جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/12/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3542


آگهي صفحه 3


آگهي صفحه 6


آگهي صفحه 7


آگهي صفحه 9


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 11


آگهي صفحه 5


 آگهي صفحه 3 


 آگهي صفحه 6 


 آگهي صفحه 7 


 آگهي صفحه 9 


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 11 

  در گردهمايي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايذه مطرح شد:
در افق آينده ، دانشگاه آزاد اسلامي معتبرترين دانشگاه حضوري جهان خواهد شد

دانشگاه آزاد اسلامي امروز بزرگترين دانشگاه حضوري جهان است و در افق آينده و با برنامه ريزي هاي انجام شده از نظر کيفي معتبرترين دانشگاه حضوري جهان خواهد شد .
دکتر جاسبي در جمع اساتيد ، کارکنان و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايذه با اشاره به سفر گذشته به اين شهرستان که 17 سال پيش بود گفت هرگز فراموش نمي کنم که در آن روز دلم مي خواست که دو چيز را شاهد باشم يکي اينکه بن بست اين شهرستان از بين برود که الحمدلله ، اين بن بست رفع شد و اين شهرستان به استان چهارمحال بختياري وصل شد . دوم  اين که دوست داشتم دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايذه رونق پيدا کند با عظمت و با شکوه شود  و مظهر آموزش عالي براي جوانان اين منطقه باشد که اين هم تحقق پيدا کرد .
سالها دل طلب جام جم از ما مي کرد                 
 آنچه خود داشت  ز بيگانه تمنا مي کرد
گوهري کز صدف کون و مکان بيرون بود      
 طلب از گمشدگان لب دريا مي کرد
بي دلي در همه احوال خدا با او بود
 او نمي ديدش و از دور خدايا مي کرد
مشکل خويش به بر پير مغان بردم دوش
 او به تاييد نظر حل معما مي کرد
ديدمش خرم و خندان قدح باده بدست
اندر آن قافله صد گونه تماشا مي کرد
گفتم اين جام جهان بين به تو کي داد حکيم    
گفت آن روز که اين گنبد مينا مي کرد
دکتر جاسبي در اين جلسه گفت قبل از پيروزي انقلاب اسلامي در نقاط مختلف کشور که سفر مي کردم يا در سالهايي که در کشورهاي خارجي تحصيل مي نمودم  به اين فکر مي کردم اين دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي که در همه ي شهرهاي اين کشورها توسعه پيدا کرده چرا در ايران نمي تواند توسعه پيدا کند و هميشه در ذهنم از خدا مي خواستم که اين گره باز شود اما نمي دانستم که خدا به من توفيق مي دهد که در باز کردن اين گره نقش داشته باشم اگر چه من يک خدمتگزار بيش نيستم اما خداوند توفيق داد در سال 61 اين کار را با کمک جناب آقاي هاشمي رفسنجاني و هديه حضرت امام (ره) شروع کنيم و فکر نمي کرديم بعد از 27 سال به اينجا برسيم که رسيديم . روزگار سختي بود ولي اين دوران نيز سپري شد .
در بيابان گر به شوق کعبه خواهي زد قدم              
سرزنش ها گر کند خار مغيلان غم مخور
وي گفت : امروز بدون هيچ کمک و بودجه دولتي و بدون اينکه حتي رديف بودجه دولتي هم داشته باشيم و بدون هيچ سرمايه ي اوليه ايي بجز همان کمک با برکت امام راحل با همين شهريه دانشجويان عزيز که ما را ياري کردند و مقداري هم کمک مردمي دانشگاه آزاد اسلامي به چه عظمتي رسيده بيش از 15 ميليون متر مربع فضاي آموزشي و رفاهي ، 27 هزار عضو هيات علمي ، 30 و چند هزار پرسنل ، 350 واحد و مرکز دانشگاهي فعال ، واحدهاي خارج از کشور در امارات، انگلستان ، قاره آفريقا و در آسياي ميانه دانشجوي فعال و مشغول به تحصيل دارد  ، 600 مدرسه وابسته به دانشگاه با 60 هزار دانش آموز ( مدارس سما )
رئيس اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام در ادامه افزود : زماني ما کلاس هاي دانشگاه را در مدارس و مساجد تشکيل مي داديم امروز فقط 600 مدرسه زير پوشش دانشگاه آزاد اسلامي است و با 50 مرکز آموزشي و پژوهشي نزديک به 15 بيمارستان هزاران کارگاه ، آزمايشگاه ، مزرعه ، درمانگاه ، کتابخانه ، مراکز کامپيوتر و پژوهشگاه داريم . جاسبي امروز در حالي که بزرگترين مجموعه آموزش عالي جهان را تشکيل داده ايم اين را به حساب خودمان نمي گذاريم و همه را توفيق الهي مي دانيم .
نقش مستوري و مستي نه به دست من و توست
آنچه استاد ازل گفت بگو مي گويم
رياست عاليه دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه گفت : اما از اينجا به بعد به آينده ايي بسيار روشن ، درخشان و بسيار اميدوار کننده و اميد بخش چشم دوخته ايم . جاسبي گفت :ما امروز بزرگترين دانشگاه حضوري جهان هستيم و مي  خواهيم معتبرترين دانشگاه حضوري جهان بشويم و اين شدني است زيرا ما تا چهار سال پيش در زمينه مقالات پژوهشي و مقالات  ISI  جايي نداشتيم ولي در سال 86 مقام سوم سال 87 مقام دوم و امسال مقام اول را در مقالات  ISI  بدست آورده ايم و دانشگاه تهران بعد از ماست ولي ما به اين راضي نيستيم چون دانشگاه آزاد اسلامي يک دانشگاه نيست و يک شبکه ايي از دانشگاه هاست . بنابراين زماني رضايت ما حاصل مي شود که نه کل دانشگاه آزاد بلکه هر واحد دانشگاهي ما مقام اول را بدست بياورد . واحد علوم و تحقيقات در حال حاضر رتبه نهم است و قابل قبول نيست و بايد هر واحد علوم تحقيقاتي ما رتبه اول را بدست آورد و هر وقت واحدهاي علوم و تحقيقات ما رتبه اول را بدست بياورند و دانشگاه هاي دولتي را پشت سر بگذارند ما راضي هستيم و اين کار بزرگي است ولي بايد حرکت کنيم آينده کاملا روشن است و به قول حافظ :
بعد از اين نور به آفاق دهيم از دل خويش            
 که به خورشيد رسيديم و غبار آخر شد
و بايد نسل جوان نه تنها براي ورود به دانشگاه بلکه براي ورود به تحصيلات تکميلي هم مشکل نداشته باشند و اين معضل بزرگي است .
دکتر جاسبي همچنين يادآور شد که امسال در سازمان سنجش 880 هزار نفر شرکت کننده در فوق ليسانس داشتيم و اين در حالي است که کل ظرفيت ما در همه دانشگاه آزاد و دولتي و همه و همه 20درصد از اين رقم است و 80 درصد ديگر پشت ديوارهاي تحصيلات تکميلي مانده اند که احتمالا به کشورهاي خارجي مهاجرت خواهند کرد که اين براي ما خوب نيست . بنابراين فلش و جهت دانشگاه هاي آزاد اسلامي بايد به سمت تحصيلات تکميلي قرار بگيرد .
رئيس بزرگترين دانشگاه حضوري جهان در ادامه گفت : البته زماني که شروع کرديم خيلي ها شروع به سنگ اندازي و مخالفت کردند ولي ما بلافاصله مقاطع تحصيلي دکتري تخصصي را راه اندازي کرديم و خيلي ها با ايجاد سر و صدا و هياهو گفتند که دانشگاه هاي 70 ساله ما نتوانستند دکتري راه اندازي کنند و خيلي ها ما را د رحد خيانت متهم کردند ولي ما با بررسي و مقايسه اي که با دانشگاه هاي خارجي داشتيم ديديم که توانايي راه اندازي رشته هاي دکتري تخصصي را داريم و اين باعث شد که دانشگاه هاي دولتي نيز براي آنکه  عقب نماند هم شروع به جذب دانشجوي دکتري تخصصي نمودند .
دکتر جاسبي در ادامه افزود در سال 61 که شروع کرديم دانشجوي دکتري تخصصي بسيار کم داشتيم ولي الان نزديک به 20 هزار دانشجوي دکتري تخصصي داريم و اين يکي از افتخارات نظام جمهوري اسلامي است که در نظام آموزش عالي تمام شاخص ها را پشت سر گذاشته و حتي از برنامه هاي چشم انداز 20 ساله هم تقريبا جلو افتاده و اينها همه به خاطر حضور دانشگاه آزاد اسلامي است .
دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در پايان با ذکر خاطره اي از راه اندازي رشته هاي پزشکي گفت : براي خيلي ها اين کار ما مسخره بود و مي گفتند ايها الناس اينها همه چيز را مسخره گرفتند الان هم مي خواهند جان مردم را به بازي بگيرند ولي ما اهميت نداديم رشته هاي پزشکي را راه اندازي کرديم و هم اکنون 20 رشته پزشکي و نزديک به 40 يا 50 دانشکده علوم پزشکي در سراسر کشور داريم و بسياري از فارغ التحصيلان پزشکي ما متخصصين و صاحب نظران ورزيده ايي هستند . و رئيس انجمن ايمپلنت آمريکا فارغ التحصيل دانشگاه آزاد اسلامي است .
همت بلند دار که مردان روزگار            
 از همت بلند به جاي رسيده اند
بنابراين آيه شريفه و لقد کرمنا بني آدم را جدي بگيريد و بدانيد که انسان خيلي عظمت دارد . پس روي تحصيلات تکميلي کار کنيد و روي رشته هاي جديد در فن آوري نوين سرمايه گذاري کنيد ما هم به شما کمک مي کنيم . 
دکتر جاسبي با ارتقا» درجه واحد ايذه از متوسط به بزرگ موافقت کرد و گفت : با توجه به بررسي  شاخص هاي اين واحد دانشگاهي به شرط رفع کمبودها با بزرگ شدن آن موافقت مي کنم ولي به اين راضي و دلخوش نباشيد ( در اين هنگام دکتر جاسبي با ذکر صلوات حاضرين مورد تشويق قرار گرفت).
و ادامه داد که نگاهتان به آينده دور باشد هدف ها را بزرگ انتخاب کنيد ، قله هاي بلند علوم و تکنولوژي را هدف قرار دهيد براي فردا و براي پيروزي نگران نباشيد خداوند کمک مي کند و از همه مديران قبلي و فعلي که منشا» اين خدمات بودند تقدير و تشکر نمود و با اين شعر حافظ سخنان خود را به پايان رسانيد :
بعد از اين نور به آفاق دهيم از دل خويش                      
که به خورشيد رسيديم و غبار
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايذه در اين گردهمايي گفت :
 محضر شريف و گرامي امير جمعه جهاد علمي فرهنگي کشوري دانشمند فرزانه و عالم خستگي ناپذير رياست بزرگترين موقوفه و دانشگاه حضوري جهان و بزرگترين کارآفرين عرصه هاي سازندگي جناب آقاي دکتر جاسبي بدون شک قدم مبارک شما به شهرستان شهيد پرور مقام با فرهنگ و با تمدن چندين هزار ساله ايذه را به فالي نيک گرفته و اميدوار هستيم که يمن قدم و الطاف کريمانه بستر دلهايمان را به نور معنوي خود وسيع تر کنيد . دکتر مالملي جناب آقاي دکتر جاسبي مردم ولايت مدار شهرستان ايذه و به ويژه جمع حاضر اساتيد ، دانشجويان ، کارکنان ، فرهيختگان و مسئولان شهرستان اين ديار را يک سعادت مي دانند اينجانب به نيابت از همه آنها تشريف فرمايي حضرتعالي را خير مقدم عرض مي نمايم .
وي سپس به معرفي دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يکي از محورهاي توسعه ي علمي کارآموزي و فرهنگي در راستاي اصل 44 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران پرداخت و گفت : اکنون که شجره طيبه دانشگاه آزاد اسلامي به برکت انفاس قدسي حضرت امام راحل و کمک هاي مادي و معنوي معظم له و مديريت خردمندانه دکتر جاسبي ، بيست و هفتيمن عمر پربرکت خود را تجربه مي کند ، نقش برجسته اين مجموعه بزرگ دانشگاهي در فعاليت هاي علمي ، پژوهشي و بين المللي و کمک هاي شاياني که اين دانشگاه در راستاي توليد علم ، جنبش نرم افزاري و آزاد انديشي ديني انجام داده برکسي پوشيده نيست ، بي شک خدمتگزاران اين عرصه ايمان و معرفت با عنايت حضرت حق در فضاي اعتماد و وحدت و با اشتياق به توسعه قلمرو دانايي در جهت پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي و تبيين انديشه هاي مقام معظم رهبري گام بر خواهند داشت .
دکتر مالملي در ادامه گفت : دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان بزرگترين موسسه فرهنگي مولود انقلاب و نماز جمعه تهران با ترتيب 2 ميليون و 800 هزار فارغ التحصيل نيروي متخصص و متعهد ، يک ميليون و 600 هزار دانشجو ، 20 هزار عضو هيات علمي و 31 هزار پرسنل در سراسر کشور و 357 واحد دانشگاهي و مرکز آموزشي نزديک به 14 ميليون متر مربع فضاي آموزشي ، فرهنگي ، بيمارستاني ، بهداشتي و درماني آزمايشگاهي ، کارگاهي ، ورزشي ، رفاهي ، کتابخانه ، سياست هاي فن آوري اطلاعات کانون اميدي براي جوانان مشتاق به تحصيلات عالي در سراسر ميهن اسلامي مان محسوب مي شود .
وي گفت : دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايذه شاخه پر ثمره از همان شجره طيبه ، در سال 1365 در يک ملک استيجاري با 200 يا 300 دانشجو در سه رشته تحصيلي و همکاري اساتيد دانشگاه شهيد چمران به صورت نيمه وقت تاسيس شد و هم اکنون داراي  65 هکتار اراضي تملک شده، 6 هزار دانشجوي شاغل به تحصيل، بيش از  10 هزار فارغ التحصيل، بيش از 58 رشته و مقطع تحصيلي، بيش از 300 عضو هيات علمي تمام وقت و مدعو  ، 40  هزار متر مربع فضاي آموزشي ، رفاهي و ورزشي ، 40 کارگاه و آزمايشگاه مجهز، کتابخانه 40 هزار جلدي با تمام تجهيزات و اتوماسيون هاي روز + کتابخانه ديجيتال و رزنت شش هکتار طرح تحقيقاتي مطالعاتي کشاورزي مجهز به سالن هاي مرغداري 600 قطعه اي و گوسفنداري 200 راسي ، مزرعه ، ادوات کشاورزي و باغ و درخت و داروخانه دامپزشکي         140 مقاله  ISI  ، علمي ، پژوهشي ، علمي ترويجي ، نشريات تخصصي
- برگزار کننده ده ها همايش منطقه اي ، داخلي و بيش از يکصد سمينار علمي
- صاحب افتخارات ورزشي در ميادين بين المللي و کشوري
- داراي يک تيم رباتيک که جز» مدعيان کشوري است و همين امسال در بين 370 تيم به مدال دست يافت .
- خوابگاه دانشجويي مجهز با تمام امکانات براي خواهران
- و شايد تنها واحد دانشگاهي هستيم که در منطقه براي برادران خوابگاهي با تمام امکانات داريم .
دکتر مالملي در پايان از همه ي حضار به ويژه دکتر عزيزيان رئيس منطقه 6 دانشگاه آزاد اسلامي معاونين و مشاورين محترم دکتر جاسبي رياست عاليه ي دانشگاه آزاد اسلامي روساي واحدهاي دانشگاهي منطقه 6 ، کارکنان ، اساتيد و دانشجويان شرکت کننده در اين مراسم تقدير و تشکر نمود .
حجت السلام والمسلمين سيد مراد حسيني امام جمعه موقت شهرستان ايذه ديگر سخنران اين جلسه گفت :
با عرض خير مقدم به حضور جناب آقاي دکتر جاسبي ميهمان عزيز و هيات همراه با آرزوي توفيق و طول عمر با عزت براي خادمين نظام جمهوري اسلامي به ويژه براي کساني که براي ترقي و بالندگي و رسيدن به قله هاي رفيع تلاش مي کنند .
وي گفت : بيان مطلب مهم ، اينکه تقاضاي همه ي مسئولين شهر ، امام جمعه محترم ، نماينده محترم شهر ، فرماندار محترم ، همه ي اساتيد و فرهيختگان اين شهر و مسئولين و کارکنان دانشگاه با توجه به اينکه وجب به وجب خوزستان متبرک به خون شهيدان است و نظر همه مسئولين کشوري اين است که همه بايد با وضو به خوزستان وارد شوند و با توجه به رشادت هاي رزمندگان ايذه اي در طول دوران دفاع مقدس و زماني که آيت الله هاشمي فرمانده ي جنگ بودند هر جا در خط شکني مشکل داشتند مي فرمودند از بچه هاي ايذه اي استفاده کنيد .امام جمعه موقت ايذه گفت : با توجه به اين همه زحماتي که کشيده است بعد از 23 سال اولا تقاضاي ما اين است که اين واحد دانشگاهي به صورت يک واحد بسيار بزرگ و اگر نه حداقل با همه ي ملاک و معيار هايي که وجود دارد و همه اين نگاه ها و اين توقعات انشا» الله از متوسط به بزرگ مورد عنايت حضرتعالي قرار خواهد گرفت و دعاي همه ي اهل دانش و اهل علم هميشه بدرقه ي راهتان خواهد بود .
حجت السلام والمسلمين سيد مراد حسيني گفت : ما قدر بزرگانمان را و قدر اهل علم را و کساني که علم را به خانه ي مردم و به قلوب مردم مي آورند مي دانيم و با اشاره به حديث العلم نور گفت: وقتي که کسي اهل علم باشد به خيلي از کمالات مي رسد و شما کساني هستيد که با حضورتان و با قدمتان و با نفستان علم را و نور را به هر جايي که مي رويد با خود در آنجا جريان خواهيد داد در پايان يک تقاضاي ديگر هم از جناب آقاي دکتر جاسبي داريم با توجه به اينکه حوزه ي علميه در کنار دانشگاه آزاد است انتظار داريم که فقط ببينند و اگر خواستند عنايتي هم به حوزه داشته باشيد تا انشا» الله حوزه و دانشگاه در کنار هم ترقي کنند در پايان از زحمات و تلاش هاي آقاي خدمتگزار رياست قبلي دانشگاه هم تقدير و تشکر نمود .  


 آگهي صفحه 5 


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته