جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

در دهمين همکاري با داريوش مهرجويي;
حسن دوست «آسمان محبوب» را تدوين مي کند

7 سياست کلي معاونت هنري اعلام شد
هنرمندان جوان در سياست هاي جديد معاونت هنري بيش از گذشته مورد توجه قرارمي گيرند


سالن اسپيس هال نيويورک ميزبان اجراي علي اکبر مرادي


كوتاه هنري


احتمال حضور «براد پيت» در انتخابات رياست جمهوري آمريکا


  در دهمين همکاري با داريوش مهرجويي;
 حسن دوست «آسمان محبوب» را تدوين مي کند 

 حسن حسن دوست «آسمان محبوب» به کارگرداني داريوش مهرجويي و تهيه کنندگي يحيي منصورمويد را تدوين مي کند.
 به نقل از سايت خبري سيمافيلم، «آسمان محبوب» دهمين همکاري مهرجويي و حسن دوست پس از فيلم هايي چون اجاره نشين ها، شيرک، هامون، بانو، سارا، پري، ميکس، فرش و طهران،تهران است.
حسن دوست کار خود را روي اين پروژه از اواسط فروردين ماه با سينک و رديف کردن پلان ها آغاز کرد که در نهايت با پشت سر گذاشتن مراحل اوليه فني کار، از هفتم ارديبهشت به تدوين اوليه آن پرداخت.
اين تدوين گر در مورد وضعيت «آسمان محبوب» گفت: حدود يک ماه دستيارم مشغول سينک و رديف کردن پلان هاي کار بود. پس از آن با جلساتي که با آقاي مهرجويي داشتيم، تدوين اوليه کار شروع شد و در حال حاضر نيز مشغول اين مرحله از کار هستيم که اميدوارم تا 10،12 روز ديگر به پايان برسد تا بتوانيم در جلسه ديگري که با آقاي مهرجويي خواهيم داشت براي ادامه کار تصميم گيري کنيم.
حسن دوست در ادامه با اشاره به متفاوت بودن اين فيلم به نسبت کارهاي ديگر مهرجويي افزود: با اين که اين فيلم، فيلم متفاوتي در بين کارهاي آقاي مهرجويي است، اما المان هاي ايشان را هم در خود دارد. به عبارتي ، مي تواند شکل جديدي از فيلمسازي ايشان باشد.
او خاطرنشان کرد: اين فيلم نيز مانند اغلب کارهاي ايشان به دليل مضمون، ظاهر ساده اي دارد اما در درون خود با جزئيات پيچيده اي شما را درگير خود مي کند و کار را سخت مي کند. به همين دليل، ترجيح مي دهم تا پايان کار و شکل گرفتن آن توضيح بيشتري ندهم.
اين پروژه اوايل دي ماه سال گذشته در حالي به کار خود در مشهد اردهال پايان داد که داريوش مهرجويي پيش از شروع آن از ناحيه پا دچار حادثه شده بود و با وجود شکستگي پا اين فيلم را مقابل دوربين برد.
«آسمان محبوب» داستان زندگي دکتر جوان و مطرحي به نام شايان است که در اوج موفقيت کاري و اجتماعي اش به بيماري لاعلاجي دچار مي شود.
در اين فيلم که از محصولات گروه اجتماعي مرکز سيمافيلم است، علي مصفا،  ليلا حاتمي، فريده سپاه منصور،  ماني حقيقي، قربان نجفي،  سيد امير سيدي،  محمد باقر صفانور، مبينا کريمي و حسين مشتاقي ايفاي نقش کرده اند.
از عوامل توليد «آسمان محبوب» نيز مي توان به افراد زير اشاره کرد:
نويسنده: وحيده محمدي فر، تهيه کننده و کارگردان: داريوش مهرجويي، مجري طرح: يحيي منصور مويد، مدير تصويربرداري: فرخ مجيدي، صدابردار:بهمن اردلان، طراح صحنه و لباس: داريوش مهرجويي، مدير توليد: مهدي بدرلو ،  دستيار اول کارگردان و برنامه ريز: حميدرضا قرباني مدير تدارکات: عليرضا همت عبيدي،  دستيار دوم کارگردان: ماهان دريايي ،  منشي صحنه: مرجان تاجيک، مجري چهره پردازي: رعنا فلاحيان، عکاس: صبا سياهپوش،  تصويربردار پشت صحنه : حسن طاهري، دستياران تصوير: سيدحميدرضا قطب ،  حسين شيرزاد،  حسن پناهنده ،  مهرداد متجلي . دستياران صدا : امير عاشق حسيني،  مهدي حسيني، عليرضا مهابادي، دستياران صحنه و لباس : سيامک کاري نژاد ، امير حسين قدسي ، مسعود صدري،  عليرضا يزداني، شيما بالايي، ساديا جلالي پور، دستياران تدارکات: اکبر پريزادان،  محمدرضا رمضان زاده، محمد حيدري مقدم، منصور ناظمي، حمل و نقل: مهران ايماني، اکبر کاشي لو، حبيب فروتن، مهدي مبيني، سينه موبيل: محمد حسين پور، پذيرايي : حميد قادري،  کيومرث خزعلي و مدير روابط عمومي: سمانه احمدي.


  7 سياست کلي معاونت هنري اعلام شد
 هنرمندان جوان در سياست هاي جديد معاونت هنري بيش از گذشته مورد توجه قرارمي گيرند 

 حميد شاه آبادي معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اولين نشست خبري خود  سياست هاي  کلي معاونت هنري در دوره جديد را اعلام کرد.
معاون هنري گفت: هنرمندان جوان در سياست هاي جديد معاونت هنري بيش از گذشته مورد توجه قرار گرفته و برنامه هاي متنوعي را در زمينه حمايت از هنرمندان جوان خواهيم داشت.
وي اظهار داشت: برگزاري جشنواره هاي مختلف در سراسر کشور امر خوبي است، اما اگر قرار باشد تا توليد آثار تنها در خدمت جشنواره باشد، از اصل هدف برگزاري يک جشنواره دور خواهيم ماند.
وي تصريح کرد: جامعه هنري اثر خود را بايد براي مخاطب معين خود توليد کند، توليد اثر تنها براي يک جشنواره به نوعي جشنواره زدگي بوده که معاونت هنري تمامي تلاش خود را خواهد کرد تا از اين امر در برگزاري جشنواره ها اجتناب کند.
وي اظهار داشت: پژوهش سياست هاي جديد معاونت هنري جايگاه ويژه اي داشته و بايد بيش از گذشته به آن توجه کنيم. در واقع توجه به هنري بنيان هاي نظري و مبناي هنر بومي که مي تواند هماهنگ کننده نيازهاي مخاطبين و خلا» هاي حوزه هنري است، از طريق پژوهش هاي مناسب تامين خواهد شد.
وي تصريح کرد: براساس پژوهش هاي مناسب، مي توانيم براي جايگاه هنر کشور در يک آينده مشخص، هدف گذاري کرده و براساس آن برنامه ريزي لازم براي ارتقا» هنر را انجام دهيم.
وي ابراز داشت: هرچند ما در عرصه آثار هنري مبتني بر هنر بومي کشور خود هستيم و آثار توليد شده در بخش هاي مختلف هنر برهمين رويه استوار است، اما بايد تلاش کنيم که با توجه و استفاده از هنر بومي، آثاري در کلاس جهاني توليد کنيم، به همين دليل باشد پژوهش و تحليل دقيق در گذشته برنامه هاي هنري و آسيب شناسي واقعي در زمينه برنامه هايي که با عدم موفقيت همراه بوده است، الزامي است.
وي افزود: نيازمند آن هستيم تا به حوزه هنر يک نگاه کاملا جدي داشته باشيم و براي رسيدن به موفقيت، بايد براي 10 ساله آينده فرهنگ و هنر برنامه ريزي جدي صورت دهيم. بعد از حضور من به عنوان معاون هنري در وزارت آموزش و پرورش، يک برنامه يک ساله براي فعاليت هاي اين معاون تدوين شده و به زودي برنامه 3 ساله فعاليت هاي معاونت هنري نيز آماده خواهد شد.
شاه آبادي گفت: متاسفانه بسياري از آمارها و گزارش هايي که در زمينه هنر صورت گرفته، نيازمند دقت و کار تحليلي بيشتر بوده و با توجه به اينکه هدف از برنامه ريزي در هنر کاملا مشخص است، بايد براي رسيدن به هدف، در شيوه ها و راهکارهاي مورد استفاده تحقيقات لازم را صورت دهيم.
وي اظهار داشت: در سياست هاي جديد معاونت هنري، در نظر داريم تا به بحث افزايش مشارکت هاي مردمي در حمايت از آثار هنرمندان توجه کنيم. در حال حاضر، در چرخه خريد و فروش آثاري هنري، تنها دولت و هنرمندان قرار دارند، يعني هنرمندان آثار مختلفي را توليد کرده و دولت بودجه لازم براي خريد آن را در نظر مي گيرد.
وي تصريح کرد: اين درحالي است که ما به دنبال ايجاد ضلع سوم يک مثلث هستيم، و آن حضور و مشارکت مردم در خريد آثار هنري است. به همين منظور آثار هنري بايد به گونه اي توليد شود که مخاطب تعريف شده اي براي آن وجود داشته باشد. نبايد تنها توليد صورت گيرد بدون آن که تقاضايي براي آثار در نظر گرفته شده باشد.
وي ابراز داشت: رويکرد جديد معاونت هنري براين اساس است که در زمينه عرضه و تقاضا، تنها دولت و هنرمند وجود نداشته باشد و ايجاد رابطه براي مخاطب و هنرمند نيز باز شود. کارهاي هنري در معاونت هنري جديد بايد به گونه اي توليد شوند تا مردم به صورت جدي از آن استقبال کنند.
وي افزود: حضور مردم در خريد آثار هنري، سبب خواهد شد تا از هنر دولتي فاصله گرفته و دولت تنها نقش سياست گذار و حامي را ايفا کند.
وي ابراز داشت: براساس سياست هاي جديد معاونت هنري، تمامي تلاش خود را مي کنيم تا در روند تمرکز زدايي مقابله کنيم، توجه به هنرهاي مختلف و توليدات آثار هنري در شهرستان ها و ايجاد ساز و کار مناسب براي فاصله گرفتن از تمرکززدايي از جمله برنامه هاي ما خواهد بود.  وي افزود: ما در حال حاضر نيازمند بسترهاي مناسب براي فعاليت هاي معين در استان ها هستيم که در همان راستا آثار مناسب توليد شود.شاه آبادي گفت: توجه به حوزه آموزش در بخش هنر يکي از مهمترين برنامه هايي است که در معاونت هنري دنبال خواهد شد. تمامي هنرمنداني که اشتغال به هنر دارند و هم کساني که علاقه مند به فعاليت در هنر هستند، بايد آموزش مناسب پيش از شروع کار خود هستند. به همين دليل بايد برنامه اي را ارائه دهيم تا تعداد ورودي به ماقطع تحصيلي دانشگاه هاي هنري افزايش پيدا کند.
وي اظهار داشت: نهادي مانند معاونت هنري که يک نهاد سياست گذار است نبايد درگير فعاليت هاي اجرايي شود، در همين راستا، ادارات کل شهرستان ها نيز نبايد به خودي خود دست به توليد آثار هنري بزنند، چرا که توليد اثر توسط ادارت کل هنر در سراسر کشور تبديل به يک آفت بزرگ در هنر شده است.
وي در پايان افزود: وزارت ارشاد تنها بايد آثاري را توليد کند که در بخش خصوصي توجيه اقتصادي ندارد، در غير اين صورت رقابت در عرصه هنر از بين خواهد رفت.


  سالن اسپيس هال نيويورک ميزبان اجراي علي اکبر مرادي  

علي اکبر مرادي، نوازنده مشهور تنبور، از اجراي تنبور نوازي، موسيقي ايراني و فولکلور کردي، پاييز امسال در آمريکا خبر داد.
  علي اکبر مرادي پاييز امسال به آمريکا مي رود تا در اجراي موسيقي ايراني و تنبورنوازي شرکت کند.
مرادي در گفتگو با  ايلنا، گفت: اين کنسرت قرار بود در ارديبهشت ماه برگزار شود که به دليل آماده نشدن ويزا به پاييز موکول شد.  به گفته مرادي، اين برنامه در دو بخش تکنوازي و گروه نوازي برگزار مي شود و تم قطعات آن موسيقي ايراني و فولکلور کردي است.
اين هنرمند با اشاره به اينکه امسال براي پنجمين بار از طرف کمپاني worlbmusic به آمريکا مي رود، خاطرنشان کرد: در اين اجرا که در سالن اسپيس هال نيويورک و در شهرهاي کاليفرنيا برگزار مي شود، اساتيد بزرگ موسيقي ايران مانند محمدرضا شجريان، کيهان کلهر، حسين عليزاده و شهرام ناظري به اجراي موسيقي پرداخته اند. علي اکبر مرادي(تنبورنواز برجسته و تواناي کشورمان) در سال 1336 در ايل گوران کرمانشاه متولد شد. وي نواختن تنبور را از هفت سالگي نزد درويش علي مير درويشي آغاز کرد و سپس از محضر استادان بزرگ تنبور; سيدولي حسيني، سيدمحمود علوي، آقاميرزا سيدعلي کفاشيان و کاکي ا... مراد کسب فيض نمود. بعداز انقلا ب و تا سال 1359 وقفه اي کوتاه به خاطر تحصيل برايش پيش آ مد و از آن زمان به گروه تنبور شمس به سرپرستي کيخسرو پورناظري پيوست. مرادي در چندين فستيوال جهاني ازجمله فستيوال آوينيون(Avenien) در فرانسه، گريک(Greec) در اسپانيا و فلگ(Flag)  در ايتاليا شرکت نمود. وي هم اکنون علا وه بر تدريس تنبور، به شغل معلمي نيز مشغول است.


 كوتاه هنري  

اجراي نمايش ببر کم عقل در فرهنگسراي بهمن»
واحد نمايش فرهنگسراي بهمن ببر کم عقل به نويسندگي و کارگرداني محبوبه نصيرفر را به روي صحنه مي برد.                                                                                                                                                  
به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي بهمن اجراي اين نمايش به منظور ارتقا» سطح آگاهي کودکان ، حفظ محيط زيست ، کمک به همنوع و دوستي و مهرباني با ديگران به اجرا در مي آيد و ويژه کودکان ابتدايي ، پيش دبستان و مهد کودک است . زمان اجرا هشتم الي بيست و هفتم خردادماه در ساعت 11-10-9 مي باشد .
گفتني است علاقه مندان مي توانند جهت تماشاي نمايش همه روزه به جز» ايام تعطيل به سالن مبارک فرهنگسراي بهمن مراجعه نمايند .
نشاني ; ميدان راه آهن - ميدان بهمن - فرهنگسراي بهمن - تالار مبارک  و تلفن تماس: 55051386

نمايش آثار خوشنويسي استاد عليرضا کدخدايي در مترو
نمايشگاه خوشنويسي استاد عليرضا کدخدايي با عنوان «حکمت روشن» در نگاه گذر مترو شهيد بهشتي    بر پا شده است.
به گزارش روابط عمومي فرهنگ سراي مترو، در اين نمايشگاه آثار نفيس خوشنويسي استاد عليرضا کدخدائي هنرمند برجسته کشور به نمايش گذاشته شده است.
شاخصه بارز اين آثار تعميق در رباعيات خيام بوده که در نهايت  ترکيب خط و تذهيب به شيوه نوين     ارائه شده است.
اين نمايشگاه به همت فرهنگ سراي مترو و شرکت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه تا 10 خرداد ماه در معرض ديد علاقه مندان و هنرمندان مي باشد.
شايان ذکر است علاقه مندان جهت بازديد مي توانند به آدرس: ايستگاه مترو شهيد بهشتي      فرهنگ سراي مترو مراجعه نمايند.

کارگاه صحافي در مراکز فرهنگي هنري منطقه 4  
مديريت فرهنگي هنري منطقه 4 با هدف جلوگيري از اسراف و ارتقا خلاقيت در دانش آموزان اقدام به برگزاري کارگاه صحافي دفترچه نموده است .
به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه ; 4 با توجه به فرارسيدن  پايان سال تحصيلي  در اين کارگاه ها دفترچه هاي نيمه کاره و بلا استفاده دانش آموزان مقاطع دبستان و راهنمايي همراه با يک پيام فرهنگي در مورد اسراف و صرفه جويي صحافي و جلد مي شود
گفتني است کارگاه صحافي 17 خرداد در فرهنگ سراي اشراق و مجتمع فرهنگي هنري حکيميه ، 18 خرداد در فرهنگ سراي سلامت و کتابخانه لويزان و 19 خرداد در خانه فرهنگ صدف و کتابخانه اميد برگزار خواهد شد .

کاظمي فرد تيتراژ پاياني فيلم را مي خواند;
«همه چي رو به راهه» براي پخش از سيما آماده مي شود
 تله فيلم «همه چي رو به راهه» به کارگرداني حجت ذيجودي و تهيه کنندگي عباس رافعي توسط حامد محمديان صداگذاري و ميکس مي شود.
 با پايان ساخت موسيقي تله فيلم «همه چي رو به راهه» به کارگرداني حجت ذيجودي توسط افشين عزيزي، کار صداگذاري و ميکس فيلم توسط حامد محمديان آغاز شده است و احسان کاظمي فرد تيتراژ پاياني فيلم را مي خواند.
تدوين فيلم توسط «رضا بهارانگيز» انجام شد و جلوه هاي ويژه بصري به محمد خاکزاد سپرده شد.
سميه تاجيک «همه چي رو به راهه» را با مضموني طنز درباره مردي به نام بابک نوشته است. او طي يک حادثه، توانايي آن را پيدا مي کند تا ذهن زن ها را بخواند و اين مسئله مشکلاتي را براي او در پي  دارد.
عوامل سازنده اين تله فيلم عبارتند از:
کارگردان: محمد حجت ذيجودي / نويسنده : سميه تاجيک / مدير تصويربرداري : سيروس عبدلي / مدير صدابرداري : شهرام متولي باشي /طراح صحنه و لباس : محمد رضا ميرزامحمدي / طراح گريم : عليرضا باقربيگي/ دستيار اول کارگردان و برنامه ريز : بهداد آوند اميني / منشي صحنه : پرستو مدانلو / گروه کارگرداني : محمد کرميار،احسان کاظمي فرد / عکاس : مهدي دلخواسته/ مدير تدارکات : حسين فيض آبادي/ گروه تصوير: محمد گودرزي ،سينا عبدلي، مصطفي محمدحسن، علي مبلغ، مرتضي خزري/ دستيار صدا : اميد قرباني / جلوه هاي ويژه: عباس شوقي/ گروه صحنه و لباس : مهدي اوين، سميرا صيادپور، فرنوش هنري / دوخت لباس: زهرا بهرامي /مجريان گريم: عليرضا استادهاشم، ليلا پرهيزکار/ گروه تدارکات : يوسف آقايي، جواد ميرزايي، مجيد کرمي/ حمل و نقل: سلطانمراد سهرابي، حميدرضا سهرابي، رجب رحيمي، مجيد قلي زاده/ روابط عمومي: عليرضا شاهرخي / مدير توليد : مسعود دليري.
بازيگران: رامتين خداپناهي، نگين صدق گويا، رابعه اسکويي، ساناز سماواتي، فرهاد بشارتي، ساعد هدايتي، غزاله جزايري، سوسن پرور، معصومه آقاجاني، جمال خليلي، فرامرز روشنايي، آرميتا مرادي، حامد محمديان، مهدي راشدي، هنا همتي، هوشنگ آخوندپور، جواد مقدسي، نگار کيان لو و ...
عباس رافعي «همه چي رو به راهه» را براي گروه فيلم هاي تلويزيوني شبکه يک سيما تهيه و توليد مي کند.
کارگرداني دو مجموعه تله تئاتر «سر عشق» و «يک موقعيت سه انتخاب» همچنين کارگرداني چند فيلم داستاني از جمله «عبور از پياده رو»، «نذري ديگر»، «به دستهايت نگاه کن» از جمله کارهاي ذيجودي است.

با حضور الوند و قاسمخاني 
ويژگي هاي طنز در آثار مهران مديري بررسي مي شود 
دفتر طنز حوزه هنري نشست بررسي ويژگي هاي طنز در آثار مهران مديري را روز دوشنبه دهم خردادماه با حضور دو نويسنده طنز و يک روزنامه نگار در تالار سوره برگزار مي کند.
 به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري، در جديدترين برنامه «نور، صدا، دوربين، خنده» که به همت دفتر طنز حوزه هنري برگزار مي شود، ويژگي هاي طنز در آثار مهران مديري با حضور خشايار الوند، پيمان قاسمخاني و حميدرضا ابک نقد و بررسي خواهد شد.
دراين نشست قسمت هايي متنوع از آثار تلويزيوني که در سال هاي اخير به کارگرداني مديري توليد و پخش شده به نمايش درمي آيد و سپس ويژگي هاي اين آثار مورد نقد و بررسي قرار مي گيرد.
اين برنامه ساعت 16/30 روز دهم خرداد در تالار سوره واقع در تقاطع خيابان هاي حافظ و سميه، ساختمان ستادي حوزه هنري، طبقه زير همکف برگزار مي شود و حضور در آن براي عموم علاقمندان آزاد است.

مهارت هاي زندگي با چاشني اخلاق
مديريت فرهنگي هنري منطقه با همکاري انجمن دادانديشان راه زندگي به خانواده هاي منطقه 14 زندگي بهتر را آموزش مي دهد.
وجود فرهنگسرا و خانه هاي فرهنگ در مناطق تهران از اين رو حائز اهميت است که مي توانند جايگاه مناسبي براي ايجاد همايش هايي در زمينه هاي گوناگون اخلاقي باشند. مردم مي توانند با رفت و آمد به اين خانه فرهنگ ها که اتفاقا نزديک به محل زندگيشان است ،بسياري از مسائل و آموزش هاي لازم را در تعيين نوع زندگي و راه و رسم آن ، در دل آن ها بيابند. همه اين مسائل و همچنين رويکرد سازمان فرهنگي هنري شهرداري مبتني بر رشد  فرهنگ مسووليت پذيري متقابل خانواده(همسران،فرزندان و کهنسالان) باعث شد تا مديريت فرهنگي هنري منطقه14 تصميم بگيرد در راه شناخت هرچه بهتر راه و رسم هاي نوين زندگي، سلسله نشست هاي 8 جلسه اي تلاش کند.اين نشست ها که ساختار رفتاري کامل ارتباط زوج هاي جوان از مهم ترين اهدافش به شمار مي آيد. به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي اخلاق مديريت منطقه در نظر دارد هر هفته پنجشنبه ها طي يک جلسه 3 ساعته از ساعت 14 تا 17 بعداز ظهر کارگاه مهارتهاي زندگي را برگزار نمايد.لازم به ذکر است دکتر شاهين فرهنگ با سال ها تجربه و آموزش در زمينه هاي گوناگون قرار است رهبري اين نشست ها را به عهده بگيرد.
ششم خرداد دومين نشست ارتباط موثر با عنوان اخلاق زندگي برگزار مي شود. اين نشست ها هر پنج شنبه  وتا 8 هفته ادامه خواهد يافت. علاقه مندان جهت حضور در اين نشست ها مي-توانيد به منظور ثبت نام همه روزه به فرهنگ سراي اخلاق به نشاني:ميدان شهدا-خيابان شکوفه-خيابان شهيد کاظمي-جنب بوستان گلزار مراجعه و يا با شماره 33312300 تماس بگيريد.

سيد محمد حسيني وزير ارشاد:
راديو درعرصه رقابت رسانه اي نقش فعالي ايفا مي کند
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره يازدهمين جشنواره بين المللي راديو و سومين اجلاس جهاني صدا گفت: راديو در گذشته بدون رقيب بود ولي امروز اين رسانه گرم با توجه به رقباي گسترده اي که در سطح جهان پيدا کرده، به طراحي و توليد برنامه هايي نياز دارد که بتواند همگان را مانند گذشته به سوي خود جذب کند.
به گزارش ستاد خبري يازدهمين جشنواره بين المللي راديو، سيد محمد حسيني وزير ارشاد ، راديو را رسانه اي محبوب توصيف کرد و افزود: راديو هم چنان توانسته در صحنه ، رقابت پررنگي داشته باشد و با برنامه هاي جذاب، مخاطبان خود را حفظ نمايد.
وي با اشاره به تخصصي شدن شبکه هاي راديويي افزود: راديو امروز بايستي حرف جديدي براي گفتن داشته باشد و از فرصت هاي بوجود آمده بهره لازم را ببرد تا حتي کساني که از اين رسانه استفاده نمي کردند، امروز مطالب تخصصي و نيازهاي خود را از راديو پيگيري کنند.
وي در پايان ادامه داد: لحن بيان، نحوه اجراي برنامه ها و ادبياتي که در برنامه استفاده مي شود همه مي تواند در جذب مخاطبان راديو موثر باشد و راديو را نسبت به رسانه هاي ديگر موفق تر نمايد.
يازدهمين جشنواره بين المللي راديو و سومين اجلاس جهاني صدا، هم زمان با هفتادمين سال تاسيس راديو، از 5 تا 7 خردادماه در زيباکنار برگزار مي شود.
 
يوسف صيادي تصويربرداري
«پيچ عشاق»  را به پايان برد
 تصويربرداري تله فيلم «پيچ عشاق» به کارگرداني يوسف صيادي و تهيه کنندگي داريوش بابائيان شنبه در شهرک غرب به پايان رسيد.
 تصويربرداري تله فيلم «پيچ عشاق» دومين ساخته يوسف صيادي در مقام کارگردان شنبه در پارک خوازم شهرک غرب به پايان رسيد.
فيلمنامه «پيچ عشاق» را مانند کار قبلي صيادي (خواهران عجيب و غريب) هادي حوري نوشته است.  تله فيلم «پيچ عشاق» با مضمون طنز اجتماعي در شهرک غرب و يوسف آباد جلوي دوربين رفت. فيلم داستان صدابرداري را راويت مي کند که به دنبال ضبط صداي طبيعت به پارک مراجعه مي کند اما ناخواسته صداهايي را ضبط مي کند که باعث مي شود زندگي اش دچار مشکلاتي مي شود...
در اين فيلم نصرالله رادش، مليکا شريفي نيا، سعيد پيردوست، عزت الله رمضاني فر، مجيد ياسر، فريده دريا مج، جواد عابدي، شيما اسدي و يوسف صيادي ايفاي نقش هاي اصلي را برعهده دارند.  تعدادي از عواملي که در ساخت فيلم همکاري دارند، عبارتند از:
نويسنده فيلمنامه: هادي حوري/ کارگردان: يوسف صيادي/ تهيه کننده: داريوش بابائيان/ مجري طرح و سرپرست توليد: فهيمه ساعي/ مدير تصويربرداري: فرهاد محمودي/ صدابردار: علي عدالت دوست/ طراح گريم: مسعود افشار/ طراح صحنه: آرش شريف زاده/ دستيار اول کارگردان و برنامه ريز: ايرج نسيمي/ عکاس: بهزاد مطرح/ امور توليد: احمد مرادي.

رقابت 41  فيلم داستاني در  جشنواره فيلم و عکس دانشجويي
اسامي 41 فيلم داستاني راه يافته به بخش مسابقه ششمين جشنواره بين المللي فيلم و عکس دانشجويي اعلام شد. نکته جالب توجه در اين فهرست حضور هشت فيلم از «دانشگاه سوره» و «پنج فيلم» از دانشگاه هنر در اين فهرست است.
به گزارش ستاد خبري اين جشنواره، بخش داستاني در کنار بخش هاي: انيميشن، مستند و تجربي يکي از چهار بخش مسابقه اي جشنواره ششم فيلم و عکس دانشجويي است. اين رقابت از جمعه هفتم خرداد ماه به مدت پنج روز در تهران آغاز خواهد شد. بخش داستاني يکي از بخش هاي پرطرفدار جشنواره است و به همين دليل هيات انتخاب تعداد بيشتري فيلم براي رقابت در مرحله مسابقه اين بخش انتخاب کرده اند.
بر اساس اين گزارش «دانشگاه سوره» با هشت فيلم،«دانشگاه هنر تهران» با پنج فيلم، «دانشگاه تهران» با چهار فيلم و دانشگاه هاي: «صدا و سيما»،«علمي - کاربردي يزد»،«علمي - کاربردي تهران»،«علمي - کاربردي خراسان» و «آزاد تهران» هر کدام با دو اثر در اين رقابت حضور خواهند يافت. از دانشگاه هاي زير نيز تنها يک اثر به بخش مسابقه راه يافته است: «علمي - کاربردي ساري»،« پيام نور همدان»،« سپهر اصفهان»،«علمي - کاربردي»،«غيرانتفاعي معصوميه»،«پيام نور تبريز»،« علمي - کاربردي يزد»،« آزاد بوشهر»،«دانشگاه نبي اکرم»،«آزاد کرج»،«آزاد اهواز»،«فرهنگ و هنر»،« پيام نور تهران» و «تربيت مدرس تهران»
اين جشنواره امسال ششمين دوره خود را به شکل بين المللي و با ميزباني دانشگاه علامه طباطبايي برگزار مي کند. در جشنواره امسال بيش از 110 فيلم از آثار دانشجويان در بخش «مسابقه داخلي» به نمايش در مي آيد. در بخش «مسابقه بين الملل» نيز جمعا 104 اثر نمايش داده مي شود که از اين ميان 70 فيلم خارجي و 34 اثر ساخته فيلمسازان ايراني است. در بخش عکس جشنواره نيز 269 عکس دانشجويي با هم رقابت خواهند کرد.  گفتني است «بهرام توکلي»،«سامان استرکي»،«سجاد شاهدي»،«فرناز خوشبخت»،«مجيد موثقي» و «پيروز کلانتري» مستند ساز پيشکسوت کشورمان اعضاي هيات انتخاب بخش فيلم جشنواره هستند. 


 احتمال حضور «براد پيت» در انتخابات رياست جمهوري آمريکا 

 برخي خبرها حاکي از آن است که «براد پيت»، قصد دارد در آينده اي نزديک هاليوود را ترک کرده تا خود را براي شرکت در انتخابات رياست جمهوري آمريکا آماده کند.
به گزارش فارس به نقل از سايت سينمايي هاليوود نيوز، «براد پيت» در مصاحبه هاي اخيرا خود بارها گفته است که ديگر کار زيادي براي او در عرصه هاليوود نمانده و احساس مي کند که با توجه اتفاقاتي که اخيرا در سطح جهان به وقوع پيوسته، در عرصه سياست مي تواند کارهاي بيشتري انجام دهد.  به گزارش هاليوود نيوز، يک منبع که خواست نامش فاش نشود، ادعا کرد که «پيت» در نظر دارد تا بزودي بعنوان سناتور وارد مجلس شود تا از آن طريق خود را براي انتخابات رياست جمهوري 2016 آماده کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته