
در اين خصوص مسئولين سابق باشگاه پرسپوليس بايد به صورت شفاف پاسخگو باشند که چگونه ارقام اينچنيني بي حساب و کتاب در لابه لاي قراردادها گم مي شود و چگونه مي شود که پول هاي کلان به جاي سردرآوردن ازباشگاه هاي مذبورو مبالغي که بايد صرف کار هاي نقل و انتقالات بازيکنان شود از حساب هاي شخصي آقايان سر در مي آورند.


 خبر  

هشتمين رويارويي پرسپوليس - مس
در هفته هجدهم ليگ برتر تيم هاي پرسپوليس و مس کرمان در ورزشگاه آزادي تهران به مصاف هم مي روند.
گفتني است دو تيم تاکنون 7 بار در ليگ برتر روبروي هم قرار گرفته اند که پرسپوليس 2 بار و مس نيز يک بار پيروز شده اند و 4 بازي با نتيجه تساوي خاتمه يافته است. پرسپوليس 9 گل و مس نيز 5 گل به ثمر رسانده اند. تنها برد مس در فصل گذشته بود که اين تيم در يک بازي جنجالي در آزادي موفق به شکست پرسپوليس شد. بازي رفت دو تيم نيز که 3-3 شد، پرگل ترين تساوي اين فصل ليگ برتر بوده است.در 7 بازي قبلي دو تيم، پرويز مظلومي 3 بار و فرهاد کاظمي دو بار هدايت تيم مس را بر عهده داشته اند و نادر دست نشان و امير قلعه نوعي نيز هر کدام يک بار با مس مقابل پرسپوليس قرار گرفته اند. مصطفي دنيزلي(2 بار) افشين قطبي(3 بار) و افشين پيرواني و زلاتکو کرانچار هر کدام يک بار هدايت پرسپوليس را مقابل مس بر عهده داشته اند.


 ياد داشت روز  

 حکومت بر ويرانه هاي وزنه برداري!
علي شکري
تيم ملي وزنه برداري کشورمان  بدون  هيچگونه دستاوردي از مسابقات جهاني گويانگ کره جنوبي  به  کشورمان بازگشت.
واقعيت اين است:
وزنه برداري کشورمان طي چند ساله گذشته و به خصوص پس از جريانات به وقوع پيوسته در مورد دوپينگ وزنه برداران نتوانسته هيچگونه پيشرفتي داشته باشد.
در اين راستا سوال اين است:
مقصر اين ناکامي کيست؟!
و چرا مقصران با ندانم کاري  به اين رشته ورزشي ضربه مي زنند و پاسخگو هم نيستند؟
دراين خصوص بايد گفت متاسفانه امروز تعدادي از بهترين وزنه برداران ما مانند  سالهاي گذشته دستخوش حوادثي جبران ناپذير شده اند.
سعيد علي حسيني که پيش بيني مي شد جدا ازکسب مقام قهرماني جهان ، رکوردهاي جهاني دسته سنگين وزن ها را ترقي دهد، در نهايت سرنوشتي دچار شد ، که کمتر کسي تصورش را مي کرد.
حال مقصران بايد پاسخ دهند ، چه شد که جوان 22 ساله اردبيلي با آن تمرينات منظم يکباره  از وزنه زدن محروم  شد ، با توجه به اينکه جواب آزمايش تعداد ديگري هم در راه است. متاسفانه وزنه برداري امروز به وضعيت اسفناکي دچار شده،همان وضعيتي که چند سال پيش به آن دچار شديم و محروميت چندساله تيم ما از ميادين جهاني را در پي داشت. با اين اوصاف بايد چاره اي انديشيد و کار را به دست کاردان سپرد.در اين خصوص بايد از پيشکسوتان و افراد زبده استفاده کرد تابا تجربه اين افراد شايد بتوان ويرانه هاي به جا مانده  از وزنه برداري را آباد کرد.


 كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

تغييرزمان ديدار سپاهان و استقلال
سازمان ليگ برتر از تغيير زمان دو تيم فوتبال سپاهان و استقلال خبر داد.
دراين راستابه دليل آماده نبودن سيستم نوردهي استاديوم فولاد شهر، ديدار دو تيم سپاهان و استقلال تهران روز شنبه هفته آينده ساعت 14 برگزار مي شود. پيش از اين قرار بود اين بازي ساعت 15 برگزار شود.

  سپاهان - استقلال در هواي باراني
 با اعلام باشگاه سپاهان ديدار اين تيم  و استقلال شنبه در هوايي باراني برگزار مي شود.
گفتني است بااستعلام مسئولان باشگاه سپاهان از هواشناسي مرکز اصفهان مشخص شد اين تيم  بايد در روزي باراني از استقلال پذيرايي کند. اين اتفاق در حالي رخ مي دهد که سپاهان در آخرين ديدار نيم فصل خود که شنبه گذشته برگزار کرد، در روزي کاملا برفي ميزبان پرسپوليس بود و با نتيجه 2 بر يک اين تيم را شکست داد. ديدار تيم هاي سپاهان و استقلال از هفته هجدهم رقابت هاي ليگ برتر شنبه آينده از ساعت 15 در ورزشگاه فولادشهر برگزار مي شود.

 زوج توره - عمادرضا مقابل استقلال
عمادرضا مهاجم عراقي سپاهان در بازي هفته آينده مقابل استقلال تهران در ترکيب ثابت تيمش قرار خواهد گرفت.  گفتني است عمادرضا که ديرتر از حد موعد در تمرينات استقلال شرکت کرد مورد غضب قلعه نوعي و مسئولان باشگاه قرار گرفت ولي اين بازيکن از لحاظ بدني شرايط ايده آلي دارد. او درتمرينات سپاهان آماده نشان داد و در بازي با استقلال همراه با ابراهيم توره زوج خط حمله سپاهان را تشکيل خواهد داد. با اين شرايط احمد جمشيديان يک خط عقب تر خواهد رفت

صدور کارت بازي نيکبخت
سازمان ليگ  کارت بازي  عليرضانيکبخت بازيکن جديد استيل آذين را صادر کرد تا وي بتواند براي استيل آذين به ميدان برود.با اين اوصاف نيکبخت مي تواند در ديدار مقابل پاس همدان بنا به تشخيص کادر فني استيل آذين بازي کند.ديدار استيل آذين مقابل پاس همدان امروز پنجشنبه ساعت 15 در ورزشگاه تختي تهران برگزار خواهد شد.

مانورهاي تبليغاتي درفدراسيون هاي ورزشي!
در آستانه موج دوم تغيير و تحولات فدراسيونهاي ورزشي سايت فدراسيون دوچرخه سواري از حضور روساي دوچرخه سواري 30 کشور جهان در ايران خبر داد که اوايل سال آينده براي ديدار با مسئولان ايراني به تهران مي ايند.
 دراين راستامسئولان فدراسيون دوچرخه سواري اعلام کردند به منظور تعامل بيشتر با کشور هاي ديگر طي دعوتي رسمي 30 کشور صاحب سبک در دوچرخه سواري جهان اوايل سال اينده به تهران سفر خواهند کرد تا از امکانات دوچرخه سواري کشورمان ديدن کنند. دراين جلسات همچنين قرار است در باره برگزاري تورهاي مختلف در ايران وتعامل با يکديگر بحث و تبادل نظر شود . همچنين مسئولان فدراسيون دوچرخه سواري در اقدامي جالب اقدام به خريد 1000دوچرخه نموده اند که قرار است پس از تعامل با شهرداري در نقاط مختلف تهران در اختيار عموم قرار داده شود.
در خصوص اين اقدامات بايد به نکته ايي ظريف و قابل تامل اشاره کرد و آن اينکه  فدراسيون هايي که در موج دوم تغييرات سازمان تربيت بدني قرار دارند به طرق مختلف تلاش مي کنند تا حجم برنامه هاي خود را بالا نشان دهند و از طرفي با مطرح کردن اخباري که حکايت از آينده دارد سعي مي کنند به سازمان تربيت بدني اينگونه القا کنند که داراي برنامه هايي دراز مدت و درخشان هستند تا شايد تاثير گذار باشد و رييس سازمان تربيت بدني از تغيير آنها خودداري کند. با اين وجود سازمان تربيت بدني تصميم خود را در مورد اينگونه از فدراسيونها از جمله دوچرخه سواري گرفته و هر چند که علي انصاري رييس اين فدراسيون ارتباط خوبي با قائم مقام سازمان واعظ آشتياني دارد اما عملکرد ضعيف دوچرخه سواري طي سالهاي اخير و همچنين اعتراض هايي که بسياري از اهالي دوچرخه سواري نسبت به مديريت انصاري دارند باعث شده تا سازمان را در اين خصوص به يک تصميم قطعي برسد. تعدادي از اهالي دوچرخه سواري با اعتراض نسبت به حضور نيمه وقت و پاره وقت رييس فدراسيون دوچرخه سواري که رياست صنف مبل سازان را هم بر عهده دارد معتقدند که وي به کارشناسان اين رشته ورزشي بي اعتناست و حتي با تکيه بر موقعيت مالي خود بر بسياري از مردان استخوان خرد کرده دوچرخه سواري فخر فروشي هم مي کند.
به اعتقاد کارشناسان دوچرخه سواري  حضور روساي فدراسيونهاي دوچرخه سواري 30 کشور مهم جهان يک مانور تبليغاتي است که آقايان براه انداخته اند تا افکار عمومي را منحرف کنند در حالي که اصلا مشخص نيست کدام کشورها را و به چه منظوري دعوت کرده اند.


مرادي،داور ديدار سپاهان و استقلال
اسامي داوران هفته هجدهم ليگ برتر فوتبال اعلام شد که مسعود مرادي قضاوت ديدار حساس سپاهان و استقلال رابر عهده دارد.اسامي داوران به شرح زير است:
پنجشنبه،12 آذر:
استيل آذين....................................................................................پاس همدان
رحيم مهرپيشه-مجيد شمس-محمدرضا اميني
جمعه،13 آذر:
مقاومت شهيد سپاسي.............................................................................پيکان
احمد صالحي-بابک داوري-غلام آموزگار
ابومسلم ....................................................................................استقلال اهواز
محمد حسين اسدي-بهرام نقوي-عباس انتظاري
ملوان انزلي................................................................................شاهين بوشهر
نويد مظفري-مصطفي فراهاني-رحيم شاهين
تراکتورسازي .....................................................................................صبا قم
البرز حاجي پور-رضا سخندان-مجيد ويشگاهي
سايپا...............................................................................................ذوب آهن
شاهين حاج بابايي-مسعود فرح فرخ نيا
فولاد خوزستان..................................................................................راه آهن
تورج حق وردي-حسين خانبان-سعيد قاسمي
پرسپوليس.....................................................................................مس کرمان
يدا... جهانبازي-محمدرضا ابوالفضلي-سعيد علي نژاديان
شنبه، 14 آذر:
سپاهان..............................................................................................استقلال
مسعود مرادي-جواد تقي پور-رسول فروغي

محرومين هفته هجدهم
براساس اعلام سازمان ليگ 13 بازيکن به علت سه اخطاره بودن يا اخراج در بازي قبلي قادر به همراهي تيمشان در رقابت هاي هفته هجدهم ليگ برتر نيستند.
 براساس اعلام سازمان ليگ امير شرفي و امير شاپورزاده از استيل آذين، سوشا مکاني از پاس همدان، شيث رضايي از پرسپوليس ، محمد صلصالي از ذوب آهن، شاهين خيري از سپاهان، محمد ايران پوريان ، محمدصادق کرمي و محمدرضا امين صنايعي از مقاومت سپاسي، ميلاد زنيدپور از راه آهن، حسين ماهيني، ميلاد ميداوودي و جلال توحيدي مهر از استقلال اهواز بازيکناني هستند که نمي توانند در رقابت هاي هفته هجدهم به ميدان بروند.

سيستان و بلوچستان، قهرمان مسابقات قايقراني بسيج   
 اولين دوره مسابقات قهرماني قايقراني بسيج به ميزباني سپاه امام سجاد (ع)استان هرمزگان در بندر لنگه با شناخت تيم هاي برتر خاتمه يافت.
به گزارش روابط عمومي سازمان ورزش بسيج ، اولين دوره مسابقات قهرماني قايقراني بسيج در رشته کاياک در بندر لنگه با حضور 40 ورزشکار در قالب 6 تيم از استانهاي قزوين، همدان، سيستان و بلوچستان، هرمزگان (2 تيم) و چهار محال و بختياري برگزار شد که در نتيجه تيم مقاومت بسيج استان سيستان و بلوچستان عنوان قهرمان را از آن خود کرد، هرمزگان نايب قهرمان شد و ميزبان مسابقات، تيم بندر لنگه بر سکوي سوم ايستاد.اين مسابقات با حضور سردار آقامير رئيس سازمان ورزش بسيج، کاظم يزداني مدير عامل باشگاه مقاومت رئيس هيات قايقراني بسيج و مسئولين سازمان تربيت بدني برگزار گرديد.

نقش آمادگي رواني در ورزش
 هانيه رحماني
اضطراب يکي از مهمترين مسائلي است که انسان با آن دست به گريبان است , به خصوص زماني که پاي رقابت در ميان باشد.روانشناسي علم مطالعه رفتار انسان و روانشناسي ورزشي مطالعه رفتار ورزشي و کاربرد يافته هاي روانشناسي براي بهبود عملکرد و ارتقا» تندرستي است. از حوزه هاي مهم مورد مطالعه روانشناسي ورزشي که به ويژه در آمادگي قهرمانان کاربرد دارد، آمادگي رواني براي عملکرد است که ورزشکار را براي مسابقه آماده مي سازد. همه ما با مراجعه به حافظه خود مي توانيم لحظاتي را در مسابقات ورزشي به خاطر آوريم که تيم يا ورزشکاري با وجود آمادگي کامل جسماني و فني، به دليل شرايط نامناسب رواني از ارائه بهترين عملکرد خود ناتوان مانده است. ضعف آمادگي رواني در ورزشکاري که آمادگي جسماني مطلوب دارد، به مثابه اتومبيل آماده و پر سرعتي است که راننده اي ناشي و نا آماده در آن نشسته باشد. هر قدر هم که جسم آماده و ورزيده باشد، اگر ذهني که آن را هدايت مي کند فاقد ورزيدگي و آمادگي باشد جسم به درستي هدايت نخواهد شد. احتمالا در 30  سال پيش، واژه آمادگي جسماني براي مربيان و ورزشکاران قدري نامفهوم بوده است، اما امروزه در پاسخ به مفهوم آمادگي جسماني، بي درنگ عوامل متشکله آمادگي جسماني مانند : قدرت، استقامت و ... به ذهن خطور مي کند. همان طور که آمادگي جسماني مستلزم صرف زمان کافي براي تمرين و تقويت عوامل آن است، آمادگي رواني نيز از عواملي همچون مهارت در توجه، مهارت در کنترل اضطراب و استرس، حفظ انگيزش، حفظ و افزايش اعتماد به نفس و ... تشکيل مي شود. رسيدن به آمادگي رواني نيز به مرور و با صرف زمان و امکان پذير مي شود و مستلزم اين است که مديران و مربيان آگاه چنين فرصتي را براي ورزشکاران فراهم آورند .
بسکتباليستي که در تمرين همه پرتاب هاي پنالتي را تبديل به گل مي کند، چه مي شود که در مسابقه از به ثمر رساندن يک پنالتي ناتوان مي ماند؟ آيا وضعيت او با تمرين جسماني و مهارتي بيشتر، بهتر خواهد شد بعيد به نظر مي رسد، زيرا او مهارت لازم را دارد و اين را در تمرين نشان مي دهد، ممکن است مشکل او ناتواني در حفظ توجه و کنترل اضطراب ناشي از هيجان مسابقه باشد. اين مساله با هدايت وي به سمت تمرينات توجه و تمرکز و يا مهارت کنترل اضطراب قابل حل است و گرنه انجام تمرينات جسماني بيشتر، مشکل او را حل نخواهد کرد.امروزه، قهرمانان سطوح عالي و المپيک بخشي از زمان تمرينات خود را صرف تمرينات آمادگي رواني مي کنند. در بسياري از رشته هاي ورزشي، تا 10  نفر اول مسابقات جهاني، به لحاظ فني و جسماني در يک سطح اند و آن چه نفرات برتر را متمايز مي سازد، آمادگي رواني آن هاست(تفاوتي که ايجاد تفاوت مي کند).در دنياي امروز رقابت ديگر فقط بر سر تکنيک برتر نيست، ورزشکاري پيروز است که از آمادگي رواني بالاتري برخوردار باشد. 

 مسابقات فوتسال دختران منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامي
 نايب قهرماني دانشگاه آزاداسلامي واحد رشت
دانشجويان دختر دانشگاه آزاد اسلامي واحد رشت در مسابقات منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامي عنوان نايب قهرماني را از آن خود کرد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي اين رقابت ها با حضور هشت تيم در دو گروه چهار تيمي به ميزباني دانشگاه آزاد واحد ساري پيگيري شد.که گيلان در گروه نخست با تيم هاي واحد فومن، قائمشهر و لاهيجان هم گروه بود و در گروه دوم نيز تيم هاي ساري، چالوس، آمل و انزلي حضور داشتند.تيم واحد رشت درديدار نهايي مقابل تيم واحد چالوس در وقت پاياني و اضافه به تساوي يک بر يک رسيد و در ضربات پنالتي تيم واحد رشت 10 بر 8 مغلوب شد و به عنوان نايب قهرماني دست يافت.دراين رقابت ها تيم هاي ساري و قائمشهر عنوان هاي سوم و چهارم را کسب کردند و معصومه جهانچي از واحد رشت به عنوان تکنيکي ترين بازيکن انتخاب شد.

مسابقات کشتي فرنگي منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي
نايب قهرماني دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر
تيم کشتي فرنگي  دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر با کسب 6 مدال بر سکوي دوم مسابقات کشتي فرنگي منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي ايستاد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي در اين مسابقات که با حضور 9 تيم از واحدهاي منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي و بيش از 120 ورزشکار از واحدهاي اسلامشهر، تهران شمال ، تهران غرب، تهران جنوب، تهران شرق، تهران مرکز، شهر ري، علوم تحقيقات و علوم پزشکي، به ميزباني واحد اسلامشهر در محل خانه کشتي شهرستان اسلامشهر برگزار شد، تيم کشتي فرنگي واحد اسلامشهر با کسب 6 مدال (يک مدال طلا، 2 مدال نقره و 3 مدال برنز)، 56 امتياز را از آن خود نمود و توانست برسکوي نايب قهرماني اين مسابقات تکيه زند.در اين بخش تيم هاي واحد تهران مرکز، اسلامشهر و شهرري به ترتيب عناوين اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

بهره برداري ازمجموعه فرهنگي ورزشي
دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر
با حضور استاندار آذربايجان شرقي در مراسمي مجتمع فرهنگي ورزشي در زميني به مساحت 10000 متر مربع و زير بناي 3600 متر مربع و با صرف اعتباري بالغ بر 2 ميليارد ريال با حضور استاندار آذربايجان شرقي به بهره برداري رسيد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي اين مجتمع شامل سالن هندبال، فوتسال، بدنسازي، کشتي، شطرنج و سوناي خشک با جايگاه ويژه تماشاگران مي باشد.که با بهره برداري ازاين پروژه بزرگ ورزشي علاوه بر بهره مندي دانشجويان رشته تربيت بدني از اين مجتمع بيش از 8500 نفر از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر از امکانات ورزشي اين مجتمع بهره مند شدند. همزمان با اين پروژه ساختمان تحصيلات تکميلي اين واحد دانشگاهي با اعتباري بالغ بر 7 ميليارد ريال و با زيربناي 1600 متر مربع در قالب 18 کلاس به بهره برداري رسيد.استاندارآذربايجان شرقي ضمن بازديد از قسمت هاي مختلف دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر از نزديک با دانشجويان اين واحد دانشگاهي به صورت رو در رو ديدار و به مسائل و مشکلات آنها گوش فرا داد.

 مسابقات تکواندوپسران دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي
مقام سوم براي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين
تيم تکواندوي پسران دانشگاه آزاد اسلامي قزوين مقام سوم منطقه 12 را به دست آورد.  به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي در اين مسابقات که با حضور 9 تيم از کرج ، قزوين ، تاکستان ، ورامين ، پرند ، دماوند ، فيروزکوه ، شهريار و رودهن و به ميزباني واحد کرج برگزار شد تيم تکواندوي پسران اين دانشگاه موفق شد ، با کسب يک مدال نقره و 4 مدال برنز بعد از تيم هاي کرج و تاکستان به مقام سوم دست پيدا کند .
 
خراسان رضوي، صدرنشين ليگ فوتسال بسيج       
 هفته دوم از ششمين دوره ليگ فوتسال بسيج که در سالن شهيد بابايي استان قزوين برگزار شد، با شناخت تيم هاي برتر خاتمه يافت.
به گزارش روابط عمومي سازمان ورزش بسيج 98 فوتساليست در قالب 6 تيم از گروه شمال از استانهاي زنجان، آذربايجان شرقي، خراسان رضوي، تهران بزرگ، قزوين و استان تهران به مدت 2 روز با يکديگر به رقابت پرداختند که در نتيجه تيم مقاومت بسيج خراسان رضوي با کسب 9 امتياز عنوان نخست را به خود اختصاص داد و در صدر جدول قرار گرفت، ميزبان مسابقات و زنجان به ترتيب با کسب 6 و 3 امتياز عناوين دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

برگزاري رقابت هاي قهرماني بوچيا جانبازان و معلولان
 
روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ششمين دوره رقابتهاي قهرماني کشور بوچيا(در بخش آقايان) از سه شنبه 17 آذرماه سال در کمپ تيمهاي ملي جانبازان و معلولان با حضور نمايندگاني از 9 استان آغاز مي گردد.اين مسابقات که در سه بخش انفرادي، دوبل و تيمي انجام مي شود به مدت سه روزتا 20 آذر در تهران ادامه خواهد يافت.رقابتهاي قهرماني کشور بوچيا در چهار کلاس پزشکي-ورزشي و دو رده سني جوانان و بزرگسالان برگزار مي شود بخش بانوان اين مسابقات از 24 تا 27 آذر ماه به ميزباني استان تهران صورت مي پذيرد.
 برگزاري دوره آموزش کلاسبندي پزشکي-ورزشي شناي جانبازان و معلولان
   روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد دوره آموزش کلاسبندي پزشکي-ورزشي رشته شنا ويژه جانبازان و معلولان از امروز پنجشنبه12 آذر ماه در مجتمع شهيد چمران آغازمي گردد.اين دوره تخصصي که به همت مديريت آموزش و پژوهش فدراسيون جانبازان و معلولان در راستاي اهداف آموزشي فدراسيون و به منظور آشنايي متخصصين با مسائل مربوط به امر کلاسبندي پزشکي ورزشي معلوليت هاي مختلف برگزار مي شود ، تا پايان روز جمعه 13 آذر ماه ادامه خواهد داشت.مدرس دوره مذکور دکتر يحيي سخنگويي مي باشد .همچنين به کليه شرکت کنندگاني که اين دوره با موفقيت به اتمام برسانند گواهي پايان دوره اعطا مي گردد .


 ميثم بائومهاجم پرسپوليس:
  آن بازي به تاريخ پيوست  

ميثم بائومهاجم تيم فوتبال پرسپوليس،درخصوص  شرايط تيم فوتبال پرسپوليس در آستانه ديدار با تيم مس کرمان گفت: شرايط خوبي داريم. بازيکنان به رغم تلاش خوبي که در بازي با سپاهان داشتند اما متاسفانه موفق به کسب امتياز نشدند. در هر صورت از نظر بچه ها آن بازي به تاريخ پيوست و اکنون به بازي هاي بعدي فکر مي کنيم.
وي افزود: اميدوارم در برابر مس بتوانيم با يک بازي روان و جذاب، پيروز باشيم تا دل هواداران شاد شده و براي پرسپوليس شروع خوبي در نيم فصل دوم ليگ باشد. وي درباره ميزان آمادگي اش در پرسپوليس، گفت: کاملا آماده ام و سير صعودي خوبي در تمرينات دارم. منتظر نظر کادر فني هستم تا مقابل مس به ميدان روم.
وي در ارزيابي اش از ديدار با مس تصريح کرد: مس تيم خوبي است و واقعا بازيکنان قابلي دارد. آنها اکنون يکي از نمايندگان ما در ليگ قهرمانان آسيا هستند. حتي فکر مي کنم تغيير و تحولاتي که در کادر فني اين تيم ايجاد شده مي تواند براي بازيکنانش انگيزه بيشتري در بازي با پرسپوليس ايجاد کند. در هر صورت ما هم پرسپوليس هستيم و نام تيم خود گوياي سختي کار حريفان است. وي درباره آينده تيمش در ليگ خاطرنشان کرد: ما تيم قدرتمندي هستيم اما اگر بخواهيم مدعي قهرماني ليگ برتر باشيم، بايد به سرعت امتيازات از دست رفته در نيم فصل اول را جبران کنيم. 


 جدول ليگ برتر  


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته