جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3623


مقاله


اخبار کوتاه هنري


"هفت دقيقه تا پائيز" سکوي پرش يک فيلمساز تجربي


نيکلاس کيج و نيکول کيدمن همبازي مي شوند


ميرمهدي موسيقي «ديوار» را مي سازد


آغاز ثبت نام دوره هاي ويژه تابستاني در فرهنگسراي رسانه


اخبار هنري


 مقاله  

 

رنگ در معماري داخلي
اولين مشخصه ي رنگ (نام رنگ) است و آن نامي است که هر رنگ را با آنمي شناسند (قرمز-زرد-آبي-سبز) . معماري داخلي ترکيب ماهرانه عناصر با يکديگر است، مثل: رنگ،فرم،سايه،شکل و حتي خود سازه.
در يک طراحي معماري داخلي معمولا به رنگ خيلي کم اهميت داده مي شود، ولي بايد اين را در نظر داشت که رنگ روح و احساس در فضا ايجاد مي کند، پس بايد به رنگ به عنوان يک عنصر اصلي نگاه کرد.
يک طرح موفق در رنگ بايد پاسخگوي کليه ي اهداف در فضا باشد،نقش هاي موثر رنگ مي تواند: ايجاد فضاي عاطفي و آرامش بخش، ايجاد توجه در يک قسمت، بزرگ و يا کوچک نشان دادن محيط و يا حتي جدا کردن يک قسمت از قسمت ديگر باشد. اين را نبايد فراموش کرد که هنگام انتخاب رنگ بايد حال و هواي محيط را نيز در نظر داشت، و اين موضوع نقطه ي آغازي براي تصميمات ما مي باشد.
هميشه رنگ هاي روشن باعث آرامش نمي شوند و هميشه مناسب نيستند در بعضي مواقع رنگ هاي گرم و تند نيز باعث جذابيت و هارموني آرامش بخش مي شوند، البته رنگ هاي تيره و گرم نبايد چيره شوند، رنگ هاي قوي تر بايد به مقدار کمتر استفاده شود.
موقعيت جغرافيايي و جهت تابش نور تاثير زيادي در انتخاب رنگ مي تواند داشته باشد، زيرا شدت نور در فصل هاي مختلف باعث مي شود که رنگ به حالت هاي مختلف ديده شود.
اين را در نظر داشته باشيد که اگر از فضايي به فضاي ديگر برويد که رنگ هاي مختلف داشته باشد احساس شخصي شما هم متفاوت مي شود، پس با توجه به اين مي توان در منزل حال و هواي متفاوت ايجاد کرد.
رنگ ها از نظر روان شناسي
آبي: عمق و ژرفا دارد، رنگي است الهي و آرامش بخش - سمبل جاودانگي و پايداري و داراي تقدس.  مزه ي آن شيرين است و درون گرا مي باشد.
 قرمز: سمبل شهادت و رنگ عشق - نمادي از زندگي، هيجان، قدرت و شور انقلابي. مزه ي آن شيرين و کمي ترش است . برون گرا مي باشد.
زرد: سطحي و بدون عمق - رنگ شادي آفرين، داراي هيجان، بي خوابي و اضطراب - رنگي است مادي و زميني، نشانه ي دانش و معرفت. مزه ي آن ترش مي باشد.
سبز: رنگي است معتدل و سرد که در آن نوعي آرامش، اميد و جاودانگي ديده مي شود. مزه ي آن نه شيرين است و نه شور، کمي بي مزه و کمي گس مي باشد.
نارنجي:  رنگي است جوان و شاداب، رنگ ميوه هاي تازه رسيده، اگر با کمي سفيد مخلوط شود بلوغ زنانه و اگر با کمي سياه مخلوط شود بلوغ مردانه دارد.
 بنفش: رنگ بي اختياري و مرموزي است. جهت مورب رنگ ها حرکت مي کند و نظر انسان را به سوي عمق تابلوهاي رنگ روغن جلب مي کند.
ثمينه کودرزي- دانشگاه آزاد اسلامي-تهران غرب


  اخبار کوتاه هنري  

 

 يک جهان جام در دستان محرابي
نمايش هاي ويژه جام جهاني 2010 با عنوان "يک جهان جام" توسط فريدون محرابي کارگرداني مي شود.
محرابي کارگردان و همچنين بازيگر اين مجموعه به خبرنگار ما گفت:"يک جهان جام" 32 قسمتي و به مناسبت جام جهاني فوتبال  در مرکز هنرهاي نمايشي راديوتوليد شده که کارگرداني آن برعهده من است . اين مجموعه درارتباط با کشورهاي ميهمان 2010 جام جهاني هستند که در شش قسمت سوم آن،داستان ها درخصوص کشورهاي مکزيک،پاراگوئه،آرژانتين،الجزاير،سوئيس وکره شمالي هستند.
وي به فضاي داستاني اين مجموعه نمايشي - ورزشي پرداخته وافزود:درهر قسمت نمايش به داستاني درخصوص فوتبال وجام جهاني درآن کشوريا زندگي فوتباليست هاي آن کشور پرداخته مي شود.
کارگردان و بازيگر نمايش هاي راديويي در ادامه ويژگي "يک جهان جام" رامورد بررسي قرارداده و خاطر نشان کرد:اين مجموعه با اينکه در ارتباط با ورزش فوتبال و جام جهاني است اما درام بسيار قوي وقدرتمندي دارد واين نکته نشان مي دهد مرکز هنرهاي نمايشي راديو پتانسيل کار برموضوعات مختلف و متنوع را دارد که بايد بيشتر مورد توجه واقع شود. وي درادامه متذکر شد:نمايش هاي راديويي با موضوع ورزشي براي اولين بار دراين مرکز توليد وضبط مي شوند که طرح اوليه آن توسط مجيد نظري نسب ارائه شد وبه تصويب رسيد.
محرابي خصوصيات ديگر "يک جهان جام" را بيشتر مورد توجه قرار داده وگفت:موضوعاتي که براي نمايشي کردن بحث جام جهاني فوتبال در نظر کرفته شده،کاملا به روز است ودر آن داستان نام آوران فوتبال امروز جهان به درام تبديل شده اند;ديه گومارادونا،ليونل مسي،پارک جي لونگ،ديديه دروگبا و... ازجمله اين شخصيت هاهستند و داستان آنها در شش قسمت سوم کاربه صورت نمايش راديويي درآمده است.
وي که خود به عنوان بازيگر دراين نمايش ها حضوردارد،برخي ازبازيگران اين 6 قسمت را چنين نام برد:مجيد حمزه،عبدالعلي کمالي،سعيده فرضي،شمسي صادقي،مهدي نميني مقدم،سينا نيکو کار،مينوجبار زاده و ... برخي از بازيگران "يک جهان جام" هستند. هنرمند جوان مرکز هنرهاي نمايشي راديو درخصوص موسيقي انتخابي براي اين مجموعه نمايشي اظهار کرد:شهريار کرمي که تهيه کنندگي اين اثررا عهده داراست در انتخاب موسيقي نمايش نهايت دقت و وسواس را به خرج داده و موسيقي 30 کشور را جمع آوري کرده ومتناسب با داستان همان مليت از آن موسيقي  بهره برده است،اين امر موجب شده تا نمايش ها بيشتر به واقعيت نزديک شوند وبدين ترتيب فرهنگ مختص هر کشور حفظ شود. ياد آور مي شود:يک جهان جام همه روزه درساعت 18 از شبکه ورزش تا پايان جام جهاني فوتبال 2010 آفريقاي جنوبي ميهمان علاقمندان فوتبال است.

فرهنگ سراي شفق برگزار مي کند
حراج آثار هنري دانشجويان و هنرمندان
پنجمين نمايشگاه « حراج آثار هنري فارغ التحصيلان و دانشجويان هنر- » اکسپوي هنري -  با هدف ايجاد بستري مناسب جهت عرضه و فروش آثار هنري دانشجويان رشته هنر، امروز 27 خرداد در نگارخانه شفق برپا مي شود.
به گزارش روابط عمومي فرهنگ سراي شفق، در اين نمايشگاه دانشجويان رشته هنر، فارغ  التحصيلاني که حداکثر چهار سال از اتمام تحصيلات آنها مي گذرد و دانش آموزان سال آخر هنرستان آثار هنري خود را به حراج مي گذارند.
در اين نمايشگاه 50 هنرمند، 165 اثر به نگارخانه شفق ارسال کردند که در نهايت 50 اثر از 19 هنرمند براي حراج انتخاب شدند. اين آثار با حضور هنرمند و کارگروه تخصصي حراج،  قيمت گذاري شده و پس از عرضه در نمايشگاه به بالاترين قيمت فروخته مي شوند. گفتني است، اولين حراج آثار هنري فارغ التحصيلان و دانشجويان هنر 28 آبان سال گذشته در نگارخانه شفق برگزار شد.  علاقه مندان به بازديد و خريد از اين نمايشگاه مي توانند امروز از ساعت 14 تا 20 به نگارخانه شفق واقع در  خيابان سيدجمال الدين اسدآبادي خيابان 21 بوستان شفق، فرهنگ سراي شفق  مراجعه کنند و يا جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 19-88554016 تماس بگيرند.
          
«فرمانده من» به چاپ چهل و دوم رسيد 
چاپ چهل و دوم کتاب «فرمانده من» توليد دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري از سوي انتشارات سوره مهر منتشر شد.   به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري، «فرمانده من» شامل داستان هايي از فرماندهان دوران دفاع مقدس است که به قلم نويسندگاني چون رحيم مخدومي،  احمد کاوري، داود اميريان،  علي اکبر خاوري نژاد،  حسن گلچين،  هادي جمشيديان و عباس پاسيار نوشته شده است. «من روز عاشورا برمي گردم»،  «شب هور»، « رمز يا زهرا (س)»، « فسيتوال انفجار و گلوله»، « مثل گل سرخ»،  «عقد آسماني» و «مسيح کردستان» عنوان قصه هاي اين مجموعه است.اين مجموعه نخستين بار سال 1369 به چاپ رسيده بود و هم اکنون نيز چاپ 42 آن از سوي انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شده است.
چاپ چهل و دوم کتاب «فرمانده من» در 102 صفحه، قطع پالتويي و شمارگان 2500 نسخه با قيمت 1500 تومان منتشر شد.


  "هفت دقيقه تا پائيز" سکوي پرش يک فيلمساز تجربي  

مهر : عليرضا اميني در فيلم سينمايي "هفت دقيقه تا پائيز" مانند "استشهادي براي خدا" مطابق با معيارهاي سينماي حرفه اي حرکت کرده و در روايت قصه و جذب مخاطب موفق بوده است.
 عليرضا اميني از نسلي است که فيلمسازي را با گرايش به سينماي ضدقصه و تجربي شروع کردند، نسلي که با هر فيلم آزمون و خطا مي کرد تا به فضاي دلخواهش برسد. فيلمهاي ابتدايي اميني تمام مولفه هاي آشناي اين نوع سينما را داشت، در اين آثار قصه به مفهوم کلاسيک وجود نداشت، فيلمبرداري در محيط واقعي و معمولا شرايط سخت انجام مي شد و نقش ها را بيشتر نابازيگران ايفا مي کردند.
اميني جوان در "نامه هاي باد" که نخستين فيلمش بود توانست خود را به عنوان يکي از استعدادهاي اين نوع سينما مطرح کند، کارگرداني که صرفا مقلد سبک فيلمسازان ديگر نيست و تلاش مي کند مولفه ها و گرايش خود را تجربه کند، نمايش محدود "نامه هاي باد" در جشنواره فيلم فجر مورد توجه منتقدان قرار گرفت. آنها موضوع تازه و متفاوت فيلم را پسنديدند و از آن استقبال کردند.
اما اين ستايش ها باعث فراهم شدن فضا براي اکران عمومي فيلم نشد، موضوع "نامه هاي باد" يکي از مهمترين دلايل براي روي پرده نرفتن فيلم بود. اميني دو فيلم بعدي خود را بازهم در حال و هوا و فضاي "نامه هاي باد" ساخت و آنها هم سرنوشتي مشابه با نخستين ساخته اش پيدا کردند. البته منتقدان ديگر "کنار رودخانه" و "دانه هاي ريز برف" را نپسنديدند. هر دو فيلم سالها بعد در سکوت خبري روي پرده رفتند اما نمايش محدود آنها واکنشي در پي نداشت.
اميني در "زمان مي ايستد" سعي کرد تجربه گري هايش را به سممت سينماي اجتماعي و داستاني سوق بدهد، براي اولين بار از بازيگري شناخته شده در نقش اصلي استفاده کرد. هانيه توسلي در "زمان مي ايستد" حضوري دلنشين داشت و توانست سرنوشت تراژيک دختر جوان در سفري دشوار و شرايطي تلخ را به مخاطب منتقل کند.
اما ريتم ملال آور و داستان يک خطي و بي اوج و فرود فيلم کمي مخاطب را آزار مي داد. حتي حضور بازيگر شناخته شده اي مثل توسلي هم باعث فراهم شدن شرايط براي اکران فيلم نشد. در اين سالها ديگر منتقدان هم از اميني قطع اميد کرده بودند و او را نمونه اي از بسيار فيلمسازاني مي دانستند که براي رضايت جشنواره هاي خارجي فيلم مي سازند و نه توفيق داخلي دارند نه محبوبيت در جشنواره هاي خارجي.
بعد از اين فيلم، اميني فيلم ويدئويي "فقط چشماتو ببند" با موضوعي اجتماعي و حساس ساخت که آنها نمايشي نداشت، هرچند گاهي خبرهايي درباره نمايش آن  درشبکه ويدئويي به گوش مي رسيد. اما ساخت فيلم سينمايي "استشهادي براي خدا" آغاز دوره اي تازه براي اميني بود.
او اين فيلم را در فضايي نسبتا حرفه اي ساخت. سعيد حاجي ميري تهيه کننده فيلم سعي کرد شرايطي را فراهم کند تا اميني مانند يک کارگردان حرفه اي با فيلمنامه اي آماده و بازيگران حرفه اي کار کند. نقش اول فيلم را جمشيد هاشم پور بازي کرد که نقشي متفاوت پس از سالها در کارنامه اش بود.
"استشهادي براي خدا" موضوع متفاوت و جذاب داشت که با کارنامه و فيلمهاي قبلي اين کارگردان جوان فرق مي کرد . "اسشتهادي براي خدا" رشد تکنيکي و مهارتهاي اميني را نشان مي داد. فيلم اگرچه جذاب بود و منتقدان آن را پسنديده بودند و اکران موفقي در جشنواره داشت اما در اکران عمومي موفقيتي به دست نياورد.
با اين پشتوانه اميني "هفت دقيقه تا پائيز" را با تهيه کننده اي حرفه اي ساخت. فيلم ادامه مسيري بود که با "استشهادي براي خدا" شروع کرده بود. تلفيق سينماي حرفه اي و تجربي و جدي گرفتن داستان گويي و کار با بازيگر شناخته شده. نقش اصلي فيلم را هديه تهراني ايفا کرد که حضورش پس از سالها در فيلمي از کارگرداني جوان نشان مي داد، "هفت دقيقه تا پائيز" فيلمنامه جذابي دارد. اميني با اين فيلم گرايشش در ساخت درام هاي اجتماعي را نشان داد و تصويري از مناسبات اجتماعي را به تصوير کشيد. در کنار اين روايت او تراژدي سرنوشت تلخ دو خانواده را مطرح کرد که ابعادي تکان دهنده به قصه مي داد. "هفت دقيقه تا پائيز" اگرچه در لحظاتي يادآور "درباره الي" است اما نشان دهنده مهارت و رشد توانايي حرفه اي اين کارگردان است. اين فيلم مي تواند طلسم پرفروش نبودن فيلمهاي اميني را بشکند و زمينه فعاليت بيشتر او با تهيه کننده ها را فراهم کند، شايد "هفت دقيقه تا پائيز" ادامه مسيري نيست که اميني هشت سال قبل در سينما شروع کرد اما فرجامي خوش براي سينماگري است که تنها به جشنواره هاي خارجي نمي انديشد و به دنبال دغدغه هاي اجتماعي خود است. اکران فيلم سينماي "هفت دقيقه تا پائيز" تهيه کنندگي جمال ساداتيان و بازي هديه تهراني، حامد بهداد، خاطره اسدي و محسن تنابنده از امروز چهارشنبه شروع  مي شود.


  نيکلاس کيج و نيکول کيدمن همبازي مي شوند  

نيکلاس کيج و نيکول کيدمن دو بازيگر هاليوود در فيلمي به کارگرداني جوئل شوماخر نقش آفريني مي کنند.
به گزارش مهر از ورايتي " ورود غير قانوني" عنوان يک اکشن ماجراجويانه است که کيج و کيدمن در آن نقش يک زوج ميانسال را بازي مي کنند.
استوديوي ان يو ايميج/ ميلنيوم که تهيه فيلم را بر عهده دارد زمان آغاز فيلمبرداري را ماه اوت ( مرداد) و مکان فيلمبرداري را لوئيزيانا اعلام کرده است.
فيلمنامه " ورود غير قانوني" که کارل گايدوسک و ايلاي ريچبرگ آن را نوشته اند داستان زوجي ميانسال را روايت مي کند که توسط چهار آدم رباي خشن ربوده مي شوند و با ماجراهاي پيچيده اي دست و پنجه نرم مي کنند.
اين چهارمين باري است که نيکلاس کيج در فيلمي از محصولات ان يو ايميج / ميلنيوم به ايفاي نقش مي پردازد.او پيش از اين در فيلم هايي چون  "خشمگين بران" ، " ستوان بد" و " مرد حصيري" از آثار اين استوديو بازي کرده بود.
ماه آينده فيلم " شاگرد جادوگر" با حضور کيج اکران مي شود و کيدمن نيز کمدي رمانتيک "دنبالش باش" را در نوبت نمايش دارد.


  ميرمهدي موسيقي «ديوار» را مي سازد 

 با انجام تدوين فيلم سينمايي تلويزيوني «ديوار» به کارگرداني ماني حقيقي، سازنده موسيقي فيلم مشخص شد.
سيامک پورشريف تهيه کننده در گفت و گو با  فارس گفت: تدوين فيلم توسط ماني حقيقي (کارگردان) انجام مي شود و به زودي محسن ميرمهدي براي ساخت موسيقي فيلم به ايران خواهد آمد.
وي ادامه داد: وي در آلمان تحصيل کرده و سال هاست در اين کشور زندگي مي کند و يکي از فعالان موسيقي به شمار مي آيد، زماني که براي فيلمبرداري در آلمان به سرمي برديم، مذاکراتي براي ساخت موسيقي با وي انجام داديم زيرا او سال هاست در آلمان زندگي کرده و بهترمي تواند با فضاي فيلم ارتباط برقرار کند و موسيقي مناسب را براي فيلم آماده نمايد.
«ديوار» در برلين و هامبورگ به صورت HD تصويربرداري شده است. تدوين فيلم در آلمان توسط ماني حقيقي آغاز شد و قسمت اعظم آن انجام شده است
مسعود رايگان (پدرحميد) نقش اول فيلم را بازي مي کند و تانيا فورنارو (همسرحميد)، نويد اخوان (حميد) و مهدي معين زاده از ديگر بازيگران اصلي اين فيلم به شمار مي آيند، اکثر بازيگران فيلم آلماني هستند و درتهران مهوش وقاري و هدي زين العابدين طباخ به ليست بازيگران فيلم اضافه شدند.
«ديوار» داستان پدر و پسري است که سال ها يکديگر را نديده اند. پسر در نوجواني به اصرار پدر عازم آلمان شده و هم اکنون آنجا صاحب خانواده است. طي سفر پدر به آلمان، سو»تفاهماتي به وجود مي آيد و حضور او باعث ايجاد تغيير و تحولاتي در زندگي پسر مي شود.
تعدادي از عواملي که در ساخت فيلم همکاري دارند، عبارتند از:
نويسنده فيلمنامه: فرهاد توحيدي/ کارگردان: ماني حقيقي/ تهيه کننده: سيامک پورشريف/  مدير تصويربرداري: محمدرضا سکوت/ صدابردار: حميد توکليان/ دستيار اول کارگردان: سحر مصيبي/ برنامه ريز و مدير توليد در ايران: اميررضا مکين/ مدير توليد در آلمان: احسان جعفري/ طراح صحنه و لباس : هانس ماکس /منشي صحنه : مرجان تاجيک/ عکاس : اختر قاسمي/ دستياران تصويربردار : مهران ممدوح ، ابراهيم اشرفي ، امير پرچمي.
سيامک پورشريف «ديوار» را به سفارش گروه اجتماعي مرکز سيما فيلم تهيه و توليد مي کند.
ماني حقيقي تاکنون فيلم هايي چون «آبادان»، «کارگران مشغول کارند» و «کنعان» را کارگرداني کرده است .


  آغاز ثبت نام دوره هاي ويژه تابستاني در فرهنگسراي رسانه 

فرهنگسراي رسانه به منظور پرکردن بخشي از اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان، دوره هاي آموزشي"روزنامه نگاري و خبرنگاري"، " هنر و رسانه " و " فناوري اطلاعات " را برگزار مي کند .
به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي رسانه ، در اين دوره هاي آموزشي که با حضور اساتيد مجرب دانشگاه برگزار مي شود ، آموزش هاي رونامه نگاري و خبرنگاري در دو سطح مقدماتي و پيشرفته در غالب کارگاه هاي آموزشي همچون مباني رسانه اي ، مباني ارتباطات جمعي در رسانه، مصاحبه ، خبر نويسي ، گزارش ، صفحه بندي گرافيکي ، عکاسي خبري و مقاله نويسي تدريس خواهد شد .در همين راستا ، دوره هاي آموزشي هنر و رسانه ، نظير طراحي ( بصورت ترميک ) رنگ روغن ، گرافيک و کاريکاتور ، طراحي با آبرنگ ، مينياتور ، خوشنويسي و همچنين دوره هاي فناوري اطلاعات مانند دوره هاي icbl ، اينترنت ، فتوشاپ ، گرافيک رايانه اي ، وبلاگ نويسي مقدماتي و پيشرفته ، فلش و اتوکد برگزار خواهد شد
خاطر نشان مي گردد دوره هاي آموزشي فن بيان و گويندگي ، عکاسي خبري ، ويراستاري ، کارگرداني و بازيگري از ديگر دوره هايي هستند که در فرهنگسرا و در تمام رده هاي سني برگزار خواهد شد.
علاقمندان مي توانند جهت کسب اطلاعت بيشتر همه روزه غير از ايام تعطيل از ساعت 8 تا 18 به نشاني ميدان وليعصر (عج)،ابتداي بلوار کشاورز ، نرسيده به تقاطع فلسطين ، پلاک 28 مراجعه و يا با شماره تلفن 88895606 و 88890016 تماس حاصل نمايند .


 اخبار هنري 


توسط گروه   آوازي تهران صورت مي گيرد;
اجراي آثار آهنگسازان حشمت سنجري و
 احمد پژمان در تالار وحدت
گروه آوازي تهران به رهبري فريد عمران لو 10 و 11 تير ماه سال جاري ساعت 21 در تالار وحدت کنسرت مي دهد.
ايلنا: گروه آوازي تهران، 10 و 11 تيرماه در تالار وحدت کنسرت مي دهد.
فريد عمرانلو(رهبر گروه گروه آوازي تهران) در گفت وگو با خبرنگار ايلنا، با اعلام اين خبر گفت: اين کنسرت هردو بخش اجراي آثار آهنگسازان ايراني و خارجي برنامه ريزي شده است.
وي افزود: آثاري از احمد پژمان، شهريار فريوسفي، حشمت سنجري، علي اکبر قرباني و... در بخش امپراتور آهنگسازان ايراني گنجانده شده است. همچنين آثاري از چايکو فسکي، رخمانيف، شوستاکويج و ... نيز در بخش آثار اروپايي اجرا مي کنيم.
به گفته عمرانلو، اين برنامه به دعوت انجمن موسيقي ايران برگزار مي شود و در آن 16 خواننده به همراه سه نوازنده گروه را همراهي مي کنند.
وي افزود: پدرام فريوسفي(نوازنده ويلن)، مهراد ناصحي(کمانچه) و حميد قنبري(سازهاي کوبه) در اجراي اين دو شب حضور دارند.
اين گروه مردادماه در مسابقات جهاني موسيقي چين، حضور خواهد يافت.
ميلاد عمرانلو، سرپرست گروه آوازي تهران، فارغ التحصيل کارشناسي ارشد رشته آهنگسازي از دانشگاه هنر و مدرس دانشگاه است و از سال 1379 همکاري خود را با ارکستر سمفونيک تهران به عنوان نوازنده سازهاي ضربي آغاز کرده و تاکنون در کنسرتهاي متعددي به همراه رهبراني چون لوريس چکناواريان، علي رهبري، شهرداد روحاني، فريدون ناصري، نادر مشايخي و ... شرکت داشته است.
ميلاد عمرانلو در زمينه آهنگسازي از آهنگساز برجسته تاجيکستان طالب خان شهيدي و همچنين احمد پژمان، خيام ميرزازاده، پروفسور ديچکو استفاده کرده است. همچنين دوره هاي class Master رهبري را نيز نزد لوريس چکناويان و ايرج صهبائي گذرانده است.  وي هم اکنون در زمينه آهنگسازي و نوازندگي سازهاي ضربي با ارکستر موسيقي ملي ايران همکاري دارد.

آلبوم  شب کوچه ها با  صداي عليرضا  افتخاري
آلبوم موسيقي "شب کوچه ها"اثري  متفاوت از عليرضا افتخاري با آهنگسازي فريدون خوشنود تيرماه  توسط  موسسه فرهنگي هنري پنج برگ هنر منتشر مي شود.
به گزاش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري پنج برگ هنر،فريدون خوشنود آهنگساز و مدير اين موسسه با اعلام اين خبر گفت : اين آلبوم داراي هشت  قطعه موسيقايي است و فضاي کار يک فضاي تلفيقي( پاپ- سنتي) محسوب مي شود.
 وي افزود: در اين اثر موسيقايي را مولانا، ليلا کسري، شهرام دانش، مشفق کاشاني، عليرضا قزوه وطهمورث پور شير محمد  استفاده شده است.
خوشنود خاطرنشان کرد :در آلبوم موسيقي "شب کوچه ها " قطعه سريال تلويزيوني "به کجا چنين شتابان" که  از ساخته هاي الهام افتخاري( دختر  عليرضا افتخاري) گنجانده شده است .
براساس اين گزارش،فريدون خوشنود تاکنون آثاري مانند عطر مهر،عاشقا سلام عاشقا درود،شکوه عشق،ماه پنهان را با صداي عليرضا افتخاري منتشر کرده است.
براي دريافت اطلاعات تکميلي به سايت موسسه به نشاني اينترنتيwww.pbhonar.comمراجعه کنيد.

همايون اسعديان در گذر هفتم
در برنامه " گذر هفتم " کاري از گروه جامعه راديو ايران که جمعه هاي هر هفته  از ساعت 18 به مدت سه ساعت به طور زنده پخش مي شود ، جمعه 28 خرداد  با حضور همايون اسعديان کارگردان فيلم طلا و مس اين فيلم بررسي مي شود.
 به گزارش روابط عمومي راديو ايران  محوريت برنامه اين هفته معرفي زوج هاي موفق در بخش هاي مختلف برنامه (سينمايي ، ورزشي و گذر مسافران )  است .
در بخش سينمايي  با حضور همايون اسعديان کارگردان فيلم طلا و مس فيلم هاي  موفقي که در حال حاضر روي پرده اکران است  بررسي مي شود. همچنين در بخش ورزشي با توجه به مسابقات جام جهاني 2010 با جواد خياباني گزارشگر موفق فوتبال  گفتگو مي شود .
در بخش " گذر مسافران " ظفر ادريسي و نسيم  يوسفي  زوج موفق ايرانگرد ايراني در مورد سفر  با همسر و اعضاي خانواده  صحبت مي کنند. از کارشناسان اين برنامه مي توان به  حضور  احسان علي خواني ، آرش ظلي پور ، رضا امير احمدي اشاره کرد.
مرسده بابايي مشاور سردبير ، مهدي زري باف سردبير ، محمد بخشايش تهيه و فاطمه نيرومند گوينده اين برنامه مي باشند.

برنامه نمايشگاه هاي نگاه گذر شهيد بهشتي اعلام شد
نمايشگاه آثار خوش نويسي کوروش مظفر بيگي در نگاه گذر مترو شهيد بهشتي بر پا شده است. به گزارش روابط عمومي فرهنگ سراي مترو، در اين نمايشگاه 30 اثر نفيس خوش نويسي و خط  استاد کوروش مظفر بيگي هنرمند برجسته کشور به نمايش گذاشته شده است. عنوان آثار خوش نويسي ارائه شده را آياتي از قرآن مجيد و اسما» جلاله و نيز احاديثي از پيامبر (ص) و ائمه معصوم (ع) تشکيل داده که با ذوق و علاقه هنري با خط نستعليق تهيه و نگاشته شده اند.
همچنين، نمايشگاهي از تابلوهاي خراش روي فلز، برجسته کاري و نقاشي روي مس خانم ثريا رودگريان با موضوع تاريخ قديم ايران در همين نگاه گذر بر پا شده است.
اين نمايشگاه ها به همت فرهنگ سراي مترو و شرکت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه تا پايان خرداد ماه در معرض ديد علاقه مندان و هنرمندان مي باشد.
شايان ذکر است علاقه مندان جهت بازديد مي توانند به آدرس: ايستگاه مترو شهيد بهشتي  فرهنگ سراي مترو مراجعه نمايند.

 ايستگاه هاي شادمانه 
فرهنگسراي خاتم ، به منظور غني سازي اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و شکوفايي خلاقيت و تواناييهاي بالقو آنان ، ايستگاههاي خلاقيت کودکان را برگزار مي کند.
به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 18، اين ايستگاهها با اجراي برنامه هاي شاد و متنوع از جمله اجراي مسابقه نقاشي ، مسابقه حضوري ، شعر خواني و نمايش فيلم ويژه کودکان و ... همه روزه از 9 تا 11 صبح برگزار مي گردد.
علاقه مندان براي گذراندن اوقاتي خوش مي توانند به نشاني: شهرک وليعصر، خ حيدري جنوبي ، خ شهيد پژاند ، بوستان لواساني مراجعه ويا با شماره تلفن 66207068 تماس حاصل نمايند.


 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته