جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/12/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3542

رقابتهاي جام حذفي باشگاه هاي کشور
استاد وشاگرد رودرروي هم!

علي دايي سرمربي پرسپوليس:
تاکتيک هاي استادم را مي شناسم

وينکو بگوويچ سرمربي آلومينيوم هرمزگان:
دايي درکار من دخالت نمي کرد

ليگ برتر تکواندو
اميدواري دانشگاه آزاداسلامي براي قهرماني


پاداش 50 هزار دلاري براي استقلالي ها


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90


  رقابتهاي جام حذفي باشگاه هاي کشور
 استاد وشاگرد رودرروي هم! 

 يک ديدار از مرحله يک شانزدهم و 3 ديدار از مرحله يک هشتم پاياني رقابتهاي جام حذفي امروز (پنجشنبه) و جمعه برگزار مي شود.
گفتني است در يک ديدار از مرحله يک شانزدهم نهايي تيم دسته اولي داماش گيلان ميزبان مقاومت سپاسي است. شاگردان فيروز کريمي که در ليگ دسته اول نتايج درخشاني کسب نکرده اند به ديدار شاگردان مهابادي مي روند که در آخرين بازي خود مقابل پرسپوليس شکست خوردند.اما ساير ديدارها در مرحله يک هشتم نهايي برگزار مي شود که در حساس ترين ديدار پرسپوليس ميزبان آلومينيوم هرمزگان است.وينکو بگوويچ که هدايت تيم دسته اولي آلومينيوم را برعهده دارد سابقه حضور روي نيمکت سرخپوشان را داراست و درآن زمان نيز علي دايي در پرسپوليس بازي مي کرد و در آخرين ديدار تيمش در ليگ دسته اول شکست خورده است.نکته جالب اينکه بگوويچ در مرحله قبل مقابل فولاد قرار گرفت که سابقه سرمربيگري اين تيم را داشت و در اين مرحله نيزاين مساله وجود دارد و حتي اگر پاس به مرحله بعد صعود مي کرد و آلومينيوم پرسپوليس را مي برد، بگوويچ مقابل 3 تيم سابق خود در جام حذفي قرار گرفته بود.در ديگر بازي اين مرحله 2 تيم ليگ دسته اولي پتروشيمي و برق شيراز به مصاف هم مي روند. هر 2 تيم به دنبال اثبات شايستگي هايشان در جام حذفي هستند،  مخصوصا برق شيراز که فصل گذشته در ليگ برتر بود و اين فصل نيز يکي از مدعيان صعود از ليگ دسته اول به ليگ برتر است.مس رفسنجان نيز ميزبان ابومسلم است. ابومسلم که در ليگ برتر خطر سقوط را به شدت احساس مي کند شايد با تمام قوا به ديدار مسي ها نرود اما تيمهاي دسته اولي همواره به دنبال خلق شگفتي در جام حذفي هستند.


  علي دايي سرمربي پرسپوليس:
 تاکتيک هاي استادم را مي شناسم 

ديدار پرسپوليس و آلومينيوم هرمزگان درچارچوب مسابقات جام حذفي ساعت 20:17 روز جمعه در ورزشگاه آزادي برگزار مي شود.
علي دايي سرمربي پرسپوليس درخصوص اين بازي گفت: بگوويچ استاد من است اما با تمام قوا برابر شاگردان وي حاضر مي شويم تا صعود به مرحله بعدي رقابت ها را جشن بگيريم. ما تمام بازي ها را با جديت دنبال خواهيم کرد و با تمام قوا ظاهر مي شويم. به ساير ديدارها توجه اي نداريم و تمرکز خود را در بازي برابر نماينده هرمزگان معطوف خواهيم کرد.
وي ادامه داد: آلومينيوم تيم قدرتمندي است و با توجه به انگيزه اي که بازيکنان اين تيم برابر پرسپوليس خواهند داشت، پيش بيني يک بازي زيبا و در سطح ليگ برتري را مي توان داشت. اميدوارم با پيروزي در اين ديدار به مرحله بعدي رقابت ها راه يابيم.
وي نسبت به شناخت وينگو بگوويچ، سرمربي آلومينيوم گفت: بگوويچ استاد من است و آشنايي کامل با تاکتيک هاي وي دارم. با تمام قوا برابر شاگردان وي حاضر مي شويم تا صعود به مرحله بعدي رقابت ها را جشن بگيريم.
وي با اشاره به دشواري قهرماني در جام حذفي عنوان کرد: جام حذفي جاي هيچ گونه اشتباهي نيست و بايد با دقت در تمامي بازي ها حاضر شد. به دنبال رسيدن به هدف خود هستيم و به اسم حريفان توجه اي نداريم. هواداران پرسپوليس عاشق اين تيم هستند و انتظار قهرماني از تيم محبوب خود دارند. به همين منظور مسئوليت سنگيني خواهم داشت و بايد جواب تمام اين محبت ها را بدهم.
وي در مورد مصدوميت محسن خليلي خاطرنشان کرد: اميدوارم مصدوميت وي جدي نباشد، زيرا به تازگي آمادگي پيدا کرده بود. خليلي بازيکن ارزشمندي است.
وي ضمن مشخص نبودن ترکيب تيم تا روز بازي يادآور شد: تغيير و تحولات در تيم پرسپوليس را تا روز بازي نمي توانيد متوجه شويد. از بازيکنان نيمکت نشين و ذخيره رضايت کامل دارم، زيرا آنها با انگيزه تمرين و خود را به من تحميل مي کنند. پرسپوليس بازيکنان زيادي دارد که تمام آنها لياقت حضور در ترکيب اصلي را دارند.


  وينکو بگوويچ سرمربي آلومينيوم هرمزگان:
 دايي درکار من دخالت نمي کرد 

پرسپوليس که از زمان آمدن دايي روند رو به رشدي داشته است، روز جمعه در چارچوب رقابت هاي جام حذفي مقابل آلومينيوم هرمزگان قرار خواهد گرفت و نکته قابل توجه رويارويي دايي و وينکو بگوويچ خواهد بود. آنها چند سال پيش در پرسپوليس با هم کار کرده اند که بگوويچ در آن تيم پرستاره سرمربي سرخ ها بود که البته نتوانست با اين تيم نتايج موفقيت آميزي بگيرد. بگوويچ در آستانه بازي با پرسپوليس و رويارويي با دايي به سئوالات پاسخ مي دهد.
*تحليل شما از بازي روز جمعه چيست؟
اميدوارم شاهد بازي خوبي باشيم و همه لذت ببرند. نکته مثبت در تيم ما اين است که بازيکنان براي بازي کردن در ورزشگاه آزادي آن هم تيمي مثل پرسپوليس خيلي انگيزه دارند.
*پرسپوليس از زمان آمدن دايي تغييرات مثبتي داشته، اينطور نيست؟
بله. دايي يکي از صميمي ترين دوستان من است و بايد بگويم که يک حرفه اي به تمام معناست. او در تيم هاي بزرگ دنيا کار کرده و الان هم در مربيگري روز به روز پيشرفت مي کند.
*آن زمان که مربي دايي بوديد، فکر مي کرديد که او يک مربي موفق شود؟
بله. دايي هيچ چيزي براي تبديل شدن به يک مربي بزرگ کم ندارد و مطمئنا موفقيت هاي زيادي را به دست خواهد آورد.
*اگر روز جمعه شاگرد سابق شما برنده شود، خوشحال خواهيد شد يا ناراحت؟
اگر دايي ببرد به او تبريک خواهم گفت مثل چند سال پيش که با سايپا تيم مرا شکست داد.
*زماني که دايي در پرسپوليس زير نظر شما بازي مي کرد، برخي مي گفتند که در کار سرمربي دخالت مي کند. اين موضوع صحت داشت؟
خير. رفتار دايي و چند بازيکن بزرگ ديگر که آن زمان در تيم ما بودند کاملا حرفه اي بود و دايي به هيچ عنوان در مسائل فني دخالت نمي کرد.
*خيلي ها هنوز مي خواهند بدانند که چرا بگوويچ با آن تيم پرستاره نتيجه نگرفت؟
خيلي ها مي دانند که آن زمان چه اتفاقاتي افتاد و چه کساني اجازه ندادند که پرسپوليس موفق شود. من براي پرسپوليس برنامه هاي بزرگي داشتم ولي اجازه ندادند که به هدفم برسم.
*نتيجه بازي روز جمعه را چطور پيش بيني مي کنيد؟
نمي توانم نتيجه را پيش بيني کنم بنابراين منتظر سوت پايان بازي مي مانم.


  ليگ برتر تکواندو
 اميدواري دانشگاه آزاداسلامي براي قهرماني 

 سالن آزادي اصفهان روز جمعه ميزبان ديدارهاي هفته هاي هفتم و هشتم از رقابت هاي ليگ برتر تکواندو باشگاه هاي کشور است، جايي که چهره تيم قهرمان از ميان سه تيم بالانشين جدول مشخص خواهد شد.در مهمترين ديدار اين هفته تيم گاز فجرجم که هم اکنون با 32 امتياز صدر جدول را در اختيار دارد به مصاف فولادماهان سپاهان تيم 29 امتيازي سوم جدول خواهد رفت.شاگردان مرتضي کريمي در تيم گاز فجرجم در صورت پيروزي در اين ديدار مي توانند در فاصله يک هفته به پايان مسابقات عنوان قهرماني خود را مسجل کنند. از سوي ديگر فولادي ها که پس از مدت ها صدرنشيني هفته قبل در بوشهر طعم تلخ شکست را در مصاف با دانشگاه آزاد اسلامي چشيده و صدر جدول را از دست دادند، مي کوشند با برتري مقابل گازفجر جم به مکان نخست جدول بازگشته و قهرمان شوند.اين ديدار را بايد نبرد مربيان جوان و با تجربه دانست. رحيم صالحي بايد تيم خود را از ميان نفراتي چون ميثم باقري، فرزاد عبدالهي، آرمن يرميان، نويد سجادي، محمد رضابابادي، کيوان و مسعود حجي زواره، خدامي و بيات ارنج کند. در آن سوي ميدان نيز کريمي با تجربه آقازاده، اکبرنتاج، عسگري، مومني، مستعان،رحيمي و عابدي را در اختيار دارد.ديدار اين دو تيم براي تيم دوم جدول هم اهميت فراواني دارد. اگر اين ديدار برنده نداشته باشد آنوقت دانشگاه آزاد اسلامي30 امتيازي مي تواند به کسب عنوان قهرماني اميدوار باشد. شاگردان خليفه بايد با قوامين ناجا که خود به دنبال رسيدن به جايگاه چهارم است ديدار کنند.


 پاداش 50 هزار دلاري براي استقلالي ها  

تيم فوتبال استقلال ايران پس از پيروزي برابر الاهلي جده به مکه رفت تا کعبه را زيارت کنند.
گفتني است بازيکنان، کادرفني و همراهان تيم استقلال پس از اين پيروزي به مکه رفته و محرم شدند.هم چنين علي انصاري عضو هيات مديره باشگاه استقلال نيز پس از اين پيروزي مبلغ 50 هزار دلار به بازيکنان اين تيم پاداش داد. اين پاداش بلافاصله پس از پيروزي در رختکن به بازيکنان پرداخت شد.اميررضا واعظي آشتياني نيز مديرعامل باشگاه استقلال پس از اين پيروزي در رختکن گفت: اين برد حق شما بود و آن را به همه تبريک مي گويم. در شب مراسم تاج گذاري امام زمان (عج) عيدي خوبي به ملت ايران داديد.وي از صمد مرفاوي سرمربي تيم استقلال هم به واسطه اين پيروزي تقدير و تشکر کرد.


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

سرجيو فارياس سرمربي  الاهلي عربستان:
بدشانس بوديم
تيم فوتبال الاهلي عربستان در اولين ديدار خود در ليگ قهرمانان آسيا  در جده مقابل استقلال تهران تن به شکست 2 بر يک داد.
سرجيو فارياس سرمربي تيم فوتبال الاهلي عربستان  پس از شکست برابر استقلال گفت: همانطور که همه بازي را تماشا کردند تيم الاهلي موقعيت هاي بي شماري داشت که متاسفانه بدشانسي و بي دقتي باعث شد تا آنها به گل تبديل نشود.اين قانون فوتبال است که وقتي فرصت هاي مسلم گلزني را از دست مي دهيد در پايان بازي بازنده لقب خواهي گرفت.
وي يادآور شد: از تمام هواداران تيم الاهلي به خاطر شکست در اولين مسابقه و در خانه عذرخواهي مي کنم. هواداران در طول مسابقه حمايت خوبي از تيم ما داشتند و همين موضوع مي توانست به پيروزي ما کمک کند که متاسفانه اينگونه نشد.

صمد مرفاوي سرمربي استقلال :
به فکر صعود زود هنگام هستيم
تيم فوتبال استقلال در اولين بازي خود در ليگ قهرمانان آسيا در جده توانست با درخشش فرهاد مجيدي و محمد محمدي، مهاجم و دروازه بان خود با نتيجه 2 بر يک از سد الاهلي عربستان عبور کند.
صمد مرفاوي سرمربي تيم فوتبال استقلال درخصوص اين بازي گفت گفت: پيروزي برابر الاهلي عربستان در ليگ قهرمانان آسيا حاصل تلاش،  کوشش و همکاري همه بازيکنان و کادر فني تيم بود.
وي اظهار داشت: زمان زيادي بود که تيم الاهلي را با آناليز بازي هاي گذشته اين تيم زير نظر داشته و با توجه به همين موضوع شناخت خوبي از حريف به دست آورده بوديم.خوشبختانه با تلاش بازيکنان و استفاده از موقعيت ها نتيجه کار را با پيروزي گرفتيم تا آغاز خوبي در اين رقابتها داشته باشيم.
وي تاکيد کرد:بايد از هم اکنون به فکر نمايش قدرت واقعي خود در ساير بازيها باشيم و زمينه صعود به مرحله بعد را فراهم کنيم. تلاش ما اين است تا صعود زودهنگام خود را به مرحله بعدي بازي هاي ليگ قهرمانان آسيا تضمين کنيم.

استقلالي ها امروز درتهران
 کاروان تيم فوتبال استقلال بعد از پيروزي در اولين مسابقه آسيايي خود بامداد پنجشنبه وارد تهران مي شود.
گفتني است تيم فوتبال استقلال سه شنبه شب در اولين ديدار خود در ليگ قهرمانان آسيا توانست الاهلي عربستان را با نتيجه 2 بر يک از پيش رو بردارد.
تيم فوتبال استقلال با اين پيروزي در کنار الغرافه قطر در صدر جدول گروه A قرار گرفت.استقلال روز يکشنبه هفته آينده و در چارچوب جام حذفي باشگاه هاي کشور به مصاف استيل آذين خواهند رفت.

 المپيک زمستاني ونکوور
پوريا و حسين ساوه شمشکي شصتم و هفتادم شدند
 رقابت هاي مارپيچ بزرگ بيست ويکمين دوره بازي هاي المپيک زمستاني با حضور 103 شرکت کننده از 56 کشور در پيست کريک سايد شهر ويستلر برگزار شد که پوريا و حسين ساوه شمشکي نمايندگان ايران با ثبت زمان هاي 2 دقيقه و 57 ثانيه و 70 صدم ثانيه و 3 دقيقه و 5 ثانيه و 87 صدم ثانيه به عناوين شصتم و هفتادم دست يافتند.پوريا ساوه شمشکي در مانش اول (دور نخست) زمان يک دقيقه و 26 ثانيه و 44 صدم ثانيه و حسين ساوه شمشکي زمان يک دقيقه و 31 ثانيه و 31 صدم ثانيه را ثبت کردند.

 منصور پورحيدري کارشناس فوتبال:
استقلال به سادگي از گروه خود صعود مي کند
 منصور پورحيدري کارشناس فوتبال کشورمان درخصوص ديدار تيم هاي استقلال و الاهلي عربستان گفت: تيم استقلال با ارائه بازي زيبا برابر تيم الاهلي عربستان نشان داد که مي تواند حتي به عنوان تيم اول گروه خود به مرحله بعد صعود کند. از نحوه بازي تيم استقلال در ديدار برابر تيم الاهلي مي توان به برنامه مناسب بازيکنان و همچنين شناخت کامل کادر فني از حريف پي برد.
وي تاکيد کرد: چنانچه تيم استقلال اين رويه را در مسابقات آينده جام باشگاههاي آسيا ادامه دهد به سادگي از گروه خود صعود خواهد کرد.
وي با تاکيد براين که شکست تيم الاهلي در عربستان مي تواند شروع خوبي براي تيم استقلال باشد، گفت: برنامه اي که مربيان براي اين ديدار در نظر گرفته بودند از مهمترين عوامل پيروزي تيم استقلال بود.
وي در خصوص درخشش فرهاد مجيدي و محمد محمدي نيز افزود: به نظرم محمدي و مجيدي نقش بسزايي در پيروزي تيم استقلال داشتند و اگر مجيدي کمي با دقت بود مي توانست حتي گلهاي بيشتري براي تيم خود به ثمر برساند.
وي گفت: تمام بازيکنان تيم استقلال برنامه هاي کادر فني را به خوبي در زمين پياده کردند و کار خود را به خصوص در دقايق اوليه با حوصله انجام دادند. وي همچنين با رد شايعات حضورش در تيم استقلال به جاي غلامحسين مظلومي گفت: به هيچ عنوان صحبتي با مدير عامل باشگاه براي حضور در استقلال انجام نداده ام و همه خبرها در اين خصوص شايعه است.تيم استقلال هم اکنون با کادر فني خود عملکرد بسيار خوبي داشته است و اميدوارم اين روند را تا پايان فصل در هر سه جام ادامه دهد.

تمرين مجتبي جباري با مربي پرسپوليس
 مجتبي جباري که به دليل مصدوميت رقابتهاي نهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر را از دست داده است، اين روزها تمرينات آماده سازي اش را با جديت پيشتري پيگيري مي کند تا هر چه زودتر به شرايط بازي برسد.جباري که نامش در فهرست آسيايي استقلال قرار دارد براي رسيدن به شرايط مطلوب جسماني تمريناتش را به طور روزانه زير نظر محمدرضا مولايي مربي بدنساز پرسپوليس پيگيري مي کند.البته گفته مي شود مربي پرسپوليس براي انجام تمرينات تخصصي و ويژه با هافبک استقلال هماهنگي هاي لازم را با حبيب کاشاني و علي دايي انجام داده است.

سنگ پراني و شکستن شيشه اتوبوس استقلال
 کارشکني مسئولان عربستاني و ميزباني نامناسب باشگاه الاهلي عربستان از بدو ورود کاروان استقلال باعث نارضايتي شديد نماينده ايران شده بود تا جايي که باشگاه استقلال سه شکايت در اين رابطه تحويل AFC داد.
گفتني است در پايان ديدار الاهلي و استقلال که با برتري دو بر يک نماينده ايران همراه بود عده اي از تماشاگران سعودي با تجمع پشت رختکن استقلال و سنگ پراني به اتوبوس حامل آبي پوشان نمره منفي ديگري به کارنامه خود اضافه کردند. استقلالي ها که تا يک ساعت پس از اتمام بازي در رختکن ورزشگاه ملک فهد جده حبس بودند تا جو ورشگاه آرام شود و آنها راهي هتل شوند، باز هم موقع خروج با توهين و سنگ پراني سعودي ها مواجه شدند به طوري که بر اثر سنگ پراني عربستان ها شيشه اتوبوس حامل استقلالي ها شکست.
 
باقري با پرسپوليس تمرين نکرد
 کريم باقري کاپيتان سرخپوشان که معمولا به دليل شرايط سني اش يک روز در هفته را با صلاحديد علي دايي استراحت مي کند ديروز نيز چنين کرد.
دراين راستا وي صبح ديروز با لباس شخصي در تمرين حاضر شد و پس از گفت وگوي چند دقيقه اي با علي دايي از کنار زمين تمرين هم تيمي هايش را نظاره گر بود.

اردوي پرسپوليس در کيش
 باشگاه پرسپوليس براي مواجه نشدن با استقلال اردوي امارات را لغو کرد.
گفتني است پرسپوليس قرار بود از سوم تا دهم فروردين اردويي را در کشور امارات برگزار کند، اما طبق توافقات صورت گرفته در جلسه صبح ديروز اين تيم اردوي خود را در کيش برگزار خواهد کرد. بازيکنان پرسپوليس از 29 اسفند 88 تا 3 فروردين 89 استراحت خواهند کرد و پس از آن اردوي يک هفته اي در کيش برگزار مي کنند.

برنامه مسابقات جام حذفي باشگاه ها
فردا،پرسپوليس - آلومينيوم درآزادي
مسابقات جام حذفي باشگاه هاي کشور طي روزهاي پنجشنبه و جمعه درشهرهاي مختلف پيگيري مي شود.برنامه کامل رقابتهاي جام حذفي به اين  شرح است:
پنجشنبه،6اسفند: ساعت 15، مرحله يک شانزدهم نهايي
داماش گيلان....................................... مقاومت سپاسي، ورزشگاه سردارجنگل
جمعه،7 اسفند: مرحله يک هشتم نهايي
پتروشيمي تبريز................................برق شيراز، ساعت 15، ورزشگاه تختي تبريز
پرسپوليس............................ آلومينيوم هرمزگان، ساعت 20:17، ورزشگاه آزادي
مس رفسنجان.............ابومسلم، ساعت 15، ورزشگاه شهداي نوش آباد رفسنجان

دووميداني داخل سالن آسيا
 مدال طلابراي ليلا رجبي در پرتاب وزنه
در نخستين روز رقابت هاي دووميداني داخل سالن آسيا در تهران يک مدال طلا و برنز در بخش بانوان نصيب ايران شد.
گفتني است رقابت هاي دووميداني قهرماني داخل سالن آسيا در بخش زنان با حضور 70 ورزشکار آغاز شد و طي آن در پرتاب وزنه ليلا رجبي با رکورد 17 متر و 32 سانتيمتر به مدال طلا رسيد.در ماده سه هزار متر نيز ليلا ابراهيمي پس از دوندگاني از قرقيزستان و قزاقستان در مکان سوم قرار گرفت.  

 تکذيب استفاده از واژه جعلي به جاي خليج فارس
برخي سايت ها و خبرگزاريهاي داخلي عصر سه شنبه خبري مبني بر استفاده از نام جعلي به جاي خليج فارس از سوي مترجم باشگاه الاهلي در کنفرانس مطبوعاتي مربيان تيم هاي الاهلي امارات و مس کرمان در آستانه ديدار اين دو تيم منتشر کردند که اين مطلب واکنش برخي مسوولان ورزش کشور و همچنين بازتابهاي مختلف برخي رسانه ها را به همراه داشت.
دراين خصوص اصغر صدري کمک مربي و مدير امور رسانه اي باشگاه مس کرمان، استفاده از واژه جعلي به جاي خليج فارس از سوي مترجم باشگاه الاهلي امارات در کنفرانس خبري مربي اين تيم را تکذيب کرد.
وي در گفت و گو با ايرنا با ابراز تاسف از انعکاس نادرست خبري مبني بر استفاده از واژه جعلي به جاي خليج فارس از سوي برخي سايت هاي خبري گفت: پس از مشاهده اين خبر در برخي سايت ها اين مطلب را صد در صد تکذيب مي کنم. با توجه به شناختي که از مدير امور رسانه و روابط بين الملل باشگاه الاهلي امارات دارم، وي تحت هيچ شرايطي از اين جمله استفاده نکرده و متاسفم که برخي افراد به اين شايعات دامن زدند.
مسوول روابط عمومي باشگاه مس کرمان نيز در اين خصوص گفت:با بازبيني فيلم و شنيدن فايل صوتي کنفرانس خبري سرمربيان تيم هاي الاهلي امارات و مس کرمان هيچ گونه واژه نامناسبي در خصوص نام خيلج هميشه فارس از سوي مترجم تيم حريف شنيده و بيان نشده است. براي اطمينان از مساله چند حلقه فيلم ضبط شده مربوط به کنفرانس به دقت بازبيني شده است. مترجم عربي اين کنفرانس خبري از سوي باشگاه مس انتخاب نشده بلکه وي مدير امور رسانه و روابط بين الملل باشگاه الاهلي امارات بوده که همراه اين تيم به ايران سفر کرده است.

 يک سايت عربي :
استقلال ، عربستاني ها را بهت زده کرد
سايت الثنابي قطر نوشت: تيم فوتبال استقلال ايران در اولين ديدار خود در ليگ قهرمانان باشگاههاي آسيا تيم الاهلي را شکست داد و عربستاني ها را بهت زده کرد. اين سايت  با تمجيد از فرهاد مجيدي و خسرو حيدري بازيکنان تيم استقلال نوشت: تماشاگران الاهلي انتظار نداشتند گلهاي فرهاد مجيدي آنها را دست به سر و حزن انگيز از ورزشگاه امير عبداله الفيصل جده بيرون کند.اين سايت آمادگي روحي و جسمي محمدي دروازه تيم استقلال را برابر مهاجمان الاهلي خوب توصيف کرد و افزود: در حالي که عربستاني ها انتظار داشتند طالب لو که در کنفرانس خبري قبل از بازي همراه با مرفاوي حاضر شده بود، درون دروازه قرار گيرد، محمدي به جاي او در ترکيب قرار گرفت.الثنابي در ادامه به خطاي محمدي بر روي مهاجم الاهلي و اعلام پنالتي تاکاياما هيروشي داور ژاپني اشاره کرد و افزود: محمدي با چالاکي آرزوهاي سرجيو فارياس مربي الاهلي را در مهار پنالتي نقش بر آب کرد تا تيمش با سه امتياز شيرين و در ميان ناباوري عربستاني ها جده را ترک کند.
سايت قطري با اشاره به قرار گرفتن تيم الغرافه قطر در گروه استقلال و افزوده است: اگر چه هنوز در ابتداي راه قرار داريم و قابل پيش بيني نيست که کداميک از تيم ها جواز حضور در دور بعدي مسابقات را به دست آورند، اما تيم الغرافه براي عبور از سد تيم استقلال جهت صعود به مرحله بعدي کار سختي در پيش دارد.

تيم کاراته دانشگاه آزاد اسلامي نماينده ايران در کاپ جهاني روسيه
تيم کاراته دانشگاه آزاد اسلامي به نمايندگي از ايران براي حضور در کاپ جهاني روسيه راهي اين کشور شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي تيم کاراته دانشگاه آزاد اسلامي بامداد ديروز تهران را به مقصد مسکو براي حضور در هفتمين دوره کاپ جهاني کاراته ترک کرد.ترکيب تيم کاراته دانشگاه آزاد اسلامي را دراين مسابقات جاسم ويشگاهي، فرزاد عباس زاده، علي جعفر قلي زاده، مجيد صافي، سعيد حسني پور، شاهين جعفري، احسان احمدي و نادري تشکيل مي دهند.
هدايت تيم کاراته دانشگاه آزاد اسلامي دراين مسابقات را احمد صافي به عنوان سرمربي و شهرام هروي و مجيد عبدالحسني به عنوان مربي برعهده دارند.
همچنين قرار است، شهرام هروي که در سمت مربي دانشگاه آزاد اسلامي و تيم ملي بزرگسالان ايران فعاليت مي کند در مسابقات فوق روي تاتامي رفته و مبارزه کند. تيم کاراته دانشگاه آزاد اسلامي پس از تيم هاي سپاهان و مناطق نفت خيز به عنوان سومي پيکارهاي سوپر ليگ کاراته باشگاه هاي کشور دست يافت.

شناگران بسيج و سپاه دراردوي آماده سازي
به گزارش روابط عمومي سازمان ورزش بسيج تيم هاي منتخب بسيج و سپاه جهت شرکت درمسابقات قهرماني شناي نيروهاي مسلح که 7و8 اسفند ماه به ميزباني وزارت دفاع  و پشتيباني نيرهاي مسلح دراستخر شهرک امام خميني (ره) برگزارمي شود دراردو به سر مي برد.
هدايت اله کوثري رئيس شناي سپاه و قائم مقام باشگاه مقاومت دراين باره گفت:نفرات برترتيم هاي سپاه اصفهان،دانشگاه امام حسين(ع)،نيروي دريايي،هوايي و زميني سپاه  در اين اردو به تمرين مي پردازند تا درمسابقات قهرماني شناي نيروهاي مسلح با آمادگي بيشترشرکت نمايند.
وي درادامه افزود:بيش از100شناگردرقالب 12تيم از سپاه،بسيج،ارتش ،نيروي انتظامي ووزارت دفاع در مواد 50مترآزاد،قورباغه،کرال پشت، پروانه، 100مترآزاد، 100مترمختلط تيمي و انفرادي و50متربالباس نظامي با يکديگربه رقابت مي پردازند.
وي درپايان گفت:اين مسابقات به منظورايجاد آمادگي جسماني ووحدت بين نيروهاي مسلح برگزارمي گردد.

 پاداش ويژه استقلالي ها به محمدي
بنا به تصميم کادر فني باشگاه استقلال محمد محمدي دروازه بان اين تيم پاداش ويژه اي دريافت خواهد کرد.
گفتني است محمدي در ديدار تيمش مقابل الاهلي عربستان بارها دروازه آبي پوشان را نجات داد و حتي يک ضربه پنالتي را هم مهار کرد تا زمينه ساز پيروزي تيمش باشد. براي ايجاد انگيزه نزد ساير بازيکنان قرار است به محمدي پاداش ويژه اي تعلق گيرد تا ساير بازيکنان هم روحيه بگيرند.

حضور تيم تکواندوي دانشگاه آزاد اسلامي در مسابقات جهاني هلند
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي سيد نعمت اله خليفه سرمربي تيم تکواندوي دانشگاه آزاد اسلامي از حضور اين تيم در تورنمنت تکواندوي جهاني کلاسAدر کشور هلند خبر داد.
 وي گفت: اين مسابقات طي روزهاي 29 اسفند و اول فروردين ماه در شهر آيندهوون هلند برگزار مي شود که در صورت صدور به موقع رواديد 3 روز قبل از آغاز پيکارها راهي اين کشور خواهيم شد. تورنمنت هلند در کنار بازي هاي بلژيک و آلمان معتبرترين مسابقات موجود در قاره اروپاست که ورزشکاران مطرح اروپايي با تمام قوا در آن شرکت مي کنند که اين مساله کار تيم دانشگاه آزاد اسلامي را سخت مي کند.
وي خاطرنشان کرد: سال آينده مسابقات ليگ برتر کشور، جام فجر و همچنين پيکارهاي دانشجويان جهان در اسپانيا را پيش رو داريم که بايد از هم اکنون تيم خود را محک بزنيم.مبارزه کردن در تورنمنت هلند بهترين فرصت براي آناليز توانايي هاي تيم دانشگاه آزاد اسلامي خواهد بود.
وي در خصوص مبارزات تيم دانشگاه آزاد اسلامي در ليگ برتر تکواندو، افزود: روز جمعه هفته جاري 2 بازي پيش روي داريم که بايد با پيروزي برابر آنها بار ديگر صدر جدول را از آن خود کنيم.
وي اظهار داشت: 3 فصل متوالي قهرمان ليگ برتر شده ايم و بايد در اين هفته هاي پاياني با فاصله گرفتن از بدشانسي به جايگاه اصلي خود برسيم.

تيم واترپلو دانشگاه آزاد اسلامي در آستانه قهرماني
هفته هفدهم رقابت هاي ليگ برتر واترپلو باشگاه هاي کشور در حالي روز جمعه پيگيري خواهد شد که تيم دانشگاه آزاد اسلامي در فاصله يک هفته به پايان رقابت ها در آستانه قهرماني نوزدهمين دوره اين مسابقات قرار دارد.
 هفته هشتم از دور برگشت رقابت هاي ليگ برتر واترپلو باشگاه هاي کشور روز جمعه با انجام پنج ديدار در شهرهاي مختلف برگزار مي شود و در مهم ترين ديدار تيم دانشگاه آزاد اسلامي صدرنشين اين رقابت ها به مصاف تيم پايين جدولي هيئت شناي زنجان خواهد رفت.تيم دانشگاه آزاد اسلامي با پيروزي در اين ديدار مي تواند قهرماني خود را در فاصله يک هفته به پايان نوزدهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر واترپلو مسجل کند.تيم فولاد ماهان سپاهان که با 26 امتياز در مکان دوم جدول قرار دارد اين هفته ميزبان هيئت شناي آذربايجان شرقي خواهد بود. تيم هاي فولاد ماهان سپاهان و نفت اميديه که رقابت نزديکي براي نايب قهرماني ليگ برتر واترپلو دارند ، طي دو هفته آينده براي سکوي دوم ليگ واترپلو با يکديگر رقابت خواهند کرد. تيم نفت اميديه که 25 امتيازي است اين هفته در اهواز ميزبان هيئت شناي خوزستان خواهد بود.در ساير ديدارهاي هفته هفدهم، نفت و گاز گچساران تيم چهارم جدول با تربيت بدني فارس ديدار مي کند و هيئت شناي گيلان پذيراي صنعت ذغال کرمان خواهد بود.در پايان هفته شانزدهم رقابت هاي ليگ برتر واترپلو تيم دانشگاه آزاد اسلامي با 30 امتياز در صدر جدول قرار دارد و تيم هاي فولاد ماهان سپاهان و نفت اميديه به ترتيب با 26 و 25 امتياز در رده هاي دوم و سوم اين رقابت ها قرار دارند. هفته هجدهم و پاياني نوزدهمين دوره مسابقات ليگ برتر واترپلو 24 اسفند ماه به پايان مي رسد.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته