جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرقدس:
همايش منطقه اي دستاوردهاي نوين در زراعت و نانوتکنولوژي برگزارشد

با دانشگاه ها
دانشگاه امام صادق عليه السلام


كوتاه و خواندني

دکتر جاسبي:
خردادماه فرصت مناسبي براي شناخت شخصيت بي مانند امام خميني(ره) است

پاسخ عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس به منتقدان وقف دانشگاه آزاد اسلامي:
وقف اموال دانشگاه آزاد اسلا مي به سوالات و شبهات پاسخ داد و بسياري از معادلات را حل کرد

وزير علوم ارمنستان در بازديد از واحد علوم و تحقيقات مطرح کرد:
عظمت دانشگاه آزاد اسلامي و نحوه مديريت آن شگفت انگيز است


  در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرقدس:
 همايش منطقه اي دستاوردهاي نوين در زراعت و نانوتکنولوژي برگزارشد  

  رباط کريم- خبرنگار آفرينش
همايش منطقه اي دستاوردهاي نوين در زراعت و نانوتکنولوژي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرقدس برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش، در ابتداي اين همايش دکتر معاوني معاونت پژوهشي واحد ضمن خيرمقدم به شرکت کنندگان بااشاره به سوره اي از قرآن  گفت: خداوند متعال مي فرمايند: در زمين دانه هاي گوناگون و درختاني از انگور و خرما قرار داديم که همه آنها بر يک ريشه مي رويند که بي ترديد براي مردم نشانه هايي از نشانه هاي خداوند است.
وي اظهار داشت: در اين کلام اهميت خاک، زمين، درختان و برتري بعضي از محصولات بر ديگر محصولات مشهود است. در واقع کشاورزي صنعتي پيچيده با ريسک بالاست که نه تنها حساسيت مردم براي تامين غذا را به خودش تخصيص داده است، بلکه برخي از دولت ها بر اين موضوع اختلاف نظر و حساسيت دارند و عامل توسعه اقتصادي برخي از کشورها کشاورزي مي باشد که بسياري از درآمدهاي غيرنفتي را به خودش اختصاص مي دهد.
 وي در ادامه تصريح کرد: استفاده از نانوتکنولوژي دربخش کشاورزي در کشورمان کمتر مورد توجه قرار گرفته است درحالي که مي تواند کشاورزي را دگرگون سازد.
دبير اين همايش خاطرنشان ساخت: دانشگاه آزاد اسلامي توانسته منابع انساني خوبي در بخش هاي مختلف تامين کند، بخصوص در زمينه کشاورزي از سال 1367 تاکنون فارغ التحصيلان مجربي تحويل جامه داده است.
وي ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرقدس دانشگاهي جوان و داراي پتانسيل رو به رشدي مي باشد که افتخار دارد طي دو سال، چهار همايش منطقه اي برگزار نموده است و ما اميدواريم با راه اندازي مرکز تحقيقات گياهان دارويي در زميني به مساحت 15 هکتار نقش مهمي در توسعه کشاورزي منطقه داشته باشيم.
در اين همايش که در دو نوبت برگزار شد، در نوبت صبح بعد از سخنراني علمي دکتر داود حبيبي، آقايان بهلول عباس زاده، صمد مبصر، حسن برجي و خانم ها عاطفه اسماعيل زاده، بنفشه بهشتي منفرد، محيا گلشن و مانا غلامپور به ارائه مقالات خود به صورت سخنراني پرداختند.
گفتني است دراين همايش دکتر سيدعليرضا ولدآبادي، دبير علمي آن دکتر پيام معاوني و دبير اجرايي آن مهندس حسين علي آبادي فراهاني بود، اساتيد فرهيخته اي همچون دکتر علي کاشاني از اساتيد دانشگاه تهران، دکتر سيدعلي محمد مدرس ثانوي از اساتيد دانشگاه تربيت مدرس تهران و دکتر محمد منشوري از اساتيد دانشگاه شهيدبهشتي و علوم تحقيقات تهران و ساير اساتيد دانشگاه، محققين و دانشجويان حضور داشتند.


 با دانشگاه ها
  دانشگاه امام صادق عليه السلام 

دانشگاه امام صادق (ع) در سال 1361 شمسي مقارن با سالروز ولادت حضرت محمدمصطفي (ص) و امام صادق(ع) به رياست حضرت آيت الله مهدوي کني ، شاگرد و يار ديرين حضرت امام خميني(ره) تشکيل شد. هيات موسس اين دانشگاه از ميان شخصيت هايي چون حضرت آيت الله خامنه اي و حضرات آيات مشکيني، مهدوي کني، اميني، امامي کاشاني و... بودند. دانشگاه در ابتدا با   سه رشته معارف اسلامي و تبليغ (الهيات)، معارف اسلامي و علوم سياسي، معارف اسلامي و اقتصاد، در مقطع کارشناسي ارشد پيوسته، آغاز به کار کرد. گروهي از جوانان متعهد و مستعد کشور از همان سال هاي آغاز تاسيس، براي تحصيل به اين دانشگاه وارد شدند. دانشگاه امام صادق(ع) به دنبال گسترش رشته هاي تحصيلي و بالا بردن کيفيت و کميت آموزشي خود، در سال 1369 دو رشته ديگر "معارف اسلامي و مديريت" و "معارف اسلامي و حقوق" را در مقطع کارشناسي ارشد به مجموعه رشته هاي موجود اضافه نمود. در سال 1371 دوره هاي مقطع دکتري در اين دانشگاه در چهار رشته الهيات، علوم سياسي، علوم اقتصادي، و فرهنگ و ارتباطات تاسيس شد و در سال 1382 ششمين رشته در مقطع کارشناسي ارشد پيوسته تحت عنوان «معارف اسلامي و فرهنگ و ارتباطات» ايجاد شد.
اين دانشگاه علاوه بر رشته هاي کارشناسي ارشد پيوسته داراي رشته هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته نيز مي باشد که تاکنون دو رشته «انديشه هاي سياسي در اسلام» وابسته به دانشکده معارف اسلامي و علوم سياسي و «تاريخ تشيع» وابسته به دانشکده معارف اسلامي و فرهنگ و ارتباطات تاسيس و دانشجو گرفته است. 
دانشگاه به ايجاد و گسترش دوره هاي دکتري در رشته هاي مختلف اهتمام فراوان دارد و درحال حاضر دوره هاي دکتري علوم اقتصادي (با گرايش هاي اقتصاد رياضي، اقتصاد پولي و...) الهيات و معارف اسلامي (با گرايش هاي فقه و اصول، فلسفه و کلام و قرآن و حديث) علوم سياسي (با گرايش هاي انديشه سياسي اسلام، مطالعات سياسي جهان اسلام، مطالعات ايران و جامعه شناسي سياسي)، فرهنگ و ارتباطات، حقوق (با گرايش هاي  خصوصي و جزا ) در اين دانشگاه داير مي باشد.


 كوتاه و خواندني  

 دکتر احدي:وقف دانشگاه آزاد اسلامي وقفي ماندگار و با ارزش است
دکتر احدي رئيس منطقه يک دانشگاه آزاد اسلامي ضمن شرکت در مراسم گراميداشت سالروز آزاد سازي خرمشهر کلنگ ساخت ساختمان سلف سرويس، استادسرا و مجموعه ورزشي واحد بيضا را به زمين زد.
به گزارش آنا، اين مراسم با حضور حاج آقا شجاعي فرد دبير منطقه يک دانشگاه، اعضاي تشکل هاي دانشجويي، امام جمعه بخش بيضا، کارکنان، دانشجويان و فرهيختگان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بيضا برگزار شد.
در ابتدا غلامحسين زارع رئيس واحد بيضا ضمن خيرمقدم به مدعوين و شرکت کنندگان ياد و خاطر شهداي هشت سال دفاع مقدس را گراميداشت و گزارشي از عملکرد واحد ارائه نمود.
سپس دکتر احدي ضمن تجليل از مقام والاي شهدا، فتح خرمشهر را از عنايات خداوند منان دانست و خاطرنشان کرد: در وضعيت کنوني دشمن شبيخون فرهنگي را در دستورکار خود قرار داده و وظيفه مسئولين و دانشجويان را دفاع در بعد فرهنگي اين جبهه دانست. وي همچنين وقف دانشگاه آزاد اسلامي را وقفي ماندگار و با ارزش تلقي کرد و دهه چهارم دانشگاه را بسيار روشن و دانشگاه آزاد اسلامي را هم تراز با دانشگاه هاي بزرگ و معروف دنيا در تمامي علوم محسوب نمود.
برگزاري نشست اعضاي تشکل هاي دانشجويي باحضور اعضاي تشکل هاي دانشجويي واحدهاي مختلف ازديگر برنامه هاي بازديد يکروزه رئيس منطقه از واحد بيضا بود. در ادامه کلنگ ساخت ساختمان سلف سرويس، استادسرا و مجموعه ورزشي به دست دکتر احدي به زمين زده شد.
 
در واحد تاکستان برگزار شد;
همايش عقلانيت و معنويت در دفاع مقدس
در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر همايشي تحت عنوان عقلانيت و معنويت در دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامي تاکستان برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تاکستان، در اين همايش ابتدا دکتر منصوري لاريجاني از نويسندگان کشور بااشاره به اينکه بهترين منفعت انسان در زندگي، سعادت ابدي و هميشگي خواهد بود، اظهار داشت: متاسفانه خيانتي که فلاسفه غرب در حق بشريت انجام داده اند اين است که معنويت را بدون دين جلوه داده اند اما در ايدئولوژي دفاع مقدس اين منافع در قالب دين و اجر اخروي موردنظر است و به همين خاطر است که هرچه زمان پيش مي رود ارزش شهداي دفاع مقدس بيشتر مي شود.
در ادامه سردار آبنوش فرمانده سپاه استان قزوين شهدا را فدايي جامعه دانست و بيان داشت: شهداي ما هم مي توانستند به حيات خودشان ادامه دهند اما خود اين راه را انتخاب کردند و از زندگي خودشان گذشتند و اکنون وظيفه ما اين است شکاف ايجاد شده بين آن نسل و جوانان امروز را کم کنيم تا با آن نسل طلايي آشنا شوند، زيرا نسل امروز از سرمايه هاي ناب نظام هستند.
در پايان حجت الاسلام فخرزاده از اساتيد تاريخ شفاهي انقلاب و دفاع مقدس با اشاره به اينکه فضاي حاکم بر جبهه ها فضايي معنوي بود، افزود: هرکسي که در فضاي معنوي آن دوران قرار مي گرفت خود به خود رنگ آن دوران را مي گرفت و حتي افراد ناخالص هم با قرار گرفتن در آن فضا به خلوص مي رسيدند و ساختار حاکم بر جنگ متناسب با فرهنگ انقلابي و فرهنگ ديني جامعه ما بود و امروزه نيز دانشگاه بايد پيش قدم باشد تا ساختارهاي جامعه کنوني را با فرهنگ ديني مان منطبق کند.
گفتني است اين همايش به همت گروه معارف اسلامي واحد تاکستان با همکاري بنياد حفظ و نشر ارزش هاي دفاع مقدس استان قزوين برگزار شد.

توسط دانشگاه آزاد اسلامي قزوين صورت مي گيرد;
برگزاري جلسه با موضوع "مهندسي زلزله" در کنفرانس پاسفيک
دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در دوازدهمين کنفرانس مهندسي سازه و ساخت و ساز آسيا - پاسفيک برگزاري يک جلسه ويژه را بر عهده دارد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، پس از مکاتبات صورت گرفته توسط مرکز تحقيقات صنعت ساختمان دانشگاه با مسئولان برگزار کننده  کنفرانس پاسفيک، با برگزاري يک جلسه ويژه در کنفرانس در زمينه مهندسي زلزله توسط دانشگاه آزاد اسلامي قزوين موافقت به عمل آمد.
کنفرانس پاسفيک سال جاري در هنگ کنگ برگزار خواهد شد.

 کسب نخستين رتبه بين المللي واحد اسلامشهر در نخستين دوره از مسابقات بين الملللي بتن ايران در تبريز
در نخستين دوره از مسابقات بين الملللي بتن ايران در تبريز، تيم بتن دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر، در رشته "مکعب بتني هدفمند" توانست با افتخار مقام سوم را در سطح ملي - بين المللي و مقام نخست دانشگاه هاي آزاد اسلامي را از آن خود نمايد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد اسلامشهر، نخستين دوره از مسابقات بين المللي بتن ايران در تبريز با کسب مقام برتري توسط تيم بتن دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر در رشته مکعب بتني هدفمند به پايان رسيد.
دراين دوره از مسابقات 90 تيم دانشجويي از45 دانشگاه داخلي (دانشگاه هاي سراسري، آزاد اسلامي، پيام نور، علمي و کابردي) و خارجي (از کشورهاي ترکيه، جمهوري آذربايجان) شرکت نمودند که تيم بتن واحد اسلامشهر توانست مقام سومي اين دوره از مسابقات بين المللي را بدست آورد. اين درحالي است که تيم بتن واحد اسلامشهر در بين تيم هاي شرکت کننده از دانشگاه هاي آزاد اسلامي سراسر کشور در رشته مکعب بتني هدفمند حايز رتبه نخست گرديد.
شايان ذکر است با کسب اين رتبه شمار عناوين کسب شده توسط تيم بتن واحد اسلامشهر در طي سه سال گذشته  به 24 رتبه ملي و بين المللي رسيد.
 
برگزاري همايش سوم خرداد سالروز آزاد سازي خرمشهر در واحد نراق
همايش سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر به همت بسيج دانشجويي واحد نراق در تالار علامه نراقي اين دانشگاه برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد نراق، دراين همايش ابتدا رئيس دفتر فرهنگ اسلامي واحد نراق ضمن خيرمقدم به حاضران شرکت کننده در همايش گفت: ماه خرداد براي ملت ايران ماه حماسه هاي بزرگ مي باشد و حوادث سرنوشت سازي در اين ماه براي ما رقم خورده است. يکي از وقايع درخشان اين ماه که هديه الهي بود آزادي خرمشهر مي باشد.  حجت الاسلام سعادتي ادامه داد: عمليات بيت المقدس اوج و قله بسيار رفيع 8سال دفاع مقدس است و عملياتي گسترده تر و باعظمت تر اين عمليات و فتحي درخشان تر و تاثيرگذارتر از فتح خرمشهر نبوده است. رئيس دفتر فرهنگ اسلامي واحد نراق با اشاره به وحدت کلمه اي که در آن دوره وجود داشت افزود: در آن زمان  همه رزمندگان اسلام يک هدف داشتند و آن بيرون راندن متجاوز و برگرداندن آنچه از سرزمين ايران که تحت اشغال بيگانه بود. در ادامه سرهنگ حسيني از فرماندهان دفاع مقدس به بيان علت وقوع جنگ پرداخت، وي مهمترين علت وقوع جنگ را وقوع انقلاب اسلامي دانست چراکه با وقوع انقلاب اسلامي تمام منافع ابرقدرت ها در منطقه خليج فارس به خطر افتاد. سرهنگ حسيني در ادامه به بحث تحليلي در مورد دفاع مقدس پرداخت که شامل سه بخش زمينه وقوع جنگ، تاريخچه دفاع مقدس و دستاوردهاي دفاع مقدس بود. وي بااشاره به عمليات بيت المقدس گفت: اين عمليات يکي از مهمترين عمليات هاي دوران جنگ بود که سه مرحله داشت و مرحله سوم آن آزادسازي خرمشهر بود. فرمانده دفاع مقدس تصريح نمود: در اين عمليات 19000 اسير به اسارت گرفته شد و وسعت عملياتي آن 6000 کيلو مترمربع بود. وي در پايان به رسالت دانشجوي امروز اشاره کرد و گفت امروز دانشگاه هاي ما بايد با راه اندازي کرسي هاي آزادانديشي زمينه را فراهم نمايند تا دانشجوي امروز بتواند عقايد خود را بيان نمايد.


  دکتر جاسبي:
 خردادماه فرصت مناسبي براي شناخت شخصيت بي مانند امام خميني(ره) است 

چهاردهم خرداد خورشيدي غروب کرد که با طلوع آن هزار چشمه نور در زندگي ملت ايران جوشيده بود و امروز درحالي از او سخن مي گوييم که سال ها از هجران او مي گذرد و اين ايام فرصت مناسبي براي شناخت شخصيت عظيم و بي مانند امام خميني(ره) است.
دکتر جاسبي رييس دانشگاه آزاد اسلامي در بخشنامه اي به واحدها و مراکز داراي دانشجو آورده است: درود و سلام بي پايان الهي بر روح پاک و مطهري که در عصر غربت اسلام همچون باران رحمت، کويرستان عالم را حياتي دوباره بخشيد درود انبيا» الهي و ملائک حق بر روح خدايي که با دست پرقدرت الهي در جان جهانيان دميده شد و جهاني را به نور مبارک خود که از انوار پاک محمدي نشات مي گرفت روشن و منور فرمود و به اسلام و مسلمين حياتي دوباره بخشيد.
در روز چهاردهم خرداد خورشيدي غروب کرد که با طلوع آن هزار چشمه نور در زندگي ملت ايران جوشيده بود و امروز در حالي از او سخن مي گوييم که سال ها از هجران او مي گذرد و اين ايام فرصت مناسبي براي شناخت شخصيت عظيم و بي مانند امام خميني (ره) است.
جاسبي مي افزايد: معاونت فرهنگي دانشگاه همچون سال هاي گذشته و پرشکوه تر از هرسال، درنظر دارد در سالي که به تدبير رهبر فرزانه انقلاب سال همت مضاعف و کار مضاعف ناميده شده است، بيست و يکمين سالروز عروج ملکوتي امام راحل(ره) را با همکاري مناطق، واحدها و مراکز دانشگاهي و با حضور دانشگاهيان، انديشمندان و فرهيختگان گرامي دارد.
جاسبي تاکيد کرده است که واحدها ضمن طرح موضوع در شوراي فرهنگي نسبت به موارد ذيل اقدام شايسته به عمل آيد: تشکيل کميته گراميداشت حضرت امام خميني(ره) و همکاري با ستادهاي استاني جهت اجراي بهتر برنامه ها; برگزاري همايش ها و سمينارهاي علمي جهت تبيين انديشه و شخصيت امام(ره) در ابعاد گوناگون اجتماعي، فرهنگي، سياسي، اقتصادي و...; طرح موضوعات ذيل در محتواي برنامه هاي سال: امام خميني(ره) و انديشه هاي او، انديشه هاي حضرت امام(ره) پيرامون قرآن و عترت(ع)، ولايت فقيه و رهبري در نظام اسلامي از ديدگاه حضرت امام(ره)، ويژگي هاي نهضت 15 خرداد و نقش رهبري امام(ره)، عدالت خواهي، ظلم ستيزي و انتظار در نگاه امام خميني(ره); برپايي نمايشگاه کتاب، عکس، پايان نامه ها و آثار فرهنگي و هنري با امام(ره).
شايان ذکر است موسسه نشر آثار حضرت امام خميني آمادگي برپايي نمايشگاه را در سطح واحدهاي دانشگاهي با هماهنگي قبلي دارد.
برگزاري مسابقه کتابخواني از تاليفات و آثار حضرت امام(ره); انتخاب و انتشار بيانات امام درخصوص جوان و دانشگاه جهت آشنايي نسل جوان دانشگاهي با انديشه هاي حضرت امام خميني; معرفي و تقدير از پايان نامه ها و تحقيقات دانشگاهي با موضوع امام; برگزاري جلسات پرسش و پاسخ دانشجويي پيرامون شخصيت و افکار حضرت امام با استفاده از انديشمندان حوزه و دانشگاه; هماهنگي با ستادهاي استاني و شهرستان هاي مربوطه جهت اعزام کاروان زيارتي به حرم مطهر و بازديد از بيت امام و حسينيه جماران; حضور واحدها و مراکز مناطق 8 و 12 در برنامه ملي ميثاق جوانان و دانشگاهيان با آرمان هاي والاي حضرت امام خميني در روز سه شنبه 11 خردادماه که متعاقبا دستورالعمل اجرايي آن ارسال خواهد شد.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي متذکر شده است: واحدها و مراکز دانشگاهي ضمن اعلام وصول، نسبت به ارسال گزارش مصور فعاليت ها تا تاريخ 25 خردادماه 89 به اداره دبيرخانه ستادهاي معاونت فرهنگي دانشگاه اقدام کنند.


  پاسخ عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس به منتقدان وقف دانشگاه آزاد اسلامي:
 وقف اموال دانشگاه آزاد اسلا مي به سوالات و شبهات پاسخ داد و بسياري از معادلات را حل کرد 

عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت: دانشگاه آزاد اسلامي مصداق بارز اصل 44 قانون اساسي است و نقش مهمي در توسعه علم و دانش و فرهنگ در ميهن اسلامي مان داشته است.
به گزارش آنا، دکتر عباسعلي نورا در آستانه بيست و هشتمين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در پرتوي تلاش هاي مجدانه مسئولان نظام، مقام معظم رهبري، آيت الله هاشمي رفسنجاني و دکتر جاسبي شکل گرفت و حضرت امام(ره) با اهداي يک ميليون تومان ازتاسيس اين دانشگاه حمايت کردند.
نماينده مردم زابل، زهک و هيرمند در مجلس شوراي اسلامي، تربيت 1/5 ميليون دانشجو، 3 ميليون فارغ التحصيل و ايجاد 16 ميليون مترمربع فضاي آموزشي و رفاهي را بزرگترين دستاورد بخش غيردولتي پس از پيروزي انقلاب اسلامي دانست.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس با تاکيد برمحدوديت منابع دولتي خاطرنشان ساخت: اگر همزمان با تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، بخش غيردولتي در عرصه صنعت و کشاورزي وارد عرصه کار و تلاش مي شد، امروز بسياري از نيازهاي کشور مرتفع شده بود.
دکتر نورا با استقبال از سنت حسنه وقف اموال و دارايي هاي دانشگاه آزاد اسلامي که بزرگترين وقف تاريخ آموزش عالي درجهان محسوب مي شود، خاطرنشان ساخت: به عنوان فردي که ازسال 61 تمام رفتارهاي دانشگاه آزاد اسلامي را رصد کرده ام، اطلاع دارم که بخشي از مردم درگذشته نسبت به مالکيت اموال دانشگاه آزاد اسلامي نگاه منفي داشتند و همچنين بخشي از افراد درخصوص عدم نظارت بر اموال دانشگاه ايراد مي گرفتند و امروز وقف تمام اين شائبه ها را از بين برده است. اين استاد دانشگاه تاکيد کرد: امروز پاسخ به سوالات و شبهات با وقف اموال و دارايي هاي دانشگاه آزاد اسلامي داده شده و وقف بسياري از معادلات را حل کرده است.
نماينده مردم زابل در مجلس شوراي اسلامي افزود: با وقف اموال دانشگاه آزاد اسلامي، اين دانشگاه مال عموم مردم شده و مردم مي پذيرند که صاحبان اين اموال مردم هستند و هيچ کس سهمي از اموال دانشگاه آزاد اسلامي ندارد.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس تصريح کرد: با وقف دانشگاه آزاد اسلامي، همه اموال به ريز بايد به ثبت رسيده و تمام متعلقات دانشگاه، تعيين تکليف مي شود. نماينده مردم زابل خاطرنشان ساخت: وقف موجب حفظ هويت دانشگاه آزاد اسلامي مي شود و حفظ هويت دانشگاه به عنوان يادگاري از حضرت امام(ره) و تاکيد امام راحل در واگذاري کارها به مردم ضروري است.
نماينده مردم زابل در مجلس با اشاره به اينکه اصرار برخي افراد در مخالفت با وقف اين شائبه را ايجاد مي کند که مخالفين وقف خداي نکرده، نخواهند اموال بلاتکليفي را در اختيار بگيرند تا به هرشکلي که بخواهند تصرف کنند، از آنان پرسيد: احياي سنت حسنه وقف چه ايرادي دارد؟
اين استاد دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامي کليه اموال خود را وقف عام کرد تا با اين کار حسنه اموال اين دانشگاه براي هميشه دست نخورده باقي مانده و امکان واگذاري آن وجود نداشته باشد. اين نماينده اصولگراي مجلس يادآور شد: وقف دانشگاه آزاد اسلامي بزرگترين وقف تاريخ بشريت است و بايد در کتاب رکوردهاي گينس نيز به ثبت رسيده و افتخاري براي ميهن اسلامي مان مي باشد.عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس به منتقدان دانشگاه آزاد اسلامي دلسوزانه توصيه کرد که مساله وقف را سياسي نکنيد و اگر اغراض سياسي نداريد، خارج از هياهو و سياسي کاري بحث کارشناسي و ارزيابي در اين خصوص را به مجلس شوراي اسلامي واگذار نماييد.
دکتر نورا گفت: سياست هاي کلان نظام را مقام معظم رهبري ابلاغ مي کنند و همه بايد در عرصه عمل نيز گوش به فرمان مقام عظماي ولايت باشيم. اين استاد دانشگاه با اشاره به اينکه شوراي انقلاب فرهنگي و دانشگاه آزاد اسلامي از دستاوردهاي نظام هستند، گفت: شوراي عالي انقلاب فرهنگي نيز بايد سياست هاي خود را در مجلس تبديل به قانون کند و مجلس آمادگي تعامل با شورا و کار کارشناسي در اين خصوص را دارد.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس با تاکيد بر اينکه نبايد بگذاريم اختلافات موجب شود تا اهداف بزرگ انقلاب ميسور نشود گفت: چرا برخي مي خواهند فرزندان انقلاب را تکه تکه کنند؟
وي افزود: در نظام جمهوري اسلامي بايد همگان آزادانه تفکر کنند و مفهوم مردم سالاري را در عمل نهادينه ساخت تا به اهداف والاي انقلاب دست يافت.
نماينده مردم زابل درمجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: وقف دانشگاه آزاد اسلامي موجب آرامش دانشجويان، اساتيد و خانواده ها شده است و نظارت و بازرسي از بزرگترين دانشگاه جهان را نيز آسان مي سازد.


  وزير علوم ارمنستان در بازديد از واحد علوم و تحقيقات مطرح کرد:
 عظمت دانشگاه آزاد اسلامي و نحوه مديريت آن شگفت انگيز است 

آرمن آشوتيان وزيرعلوم و آموزش ارمنستان به همراه هيات اعزامي اين کشور ضمن بازديد از امکانات و ظرفيت هاي دانشگاه آزاد اسلامي با دکتر جاسبي رياست دانشگاه آزاد اسلامي ديدار و گفتگو کردند.
به گزارش آنا، دکتر جاسبي در اين ديدار گفت: دانشگاه آزاد اسلامي چهار سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي تاسيس شد و درطول 28 سال گذشته توسعه چشمگيري داشته است، به طوري که امروز با داشتن 1/5 ميليون دانشجو، 3/5 ميليون فارغ التحصيل، بيش از 30000 عضو هيات علمي، 40000 کارمند و 50 مرکز پژوهشي بزرگترين دانشگاه حضوري جهان بشمار مي رود. اين دانشگاه داراي 400 واحد و مرکز در داخل و تعدادي درخارج ازکشور مانند آکسفورد، لبنان، امارات است. وي افزود: اميدوارم با اين ديدار روابط علمي  آموزشي و فرهنگي اين دانشگاه و دانشگاه هاي معتبر ارمنستان اجرائي شود.
آشوتيان در اين ديدار گفت: عظمت دانشگاه آزاد اسلامي و نحوه مديريت آن اينجانب را شگفت زده کرد.
وي ادامه داد: بنده به عنوان وزير علوم آمادگي همکاري با دانشگاه آزاد اسلامي را دارم و اميد است اين ديدار شروعي براي اين همکاري ها باشد. همچنين در اين ديدار اندرانيک اواديسيان رئيس آکادمي منطقه اروپايي ارمنستان، آلبرت سارکيان مدير مرکز بين الملل علمي آموزشي علوم آکادمي ملي ارمنستان، مهرقازاريان مشاور کل ورزير علوم ارمنستان، آرشاک ها را طونيان رئيس اداره روابط خارجي، گريگور هاکوپيان کارمند وزارت ديازپارا ارمنستان، سورن کاسپاريان رايزن فرهنگي سفارت ارمنستان در تهران و مترجم ارمنستاني، آقاي وزير را همراهي کردند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته