جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3619


با دانشگاه ها


خبر

دکتر جاسبي:
واکاوي شرايط، نياز شديد انسان معاصر را به آموزه هاي قرآني و سيره عملي اهل بيت پيامبر (ص) گوشزد مي کند

نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي:
جايگاه دانشگاه آزاد اسلامي در سطح بين المللي و جهان اسلام قابل ستايش است

نماينده مردم شهريار در مجلس شوراي اسلامي:
دانشگاه آزاد اسلامي خدمات درخشاني به ميهن اسلامي مان کرده است


تاکيد مديران فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي بر موضوع عفاف و حجاب


خبر


 با دانشگاه ها 

 دانشگاه آزاد اسلامي واحد صحنه
 دانشگاه آزاد اسلامي واحد صحنه در سال 1379 با عنوان مرکز آموزشي صحنه به پيشنهاد دکتر قليوند رئيس وقت دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه و موافقت سازمان مرکزي و با رياست اسماعيل الماسيان شروع به کار کرد. در ابتداي کار هيچگونه بودجه و امکاناتي موجود نبود فقط از طريق کمک هاي کرمانشاه نيازهاي خود را مرتفع مي کرد و مراحل خريد ملزومات از طريق فرمانداري صحنه انجام مي گرفت. برخورد مردم و مسئولين با دانشگاه بسيار خوب بود و فرماندار وقت کمک هاي زيادي به دانشگاه کردند. دانشگاه فقط با يک رشته کارداني آموزش ابتدايي طرح آموزش معلمان شروع به کار کرد. مکان دانشگاه و محل استقرار مناسب نبود. اعضاي هيات موسس دانشگاه آزاد اسلامي واحد صحنه در ابتدا 4 نفر بودند.
اولين پذريش دانشجو از طريق آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي صورت گرفت و از اساتيد سابقه دار و اساتيد مراکز تربيت معلم و دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان اعضا» هيات علمي استفاده مي شد و ازطريق فرمانداري پرسنل مورد نياز خود را تامين مي کرد. اين مرکز در سال 1384 به واحد صحنه تغيير وضعيت يافت.


 خبر 

 برگزاري کارگاه آشنايي و آموزش جنگ نرم در واحد زاهدان
کارگاه آشنايي و آموزش جنگ نرم به منظور آشنايي اساتيد و دانشجويان و آموزش آنها در راستاي جنگ نرم دشمن در تالار علامه مجلسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان برگزار شد. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد زاهدان، کارگاه آشنايي و آموزش جنگ نرم با حضور دکتر کوشکي تحليل گر سياسي و عضو هيئت علمي دانشگاه تهران،  مربيان بسيج استان، اساتيد حوزه و دانشگاه، اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان و ديگر مراکز آموزش عالي استان و جمعي از دانشجويان به صورت يک روزه برگزار شد. سلطانعلي مير، مدير فرهنگي منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي در ابتدا با بيان اين مطلب که امروز با آشنايي و راهکارها جنگ نرم دشمن مي توانيم دشمن شناسي خود را قوي کنيم، گفت: جنگ نرم دشمن مربوط به يک دوران زماني خاص نيست بلکه دشمن ازهمان ابتداي پيروزي انقلاب بزرگ اسلامي با سرمايه گذاري زياد و با اشاعه آن قصد تضعيف نظام را داشته است.  مدير فرهنگي منطقه 14 با اشاره به نقش مهم اساتيد دانشگاه در تبيين جايگاه جنگ نرم در بين دانشجويان افزود: برگزاري اين چنين کارگاه هاي آموزشي کمک زيادي براي فرهنگ سازي و مبارزه با اين پديده نرم دشمن خواهد کرد و همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند اساتيد فرماندهان و دانشجويان افسران جنگ نرم هستند. پس برگزاري کارگاه هاي آموزشي به خصوص در سطح مراکز آموزش عالي مفيد و ضروري است.

رييس واحد مبارکه:
تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي از يک بحران اجتماعي جلوگيري کرد

رييس واحد مبارکه گفت: تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي پاسخي به نياز طبيعي جامعه براي جلوگيري از يک بحران اجتماعي بود.به گزارش ايسکانيوز، به مناسبت بيست وسومين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مبارکه، دکتر حميد عليان رييس واحد با حضور در مسجد جامع شهرستان مبارکه قبل از خطبه هاي نماز جمعه سخنراني کرد.دکتر حميد عليان رييس واحد در سخنراني پيش از خطبه هاي نمازجمعه شهرستان، ضمن عرض تبريک فرارسيدن ماه رجب به ويژه روز 13 رجب ميلاد با سعادت مولاي متقيان حضرت علي(ع) گفت: دانشگاه آزاد اسلامي پاسخي به نياز طبيعي جامعه براي جلوگيري ازيک بحران اجتماعي بود.وي سپس درادامه صحبت هاي خود درخصوص علت تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي اينگونه بيان کرد: آموزش عالي ظرفيت پذيرش اين همه جوان با استعداد را نداشت، نياز به نيروي متخصص براي برداشتن گام هاي بلند در رسيدن به توسعه و خودکفايي که با پيروزي انقلاب اسلامي شديدا احساس مي شد و آموزش عالي پذيرش آنها را نداشت، سيل جوان ها متقاضي تحصيل به خارج ازکشور که مشکلات و مسائل فرهنگي را به همراه داشت، گسترش آموزش عالي در تمام کشور به ويژه مناطق محروم، توسعه و آباداني شهرها، بومي کردن نيروهاي تخصصي.وي ادامه داد: اينجا بود که مسئولين خدمت امام رسيدند و پيشنهاد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي را مطرح کردند که ايشان ضمن موافقت، با کمک مالي خود موجب برکت دانشگاه آزاد اسلامي شدند و درسال 31 ارديبهشت ماه 1361 مولد انقلاب در نمازجمعه اعلام موجوديت کرد .وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي بزرگترين دانشگاه حضوري جهان است به خاطر اينکه تنها دانشگاهي است که داراي 3 ميليون فارغ التحصيل، 1/5 ميليون دانشجو، 375 واحد و مراکز آموزشي، 30 هزار عضو هيات علمي، 31 هزار نفر پرسنل، 16 ميليون مترمربع فضاي آموزشي و رفاهي، 600 باب مدسه سما، 114 آموزشکده و 50 مرکز رشد وفناوري مي باشد.عليان ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامي توانست بدون اتکا به بودجه دولت و با استفاده از شهريه دانشجويان تعداد زيادي از دانشجويان که به علت نبود ظرفيت کافي در دانشگاه هاي دولتي از تحصيل بازمانده بودند را امکان ادامه تحصيل بدهد و تا امروز خدمت بزرگي به جامعه کرده است به دنبال آن خلاصه اي از تاريخچه تاسيس و افتخارات دانشگاه آزاد اسلامي واحد مبارکه در حوزه هاي مختلف آن بيان نمود.


 دکتر جاسبي:
 واکاوي شرايط، نياز شديد انسان معاصر را به آموزه هاي قرآني و سيره عملي اهل بيت پيامبر (ص) گوشزد مي کند  

پانزدهمين دوره مسابقات کتبي و شفاهي قرآن و عترت(س) دانشجويان و طلاب حوزه هاي علميه سراسر کشور و دهمين جشنواره سراسري اساتيد دانشگاه هاي آزاد اسلامي کل کشور به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي تبريز با قرائت پيام دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي پايان يافت.
به گزارش آنا، اين مراسم با قرائت پيام دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي توسط دکترصادق ملکي رئيس واحد تبريز برگزار شد.
دکتر جاسبي در پيام خود دراين مراسم گفت: انسان معاصر با سرعتي فزاينده به ابزارهاي تحول و تغيير دست يافته است ولي همزمان، آزمندي شياطين زياده خواه و منفعت جو، جهان را در فتنه ها و آشوب هاي خرد و کلان غرق کرده و او را در وادي حيرت و اضطراب جاي داده است.
در بخش ديگر اين پيام آمده است: واکاوي اين شرايط، بار ديگر نياز شديد انسان معاصر را به آموزه هاي قرآني و سيره عملي اهل بيت پيامبر(ص) گوشزد مي کند، تا با تمسک به آنها براي برون رفت از اين همه دلواپسي ها راهي هموار بيابيم.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به برنامه ها و استراتژي هاي معاونت فرهنگي و پژوهشکده قرآن دانشگاه آزاد اسلامي گفت: برنامه اين حوزه ها با رويکرد پژوهشي ازجمله، انتشار مجلات علمي، نشست هاي تخصصي، برگزاري مسابقات قرآني و جشنواره هاي ادبي و ديني، علمي و فرهنگي برپايه و اساس دو ميراث گران سنگ پيامبر(ص) يعني قرآن و عترت پايه ريزي و دنبال مي شود.
وي درپايان ضمن تبريک به برگزيدگان اين مسابقات آنها را سرمايه هاي معنوي دانشگاه خواند و از برگزارکنندگان اين مسابقات تشکر کرد.
در بخش ديگر اين مراسم دکتر محمدحسين سرورالدين رئيس منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامي برگزاري چنين مسابقاتي را نعمت الهي خواند و گفت: به برکت امام راحل بعد از قرن ها به روح اسلام روحي تازه دميده شد و ما امروز شاهد چنين محفل هاي پربرکت و نوراني در مملکت اسلامي خود هستيم و بايد شاکر اين نعمت بزرگ باشيم.
رئيس منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامي افزود: در عصري که پوچ گرايي و اباطيلي در دنيا رواج دارد وجود جواناني که به فکر حفظ و يادگيري مفاهيم قرآني هستند جاي مباهات است. وي در بخش ديگر سخنان خود شرکت کنندگان در اين جشنواره را امانتدار قرآن و عترت(س) معرفي کرد و افزود: به برکت امام و انقلاب شما امروز امانتدار و نگهدار قرآن و عترت(س) اين دو منبع ثقلين و منابع سعادت بشري مي باشيد. در ادامه مراسم اختتاميه اين مسابقات پيام معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي توسط دکتر عبدالمجيد طالب تاش معاون پژوهشکده قرآن دانشگاه آزاد اسلامي قرائت شد.
معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در پيام خود در اين مراسم درخصوص فعاليت هاي قرآني دانشگاه آزاد اسلامي گفت: معاونت فرهنگي دانشگاه درعرض چند سال گذشته طي يک بازبيني عميق به فعاليت هاي صورت گرفته، رويکرد پژوهشي داده و آن را در دستورکار خود قرار داده است.
معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي مسابقات سراسري قرآن را ازنظر محتوا و شرکت کننده، در کشور کم نظير خواند و افزود: بهره گيري از استادان ممتاز و بين المللي در روند داوري مسابقات، تلاش و دقت داوران و اعتماد شرکت کنندگان گواه بر اين ادعا مي باشد.
وي درادامه تمام دستاوردهاي اين معاونت را مديون لطف الهي، برکت پيامبر (ص) و خاندان پاک او و رهنمودهاي مقام معظم ولايت فقيه خواند و تصريح کرد: برگزاري پانزدهمين دوره مسابقات کتبي و شفاهي قرآن و عترت(س) دانشجويان و طلاب حوزه هاي علميه سراسر کشور و دهمين جشنواره سراسري اساتيد دانشگاه هاي آزاد اسلامي کل کشور، برپايي نشست ها و همايش هاي علمي، برپايي نمايشگاه هاي آثار مکتوب و هنري با رويکرد قرآن و عترت و نمايشگاه بين المللي قرآن کريم، انتشار کتاب ها و مجلات علمي، پژوهشي مانند صحيفه مبين و آيينه حکمت، بخشي از فعاليت هاي اين معاونت مي باشد.
وي درپايان ضمن تشکر و تقدير از پژوهشکده قرآن و عترت(س)، معاونت فرهنگي منطقه 13 و واحد تبريز در برگزاري و ميزباني اين مسابقات اظهار اميدواري کرد تا درسال همت مضاعف و کار مضاعف با تلاشي دوچندان به اشاعه فرهنگ قرآني به عنوان ضامن حيات متعالي انسان بکوشيم.


 نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي:
 جايگاه دانشگاه آزاد اسلامي در سطح بين المللي و جهان اسلام قابل ستايش است  

نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي گفت: دکتر جاسبي از نيروهاي بسيار توانمند، مقتدر و از سرمايه هاي اين مملکت است که نشان داد کارهاي خارق العاده اي مي توان انجام داد و از يک اتاق کوچک جامعه آموزش ميليوني کشور را هدايت و رهبري مي کند.
علي اصغر يوسف نژاد در گفت وگو با آنا، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي با پتانسيل و ظرفيتي که دارد قابل توجه و احترام است.
وي افزود: بخش غيردولتي که در عرصه آموزش عالي بدون بودجه دولتي وارد شده از برکت کمک حضرت امام(ره) سرمايه عظيمي ازنظر فضاي آموزشي، نيروي انساني، کارگاه ها و وسائل کمک آموزشي ايجاد کرده است.
يوسف نژاد گفت: رياست چنين مجموعه اي که هم در داخل کشور هم خارج از کشور شعبات متعددي دارد بسيار توانمند و کارآمد است. وي افزود: اگر بخواهيم خيلي ساده ببينيم که اگر 10 درصد از دانشجوياني که درحال تحصيل در دانشگاه آزاد اسلامي هستند به خارج از کشور براي ادامه تحصيل مي رفتند و اين روند از قبل ادامه داشت چند صد هزار نفر بايد الان در خارج تحصيل مي کردند و دانشگاه آزاد اسلامي باعث جلوگيري از خروج ارز و نيروي انساني به خارج از کشور شده است.
عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس گفت: وضعيت دانشگاه آزاد اسلامي به نحوي است که در زمينه کمي رشد قابل توجهي داشته و از لحاظ کيفيت هم درحال توسعه و همچنين ازنظر تربيت کادر هيات علمي و مديريت آموزش نيز گام هاي موثري را برداشته است و دريک چنين موقعيتي دانشگاه آزاد اسلامي شايسته تکريم و احترام است که بايد توسط مسئولين حق آنها ادا شود.
سخنگوي کميسيون صنايع و معادن در ادامه افزود: اگر بخواهيم مسئله کاهش تصدي گري دولت و سرمايه گذاري بخش غيردولتي را در فعاليت هاي آموزشي عنوان کنيم يقينا جايگاه دانشگاه آزاد اسلامي نه تنها در سطح ايران بلکه در سطح بين المللي و جهان اسلام قابل ستايش است ضمن اينکه مديريت و رياست دانشگاه هاي جهان اسلام در بعد غيردولتي نيز تحسين برانگيز است.  


 نماينده مردم شهريار در مجلس شوراي اسلامي:
 دانشگاه آزاد اسلامي خدمات درخشاني به ميهن اسلامي مان کرده است  

نماينده مردم شهريار در مجلس شوراي اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در چهار محور اصلي خدمات درخشاني را به ميهن اسلامي مان ارائه کرده است.
حسيني گروسي در گفت وگو با آنا، خاطرنشان ساخت: محور اول به جاي ادامه تحصيل در خارج ازکشور و فرار مغزها شرايطي را مهيا کرد که جوانان و افراد متقاضي در داخل کشور ادامه تحصيل دهند. محور دوم جلوي خروج ميلياردها دلار ارز را از کشور گرفت و اين ارز در داخل کشور صرف سازندگي و آباداني شده است.
محور سوم ارتقاي سطح علمي کشور که در اين زمينه هم موفقيت هاي خوبي را در سطح ملي و جهاني کسب کرده است. محور چهارم توسعه پژوهش و تحقيقات و ايجاد بيمارستان ها و مراکز درماني که در رشته پزشکي هم اقدامات خوبي داشته است.
وي افزود: در سال هاي قبل ازانقلاب پزشکان ما از هندوستان و بنگلادش و... مي آمدند و امروز ديگر پزشک خارجي در کشور نداريم.
عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس گفت: نه تنها تاکيد به توسعه دانشگاه آزاد اسلامي دارم بلکه اعتقاد دارم که تمام دانشگاه هاي ايران بايد تقويت شوند.
گروسي اظهار داشت که با وجود داشتن چهره هاي شاخص همچون ابن سينا که کتب او تا قرن 17 در دانشگاه هاي برجسته دنيا تدريس مي شد، چرا نبايد دانشگاه جامع ابن سينا را داشته باشيم.
وي افزود: بسياري از پزشکان مطرح دنيا، متخصصين ايراني هستند و ما براي تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله کشور، از حرکت هاي خوب دانشگاه آزاد اسلامي حمايت مي کنيم و در بحث هاي مختلف شاهد اين موضوع هستيم که دانشگاه آزاد اسلامي گام هاي موثري را در ارتقا» سطح علمي و فرهنگي کشور و همچنين جلوگيري از خروج ارز از کشور برداشته است.
عضو کميسيون صنايع و معادن با اشاره به برطرف شدن مشکل ظرفيت پذيرش سطوح کارداني و کارشناسي با حضور فراگير دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي فعاليت گسترده اي در زمينه رفع نياز و افزايش ظرفيت پذيرش در سطح کارداني و کارشناسي داشته است و اميد مي رود در شرايط کنوني که براي سال آينده پيش بيني مي شد بيش ازيک ميليون و دويست هزار نفر متقاضي تحصيل درمقاطع کارشناسي ارشد و دکترا باشند، انتظار مي رود دانشگاه آزاد اسلامي دراين زمينه هم وارد عمل شود و اين مشکل را همچون حضور با قدرت خود در سطوح قبلي مرتفع نمايد.
گروسي افزود: ازاين اقدامات که توسط دانشگاه آزاد اسلامي به وجود آمده تشکر مي کنيم، از دکتر جاسبي، معاونين و مسئولان دانشگاه و اميدواريم که دانشگاه ها مرکز علمي باشند و بحث سياسي را به دانشگاه اختصاص ندهيم و صرفا دانشگاه مرکز علمي باشد براي پشتيباني صنعت و تعامل صنعت و دانشگاه برقرار باشد.
وي افزود: مديريت دکتر جاسبي هم در زمينه توسعه دانشگاه بسيار ارزنده بوده وگام هاي خوبي را برداشته و اينک با توجه به حل شدن مرحله کمي به روي مرحله کيفي، برنامه ريزي مي کند که جاي تقدير و تشکر دارد.


 تاکيد مديران فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي بر موضوع عفاف و حجاب  

مديران فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي موضوع عفاف و حجاب را به عنوان يکي از عوامل اساسي بالندگي فرهنگي و علمي دانشگاه ها مورد تاکيد مجدد قرار دادند.
به گزارش آنا، در جلسه شوراي مديران فرهنگي دانشگاه که با حضور معاون فرهنگي مديران و مشاوران فرهنگي دانشگاه برگزار شد، تقويت هرچه بيشتر موضوع عفاف و حجاب و اهتمام مضاعف به موضوع پوشش مناسب در محيط هاي دانشگاهي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
مديران فرهنگي دانشگاه ضمن تاکيد بر ضرورت برخورد مناسب و اعمال ظرافت هاي لازم در گسترش فرهنگ حجاب، خواستار حرکتي فراگير در مناطق مختلف دانشگاه جهت زدودن ناهنجاري ها و تقويت هنجارهاي موجود در امر عفاف و حجاب شدند.
در اين جلسه همچنين عنوان شد در بسياري از واحدهاي دانشگاهي موضوع عفاف و حجاب به عنوان جلسات هم انديشي استادان و نخبگان دانشگاهي قرار گرفته و در آن راهکارهاي گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و دانشگاه در دست بررسي مجدد است. از سويي برخي واحدهاي دانشگاهي منطقه 4 دانشگاه از حالت مختلط خارج شده اند که دانشجويان و خانواده هاي آنان از اين امر استقبال مناسبي کرده اند.
مديران فرهنگي بر رعايت حجاب ازسوي کارکنان دانشگاه به عنوان يکي از گام هاي اساسي تاکيد کردند.
وي آشنايي دانشگاهيان با فلسفه حجاب و پيشينه آن در قالب نشست هاي تخصصي و برنامه هاي علمي را از محورهاي ضروري گسترش حجاب برشمردند.
اعضاي حاضر در جلسه شوراي مديران فرهنگي در ادامه با اشاره به فعاليت هاي متعدد دانشگاه در زمينه امربه معروف و نهي ازمنکر و برپايي همايش هاي بسيار ازجمله اجلاس سراسري شهروند مسئول عنوان کردند: گسترش فرهنگ پوشش مناسب در جامعه و دانشگاه نيازمند آگاهي عميق يکايک افراد جامعه است و اين مسئوليت دانشگاه را به عنوان مرکز توليد فکر و انديشه سنگين تر از پيش مي کند.
در ادامه اين جلسه تاکيد شد معاونت فرهنگي دانشگاه ضمن تاکيد بر رعايت و اجراي طرح عفاف و حجاب برحفظ حريم فرهنگي و علم و دانش تاکيد بسيار دارد و معتقد است هدايت دانشگاهيان بايد براساس حفظ کرامت آنان صورت پذيرد.
دراين جلسه دو پژوهشکده قرآن و عترت و مطالعات ميان فرهنگي مکلف به اجراي برنامه هاي علمي و پژوهشي و نيز برپايي نمايشگاه هاي مختلف با موضوع عفاف و حجاب شدند.
معاونت فرهنگي دانشگاه درطي سال هاي گذشته با برگزاري همايش ها و مشارکت در جشنواره ها و برنامه هاي فرهنگي هرگونه حرکتي را درجهت اشاعه فرهنگي پوشش اسلامي مورد ترغيب قرار داده است.
برپايي ستاد امربه معروف و نهي ازمنکر در معاونت فرهنگي دانشگاه و تشکيل کانون هاي شهروندان مسئول ازجمله اقدامات اين حوزه به شمار مي رود که مجموعه اين اقدامات باعث شد تا ستاد احياي امربه معروف و نهي ازمنکر چندي پيش از معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي تقدير و تمجيد به عمل آورد.


 خبر 

پذيرش مقاله عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي شوشتر در کنفرانس بين المللي افريقاي جنوبي
مقاله عضو هيات علمي واحد شوشتر در کنفرانس بين المللي آفريقاي جنوبي در بخش سخنراني پذيرفته شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد شوشتر، سيد عبدالوهاب حسيني عضو هيات علمي واحد شوشتر مقاله خود را با موضوع (بررسي تاثير طول صفحات داراي شکاف نيم بيضي در طرفين صفحه بر روي ضريب تمرکز تنش بر صفحه تحت بارگزاري خمش) به کنفرانس بين المللي icmimb ارايه نموده است که با راي داوران دربخش سخنراني مورد پذيرش قرارگرفت.
گفتني است تاکنون از سيد عبدالوهاب حسيني مقالات متعددي در نشريات علمي داخل و خارج کشور پذيرفته شده است.

پذيرش مقاله عضو هيئت علمي واحد نايين در سمينار بين المللي Con-ECTI  کشور تايلند
 اصفهان - خبرنگار آفرينش
مقاله مهدي مهدويان عضو هيئت علمي رشته برق و الکترونيک دانشگاه آزاد اسلامي واحد نايين با عنوان «آناليز فضاي حالت پيشبرد پايداري سيستم قدرت با استفاده از جبران ساز استاتيلي سنکرون » در خردادماه سال جاري در سمينار Con-ECTI  کشور تايلند پذيرش و توسط ايشان ارائه شد.

جلسه روساي کانون هاي فارغ التحصيلان
 منطقه 6 برگزارشد
دزفول - خبرنگار آفرينش

نشست روساي کانون هاي فارغ التحصيلان منطقه 6 در واحد ماهشهر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش، دراين نشست سيدعلي مقدسي نيا رئيس کانون فارغ التحصيلان منطقه 6 با اشاره به برنامه هاي سال جاري اين کانون گفت: ارتقا بخشي خدمات به اعضاي کانون و توسعه فعاليت ها و نيز تلاش براي ايجاد زمينه هاي لازم براي ارائه خدمات بيشتر به اعضا» از اولويت هاي کانون است.
وي افزود:  ظرفيت هاي علمي اعضاي کانون به عنوان بخشي از توانمندي اين کانون است که با بهره گيري و جهت دهي آن مي توان زمينه بروز خلاقيت ها و حلقه اتصال بين فارغ التحصيل و دانشگاه را بوجود آورد و بستر لازم را براي انحام طرح هاي پژوهشي بوجود آورد.
وي از تلاش هاي سال گذشته دفاتر کانون تجليل کرد و موفقيت هاي حاصله را ثمره تلاش و همدلي اعضا دفاتر کانون در واحد دانست. مهندس نيلساز دزفولي  معاون دانشجويي واحد ماهشهر با اشاره به حضور فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي درعرصه هاي صنعتي و توليدي کشور و به ويژه منطقه صنعتي ماهشهر نيز گفت: استفاده از توان و اندوخته علمي اين افراد مي تواند پشتوانه قابل قبولي براي اجراي برنامه ها و پيشرد اهداف کانون باشد.
درادامه اين مراسم روساي کانون هاي فارغ التحصيلان واحدهاي منطقه 6 درخصوص مشکلات حوزه فعاليت و نيز رفع آن راهکارهاي اجرايي و نظرات و پيشنهادات خود را بيان نمودند.
درپايان اين نشست ازسوي کانون فارغ التحصيلان واحد ماهشهر هدايايي به روساي کانون اهدا» شد و نيز با اهدا لوح تقدير از زحمات معاون داتشجويي اين واحد تجليل به عمل آمد. بازديد از دفاتر خدمات آموزشي وابسته به اين کانون در ماهشهر و صرف ناهار ازديگر برنامه هاي اين نشست يکروزه در واحد ماهشهر بود.

سمينار خلاقيت، حل مساله و  TRIZ
 در واحد نراق برگزار شد
همايش خلاقيت، حل مساله و TRIZبه همت معاونت پژوهشي و انجمن علمي مهندسي صنايع در تالار علامه نراقي اين دانشگاه برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد نراق، دراين سخنراني علمي مهندس يوسفي عضو هيئت علمي واحد نراق به ارائه سخنراني پرداخت. يوسفي ابتدا به تعريف خلاقيت و نوآوري اشاره کرد.
وي خلاقيت را به معني خلق ايده و حل مساله دانست و از نوآوري به عملياتي کردن و ايجاد نفع اقتصادي تعبير کرد. عضو هيئت علمي واحد نراق افزود: روش TRIZ مسائل را حل مي کند بدون آنکه کمترين هزينه را داشته باشد، اين روش بيشتر روي روش هاي حل مساله تاکيد مي کند.
وي سپس به انواع مساله اشاره کرد که شامل مسايل عادي يا بسته و مسايل باز مي باشد. وي افزود: مسايل باز مسايلي هستند که الگو و قواعد و فرمول آن شناخته شده است، اما در مسائل باز روش هاي حل مساله ناشناخته مي باشد و TRIZبه دنبال حل چنين مسائلي است.
وي افزود: در روش TRIZ تفکر سيستمي وجود دارد و ايده آل گرايي غالب است و مجموع سودي که در نهايت در اين روش حاصل مي شود بر ضرر آنکه يکي از اين ضررها هم مي تواند هزينه باشد غلبه مي کند. در ادامه مهندس يوسفي قوانين موجود در روش TRIZ را برشمرد و با ارائه فيلم ها و اسلايدهاي مختلف روش هاي حل مساله توسط TRIZ را نشان داد.

نمايشگاه يک روزه "عکس و مکث" در واحد اسلامشهر برگزار شد
دکتر علي بدرقه رئيس واحد اسلامشهر به همراه جمعي از معاونان اين واحد دانشگاهي از اولين نمايشگاه آثار و دستاوردهاي دانشجويان رشته گرافيک ارتباط تصويري اين واحد تحت عنوان "عکس و مکث" بازديد و فعاليت هاي دانشجويان رشته گرافيک ارتباط تصويري واحد اسلامشهر را در سطحي بسيار بالا ارزيابي نمودند.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد اسلامشهر، به همت دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر و با همکاري اداره روابط عمومي اين واحد دانشگاهي نمايشگاهي از آثار دانشجويان رشته گرافيک ارتباط تصويري (در طي يک ترم گذشته) تحت عنوان "عکس و مکث" در اين واحد دانشگاهي برپا و در معرض ديد عموم دانشگاهيان واحد اسلامشهر قرار گرفت.
دکتر فرشته نويدي مجد رئيس دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر ضمن ابراز خرسندي از برگزاري مطلوب اولين نمايشگاه آثار و فعاليت هاي دانشجويان رشته گرافيک ارتباط تصويري اين واحد، از حمايت هاي رئيس واحد اسلامشهر و توجه ويژه وي به خلاقيت و کارآفريني دانشجويان و پرورش متخصصيني کارآمد تقدير نموده و برگزاري نمايشگاه هاي اينچنين را جزو لاينفک و ضروري فعاليت هاي هنري دانشجويان گروه هنر دانست که تبلور فن، هنر و خلاقيت آنان است.
رئيس دانشکده هنر واحد اسلامشهر برخورداري از تکنيک هاي متفاوت عکسبرداري (نظير اپن فلش، بازي با ديافراگم، بازي با سرعت، نورپردازي در آتليه و...)، اعمال سليقه هاي مختلف و نحوه نگرش و برداشت هاي دروني شرکت کنندگان در آثار ارائه شده را نشان از روح بلند پرواز آنان دانست و از اساتيد اين دانشکده در پرورش هرچه بيشتر استعدادهاي دانشجويان تقدير نمود.
گفتني است درخاتمه اين نمايشگاه يک روزه، فريبا ناجي به نمايندگي از دانشجويان رشته گرافيک ارتباط تصويري واحد اسلامشهر، ضمن تقدير از مسئولان واحد اسلامشهر، تعدادي از آثار برگزيده دانشجويان را به رسم يادبود به رئيس واحد و اداره روابط عمومي اين واحد دانشگاهي اهدا نمود.


 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته