جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 3602

رئيس واحد رودهن در همايش روان درماني و جامعه:
بدون منابع انساني کارآمد ;نقش سرمايه و نيز تکنولوژي کمرنگ خواهد شد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تبريز:
دانشگاه آزاد اسلامي در توسعه يافتگي کشور نقش اساسي دارد

مديرکل امور فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در کاشان:
بومي سازي، تشکيل کارگروهاي مطالعاتي و کنترل از ابزار موفقيت مديران فرهنگي است


بازديد دکتر جاسبي از غرفه دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر

با دانشگاه ها
دانشکده صدا وسيما


كوتاه و خواندني


  رئيس واحد رودهن در همايش روان درماني و جامعه:
 بدون منابع انساني کارآمد ;نقش سرمايه و نيز تکنولوژي کمرنگ خواهد شد 

رودهن-خبرنگار آفرينش
همايش روان درماني و جامعه با حضور دکتر حيدري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اسلامي و شکوه نوابي نژاد، دکتر عبدا... شفيع آبادي تعدادي از روسا و معاونين منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامي، اساتيد و دانشجويان و کارکنان واحد رودهن برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش; در اين همايش دکتر غلامحسين حيدري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي رودهن ضمن گرامي داشت  مقدم همه حضار در جلسه و آرزوي توفيق براي دست اندر کاران همايش گفت: پوشش زمردين بهار زيباست و جوشش سيمين چشمه سار فريباست; اما چه سود براي آن کسي که نه ديدگان بصير دارد و نه صفاي ضمير؟!   صداي تبسم گل دلنواز است و آواي ترنم بلبل پر رمز و راز; ولي چه ثمر دارد که گوش ها سنگين باشد و دل ها حزين ؟! 
گونه هاي سبز برگ ها لطيف است و رخسار گلبرگ ها ظريف; اما چه سود آن را که نه سلامت حواس دارد و نه استعانت احساس؟! 
زندگي شيرين است و دنيا پر از گل ها و رياحين; ولي بيمار را چه سود از اين بود و نبود؟! 
نسيم عطرآگين بهار دل انگيز است و شميم خوشبوي کوهسار، مشکبيز; اما چه فايده آن را که احساس بويايي اش بيمار است و پاي پويايي اش، نزار ؟!
بيان اندوه از حرمان انبوه مي کاهد و بر توان نستوه                            مي افزايد; اما چه فايده آن را که نه زبان گوياست و نه بيان رسا؟!   آري! زندگي زيبا و مطلوب است و هستي فريبا و محبوب; اما به شرط اين که تن در صحت باشد و جان و روان به سلامت. تندرستي، حلاوت حيات است و سلامتي مايه طراوت اوقات. دنيا با همه زيبايي هايش براي انسان رنجور پشيزي نمي ارزد و به بيمار چيزي نمي پردازد.
تندرستي فلاح است و بهداشت، مفتاح. صحت و سلامت يکي از دو نعمت مجهول خداوندي است و خود از اصول خرسندي است. (نعمتان مجهولتان : الصحه والامان ) سلامتي گلي است که نقاش طبيعت آن را بر سينه انسان آويخته و آن را زندگي و گوهر ارزندگي ساخته است. رعايت بهداشت بريدن ريشه بيماري است و عدم رعايت آن تيشه زدن بر ريشه رستگاري است. رعايت بهداشت اعم از رواني يا جسماني از مهم ترين مظاهر توسعه و از برترين سمبل هاي تمدن و فرهنگ است. جوامع و مللي که در بعد بهداشت دچار فقر و انحطاط هستند، هرگز نمي توانند خود را در جرگه ملل متمدن به شمار آورند ; اگرچه در ابعاد اقتصادي، سياسي، کشاورزي، فناوري و نظامي به پيشرفت هاي شگرفي نائل آيند.
دکتر حيدري گفت: شايد در گذشته نظريه هاي گوناگوني در مورد اينکه کدام يک از سه عامل سرمايه. تکنولوژي و يا منابع انساني در پيشرفت و رشد تاثير بيشتري دارند وجود داشت ولي امروزه اکثر کارشناسان بر اين موضوع تاکيد مي کنند که بدون منابع انساني کارامد نقش سرمايه و نيز تکنولوژي کمرنگ خواهد شد و چه بسا در جايي سرمايه وجود داشته باشد ولي به علت نداشتن منابع انساني کارامد اين سرمايه نيز از بين برود.
البته اين موضوع در مورد تکنولوژي نيز صدق مي کند بدين صورت که اگر نيروي انساني کارامد وجود نداشته باشد احتمالا تکنولوژي روز نيز وجود نخواهد داشت و اگر هم وجود داشته باشد به سرنوشت سرمايه دچار خواهد شد. به همين خاطر است که کليه کشورهاي دنيا بخصوص کشورهاي پيشرفته تمام امکانات خود را در جهت تربيت نيروهاي مستعد به کار مي گيرند و حتي اقدام به وارد کردن نيروهاي شايسته ديگر کشورها مي کنند و تمام امکانات را در اختيار آنها قرار مي دهند (که اين خود يکي از دلايل فرار مغزها در کشورهاي توسعه نيافته مي باشد). و اکنون بدا به حال کشورهايي که در اين امر کوتاهي مي کنند. زيرا نيروي ناکارامد تمام سرمايه هاي يک کشور را به باد خواهد داد.
و اما چرا چهارمين همايش روان شناسي در واحد رودهن برگزار مي شود؟ واقعيت آن است که هرچند سابقه فعاليت هاي پژوهشي، آموزشي و مشاوره اي در زمينه کاربردهاي گوناگون روانشناسي در کار، سازمان و مديريت در ايران بيش از چهار دهه مي باشد اما در مقايسه با کشورهاي صنعتي پيشرفته، اين پيشرفت بسيار اندک است.
رئيس واحد رودهن اظهار داشت: دلايل بسياري باعث شده است که مديران، به ويژه مديران عالي سازمان هاي فعال در ايران از حيطه وسيع روانشناسي کار براي حل مشکلات منابع انساني تحت نظارت خود بي اطلاع يا کم اطلاع باقي بمانند.بعضي از اين عوامل عبارتند از:
1- بي اطلاعي يا کم اطلاعي توده مردم جامعه ما نسبت به علم روانشناسي و ترس از بيماري هاي رواني و اختلال هاي رفتاري.
2- محدود بودن تعداد روانشناساني که به فعاليت در زمينه کابرد روانشناسي در کار علاقه مند هستند و در اين زمينه تخصص دارند.
3- بي توجهي يا کم توجهي بسياري از مديران نسبت به ابعاد انساني حيات سازماني، رشد شخصيت يکايک کارکنان سازمان و لزوم ايجاد محيطي سالم و بالنده براي کارکنان در سازمان يا نا آگاهي آنان نسبت به اين عامل با ارزش در حيات سازماني.
4- اعتقاد نادرست بعضي از مديران نسبت به اين نکته که آنان خود روانشناس هستند و همه زواياي رواني کارکنان را مي شناسند و روانشناس نمي تواند بيش از آنها کاري انجام دهد.
5- بي اطلاعي، بي اعتقادي يا بي تفاوتي و ياس بعضي از مديران نسبت به اينکه با بالاتر بردن سطح روحيه کارکنان، مي توان کارايي و اثربخشي و بهره وري شغلي آنان را نيز بالا برد.
6- محدود بودن اطلاعات و دانش روانشنايان متخصص در بخش هاي ديگر روانشناسي نسبت به تعريف، قلمرو، و موضوعات مورد بحث و کاربردهاي گوناگون روانشناسي در حيات سازماني و اهميت کاربرد اصول و مفاهيم روانشناسي کار براي ايجاد هرگونه تغيير بنيادي در حيات سازمان هاي گوناگون و فعال در ايران.
7- همکاري محدود گروه هاي روانشناسي دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي با سازمان هاي توليدي، خدماتي، آموزشي و بهداشتي و محدود بودن بازار کار براي فارغ التحصيلان اين رشته درايران.
8-کم توجهي قبلي برنامه ريزان دانشگاهي در زمينه گسترش و گنجاندن دروس روانشناسي صنعتي و سازماني يا روانشناسي کار و در نطفه خفه شدن تلاش ها براي ايجاد رشته روانشناسي صنعتي و سازماني در گروه هاي آموزشي دانشکده هاي روانشناسي چند دانشگاه در دوره هاي گذشته.اين ها عواملي هستند که باعث شده واحد رودهن که ادعاي قطب علمي بودن در بعضي از رشته ها ازجمله روانشناسي را دارد، نسبت به برگزاري همايش هايي اين چنين اقدام نمايد.وي در خاتمه گفت: فرزانگان پژوهشگر و محققان انديشور! شما طليعه بهار سعادت هستيد و از طلايه داران سپاه سلامت. قدوم شما شفاي دل هاي مغموم است و دواي جان هاي مهموم. دست هاي نوازشگر و انديشه هاي پژوهشگر شما نسيم بهارآفرين است براي چهره هاي پژمرده و گونه هاي افسرده. چشمان مهربان شما سبدهاي محبت است پر از ستاره هاي سبز سپهر و شکوفه هاي سرخ مهر. حضور عالمانه و تلاش پژوهشگرانه شما در برپايي اين همايش شکوهمند مايه مباهات است. اين دست هاي کاوشگر و انديشه هاي تلاشگر شماست که فقر فساد و بيماري را برمي اندازد و آينده تابناک اين ملک و ميهن را مي سازد.


  رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تبريز:
 دانشگاه آزاد اسلامي در توسعه يافتگي کشور نقش اساسي دارد 

 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تبريز، سخنران پيش از خطبه نماز جمعه اين هفته تبريز گفت: دانشگاه آزاد اسلامي باپرورش جوانان اين مرز و بوم اسلامي در توسعه يافتگي کشور نقش اساسي ايفا کرده است.
به گزارش آنا، دکتر صادق ملکي آوارسين که در سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي و در مصلي تبريز سخن مي گفت، با اشاره به اهميت تعليم و تربيت در اسلام و اولويت بخشي به آن در دنياي امروز تاکيد کرد: حضرت امام(ره) به عنوان معمار بزرگ انقلاب اسلامي به اهميت قضيه وقوف کامل داشتند و دانشگاه را نجات بخش جامعه مي دانستند.
وي افزود: براين اساس امام راحل ضمن تاييد فکري تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، با اهدا» يک ميليون تومان سرمايه اوليه اين دانشگاه را تامين کردند.
دکتر ملکي تصريح کرد: حضرت امام(ره) به مرحوم حاج سيداحمدآقا اجازه شرکت يا دخالت به هيچ جايگاه و نهادي را ندادند اما باعضويت ايشان درهيات موسس دانشگاه آزاد اسلامي موافقت کردند و اين يک افتخار به اين مجموعه علمي و پژوهشي است.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تبريز با اشاره به ارائه و تشکيل کلاس بدون اخذ شهريه براي دروس آشنايي با قرآن و وصاياي حضرت امام(ره) تصريح کرد: علاوه براين دروس، درس آشنايي با دفاع مقدس براي دانشجويان ارائه مي شود که اين دروس فقط مختص دانشگاه آزاد اسلامي بوده و در دانشگاه هاي دولتي ارائه نمي شوند.
خطيب پيش از خطبه هاي نمازجمعه تبريز بااشاره به جايگاه بلند دانشگاه آزاد اسلامي در سطح دنيا گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در تمامي عرصه هاي علمي، پژوهشي و ورزشي به جمهوري اسلامي افتخارآفريني کرده است. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تبريز در خاتمه به گزارشي از وضعيت ديروز و امروز دانشگاه آزاد اسلامي و واحد تبريز پرداخت.


 مديرکل امور فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در کاشان:
 بومي سازي، تشکيل کارگروهاي مطالعاتي و کنترل از ابزار موفقيت مديران فرهنگي است  

کاشان - خبرنگار آفرينش
نود ونهمين نشست مشترک مسئولين نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و دفاتر فرهنگ اسلامي در کاشان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش، در اين نشست ابتدا حجت الاسلام ميردامادي مسئول نهاد رهبري منطقه چهار دانشگاه گفت: امروز دشمنان نظام اسلامي بيشترين سرمايه گذاري را براي انحراف نسل جوان در دانشگاه ها انجام داده اند و اين وظيفه ما را سنگين تر مي نمايد.
وي افزود: وفتي بدحجابي به صورت هماهنگ در کشور گسترش و در ديگر  کشورها دختران محجبه از دانشگاه منع تحصيل مي شوند اين نشان مي دهد امروز حجاب يک جبهه فرهنگي است. وي ادامه داد: امروز ما با وجود ابزارهاي لازم بايد حرکت اصلاحي و فرهنگي خود را گسترش و با مفاسد سازمان يافته برخورد جدي نمائيم. وي در پايان گفت: کوتاهي در مسائل فرهنگي گناه نابخشودني است و ما بايد از موضع فعال به مسائل نگاه نمائيم.
در ادامه مهندس رياست دانشگاه ضمن خيرمقدم به روساي دفاتر فرهنگ گفت: شوراي فرهنگي منطقه چهار با تلاش مسئولين دفاتر فرهنگ يکي از قويترين شوراهاي فرهنگي است که بعضي از مصوبات اين شورا مبناي آيين نامه هاي فرهنگي معاونت فرهنگي قرار مي گيرد.
در ادامه حجت الاسلام حبيبي مديرکل فرهنگي معاونت فرهنگي سازمان مرکزي دانشگاه با بيان رسالت شوراي فرهنگي گفت: تشکيل کارگروهاي مطالعاتي- بومي سازي فرهنگي و هماهنگي و کنترل از ابزارهاي موفقيت در زمينه هاي فرهنگي است که بايد به ان توجه نمود. وي افزود: باتوجه به گزارشات رسيده به معاونت فرهنگي شوراي فرهنگي منطقه چهار را شورايي موفق و پيشرو در کارهاي فرهنگي دانست. 


  بازديد دکتر جاسبي از غرفه دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر 

 دکتر عبداله جاسبي رييس دانشگاه آزاد اسلامي به همراه جمعي از مسئولين و روساي اين دانشگاه از غرفه دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر بازديد نمود . به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد اسلامشهر، طوبي اميرعضدي معاون پژوهش دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر ضمن بيان مطلب فوق افزود: دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر در نمايشگاه دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي که از روز بيست وهشتم تا سي ام ارديبهشت ماه در واحد علوم و تحقيقات برگزار شد، شرکت نمود و توانست بيشترين تعداد بازديدکننده را در بين 25 غرفه به خود اختصاص دهد.
اميرعضدي ازحضور فعال واحد اسلامشهر در اين نمايشگاه خبر داد و خاطرنشان کرد: در اين نمايشگاه واحد اسلامشهر، دستاوردهاي بسياري را در تمام حوزه ها به خصوص در امر پژوهش ارائه کرد که از آن جمله مي توان به ربات اول مسابقات ملي رعدکاپ اصفهان و ده ها مقام ملي تيم بتن واحد اسلامشهر اشاره نمود.
معاون پژوهش دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر افزود: حضور مستمر و فعال سيدعلي مجابي کاتب ريزترين نامه جهان و دانشجوي واحد اسلامشهر بررونق غرفه اين واحد افزود و شمار بازديدکنندگان آن را دوبرابر کرد. وي ادامه داد: خوشبختانه بيشترين دستاوردها و افتخارات غرفه باشگاه پژوهشگران در اين نمايشگاه نيز به افتخارات باشگاه پژوهشگران واحد اسلامشهر اختصاص يافته و بنرهاي بسياري از افتخارات واحد اسلامشهر در معرض ديد عموم قرار گرفته بود.


 با دانشگاه ها
  دانشکده صدا وسيما 

در پي تاسيس و آغاز به کار تلويزيون در کشور و گستردگي فعاليت سازمان راديو و تلويزيون نياز به ايجاد موسسه اي که نيروي انساني موردنياز اين سازمان را تامين و تربيت کند، احساس شد. بعد از فراهم آمدن مقدمات کار در سال 1348 موسسه اي به نام «مدرسه عالي تلويزيون و سينما» تشکيل شد که دانش آموختگان آن به فعاليت در سازمان راديو و تلويزيون و حوزه سينما مشغول شدند. اين موسسه کار خود را با يک دوره کوتاه مدت يک ساله آغاز کرد.
بعدها اين دوره به دو دوره دو ساله (کارداني) در رشته هاي توليد و فني ارتقا» يافت. در همين زمان دوره هاي کارشناسي ارشد تکنولوژي آموزشي، تحقيق در ارتباطات جمعي و مهندسي الکترونيک نيز در مدرسه عالي تلويزيون و سينما طراحي و اجرا شد. پس از پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران، ضرورت ايجاب کرد که اين موسسه منحصرا به تربيت نيروي انساني مورد نياز سازمان صداوسيما بپردازد. ابتدا نام موسسه به «مرکز آموزش فني» و سپس به «دانشکده صداوسيما» تغيير يافت. در سال 1361 مقطع کارداني توليد اين دانشکده به مقطع کارشناسي توليد ارتقا» يافت و در سال 1374 دوره کارشناسي ناپيوسته فني (مهندسي مخابرات) و در سال 1375 دوره کارشناسي ارشد توليد سيما نيز به دوره هاي دانشکده افزوده شد. از سال 1376 رشته کارشناسي ارتباطات نيز با پذيرش دانشجو به جمع رشته هاي تحصيلي دانشکده پيوست.
دانشکده صداوسيما درحال حاضر داراي هفت گروه آموزشي شامل توليد، مهندسي رسانه، ارتباطات، موسيقي، راديو، هنرهاي رايانه اي، معارف اسلامي و دروس عمومي مي باشد که دانشجويان آن در چهار مقطع کارداني، کارشناسي، کارشناسي ناپيوسته و کارشناسي ارشد مشغول به تحصيل هستند.
دانشکده صداوسيما در قم نيز از اوايل سال 1377 فعاليت رسمي خود را با پذيرش دانشجو جهت تحصيل در دوره کارشناسي ارشد ارتباطات با گرايش تهيه کنندگي آغاز کرده است. لازم به ذکر است که شعبه قم دانشجويان خود را از ميان طلاب داراي مدرک سطح حوزه هاي علميه برمي گزيند.
اکنون دانشکده صداوسيما با شتابي بيش از پيش با ارائه رشته هاي مختلف تحصيلي در سطح کارداني تا کارشناسي ارشد بخشي از نيروي انساني مورد نياز سازمان صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران را تامين مي کند و در دستور کار خود نيز پذيرش دانشجو در مقطع دکتري را قرار داده است.


 كوتاه و خواندني  

نشست علمي گروه شيمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مسجدسليمان
نشست علمي و تخصصي با موضوع نقش مهندسي شيمي در توسعه کشور و جايگاه آن در سند چشم انداز 1404 به همت گروه نفت وشيمي و همچنين حوزه پژوهش دانشگاه آزاد اسلامي واحد مسجدسليمان در سالن کنفرانس اين واحد دانشگاهي برگزار شد.  به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد مسجدسليمان، در اين نشست علمي و تخصصي دکتر اصغري عضوهيات علمي پژوهشکده نفت تهران به عنوان سخنران دعوت شده باحضور درجمع گروهي از دانشجويان و مدرسان رشته نفت و پترشيمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مسجدسليمان پيرامون موضوع اين نشست  علمي، مطالبي ارايه نمود.

در دانشگاه آزاد اسلامي واحد هريس برگزار شد
کارگاه آموزشي پيشگيري از اعتياد و شناخت انواع مواد مخدر و آثار آن
کارگاه آموزشي پيشگيري از اعتياد و شناخت انواع مواد مخدر و آثار آن درمحل سالن فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان هريس با حضور 200 نفر از دانشجويان، کارکنان و اساتيد برگزار شد. 
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد هريس، اين کارگاه با ارائه مطالب توسط سروان محمدزاده، کارشناس پليس مبارزه با موادمخدر استان آذربايجان شرقي درخصوص راه هاي مقابله و پيشگيري از اعتياد و همچنين در مورد آثار زيانبار استعمال انواع مواد مخدر سنتي و صنعتي برگزار شد.
گفتني است اين کارگاه با همکاري فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان هريس و معاونت آموزشي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد هريس برگزار شد.

برگزاري دوره ي worb در دانشگاه آزاد اسلامي واحد دهلران
مدير روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دهلران از برگزاري کلاس هاي ضمن خدمت ويژه اعضاي هيات علمي اين دانشگاه خبر داد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد دهلران علي چراغي رئيس دفتر مطالعات و آموزش نيروي انساني گفت: دفتر مطالعات و برنامه ريزي نيروي انساني واحد دهلران در ادامه برگزاري دوره هاي آموزش ضمن خدمت اقدام به برگزاري دوره آموزش worb ويژه اعضاي هيات علمي و کارکنان واحد، جهت آشنايي بيشتر اعضاي هيات علمي و کارکنان با رايانه نموده است.
چراغي افزود: اين دوره با تدريس مهندس علي ميرشکاري از مدرسان اين واحد دانشگاهي در سايت کامپيوتر دانشگاه به مدت 24 ساعت معادل 1 واحد درسي برگزار شد. گفتني است بيش از30 نفر ازاعضاي هيات علمي و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي واحد دهلران  در اين دوره شرکت کردند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در واحد رودهن:
دانشگاه آزاد اسلامي يادگار ارزشمند
 امام خميني(ره) است
رودهن-خبرنگار آفرينش
دانشگاه آزاد اسلامي يکي از مصاديق مهم همت مضاعف و کار مضاعف است.
به گزارش خبرنگار آفرينش; حجت الاسلام سراج مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي رودهن در بيست وهشتمين سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، طي سخناني در مسجد پيامبر اعظم(ص)، دانشگاه آزاد اسلامي را شجره طيبه اي ناميد که اساس آن با تشويق معنوي و کمک هاي مالي محدود اما مبارک امام خميني(ره) شکل گرفت و به تدريج آثار و برکات مادي، معنوي و علمي بسيار فراواني را نصيب کشور اسلامي نمود. وي در ادامه به برخي از مزاياي اين دانشگاه اشاره نمود و به مخالفين اين حرکت خاطرنشان کرد: درخصوص آثار و برکات آن تامل بيشتري نموده و از سخنان و تصميمات شتاب زده بپرهيزند، گرچه معتقديم بايد جلوي برخي آسيب ها و ضررها نيز با تدبير صحيح گرفته شود. حجت الاسلام سراج در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به سال 89 که از طرف مقام معظم رهبري به سال همت مضاعف و کار مضاعف نام گرفت، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي يکي از مصاديق مهم همت مضاعف و کارمضاعف بوده است و ازسال 89 با رهنمودهاي مقام معظم رهبري همت و کار ارزشمند خود را ارتقا» خواهد بخشيد.

افتخارآفريني پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در مسابقات بين المللي مجارستان
پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در مسابقات بين المللي پل هاي شبيه ساز ماکاروني در شهر بوداپست مجارستان موفق شدند، مقام هاي اول و سوم را کسب کنند. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد قزوين، در مسابقات شبيه ساز پل که 27 تيم از 10 کشور برتر جهان در آن شرکت داشتند، دانشمندان مرکز تحقيقات صنعت ساختمان (CCRC) اين واحد دانشگاهي توانستند با شايستگي تمام مقام اول را به دست آورند و تيم هايي از دانشگاه کشور مجارستان مقام دوم و سوم اين مسابقات را کسب کردند. همچنين در مسابقات پل مقاومت سنگين، که 36 تيم از 10 کشور در آن به رقابت پرداختند، پژوهشگران مرکز تحقيقات صنعت ساختمان دانشگاه آزاد اسلامي قزوين توانستند مقام سوم را کسب کنند. مقام اول و دوم اين مسابقات را دانشگاه هاي  zazi وudoba مجارستان کسب کردند. پژوهشگران مرکز تحقيقات صنعت ساختمان (CCRC) اين واحد دانشگاهي طي ساليان گذشته توانسته اند مقام هاي برتر بسياري را در داخل و خارج به کارنامه موفقيت هاي دانشگاه اضافه کنند.

رئيس جهاد دانشگاهي تاکيد کرد:
تلاش خستگي ناپذير شرط لازم جامعه ي ما براي رسيدن به توسعه  و عملکرد بهتر
دکتر حميدرضا طيبي رييس جهاد دانشگاهي، در مراسم افتتاحيه چهارمين همايش مديريت عملکرد که در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: اجراي مديريت عملکرد زماني بهترين کارايي و اثربخشي را دارد که کار و تلاش خستگي ناپذير انسان ها منشا» و مبدا» حل مشکلات جامعه، توليد و اقتدار باشد.
به گزارش ايسنا، طيبي افزود: اهداف سند چشم انداز زماني قابل دستيابي است که جامعه به سوي کار و تلاش دانش بنيان حرکت کند. يعني توليد فکر ما، توليد علم ما و توليد فناوري متعلق به خود ما، منشا» حل مشکلات فرهنگي و اجتماعي و توليد ثروت اقتصادي ما باشد. رييس جهاد دانشگاهي تاکيد کرد: هيچ کشوري با کسب درآمد آسان حاصل از فروش منابع طبيعي خودش و هزينه کرد آن و بدون کار و تلاش طاقت فرسا به پيشرفت و سعادت نمي رسد و اگر به صورت ظاهري هم شاخص ها وضعيت خوبي نشان دهند کوتاه مدت خواهند بود. حاصل درآمد آسان واردات بي رويه خواهد بود که منافع آن قطعا نصيب اقشار ضعيف نخواهد شد. رييس جهاد دانشگاهي در پايان با تاکيد بر اينکه تلاش خستگي ناپذير شرط لازم جامعه  ما براي رسيدن به توسعه  و عملکرد بهتر است، تصريح کرد: انشا»الله با عزم و اراده مسئولان نظام و به ويژه تلاش دولت دهم و با اجراي برنامه پنجم توسعه شاهد سرعت بيش تر اين حرکت اساسي به سوي جامعه دانش بنيان و اقتصاد دانش بنياد و توسعه عملکردها در اين راستا باشيم.

برگزاري کارگاه آموزشي ويژه مزدوجين دانشجوئي در واحد گرمسار
کارگاه آموزشي ويژه مزدوجين و آموزش مهارت هاي زندگي با حضور دکتر مصيب عباسي رئيس واحد گرمسار، دکتر احمدي و جمع کثيري از مزدوجين دانشجوئي در محل سالن آمفي تئاتر فارابي دانشکده علوم انساني برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد گرمسار، در اين جلسه دکتر مصيب عباسي ضمن آرزوي خوشبختي براي زوج هاي جوان دانشجو، پايه و اساس و مسير زندگي صحيح را باتوجه به آئين اسلامي ازدواج ناميد که عقل و علم نيز پايه زندگي درست را نيز همين مسير مشخص نموده است. دکتر احمدي گفت: امروزه خانواده هاي مطلوب در همه جاي دنيا هسته اي است و متشکل از زن و شوهر و فرزند است و خانواده هاي باز قديمي کمتر مورد پذيرش قرار مي گيرد. وي در اين کارگاه درخصوص مسائل و مولفه هاي رضايت زناشويي، نحوه تعامل با خانواده همسر، موفقيت در زندگي زناشويي و چگونگي ارتباط موثر باهمسر و راه هاي تقويت بنيان خانواده توضيحاتي ارائه نمودند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته