جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/04/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3646


اخبار کوتاه هنري


تله فيلم «دو قدم تا بهشت» آماده نمايش شد

مدير مرکز آموزش هاي مطالعات و توليدات فيلم انيميشن حوزه هنري:
استعدادهاي زيادي در عرصه توليد انيميشن داريم

تاکيد جواد شمقدري بر کمک هاي ارشاد به خانه سينما و همسويي اين دو نهاد;
خانه سينما جزو مجموعه معاونت سينماست

به همت سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران صورت مي گيرد;
برگزاري 3 جشنواره به مناسبت نيمه شعبان


 اخبار کوتاه هنري 

 مدير روابط عمومي تعاوني مطبوعات منصوب شد
طي حکمي از سوي دکتر بهبهاني مديرعامل شرکت تعاوني مطبوعات کشور آقاي سيروس تيموري به سمت مدير روابط عمومي شرکت تعاوني مطبوعات کشور منصوب و مشغول به کار شد.

«حميد جبلي» با مستند «تي من»
به خانه  هنرمندان مي آيد

 مستند «تي من» ساخته حميد جبلي سه شنبه 29 تيرماه در خانه هنرمندان ايران نمايش داده مي شود. انجمن تهيه کنندگان سينماي مستند ايران سه شنبه  29 تيرماه، فيلم مستند «تي من» را در خانه هنرمندان ايران نمايش مي دهد. اين مستند ساخته «حميد جبلي» بازيگر، کارگردان و طنزپرداز سينماي کشورمان است. وي در مستند «تي من» به سراغ مردان تدارکات سينماي ايران رفته است. حميد مدرسي تهيه کننده مستند «تي من» از اولين نمايش عمومي اين فيلم پس از جشن سينمايي تصوير سال خبر داد. اين فيلم که محصول صحرا فيلم است، پشت صحنه متفاوتي از سينماي ايران است.انجمن تهيه کنندگان سينماي مستند ايران، علاقه مندان سينماي مستند را به تماشاي اين فيلم دعوت مي کند.

وزير ارشاد تکذيب کرد;
رونمايي مدل هاي موي ايراني براي مردان به وسيله ارشاد بي اساس است
وزير ارشاد; اخبار منتشر شده مبني بر رونمايي از مدل هاي موي ايراني براي مردان به وسيله ارشاد را بي اساس خواند و گفت: در حاشيه نمايشگاه عفاف و حجاب اين اخبار منتشر شد که هيچ ارتباطي با اين وزارتخانه ندارد.  سيدمحمد حسيني(وزير ارشاد) در يزد گفت: ستاد صيانت براي ترويج سازمان يافته و موثر فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه تشکيل مي شود.  به گزارش ايلنا، سيدمحمد حسيني در سفر به يزد، هدف از تشکيل اين ستاد را ساماندهي مسئله عفاف و حجاب درقالب مسائل فرهنگي و هنري در جامعه عنوان و تصريح کرد: با تشکيل ستاد صيانت در وزارتخانه; فعاليت هاي فرهنگي و هنري در مسير گسترش فرهنگ حجاب و عفاف قرار مي گيرد و بستر مناسبي براي تاثيرگذاري بيشتر در جامعه فراهم مي شود.
وي اخبار منتشر شده مبني بر رونمايي از مدل هاي موي ايراني براي مردان به وسيله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را بي اساس خواند و گفت: در حاشيه نمايشگاه عفاف و حجاب اين اخبار منتشر شد که هيچ ارتباطي با اين وزارتخانه ندارد.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي قرار گرفتن اطلاع رساني در فضاي مجازي و سامانه هاي الکتريکي درقالب قانون مطبوعات را يادآور شد و افزود : با همکاري شورايعالي انقلاب فرهنگي و مجلس شوراي اسلامي سعي مي کنيم قانون منسجمي در اين زمينه به تصويب برسانيم تا ديگر شاهد بي حرمتي به افراد و قانون شکني در فضاي مجازي نباشيم.

از امروز در تالار محراب;
نمايش «زندگي در سه» روي صحنه مي رود

 نمايش «زندگي در سه» نوشته ياسمينا رضا به کارگرداني «محمدحسين ميربابا» از امروز در سالن کوچک تالار محراب روي صحنه مي رود. نمايش «زندگي در سه» درباره دو مرد فيزيکدان است که ياسمينا رضا در اين نمايش سعي کرده است حقير بودن انسان را در اين کهکشان به تصوير بکشد. اين نمايش را فتاح محمدي ترجمه کرده و شاهين چگيني، فرانک فرهنگ،افسانه شفيعي و سياوش خادم حسيني بازيگران اين نمايش هستند که از امروز در سالن کوچک تالار محراب روي صحنه مي روند. اين نمايش از امروز ساعت 30 و 18 دقيقه تا 11 مردادماه در تالار محراب واقع در تقاطع خيابان وليعصر و خيابان امام خميني«ره»، ضلع شمال شرقي اجرا مي شود.

صديق شريف  به جمع بازيگران نمايش
راديو پيوست

فخرالدين صديق شريف هنرمند توانمند کشورمان به جمع بازيگران مرکز هنرهاي نمايشي راديو پيوست .فخرالدين صديق شريف بازيگر و گوينده با سابقه کشورمان طي نشستي که با مدير کل مرکز هنرهاي نمايشي داشت براي همکاري با اين مرکز و بازي در نمايش هاي راديويي ابراز علاقمندي کرد .پس از آزمونهاي برگزار شده در مرکز هنرهاي نمايشي براي جذب جوانان مستعد و علاقمند در زمينه بازيگري نمايش راديويي ، اين مرکز به پيشکسوتان نيز ارج نهاده و از حضور ايشان در کنار جوانان بهره مي برد .گفتني است پيش از اين بهزاد فراهاني و داريوش مودبيان نيز به مجموعه مرکز هنرهاي نمايشي راديو پيوسته بودند .

طي حکمي از سوي شمقدري
مسعود شاهي رسما مدير عامل سازمان
جشنواره ها شد
 
طي حکمي از سوي جواد شمقدري، معاون سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مهدي مسعود شاهي رسما مدير عامل سازمان جشنواره ها شد. طي حکمي از سوي جواد شمقدري، معاون سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، مهدي مسعود شاهي رسما مدير عامل سازمان جشنواره ها شد. مسعودشاهي دبير جشنواره بيست و هشتم فيلم فجر بود و تا کنون به طور غير رسمي سازمان جشنواره ها را اداره مي کرد. 

تصويربرداري «پرندگان خارزار» تا پايان مرداد
 تمام مي شود

 تهيه کننده مجموعه تلويزيوني «پرندگان خارزار» از پايان تصويربرداري اين سريال تا پايان مردادماه خبر داد.
اردشير ايران نژاد در گفت وگو با  فارس گفت: تصويربرداري سريال «پرندگان خارزار» در حال حاضر در لوکيشن موسوم به اردوگاه موصل واقع در پرندک ادامه دارد و پس از آن تصاوير مربوط به بخش مسير فرار گرفته خواهد شد که در حاشيه دماوند و در يک روستاي کردنشين اين تصاوير را مي گيريم.
وي ادامه داد: در حال حاضر حدود 90 درصد از کار تصويربرداري انجام شده و بازيگراني نظير رحيم نوروزي، رحيم دهقان نسب، امين زندگاني، اردلان شجاع کاوه و بابک انصاري جلوي دوربين هستند.
وي اظهارداشت: تدوين سريال نيز هم زمان با تصويربرداري توسط «بابک رضاخاني» انجام مي شود و با پيروز ارجمند براي ساخت موسيقي به توافق رسيديم.
اردشيرنژاد درباره زمان پخش سريال نيز تصريح کرد: اين سريال ويژه سي امين سال  از آغاز دفاع مقدس ساخته مي شود و آغاز پخش آن از هفته دفاع مقدس خواهد بود.
به گزارش فارس، نويسندگان اين سريال، محمدرضا گوهري و روح الله صديقي هستند و اردشير ايران نژاد اين سريال 32 قسمتي را تهيه مي کند.
فيلمنامه در 6 فاز نوشته شده که تاکنون 3 فاز آن مقابل دوربين رفته است و تصويربرداري فاز 4 به زودي آغاز مي شود.
قصه «پرندگان خارزار» درباره جواني به نام احسان است که در شهريار زندگي مي کند، او در سفري که به خرمشهر داشته، به دختري جنوبي دل مي بندد. با آغاز جنگ و محاصره خرمشهر احسان براي پيدا کردن دختر مورد علاقه خود به خرمشهر مي رود، اما در آنجا به اسارت نيروهاي عراقي در مي آيد...
سريال در 6 فاز مراحل مختلف زندگي احسان را بازگو مي کند و در هر فاز بازيگران مشخصي ايفاي نقش مي کنند. در فاز اول سريال، خانواده احسان که در شهريار زندگي مي کنند، به مخاطب معرفي مي شوند. در اين قسمت بازيگراني مانند ثريا قاسمي، هوشنگ توکلي، اردلان شجاع کاوه، آناهيتا همتي، مهوش افشارپناه، نفيسه روشن و شيرين بينا در کنار زندگاني بازي دارند. در فاز دوم ، اسارت احسان به تصوير کشيده شده است. احسان پس از اسارت به يک قرنطينه برده مي شود. در اين مکان است که شخصيت هاي ديگر به او مي پيوندند. در اين فاز، حبيب دهقان نسب، بابک انصاري و رحيم نوروزي مقابل زندگاني نقش هاي اصلي را به عهده دارند. ديگر عوامل سازنده اين سريال عبارتند از: مدير تصويربرداري: حسن سلطاني، صدا بردار: بهروز عابديني، مدير توليد: طاهر اماني، طراح گريم: سعيد ملکان، تدوين و صداگذاري: بابک رضاخاني، طراح صحنه و لباس: حميد شهيري، مسوول جلوه هاي ويژه ميداني: جواد شريفي راد و عکاس: محسن جسور.
  
بر اساس تصميمات کارگروه ملي تورهاي
خروجي و ورودي

سازمان ميراث فرهنگي بر تورهاي برنامه ريزي شده به مقصد عراق و سوريه نظارت مي کند
ورود گردشگران عراقي اعم از زيارتي، سياحتي و سلامت به کشور تحت نظارت سازمان ميراث فرهنگي و از سوي دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري مجاز ايراني و عراقي انجام مي شود. به گزارش اداره کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري; حسن محسني سخنگوي
 کارگروه ملي تورهاي ورودي و خروجي با اعلام اين خبر گفت: اين موضوع از مصوبات چهارمين نشست کارگروه ملي تورهاي خروجي و ورودي است و بر اين اساس مقرر شده تا بخش خصوصي و گردشگري طرح مشخص خود را براي ساماندهي گردشگران ورودي از عراق ارايه کنند.
وي با بيان اينکه ساماندهي موضوع تبليغات يکي از موضوعات مورد بحث در اين نشست بود خاطر نشان کرد: در اين راستا مقرر شد هر نوع تبليغ در خصوص سفر گردشگري حتما با عنوان مشخص دفتر خدمات مسافرتي يا موسسه مربوطه درج شود. همچنين اطلاعات مربوط به دفاتري که لغو مجوز شده و در تعليق موقت يا دائم به سر مي برند از سوي دفتر امور مراکز خدمات گردشگري به طور هفتگي به دفتر تبليغات وزارت ارشاد ارسال شود. به گفته محسني ايجاد کارگروه مشترک با همکاري معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و سازمان حج و زيارت به منظور نظارت بر تورهاي برنامه ريزي شده به مقصد سوريه و عتبات عاليه عراق از ديگر پيشنهادات اين کارگروه در چهارمين نشست خود بود.

به زودي صورت مي گيرد:
معرفي اعضاي هيات نظارت بر چاپ و نشر کتاب
به شوراي عالي انقلاب فرهنگي

بهمن دري معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از معرفي اعضاي هيات نظارت بر چاپ و نشر کتاب به شوراي عالي انقلاب فرهنگي در آينده نزديک خبرد داد و گفت: افکار و فرهنگ جامعه در همه حوزه ها و بويژه کتاب - که تاثيرگذاري آن ماندگار و دائمي است - موضوع و فضاي بي اهميتي نيست که عده اي معدود بخواهند هر کاري خواستند با آن انجام دهند.
به گزارش روابط عمومي معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي وي با تاييد اظهارات اخير حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درخصوص کتاب هاي روان درماني و به  اصطلاح فراروان  درماني و محتواي کاسبکارانه اين نوع کتابها  گفت: برخي بدون اينکه دغدغه هاي فرهنگي برايشان مهم باشد حوزه نشر را با بازار مکاره اشتباه گرفته اند و مي خواهند در فضاي سوداگرانه همان کاري را بکنند که في المثل در عرصه اقتصاد، واردکنندگان کالاهاي بنجل و توزيع کنندگان و فروشندگان کالاهاي مصرفي بي خاصيت مي کنند.
معاون امور فرهنگي افزود: براي پايان دادن به اين وضعيت و حل اين مسئله و ايجاد فرصت براي ناشران خوش فکر، دلسوز و علاقمند به ارتقاي سطح فکري جامعه دو را هکار ايجابي وجود دارد; اول اينکه بالاترين مرجع در حوزه کتاب - وفق مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي يعني هيات عالي نظارت بر کتاب - تشکيل شود و موضوعات مهم از جمله سوداگري در عرصه طبع و نشر کتاب را فراتر از سليقه هاي گوناگون مورد بررسي قرار دهد.دوم اينکه خيل ناشران کشور که از اهالي فرهنگ هستند و دغدغه هاي جدي فرهنگي دارند، خودشان ناشران بسيار معدود اين نوع کتابها را از حوزه خود طرد نمايند.معاون امور فرهنگي افزود: آنچه مسلم است وزارت ارشاد با قاطعيت از هر نوع حمايتي از اين کتابها پرهيز مي کند چرا که به قول بزرگي هيچ کس به راننده مست و خواب آلود و احيانا خواب زده اجازه رانندگي نمي دهد. بهمن دري  در پايان اظهار اميدواري کرد که به زودي اعضاي هيات نظارت بر چاپ و نشر کتاب به شوراي عالي انقلاب فرهنگي معرفي خواهند شد.


 تله فيلم «دو قدم تا بهشت» آماده نمايش شد 

تله فيلم «دو قدم تا بهشت» به نويسندگي و کارگرداني عبدالرضا فيروزان پس از سپري شدن مراحل فني آماده نمايش شد.
پس از پايان يافتن مراحل فني تله فيلم «دو قدم تا بهشت» به نويسندگي و کارگرداني عبدالرضا فيروزان آماده نمايش شد. تدوين فيلم توسط سهراب ميرسپاسي انجام شد و ساخت موسيقي و صداگذاري به ترتيب برعهده حميدرضا صدري و سيدامين موسوي سپرده شد.
فيلم اوايل ارديبهشت ماه در تهران جلوي دوربين رفت و پس از 25 جلسه تصويربرداري آن به پايان رسيد.
«دو قدم تا بهشت» داستان همدلي، عاشقي، گذشت و فداکاري است.
در اين فيلم عبدالرضا اکبري، پويا اميني، مينا نوروزي، افسانه ناصري، سميرا سياح، پريسا گلدوست، مهرگان حسيني اکبر اکبري، رامين نعمتي و با حضور مهتاج نجومي به ايفاي نقش هاي اصلي پرداختند.
تعدادي از عواملي که در ساخت فيلم همکاري دارند، عبارتند از:
نويسنده، تهيه کننده و کارگردان: عبدالرضا فيروزان/ مديرتصويربرداري: رضا غروي/ صدابردار: فرشيد بلوچي/ طراح صحنه و لباس: قاسم ترکاشوند/ طراح گريم: محمدرضا قومي/ مديرتوليد: ساسان شعشعه/ مديرتدارکات: سعيد شعشعه / برنامه ريز و منشي صحنه: مژگان تمجيدي/ دستيار اول کارگردان: سعيد حصاري/ عکاس: فرانک سبحاني. عبدالرضا فيروزان پيش از اين ساخت چند فيلم مستند و داستاني و دو مجموعه تلويزيوني را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.


 مدير مرکز آموزش هاي مطالعات و توليدات فيلم انيميشن حوزه هنري:
 استعدادهاي زيادي در عرصه توليد انيميشن داريم 

نشست خبري (مدير مرکز آموزش هاي مطالعات و توليدات فيلم انيميشن حوزه هنري)رضا معراجي در حوزه هنري مرکز براي تشريح و تبيين برنامه هاي آموزشي مرکز مطالعات توليدات فيلم انيميشن حوزه هنري برگزار شد. معراجي در ابتداي اين برنامه گفت: نزديک به 5 سال است که با توليد فيلم هاي کوتاه و بلند انيميشن به صورت جدي به فعاليت مشغول هستيم.
وي، مشکل بزرگ انيميشن ايران را عدم وجود نيروي متخصص حرفه اي در اين رشته دانست و گفت: چند سال است که در دانشگاه ها و آموزشگاه هاي ما به تحصيل رشته هاي مرتبط و انيميشن پرداخته اند ولي هنوز ما در پروسه توليد انيميشن با يک خلا» نيروي حرفه اي مواجه هستيم.
وي افزود: ما در ايران تعداد زيادي هنرمند انيميشن کار داريم که به طور عمومي با قسمت هاي مختلف و با تکنيک هاي مختلف انيميشن و انيميشن سازي آشنا هستند ولي وقتي اين افراد وارد پروسه توليد انيميشن  مي شوند نتيجه کار آنچنان قوي نيست.
معراجي بيان کرد: ما دوره هايي برگزار کرديم تا اين خلا»ها پر شود و سعي داريم و داشته ايم که با فعاليت هاي آموزشي در کشور و آنچه که در دانشگاه هنر، تربيت مدرس و دانشگاه تهران در پروسه آموزش و تحصيل انيميشن  در مقاطع ليسانس و فوق ليسانس وجود دارد، همکاري و هماهنگي لازم را داشته باشيم.
وي از آموزش انيميشن  در دانشگاه ها به شدت انتقاد کرد و گفت: شرح درس آنها آکادميک و حداقل مال 25 سال پيش است و عملا به درد نمي خورد. آنها آموزش هايي مي دهند تحت عنوان کارگرداني انيميشن  ولي تخصص آنچناني آموزش داده نمي شود و افراد و فارغ التحصيلان اين رشته ها در عرصه کار و در هنگام ورود به پروژه هاي عملي کارآيي آنچناني ندارند و عملا موثر نيستند.
وي به پيشرفت انيميشن  در دنيا اشاره کرد و گفت: در آمريکا، سنگاپور، کانادا، کشورهاي اروپايي، ژاپن و حتي هند کارهاي زيادي در عرصه انيميشن  شده است که تخصص هاي جديدي نيز به وجود آورده که متاسفانه بسياري از آنها در ايران ناشناخته هستند و يا بسيار کم در مورد آنها کم شده است.
مديرکز مطالعات و توليد فيلم انيميشن  به تغيير در طرز فکر توليدکنندگان انيميشن  در کشور اشاره کرد و گفت: ما مي خواستيم بر طرز فکر و روش استفاده از ابزارها و نرم ازارهاي توليد انيميشن  تغييراتي ايجاد کنيم، به همين خاطر يک سري دوره هاي ترمي براي آموزش انيميشن  در کشور گذاشتيم.
وي ادامه داد: در دوره هاي ما سه ترم اول متحرک سازي آموزش داده مي شود که اين آموزش در يک محيط شبه حرفه اي است و در پايان ترم سوم هنرمندان بايد با توليد يک فيلم انيميشن کوتاه کارايي خود را نشان دهند. در دو ترم بعدي ما کاراکتر آرتيست آموزش مي دهيم تا هنرمندان بفهمند که در يک انيميشن  کاراکتر چه بايد بکند و کجا بايد قرار بگيرد و در ترم آخر طراحي محيط آموزش داده مي شود. معراجي به برپايي دوره هاي کوتاه مدت براي فراگيري توليدات نرم افزاري به نيروهاي متخصص موجود در کشور در عرصه انيميشن  اشاره کرد و گفت: باتوجه به اينکه دوره هاي ترمي ما بلندمدت هستند يکسري دوره کوتاه نيز براساس نيازهاي موجود طراحي کرديم که در طي آن هنرمندان با آموزش ها و کلاس هاي 12 تا 14 جلسه اي دوساعته به روز مي شوند.
وي از برگزاري دوره هاي استاني در عرصه توليد انيميشن  خبر داد و گفت: ما در شهرستان ها استعدادهاي زيادي در عرصه توليد انيميشن  داريم که استعدادهاي خود را ثابت کردند ولي متاسفانه جايي براي حضور و يا آموزش ندارند به همين خاطر در حوزه هنري استان ها يکسري کلاس نيز براي آنها تشکيل داديم.
وي هدف از برگزاري اين کلاس ها را در کل کشور، ايجاد يک تيم بزرگ انيميشن  در کل کشور ذکر کرد و گفت: ما قصد داريم در توليد انيميشن  از تمرکز در تهران جلوگيري کنيم و زمينه را براي تربيت نيروهاي متخصص در توليد انيميشن  در استان هاي ايجاد کنيم.
وي ادامه داد: در حال حاضر در حال انجام مقدمات ايجاد دوره دوساله فيلمنامه نويسي انيميشن  هستيم، زيرا معتقديم در فيلمنامه نويسي انيميشن  يک خلا» بزرگ در کشور وجود دارد و بايد در اين زمينه کارهاي بيشتري شود.
معراجي بيان کرد: براي انيميشن نويسي يکسري امکانات، ظرفيت ها و نيز محدوديت هايي داريم که کساني که مي خواهند در اين حوزه کار کنند بايد با اين حوزه آشنا شوند به همين خاطر از شادمهر راستين خواستيم که مديريت اين دوره را برعهده بگيرد و به مديريت هاي اين دوره مدرکي معادل فوق ليسانس خواهيم داد.
وي در پايان گفت: ما ورک شاپ هاي فصلي يک روزه يا دو روزه را نيز برگزار خواهيم کرد و به عنوان مثال در تابستان امسال يک ورک شاپ يک روزه آشنايي با آهنگسازي در انيميشن  داريم.


 تاکيد جواد شمقدري بر کمک هاي ارشاد به خانه سينما و همسويي اين دو نهاد;
 خانه سينما جزو مجموعه معاونت سينماست  

شمقدري معتقد است; خانه سينما جزو مجموعه معاونت سينمايي است. او در تازه ترين گفتگوي خود تاکيد کرد: خانه سينما هميشه با کمک  و حمايت معاونت سينمايي سرپا بوده و در راستاي اهداف اين معاونت نيز حرکت مي کند.
جواد شمقدري(معاون سينمايي ارشاد) اعلام کرد که طرح هدفمند کردن يارانه ها ضربه اي به سينما نمي زند.
به گزارش  ايلنا، شمقدري صبح ديروز(27 تيرماه) در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالي درباره برگزاري جلسات شورايعالي سينما گفت: براي برگزاري شورايعالي سينما سه مسير را پيش بيني کرديم. مسير اول تصويب اين طرح در شوراي هنر بود و مسير دوم نيز مطرح کردن آن در کميسيون فرهنگي دولت است. از آنجاکه مطرح شدن آن در شوراي هنر مسير طولاني بود، به همين دليل کميسيون فرهنگي دولت انتخاب شد و امروز اولين دستور جلسه کميسيون فرهنگي دولت تشکيل شورايعالي سينما است.
شمقدري افزود: به دليل سفرهاي استاني و خارجي رئيس جمهور و رحيم مشايي(رئيس فرهنگي دولت) دو جلسه از جلسات کميسيون فرهنگي برگزار نشد که اميدواريم پيش نويس شورايعالي سينما در کميسيون فرهنگي مصوب شود و بعد در جلسه هيات دولت مصوب و سپس جلسه شورايعالي سينما برگزار شود.
شمقدري در پاسخ به سوالي درباره ديدار خود از خانه سينما گفت: من از روز اول هم گفتم که خانه سينما جزو مجموعه معاونت سينمايي است و هميشه هم با کمک ها و حمايت معاونت سينمايي سرپا بوده است و امروز نيز همين گونه است. خانه سينما درواقع در راستاي اهداف معاونت سينمايي حرکت مي کند.
وي ادامه داد: پرداخت بودجه نهادهاي زيرمجموعه هميشه با مشکلاتي در اوايل و اواخر سال با مشکلاتي همراه بوده است اما ما سعي کرديم باوجود آنکه براي بنياد سينمايي فارابي و موسسه سينماشهر وظايف سنگيني تعريف کرديم بازهم از بودجه آنها کم کرده و به خانه سينما داريم.
شمقدري درباره منتشر نشدن متن تفام نامه معاونت سينمايي و خانه سينما گفت: انتظار داشتم دوستان خانه سينما گزارش جلسه را منتشر کنند حالا شايد ضرورت ندانسته اند آن را منتشر کنند اما بايد بگويم که ديدار خوبي بود و تفاهم نامه خوبي نيز امضا شد و اميدوارم منتشر نيز شود.
معاون سينمايي در پاسخ به سوالي درباره تاثير طرح هدفمند کردن يارانه ها در حوزه سينما گفت: فرمول ساده  و خوبي براي اين امر تعيين شده است. من از ابتداي مطرح شدن اين طرح با رئيس جمهور صحبت کردم. يک صندوق دراختيار رئيس جمهور است و تفاوت قيمتي که بر اثر اجراي طرح هدفمند کردن يارانه ها بوجود مي آيد دقيقا کارشناسي مي شود و از آن صندوق تامين مي شود. بن کارت ها نيز باتوجه به نياز روز بررسي و اجرا مي شود.


 به همت سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران صورت مي گيرد;
 برگزاري 3 جشنواره به مناسبت نيمه شعبان 

ويژه برنامه هاي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به مناسبت ايام نيمه شعبان، سالروز ولادت با سعادت حضرت وليعصر (عج) اعلام شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي اين سازمان، اين ويژه برنامه ها به مناسبت اعياد اول اين ماه و نيمه شعبان با مشارکت کليه مراکز سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران برگزار مي شود و تا پايان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.
سعيد زکي لو دبير ستاد بزرگداشت ماه شعبان در تشريح برنامه ها اظهار داشت: برنامه ها با هدف گسترش و تعميق شناخت شهروندان از الگوهاي ديني و تشريح و تحليل وقايع و حوادث تاريخ اسلام و شيعه در سه بخش تدوين شده است. وي گفت: "جشنواره شميم يار" عنوان اولين برنامه است که در دو بخش ادبي ويژه جوانان و هنري ويژه کليه گروههاي سني براي ماههاي شعبان و رمضان برگزار مي شود. در بخش ادبي، رشته هاي شعر، داستان کوتاه، قطعه ادبي  و مقالات دانشجويي برگزار مي شود و بخش دوم به رشته هاي نقاشي (ويژه کودک ونوجوان)، عکاسي  و انيميشن (ويژه جوانان) اختصاص دارد که به صورت غيرحضوري و با ارسال آثار به مراکز انجام  مي شود. رييس فرهنگسراي خاتم خاطر نشان کرد: آثار توسط کليه فرهنگسراها جمع آوري مي شود و مهلت ارسال آثار تا 4 شهريور در نظر گرفته شده است.
زکي  لو به بخش بعدي برنامه ها اشاره کرد و گفت:  «ياد ماندگار» ديگر برنامه در نظر گرفته شده است  که به دو بخش «خانواده و انتظار» و «همسفريار» تقسيم مي شود. دربخش خانواده و انتظار، بسته هاي فرهنگي براي خانواده ها توليد و عرضه مي شود و برگزاري مسابقه و اهداي جوايز در جشن استقبال از ماه رمضان نيز بخش ديگري از اين برنامه است. وي افزود: بسته فرهنگي شامل 4 کتاب متفاوت با موضوع  انتظار است  و  که در مراکز سازمان فرهنگي هنري دراختيار شهروندان قرار مي گيرد. همچنين در بخش همسفر يار، 1 نسخه کتاب اتوبوس با شمارگان يکصدو پنجاه هزار نسخه تهيه و مسابقه کتابخواني با محتواي محصولات ارايه شده، برگزار  مي شود. وي به بخش سوم برنامه ها با عنوان "کوي عشق" که مربوط به فضاسازي شهري است اشاره کرد و ادامه داد: اين برنامه شامل طراحي و توليد لمينت شهري و توليد بلوتوث براي تلفن همراه است که محتواي آن، آيات قرآني، احاديث و جملات زيبا در خصوص اعياد شعبانيه ويژه واگن هاي مترو است. زکي لو همچنين از انتشار و نصب 3 هزار عدد پوستر در اتوبوس هاي شرکت واحد و 3 هزار پوستر نفيس جهت تبليغات شهري خبر داد.


 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته