جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3638


اخبار کوتاه


نايب قهرماني تيم تکواندو دانشجويان ايران


قلم قرمز روي نام 9 ملي پوش

سوپر ليگ کاراته
دانشگاه آزاد اسلامي - فولاد در فينالي زودرس


علم و ورزش


سوت پايان

علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال:
به قلعه نوعي اطلاعات غلط مي دهند


هلند اولين مدعي صعود به فينال جام جهاني 2010


يادداشت


روي خط جام جهاني


 اخبار کوتاه 


درگذشت خبرنگار با سابقه ورزشي

حسين حيدري خبرنگار ورزشي مطبوعات که سال ها با سرطان دست و پنجه نرم مي کرد و روزهاي آخررا در کما بسر مي برد، صبح ديروزدر سن 33 سالگي به ديار باقي شتافت.وي که از چند روز پيش در بيمارستان شهداي تجريش بستري بود.مراسم تشييع پيکر مرحوم  حيدري ساعت 15:8 دقيقه امروز سه شنبه از مقابل منزل وي واقع در نظام آباد-خيابان سياوش ، کوچه شعباني، پلاک 54 به مقصد خانه ابدي اش در بهشت زهرا(س)برگزار خواهد شد.بخش ورزشي روزنامه آفرينش درگذشت اين همکار خوشنام را به جامعه ورزش و خانواده وي تسليت مي گويد و از خداوند منان علو درجات را برايش مسئلت دارد.

تست آمادگي جسماني از ملي پوشان کشتي 

 کشتي گيران حاضر در اردوي تيم ملي کشتي آزاد، پس از فرنگي کاران اردونشين و در راستاي برنامه هاي آماده سازي خود، صبح فردا تست آمادگي جسماني خواهند داد.   
به گزارش روابط عمومي فدراسيون کشتي، پس از اين که اردونشينان تيم ملي کشتي فرنگي براي تست آمادگي جسماني به آکادمي ملي المپيک اعزام شدند، اين بار نوبت به کشتي گيران اردوي تيم ملي کشتي آزاد رسيد تا مورد تست دقيق کارشناسان آکادمي قرار گيرند.اردونشينان تيم ملي کشتي آزاد که مرحله جديد تمرينات خود را به تازگي آغاز کرده اند، امروز با حضور در سالن سنجش آمادگي جسماني آکادمي ملي المپيک، تست خواهند داد تا کادر فني از ميزان آمادگي جسماني ملي پوشان خود براي حضور در رقابتهاي جهاني مسکو و بازيهايي آسيايي گوانگ ژو بيشتر آگاه شود.مرحله جديد تمرينات آزادکاران به منظور حضور در رقابتهاي جهاني و بازيهايي آسيايي گوانگ ژو از 9 تير ماه و با حضور 34 کشتي گير در محل خانه کشتي تهران آغاز شده و تا زمان اعزام به رقابتهاي جايزه بزرگ باکو ادامه مي يابد.گفتني است مرحله نهايي رقابتهاي کشتي جايزه بزرگ فيلا طي روزهاي 24 تا27 تير ماه در آذربايجان برگزار مي شود تيم هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي کشورمان نيز در اني رقابتها حضور خواهند داشت.

هشت پا دوباره پيشگويي کرد
 آلمان از اسپانيا شکست مي خورد

هشت پاي معروف آکواريم شهر اوبرهاوزن آلمان سرانجام شکست تيم ملي کشورش را پيشگويي کرد. گفتني است پل، هشت پاي پيشگوي باغ وحش اوبرهاوزن که تاکنون پيروزي ژرمنها در برابر تيمهاي انگليس و آرژانتين را پيشگويي کرده بود سرانجام طرفدار اسپانيايي ها شد.در شرايطي که چشم تمام هواداران تيم ملي آلمان به روي آکواريم اوبرهاوزن دوخته شده بود پل پيشگو بار ديگر به سوي صندوقهاي سرنوشت ساز حرکت کرد و در کمال شگفتي اين بار براي خوردن صدف مورد علاقه خود در صندوق شيشه اي منقوش به پرچم تيم ملي اسپانيا را باز کرد و به اين ترتيب اسپانيايي ها را خوشحال و آلماني ها را نا اميد کرد.تا کنون تمام پيشگوييهاي پل به حقيقت پيوسته است اکنون بايد ديد که نتيجه اين پيشگويي سرنوشت ساز چگونه خواهد بود.
 
ويا به دنبال کفش طلا، کلوزه به دنبال رکورد رونالدو

جدال حساس اسپانيا و آلمان مي تواند داويد ويا و کلوزه را به صدر جدول رکورد هاي فيفا برساند.به گزارش روزنامه مارکا اسپانيا، داويد ويا با 5 گل زده به دنبال کفش طلاي جام نوزدهم است و قصد دارد آقاي گل لقب بگيرد.از طرفي ميروسلاو کلوزه با به ثمر رساندن 14 گل زده در جام هاي جهاني تنها يک گل با رسيدن به رکورد رونالدوي برزيلي فاصله دارد.دوئل کلوزه و ويا از ديگر سوژه هاي خبري است که در رسانه هاي اسپانيا به آن توجه شده است.کلوزه در بازي آلمان برابر آرژانتين وارد باشگاه صدتايي هاي جام جهاني شد و اينک به فتح رکود گلزني در اين جشنواره بزرگ  ورزشي در جهان مي انديشد.

335 ميليون يورو پاداش حضور در نيمه نهايي
جام جهاني

فدراسيون جهاني فوتبال(فيفا)براي چهار تيم حاضر در مرحله نيمه نهايي جام نوزدهم، مبلغ 335 ميليون يورو پاداش در نظر گرفته است. به گزارش  مارکا اسپانيا، هر کدام از چهار تيم راه يافته به مرحله نيمه نهايي مبلغ 15 ميليون يورو پاداش گرفته اند.جدا از اين مبلغ فيفا به تيم اول جام جهاني مبلغ 24 ميليون يورو، تيم دوم 20 ميليون يورو، تيم سوم 16 ميليون يورو و تيم چهارم 14 ميليون يورو جايزه خواهد داد.فيفا در مجموع مبلغ 335 ميليون يورو براي اين چهار تيم يعني اروگوئه،  هلند، اسپانيا و آلمان کنار گذاشته است.اين رقم نسبت به سال 2006 که 208 ميليون يورو بوده،  معادل 61 درصد رشد داشته است.جالب است بدانيد که چنين پاداش نجومي و ارزشمندي تنها حاصل از سود ساليانه فيفا از مبلغ 3 حامي مالي درجه دوم آن بوده است.

احتمال حضور ماندلا درمراسم اختتاميه
جام جهاني

سخنگوي کميته محلي فدارسيون بين المللي فوتبال(فيفا)در جمع خبرنگاران در پرتوريا گفت:همه ما افتخار مي کنيم نلسون ماندلا به عنوان رهبر مبارزات ضد نژاد پرستي در اختتاميه جام جهاني حضور يابد اما چنانچه اين مهم ميسر نشد شرايطش را درک مي کنيم.حضور ماندلا مايه خوشحالي فراوان همگان خواهد بود ولي از آنجايي که داغ مرگ نوه خود و نيز خستگي سال ها حيات پر مشقت را به همراه دارد، از اينرو عدم توانايي او براي حضور در هر يک از بازي هاي جام جهاني که به همه آنها نيز دعوت شده است، قابل توجه و نوجيه است.
وي با ابراز اميدواري براي حضور رهبر مبارزات ضد تبعيض نژادي آفريقا در اختتاميه جام جهاني افزود:او کسي بود که بيشترين نقش را براي آوردن جام جهاني به قاره آفريقا بازي کرده و لذا مطمئن هستيم که خود وي بيش از همه مايل به شرکت در بازي هاست ولي درک شرايط رهبر کهنسالي چون او براي همه واجب است.

ديدار نماينده باشگاه بارسلونا با فتح الله زاده

ظهر ديروز نماينده باشگاه بارسلونا در دفتر علي فتح اله زاده سرپرست باشگاه استقلال با وي ديدار و گفت وگو کرد.
سايت باشگاه استقلال بدون ذکر نام نماينده باشگاه بارسلونا اعلام کرد، در اين ديدار پيرامون اردويي براي استقلال در اسپانيا و تاسيس آکادمي تيم هاي پايه و مدارس فوتبال به صورت مشترک بين استقلال و بارسلونا در ايران بحث و تبادل نظر شد.

 تهران، قهرمان مسابقات تنيس روي ميز ناشنوايان کشور
 
 تيم تنيس روي ميز ناشنوايان تهران عنوان نخست بيستمين دوره مسابقات قهرماني کشور را کسب کرد.  به گزارش  روابط عمومي فدارسيون ناشنوايان، تيم اردبيل در سکوي دوم ايستاد و تيم هاي گيلان و مازندران به طور مشترک به مقام سوم اين مسابقات دست يافتند.اين در حالي است که مسعود قرباني از مازندران در بخش انفرادي ضمن کسب مدال طلا عنوان نخست را از آن خود کرد، مهدي بهادري از تهران به مقام دوم رسيد و فرزاد چراغي و حسين صفري به طور مشترک در سکوي سوم ايستادند.در بخش دوبل نيز تيم دو نفره مسعود قرباني و چراغي از مازندران بر سکوي قهرماني ايستادند، بهادري و صفري از تهران در اين بخش دوم شدند و تيم هاي مصطفي حسن پور و محمدخاني از تهران و بهرام محبي و محسن طالعي از گيلان به طور مشترک برسکوي سوم ايستادند.بيستمين دوره مسابقات قهرماني پينگ پنگ ناشنوايان کشور با حضور8 تيم در شهر اردبيل برگزار شد.

  حفظ سهميه آسيا در جام جهاني 2014
 
نايب رييس کنفدراسيون فوتبال آسيا و عضو کميته اجرايي فدراسيون بين المللي فوتبال(فيفا)تاکيد کرد:سهمينه قاره آسيا در جام جهاني 2014 برزيل حفظ خواهد شد.  گونجي اوگارا در نشست عمومي فدراسيون بين المللي فوتبال(فيفا)در شهر پورت اليزابت آفريقاي جنوبي در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در اين نشست بر حفظ سهميه  آسيا در دوره آينده جام جهاني تاکيد شد، اما اخبار نهايي مربوط به اين موضوع متعاقبا اعلام خواهد شد. وي اظهار داشت:تيم هاي ژاپن و کره جنوبي با صعود خود به مرحله دوم مسابقات جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي، قاره آسيا را در حفظ سهميه هايش براي جام جهاني 2014 برزيل نجات داد.چنانچه دو تيم آسيايي به دور دوم مسابقات صعود نمي کردند، کار ما را براي حفظ سهميه فوتبال آسيا در جام جهاني برزيل دچار مشکل مي کردند. وي با اشاره به اين که هر پنج نماينده قاره آمريکاي جنوبي به دور بعدي جام جهاني 2010 صعود کردند و نمايندگان آفريقا به جز غنا حذف شدند، تصريح کرد:به رغم آن به سهميه آمريکاي جنوبي افزوده نخواهد شد و سهميه آفريقا نيز کاهش نمي يابد، لذا سهميه قاره ها در دور بعدي جام جهاني تغيير نخواهد کرد.اوگارا تاکيد کرد که تيم کشورش ژاپن موفق به حضور در جام جهاني برزيل مي شود و براي پنجمين بار متوالي اين مسابقات را تجربه خواهد کرد.

 مهدي تاج نايب رييس اول فدراسيون فوتبال:
عجله اي براي اعلام اسامي منشوري ها نداريم 

 مهدي تاج نايب رييس اول فدراسيون فوتبال گفت که براي اعلام اسامي منشوري ها عجله اي نداريم و به همين دليل مي خواهيم پس از انجام تحقيقات نهايي نام آنها را اعلام کنيم.در خصوص بحث منشور اخلاقي معتقديم بايد افرادي که اصول حرفه اي، مناسبات اجتماعي و اصول اخلاقي را زير پامي گذارند را از حضور در فوتبال محروم کنيم. وي ادامه داد:در فوتبال ما بحث هاي زيادي مبني بر وجود فساد و مسايل غير اخلاقي وجود دارد که تصميم داريم با بررسي دقيق به اين مباحث پايان دهيم.از نظر من 90 درصد مسايل مطرح شده در خصوص فساد و مسايل غير اخلاقي صحت ندارد، اما قصد داريم با بررسي کامل حق را به حق دار بدهيم. وي با اشاره به افزايش قيمت حقوق پخش تلويزيوني مسابقات فوتبال اظهار داشت:بايد هماهنگي هاي لازم انجام شود تا مبلغ پرداختي صدا و سيما در خصوص حق پخش با هزينه هاي جاري فوتبال و تبليغات گرفته شده توسط اين سازمان هماهنگي داشته باشد. تاج با رد احتمال تغيير در کميته هاي فدراسيون فوتبال خاطر نشان کرد:هيچ تغييري در کميته هاي فدراسيون فوتبال رخ نخواهد داد و تنها به احتمال زياد محمد فنايي به عنوان نايب رييس کميته داوران به فدراسيون اضافه خواهد شد. وي با قبول ضعف برنامه ريزي ليگ دسته يک افزود:اين موضوع را مسئولان فدراسيون نيز مي پذيرند و قطعا فصل آينده ليگ دسته اول در زمان مناسب شروع مي شود و با اتمام ليگ برتر اين مسابقات نيز به پايان مي رسد.کميته انضباطي نيز قرار است از اين پس تيم هاي خاطي را به جاي تعليق با کسر امتياز روبه رو کند.

کاپيتان تيم ملي اروگوئه:
دوست دارم جام را بالاي سرم ببرم 

کاپيتان تيم ملي فوتبال اروگوئه که تيمش به مرحله نيمه نهايي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي راه يافته، گفت:دوست دارم جام نوزدهم را بالاي سرم ببرم.به گزارش روزنامه ورزشي فاناتيک ترکيه،ديه گو لوگانوافزود:در خيال غلبه بر هلند در مرحله نيمه نهايي و برد رقيبمان در ديدار فينال و گرفتن جام هستيم. وي که در بازي با غنا دچار آسيب ديدگي شد، اضافه کرد:در تلاش هستم تا به بازي روز سه شنبه مقابل هلند برسم چرا که تيمم در اين بازي به من نياز دارد. مدافع باتجربه تيم ملي اروگوئه و بازيکن تيم فنر باغچه ترکيه، اظهار داشت:فوتبال اروگوئه مدت زمان زيادي است که به اين مرحله نرسيده بود و ما بايد از اين فرصت به دست آمده به طور مطلوب استفاده کنيم.هلند مي تواند حريف سختي براي ما باشد اما بازيکنان بزرگي هم اکنون در تيم ملي اروگوئه حضور دارند که توانايي انجام هر کاري را دارند.تيم ملي اروگوئه در اولين دوره جام جهاني در 1930 در اين کشور و 1950 در برزيل موفق به کسب عنوان قهرماني شده و در صدد است تا سومين بار اين جام را به خانه ببرد.


 نايب قهرماني تيم تکواندو دانشجويان ايران  

در پايان رقابتهاي تکواندو قهرماني دانشجويان جهان تيم منتخب ايران بعد از کره جنوبي بر روي سکوي نايب قهرماني ايستاد.
گفتني است اين دوره از مسابقات که در شهر ويگا اسپانيا برگزار شد با قهرماني کره جنوبي در هر دو بخش بانوان و آقايان خاتمه يافت.در بخش مردان تيم ملي کشورمان بعد کره جنوبي که با سه طلا و دو برنز قهرمان شده بود، با يک طلا، دو نقره و دو برنز نايب قهرمان شد و اسپانيا هم با همين تعداد مدال در مکان سوم ايستاد.در بخش بانوان هم تيم هاي کره جنوبي، چين تايپه و اسپانيا عناوين اول تا سوم را کسب کردند.در مجموع مردان و زنان هم کره جنوبي قهرمان شد ، اسپانيا در جاي دوم ايستاد و سکوي سوم هم به چين تايپه رسيد.اما در آخرين روز اين مسابقات تيم منتخب دانشجويان ايران به يک مدال طلا و يک نقره ديگر دست يافت.روح الله طالبي که از سه دوره قبلي مسابقات يونيورسياد و جهاني دانشجويان سه مدال طلا کسب کرده بود در بازي نهايي با شکست 8 بر5 ايوب اناديري از هلند چهارمين طلاي خود را از رقابتهاي دانشجويان جهان کسب کرد تا رکوردي دست نيافتني از نظر کسب مدال طلا به نام خود ثبت کند.وي در وزن ششم که با برتري مقابل سردار آکين از ترکيه، کيم مين از کره جنوبي وتات بلازس  و فرناندو ريوس از اسپانيا به ديدار پاياني راه يافته بود.رضا نادريان هم که در وزن سوم راهي بازي نهايي شده بود در اين مرحله به کيم هيون جونگ از کره جنوبي باخت و برنز گرفت.نادريان براي رسيدن به بازي پاياني داود ايزا از انگلستان ،کم الوگنيان از ترکيه ،رافيک زوهاري از هلند  را شکست داده بود.


 قلم قرمز روي نام 9 ملي پوش 

تيم ملي فوتبال کشورمان روز 20 تيرماه عازم کشور اتريش خواهد شد و 31 تيرماه نيز به ايران بازمي گردد که در واقع دو روز اردوي تيم در اروپا کم شده تا بازيکنان ملي پوش زمان بيشتري براي همراهي تيم هاي باشگاهي خود و حضور در فصل جديد مسابقات ليگ برتر داشته باشند
اصغر حاجيلو سرپرست تيم ملي فوتبال ضمن تشريح آخرين وضعيت بازيکنان تيم ملي براي سفر به اردوي اتريش گفت:با حذف نام 9 بازيکن، تيم ملي با 26 بازيکن عازم اردوي تدارکاتي اتريش مي شود.پس ازبازگشت افشين قطبي به ايران از بين 35 بازيکن دعوت شده به اردوي تيم ملي، اسامي 9 بازيکن که بدلايل مختلف نمي توانند تيم ملي را در سفر به اتريش همراهي کنند اعلام خواهد شد تا تيم اعزامي با 26 بازيکن راهي اروپا شود.در اين سفر 22 بازيکن به همراه 4 دروازه بان (سيدمهدي رحمتي، عليرضا حقيقي، شهاب گردان، ابراهيم ميرزاپور)تيم ملي را همراهي خواهند کرد ضمن اينکه نکونام و شجاعي بدليل حضور در تمرينات بدنسازي باشگاه اوساسونا به اين اردو دعوت نشده اند.3 بازيکن تيم فوتبال اميد شامل; احسان حاج صفي، کريم انصاريفرد و ميلاد زنيدپور بدليل مشمول بودن با مشکلات خروجي روبرو هستند که درحال رايزني هستيم تا مشکل اين بازيکنان تا زمان اعزام تيم برطرف شود.حميد علي عسگر در اردوي اخير تيم اميد دچارمصدوميت شد و وضعيتش نامشخص است.علاوه بر اين اولادي هم مدارک لازم براي خروج از کشور را به فدراسيون ارائه نداده و حضور اين بازيکن هم در سفر به اتريش به احتمال زياد منتفي است.آندرانيک تيموريان اعلام کرد ازچند باشگاه آلماني پيشنهادهايي دارد و براي شرکت در تست پزشکي اين تيم ها عازم آلمان مي شود تا از اين کشورمستقيما به اردوي تيم ملي محلق شود.
وي درخصوص وضعيت فرهاد مجيدي نيز اظهار داشت:وي مدارک مورد نياز براي خروج از کشور را به فدراسيون ارائه نداده و در ليست بازيکناني که مجوز سفر به اتريش را دريافت کرده اند، قرار ندارد ولي گويا وي پيش از اين  ويزاي شينگن و مجوز سفر به کشورهاي اروپايي را دارد که در صورت اعتبار اين مجوزهمراه تيم ملي عازم اتريش خواهد شد.
وي از محمد نصرتي بازيکن تيم تراکتورسازي که در اردوي ترکيه حضور دارد و 6 ملي پوش تيم پرسپوليس شامل; محمد نوري ، عليرضا حقيقي ، اميرحسين فشنگچي ، هادي نوروزي ، غلامرضا رضايي  و حميد علي عسگر به عنوان بازيکناني که در اردوي آلمان به سر مي برند نام برد و اظهار داشت:اين بازيکنان قرار است از طريق هماهنگي فدراسيون بطور مستقيم از ترکيه و بصورت زميني عازم اتريش و محل کمپ تيم ملي شوند.


 سوپر ليگ کاراته
  دانشگاه آزاد اسلامي - فولاد در فينالي زودرس 

فصل جديد رقابتهاي سوپر ليگ کاراته باشگاه هاي ايران در حالي ازامروز آغاز مي شود که دو تيم مدعي اين مسابقات در همان گام نخست بايد مقابل هم صف آرايي کنند.
در اين راستا اين دوره از رقابتها با حضور يک تيم تازه وارد که با دست پر و چند کاراته کا خارجي وارد شده رنگ و بوي ديگري خواهد داشت.در واقع حضور چند کاراته کاي خارجي در ترکيب تيم ها مي تواند هم جذابيت هاي اين مسابقات را افزايش دهد هم به بالا رفتن سطح فني مسابقات کمک کند.در کنار اين مسائل بايد به معضل چند سال اخير کاراته يعني نبود سالن مناسب اشاره کرد.در واقع بايد اذعان داشت که بعد از آنکه مسئولان کاراته موفق به حفظ سالن شهيد افراسيابي نشدند و تابلوي خانه جودو جاي خانه کاراته را گرفت، رقابتهاي ليگ نيز اسير يک سردرگمي شد تا اين رقابتهاي جذاب در سالن هايي برگزار شود که دور از چشم علاقمندان به آن باشد.اما هفته نخست اين مسابقات نيز بر اساس همين مشکل در سالن شهيد کبکانيان برگزار خواهد شد، سالني که به هيچ عنوان مناسب برگزاري رقابتهايي با اين حجم و اين کيفيت نيست.اگرچه صدراي زيرآب کاراته کاهاي خارجي خود را در ترکيب دارد و ديدار اين تيم با ارژن فارس مي تواند زيبايي هاي خاص خود را داشته باشد، ولي همه نگاه ها در هفته اول به تاتامي است که دانشگاه آزاد تيم سوم فصل قبل مقابل فولاد مدافع عنوان قهرماني صف آرايي خواهد کرد.رافائل آقايف ستاره آذربايجاني دانشگاه آزاد به دليل همراهي تيم ملي اين کشورش موفق نشده راهي تهران شود ولي کادر فني اين تيم با حضور برادران روحاني در کنار اجدادي، جعفرقلي زاده، وجداني و..  براي انتخاب ترکيب مناسب مشکل چنداني نخواهد داشت.شايد غيبت آقايف براي فولاديها يک شانس بزرگ باشد، ولي اين تيم هم مغز متفکر خود را به احتمال فراوان به همراه نخواهد داشت، علي شاطرزاده که به دليل بيماري در بيمارستان بستري شد شايد نتواند فولاد را در اين بازي مهم کمک کند.هر چند فولاد با دستورات اين مربي جوان و ترکيب انتخابي وي وارد تاتامي خواهد شد.در ساير ديدارها مناطق نفت خيز جنوب به عنوان نايب قهرمان فصل قبل ابتدا با گلساران رشت و سپس با مقاومت ديدار مي کند. مصاف نفت و مقاومت تقابل شاگرد و استاد است.کتيرايي و بهنام فر مربيان نفت مقابل مقاومتي تيم خود را ارنج مي کنند که غلامرضا دباغيان سرمربي سابق تيم ملي با تيم جوان خود حرف هاي زيادي براي گفتن خواهد داشت.


 علم و ورزش 

ارائه روشي علمي براي پيش بيني
جهت ضربات پنالتي

در مسابقات فوتبال گاهي اوقات کار به ضربات پنالتي مي کشد و اکنون محققان مي گويند به روشي علمي براي پيش بيني ضربات پنالتي دست يافته اند.دروازه بان در حالي که هر لحظه ممکن است با توپي مواجه شود که از فاصله 11 متري با سرعت بيش از 100 کيلومتر در ساعت به سمت وي شليک مي شود، بايد تصميم بگيرد که حتي قبل از تماس پاي شوت زن با توپ به کدام جهت شيرجه بزند.مطالعات نشان مي دهد که در بيش از 80 درصد موارد حتي بهترين دروازه بان ها هم در اين تصميم گيري خطا مي کنند.دانشمندان  با استفاده از فن آوري هاي حسي -- حرکتي و تحليل هاي رايانه يي چند نشانه ابتدايي را شناسايي کرده  اند که به شيوه اي قابل اطمينان پيش بيني مي کند، راستايضربه پنالتي به کدام جهت خواهد بود.گابريل دياز، دانشمند  انستيتو پلي تکنيک رنسلاير در نيويورک در اين پژوهش خاطرنشان کرد:اطلاعات جالبي وجود دارد که نشان مي دهد تفاوت فاحشي در عملکرد بين دروازه بانان ماهر در بازي هاي تيم هاي ملي وجود دارد.اين پژوهش همچنين نشان داد که برخي افراد در تشخيص اين نشانه هاي ابتدايي بهتر از ديگران عمل مي کنند.
دياز تصريح کرد:با توجه به اين يافته مايل هستم در آينده يک برنامه آموزشي درکي را خلق کنم که به واسطه آن بتوانيم اين توانايي را به دروازه بانها آموزش دهيم و شايد بتوانيم به بازيکنان تعليم دهيم که توجه خود را روي اطلاعات و نشانه هاي قابل اطمينان متمرکز کنند.
به گزارش سايت علمي ديسکاوري، دياز در توضيح برخي از اين نشانه ها، اضافه کرد:اگر يک شوت زن سعي کند حرکت غير منتظره اي انجام دهد، مثلا پاي خود را به سمت هدف گيري کند، اما در راستاي مخالف توپ را شوت کند، باقي بدن او هم تحت تاثير قرار خواهد گرفت.براي مثال بازيکن بايد براي حفظ تعادل خود دستهايش را در جهت خاصي حرکت دهد.بازيکناني که به بهترين شکل اين کار را انجام مي دهند، کمترين حرکت بدن را دارند، به علاوه کمي بيشتر براي تصميم گيري صبر مي کنند.
وي تاکيد کرد:فوران احساسات و فشار زياد روي بازيکنان نقش دانش روانشناسي را در بازي فوتبال نمايان کرده و همواره نتيجه بازي را غير قابل پيش بيني مي کند.


 سوت پايان 


 تمديد قرارداد حاج صفي با سپاهان

احسان حاج صفي بازيکن خط مياني تيم فوتبال سپاهان اصفهان قرارداد خود با اين تيم را تمديد کرد.    مسوول ثبت نقل و انتقالات هيات فوتبال استان اصفهان  با تاييد اين مطلب گفت:حاج صفي  با حضور در اين هيات قرارداد خود با تيم سپاهان را به مدت 2 فصل ديگر تمديد کرد.براساس اعلام مسوولان باشگاه سپاهان ، محروم نويد کيا که هم اکنون با تيم سپاهان در اردوي آماده سازي اين تيم در ترکيه حضور دارد ،  روز چهارشنبه با حضور در هيات فوتبال استان اصفهان قرارداد خود را با اين تيم تمديد مي کند.

بازيکن سابق تيم ملي فوتبال برزيل در صباي قم

دو بازيکن برزيلي که يکي از آنها پيشينه حضور در تيم ملي اين کشور را دارد، با عقد قرارداد رسمي به تيم فوتبال صباي قم پيوستند. در اين راستاپائولو آلميدا سانتوس و واندو داکاستا سيلوا بازيکنان برزيلي پس از توافق با مسئولان باشگاه صباي قم با عقد قرارداد رسمي به تيم فوتبال اين باشگاه پيوستند.پائولو آلميدا سانتوس هافبک دفاعي است که در سال 2003 پيراهن تيم ملي برزيل را هم برتن کرده و 11 بازي براي اين تيم در مسابقات بين المللي انجام داده است.اين بازيکن 29 ساله در سال هاي گذشته در تيم هاي فوتبال يونيا اسپورته، سانتوس، کورينتيانس، کوريتيوا برزيل و بنفيکاي پرتغال به ميدان رفته است.واندو کاستا سيلوا مهاجم 30 ساله هم پيشينه بازي در تيم هاي دوخاس، کوريزيرو، پارانا، ميلانووا و بوتافوگو از ليگ برتر برزيل را برعهده دارد.وي همچنين در تيم هاي کوريزيرو و بوتافوگو با کلمنتينو بازيکن فصل گذشته صبا در همبازي بوده است.
 
امروز، سايپا -سپاهان در ترکيه

 تيم هاي فوتبال سايپا و مس کرمان که به منظور برپايي اردويي تدارکاتي راهي شهر آنکاراي ترکيه شده اند، در ديداري تدارکاتي مقابل يکديگر به ميدان رفتند که در نهايت اين ديدار در حاليکه تا دقيقه 65 با برتري 2 بر صفر تيم سايپا جريان داشت، نيمه تمام ماند. سرپرست تيم فوتبال مس کرمان درضمن اعلام اين خبر گفت:به دليل قرار داشتن بازيکنان درفصل بدنسازي، خستگي آنها و پيشگيري از مصدوميت بازيکنان ترجيح داديم اين ديدار تدارکاتي را تا پايان ادامه ندهيم.تيم سايپا امروز سه شنبه در دومين مسابقه تدارکاتي خود به مصاف سپاهان قهرمان فصل گذشته رقابتهاي ليگ برتر مي رود.ضمن اينکه تيم مس کرمان برابر آنتاليا اسپور قرار مي گيرد.

دست رد شماره 9 به سينه تراکتور
احتمال تمديد قرارداد خليلي با پرسپوليس

 کاروان تيم فوتبال تراکتورسازي تبريزديروز بدون محسن خليلي عازم اردوي برون مرزي شد و به اين ترتيب حضور مهاجم محبوب پرسپوليس در تراکتورسازي را بايد منتفي دانست و خليلي به احتمال فراوان در تيم پرسپوليس باقي خواهد ماند.اين بازيکن روز چهارشنبه جلسه اي با حبيب کاشاني برگزار خواهد کرد و با توجه به اينکه شهريار وفايي بازيکن ايراني-فرانسوي هنوز نتوانسته نظر مساعد دايي را جذب کند بعيد نيست که کاشاني شرايط را براي حضور مجدد اين بازيکن در پرسپوليس فراهم کند.

پيشنهاد 600 هزار دلاري هافبک پاراگوئه به  استقلال

 بازيکن شماره 6 تيم ملي فوتبال پاراگوئه براي پيوستن به استقلال تهران خواهان دريافت 600 هزار دلار شده است.گفتني است کارلوس بونت هافبک راست تيم ملي پاراگوئه که در جام جهاني اين دوره نيز براي اين تيم به ميدان رفته، با مسئولان باشگاه استقلال مذاکراتي انجام داده است. در تازه ترين مذاکرات اين بازيکن با استقلال بحث هاي مالي مطرح شده است.بونت خواستار دريافت 600 هزار دلار است اما استقلال مي خواهد با مبلغ کمتري اين بازيکن را آبي پوش کند.باشگاه استقلال منتظر است بونت نظر نهايي خود را درباره پيشنهاد اين باشگاه اعلام کند.بونت که اکنون عضو تيم المپيا آسونسيون پاراگوئه است 33 سال سن دارد.وي در جام جهاني آفريقاي جنوبي در 3 بازي به ميدان رفته است.بونت 68 بازي ملي در کارنامه خود دارد.

 بازگشت کاشاني به ايران

حبيب کاشاني سرپرست باشگاه پرسپوليس که براي همراهي تيم فوتبال پرسپوليس به آلمان رفته بود، پس از 4 روز حضور در اين کشور براي رسيدگي به امور باشگاه زودتر از سايرين به تهران بازگشت.کاشاني در مدت حضورش در آلمان با مسئولان برخي باشگاه هاي اين کشور ديدار و گفتگو کرد.اردوي تيم فوتبال پرسپوليس روز شنبه 19 تيرماه در دورتموند آلمان به پايان مي رسد و سرخپوشان با پرواز ساعت 45:17 دقيقه از طريق فرودگاه امام خميني(ره)وارد تهران مي شوند.

پورحيدري، سرپرست جديد استقلال

علي نظري جويباري سرپرست تيم فوتبال استقلال و دوست صميمي امير قلعه نوعي از سمت خود استعفا کرد تا بعد از اين اتفاق،منصور پورحيدري به عنوان سرپرست تيم آبي پوش تهراني جايگزين جويباري شود.جويباري در جلسه اي با علي فتح الله زاده استعفاي خود از سرپرستي استقلال را اعلام کرد.وي به دليل گرفتاري شخصي چنين درخواستي کرده اما فتح الله زاده هنوز پاسخي به اين درخواست نداده است.مي گويند اصلي ترين دليل استعفاي جويباري اين است که در روزهاي اخير چنين جوي ايراد شده که او رابطه نزديکي با قلعه نوعي دارد و اين موضوع براي برخي از بازيکنان و کتدر فني استقلال خوشايند نيست.

 داويد ويا مهاجم تيم ملي اسپانيا:
 آقاي گل شدن کمترين آرزوي من است
 
داويد ويا مهاجم تيم ملي اسپانيا که بعد از به ثمر رساندن تک گل ديدار اسپانيا و پاراگوئه با زدن 5 گل در صدر جدول گلزنان جام جهاني 2010 قرار گرفت گفت:آقاي گل شدن در جام نوزدهم کمترين آرزوي من است.    به گزارش سايت فيفا، مهاجم تيم ملي اسپانيا افزود:آنچه که براي من مهم است رسيدن به فينال اين دوره از رقابت ها است.البته خوشحالم که در اين بازي ها موفق به زدن گل و باعث موفقيت تيمم شدم اما زماني شادي من دو چندان خواهد شد که با اعضاي تيم، جام قهرماني را بالاي سر ببريم. داويد ويا برابر پاراگوئه چهل و سومين گل خود را در شصت و سومين بازي ملي اش به ثمر رسانده و تنها يک گل با رائول گونزالس 43 گله، کاپيتان سابق تيم ملي اسپانيا که 102 بازي ملي انجام داده، فاصله دارد.تيم ملي فوتبال اسپانيا در مرحله نيمه نهايي رقابتهاي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي روز چهارشنبه  به مصاف تيم ملي آلمان مي رود.


  علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال:
 به قلعه نوعي اطلاعات غلط مي دهند 

علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال با تکذيب خبر استعفاي نظري جويباري گفت:جويباري استعفا نداده است.او تنها مي گويد چون پورحيدري مدير فني تيم است و حضورش مي تواند روي نيمکت مثمر ثمر باشد او به صورت همزمان با سمت سرپرستي و مدير فني روي نيمکت استقلال بنشيند، البته اين پيشنهاد جويباري بوده و ما پس از بررسي اين پيشنهاد درباره ي آن تصميم گيري مي کنيم.با اين حال قطعا از جويباري در يکي از سمت هاي ديگر باشگاه استفاده مي کنيم.
وي در پاسخ به اين سوال که با حضور شما در استقلال اين پيش بيني مي شد که درگيري هاي فصل گذشته استقلال و سپاهان پايان پذيرد اما اين طور نشد، گفت:درگيري خاصي وجود ندارد اما وقتي تيمي بازيکنش را به اين شکل از دست مي دهد طبيعي است که مديران فني باشگاه نسبت به اين اتفاق واکنش نشان مي دهند.من و ساکت سال هاست که با هم دوستيم و از مديران حرفه اي فوتبال اين مملکت هستيم و اگر هم صحبتي ما داشته ايم در حد گلايه بوده است. وي درباره  درگيري لفظي امير قلعه نوعي و منصور پورحيدري گفت:چون قلعه نوعي در ايران نيست به نظر مي رسد که اطلاعات غلط به وي مي رسد.من پس از بازگشت سپاهان از ترکيه با قلعه نوعي صحبت خواهم کرد.من با تمام پيشکسوتان استقلال دوست هستم و اگر صحبت مي کنم براي حفظ منافع باشگاه است.گله اي که از قلعه نوعي دارم اين است که اگر مي خواستند اين بازيکن را جذب کنند به ما اطلاع مي دادند.به هر حال يک عده دوست دارند بين پورحيدري و قلعه نوعي اختلاف بياندازند و از اين اختلاف سود ببرند اما من اجازه اين کار را نمي دهم.
وي درباره حضور استقلال در فصل نقل و انتقالات گفت:تقريبا 90 درصد از خواسته هاي ما برآورده شد و با توجه به امکاناتي که داشته ايم بازيکنان خوبي را جذب کرده ايم.با جذب يک پيستون راست خارجي پرونده استقلال در فصل نقل و انتقالات بسته خواهد شد.
وي افزود:آشوبي، ميداودي و مبعلي را به عنوان سه بازيکن ملي پوش جذب تيم کرده ايم و توانسته ايم قرارداد بازيکناني همچون فرهاد مجيدي، آرش برهاني، وحيد طالب لو و غيره را تمديد کنيم.درست است بازيکنان خوبي گرفته ايم اما اين بازيکنان به زمان نياز دارند.اميدوارم که پس از نيم فصل بازيکنان جديد با بازيکنان قديمي هماهنگ شوند اما بايد بدانيم که اين تيم به زمان نياز دارد.
وي درباره اين شايعه که گفته مي شود آشتياني در روز آخر حضورش در استقلال به بازيکنان اعلام کرده بود هر کس مي خواهد رضايت نامه اش آماده است، گفت:بعيد مي دانم که چنين گفته  باشد، ما زماني که به استقلال آمديم با 14 بازيکن بدون قرارداد مواجه شديم و چند روز قبل از حضورمان در استقلال بازيکناني نظير حسين کاظمي، اکبرپور، جانواريو و بيگ زاده از استقلال جدا شده بودند و اگر چند روز ديرتر مي آمديم جباري، برهاني و طالب لو هم چنين شرايطي پيدا مي کردند که خوشبختانه اين اتفاق نيفتاد. وي در پاسخ به اين سوال که  آيا شما قصد جذب جواد کاظميان را داشتيد، گفت:اگر مي دانستيم خسرو حيدري از استقلال مي رود قطعا با کاظميان وارد مذاکره مي شديم اما متاسفانه کاظميان چند روز قبل از امضاي قرارداد حيدري به سپاهان پيوسته بود.


 هلند اولين مدعي صعود به فينال جام جهاني 2010  

 تيم ملي فوتبال هلند در حالي به عنوان مدعي نخست صعود به فينال خود را براي ديدار نيمه نهايي جام جهاني 2010 مقابل اروگوئه آماده مي کند که امکان هر اتفاقي وجود دارد.
در اين رابطه پايگاه اطلاع رساني فيفا نوشت:تيم هاي هلند و اروگوئه با نيم نگاهي به فينال جام جهاني که مقابل يکي از تيم هاي آلمان يا اسپانيا برگزار مي شود، براي اين ديدار تعدادي از بازيکنان کليدي خود را در اختيار نخواهند داشت.آمارها نشان مي دهد، تيم نارنجي پوش هلند تحت مربيگري برت فان مارويک تاکنون يکي از بهترين بازي هاي دنيا را به نمايش گذاشته است.آنها در مرحله مقدماتي توانستند در هر هشت بازي خود به پيروزي برسند و با برتري در پنج بازي جام نوزدهم از جمله شکست برزيل پر افتخارترين تيم جهان، رکورد صد درصدي بر جاي بگذارند.اين دستاوردها بدن اروگوئه اي ها را به لرزه انداخته است که به سختي و با خوش شانسي توانستند در يک چهارم نهايي در ضربات پنالتي از سد تيم غنا عبور کنند.قبل از جام جهاني، روزهاي درخشان فوتبال اروگوئه فقط خاطره اي محو بود، چرا که براي آخرين بار 40 سال پيش توانستند به نيمه نهايي برسند و در پنج دوره گذشته جام جهاني فقط دو بار جواز شرکت در مسابقات را به دست آوردند.اين تيم تحت مربيگري اوسکار تابارز که در جام 1990 هم در اولين دوره مربيگري خود آنها را به يک چهارم نهايي رساند، از نو درخشيده است.تابارز که در کشورش به ال مائسترو معروف است، مربي قابل اطمينان، سخت کوش و کم حرفي است.وي بعد از صعود اروگوئه به نيمه نهايي جام جهاني گفت:ما اکنون در بين چهار تيم برتر جام هستيم.قبل از آمدن به آفريقاي جنوبي هرگز نمي توانستيم تصور چنين چيزي را داشته باشيم.بازيکنان من خيلي متحد هستند.نمي دانم تا کجا مي توانيم پيش برويم.هلند بازيکنان بزرگي دارد، اما ما تسليم آنها نخواهيم شد.
تابارز افزود:اگر روزنه اميدي باشد بايد به آن چنگ بزنيم.شکست تيم هلند سخت است، اما غير ممکن نيست.
اروگوئه در اين بازي لوييس سوآرز مهاجم کليدي خود را در اختيار ندارد که به خاطر خطاي دست عمدي در مقابل غنا، کارت قرمز دريافت کرد و يک جلسه محروم شد.از اين تيم فوسيله مدافع هم محروم است، درحالي که احتمال غيبت کاپيتان ديه گو لوگانو ونيکولاس لوديرو در خط مياني، مسووليت ديه گو فورلان را سنگين تر خواهد کرد.در اردوي تيم هلند هم فان در ويل و نايجل دي يانگ بعد از گرفتن کارت زرد دوم خود در بازي با برزيل محروم هستند، اما باقي بازيکنان در آمادگي کامل به سر مي برند که خطرناک ترين آنها آرين روبن و وسلي اشنايدر هستند.فان مارويک قبل از سفر به آفريقا، رسيدن به فينال را هدف بازيکنان هلند اعلام کرد.اين هدف براي تيمي که آخرين بار 32 سال پيش به آن رسيده و مقابل آرژانتين شکست خورده بود، خوش بينانه به نظر مي رسدتيم هلند يک بار ديگر هم در جام جهاني 1974 توانست به فينال برسد، اما در اين بازي مغلوب آلمان غربي شد.با وجود اين هلندي ها اعتماد به نفس بالايي دارند و فان مارويک مطئن است تيمش مي تواند براي اولين بار قهرمان جهان شود.سرمربي سابق فاينورد که بعد از مسابقات يورو 2008 جانشين مارکو فان باستن شد، تاکيد کرد:دو سال پيش به فدراسيون هلند گفتم که فقط براي شرکت در جام جهاني به آفريقا نمي رويم.من يک ورزشکارم و هر جايي که بروم، هدفم قهرماني است.
وي گفت:شايد کمي خودخواهانه باشد، اما ما ثابت کرديم که مي توانيم برزيل يکي از بهترين تيم هاي دنيا را شکست دهيم.با وجود اين به بازيکنانم گفته ام که هنوز دو بازي ديگر در پيش داريم و مسابقه بعدي از اهميت خاصي برخوردار است.بايد کاملا حواسمان را جمع کنيم.بهترين بازيکنان امروز در دو تيم آرين روبن و ديه گو فورلان هستند که با توانايي هاي فردي بالايي که دارند، به تنهايي مي توانند يک بازي را ببرند.روبن خلاقيت و قدرت تمام کنندگي ويرانگري دارد در حاليکه فورلان يکبار ديگر در آفريقاي جنوبي ثابت کرد يکي از بهترين مهاجمان فوتبال جهان است.


 يادداشت 

حرکتي اصولي در ورزش آموزش و پرورش

قهرماني تيم واليبال دانش آموزي در مسابقات چين، بهترين بهانه براي پرداختن به چگونگي توسعه رشته هاي مختلف ورزشي در مدارس و قشر دانش آموز است.
در اين راستا همواره بحث بر اين بوده است که راه توسعه اصولي ورزش از مدارس و مراکز آموزشي مي گذرد زيرا حضور تعداد قابل توجهي نيروي انساني نوجوان و جوان در مدارس و مراکز آموزش عالي بهترين بستر و زمينه را براي توسعه ورزش و قهرمان پروري نزد فعال ترين قشر جامعه فراهم مي سازد.شواهد آماري حاکي از وجود نزديک به 18 ميليون دانش آموز در مدارس سراسر کشور است که البته به تناسب هر سال تحصيلي، اين آمار مي تواند با درصدي تغيير همراه باشد.مشاهدات آماري از مدارس کشور نشان مي دهد که رشته هايي مانند فوتبال، کشتي و رزمي ها از جايگاه ويژه اي نزد دانش آموزان برخوردارند که در رده هاي بعد رشته هايي مانند واليبال، هندبال، بسکتبال و ...قرار دارند.واقعيت اين است که با وجود اين نيروي انساني عظيم در مدارس و پتانسيل قابل توجه قهرماني، هرگز در طول سالها از عمر ساختار رسمي آموزش و پرورش، برنامه اي جامع و اصولي براي استفاده از تمامي پتانسيل اين بخش وجود نداشته است و اگر هم در مقاطعي، عناوين و افتخاراتي کسب شده نبايد آن را به حساب وجود يک طرح جامع دانست.اما خوشبختانه تحولات اخير مديريتي در ساختار مديريت تربيت بدني و تندرستي آموزش و پرورش و حضورکيومرث هاشمي در راس اين بخش و جايگاه قائم مقامي وزير، تغييراتي مثبت را نشان مي دهد.هاشمي که در طول سالها فعاليت مديريتي در عرصه ورزش، چه به عنوان مدير کل تربيت بدني استان، چه به عنوان مدير کل دفتر امور مشترک فدراسيونهاي ورزشي و چه در جايگاه معاون سازمان تربيت بدني در بخش ورزش قهرماني و حرفه اي، تجربيات گرانبهايي را در اختيار داشته و در تمامي اين سالها به عنوان مديري منطقي شناخته شده است، در طول چند ماهي که از مسئوليتش در آموزش و پرورش مي گذرد نشان داده است که برنامه هايي اصولي را در ورزش دانش آموزي پيش بيني و اجرا خواهد کرد.بارزترين نمونه اين برنامه ها، توسعه و توجه بيشتر به انجمنهاي ورزش دانش آموزي است و اينکه اين انجمنها با استفاده از نيروهاي متخصص هر رشته ورزشي، حرکتي نوين را در مسير توسعه ورزشي آغاز کنند.البته در کنار توسعه کمي و کيفي انجمنهاي ورزش دانش آموزي، بايد توجه داشت مسئولان تربيت بدني مناطق مختلف آموزش و پرورش نيز بايد از بين زبده ترين نيروهاي تربيت بدني هر منطقه انتخاب شوند و بازنگري و ارزشيابي کارنامه مديراني که سالها بر جايگاه رياست تربيت بدني مناطق تکيه زده اند ضروري به نظر مي رسد.خوشبختانه تخصيص اعتبارات مالي و تجهيزات مربوط به توسعه ورزش در مناطق آموزش و پرورش، رشدي قابل توجه را نسبت به ادوار گذشته نشان مي دهد که در اين زمينه بهره گيري از مديران کاربلد، مکمل اين سرمايه گذاري است.نکته ديگر دراين خصوص اولويت بندي توجه و برنامه ريزي در مورد رشته هايي است که ازجايگاه مناسب تري نزد دانش آموزان برخوردارند.شکي نيست رشته هايي مانند کاراته، تکواندو، ووشو و جودو به همراه برخي رشته هاي رينگي مورد علاقه و توجه دانش آموزان هستند.از اين رو سازماندهي مناسب علاقه مندان هر رشته رزمي و ايجاد سالنهاي تخصصي رزمي در هر منطقه، مي تواند همگام با برنامه هاي فدراسيونهاي رزمي در بحث توسعه همگاني و قهرماني اين رشته ها دستاوردي مضاعف به همراه داشته باشد.تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش اين امکان را دارد تا با دعوت و استفاده از مجرب ترين مربيان رشته هاي رزمي، طرح هايي منطقه اي،  استاني و حتي کشوري را برگزار کند و حتي در بحث تدوين و برگزاري دوره هاي تخصصي آموزش ضمن خدمت و اعطاي گواهينامه هاي تخصصي به دبيران ورزش نيز دوره هاي عمومي و تخصصي رزمي به خوبي از قابليت اجرا، برخوردار است.


 روي خط جام جهاني  

برنامه مسابقات جام جهاني2010
امروز،هلند -اروگوئه

مسابقات جام جهاني2010 پس از دو روزاستراحت براي تيم هاي حاضرازامروزدر مرحله نيمه نهايي پيگيري مي شود.برنامه بازي هاي نيمه نهايي جام جهاني آفريقاي جنوبي به اين شرح است.ساعت تمام بازي ها به وقت ايران است.
دور نيمه نهايي:سه شنبه 15 تير،هلند -اروگوئه،کيپ تاون -ساعت23
چهارشنبه 16 تير،اسپانيا -آلمان،دوربان-ساعت 23
ديدار رده بندي: شنبه 19 تير،بندر اليزابت -ساعت 23
ديدار نهايي: يکشنبه 20 تير،ژوهانسبورگ -ساعت23

 بازگشت تيم ملي فوتبال آرژانتين در ميان تدابير شديد امنيتي
 
تيم ملي فوتبال آرژانتين پس از خروج از جام جهاني که به عقيده بسياري از هواداران فوتبال خروجي تحقير آميز و نا بهنگام بوددر ميان تدابير شديد امنيتي به کشورش بازگشت.پليس آرژانتين تدابير شديدي براي جلوگيري از رسيدن هواداران فوتبال به فرودگاه بين المللي پايتخت به مورد اجرا گذاشته بود.مقامات گمرک و مهاجرت در داخل هواپيما به امور مربوطه بازيکنان و کادر فني پرداخته و سپس با يک اتوبوس مستقيما از باند فرودگاه به مقر مجاور فدراسيون فوتبال آرژانتين بي آن که وارد ساختمان فرودگاه شوند هدايت شدند.پليس همچنين بزرگراه منتهي به فرودگاه را مسدود کرده و تنها به مسافران، خدمه پرواز و کارکنان فرودگاه اجازه عبور مي داد .

مردم آرژانتين خواستار ابقا مارادونا
 
مردم آرژانتين با حمايت از مارادونا سرمربي تيم ملي اين کشور، خواستار ماندن وي به عنوان سرمربي در اين تيم شدند.    به گزارش روزنامه ورزشي Ole، مردم اين کشور بر خلاف مطبوعات اين کشور که تمام تقصيرها را گردن مارادونا اندختند و وي را عامل اصلي حذف تيم ملي شان از رقابت هاي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي معرفي کردند، با حمايت از وي خواستار ادامه کار وي در تيم ملي شدند.طرفداران و علاقمندان تيم ملي آرژانتين و مارادونا با درج مطالبي در سايت هاي اينترنتي، خواستار ماندن مارادونا بر سر تيم ملي تا پايان سال 2011 شدند.مارادونا که از حمايت مردم برخوردار است اعلام کرده که پس از ديدار با بازيکنان و خانواده اش، قرار نهايي را اعلام خواهد کرد.تيم ملي آرژانيتن با سرمربيگري مارادونا که با قبول شکست 4 بر صفر مقابل آلمان و حذف از رقابت هاي جام جهاني، موجب ياس و نااميدي هواداران خود شد مورد حمله مطبوعات اين کشور قرار گرفت و حتي مطبوعات برزيل نيز مارادونا را به عنوان مقصر اصلي حذف آرژانتين از جام جهاني معرفي کردند.


 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته