جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3641


خبر پزشکي


روانشناسي رشد کودک (2 تا 7 سالگي)
استاد محترم:جناب دکتر احدي-دانشجو : سميه محمد تبار( قست اول )

فلفل سيستم هاضمه را تقويت و به گردش خون سرعت مي بخشد


والدين از بيرون بردن کودکان زير 6 ماه در ساعات گرم خودداري کنند


خبرهااز عالم علم


  خبر پزشکي  

اولين اقدام در درمان فشار خون و اختلالات کليه رعايت رژيم غذايي است  

نخستين و موثرترين اقدام در درمان فشار خون و اختلالات کليه رعايت رژيم غذايي است.   دکتر علي احمدزاده فوق تخصص کليه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: محدوديت نمک و کاهش مصرف مواد پروتئيني از اولويت بالايي برخوردار است.   وي به هزينه هاي درمان در بيماران کليوي اشاره کرد و گفت: اين در حالي است که با اعمال رژيم غذايي مناسب مي توان از بيماري هاي کليوي، قلبي و عروقي و چاقي هاي کاذب  مصون ماند.  وي مراجعه به موقع بيمار به پزشک معالج و متخصص را موثرترين روش در بهبود بيماري ها دانست و گفت: با پيدايش علائمي نظير تکرر ادرار، سوزش ادرار، وجود خون در  ادرار، درد پهلو، سريعا به پزشک متخصص کليه مراجعه کند.  احمد زاده در ادامه افزود: در بيماران مبتلا به ديابت به علت افزايش قند خون و مشکلات سيستم عصبي ، مثانه عملکرد خود را از دست مي دهد به طوري که فرد قادر به تخليه  کامل ادرار نيست و به همين علت زمينه براي ايجاد عفونت هاي ادراري بيشتر است که در صورت عدم درمان به کليه فرد آسيب مي رسد.  وي گفت: درمان به موقع عفونت هاي ادراري اختلالات کليوي در مراحل اوليه مي تواند از نارسايي کليه که در نهايت به از دست دادن کليه ها و لزوم  انجام دياليز مي انجامد   جلوگيري کند.  احمد زاده در پايان در خصوص مبتلايان به ديابت نوع 2 گفت: اين گروه بايد در زمان تشخيص بيماري جهت بررسي کار کليه ها مورد آزمايش قرار گيرند و افرادي که مبتلا به  ديابت نوع يک هستند بعد از 10 سال جهت انجام آزمايش هاي لازم اقدام کنند. 
           
توصيه هاي بهداشتي را در پيشگيري از بروز بيماري هاي فصل تابستان رعايت کنيم 
 افراد بايد به منظور پيشگري از بيماري ها و حفظ و ارتقاي سطح سلامتي توصيه هاي بهداشتي را در فصل تابستان جدي بگيرند.   به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي ايران:دکترعلي گل محمدي رييس گروه تخصصي،با بيان اينکه در راستاي پيشگيري از بروز  بيماري هاي روده اي و عفوني در فصل تابستان بايد توصيه هاي بهداشتي را جدي بگيريم ،عنوان کرد: در راستاي پيشگيري از بيماري ها و ارتقا» سطح سلامتي افراد جامعه توصيه  مي شود ،همشهريان از خريد مواد غذايي فاسد شدني که توسط دست فروشان توزيع مي شود خودداري کنند و در هنگام سفر ،غذا هاي مورد نياز خود را از رستوران هاي مورد  تاييد وزارت بهداشت تهيه کنند و در صورت همراه داشتن غذاي خانگي آن را در طول سفر در دماي مناسب و بدور از تماس با آلودگي هاي محيطي نگهداري کنند.  وي افزود:افراد براي جلوگيري از بيماري هاي روده اي و افزايش شيوع بيماري هاي عفوني،ميوه و سبزي مصرفي خود را ابتدا انگل زدايي و ضد عفوني کرده و بعد مصرف کنند.  گل محمدي تصريح کرد:از نگهداري غذا هاي پخته شده در دماي معمولي اطاق خودداري شود و در صورت نياز به آبميوه و بستني از محصولات پاستوريزه با مشخصات  بهداشتي استفاده گردد.  رييس گروه تخصصي پيشگيري و مراقبت از بيماري ها در ادامه افزود:هنگام مراجعه به مراکز تفريحي و تفرجگاه ها از تهيه و مصرف آلوچه،زغال اخته،لواشک،آب زرشک و  مانند آن که فاقد بسته بندي معتبر بوده خودداري کنند.   وي در پايان يادآ ورشد،در صورت ابتلا به اسهال و استفراغ،ضمن پرهيز از خود درماني به نزديک ترين مرکز بهداشتي درماني مراجعه نمايند. 
    
مصرف هل به هضم غذا کمک مي کند

 مرتضي صفوي متخصص تغذيه گفت: مصرف هل به هضم غذا کمک مي کند و معده  و روده را تقويت مي کند.  اين متخصص تغذيه در گفتگو با فارس، افزود: هل گياهي است که در مناطق حاره و گرم مي رويد. دانه هاي هل بويي قوي و طعمي مطبوع دارد از مغز و پوستش براي درمان و  معطر ساختن غذاها و پختن شيريني استفاده مي شود.  وي گفت: هل از نظر طب قديم ايران گرم و خشک است. جويدن دانه هاي هل پس از صرف غذا به هضم و گوارش بهتر غذا کمک مي کند و مي تواند بوي نامطبوع دهان را از بين  ببرد.  اين متخصص تغذيه اضافه کرد: مصرف هل تب را پايين مي آورد ، براي تسکين درد رماتيسم مفيد است و ترشي معده را برطرف مي کند.  صفوي گفت: هل خواص گرمابخشي دارد و معده و روده ها را تقويت مي کنند. همچنين عمل هضم غذا را بهبود مي بخشد و تقويت کننده قلب است.هل بادشکن است و گاز معده و  روده را از بدن خارج   مي کند و تقويت کننده بدن است. 


 روانشناسي رشد کودک (2 تا 7 سالگي) 
  استاد محترم:جناب دکتر احدي-دانشجو : سميه محمد تبار( قست اول )

 تاريخچه مطالعه درباره کودک :
با آغاز دوره رونسانس، در زندگي کودک و نوجوان و چگونگي نگرش به آنان تغييرات تازهاي بوجودآمد. گرچه تا قرن 18 و 19 همچنان ما شاهد نگرش ها و رفتارهاي وحشيانه نسبت به کودکان بوده ايم. ولي با اين همه زندگي کودکان نسبت به گذشته بهبود يافت. نگرش علمي به کودک نيز محصول همين دوره است. در اين دوره دانش کودک مانند ساير رشته هاي دانش با روشهاي عيني تر مورد مطالعه قرار گرفت و زمينه مطالعات تجربي کودکان فراهم شد.
نخستين مطالعات تجربي درباره کودک از قرن 17 آغاز شد که تا امروز ادامه دارد. به اختصار مي کوشيم اين روند را مورد بررسي قرار دهيم.
در قرن 17 تاريخچه تحقيق علمي درباره کودک با يوهان آموس کمينيوس آغاز مي شود. او با انتشار کتابهاي « آموزشگاه کودکي » و « جهان در تصاوير » کودک را به عنوان فرد جداگانه اي مورد بررسي قرار داد و به علايق و استعدادهاي او توجه کرد.
جان لاک(  1632  - 1704 ) ديگر فردي بود که معتقد بود ذهن کودک همانند لوح سفيدي است و در واقع تجارب حسي شخصيت او را متمايز و متفاوت مي سازد. بر اين مبنا لاک بر نقش و مسئوليت والدين تاکيد کرد و اعتقاد داشت که والدين بايد محيط مساعدي براي رشد کودک فراهم کنند; که کودک از اين طريق به تجارب لازم دست يابد.
در قرن 18 ژان ژاک روسو (1712-1778) بر خلاف لاک اعتقاد داشت که نوزاد موجودي رام نشده است که داراي موهبت دروني تشخيص خير و شر و نيز حس عدالت و اخلاق است. او اعتقاد داشت که تمام صفات خوب ذاتي است و در فرد بطور طبيعي رشد مي کند ولي آنچه مانع رشد اين صفات مي شود دخالت هاي نابجاي محيط است.
بر اين اساس او در کتاب « اميل » روش آزادي را در تعليم و تربيت کودک مطرح کرد. او اعتقاد داشت که در مورد تربيت کودک نبايد هيچگونه نفوذ و تحميلي اعمال شود و تربيت بايد بصورت طبيعي عملي گردد; يعني کودک بايد به طبيعت خود واگذار شود تا تربيت صحيح صورت گيرد.
ملاحضات تيدمن آلماني درباره رفتار جسماني فرزندان خود در اواخر قرن 18 نخستين گزارش تجربي و عملي درباره کودک است.
در سال هاي اول قرن 19 فردريک فروبل کتاب « تربيت انسان » را منتشر کرد. او نخستين بنيانگذار کودکستان به شمار مي رود.
در نيمه دوم قرن 19 جنب و جوش بيشتري در مطالعه کودک بوجود آمد بيشتر اين مطالعات پيرامون نشر آثار ويژه کودکان بود. اين اقدامات نخستين اقدامات در شکل گيري روانشناسي رشد است.
از مهمترين کتاب هاي اين دوره کتابي است با عنوان «ذهن کودک » که توسط ويلهلم پرير انتشار يافته است او در اين کتاب به مقايسه رفتار کودک خود با رفتار حيوانات پرداخته و نتيجه گرفته است که بسياري از جنبه هاي رشد در هر دوره بخصوص در کنترل عضلات ميان حيوان و انسان يکسان است به همين دليل پرير را از پيشگامان روانشناسي کودک به حساب مي آورند.
در نيمه دوم قرن 19، گام مهم ديگري در تحقيق هاي روانشناسي کودک به وسيله استانلي هال آمريکايي برداشته شد که او نيز از پيشگامان روانشناسي رشد کودک به شمار مي رود. او که تحت تاثير مطالعات و نظريه هاي داروين قرار داشت با اجراي روش پرسشنامه گروه هاي بزرگي از کودکان را در سنين مختلف از نظر ويژگي ها، تحول باور، تفکر و احساس مورد مطالعه قرار داد.
در قرن بيستم بيشترين مطالعات و تحقيقات تجربي و عملي درباره رشد جسماني و رواني کودک انجام شده است.
دراوايل قرن آلفرد بينه فرانسوي و همکارش سيمون اولين آزمون هوشي کودکان را ابداع کردند در همين سالها بود که زيگموند فرويد نيز نظريه خود درباره تاثير عميق تجربه هاي دوران کودکي بر روحيه و رفتار دوره بزرگسالي را مطرح ساخت.
عقايد جان ديويي از بانيان مکتب عمل گرايي نيز درباره نياز کودک به آموزش از طريق عمل و تجربه تاثير زيادي در تعليم و تربيت کودک چه در آموزشگاه و چه در خانه به جا گذاشت او معتقد بود که آموزش و پرورش همواره بايد تغيير نيازهاي اجتماعي را در نظر بگيرد و نيز ميان فعاليت هاي آموزشگاه و محيط زندگي واقعي همواره ارتباطي فعال و نزديک برقرار باشد.
آرنولد گزل (1885-1961 ) و همکارانش حدود 10 سال در درمانگاه پرورش کودک ييل آمريکا مطالعات وسيعي در مورد پرورش جسماني کودک انجام دادند و تجربيات فراواني بدست آوردند.
گزل نيز مانند استانلي هال معتقد بود که رشد انسان هم از يک تحول و رشد نوعي (فيلوژني ) و هم از يک تحول و رشد فردي (آنتوژني ) پيروي مي کند و تغييرات رفتاري انسان محصول اين دو نوع  رشد است.
ژان پياژه سوئيسي نيز مطالعات فراواني را در زمينه رشد ذهني، اجتماعي ، اخلاقي و زباني کودکان انجام داد.
در دهه 1940-1950 آثار مهمي درباره دوره سن آموزشگاهي منتشر کرد. آثاري که در آنها مسايل نگهداري ذهني ، تجسم فضايي، بازگشت پذيري ذهني و عمليات ذهني به کمک آزمايش هاي مختلف بررسي شده است.
نتيجه اين تحقيقات و مطالعات تجربي پياژه، او را به ارائه نظريه هاي جامعي درباره کيفيت اعمال ذهني، رشد هوش، تشکيل مفاهيم، فرايند تفکر، يادگيري و استدلال موفق گردانيده است.
جان. بي. واتسون (1878-1985 ) با ارائه مکتب رفتارگرايي، تحولي جديد در نوع نگرش نسبت به کودک بوجود آورد. او معتقد بود که کودکان تنها با عواطف سه گانه ترس، خشم و محبت متولد  مي شوند. او بر اين عقيده بود که ممکن است پاسخهاي هيجاني ابتدايي از طريق شرطي شدن به انواع محرک هاي محيطي وابسته شود.
ادامه دارد


  فلفل سيستم هاضمه را تقويت و به گردش خون سرعت مي بخشد 

   فلفل سياه، سفيد، قرمز و سبز، همه از يک گياه تهيه مي شوند. رنگ  فلفل به زمان برداشت و شيوه عمل آوردن آن بستگي دارد. فلفل فوايد زيادي دارد. مصرف فلفل سيستم هاضمه  را تقويت مي کند و به گردش خون سرعت مي بخشد. 
به گزارش جام جم آنلاين قرن ها پيش فلفل براي اروپائيان ادويه اي کمياب و باارزش بود که آن را تنها در کشورها ي دوردست مي توانستند تهيه کنند. البته هنوز هم فلفل از همين  کشورها به اروپا صادر مي شود، اما ديگر نه تنها ادويه اي نادر نيست بلکه يکي از نام آشناترين و پرطرفدارترين ادويه ها است که مي توان آن را تقريبا روي هر ميزي کنار نمک پيدا  کرد. 
 " گرهارد وبر" از انجمن تخصصي صنعت ادويه در شهر بن آلمان مي گويد: "خاستگاه فلفل از مناطق گرمسير و مرطوب آسيا است. گياه فلفل قرن ها پيش در منطقه "مالابار " در جنوب هند کشت مي شده است. "  
کاشت فلفل به تدريج در کشورهاي نزديک به منطقه مالابار هم که آب و هواي مشابهي دارند رايج شده است، از جمله سريلانکا، مالزي، اندونزي و تايلند. در حال حاضر  صادرکنندگان جديدي مانند ويتنام و برزيل به جمع اين کشورها پيوسته اند. 
فلفل پيش از بسته بندي بايد ابتدا از ساق و برگ و گرد و خاک جدا شود. فلفل پس از خشک شدن در رنگ هاي سياه، قرمز و سفيد يافت مي شود. انواع فلفل متناسب با کيفيت و رنگ و  بو، قيمت هاي متفاوتي دارند. 
خواص فلفل
فلفل پرزهاي چشايي را تحريک مي کند و پيامي  به معده مي فرستد که باعث ترشح اسيد هيدروکلوريک و در نتيجه هضم بهترغذا مي شود. اسيد هيدروکلوريک براي هضم پروتئين ها و  ديگر مواد غذايي در معده ضروري است.  
هنگامي که مقدار اسيد هيدروکلوريک بدن کافي نباشد، غذا به مدت طولاني در معده باقي مي ماند که منجر به سو» هاضمه مي شود. به علاوه، فلفل تعريق و ادرار را افزايش مي دهد. 
 فلفل همچنين اثرات مفيد آنتي اکسيدان و آنتي باکتريال موثر را در خود نشان داده است. 
سياه، سفيد، قرمز، سبز
رنگ فلفل به زمان برداشت و شيوه عمل آوردن آن بستگي دارد. رايج ترين نوع فلفل، فلفل سياه است که براي آن بايد ميوه هاي فلفل را زماني چيد که نارس و رنگشان هنوز سبز  است. دانه ها در جريان تخمير و خشک شدن چروکيده و سياه رنگ مي شوند. 
ديگر نوع متداول، فلفل سفيد است. براي به دست آوردن فلفل سفيد، دانه ها هنگام برداشت بايد کاملا رسيده و به رنگ کبود متمايل به قرمز تيره باشند. دانه ها را در آب قرار  مي دهند تا خيس بخورند. سپس تنها مغز دانه ها باقي مي مانند که در جريان خشک شدن رنگ سفيد متمايل به زرد پيدا مي کنند. 
فلفل قرمز نيز از ميوه هاي کاملا رسيده گياه فلفل به دست مي آيد، با اين تفاوت که فرايند خشک کردن دانه ها بايد سريع انجام گيرد. 
محصول نادرتر اين گياه فلفل سبز است. براي تهيه آن دانه هاي فلفل به صورت زرد و نارس برداشت مي شوند و سپس بايد در معرض نمک يا سرکه قرار گيرند تا از تخمير شدن  آنها جلوگيري شود. 
گونه هاي مختلف فلفل علاوه بر رنگ در عطر و طعم و همينطور درجه تندي هم تفاوت هايي با هم دارند. فلفل هاي سياه و سبز معطرتر از فلفل سفيد هستند. اما فلفل سفيد تندتر از  انواع ديگر است و معمولا براي تهيه سس ماهي استفاده مي شود. 
فلفل سبز براي تهيه سس غذاهاي کبابي کاربرد دارد. دانه هاي فلفل سبز را معمولا نمي سايند. فلفل قرمز دو گونه است هم تند و هم داراي طعم شيرين ملايم است و مانند فلفل سياه  هنگام پخت گوشت قرمز از آن ها استفاده مي شود. 
بسياري از کارشناسان تغذيه توصيه مي کنند که فلفل به صورت پودر خريداري نشود. گرهارد وبر مي گويد: " فلفل پودري عطر و طعم خوب خود را سريعتر از دست مي دهد. 
 اما اگر دانه ها تازه هنگام آشپزي آسياب شوند، طعم فلفل در غدا قوي تر خواهد بود. "


 والدين از بيرون بردن کودکان زير 6 ماه در ساعات گرم خودداري کنند  

يک متخصص اطفال گفت:مرکز تنظيم حرارت بدن کودکان زير 6 ماه با تغيير دماي محيط تغيير کرده و گرماي شديد موجب تشنج در آنها مي شود بنابراين والدين از بيرون بردن  کودکان در ساعات گرم روزهاي تابستان خودداري کنند.  
محمدرضا بلورساز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: مرکز تنظيم حرارت بدن کودکان زير 6 ماه با افراد بالغ متفاوت بوده و با تغيير دماي محيط تغيير کرده و ثبات ندارد.  وي ادامه داد: در صورتي که محيط بسيار گرم باشد سبب هيپوترمي و بالارفتن حرارت بدن کودک شده و هواي بسيار سرد نيز موجب هيپوترمي و کاهش شديد حرارت بدن شده و  کودک را در معرض خطر قرار مي دهد. 
بلورساز يادآور شد: ساعات گرم روزهاي تابستان احتمال بروز تشنج در کودکان زير 6 ماه را افزايش مي دهد، بنابراين توصيه مي شود که والدين از بيرون بردن اين کودکان  بين ساعات 10صبح تا 4 بعدازظهر خودداري کنند. 
وي تصريح کرد: خوراندن مايعات بيشتر، پوشاندن لباس کم و استفاده از کرم هاي ضدآفتاب از ديگر اقدامات ضروري بوده که والدين بايد براي کودکان زير 6 ماه در فصل  تابستان انجام دهند. 


 خبرهااز عالم علم 

  
فنيل کتونوريا" شايع ترين اختلال متابوليکي ايران   

بيماري "فنيل کتونوريا" يک بيماري ارثي است که به علت رواج ازدواج هاي فاميلي، شايع ترين اختلال متابوليکي درايران محسوب مي شود.  
دکتر محمد حسين صنعتي ،عضو پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيک و زيست فناوري در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود:نوزاداني که به طور مادرزادي دچار اين عارضه هستند، 
در صورت خوردن شير مادر با علائمي نظير تشنج، استفراغ و لکه هاي پوستي مواجه مي شوند و در سنين بالاتر زندگي دچار عقب ماندگي ذهني،فلج عضلاني و نارسايي هاي  چشمي خواهند شد. 
وي گفت:بيماران مبتلا به اختلال"پي کي يو"، به علت کمبود يک آنزيم در بدن بايد تغذيه خاصي را از همان ابتداي تولد رعايت کنند،که اين غذاي خاص را خانواده هاي بيماران  ناچارند با هزينه هاي سنگين در خارج از کشور تهيه کنند.  صنعتي،با اشاره به اينکه تست هاي غربالگري بيماري هاي متابوليکي ارثي از جمله "فنيل کتونوريا" بسيار ارزان است و از هزينه هاي فيلم و عکسي که بعد از تولد از نوزاد مي  گيرند بسيار کمتر است،گفت:در شرايطي که غربالگري بيماري هاي متابوليک ارثي همگاني نشده والدين بايد براي اطمينان از سلامت نوزاد با هزينه خود اين کار را انجام دهند. 
  
     گوجه فرنگي ضد پيري  
   گروهي از محققان ايتاليايي براي اولين بار نوعي "ابر گوجه فرنگي طبيعي" را عرضه کردند که مي تواند با پيري مبارزه کند. 
به گزارش مهر ، ليکوپن اين ابر گوجه فرنگي 50 درصد بيشتر از گوجه فرنگي هاي معمولي است و به همين دليل مي تواند بر بيماري هاي قلبي عروقي و سرطان ها غلبه کند.  اين محصول جديد را کنسرسيوم توليدات کشاورزي ايتاليا در سالن نوآوري در سنت اجلاس توسعه دهندگان محصولات کشاورزي معرفي کرد. 
در اين خصوص اين کنسرسيوم توضيح داد:"اين گوجه فرنگي يک گونه کاملا طبيعي بوده که بدون تکنيک هاي مهندسي اصلاح ژنتيکي به دست آمده است. ليکوپن نوعي کاروتنوئيد   است که از ديرباز اثرات ضد پيري آن شناخته شده است اين ماده عملکرد آنتي اکسيداني بسيار بالايي دارد ".
مطالعات متنوعي نشان داده اند که ليکوپن مي تواند اثرات بسيار مفيدي بر روي سلامت بدن داشته باشد و از انواع سرطان ها و بيماري هاي قلبي عروقي جلوگيري کرده و پيري  سلول ها را به تاخير بيندازد به ويژه حضور اين ماده در گوجه فرنگي براي مبارزه با سرطان پروستات ، تصلب شرياني و پارکينسون که در اثر استرس اکسيداتيو و تشکيل 
 راديکال هاي آزاد ايجاد مي شوند اهميت بسياري دارد. 
اين "ابر گوجه فرنگي" که تقريبا مربعي شکل است حدود 70 گرم وزن دارد و درحال حاضر در شرکت هاي کشاورزي شمال ايتاليا به زير کشت رفته است. 
مصرف گوجه فرنگي در اين کشور بسيار بالا است به طوريکه در سال 2009 بيش از 73.5 ميليارد کيلو گوجه فرنگي به صورت تازه و رب به فروش رفت که از اين   ميزان 200 کيلو کنسانتره گوجه فرنگي چيني بوده است. 


 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته