جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605


مسکوکات و ارز


كوتاه وخواندني

مدير امور اعتبارات بانک مسکن خبر داد;
احتمال افزايش تسهيلات ساخت مسکن به 30 ميليون تومان


سهميه بنزين کاهش مي يابد!


نقدينگي از مرز 235 هزار ميليارد تومان گذشت


500 هزار واحد مسکوني مهر در کشور به بهره برداري مي رسد


 مسکوکات و ارز  

             يک گرم طلا ي 18 عيار                                                                            29640 تومان
  
سکه بهار آزادي (طرح قديم)                                                                                   298500 تومان

 سکه بهار آزادي (طرح جديد)                                                                               293500 تومان
                                                                      
  نيم سکه بهار آزادي                                                                                                     148000 تومان
 
ربع سکه بهار آزادي                                                                                                         75000 تومان
 
دلا ر                                                                                                                            1045تومان
  
يورو                                                                                                                          1290 تومان


 كوتاه وخواندني  

پيشرفت آزادراه تهران - شمال ;فقط 4/6 درصد 
گزارش نظارتي يک دستگاه اجرايي نشان مي دهد پيشرفت فيزيکي کل پروژه ساخت آزادراه تهران - شمال پس از گذشت بيش از 13 سال حدود 4/6 درصد برآورد شده است. 
به گزارش مهر، در اين گزارش که در نيمه دوم سال 88 تهيه شده آمده است: پس از گذشت بيش از 13 سال از آغاز پروژه ساخت آزادراه تهران- شمال اجراي عمليات همچنان با روند کندي پيش مي رود به طوري که پيشرفت فيزيکي طرح نسبت به سالهاي آغزين طرح تغيير چنداني (به لحاظ پيشرفت فيزيکي) نداشته است.
در اين گزارش مطرح شده است که در سال 75 تا 76 (زمان شروع عمليات اجرايي طرح) پيش بيني مي شد عمليات اجرايي طرح با صرف هزينه اي در حدود 150 ميليارد ريال و اختصاص 62 ميليون متر مربع زمين به طرف مشارکت ( سهم وزارت راه و ترابري) پس از هفت سال به اتمام برسد ليکن زمان اجرا تا کنون بيش از 13 سال و آخرين اعتبار 5 هزار و 106 ميليارد ريال به علاوه 35/2 ميليون متر مربع ( سهم 50 درصدي وزارت راه و ترابري ) افزايش يافته است.  در گزارش نظارتي اين دستگاه اجرايي ناکارآمدي سيستم مديريتي يکي از عوامل طولاني شدن اجراي اين پروژه عنوان شده است.  وزير راه و ترابري که از ابتداي وزارتش تا کنون همواره قولها و وعده هايي مبني بر راه اندازي آزاد راه تهران - شمال ظرف مدت سه سال که هم اکنون اين مدت زمان نيز در حال سپري شدن است بايد در اين باره پاسخگو باشد و بگويد چرا پيشرفت کل پروژه ساخت آزادراه تهران - شمال پس از گذشت بيش از 13 سال حدود 4/6 درصد بوده است.  با وجود اشباع ظرفيت جاده شمال کشور و تاکيد سه رييس جمهور و هشت مقام عالي وزارت راه و ترابري مبني بر تسريع در روند ساخت آزادراه تهران- شمال در چهاردهمين سال از آغاز اين پروژه نيز روند اجرا همچنان بسيار کند است.
مطالعات مربوط به طرح احداث آزاد راه تهران - شمال اولين بار در سال 1356 به تصويب رسيد. در آن هنگام يک شرکت فرانسوي داوطلب احداث آن با سرمايه خود در طي 5 سال بود و تنها شرطش وصول عوارض از وسايل نقليه عبوري در مدت 10 سال پس از بهره  برداري از آزاد راه مذکور بود. با احتساب بهره و سود سرمايه هزينه احداث آزاد راه در آن هنگام به 750 ميليارد ريال مي رسيد.  در آن زمان يک سرمايه گذار ايراني به نام "گلزار" پيشنهاد کرده بود که در ازاي دريافت 100 ميليون متر مربع از اراضي منطقه آزاد راه مذکور را در طول پنج سال احداث و تحويل نمايد که اين پيشنهاد مورد توجه قرار نگرفت.    کلنگ آغاز اجراي اين پروژه در سال 1375 به زمين زده شده است. عقد قرارداد مشارکت با بنياد مستضعفان در سال 1375 با برآورد 2500 ميليارد ريال و سهم الشرکه وزارت راه و ترابري به مبلغ 150 ميليارد ريال به صورت مقطوع جهت تملک اراضي و واگذاري 62/5 ميليون متر مربع زمين به وسيله دولت و بقيه تعهدات و هزينه ها براي تکميل و بهره برداري از آزادراه توسط بنياد تعهد گرديد.  در سال 1380 به علت محدوديتهاي مبتلا به واگذاري زمينهاي تعهد شده مذاکرات براي تغيير قرارداد شروع و نهايتا در سال 83 متمم قرارداد منعقد و عمليات اجرايي در سال 84 با هزينه کرد 75 ميليارد ريال و تامين اعتبار بابت برگزاري جلسات، رفع مشکلات و سو» تفاهمات، انتخاب بانک عامل و انجام کارهاي بانکي اقدام و عمليات اجرايي با شرايط جديد شروع گرديد.  سال 1381 رييس جمهوري وقت ايران پروژه ساخت آزادراه تهران - شمال را جزو پروژه هاي داراي اولويت انتخاب کرد ولي در تخصيص اعتبارهاي اين طرح در دولت گذشته تعلل صورت گرفت.  دولت نهم نيز پس از استقرار مصوباتي در اين خصوص داشت از جمله آن که موافقت شوراي اقتصاد با درخواست وزارت راه و ترابري براي اصلاح تامين منابع مالي فاز نخست آزاد راه تهران- شمال بود.  در اسفندماه سال 84 بابت پيش پرداخت فاينانس تعهد شده، مبلغ معادل 33 ميليون دلار توسط بنياد به بانک عامل پرداخت گرديد.
 
استاندار تهران: 
کاهش جمعيت تهران با جديت پيگيري مي شود 
استاندار تهران از برنامه هاي استانداري براي کاهش جمعيت تهران خبر داد و اعلام کرد که در حال حاضر 400 هزار بيکار در استان حضور دارند.   به گزارش مهر، مرتضي تمدن افزود: استانداري تهران در سال همت و کار مضاعف برنامه ريزي هاي خاصي براي تحقق اهداف اين استانداري در راستاي سياست هاي دولت و برنامه هاي رييس جمهور انجام داده است.  وي افزود: اين برنامه ها بر اساس منشور کاري سال 89 تعيين و مشخص شده است.  وي افزود: تا 20 خرداد ماه فرم هاي اقتصادي خانوار تکميل و مراحل براي افتتاح حساب هاي بانکي آغاز مي شود.  تمدن تاکيد کرد: کاهش جمعيت استان تهران که از مهمترين برنامه هاي سال 89 در تهران است که نيازمند اجراي برنامه عملياتي دقيق و مفصلي است.  وي با تاکيد بر اينکه ادامه وضعيت در تهران به شکل موجود ممکن نيست افزود: بايد از رشد جمعيت در تهران جلوگيري شود و مهاجرت معکوس نيز از اين استان آغاز شود.

 تعيين تکليف تعرفه برق طي هفته آينده 
وزير نيرو از بررسي تعرفه برق توسط کارگروه تحول اقتصادي در هفته آينده خبر داد.مجيد نامجو در گفت وگو با فارس، افزود: کارگروه تحول اقتصادي هفته آينده تعرفه برق را بررسي مي کند بنابراين هنوز در خصوص تعرفه برق اتفاق جديد و يا تحول خاصي رخ نداده و همانند سال گذشته است. وي ادامه داد: پيشنهاد وزارت نيرو به دولت در خصوص تعرفه برق همان پيشنهاد قبلي است بنابراين پيشنهاد جديدي در خصوص تعرفه برق از سوي وزارت نيرو مطرح نشده است. 
وي تاکيد کرد: وزارت نيرو راجع به بحث تعرفه آب ورود نکرده است. 

 حضور بانک کشاورزي در نمايشگاه ايثارگران 
نمايشگاه ايثارگران به مناسبت حماسه آزاد سازي خرمشهر ، با حضور اکثر بانک ها و بيمه ها در وزارت امور اقتصادي و دارايي برگزار شد.  به گزارش بينا به نقل از روابط عمومي بانک کشاورزي اين نمايشگاه که در حاشيه همايش آزادي خرمشهر و همزمان با روز مقاومت، ايثار و پيروزي برگزار شده بود در روز افتتاحيه مورد استقبال با شکوه بازديد کنندگان قرار گرفت. اين گزارش حاکي است، بانک کشاورزي در اين نمايشگاه، با بهره گيري از ابزارهاي نمايشگاهي ازجمله LCD  ، بنر و استند و نصب تصاوير شهداي بانک و تصاويري از جبهه حضور موثري داشت. 

برگزاري مراسم گراميداشت سالروز فتح خرمشهر در بانک ملي   
مراسم گراميداشت سالروز فتح خرمشهر با حضور اعضاي هيات مديره، مديران و کارکنان بانک ملي در نمازخانه ادارات مرکزي اين بانک برگزار شد. به گزارش روابط عمومي  بانک ملي، در اين مراسم سردار شمس دولت آبادي مدير پژوهشکده مطالعات راهبردي و امنيت ملي دانشگاه عالي دفاع ملي گفت: حماسه فتح خرمشهر جزو افتخارات ملي کشور و نقطه عطفي در دوران دفاع مقدس است که برتري قدرت معنويت را در جهان امروز به اثبات رساند. 

استقبال از صدور آني کارت نقدي بانک اقتصادنوين
هرچند مدت کوتاهي از صدور آني کارت در شعب منتخب بانک اقتصادنوين مي گذرد، اما اين خدمت بانک اقتصادنوين مورد استقبال مشتريان اين بانک قرار گرفته است. به گزارش اداره روابط عمومي بانک اقتصادنوين، 100 شعبه منتخب اين بانک در 36 روز کاري بيش از 28 هزار کارت نقدي آني براي متقاضيان صادر کرده اند. شعبه منتخب بانک اقتصادنوين در مدت ياد شده به طور متوسط روزانه 784 کارت براي متقاضيان صادر کرده اند که تعداد قابل توجهي است. در فاز نخست صدور کارت آني در شعب بانک اقتصانوين، يکصد شعبه اين بانک به صورت آني براي متقاضيان کارت نقدي صادر مي کنند که 80 شعبه در شهرستان ها و 20 شعبه تهران اين خدمت را ارايه مي کنند. علاوه بر اين متقاضيان اين خدمت مي توانند طرح مندرج بر روي کارت خود را از ميان طرح هاي پيشنهادي شعب، انتخاب کنند. با توجه به لزوم تسهيل ارايه خدمات بانکداري الکترونيکي در شهرستان ها و توسعه استفاده از کارت به جاي پول نقد، در فاز نخست صدور آني کارت بانک اقتصادنوين، ارايه اين خدمت از سوي شعب شهرستان اين بانک مورد توجه قرار گرفته است.

حضور بانک تجارت در همايش بزرگ ايثار 
   بانک تجارت در همايش بزرگ ايثار که از سوي وزارت امور اقتصادي و دارايي و به مناسبت سالروز آزادسازي خرمشهر برگزار شد حضوري فعال داشت. به گزارش روابط عمومي بانک تجارت، در اين همايش که با حضور جمعي از خانواده شهدا ، جانبازان ، ايثارگران و آزادگان وزارت اقتصاد و سازمان هاي تابعه اين وزارت خانه همراه بود، سالروز حماسه غرورآفرين رزمندگان اسلام در آزادسازي خرمشهر قهرمان گرامي داشته شد.

سپرده هاي بانکي بيمه مي شوند 
رييس شوراي عالي هماهنگي مديران عامل بانک هاي دولتي از انجام مطالعات اجراي بيمه سپرده هاي بانکي خبر داد و گفت: گرچه سپرده هاي قرض الحسنه نيز مورد حمايت دولت است اما سازمان مشخصي به عنوان متولي براي آن پيش بيني نشده است. محمودرضا خاوري در گفت و گو با مهر، درباره بيمه سپرده هاي بانکي گفت: در قانون عمليات بانکي بدون ربا و فصل دوم آيين نامه مربوطه، بيمه سپرده ها مورد توجه قرار گرفته است، به ويژه سپرده هايي که قابل تضمين نيست.
رييس شوراي عالي هماهنگي مديران عامل بانکهاي دولتي با بيان اينکه در اين نوع بيمه ها ريسک توسط مشتري قبول مي شود و بيمه آن اختياري نيست، افزود: اما نياز است که سپرده هاي بانکي بيمه شوند.
وي با تاکيد بر اينکه بانک ها بايد به سپرده گذاران اطمينان دهند که سپرده هاي آنها از ريسک کمتري برخوردار هستند، اظهارداشت: با توجه به اينکه قرار است بانک ها براساس بازدهي واقعي اقتصاد عمل کنند که اصل سرمايه آنها به خطر نيافتد، لذا اجراي اين طرح مفيد خواهد بود.

 مرکز تست واگن  هاي توليد داخل،
 به زودي راه اندازي مي شود 
   مديرعامل شرکت صنايع ريلي ايران خودرو (ايريکو) از راه اندازي مرکز تست واگن  هاي توليدي قطار در کشور خبر داد و گفت: با راه اندازي اين مرکز تا مهرماه امسال، امکان تست در ايريکو فراهم خواهد شد. به گزارش ايرنا، "ناصر صوفي" با بيان اينکه در دنيا تنها سه مرکز در کشورهاي اتريش، ايتاليا و انگليس امکان تست قطار دارند، افزود: انجام تست بسيار گران قيمت و زمان بر است، بنابراين با ايجاد مرکز تست قطار در کشور، از خروج ارز جلوگيري و زمينه اشتغال در کشور فراهم خواهد شد. وي سپس به نبود مرکز تست قطار در منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: براي کشوري که در مسير توسعه بخش حمل و نقل ريلي گام برداشته و درصدد افزايش واگن هاي قطار به حدود 12 هزار دستگاه است، وجود مرکز تست از جلمه ضروريات محسوب مي شود. 

به مناسبت آزادسازي خرمشهر; 
فروش ويژه محصولات ايران خودرو آغاز شد 
فروش ويژه محصولات ايران خودرو به مناسبت سالگرد آزاد سازي خرمشهر توسط نمايندگي هاي مجاز اين شرکت در سراسر کشور آغاز شد. به گزارش مهر، در فروش ويژه سالروز آزاد سازي خرمشهر کارت هديه اي به مشتريان اهدا و 15 روز پس از تحويل خودرو از طريق پست ارسال مي شود. فروش ويژه محصولات ايران خودرو به مناسبت سالگرد آزاد سازي خرمشهر، با شرايط نقد واقساط و تخفيف ويژه صورت مي گيرد و در کنار آن نيز، فروش اعتباري براي نخستين بار آغاز مي شود; به نحوي که خريداران محصولات ايران خودرو مي توانند با پرداخت 60 درصد بهاي خودرو، مابقي آن را در قالب يک چک بلند مدت پرداخت کنند. در طرح فروش محصولات ايران خودرو به مناسبت سالگرد پيروزي خرمشهر خودرو هايي از جمله  پژو407 به صورت نقد و اقساط (12 چک) ، سوزوکي گراندويتارا با موتور جديد 2400 سي سي، پژو پارس  در انواع مدل ها (دو گانه سوز ،ELX،اتوماتيک وسال )، سمند ال ايکس اتوماتيک به همراه ديگر مدل ها، پژو   SLX  405 به همراه مدل هاي بنزيني و دوگانه سوز; پژو 206 تيپ هاي 2 و 3، 206 صندوقدار; V8  پژو روآ سال و وانت باردو در دونوع بنزيني و دو گانه سوز به بازار عرضه مي شوند. فروش هاي مذکور تا پايان ماه جاري و يا تا تکميل ظرفيت خودرو ادامه دارد.


  مدير امور اعتبارات بانک مسکن خبر داد;
 احتمال افزايش تسهيلات ساخت مسکن به 30 ميليون تومان  

مدير امور اعتبارات سرمايه گذاري بانک مسکن از احتمال افزايش 5 ميليون توماني تسهيلات ساخت مسکن خبر داد و گفت: در آينده نزديک شرايط بهتري براي بخش مسکن در نظر گرفته خواهد شد. 
غلامرضا سربندي در گفت وگو با فارس افزود: بسته سياستي بانک مرکزي که به بانک مسکن در اواسط ارديبهشت ماه ابلاغ شد در آن بسته در مورد مسکن گفتند که متعاقبا خبرهايي اعلام مي شود و در آن جلسه هم شفاهي صحبت شد اما اينکه هر گونه افزايش سقف تسهيلاتي مکتوب باشد هنوز اعلام نشده است. 
وي افزود: روز شنبه هفته جاري در حضور رييس کل بانک مرکزي در ارتباط با خط اعتباري طرح مسکن مهر صحبت هايي شد اما به طور دقيق در مورد افزايش سقف تسهيلات ساخت مسکن در جريان نيستم که چه مطالبي عنوان شده است. 
وي ادامه داد: اما در اين جلسه به صورت شفاهي عنوان شده که شرايط بهتري را براي بخش مسکن مي خواهند در نظر بگيرند. 
سربندي تاکيد کرد: سقف تسهيلات ساخت مسکن 25 ميليون تومان است که طبق بسته سياستي بانک مرکزي 18 ميليون تومان آن تقسيط مي شده است و چيزي که عنوان مي شود احتمالا اين 25 ميليون تومان به 30 ميليون تومان افزايش مي يابد. 
مدير امور اعتبارات سرمايه گذاري بانک مسکن گفت: اما اينکه سقف تقسيط چه مقدار شود بنده اطلاعي ندارم، ولي معمولا ميزان ساخت با تقسيط متفاوت بوده است و هميشه مشتري بخشي از تسهيلات ساخت را نقدي پرداخت مي کرده است. 
وي خاطر نشان کرد: تسهيلات ساخت مسکن با حساب صندوق پس انداز مسکن 30 ميليون تومان است که با سپرده گذاري پرداخت  مي شود اما اين افزايش سقف ساخت مسکن که رييس کل بانک مرکزي مطرح کرده است مربوط به حساب صندوق پس انداز مسکن نيست بلکه سقف تسهيلات ساخت مسکن بدون سپرده قرار است که افزايش يابد. 
وي تصريح کرد: اگر اين اقدام صورت بگيرد شايد در حساب صندوق پس انداز مسکن هم تجديد نظر شود و سقف آن که در حال حاضر 30 ميليون تومان است يک تغيير کند.


  سهميه بنزين کاهش مي يابد!  

 دو سناريو براي تعيين سهميه بنزين خودروهاي شخصي در فصل تابستان بر روي ميز دستگاه هاي دولتي ذيربط قرار گرفت. 
به گزارش مهر، با نزديک شدن به روزهاي پاياني سهميه بندي بنزين در فصل بهار، مذاکرات دستگاه هاي مختلف دولتي براي تعيين   تکليف قيمت و سهميه بنزين خودروهاي شخصي براي دوره تابستاني آغاز شده است.
پيگيري هاي مهر نشان مي دهد تاکنون مسئولان مختلف وزارت نفت، ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت و نمايندگان ويژه رييس جمهور بر روي اعمال 2 سناريوي بنزيني براي فصل تابستان مذاکرات خود را آغاز کرده اند.
براساس يکي از سناريوهاي پيشنهاد شده در اين کارگروه، قرار است سهميه بنزين خودروهاي شخصي در دوره تابستاني همچون دوره زمستاني سال گذشته با کاهشي 20 ليتري نسبت به دوره بهاري، 240 ليتر براي سه ماهه دوم امسال تعيين شود.
گفته مي شود با توجه به احتمال اجراي قانون هدفمندي يارانه ها از ابتداي مهر ماه سال جاري اجراي اين پيشنهاد نسبت به ساير سناريوها محتمل تر به نظر مي رسد.
اما در پيشنهاد ديگري که براي تعيين و تکليف سهميه هاي دوره تابستاني ارائه شده است، اختصاص سهميه ماهانه 60 ليتر براي خودروهاي شخصي و در مجموع 180 ليتر براي دوره تابستان است.
پيش از اين نيز محمد رويانيان رييس ستاد مديريت حمل و نقل سوخت کشور با اعلام اينکه در سال جاري سهميه ماهانه بنزين به کمتر از 60 ليتر کاهش نمي يابد، گفته بود: با اجرايي شدن قانون هدفمندي يارانه ها قطعا تغييراتي در ميزان سهميه، نظام سهميه بندي و قيمت بنزين ايجاد خواهد شد.
کارشناسان بر اين باورند که کاهش سهميه بنزين خودروهاي شخصي در 8 ماه گذشته تاکنون و کاهش تدريجي موجودي بنزين ذخيره شده کارت هاي هوشمند سوخت از مهمترين دلايل مصرف بنزين يارانه اي و افزايش مصرف بنزين آزاد در کشور بوده است.


  نقدينگي از مرز 235 هزار ميليارد تومان گذشت  

 رييس کل بانک مرکزي با تاکيد بر اينکه بانکها بايد بانکداري کنند نه کارخانه داري اعلام کرد بر اساس جديدترين آمار، ميزان نقدينگي کشور به 235 هزار ميليارد تومان با رشد 23/9 درصد رسيده است. 
به گزارش مهر، محمود بهمني با اشاره به اينکه رقابت بين بانکهاي دولتي و خصوصي باعث شد که بانک هاي دولتي به خود بيايند، افزود: تمام قوانين مورد نياز براي ابزار برات کارت تضميني وجود دارد و هم اکنون به نحو مدرن قانون برات رونمايي مي شود.
رييس کل بانک مرکزي در بخش ديگري از سخنان خود به کاهش قيمت يورو و ايجاد مشکلات اقتصادي براي کشورهاي منطقه يورو اشاره کرد.
وي سياست بانک مرکزي را انبساطي عنوان کرد و گفت: نقدينگي کشور هم اکنون 2355 ميليارد ريال با رشد 23/9 درصد است که ناشي از تزريق منابع به جامعه بوده است.
بهمني اظهار داشت: رشد منابع 400 هزار ميليارد ريال بود که با کنار گذاشتن سپرده قانوني توانستيم 60 درصد نياز نقدينگي کشور را پاسخ دهيم.
وي با تاکيد بر اينکه بايد به فکر نياز واحدهاي توليدي و صنعتي باشيم، افزود: جذب سرمايه گذاري خارجي در کشور بايد تقويت شود بنابراين تضمين لازم را به سرمايه گذاران خارجي مي دهيم.
بهمني خاطر نشان کرد: اگر نقدينگي در خدمت توليد و صنعت باشد باعث افزايش عرضه و حفظ اشتغال خواهد شد و تورم را در پي نخواهد داشت اما اگر نقدينگي بدون هدف وارد بازار شود و عملياتي صورت گيرد قطعا تورم زا خواهد بود.
وي ويژگي بانکداري بدون ربا را کنترل و نظارت بر مصرف منابع بانکي دانست و تاکيد کرد: پول بايد در جاي خود مصرف شود و متناسب با پيشرفت فيزيکي طرح ها پرداخت شود.
رييس کل بانک مرکزي رقم سپرده هاي قرض الحسنه را 140 هزار ميليارد ريال عنوان کرد و گفت: رقم سپرده هاي بانکي در گذشته 120 هزار ميليارد ريال بود که 20 هزار ميليارد ريال افزايش يافته است.
وي با بيان اينکه 80 درصد منابع قرض الحسنه در بخش واقعي به مصرف رسيده است، گفت: نسبت تسهيلات به سپرده ها از 58 درصد به بيش از 70 درصد رسيده است.
بهمني با بيان اينکه 93 هزار ميليارد ريال از قرض الحسنه ها به مصرف رسيده است، اظهار داشت: سال گذشته 433 هزار ميليارد ريال تسهيلات پرداخت شده است


  500 هزار واحد مسکوني مهر در کشور به بهره برداري مي رسد  

 معاون وزير مسکن و شهرسازي گفت: تا پايان سال جاري 500 هزار واحد مسکن مهر به متقاضيان تحويل داده مي شود. 
به گزارش مهر، احمد صادقي از 10 برابر شدن احداث واحدهاي مسکوني مهر در کشور خبر داد و افزود: در سال گذشته 50 هزار واحد مسکن مهر در کشور به بهره برداري رسيد که اين رقم در سال جاري به 500 هزار واحد افزايش مي يابد.
وي برآوردن نياز مردم، ايجاد سالانه حداقل يک ميليون شغل و کاهش نرخ بيکاري و سرمايه در گردش کشور را از مهمترين پيامدهاي اجراي طرح مسکن مهر در کشور برشمرد.
صادقي از افزايش اعتبار مسکن مهر درسال جاري خبر داد و گفت: امسال خط اعتباري مسکن مهر از سه هزار ميليارد تومان به هفت هزار ميليارد تومان افزايش يافته است.
وي به وجود 65 هزار هکتار بافت فرسوده در سطح کشور اشاره کرد و بيان داشت: در اين ميزان بافت فرسوده بيش از هشت ميليون و 500 نفر زندگي مي کنند.
مديرعامل شرکت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري کشور در خصوص ارزش اين اراضي، تصريح کرد: 13 هزار ميليارد تومان سرمايه در راستاي اين بافت ها در اختيار مردم قرار دارد.
وي با بيان اينکه هم اکنون 100 هزار واحد مسکوني در اين بافتها در دست احداث است، اظهار داشت: اختصاص شش هزار و 500 ميليارد تومان سرمايه گذاري براي احيا و نوسازي بافت فرسوده در کشور از برنامه هاي امسال است.
صادقي به موفقيتهاي دولت در عرصه هاي داخلي و خارجي اشاره کرد و افزود: دولت در عرصه داخلي با تاسيس صندوق مهر امام رضا(ع)، دادن تسهيلات و ايجاد بنگاه  هاي زودبازده گام  هاي بزرگي در اشتغال جوانان برداشته است. 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته