جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3638


اخبار کوتاه هنري


اخبار کوتاه هنري

با بازي سروش صحت، مهران رجبي و صابر ابر;
رضويان با «تابستان عزيز» به جشنواره کودک مي رود


مختاباد در آذربايجان مي خواند


تله فيلم «همه چي روبراهه» جمعه روي آنتن شبکه يک

رونمايي از ژورنال مدل هاي تاييد شده توسط وزارت ارشاد
به زودي ژورنال هاي مدل موي ايراني منتشر و رونمايي مي شود


 اخبار کوتاه هنري 


 اجراي نمايش آپارتمان شماره13 درفرهنگ سراي آفتاب

فرهنگسراي آفتاب  باهدف ترويج  فرهنگ آپارتمان نشيني و همسايه داري  "نمايش آپارتمان شماره 13" را به کارگرداني عليرضا ترمان  اجرامي کند . به گزارش روابط عمومي فرهنگ سراي آفتاب ،اين نمايش به منظور ارائه شيوه هاي مناسب بازي ، تفريح وسرگرمي وايجاد فضايي آرام و شاد با رعايت حقوق همسايگان و قوانين آپارتمان نشيني براي شهروندان برگزارمي شود .علاقه مندان مي توانند جهت حضور دراين برنامه تا 17 تير ساعت 18 به نشاني خيابان شريعتي روبه روي شهيد کلاهدوز کوچه امامزاده فرهنگ سراي آفتاب مراجعه نمايند تلفن 22646914 

چگونگي حفظ سلامت در فصل تابستان

همزمان با فرا رسيدن فصل تابستان و تغييرات آب و هوايي نشستي با عنوان " چگونگي حفظ سلامت در فصل تابستان" در فرهنگ سراي شفق برگزار مي شود. به گزارش روابط عمومي فرهنگ سراي شفق، اين نشست به همت کانون طب سنتي فرهنگ سراي شفق، امروز 15 تير ساعت 15 تا 17 بصورت رايگان در اتاق آبي فرهنگ سراي شفق برگزار مي شود.تاثيرات تغيير فصل بر بدن انسان، حساسيات رايج در فصل تابستان و نحوه برخورد با آنها ، بيماريهاي اين فصل، نشانه هاي بيماري در فصل تابستان، اهميت رژيم غذايي در گروه هاي سني مختلف همزمان با رسيدن فصل تابستان و  تغيرات مزاجي افراد در اين فصل موضوعاتي هستند که دکتر مرجان ساعتي، دبير کانون طب سنتي فرهنگ سراي شفق به بررسي آنها مي پردازد.علاقه مندان جهت شرکت در اين نشست مي توانند در تاريخ ياد شده به فرهنگ سراي شفق واقع در خيابان سيدجمال الدين اسدآبادي، خيابان21 بوستان شفق، فرهنگ سراي شفق مراجعه کنند و يا جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 9-88554016  تماس حاصل نمايند.

سايبان عدالت فرهنگي
 
فرهنگسراي بهاران با مشارکت مديريت فرهنگي هنري منطقه هجده، به منظور شناسايي معضلات و آسيب هاي اجتماعي شهروندان برنامه سايبان عدالت فرهنگي را برگزار مي کند. به گزارش روابط عمومي مديريت فرهنگي هنري منطقه هفده ، اين طرح با هدف کاهش آسيب ها و معضلات اجتماعي در سطح محلات مناطق و با اجراي برنامه هاي متنوع برگزار مي شود.گفتني است با توجه به مشکل اعتياد در سطح منطقه اولين برنامه اين طرح با حضور کارشناسان ترک اعتياد و جلسه پرسش و پاسخ و اجراي نمايش درامروز  15 تيرماه ساعت 18 الي 20 برگزار مي گردد.علاقه مندان به منظور بهره مندي از اين برنامه مي توانند به فرهنگسراي خاتم به نشاني :  شهرک وليعصر ، انتهاي خيابان حيدري جنوبي، خيابان ساسان پژاند، بوستان لواساني، سالن آمفي تئاتر فرهنگسراي خاتم مراجعه و به منظور کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي 66231119 تماس حاصل نمايند.  
 
پزشکان نوازنده روز پزشک کنسرت مي دهند

 کنسرت گروه موسيقي پزشکان همزمان با روز پزشک آبان ماه سال جاري برگزار مي شود. در اين کنسرت که آبان ماه برگزار مي شود، گروه موسيقي پزشکان به اجراي قطعاتي از موسيقي ايراني مي پردازند. در اين برنامه که از سوي کانون پزشکان خانه موسيقي برگزار مي شود، علاوه بر اجراي کنسرت ، سخنراني هايي نيز در خصوص موسيقي درماني انجام مي گيرد. بنابراين گزارش،  برنامه هاي روز پزشک که آبان ماه سال جاري برگزار مي شود، در جلسه کانون پزشکان خانه موسيقي به تصويب رسيده است. جلسات کانون پزشکان خانه موسيقي چهارشنبه آخر هر ماه در محل اين خانه برگزار مي شود.

تصويربرداري فيلم « قصه رحمت» آغاز شد

« قصه رحمت» عنوان نخستين تجربه بلند مسعود طاهري، نويسنده و کارگردان، در اطراف ساري  جلو دوربين رفت. به گزارش روابط عمومي اين فيلم، « قصه رحمت» توسط احمد شادلويي به صورت خصوصي تهيه مي شود و تصويربرداري آن از پنجم تير ماه در روستاي "پلسک" توابع ساري، آغاز شده است. مسعود طاهري درباره  داستان اين فيلم گفت: « قصه رحمت» با هنرنمايي محمود راسخ فر، ليلا عزيزي، رامين ابوالفتحي، علي وفايي نژاد، احمد گويا، مرجان محمدي، حميد بوربور، داستان زندگي مردي به نام رحمت را روايت مي کند که پس از گم شدن گاوش دچار آشفتگي هاي روحي و اعتقادي مي شود و در اين ميان فرصتي دست مي دهد تا به بازنگري مناسباتش با خانواده و اطرافيان خود بپردازد. وي افزود: اين فيلم به دنبال به تصوير کشيدن باورها و انگاره هاي اعتقادي مردم روستاهاي شمال ايران و تاثير آن بر زندگي آنهاست. از ديگر عوامل اين فيلم مي توان به وحيد مهويدي تصويربردار، محمد مجدزاده دستيار اول کارگردان و برنامه ريز، مهدي افجه صدابردار، حميد داس دار و محمدرضا اصفهاني صدابردار، سيد مهدي هاشمي مسوول تدارکات، اشاره کرد. مسعود طاهري که پيش از اين توليد چند فيلم  مستند را در کارنامه خود دارد « قصه رحمت» را براي شرکت در جشنواره فجر آماده مي کند.
 
قبل از نمايش بين المللي;
فيلم زندگي اوباما در منطقه منتنگ جاکارتا
در اندونزي اکران شد

 فيلم «اوباما کودک منتنگي» با موضوع داستان کودکي «باراک اوباما»، رييس جمهور آمريکا در اندونزي به نمايش درآمد.به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، فيلم «اوباما کودک منتنگي» که از چهارشنبه گذشته در اندونزي به نمايش درآمده، چهره اي متفاوت از رييس جمهور آمريکا ارائه مي دهد اين فيلم داستان سال هاي کودکي «باراک اوباما» از 1967 تا 1971 ميلادي را به تصوير مي کشد که در منطقه منتنگ جاکارتا در اندونزي با مادر و پدرخوانده اش زندگي مي کرده است. «دامين دماترا»، يکي از کارگردانان اين فيلم در مصاحبه با خبرگزاري فرانسه گفت: اين فيلم چهره اي از رييس جمهور آمريکا را نمايش مي دهد که براي آمريکايي ها بسيار عجيب و غريب است. «دماترا» گفت: تماشاگران بالاخص غربي هاي، در اين فيلم با دنيايي متفاوت روبرو مي شوند، آنها اوباما را در حال خوردن خوراک مرغ مي بينند نه همبرگر، آنها همسايه ها و دوستان اوباما را با کلاه هاي مسلمانان مي بينند و برايشان بسيار جالب خواهد بود. وي افزود: در صحنه اي اوباما را که فردي مسيحي است، در حالي خواهيد ديد که همانند مسلمانان عبادت مي کند (نماز مي خواند و سجده مي رود). اين کارگردان آمريکايي گفت: در مصاحبه اي که از نزديک با دوستان و همسايه هاي اوباما داشته ايم مي توانم بگويم که 60 درصد از اين فيلم حقيقت و 40 درصد بقيه تخيلي است. به گزارش خبرگزاري فرانسه، نقش اوباما را در اين فيلم يک ميليون دلاري، «حسن فاروق علي»، کودک 12 ساله آمريکايي بازي کرده است. اين فيلم صد دقيقه اي که يک کمپاني اندونزيايي تهيه کنندگي آن را به عهده دارد، قرار است تا در ماه نوامبر هم زمان با ديدار احتمالي «اوباما» از شهر دوران کودکي اش نيز به نمايش درآيد. بنا براين گزارش، اين فيلم در ماه سپتامبر در سطح بين المللي به نمايش درخواهد آمد.


 اخبار کوتاه هنري 

ميرعلايي مدير عامل بنياد سينمايي فارابي:
نيازمند "وحدت متولي" در سينماي دفاع مقدس هستيم

مديرعامل بنياد سينمايي فارابي گفت: اولين نکته اي که بايد براي پويايي سينماي دفاع قدس در نظر گرفت رسيدن به وحدت نظر بين مسوولين نظامي است تا در کنار هم، پشتيبان واحدي براي سينماي دفاع مقدس باشند. سيداحمد ميرعلايي، مدير عامل بنياد سينمايي فارابي در گفتگو با روابط عمومي يازدهمين جشنواره بين المللي فيلم مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس با بيان اين مطلب افزود: من به آينده سينماي دفاع مقدس بسيار اميدوارم چرا که معتقدم اتفاقي که بنام دفاع مقدس در کشور ما رخ داد هيچگاه فراموش شدني نيست. وي با بيان اينکه احساس نياز به سينماي دفاع مقدس در هيچ يک از سينماگران متعهد افول نخواهد کرد ادامه داد: کساني که فکر مي کنند با عدم توجه به سينماي دفاع مقدس اين سينما کم فروغ مي شود در اشتباه خواهند بود. مدير عامل بنياد سينمايي فارابي خواستار ضرورت برنامه ريزي مشخص براي سينماي دفاع مقدس شد و اضافه کرد: متاسفانه ما در بسياري از فعاليتهاي فرهنگي فاقد برنامه ريزي هستيم حتي، برخي مواقع با برخوردهاي سليقه اي خساراتي را به بار آورده ايم بنابراين اولين نکته اي که بايد براي پويايي سينماي دفاع مقدس در نظر گرفت، رسيدن به وحدت نظر بين مسوولين نظامي است تا در کنار هم، پشتيبان واحدي  براي سينماي دفاع مقدس باشند. وي تاکيد کرد: بنده هم بر اين باورم که سينماي دفاع مقدس نياز به متولي دارد البته متولي که هم ارتش و هم سپاه آن را قبول داشته باشند لذا اين دو بازو بايد در مورد سينماي ذفاع مقدس به نتيجه واحدي براي حمايت از آن برسند. ميرعلايي تصريح کرد: بعد از اتخاذ وحدت نظر ارتش و سپاه در حمايت از سينماي دفاع مقدس، آنگاه مي توان براي اين سينما برنامه ريزي کرد. وي با اشاره به ضرورت توجه به مخاطب در سينماي دفاع مقدس گفت: بايد با رصد درخواست مخاطب و نوع انتظار و انتخاب آنها، اقدام به توليد فيلم هاي دفاع مقدس کنيم تا بتوانيم به نتيجه مورد نظر برسيم. به گفته ميرعلايي، بايد سينماگران عرصه دفاع مقدس به تغيير ذائقه مخاطبين خود توجه داشته باشند و فيلم هايي را در اين ژانر توليد کنند که مورد پسند مخاطب باشد. وي گفت: ما در حال حاظر نيازمند متولي واحد براي سينماي دفاع مقدس هستيم و هرگاه به اين امر دست پيدا کرديم ثبوت آن نيز انجام خواهد گرفت. ميرعلايي در مورد متولي بودن انجمن سينماي دفاع مقدس يادآور شد: اگر قرار است اين انجمن متولي سينماي دفاع مقدس باشد بايد مورد حمايت و تائيد هم ارتش و هم سپاه باشد و اين دو نهاد نظامي بايد وحدت نظر در خصوص متولي بودن انجمن سينماي دفاع مقدس داشته باشند. مديرعامل بنياد سينمايي فارابي، برگزاري جشنواره فيلم مقاومت را در ارتقاي اين سينما بسيار مهم دانست و يادآور شد: برگزاري جشنواره مي تواند در به روز کردن فيلم سازان با مخاطب تاثيرگذار باشد و اهميت موضوع فيلم هاي دفاع مقدس را در ميان مردم زنده نگه دارد از سوي ديگر فيلم سازان اين عرصه در يک رقابت سالم، تشويق به توليد در اين زمينه خواهند شد.

اولين همايش هم انديشي و يکپارچه سازي
برنامه هاي اوقات فراقت منطقه 3

 مديريت فرهنگي هنري منطقه 3 با مشارکت آموزش و پرورش، معاونت اجتماعي فرهنگي و شوراي ياري هاي منطقه 3 اولين  همايش " هم انديشي و يکپارچه سازي برنامه هاي اوقات فراغت شهروندان" اين منطقه رابرگزارمي کند.به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 3،حسن پرويزي اين همايش ضمن اعلام اين خبر گفت با توجه به فرارسيدن فصل تابستان وضرورت توجه به مديريت  اوقات فراغت شهروندان سعي شده با نهادها ومراکز متولي برنامه ريزي داشته باشيم تا ازموازي کاري و اجراي  برنامه هاي تکراري جلوگيري شود.وي شورا ياري هاي محله را با توجه به تعامل دوسويه با شهر وندان درارزيابي پتانسيل هاي محلي حايزاهميت ناميد و گفت: آموزش و پرورش عنصر بسيار موثري در مخاطب شناسي و نياز سنجي شهروندان به خصوص قشرجوان و نوجوان است هميشه معاونت اجتماعي شهرداري با توجه به  رويکرد جديدش  در چندسال اخيرحمايتگرخوبي در برنامه هااست و7 مرکز فرهنگي هنري منطقه 3 بازوان اجرايي قوي دراجراي برنامه هاي تابستاني هستند.او در ادامه اظهار داشت:با توجه به اينکه در چند سال اخير ماه مبارک رمضان مقارن با فصل تابستان شده است فرصت بسيار مناسبي است که در برنامه ها به نيازهاي روحي و معنوي شهروندان توجه بيشتري شود.حسن پرويزي در ادامه گفت: در همين راستا سعي مي شود برنامه هاي امسال در دو فازبرنامه هاي تابستاني و ويژه برنامه هاي ماه مبارک رمضان اجرا شود. او همچنين افزود:برنامه هاي مذهبي بايد به گونه اي برنامه ريزي شود تامخاطب ضمن استقبال و استفاده از آنها بتوانند دراعلام  نيازهايشان مارا ياري کنند ومراکزماراهمان گونه که پايگاههاي مطميني براي درحضوردربرنامه هاي مختلف فرهنگي هنري مي دانند،مکان مناسبي نيز جزي برنامه هاي مذهبي بشناسند.وي تعامل با پايگاه هاي بسيج ، مساجد و ديگر مراکز مذهبي را در اين امر مهم دانست.شايان ذکر جهت اين همايش سه شنبه ساعت 18/30 حضور ميدان منطقه 3 در خانه معلم اين منطقه برگزار خواهد شد.

«رستگاران» به زبان کردي روي آنتن
شبکه جهاني سحر

 مجموعه تلويزيوني «رستگاران» به کارگرداني «سيروس مقدم» با دوبله کردي روي آنتن شبکه جهاني سحر مي رود. با توجه به استقبال گسترده کردزبانان مخاطب شبکه جهاني سحر از فيلم ها و سريال هاي دوبله شده ايراني، سريال تلويزيوني «رستگاران» به زبان کردي دوبله و به زودي از سيماي کردي شبکه جهاني سحر پخش مي شود. دوبله مجموعه پرمخاطب «رستگاران» که سال گذشته از شبکه سه سيما روي آنتن رفت، به تازگي با مديريت دوبلاژ «احمد نقده» در 50 قسمت 35 دقيقه اي و در شهر سنندج آغاز شده است. مدير دوبلاژ «رستگاران» که پيش از اين نيز دوبله کردي سريال تاريخي-مذهبي «يوسف پيامبر(ع)» را نيز برعهده داشت، در بيان چگونگي دوبله اين سريال تلويزيوني گفت: در دوبله کردي اين سريال پر پرسوناژ، حدود 77 گوينده خبره کردزبان به صداپيشگي مي پردازند. دوبله اين سريال علي رغم تعداد بسيار زياد بازيگران آن در مقايسه با سريال «يوسف پيامبر(ع)» از دوبله تقريبا آسان تري از نظر زبان و ادبيات برخوردار است چراکه از ادبيات روان تر و عاميانه تري نسبت به «يوسف پيامبر(ع)» بهره مي برد ضمن آنکه با توجه به آنکه اکثريت مخاطبان کردزبان ما در منطقه کردستان عراق، سوراني زبان ها هستند، لذا در دوبله کردي اين زبان نيز براي درک بيشتر و بهتر مخاطبان از لهجه سوراني استفاده مي شود. از جمله صداپيشگاني که در دوبله کردي اين سريال تلويزيوني به هنرنمايي پرداخته اند، مي توان به فاطمه ليلي، کژال فرهادي، پرشنگ بشيري، شهرام ميکائيلي، اسماعيل خضري، مناف ايران پناه، کامران يوسفي، ناصر بابائيان، جلال جهانگيري، کردستان شکري، تارا اميري، جميله آبروش، اميد پيروي اسلام، کمال ريزه اي، افسر محمدي، پروين ملک زاده، بيان اسماعيلي، کبري هنرور، ثريا جودت، امير ملاپور، مريم عجمي، محمدعلي عبدالله پور، اميد خاک پور، محمد يوسف زاده، نيشتمان محمدي، شهباز شاهين پور، شهرام ايران دوست، بيژن حيدري و... اشاره کرد. ترجمه اين کار را سيدخضر عبداللهي و صداگذاري و ميکس آن را ابراهيم بومي برعهده داشته و به گفته مدير دوبلاژ آن تا دو ماه ديگر آماده پخش از سيماي کردي خواهد بود.


 با بازي سروش صحت، مهران رجبي و صابر ابر;
 رضويان با «تابستان عزيز» به جشنواره کودک مي رود 

 فيلم تلويزيوني «تابستان عزيز» به نويسندگي و کارگرداني «اميرشهاب رضويان» در جشنواره کودک و نوجوان همدان شرکت خواهد کرد.
 «تابستان عزيز» چهارمين اپيزود از مجموعه «شهري که دوست مي دارم» است که با محوريت شهر مقدس مشهد ساخته شده است. يکي از نکات قابل توجه استفاده از گويش همداني توسط بازيگران در فيلم «تابستان عزيز» است.
 در خلاصه داستان «تابستان عزيز» آمده است: عزيز و نوه اش حميد بدون هماهنگي با خانواده، از همدان راهي مشهد شده، در مسافرخانه بهشت اتاقي اجاره مي کنند. عزيز سال ها در پي سفر به مشهد بوده و فرزندانش به دليل درگيري هاي کاري و خانوادگي نتوانسته اند با او به سفر بيايند. حميد نوه ماجراجوي او تنها کسي است که با او همدست شده و به سفر آمده است. عزيز به دنبال زيارت و حميد پي گير مسابقه فوتبال آخر هفته تيم پاس در مشهد است. سيروس عموي حميد از همدان ردشان را پيدا مي کند و براي بازگرداندن آنان به مشهد مي آيد، اما خود درگير ماجرايي عاطفي مي شود. در اين فيلم رابعه مدني، سروش صحت، مهران رجبي، صابر ابر و بازيگر نوجوان هومن ذبيحي به ايفاي نقش مي پردازند و تهيه کنندگي آن را سيدکمال  طباطبايي برعهده دارد. «حسين زندي» ساخت موسيقي و «فرامرز هوتهم» کار تدوين اين فيلم را بر عهده داشته اند. اين از محصولات سيما است اما به دليل اين که با فرمت فولHD  فيلمبرداري شده، هيچ مشکلي براي تبديل آن به فرمت 35 ميليمتري وجود ندارد. رضويان پيش از اين بيش از 40 فيلم کوتاه و سه فيلم سينمايي با نام هاي سفر مردان خاکستري (1379)، تهران ساعت 7 صبح (1381) و ميناي شهر خاموش (1386) ساخته است که در جشنواره هاي داخلي و خارجي زيادي به نمايش در آمده است.


 مختاباد در آذربايجان مي خواند 

به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي اکو، گروه موسيقي رودکي به خوانندگي سيدعبدالحسين مختاباد و سرپرستي محسن حسيني امروز 15 تيرماه کنسرت موسيقي اصيل ايراني را در سالن «مقام» آذربايجان برگزار مي کنند.اين کنسرت که دو شب برپاست در دو بخش اجرا مي شود. بخش اول در دستگاه شور و شامل قطعات «رنگ اصول»، «سرگشته»، «منتظرت بودم»، قطعه محلي «مجنون نبودم» و «کهربا» است. در بخش دوم که در دستگاه آواز اصفهان است قطعه هاي «اي مه من»، «بته چين»، «عقرب زلف کج»، «شبهاي رويايي» و «تمناي وصال» اجرا مي شود.
به گفته حسيني بخشي از قطعات اين کنسرت از آلبوم هاي قبلي مختاباد انتخاب شده و بخش ديگر از رديف ها و تصنيف هاي موسيقي سنتي ايراني که در گذشته توسط هنرمنداني چون علي اکبر خوان شيدا اجرا شده بود، برگزيده شده است.
گروه موسيقي «رودکي» را سيدعبدالحسين مختاباد: خواننده، محسن حسيني: سرپرست گروه و نوازنده سنتور، مهدي وحدتي: نوازنده تار، مسلم عليپور: نوازنده کمانچه، کوروش بزرگ پور: نوازنده دف و دايره، احسان بزرگمهر: نوازنده تنبک و حميد حاصلي نوازنده عود تشکيل مي دهند. سالن موسيقي «مقام» در مجموعه فرهنگي حيدرعلي اف آذربايجان واقع است و براي اجراي موسيقي سنتي ساخته شده است. اين برنامه از سوي موسسه فرهنگي اکو در کشور آذربايجان برگزار مي شود و قرار است گامي در جهت تحکيم روابط فرهنگي کشورهاي عضو اکو باشد.


 تله فيلم «همه چي روبراهه» جمعه روي آنتن شبکه يک  

 فيلم تلويزيوني «همه چي روبراهه» به تهيه کنندگي عباس رافعي روز جمعه از تلويزيون پخش مي شود.
 فيلم تلويزيوني «همه چي رو به راهه» به کارگرداني حجت ذيجودي، پس از پشت سرگذاشتن مراحل فني صدا و ميکس، آماده پخش از شبکه اول سيماست.
بنابراين گزارش، اين فيلم که مضمون طنز دارد، روز جمعه 18 تيرماه ساعت 4بعد ازظهر از شبکه اول سيما پخش خواهد شد.
موسيقي اين تله فيلم را افشين عزيزي ساخته و کار صداگذاري و ميکس فيلم توسط حامد محمديان انجام شده است. احسان کاظمي فرد نيز به عنوان خواننده تيتراژ پاياني فيلم معرفي شده است.
در «همه چي روبراهه» بازيگراني نظير رامتين خداپناهي، نگين صدق گويا، رابعه اسکويي، ساناز سماواتي، فرهاد بشارتي، ساعد هدايتي، غزاله جزايري، سوسن پرور، معصومه آقاجاني، جمال خليلي، فرامرز روشنايي، آرميتا مرادي، حامد محمديان، مهدي راشدي، حنا همتي، هوشنگ آخوندپور، جواد مقدسي و... ايفاي نقش کرده اند. بابک طي يک حادثه، توانايي آن را پيدا مي کند تا ذهن زن ها را بخواند و اين مسئله مشکلاتي را براي او در پي دارد... عوامل توليد فيلم تلويزيوني «همه چي روبراهه» عبارتند از: کارگردان: محمد حجت ذي جودي، نويسنده: سميه تاجيک، مدير تصويربرداري: سيروس عبدلي، مدير صدابرداري: شهرام متولي باشي، طراح صحنه و لباس: محمدرضا ميرزامحمدي، طراح گريم: عليرضا باقربيگي، دستيار اول کارگردان و برنامه ريز: بهداد آوند اميني، منشي صحنه: پرستو مدانلو، گروه کارگرداني: محمد کرميار، احسان کاظمي فرد، عکاس: مهدي
دلخواسته، مدير تدارکات: حسين فيض آبادي، گروه تصوير: محمد گودرزي، سينا عبدلي، مصطفي محمدحسن، علي مبلغ، مرتضي خزري، دستيار صدا: اميد قرباني، گروه صحنه و لباس: مهدي اوين، سميرا صيادپور، فرنوش هنري، دوخت لباس: زهرا بهرامي، مجريان گريم: عليرضا استادهاشم، ليلا پرهيزکار، گروه تدارکات: يوسف آقايي، جواد ميرزايي، مجيد کرمي، حمل و نقل: سلطان مراد سهرابي، حميدرضا سهرابي، رجب رحيمي، مجيد قلي زاده، روابط عمومي: عليرضا شاهرخي، مدير توليد: مسعود دليري.


  رونمايي از ژورنال مدل هاي تاييد شده توسط وزارت ارشاد
 به زودي ژورنال هاي مدل موي ايراني منتشر و رونمايي مي شود 

 علي عابدي دبير جشنواره اعلام کرد که در اين جشنواره قرار است براي اولين بار از 600 نفر از آرايشگران نمونه که در راستاي فرهنگ حجاب و عفاف مثبت عمل کرده اند و از طرف اتحاديه صنفي آرايشگران به جشنواره معرفي شده اند، تجليل شود. ژاله خدايار ، رئيس جشنواره حجاب و عفاف و تجليل از زنان کار آفرين نيز در اين نشست خبري گفت که مدل هاي موي طراحي شده در اين جشنواره به زودي در يک ژورنال منتشر مي شود. او معتقد بود که اين مدل هاي موي بر اساس علم زيبايي شناسي و بر اساس نوع گردن، ريش و قد چانه و به طور کلي خصوصيات چهره جوانان طراحي شده است.  ژاله خدايار رئيس جشنواره عفاف و حجاب و تجليل از زنان کارآفرين نمونه در نشست خبري که  در رابطه با اين جشنواره برگزار شد، گفت: ما مدل هاي موي طراحي شده خود را به وزارت ارشاد ارائه کرديم و وزارت ارشاد نيز آنها را مورد تائيد قرار داد. تائيد وزارت ارشاد به منزله اين است که ما مي توانيم از اين مدل هاي مو ژورنال منتشر کنيم. در اين مدل ها ما به دنبال عقب گرد نيستيم بلکه تلاش کرده ايم با حفظ سنت و رعايت قوانين جامعه و فرهنگ ايراني جديدترين مدل هاي مو را طراحي کنيم و به اين ترتيب با تهاجم فرهنگي غرب مقابله کنيم. خدايار بيان کرد: متاسفانه کساني که در خارج از کشور زندگي مي کنند گمان مي کنند که ايراني ها در محدوديت و تنگنا هستند ما مي خواهيم به آنها ثابت کنيم که اولا حجاب محدوديت نيست و ثانيا ما مي توانيم مدل هاي موي مورد نياز جوانان کشور را خودمان طراحي کنيم و دولت نيز از ما در اين زمينه حمايت مي کند. او ادامه داد: ما بر اساس علم زيبايي شناسي و بر اساس نوع گردن، ريش و قد چانه و .... مدل هاي مو و آرايش جوانان را طراحي مي کنيم. در واقع هدف مان اين است که جوانان براي نوع آرايش خود به سالن هاي زيبايي مراجعه کنند و از آنها مشاوره دريافت کنند و بر اساس ژورنال هاي مدل مو و آرايش ايراني مدل مورد نظر خود را انتخاب کنند.
رئيس جشنواره عفاف و حجاب و تجليل از بانوان کارآفرين نمونه گفت: در حال حاضر مصرف مواد آرايشي در ميان جوانان ما بسيار بالاست و علت اصلي اين مصرف بالا نيز ناآگاهي جوانان است. آنها نمي دانند که چگونه بايد از پوست خود مراقبت کنند و وقتي پوست آنها جوش مي زند يک قالب پنکيک را روي صورت خود خالي مي کنند تا جاي جوش را بپوشانند در حالي که اين چاره کار نيست. ما مي خواهيم به جوانان آموزش دهيم که چگونه از پوست خود مراقبت کنند و از چه شيوه آرايشي استفاده کنند تا زيبا شوند. خدايار در رابطه با بودجه اين جشنواره گفت: اين جشنواره کاملا با بودجه خصوصي برگزار مي شود. اما برخي از ارگان هاي دولتي مانند وزارت ارشاد و برخي از نمايندگان مجلس و صدا و سيما از اين جشنواره حمايت معنوي کردند و ما با يار بودند. او ادامه داد: ما در زمينه مدل مو و آرايش زنان اقدامات موثري انجام داده ايم و مدل هاي گوناگوني را طراحي کرده ايم. ما به دنبال آن هستيم که استانداردهاي بين المللي را از نظر علوم زيبايي براي ايران تعيين کنيم به طوري که ديگر هيچ کسي براي يادگيري علوم زيبايي مجبور نشود به خارج از کشور سفر کند و در واقع ما بتوانيم به صورت آکادميک و دانشگاهي علوم زيبايي را به علاقه مندان آموزش دهيم. رئيس جشنواره عفاف و حجاب و تجليل از زنان کارآفرين نمونه ادامه داد: به زودي ژورنال هاي مدل موي ايراني منتشر و رونمايي مي شود. او ادامه داد: از همه آرايشگران سراسر ايران دعوت مي کنيم ايده ها و نظرات خود را در رابطه با مدل هاي مو و آرايش مختلف به جشنواره ارائه کنند. خدايار گفت: ما به دنبال آن هستيم که هر استان و شهرستان با رعايت سنت و فرهنگ خود، آرايش مو و چهره داشته باشد همان گونه که لباس استان ها و شهرستان هاي مختلف با هم متفاوت است آرايش مو و چهره آنها نيز بر اساس فرهنگ ايراني متفاوت بوده و ما مي خواهيم اين فرهنگ را حفظ کنيم و مانع از آن شويم که اين شهرستان ها و استان ها آرايش موي سر خود را فراموش کرده و از الگوهاي بيگانه براي آرايش خود استفاده کنند. رئيس جشنواره عفاف و حجاب و تجليل از زنان کارآفرين نمونه تصريح کرد: در روز جشنواره از هر استان قرار است شرکت کنندگاني حضور داشته باشند که آرايش مو و ظاهر آنها و همچنين لباس شان محلي باشد. او ادامه داد: خوشبختانه وزارت ارشاد نيز با مدل هاي موي طراحي  شده موافق بوده و مدل هاي موي طراحي شده توسط کارشناسان اين جشنواره به تائيد وزارت ارشاد رسيده است. رئيس جشنواره عفاف و حجاب و تجليل از زنان کارآفرين نمونه گفت: ما خوشحال هستيم که دولت جمهوري اسلامي ايران براي طراحي اين مدل هاي مو از ما حمايت کرد و ما نيز در نمايشگاه هاي خارج از کشور از اين به بعد مي توانيم ژورنال مدل هاي مو و آرايش داشته باشيم و سمبلي از فرهنگ ايراني را با خود به همراه ببريم. او گفت: من به عنوان يک کارشناس فني علوم زيبايي در خاورميانه برايم دردناک بود که هر بار که به ايران مي آمدم احساس مي کردم که جوانان ما در خيابان ها به شکل هايي ظاهر مي شوند، که اصلا مناسب نيست. من اين شيوه آرايش مو و لباس جوانان را نوعي واپس ماندگي فرهنگي مي دانم و اميدوار هستيم پس از اين جوانان از مدل هاي مويي که مطلق به فرهنگ ايراني است و توسط ايراني ها طراحي شده است، استفاده کنيم. علي عابدي دبير جشنواره عفاف و حجاب و تجليل از بانوان کارآفرين نمونه نيزعنوان کرد : براي اين جشنواره بودجه زيادي هزينه شده است اما هزينه کردن براي کار فرهنگي مثبت است. اين گونه هزينه  کردن ها براي امور فرهنگي بايد نهادينه شود و دولت بايد به اين نتيجه برسد که برخي امور فرهنگي را به بخش خصوصي واگذار کنند زيرا بخش خصوصي مي تواند مثبت عمل کند.
جشنواره عفاف و حجاب از روز 20 تير ماه در مرکز همايش هاي صدا و سيما برگزار خواهد شد.


 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته