جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3605

صمد مرفاوي سرمربي سابق استقلال :
حرفي براي گفتن ندارم

فرهاد کاظمي سرمربي تيم فوتبال گسترش فولاد:
داور به اشتباه يک پنالتي به زيان ما گرفت

سهم تيم ها در فهرست اوليه 35 نفره تيم ملي
ذوب آهن 6 ، سپاهان 5، پرسپوليس 4، استقلال 3 بازيکن


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90

مسابقات ليگ قهرمانان آسيا
ذوب آهن - قهرمان آسيا ، 24 شهريور

عزيز محمدي رئيس سازمان ليگ برتر فوتبال:
ليدرهاي باشگاه پرسپوليس جشن را به هم زدند

بيانيه چهاربندي فدراسيون:
دايي وجهي را از بيت المال طلب مي کند که برايش کار نکرده


خبر ويژه


ياد داشت


  صمد مرفاوي سرمربي سابق استقلال :
 حرفي براي گفتن ندارم  

پس از يک سال سخت راه صمد مرفاوي و استقلال سرانجام از هم جدا شد. اگرچه قبل از آغاز فصل گذشته برخي پيش بيني مي کردند که جدايي مرفاوي از استقلال در ميانه هاي فصل قطعي شود و اين مربي جوان از استقلال مي رود اما او تا پايان در استقلال ماند و تيمش را سوم جدول کرد. حتي استقلال که از آغاز رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا تاکنون نتوانسته بود از مرحله گروهي مسابقات صعود کند در فصلي که گذشت با همين مربي جوان طلسم شکني کرده، به جمع 16 تيم برتر آسيا صعود کرد.
با اين حال پس از توقف استقلال برابر پيکان مرفاوي استعفاي کتبي اش را در جمع خبرنگاران خواند و از استقلال رفت .
مرفاوي در گفت وگو با ايسنا، به سوالات مختلفي پاسخ داده است که مي خوانيد.
سرانجام باشگاه استقلال با استعفاي شما موافقت کرد، اگر آنها تصميمي غير از اين مي گرفتند چه کاري مي کرديد؟
-اگر موافقت نمي کردند کار خاصي انجام نمي دادم. همين کاري که الان انجام مي دهم را مي کردم. در حال استراحت هستم و اگر باشگاه استقلال با استعفايم هم موافقت نمي کرد بهترين کار همين استراحت بود.
ارزيابي تان از فصلي که با استقلال گذرانديد چيست؟
-واقعا حرفي براي گفتن ندارم. ديگر نمي خواهم به گذشته برگردم. نمي خواهم هيچ حرفي راجع به مسايلي که داشتيم بزنم.مي خواهم استراحت کنم.
اما شما گفته  بوديد روزي تمام مسايلي که اتفاق افتاد را خواهيد گفت؟
-نمي خواهم صحبت کنم، نبايد اين طور باشد که اگر کسي درباره  افراد ديگري صحبت کرد و شهر را شلوغ کرد، آن آدم را خوب بدانيم و اگر کسي نخواست راجع به ديگران صحبت کند و غيبت کسي را نکند آن آدم را خوب ندانيم. من چه کار دارم که ديگران چه رفتاري داشته اند. هر کس کار خودش را مي کند. هر چه بوده تمام شده است و ديگر لزومي ندارد که من بخواهم درباره  اتفاقات گذشته صحبت کنم.
پس از بازي با پيکان شما گفتيد که نمي خواهيد ژنرال و سلطان باشيد. چه اتفاقي افتاد که شما به اين عنوان ها اشاره کرديد؟
-دوست داشتم راجع به اين مساله حرف بزنم. حال چه اتفاقي افتاده يا نيفتاده مهم نيست. تنها نظر شخصي ام بود که در آن استعفانامه  اعلام کردم.
يکي از انتقاداتي که درباره شما مطرح مي کنند اين است که ارتباط خوبي با رسانه ها نداريد و همين مساله حاشيه هايي را ايجاد کرد؟
-وقتي کسي مصاحبه اي نمي کند و برخي روزنامه ها مصاحبه اي را به نقل از آن فرد چاپ مي کنند و قانوني هم در مطبوعات ورزشي وجود ندارد که با روزنامه هاي متخلف برخورد کنند مصاحبه و ارتباط با رسانه ها فايده اي ندارد. اين طوري من بايد هميشه دست به قلم باشم تا از اين روزنامه ها که از قول خودشان مطالبي را چاپ مي کنند شکايت کنم.
اما همه رسانه ها اين طور نيستند. شايد به خاطر اين که شما کمتر در دسترس هستيد برخي به اشتباه چنين کاري مرتکب مي شوند و مصاحبه هايي را از شما منتشر مي کنند؟
-به هر جهت اين کار درستي نيست. وقتي حرف نمي زنم و از من مصاحبه چاپ مي کنند ببينيد که اگر صحبتي کنم آنگاه چه اتفاقي مي افتد.
مي گويند صمد مرفاوي در فوتبال ايران واقعا تنهاست و همانطور که خودتان بارها گفته ايد غير از خدا کس ديگري را در اين فوتبال نداريد؟
-هيچ وقت نمي خواهم وارد اين بازي ها شوم.
فکر نمي کنيد دور افتادن از اين چرخه باعث بشود شما از حضور در تيم هاي بزرگ يا حتي تيم ملي دور بمانيد؟
-اگر واقعا اين طوري است، ايرادي ندارد. آدم نبايد اصولش را فراموش کند.
پس از حضور در دفتر باشگاه استقلال و گفت وگو با آشتياني شما گفتيد که روزي به استقلال بر مي گرديد و استقلال را قهرمان مي کنيد. فکر مي کنيد که اين زمان چه روزي خواهد بود؟
-من هيچ وقت چنين حرفي نزده ام. متاسفانه يکي از روزنامه هاي ورزشي به دروغ چنين صحبت هايي را منتشر کرد. براي اين روزنامه متاسفم که از قول من نقل قولي را منتشر کرد و براي اين نقل قول دروغين کاريکاتوري هم کشيد. آنها از قول خودشان مطلب مي نويسند و آدم ها را زير سوال مي برند. من آنها را به خدا واگذار مي کنم. خدا هم قطعا آنها را رسوا خواهد کرد. بهتر است آنها به وجداني که ندارند برگردند و يک مقدار عملکرد خودشان را ببينند. اميدوارم خدا از تقصيرات آنها نگذرد.
به هر حال اين انتظار مي رود که شما روزي دوباره به استقلال برگرديد، فکر مي کنيد اين اتفاق به اين زودي ها بيفتد؟
-هيچ وقت نمي گويم که به استقلال بر مي گردم. سرنوشت آدم ها دست خداست ونمي توان گفت که در آينده چه اتفاقي مي افتد.
به هر حال ايسنا اين آمادگي را دارد که با دعوت از شما ناگفته هايتان را براي مردم و هواداران استقلال بگوييد؟
-من هيچ وقت به ايسنا نمي آيم. آدم هيچ وقت به خانه دوستش نمي رود. من به خانه ي دشمن مي روم و در خانه دشمن و رودروي دشمنان که مغرضانه عليه من مطلب نوشته اند حرف هايم را خواهم زد. از هيچ کس هم نمي ترسم. من از خدا مي ترسم و بس.
 براي آينده چه برنامه اي داريد؟ مي گويند يکي از گزينه هاي مس هستيد و آنها از شما برنامه خواسته اند.
بله، آنها برنامه خواستند و من هم برنامه ام را به مس دادم.


  فرهاد کاظمي سرمربي تيم فوتبال گسترش فولاد:
 داور به اشتباه يک پنالتي به زيان ما گرفت  

فرهاد کاظمي سرمربي تيم فوتبال گسترش فولاد  پس از شکست تيمش در فينال جام حذفي مقابل پرسپوليس گفت: شما نمي دانيد ما مقابل چه تيمي بازي کرديم.ما مقابل تيمي بازي کرديم که 100 هزار تماشاگر داشت و با اين جو روح و روانمان را از دست داده بوديم.
وي افزود: متاسفانه مسعود مرادي داور اين مسابقه به اشتباه يک پنالتي به زيان ما گرفت که اصلا پنالتي نبود. علاوه بر اين من تعدادي از بازيکنان جوان را به اينجا آورده بودم که تا به حال در ورزشگاه آزادي بازي نکرده بودند و حضور آنها در چنين جوي بسيار سخت بود.
وي اضافه کرد: به پرسپوليسي ها تبريک مي گويم چون شايستگي قهرماني را داشتند اما مرادي با گرفتن اين پنالتي نادرست شيرازه تيم را به هم ريخت. اگر پنالتي گرفته نمي شد مي توانستيم حتي عنوان قهرماني را نيز به دست آوريم.
وي گفت: پس از مصدوميت دروازه بان اول بايد اعتراف کنم که دروازه بان دوم ما شرايط ايده آل را نداشت اما پتانسيل ما همين بود. بايد خد را شکر کنم که پس از 10 نفره شدن گل هاي زيادي از پرسپوليس نخورديم. ميثم آريان هم که به جاي دروازه بان اخراجي ما درون دروازه قرار گرفت ، براي اولين بار بود که بعنوان دروازه بان به ميدان مي رفت و ما مجبور بوديم که از وي در اين پست استفاده کنيم. به غير از آريان 8 بازيکن ديگر  تيم ما  هم براي اولين بار بود که در ورزشگاه آزادي بازي مي کردند. در اين ديدار تيمي که در زمين و روي نيمکت توانمندي بيشتري داشت تيم پيروز ميدان شد.


 سهم تيم ها در فهرست اوليه 35 نفره تيم ملي
 ذوب آهن 6 ، سپاهان 5، پرسپوليس 4، استقلال 3 بازيکن 

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران 35 بازيکن را به اردوي آماده سازي اين تيم دعوت کرد که در بين آنها نام بازيکنان جديدي چون عليرضا حقيقي، شهاب گردان و حميد علي عسگر نيز ديده مي شود.
گفتني است، افشين قطبي دليل زود اعلام شدن اين فهرست را در اختيار داشتن زمان کافي از سوي فدراسيون فوتبال براي اخذ رواديد اتريش اعلام کرد.
قطبي درباره فهرست جديد تيم ملي و اينکه به چه دليل 35 نفر به اردوي اين تيم دعوت شده اند، گفت: به چند دليل ما پس از بررسي بسيار و ديدن مسابقات مختلف اين تعداد بازيکن را دعوت کرديم. نخست اينکه تا زمان اعزام به اردوي اتريش (20 تيرماه) حدود 46 روز باقي مانده و امکان اينکه بازيکنان در زمان بدنسازي در باشگاه هاي شان دچار مصدوميت شوند وجود دارد. کادر فني تيم ملي در اين مدت تمرينات و بدنسازي بازيکنان دعوت شده را زير نظر خواهد داشت و با مربيان آنها در ارتباط خواهد بود.
وي افزود: دليل دوم آن است که از سه شنبه فصل نقل و انتقالات آغاز شده و احتمال دارد برخي از بعضي بازيکنان دعوت شده به باشگاه هاي خارجي بپيوندد و از آنجا که زمان اردوي اتريش جزو روزهاي فيفا نيست بازيکنان تازه لژيونر شده درست مانند بازيکنان ايراني حاضر در اسپانيا نمي توانند به اردو ملحق شوند.
به گفته قطبي به اين دو دليل اصلي، تعداد بيشتري بازيکن در فهرست مقدماتي گنجانده شده است که در نهايت از ميان آنها نفرات اعزامي به اردوي اتريش برگزيده خواهند شد.
سرمربي تيم ملي همچنين به بازيکنان دعوت شده توصيه کرد که در زمان تعطيلي مسابقات داخلي، شرايط جسمي، روحي و ذهني خود را حفظ کنند تا بتوانند شرايط حضور در تيم ملي و باشگاه هايشان را داشته باشند.
قطبي همچنين گفت: به جز پست هاي دروازه باني و مهاجم نوک که در اين 2 پست 4 نفر در فهرست مقدماتي قرار دارند، در هر پست 3 بازيکن دعوت شده اند.
سرمربي تيم ملي در پايان گفت: همانطور که هميشه گفته ام در تيم ملي به روي بازيکنان با کيفيت فوتبال ايران باز است و تا زمان آغاز جام ملت ها هر بازيکني که بتواند شايستگي هايش را به اثبات برساند در فهرست تيم ملي خواهد بود.
- اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تيم ملي به شرح زير است:
دروازه بان ها:مهدي رحمتي (سپاهان)، عليرضا حقيقي (پرسپوليس)، شهاب گردان (ذوب آهن اصفهان)  ابراهيم ميرزاپور (سايپا کرج)
مدافعان:هادي عقيلي، احسان حاج صفي، سيدجلال حسيني، محسن بنگر (سپاهان اصفهان)، فرشيد طالبي، سيدمحمد حسيني و حسن اشجاري (ذوب آهن اصفهان)، عليرضا محمد (پرسپوليس)، محمد نصرتي (النصر امارات) و حنيف عمران زاده (استقلال تهران)
هافبک ها:مهدي کياني و مهرداد پولادي (تراکتورسازي تبريز)، فرزاد آشوبي (مس کرمان) قاسم حدادي فر (ذوب آهن اصفهان)، خسرو حيدري (استقلال تهران)، علي کريمي (استيل آذين)، ايمان مبعلي (الشباب امارات)، محمد نوري و اميرحسين فشنگچي (صباي قم)، پژمان نوري (ملوان بندرانزلي)، آندرانيک تيموريان (فولهام انگليس)، حميدرضا علي عسگر (پرسپوليس) و ميلاد زنيدپور (راه آهن شهرري)
مهاجمان:کريم انصاريفرد (سايپا کرج)، محمدرضا خلعتبري (ذوب آهن اصفهان)، مهرزاد معدنچي (الاهلي امارات)، فرهاد مجيدي (استقلال تهران)، ميلاد ميداودي (استقلال اهواز)، هادي نوروزي (پرسپوليس)، مهرداد اولادي (ملوان بندرانزلي) و غلامرضا رضايي (فولاد خوزستان)


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

مجيد فرخزادي،عضو هيئت مديره باشگاه پرسپوليس
اميدوارم مشکل دوشغله بودن حبيب کاشاني برطرف شود
مجيد فرخزادي،عضو هيئت مديره باشگاه پرسپوليس از انتخاب اعضاي جديد هيئت مديره اين باشگاه در هفته آينده خبر داد و گفت: هواداران پرسپوليس منتظر اخباري خوب از اين باشگاه باشند.
وي در گفت و گو با مهر افزود:اعضا هيئت مديره باشگاه پرسپوليس به احتمال فراوان ظرف هفته آينده معرفي خواهند شد. در جمع مديران باشگاه پرسپوليس قطعا افرادي حضور خواهند داشت که عاشق اين باشگاه باشند.
وي در خصوص حضور يا عدم حضور علي پروين گفت : من تنها مي توانم در پاسخ به اين پرسش خطاب به هواداران پرسپوليس بگويم که روزهاي خوشي در انتظار آنها خواهد بود و اخباري خوبي را در آينده خواهند شنيد.
وي در مورد انتخاب حبيب کاشاني براي حضور در هيئت مديره پرسپوليس گفت: اميدوارم مشکل دوشغله بودن حبيب کاشاني برطرف شود و همچنان در کنار باشگاه پرسپوليس بماند.

مذاکره مرفاوي با کرماني ها
  صمد مرفاوي سرمريي پيشين تيم فوتبال استقلال که پس از پايان ديدار استقلال برابر پيکان در رختکن آبي پوشان از بازيکنان اين تيم خداحافظي کرده بود، مذاکراتش را با مسئولان باشگاه مس کرمان آغاز کرد ه است.
اين اتفاق در حالي رخ مي دهد که گفته مي شود مرفاوي با مسئولان باشگاه سايپا نيز مذاکراتي براي هدايت اين تيم در ليگ دهم داشته است.

 منصور ابراهيم زاده سرمربي تيم ذوب آهن:
  توانايي قهرماني در آسيا را داريم
   منصور ابراهيم زاده سرمربي تيم ذوب آهن پس از برگزاري مراسم قرعه کشي ليگ قهرمانان آسيا و مشخص شدن حريف نماينده کشورمان در اين پيکارها، گفت: پوهانگ کره جنوبي قهرمان و بهترين تيم حال حاضر آسياست و بازي با اين تيم مطرح براي ما افتخار محسوب مي شود.   
وي افزود: براي رويارويي با چنين تيم قدرتمندي بايد به بهترين نحو تيم ذوب آهن را آماده کنيم.
وي اضافه کرد: پيش از اين هم اعلام کرده بودم براي رسيدن به موفقيت در ليگ قهرمانان آسيا عوامل مختلفي مدنظر است که بايد آنها را عملي کنيم.
وي خاطرنشان کرد: از همين امروز بايد به فکر تشکيل تيم قدرتمند باشيم و در نقاطي که ضعف هايي احساس مي شود، بازيکنان خوب و مورد نظر را جذب کنيم.
وي در خصوص اظهار نظر خود درباره قهرماني در آسيا، گفت: هنوز هم به اين مساله معتقدم که "توانايي قهرماني در آسيا را داريم" و بايد با تلاش و برنامه ريزي به دنبال آن باشيم، ضمن اينکه در اين مسير هر فردي بايد وظايف خود را به خوبي انجام بدهد.
سرمربي موفق تيم فوتبال ذوب آهن در خصوص ميزباني تيم خود در بازي رفت با پوهانگ اظهار داشت: اين مساله کار ما را بسيار سخت مي کند و بايد در ورزشگاه فولاد شهر نتيجه خوبي بگيريم تا با شرايط مطلوب راهي کره جنوبي شويم.
وي در خصوص حريفان ذوب آهن در مرحله نيمه نهايي گفت: برنده ديدار ذوب آهن و پوهانگ در نيمه نهايي با برنده الهلال و الغرافه بازي مي کند، اما در حال حاضر تنها به پوهانگ فکر مي کنيم، چرا که براي موفقيت بايد مرحله به مرحله پيش رفت.

استعفاي  مرفاوي پذيرفته شد
 هيات مديره باشگاه استقلال تهران با استعفاي مرفاوي موافقت و تاکيد کرد که هيچ تغيير مديريتي در باشگاه انجام نخواهد شد.
 باشگاه استقلال تهران اعلام کرد که پس از نشست اخير و بحث و بررسي درباره ي شرايط کادرفني آينده اين تيم با استعفاي عبدالصمد مرفاوي موافقت شده است و مدير عامل باشگاه نيز از سوي هيات مديره مامور شده تا براي انتخاب جانشين مرفاوي با گزينه هاي مورد نظر مذاکره کند.

 پيوستن اشجاري به الوحده منتفي شد 
حسن اشجاري بازيکن تيم فوتبال ذوب آهن که قرار بود به عنوان بازيکن قرضي به مدت يک سال در خدمت تيم الوحده امارات باشد، به دليل مصدوميت کنار گذاشته شد.  به گزارش ايرنا، باشگاه الوحده  اعلام کرد:  اين بازيکن ايراني  مورد آزمايشات پزشکي قرار گرفت تا در صورت تاييد سلامت فيزيکي، قرارداد وي قطعي شود.
باشگاه الوحده پس از انجام آزمايشات پزشکي اعلام کرد: اشجاري از ناحيه پا مصدوم مي باشد و به همين خاطر امضا قرارداد با وي منتفي است.
باشگاه الوحده اين بازيکن ذوب آهن را براي حضور در جام باشگاههاي جهان مي خواست که وي به همين منظور دو روز پيش وارد ابوظبي شد.

اولين خريد پيش از انتخاب سرمربي
دسوزا به استقلال پيوست
 هافبک دفاعي تيم فوتبال ملوان بندرانزلي با امضاي قراردادي 2 ساله به استقلال پيوست.  به گزارش  فارس، فيليپ آلوز دسوزاي برزيلي که سابقه بازي در ليگ حرفه اي برزيل و بلژيک و تيم واسکوداما را در کارنامه خود دارد، با امضاي قراردادي 2 ساله استقلال پيوست.
دسوزا فصل گذشته در پست هافبک دفاعي بازي کرده است.
وي 28 ساله، متولد ريودوژانيوو با قد 1متر 80 سانتيمتر و وزن 78 کيلوگرم است.
 جذب اولين بازيکن آبي پوشان در شرايطي انجام شده که  در جلسه هيات مديره استقلال استعفاي صمد مرفاوي مورد پذيرش قرار گرفت و هنوز تکليف سرمربيگري اين تيم مشخص نيست.

پيروزي ايران مقابل کويت
 پنجشنبه ، ايران - لبنان
تيم ملي فوتسال ايران با پيروزي در ديدار برابر کويت، حريف لبنان در مرحله يک چهارم نهايي رقابت هاي قهرماني آسيا شد. گفتني است، تيم ملي ايران در سومين ديدار خود در رقابت هاي قهرماني آسيا با نتيجه هفت بر صفر برابر کويت به پيروزي رسيد تا با 9 امتياز به عنوان تيم نخست گروه دوم راهي مرحله دوم رقابت ها شود. گل هاي ايران را در اين ديدار محمد هاشم زاده، مسعود دانشور، محد طاهري(2 بار)، احسان زحمت کش و مصطفي طيبي(2 بار) به ثمر رساندند. در ديگر ديدار اين گروه استراليا 5 بر 4 تاجيکستان را شکست داد و بعد از تيم ايران به مرحله دوم صعود کرد.تيم ايران بايد در مرحله بعد رودروي تيم لبنان قرار گيرد. اين ديدار پنج شنبه برگزار مي شود.

نوري و رضايي در ليست خريد پرسپوليس
يک مقام آگاه در تيم پرسپوليس در خصوص جذب بازيکنان جديد گفت: شش بازيکن ليگ برتري در فهرست فصل بعد ي هستند که محمد نوري و غلامرضا رضايي دو نفر از اين فهرست هستند.  وي افزود: از ديروز کار نقل و انتقالات تيم پرسپوليس را آغاز کرديم و بازيکنان مان را براي فصل آينده جذب مي کنيم. وي با اشاره به فهرست علي دايي گفت: ايشان خواستار جذب شش بازيکن ليگ برتري شده است که در بين آنها محمد نوري از صبا و غلامرضا رضايي از فولاد نيز حضور دارند که صحبت هايي را با آنها داشته ايم.

سيد جلال حسيني مدافع تيم فوتبال سپاهان:
از پرسپوليس پيشنهاد ندارم
 سيد جلال حسيني مدافع تيم فوتبال سپاهان  درباره روند مذاکراتش با سپاهان و اينکه گفته مي شود از استيل آذين و پرسپوليس پيشنهاد دارد، گفت:پيشنهاد سپاهان را مورد بررسي قرارداده ام.بايد همه جوانب را بررسي کنم تا تصميم خوبي بگيرم. بايد ببينم اين تيم براي فصل بعد چطور يارگيري مي کند.   از پرسپوليس هيچ کسي با من تماس نگرفته اما از استيل آذين پيشنهاد دارم و مي خواهم با آنها مذاکره کنم اما اين طور نيست که بخواهم امروز با اين تيم قراردادم را ثبت کنم.

محمد رضا کربکندي سرمربي تيم فوتبال صباي:
 تا پنج شنبه پاسخ باشگاه مس را مي دهم
محمد رضا کربکندي سرمربي تيم فوتبال صباي قم خبر مذاکره با مسئولان باشگاه مس کرمان را تاييد کرد. وي در مورد مذاکره مسئولان باشگاه مس اظهار داشت:باشگاه مس به من پيشنهاد داده است و مذاکراتي انجام داده ايم. به مسئولان اين باشگاه گفته ام تا روز پنج شنبه به آنها جواب خواهم داد. از نظر اخلاقي نه قانوني حضور در صبا را در اولويت مي دانم اما اگر تا 2 روز آينده وضعيت تيم صبا مشخص نباشد و اين باشگاه همچنان بلاتکليف باشند با گزينه هاي ديگر مذاکره خواهم کرد.
 
 گزينه نهايي در فهرست باشگاه
حضور بوناچيچ و قلعه نوعي در مس کرمان منتفي شد
 حضور سرمربي تيم فوتبال سپاهان و لوکا بوناچيچ در مس کرمان منتفي شد.
گفتني است، جلسه هيات مديره مس کرمان  براي انتخاب سرمربي تيم فوتبال اين باشگاه برگزار شد اما در پايان اين نشست سرمربي تيم مشخص نشد.
يکي از مسئولان باشگاه مس که نمي خواست نامش فاش شود در اين رابطه به  فارس گفت: حضور لوکا بوناچيچ و امير قلعه نوعي در تيم مس به دليل دستمزد بالا منتفي است.ما 3 گزينه ديگر را براي هدايت تيم مس بررسي خواهيم کرد.
وي ادامه داد: صمد مرفاوي، حميد استيلي و رسول کربکندي گزينه هاي ديگر باشگاه هستند که در حال مذاکره با آنها هستيم.

 کاسترو تمديد کرد
  ايگور کاسترو مهاجم برزيلي تيم فوتبال ذوب آهن قراردادش را به مدت يک سال ديگر با اين تيم اصفهاني تمديد کرد.
کاسترو پس از تمديد قراردادش براي تعطيلات پايان فصل به مرخصي رفته است.

  مسابقات ليگ قهرمانان آسيا
ذوب آهن - قهرمان آسيا ، 24 شهريور
قرعه کشي مرحله يک چهارم نهايي مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا برگزار شد که براين اساس تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان، نماينده کشورمان در اين مرحله به ديدار پوهانگ استيلرز کره جنوبي، مدافع عنوان قهرماني مسابقات مي رود.
گفتني است، مراسم قرعه کشي مرحله يک چهارم نهايي مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا در کوالالامپور مالزي برگزار شد و هشت تيم حاضر در اين مرحله حريفان خود را شناختند.براين اساس تيم فوتبال ذوب آهن ايران در دور رفت از مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا ابتدا روز چهارشنبه 24 شهريور 1389 در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف پوهانگ استيلرز کره جنوبي مي رود و روز چهارشنبه 31 شهريور 1389 ديدار برگشت را برابر اين تيم در شهر پوهانگ کره جنوبي برگزار مي کند. برنامه ساير ديدارهاي مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا به شرح زير است:
بازي شماره يک: الهلال عربستان - الغرافه قطر
بازي شماره :2 ذوب آهن اصفهان - پوهانگ استيلرز کره جنوبي
بازي شماره :3 جئونبوک موتورز کره جنوبي - الشباب عربستان
بازي شماره :4 سئونگنام ايلهواچونما کره جنوبي - سوون سامسونگ بلووينگز کره جنوبي

عجيب ترين خرده فرمايشات فناورانه
 تيم هاي ملي در جام جهاني 2010!
 برخي تيمهاي راه يافته به جام جهاني 2010 انتظارات و مطالبات عجيبي را از برگزار کننده اين ديدارها خواسته اند که برخي از آنها به تجهيزات فناوري مربوط مي شود که براي مثال مي توان به سرويس بهداشتي "هاي- تک" مارادونا اشاره کرد.
براساس گزارش ساندي تايمز، حدود سه هفته تا آغاز رقابتهاي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي باقي مانده است. استاديومها، هتلها، زيرساختها و امنيت در آفريقاي جنوبي آماده شده اند.
اين در حالي است که از 32 تيم راه يافته به اين رقابتها برخي تيمها و اشخاص انتظارات عجيبي را مطالبه مي کنند. به طوري که ديه گوماردونا درخواست تعويض سرويس بهداشتي اتاق خود را کرده است.
به همين منظور در  اتاق مارادونا دو حمام در نظر گرفته شده است که هر دو مجهز به سينکها و شيرهاي دستشويي جديد خواهند شد. همچنين سرويس بهداشتي ويژه اتاق مارادونا کاملا فناورانه بوده و مجهز به يک سيستم جريان آب گرم يکپارچه و بيده الکترونيک است. آب از اين بيده در سه سطح سرعت و فشار مختلف خارج مي شود.
باوجود اين، کارگزاران تيم ملي آرژانتين اعتراض کردند که سينک دستشويي و کاسه آب سرويس بهداشتي اين حمامها با استانداردهاي مارادونا سازگار نيست.
آرژانتين 6 کنسول بازي "پلي استيشن" مي خواهد
براساس گزارش ساندي تايمز، حمام جديد مارادونا تنها درخواست عجيب تيمهاي حاضر در جام جهاني 2010 نيست. به طوري که فدراسيون فوتبال آرژانتين از مقامات برگزارکننده رقابتها خواسته است ديوارهاي اتاقهاي بازيکنان بايد به رنگ سفيد باشند و براي فوتباليستها بايد 6 کنسول بازي "پلي استيشن" در نظر گرفته شوند.
همچنين اين فدراسيون خواسته است که غذاهاي تيم نبايد با کمتر از 14 نوع مختلف سالاد همراه باشند و هر شام بايد حداقل شامل سه نوع مختلف مايع ماکاروني و سه نوع دسر باشد و در تمام مدت 24 ساعت شبانه روز بستني در اتاق بازيکنان ديده شود.
دماي 32 درجه براي آب استخر خواسته برزيليها است
برزيليها هم خرده فرمايشات خود را داشته اند. تيم ملي برزيل که در هتل "فيروي" اقامت مي کند درخواست کرده است که  استخر بايد در محل اقامت آماده باشد و دماي آن دقيقا بايد روي 32 درجه سانتيگراد تنظيم شده باشد.
اين درحالي است که مکزيکيها که در نزديکي ژوهانسبورگ اقامت مي کنند درخواست کرده اند که هر روز با کشيش شخصي و مخصوص خود به يک کليساي نزديک هتل خود بروند و دعا بخوانند.
ايتالياييها با فيبرهاي نوري کانالهاي تلويزيوني ايتاليا را تماشا مي کنند
لاجورديهاي مارچلو ليپي هم انتظارات فناورانه داشته اند. در محل اقامت آنها فيبرهاي نوري با سرعت بالا نصب شده اند که به آنها اجازه مي دهد کانالهاي تلويزيوني ايتاليايي را از طريق اينترنت دريافت کنند. البته آنها درخواستهاي غير علمي هم داشته اند. آنها خواسته اند که سالن ورزشي و ماکارونيهاي ايتاليايي ساخت کشور خود را داشته باشند.
اسلواکي دستگاه الکترونيکي براي بازي دارت مي خواهد
مظلوم ترين تيم که کمترين طلب را داشته است تيم اسلواکي بوده که درخواست کرده است در محل اقامت خود دو ميز پينگ پنگ و يک دستگاه الکترونيکي براي بازي دارت داشته باشند.

 هادي شکوري مدافع استقلال:
اولويت اولم استقلال است
 هادي شکوري مدافع استقلال  درباره روند مذاکراتش با استقلال براي تمديد قرارداد گفت:ديروز به ديدن آقاي واعظ آشتياني رفتم و مذاکراتي با ايشان داشتم که روند خوبي داشت. هم من حرف هايم را زدم و هم باشگاه پيشنهادش را مطرح کرد و بايد فکر کنم و تصميم نهايي را بگيرم.
وي در مورد اينکه گفته مي شود باشگاه استقلال با مشکل مالي روبرو است، گفت: وضعيت مالي باشگاه استقلال اين طور نمي ماند. فکر مي کنم امسال بودجه بيشتر مي شود. به هر حال چون اولويت من استقلال است مي خواستم هواداران بدانند اولين جايي که براي مذاکره انتخاب کردم استقلال است.
وي درباره استعفاي صمد مرفاوي گفت: اين مربي زحمات زيادي براي اين تيم کشيده و بايد از او تقدير کرد. من به عنوان بازيکن حرفه اي با باشگاه قرارداد مي بندم و نام مربي در روند کاري ام تاثير نمي گذارد.
شکوري در اين خصوص که مرفاوي در هر شرايطي مورد بي مهري هواداران استقلال قرار گرفت، گفت: فوتبال همين است. گاهي مربي هر نتيجه اي کسب کند هواداران دوستش ندارد. نمي توان جلوي هواداران را گرفت. با اين حال مرفاوي با استقلال نتايج خوبي گرفت و در فصل گذشته بدشانسي آورد. هواداران بهتر است روزهاي خوب و بد را هميشه به ياد داشته باشند.
اين بازيکن در مورد اينکه استقلال چرا نتوانست هيچ جامي را در فصل گذشته کسب کند، گفت: اين از بدشانسي ما بود و گرنه استقلال شايسته کسب يکي از جام ها بود. اميدوارم فصل آينده اين ناکامي را جبران کنيم.
 
کريم باقري کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس:
قهرماني آسيا را مي خواهيم
 کريم باقري کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس پس از کسب عنوان قهرماني جام حذفي گفت: اميدوارم تيم پرسپوليس فصل آينده بتواند قهرمان ليگ آسيا شود، تا من هم به آرزوي خودم برسم.     وي افزود: خيلي خوشحالم که با قهرماني در جام حذفي توانستيم جواب محبت هواداران خودمان را بدهيم.  وي در خصوص ورودش به بازي در نيمه دوم گفت: با تشخيص علي دايي در نيمه دوم ديدار برگشت مقابل گسترش فولاد تبريز به زمين آمدم و مشکلي براي بازي کردن نيز نداشتم.

ميثاق معمارزاده دروازه بان پرسپوليس:
 به دايي قول دادم در پرسپوليس بمانم
ميثاق معمارزاده دروازه بان پرسپوليس  درباره صحبت هاي مطرح شده پيرامون ادامه حضورش در پرسپوليس گفت: با هيچ کس در پرسپوليس مشکلي ندارم و اگر حرفي هم زده ام نمي خواستم کسي ناراحت شود. پرسپوليس را دوست دارم و اين موضوع را بارها ثابت کردم و تا آخر عمر فوتبالي ام پرسپوليس در قلب من قرار دارد.
وي درباره تمديد قرار داد با پرسپوليس عنوان کرد: دايي از من براي تمديد قرارداد قول گرفته و به من اعلام کرده قراردادم را تمديد کنم. به دايي قول دادم و در اين رابطه صحبت هاي زيادي را با وي انجام دادم. همه چيز در اين مورد به آينده موکول مي شود. پيشنهادات خوبي دارم. دنبال بازارگرمي نيستم و ظرف 2 هفته آينده تکليفم روشن خواهد شد و بهترين تصميم را که به نفعم باشد خواهم گرفت.

نخستين پيروزي تيم تنيس روي ميز ايران برابر لوکزامبورگ
 تيم ملي تنيس روي ميز ايران نخستين پيروزي خود را در رقابت هاي جهاني با پيروزي برابر لوکزامبورگ تجربه کرد.
 در ادامه سومين روز از پنجاهمين دوره رقابت هاي تنيس روي ميز قهرماني جهان تيم ايران به مصاف لوکزامبورگ رفت و با نتيجه 3 بر صفر به برتري رسيد.
در ديدار نخست نوشاد عالميان در سه ست پياپي برابر حريف خود به برتري رسيد. در ديدار دوم محمدرضا اخلاق پسند  حريف خود را از پيش روبرداشت. در ديدار سوم هم مهران احدي کاپيتان تيم ملي ايران با نتيجه 3 بر صفر  نماينده لوکزامبورگ را مغلوب کرد تا ايران در مجموع با نتيجه 3 بر صفر حريف خود را شکست دهد و نخستين پيروزي خود را در رقابت هاي جهاني کسب کند.

امروز ، بازي تماشايي  استقلال و پرسپوليس
 شهرآورد تيم هاي فوتبال اميدهاي استقلال و پرسپوليس در مرحله يک هشتم نهايي ليگ اميدهاي تهران امروز چهارشنبه برگزار مي شود.
گفتني است، رقابتهاي فوتبال اميدهاي باشگاه هاي تهران در مرحله يک هشتم نهايي عصر امروز چهارشنبه با برگزاري ديدار تيم هاي استقلال و پرسپوليس در ورزشگاه سرداران شهيد شميران پيگيري خواهد شد.
در اين ديدار که از ساعت 15 آغاز خواهد شد استقلال به عنوان صدرنشين گروه اول رقابتهاي مقدماتي به اين مرحله صعود کرده اند، برابر شاگردان سرخپوش مجيد نائيني قرار خواهند گرفت که به عنوان تيم دوم گروه سوم به اين مرحله صعود کرده اند.
شهرآورد استقلال و پرسپوليس در رده اميدها از حساسيت بالايي برخوردار است و تيم برنده به جمع چهار تيم برتر ليگ اميدهاي تهران راه خواهد يافت. اين بازي به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد که امروز ديدار رفت انجام مي شود.
 
شايد سوريان به تفليس نرود
 محمد بنا سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي نام حميد سوريان را در ميان کشتي گيران اعزامي به رقابتهاي بين المللي جايزه بزرگ تفليس قرار داده بود تا در صورتي که اين کشتي گير در شرايط مساعد بدني قرار داشته باشد در يک وزن بالاتر و در وزن 60 کيلوگرم راهي اين تورنمنت بين المللي شود.
بر اين اساس به نظر مي رسد با توجه به بررسي کادر فني سوريان براي حضور در اين رقابتها به مرز آمادگي مطلوب نمي رسد و به اين رقابتها اعزام نمي شود.
با اين شرايط احتمال حضور اين کشتي گير سرشناس در رقابتهاي جايزه بزرگ فيلا در آذربايجان که اواخر تيرماه در شهر باکو برگزار مي شود قوت گرفت.
رقابتهاي بين المللي جام تفليس روزهاي 14 تا 17 خرداد ماه در کشور گرجستان برگزار مي شود.
 
رکابزني رکابزنان در هوکوداته
مهرداد صفرزاده مدير تيم هاي ملي دوچرخه سواري ايران حضور در کاپ آسيايي ژاپن را يکي از برنامه هاي مهم تدارکاتي رکابزنان سرعت و نيمه سرعت ايران براي شرکت در بازيهاي آسيايي گوانگژو دانست.
وي در گفتگو با مهر افزود: هر ساله در آسيا دو تا سه کاپ آسيايي برگزار مي شود که با توجه به برگزاري کاپ آسيايي تايلند بعد از بازيهاي گوانگژو برنامه ريزي تدارکاتي خود را براي حضور موفق در کاپ ژاپن انجام داده ايم.
وي اضافه کرد: رقابتهاي "ايپو" مالزي هم يکي از مسابقات پيست مهم در آسيا است اما سال گذشته اين رقابتها برگزار نشد و هنوز هم دعوت نامه اي براي اين رقابتها به دست ما نرسيده است که در صورت قطعي شدن برگزاري اين ديدارها حضور در مالزي دومين برنامه تدارکاتي رکابزنان سرعت ايران خواهد بود.
وي با اشاره به آغاز اردوهاي تيم ملي سرعت ونيمه سرعت ايران گفت: فدراسيون دوچرخه سواري در تمامي برنامه هاي تدارکاتي و اردوهاي تيم ملي بانوان را به صورت ويژه اي ديده است و اميدوار است با حضور رکابزنان زن در ميادين مختلف داخلي و برون مرزي انگيزه را در بين ورزشکاران اين رشته افزايش دهد.
مدير تيم هاي ملي دوچرخه سواري خاطرنشان کرد: هرچند" پيترز" مربي خارجي دوچرخه سواري براي حضور در ايران به ما پاسخ مثبت داده اما زمان ورود اين مربي هنوز مشخص نيست به همين دليل اردوهاي تيم ملي را با هدايت مربيان ايراني شروع کرده ايم.
وي تاکيد کرد: از بين ملي پوشان حاضر در اين اردو برترين ها براساس رکوردها و شرايط آمادگي به کاپ ژاپن اعزام مي شوند.
صفرزاده ادامه داد: با توجه به اينکه رکابزنان بخش استقامت جاده در ترکيب تيم هاي باشگاهي خود راهي تورهاي مهم آسيايي و اروپايي مي شوند برنامه اردويي ملي پوشان در قالب اين تورها ديده شده است.
کاپ آسيايي دوچرخه سواري ژاپن 22 تا 24 خردادماه در شهر "هوکوداته" برگزار مي شود.
 
فردين معصومي مسافر تفليس شد
 اردونشينان تيم ملي کشتي آزاد تمرينات خود را براي حضور در رقابت هاي جايزه بزرگ فيلا در گرجستان در محل خانه کشتي تهران دنبال مي کند. بنا بر اعلام فدراسيون، مصدوميت فردين معصومي از ناحيه زانو روز به روز بهتر مي شود و با توجه به برنامه هايي که کادر فني تيم ملي براي وي در نظر گرفته است با احتمال فراوان در اين رقابت ها شرکت مي کند.
همچنين رضا يزداني کشتي گير آزادکار وزن 96 کيلوگرم نيز با توجه به سرماخوردگي و با تشخيص کادر فني اين روزها استراحت مي کند تا هرچه زودتر تمرينات خود را همراه با ساير اردونشينان از سر بگيرد.
تمرينات کشتي گيران که از روز 26 ارديبهشت ماه آغاز شده است تا روز 13 خردادماه زمان حضور در رقابت هاي جام تفليس ادامه دارد.
رقابت هاي جايزه بزرگ فيلا روزهاي 14 تا 17 خردادماه در شهر تفليس گرجستان برگزار مي شود.

 برگزاري همايش دوپينگ فوتبال
در کمپ تيم هاي ملي
 کميته پزشکي فدراسيون فوتبال از برگزاري سه همايش پزشکي در کمپ تيم هاي ملي خبر داد.
گفتني است، کميته پزشکي در نظر دارد پنجشنبه بيستم خرداد ماه، يک دوره گردهمايي افسران و همکاران دوپينگ را برگزار کند.
همچنين روز دوشنبه 24 خرداد ماه، گردهمايي فيزيوتراپ ها برگزار مي شود.
روز دوشنبه سي و يکم خرداد ماه نيز گردهمايي مسئولين کميته هاي پزشکي هيانهاي استانها برگزار مي شود.

شکست تيم تنيس روي ميزبانوان
 ايران مقابل تيم کنگو!
  در ادامه سومين روز از پنجاهمين دوره رقابت هاي قهرماني تنيس روي ميز بزرگسالان جهان تيم بانوان ايران درچهارمين ديدار خود برابر کنگو با نتيجه 3 بر يک شکست خورد.  در ديدار نخست اين بازي ندا شهسواري در سه ست پياپي  مغلوب حريف خود شد.  در ديدار دوم محجوبه عمراني نيز  بازي را به حريف خود واگذار کرد.
در ديدار سوم مريم صامت با نتيجه 3 بر 2 حريف خود را شکست داد تا نخستين پيروزي ايران را در اين بازي کسب کند.  در ديدار چهارم ندا شهسواري با حساب 3 بر صفر  به حريف خود باخت تا در مجموع ايران با حساب 3 بر يک اين ديدار را به کنگو واگذار کند.  امروز(چهارشنبه) در ادامه ي چهارمين روز از پنجاهمين دوره ي رقابت هاي تنيس روي ميز قهرماني بزرگسالان جهان در بخش تيمي، تيم ملي دختران  با سوئيس ديدار خواهد کرد.  اين ديدار نقش موثري را در صعود بانوان از دور مقدماتي رقابت هاي جهاني خواهد داشت.

مسابقات تنيس روي ميز قهرماني جهان
شکست دوباره تيم ملي مردان
 دومين روز مسابقات تنيس روي ميز قهرماني جهان با شکست تيم ملي مردان مقابل اسلواکي  همراه بود. گفتني است ، تيم ملي مردان تنيس روي ميز کشورمان دومين ديدار خود در چارچوب مسابقات قهرماني جهان را مقابل اسلواکي برگزار کرد. اين ديدار با شکست صفر بر 3 نمايندگان کشورمان همراه بود. شاگردان فواد کاسب در روز نخست مسابقات نيز مغلوب اسلووني شده بودند.


  مسابقات ليگ قهرمانان آسيا
 ذوب آهن - قهرمان آسيا ، 24 شهريور 

قرعه کشي مرحله يک چهارم نهايي مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا برگزار شد که براين اساس تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان، نماينده کشورمان در اين مرحله به ديدار پوهانگ استيلرز کره جنوبي، مدافع عنوان قهرماني مسابقات مي رود.
گفتني است، مراسم قرعه کشي مرحله يک چهارم نهايي مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا در کوالالامپور مالزي برگزار شد و هشت تيم حاضر در اين مرحله حريفان خود را شناختند.
براين اساس تيم فوتبال ذوب آهن ايران در دور رفت از مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا ابتدا روز چهارشنبه 24 شهريور 1389 در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف پوهانگ استيلرز کره جنوبي مي رود و روز چهارشنبه 31 شهريور 1389 ديدار برگشت را برابر اين تيم در شهر پوهانگ کره جنوبي برگزار مي کند. برنامه ساير ديدارهاي مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا به شرح زير است:
بازي شماره يک: الهلال عربستان - الغرافه قطر
بازي شماره :2 ذوب آهن اصفهان - پوهانگ استيلرز کره جنوبي
بازي شماره :3 جئونبوک موتورز کره جنوبي - الشباب عربستان
بازي شماره :4 سئونگنام ايلهواچونما کره جنوبي - سوون سامسونگ بلووينگز کره جنوبي


  عزيز محمدي رئيس سازمان ليگ برتر فوتبال:
 ليدرهاي باشگاه پرسپوليس جشن را به هم زدند 

 عزيز محمدي رئيس سازمان ليگ برتر فوتبال گفت: همچنان منتظر نظرات و پيشنهاد هاي مديران و مربيان باشگاه ها براي برگزاري هر چه بهتر ليگ دهم هستيم.   
وي در گفت و گو با ايرنا، افزود: اوايل بهمن ماه سال گذشته در نامه اي به باشگاه ها درخواست کرديم تا نظراتشان را براي برگزاري هر چه بهتر ليگ دهم به ما ارائه دهند که متاسفانه اين موضوع از سوي آنها پاسخ داده نشد.
وي افزود: ما اين مهلت را تا پايان ارديبهشت ماه امسال هم تمديد کرديم که متاسفانه به جز دو باشگاه استقبالي از آن نشد.
محمدي گفت: با اين حال ما همچنان منتظر هستيم تا اگر پيشنهادي از سوي مسئولان براي برگزاري مناسب و هماهنگ ليگ دهم ارائه شود آن را بررسي کنيم.
وي در خصوص عدم ارسال اين نظرات از سوي مديران و مربيان ليگ برتر تاکيد کرد: شايد به اين دليل باشد که مربيان و برخي از مديران هنوز تکليف خود را نمي دانند و به اين موضوع فکر مي کنند که شايد تا پايان فصل در يک تيم باقي نمانند.
محمدي تصريح کرد: در حالي که آنها به اين فکر نمي کنند که اگر از فعاليت در باشگاهي محروم شوند، امکان حضورشان در باشگاه ديگر در طول يک فصل وجود دارد و اين پيشنهادها مي تواند به سود خودشان باشد.  وي در خصوص ارزيابي خود از برگزاري ليگ نهم نيز گفت: در اين خصوص بايد کارشناسان و مربيان نظر بدهند، اما براي اولين بار بود که يک برنامه ريزي يک ساله در ليگ اجرا شد تا هم تيم ملي، هم نمايندگان ايران در ليگ قهرمانان آسيا و هم بازي هاي ليگ برتر لطمه نخورد.  محمدي افزود: به جز بازي هاي هفته بيستم که به خاطر ديدار تيم ملي عقب افتاد، ساير مسابقات در سي و چهار هفته به خوبي برگزار شد و طبق برنامه از پيش تعيين شده کارهاي خود را جلو برديم.  وي با اشاره به زمان قرعه کشي ليگ و فصل نقل و انتقالات خاطر نشان کرد: فصل نقل و انتقالات از سه شنبه آغاز و 28 تير ماه سال جاري به پايان مي رسد.
وي ادامه دارد:  مراسم قرعه کشي بازي هاي ليگ برتر در فصل دهم نيز روز 20 تير ماه سال جاري برگزار خواهد شد.
رئيس سازمان ليگ در پاسخ به سئوالي مبني بر دليل بي نظمي در جشن قهرماني پرسپوليس در جام حذفي يادآور شد: برگزاري جشن هنگام اهداي مدال ها بسيار منظم بود، اما به يکباره به خاطر حضور ليدرهاي باشگاه پرسپوليس در هنگام اهداي جام دچار بي نظمي شد.  وي ادامه داد: متاسفانه اختيار ليدرها براي حضور در جشن قهرماني دست ما نبود و تذکر ما به عوامل نيروي انتظامي از اين بابت نيز نتيجه اي نداشت.  وي گفت: در همه جاي دنيا تنها بازيکنان و کادر فني يک تيم براي خوشحالي و گرفتن جام بر روي سکو مي روند که متاسفانه اين موضوع در ايران رعايت نمي شود.


  بيانيه چهاربندي فدراسيون:
 دايي وجهي را از بيت المال طلب مي کند که برايش کار نکرده 

 فدراسيون فوتبال کشورمان با صدور اطلاعيه اي به اظهارات سرمربي پيشين تيم ملي پاسخ داد و نوشت: آقاي دايي وجهي را از بيت المال مطالبه مي نمايند که در قبال آن عملکردي نداشته اند و اصرار بر اين موضوع به مصلحت ايشان و جامعه قهرمانان نمي باشد.
به گزارش  مهر، فدراسيون فوتبال در اطلاعيه خود آورده است:
1- جناب آقاي علي دايي در تاريخ 12 اسفند سال 86 به عنوان سرمربيگري تيم ملي فوتبال مشغول به خدمت بوده و در تاريخ 8 فروردين سال 88 به دليل باخت خانگي 2 بر يک تيم ملي فوتبال جمهوري اسلامي ايران در مقابل تيم ملي فوتبال عربستان در استاديوم آزادي و در مقابل ديدگان نزديک به يکصد هزار نفر هواداران حاضر در تالار ملي فوتبال ايران(استاديوم آزادي) و ميليون ها ببينده در سراسر جهان از تيم ملي کنار رفته اند. در طول مدت همکاري دائما از حمايتهاي همه جانبه فدراسيون فوتبال به عنوان سرمربي برخوردار بوده اند.
2- آقاي علي دايي شب قبل از اعزام به تورنمنت عمان که از سفر مکه مکرمه و مدينه منوره به تهران برگشته بودند، به علت عدم پرداخت بخشي از طلب خود بابت قرارداد حق مربيگري تيم ملي فوتبال در مرحله اول، به صورت قهر اردوي تيم ملي راترک کرده و به خانه رفته که طي جمع بندي به عمل آمده در فدراسيون، مقرر گرديد جناب آقاي مهدي تاج نايب رئيس فدراسيون  به منزل ايشان رفته و پس از برگزاري جلسه مفصل و ذکر اين نکته که عدم همراهي جناب آقاي دايي در آستانه اعزام به تورنمنت عمان به دليل دريافت وجه مورد مطالبه به مصلحت جامعه فوتبال و تيم ملي فوتبال نمي باشد، خواهان همراهي نامبرده با تيم ملي شده که ايشان پذيرفتند و بعد از آن جلسه وجه قرارداد ايشان به تدريج و کاملا پرداخت گرديد.
3- در خصوص ادعاي عدم حمايت از سرمربي وقت تيم ملي توسط جناب آقاي تاج و هيات رئيسه محترم فدراسيون به استحضار عموم جامعه فوتبال و هواداران فهيم فوتبال مي رساند که فدراسيون و هيات رئيسه از تمامي برنامه هاي اعلامي سرمربي محترم تيم ملي به طور همه جانبه و در حد بضاعت حمايت نموده ولي پس از باخت خانگي مقابل تيم ملي عربستان که حتي اگر درآن مسابقه نتيجه مساوي هم به دست آمده بود تيم ملي فوتبال با اندوخته هاي بعدي به جام جهاني صعود مي کرد و فدراسيون فوتبال (و به تعبير آقاي دايي سازمان متبوع) با تصميم جمعي اعضا محترم هيات رئيسه نسبت به تغيير سرمربي تيم ملي بزرگسالان اقدام نموده است. لازم به ذکراست تمامي تيم هاي ملي ايران در بخش فوتسال، تيم هاي پايه، فوتبال ساحلي و بانوان موفق بوده اند بجز تيم ملي بزرگسالان.
4- در خصوص شکايت جناب آقاي دايي در خصوص مطالبه وجه مورد نظر بابت استمرار قرارداد با فدراسيون به اطلاع مي رساند که اين شکايت در کميته انضباطي فدراسيون در حال بررسي و رسيدگي مي باشد و تاخير در رسيدگي به دليل اتمام مسابقات ليگ حرفه اي مي باشد. ولي آنچه که مسلم است جناب آقاي دايي، فدراسيون و عموم مردم مي دانند که ايشان قبل از بازي با عربستان وجه کار خود را تماما دريافت کردند ولي درخصوص استمرار قرارداد در مرحله دوم و در چارچوب مقررات هم چنانچه راي به پرداخت وجه به ايشان مي باشد، ايشان و مردم شريف، خوب مي دانند که آقاي دايي وجهي را از بيت المال مطالبه مي نمايند که در قبال آن عملکردي نداشته اند و اصرار بر اين موضوع به مصلحت ايشان و جامعه قهرمانان نمي باشد.


 خبر ويژه 

پاسخ معنادار وزير آموزش و پرورش به نامه انتقال حبيب کاشاني به پرسپوليس
حميدرضا حاجي بابايي در پاسخ به مشخص شدن وضعيت نامه سرپرست باشگاه پرسپوليس، اظهار نظر معناداري کرد.
وزير آموزش و پرورش  در حاشيه گردهمايي معاونان پرورشي و تربيتي در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبني بر اينکه " چرا نامه حبيب کاشاني براي انتقال به سازمان تربيت بدني را امضا نکرده ايد؟ " گفت: "مي خواستيم اول ببينيم آقاي کاشاني اجازه مي دهد ما در تيم شان بازي کنيم يا نه."
حبيب کاشاني روز دوشنبه در پاسخ به اين پرسش که بحث انتقال شما از آموزش و پرورش به سازمان تربيت بدني چه شد؟ گفت: من در نامه اي به وزير آموزش و پرورش درخواست اين انتقال را داده ام اما ظاهرا ايشان اين نامه را امضا نکرده اند.
حبيب کاشاني در سال گذشته به عنوان سرپرست باشگاه پرسپوليس از سوي سازمان تربيت بدني منصوب شد و با وجود پايان دوران سرپرستي اش، هنوز تکليف ماندن او در پرسپوليس مشخص نيست.


 ياد داشت  

فوتبال ايران نيازمند تقويت ساختارها
يکي از مشکلاتي که امروزه فوتبال ما با آن دست به گريبان است و اجازه نداده فوتبال کشورمان به اندازه شايستگي هاي خود پيشرفت کند ،  ضعف در ساختارها و نبود ثبات در مديريت است ، که  ادامه اين روند مي تواند در سالهاي آينده عواقب به مراتب بدتري را نيز به دنبال داشته باشد.
وقتي که جام جهاني سال 2006 آلمان به اتمام رسيد کره جنوبي برنامه هاي خود  را براي جام جهاني آفريقاي جنوبي  آغاز کرد و با تغيير و تحولاتي که در بازيکنان و کادر فني تيم خود ايجاد کرد توانست بدون هيچ گونه مشکلي وارد جام جهاني آفريقاي جنوبي شود در حالي که ما بعد از حوادث و اتفاقات فراوان در خصوص تعليق فدراسيون، ماه هاي زيادي را  صرف انتخاب سرمربي نموده و بعد از کش و قوسهاي فراوان موفق به صعود به جام جهاني نشديم.
 متاسفانه به دليل عدم برنامه ريزي و نبود سياست گذاري هاي اصولي و درست ، باشگاه هاي فوتبال کشورمان نيز دچار مشکل شده و امروز هيچ خبري از باشگاه داري استاندارد و بر اساس شرايط روز در کشورمان پيدا نمي شود.
به دليل همين نظام حاکم بر فوتبال کشور، باشگاه هاي ورزشي نيز دچار مشکل شده و چند سالي است نتوانسته ايم هيچ بازيکن شاخصي را تربيت و به ليگهاي معتبر اروپايي ترانسفر کنيم که ايجاد اين فاصله مي تواند زمينه هاي ضعف هر چه بيشتر فوتبال ملي کشورمان را در پي داشته باشد.
البته در طول چند سال اخير اقدامات بسيار خوبي در بخش ساخت استاديومهاي ورزشي و تجهيز آنها صورت گرفته که اين روند مي تواند يکي از نيازمنديهاي اصلي براي توسعه فوتبال کشورمان محسوب شود که در کنار اين مهم بايد توجه به مباحث نرم افزاري به ويژه برنامه ريزي و همچنين اعمال مديريتهاي صحيح را نيز در دستور کار قرار داد تا به معني واقعي کلمه شاهد برگزاري ليگ حرفه اي در فوتبال کشورمان باشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته