جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2610


کوتاه و خواندني

نشست خبري نمايش" درام هاي کمدي زندگي"
جنبه هاي سياسي در نمايش درام هاي زندگي


دهمين دوسالانه عکس ايران امروز افتتاح مي شود


رولکس جشنواره اسب تهران برپا مي شود


چشم انداز هنر


 کوتاه و خواندني 


 "نگره هاي هنر" عنوان کتابي است تاليف"ژان لوک شالومو"توليد پژوهشگاه فرهنگ وهنر اسلامي حوزه هنري که به تازگي توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.
 چاپ اول رمان"نقشبندان"نوشته داريوش عابدي،توليد مرکز آفرينش هاي ادبي(کارگاه قصه ورمان) حوزه هنري ،توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شد.
 مجوز اجراي کنسرت موسيقي سنتي گروه ماهريز به سرپرستي هادي اينانلو و خوانندگي مظفر شفيعي از سوي دفتر موسيقي وشعر وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي صادر شد.
 مجوز اجراي کنسرت موسيقي سنتي گروه(دل آرام)به سرپرستي وخوانندگي امير مردانه صادر شد.
 مديرعامل خانه سينما که به نمايندگي از جامعه ي اصناف سينمايي در مراسم افطار وزير ارشاد وفرهنگ اسلامي سخن مي گفت، معتقد است: سينماي ايران مشروعيت لازم را در نزد بزرگاني که به شکل کلان مسايل فرهنگي کشور را هدايت مي کنند، پيدا نکرده است.
 محبوبه پلنگي مدير موزه هنر فلسطين در گفتگو با روابط عمومي نخستين جشنواره ملي هنر هاي تجسمي مقاومت به اولين پيامبر امام(ره) در دوران جنگ تحميلي ايران اشاره کرد وگفت:پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران ودر آغاز جنگ تحميلي آن حضرت به کليه هنرمندان پيامي داد با اين مضمون که اي هنرمندان به مناطق جنگي برويد وجنگ را به تصوير بکشيد.
 درسايه عنايات قرآن کريم اولين مرکز پاسخگويي تلفني به سئوالات قرآني شهروندان تهراني توسط موسسه قرآني ومعجزه ماندگار به مناسبت فرارسيدن عيد سعيد فطر شروع بکار مي نمايد:تلفن:66594273
 بيست وسومين جشنواره فيلم هاي کوتاه تهران فيلم هايي با موضوع"در جستجوي حقيقت" را مورد ارزيابي قرار مي دهد.
 انسيه شاه حسيني نويسنده وفيلمساز دراستانه برگزاري نخستين جشنواره فيلم بهزيستي گفت:به اعتقاد من تا کنون از تاثيرات رسانه سينمايي در زمينه آسيب هاي اجتماعي وموضوعات بهزيستي خوب استفاده نشده واميد وارم جشنواره فيلم بهزيستي کمک کند تا از معجزه تاثير سينما در حوزه بهزيستي بيشتروبهتر استفاده شود.
 کتاب هاي برگزيده دفاع مقدس در بخش"تحقيق و پژوهش نظامي"روز 24آبان ماه هم زمان با روز کتاب وکتابخواني معرفي وتقدير مي شود.
 پوستر هاي اولين جشنواره سراسري عکس يادگاري دانشجويي به همراه تعدادي دعوتنامه وبروشور فراخوان به مراکز فرهنگي بيش از 200 دانشگاه سراسري آزاد وپيام نور ارسال گرديده است.
 به گزارش ستاد خبري بزرگداشت سال پيامبر اعظم(ص) جشنواره الکتريکي پيامبر اعظم (ص) با دريافت بيش از 3هزار .385 اثر الکتريکي واينترنتي در 10 رشته مختلف فرهنگي وهنري توانسته توجه جامعه جوان را درپيشبرد اهداف مورد نظر جذب کند.
 فرهنگسراي خاتم همزمان با فرارسيدن عيد سعيد فطر طرح صلوات رابرگزار مي کند.تلفن66207065
 از بهترين فيلم ساز پليس در دومين جشنواره فيلم پليس تجليل مي شود.
 جواد شمقدري مشاورامورهنري رييس جمهور گفت:جشنواره فيلم رشد با وجود گستردگي مخاطب وقدمت به نوعي مهجورمانده است.
  فيلميران اولين رسانه بخش خصوصي سينماي ايران در اولين بازار جهاني فيلم پوسان کره جنوبي با برپا نمودن غرفه فيلميران به ارائه آثاري از سينماي ايران به منظور پخش واکران جهاني اقدام نمود.
 دومين نمايشگاه عکس زعفران از آثار محمد احسان بخش تا هشتم آبان در گالري شماره 2 فرهنگ سراي هنر باعنوان زعفران وهنر طبيعت داير است.
 فيلم مستند "ميلکان"ساخته "مينوکياني"واز توليدات"مرکز گسترش سينماي مستند وتجربي" معاونت امور سينمايي وسمعي وبصري وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي در جشنواره بين المللي"تايوان"به نمايش در خواهد آمد.
 موسسه رسانه هاي تصويري معاونت امور سينمايي درراستاي کاهش قيمت محصولات سينمايي وسمعي وبصري وتداوم بخشيدن به عرضه ويژه اين آثار به منظور مبارزه با سرقت وقاچاق محصولات سينمايي در نظر دارد همزمان با عيد سعيد فطر شش عنوان فيلم ايراني وخارجي ديگر را باقيمتي ويژه ده هزارتومان براي علاقه مندان به محصولات سينمايي شبکه نمايش خانگي ارائه کند.
 داوري مرحله بازبيني جشنواره تئاتر تک نفره با اجراي 68 نمايش در سالن  گوشه فرهنگسراي نياوران در حال انجام است.
 کارگاه تخصصي آواز استاد محمد رضا شجريان در فرهنگستان هنر برگزار مي شود .تلفن:22724121
 گروه تئاتر"فراسو"4تا15آبان يک نمايش با زبان فرانسه در سالن گوشه فرهنگسراي نياوران به روي صحنه مي برد.تلفن:2287081
 
حيات در حياط ايراني" ساخته مي شود "
مستند تک قسمتي "حيات در حياط ايراني" در قالب 45 دقيقه در گروه فرهنگ و ادب شبکه دو سيما ساخته مي شود.
رضا بهشتي  تهيه کننده ي اين مستند  با اعلام اين خبر افزود: در اين مستند معماري حياط هاي قديمي خانه هايي در شهرهاي تهران، کاشان، نائين و انارک يزد را مدنظر قرارداده و خصوصا معماري حياط هاي مرکزي را اتاق ها در اطراف به آن ساخته مي شدند، کاربرد اين حياط ها و نحوه زندگي مردم در اين حياط ها و ارتباط آن آن با اندروني را به تصوير کشيده ايم.
وي به بخش ديگر اين برنامه که از ساختار مستند - بازسازي برخوردار است اشاره کرد و گفت: در اين بخش خط داستاني کم رنگي دنبال مي شود. بدين ترتيب که گروه سازنده از چند خانم که شغل هاي متفاوتي را در دنياي امروز بر عهده دارند دعوت کرده اند که با پوشيدن لباس هاي آن دوران، زندگي در اين حياط ها را تجربه کرده و سپس از تجارب خود بگويند.
به گفته ي رضا بهشتي هم اين که بخش اعظم تصويربرداري مستند "حيات در حياط ايراني" به پايان رسيده است و گروه درصد شرکت در جشنواره فيلم شهر برآمده اند.  گروه سازنده اين مستند به کارگرداني پريسا عشقي سال گذشته نيز با مستند " حوض ايراني" در جشنواره فيلم شهري شرکت کرده و جايزه اي از اين جشنواره را به خود اختصاص دادند.  تهيه کننده "حيات در حياط ايراني" همچنين در پاسخ به پرسشي درباره همکاري سازمان ميراث فرهنگي براي ساخت اين مستند، خاطرنشان کرد: سازمان ميراث فرهنگي همکاري خوبي را با ما داشته است.
 
 هشت نشست تخصصي در جشنواره هنرهاي تجسمي مقاومت برگزار مي شود

دکتر مصطفي گودرزي دبير کل جشنواره هنرهاي تجسمي مقاومت با اعلام اين خبر افزود: "اين نشست هاي تخصصي با هدف بررسي، تحليل و طرح ديدگاههاي کارشناسان حوزه تجسمي و اساتيد دانشگاه در زمينه موضوع مقاومت در هنرهاي معاصر، ارزيابي جلوه هاي مقاومت در آئينه هنرهاي تجسمي امروز و نگاه تطبيقي به موضوع مقاومت در هنرهاي تجسمي معاصر جهان طراحي شده است."

بازيگران برتر سينماي بهزيستي 20 سکه جايزه مي گيرند

برترين بازيگران فيلم هاي حوزه بهزيستي کشور در حاشيه برگزاري نخستين جشنواره فيلم بهزيستي 20 سکه بهار آزادي جايزه مي گيرند.  در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره فيلم بهزيستي از دو بازيگر برتر سينماي بهزيستي شامل بهترين بازيگران مرد و زن با اهدا» تنديس جشنواره، ديپلم افتخار و 20 سکه بهار آزادي قدرداني به عمل مي آيد. در بخش مسابقه بازيگري از هنرمندان معلول به طور جداگانه قدرداني ويژه اي صورت مي گيرد. نخستين جشنواره فيلم بهزيستي از 12 تا 16 آذرماه سال جاري در سينماها و فرهنگسراهاي تهران برگزار مي شود.


معرفي اعضا  هيات بازخواني جشنواره تئاتر کانون ها

محمود استاد محمد،محمد چرم شير،عباس جهانگيريان ،شهرام کرمي واعظم بروجردي به عنوان اعضاي هيات بازخواني جشنواره تئاتر کانون هاي نمايشي فرهنگسراهاي تهران معرفي شدند . تا کنون 110 متن به دبيرخانه اين جشنواره رسيده است وي  شرط ديگر حضور در اين جشنواره را عضويت در کانون هاي نمايشي فرهنگسراها عنوان کرد.رئيس کانون هاي نمايشي فرهنگسراهاي شهرداري جمع آوري نيرو هاي جوان واستعداد هاي توانا در تئاتر و استفاده از نيروهاي جوان تئاتري درفرهنگسراهاي تهران را از جمله اهداف اين جشنواره دانست

3تا 10 ميليون ريال کمک هزينه نمايش هاي بخش مسابقه
نمايش هاي بخش مسابقه پنجمين جشنواره  تئاتر کانونهاي نمايش سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران که به دور نهايي راه يابند3تا 10 ميليون ريال کمک هزينه دريافت مي کنند.به گزارش روابط عمومي اين جشنواره شکرخدا گودرزي دبير پنجمين جشنواره تئاتر کانونهاي نمايش سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران براي حمايت از هنرمندان تئاتر که به عضويت کانون هاي نمايش فرهنگسراها وخانه فرهنگ تهران براي حمايت از هنر مندان تئاتر که به عضويت کانونهاي نمايش سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران براي حمايت از هنرمندان تئاتر که به عضويت کانون هاي نمايش فرهنگسراها وخانه هاي فرهنگ تهران در آمده باشند ونمايش آنان به دورنهايي راه يابد 3تا10 ميليون ريال کمک هزينه دريافت خواهندکرد.گودرزي افزود:به بهترين متن کارگرداني بازيگري زن ومرد موسيقي طراحي صحنه ولباس وآفيش وبروشور بخش مسابقه هداياي نقدي وسکه هاي بهار آزادي به عنوان جايزه اهدا»خواهد شد. پنجمين جشنواره تئاتر کانونهاي نمايش سازمان فرهنگي هنري تهران 18 تا25آذر در فرهنگسراهاي تهران برگزار مي شود


 نشست خبري نمايش" درام هاي کمدي زندگي"
 جنبه هاي سياسي در نمايش درام هاي زندگي  

نشست خبري نمايش" درام  هاي کمدي زندگي" صبح ديروز با حضور عوامل اين اثر نمايشي "در سالن تجربه فرهنگسراي هنر برگزار شد . در ابتداي اين نشست , "بابک محمدي" - کارگردان نمايش با تشريح فعاليتهاي گذشته اي که توسط گروه حرفه  اي ها صورت گرفته گفت  : اين نمايش که قبلا در سالن گوشه فرهنگسراي نياوران به روي صحنه رفته بود قرار است از چهارم آبان ماه سال جاري با حضور و بازي همان بازيگران در فرهنگسراي هنر به روي صحنه برود اين در حالي است که پس از پايان 30 اجرا در اين فرهنگسرا , براي سومين بار اين نمايش را در تئاتر  شهر اجرا خواهيم کرد . وي در بخش ديگري از صحبتهاي خود با اشاره به فعاليتهاي مثبت شهرداري ها در راستاي ترويج فرهنگ افزود: در طي سالهاي اخير شهرداري تهران با در دست گرفتن فعاليتهاي فرهنگي و تئاتري , فعال تر از گذشته شده است ، البته اين مسئله در همه جاي دنيا نيز وجود دارد و بيش از نيمي از کارهاي فرهنگي کشور به شهرداريها و ابسته است و اين شهرداريها هستند که با در اختيار گذاشتن اماکن مناسب فرهنگي و هنري در اختيار دست اندرکاران هنر به ترويج رويدادهاي فرهنگي و هنري کمک مي  کنند . وي در خصوص اجراي نمايش کمدي درام  هاي زندگي در فرهنگسراي هنر گفت : پس از پايان اجرا در فرهنگسراي نياوران خودم پيشنهاد اجرا در اين فرهنگسرا را دارم که با حمايت آقاي قاضي نظام و اقدامي ( رئيس سابق فرهنگسراي نياوران ) پيشنهادم قبول شد اين در حالي است که بعضي از استانها هم از گروه حرفه  اي ها دعوت به عمل آورده  اند و هنوز حضور و اجراي ما در شهرستانهاي ديگر قطعي نيست محمدي در ادامه اين نشست مطبوعاتي در خصوص متن اين نمايش گفت   : کمدي درام هاي زندگي , نمايشنامه کوتاهي است که موضوع آن درباره برخوردهاي مردم با همديگر در کوچه بازار است و از آنجا که اکثر درام را با تراژدي اشتباه مي  کنند و هميشه معتقدند که معني درام يعني ستان غمگين کلمه کمدي را هم به ابتداي موضوع نمايشنامه اضافه کرديم .
وي افزود : در اين نمايش داستانهايي روايت مي  شوند که جنبه  هاي سياسي بسيار مهمي در انها گنجانده شده است و در ابتداي امر , ممکن است بعضي از مخاطبين با ديدن نمايش بخندند ولي علاوه بر ويژگي کمدي بودن نمايش مسائل اجتماعي و سياسي که بر گرفته از اجتماع خورمان ت در آن وجود دارد .
اين کارگران و نويسنده تئاتر افزود : در ادبيات ما داستانها و روايتهاي کوتاه زيادي نگارش شده است ولي اهميت زيادي به آنها داده نشده است ; اين داستانها با وجود اينکه کوتاه هستند ولي داراي محتوايي عميق و جالب هستند که هر شخصي با توجه به برداشت خودش مي  تواند آ را در قالب نمايشنامه کوتاه به روي صحنه ببرد .
وي در ادامه با اشاره به مشکل تالار هاي تئاتر گفت : کارگردانان تئاتر نبايد فکر کنند که فقط منظور از سالن اجراي نمايش ، تالارهاي مجموعه تئاتر شهر است ; من بر اين عقيده ام که فرهنگسراها نيز مي توانند بهترين مکان براي اجراي تئاتر باشند ; اين در حالي است که عده  اي فکر مي  کنند فرهنگسرا بايد مکاني باشد با تعدادي کارمند که در خدمت رئيس فرهنگسرا , کار کنند ، ولي اين طرز تفکر کاملا اشتباه است و فرهنگسرا بايد محيطي تلقي شود که به ترويج فرهنگ کشورمان کمک کند .محمدي تاکيد کرد : متمرکز شدن تئاتر در يک مکان کار درستي نيست و ما براي بيشتر و فرهنگ تئاتر بايد اين هنر را به فرهنگسراها انتقال دهيم و فرهنگسراها هم بايد به صورت مستمر برنامه داشته باشند تا مردم را بيشتر به ديدن تئاتر تشويق کنند .
در ادامه اين نشست " مائده طهماسبي " که به عنوان بار ديگر در اين نمايش حضور دارد گفت  : من در اجراهايي که قبلا داشتم اين تجربه را کسب کردم که يک نمايش را در چند مکان اجرا کنم و از انجايي که همه اتفاقات در يک زمان مشخص روي نمي  دهد و بر خلاف سينما در تئاترقت بسيار کم است ; اين هنرمند است که بايد شرايط خود را با وضع حاکم وقف دهد و بهترين کار را به مخاطب ارايه دهد .
افسر اسدي يکي ديگر از بازيگران اين نمايش گفت: "من چند نقش کوتاه در اين نمايش دارم که بايد بين هر يک از آنان تفاوت هايي قائل مي شدم. اين نقش ها در بعضي موارد بسيار به هم شبيه بودند و ما بايد طوري انها را اجرا مي کرديم که تماشاگر گيج نشود و تفاوت هاي ميان آنها را به خوبي حس کند."
لازم به ذکر است نمايش کمدي درام هاي زندگي نوشته و کار بابک محمدي است که از چهارم آبانماه در فرهنگسراي هنر به روي صحنه مي رود و " افسر اسدي ", مريم سعادت , مائده طهماسبي , احمد ساعتچيان , محمدرضا جوزي , محمود اکبر شاهي , کاظم سياحي , شيما بخشنده و مژگان جودي به عنوان بازيگر در اين نمايش حضور دارند .


 دهمين دوسالانه عکس ايران امروز افتتاح مي شود  

نمايشگاه دهمين دوسالانه عکس ايران عصر دوشنبه اول آبان با حضور معاون هنري وزير ارشاد و مدير کل هنرهاي تجسمي در موسسه فرهنگي هنري صبا آغاز به کار مي کند.  ستاد خبري دهمين دوسالانه عکس ايران اعلام کرد اين نمايشگاه ساعت 17/30 فردا با حضور تني چند از مسئولان از جمله محمدحسين ايماني خوشخو، حبيب اله صادقي، محسن زارع رئيس موسسه فرهنگي هنري صبا، مجتبي آقايي دبير دوسالانه عکس و عکاسان افتتاح مي شود. نمايشگاه دهمين دوسالانه عکس ايران در روز افتتاح از ساعت 17/30 تا 21 ميزبان علاقمندان خواهد بود. اين نمايشگاه عکس 25 روزه در ديگر روزها از ساعت 10 تا 20 پذيراي بازديدکنندگان است. دهمين دوسالانه عکس در هشت رشته اصلي و يک بخش ويژه به مناسبت سال پيامبر اعظم (ص) برگزار مي شود و از ميان 15 هزار قطعه عکس ارسالي از 1909 هنرمند عکاس، 700 عکس به نمايشگاه راه يافته است


  رولکس جشنواره اسب تهران برپا مي شود  

نمايشگاهي از آثار هنرمندان ايراني روي تنديس اسب با موضوع ايران ، اسب و هنر در تالار آبي کاخ نياوران برپا مي  شود.
"امير همايون صدر", مدير جشنواره آثار هنرمندان ايراني روي تنديس اسب در نشست مطبوعاتي رولکس جشنواره اسب تهران گفت: سال گذشته برنامه اي را در حوزه اسب و سوارکاري در نوروزآباد برگزار کرديم، اما امسال تصميم گرفتيم جشنواره اي را با موضوع اسب برگزار کنيم و در اين جشنواره فرهنگ و تاريخ ايران را معرفي کنيم، شرکت رولکس توليد کننده ساعت تصميم گرفت حامي اين جشنواره شود و اين جشنواره با نام اين شرکت ، نامگذاري شود.
وي تصريح کرد: يکي از هدف هاي ما از برگزاري چنين جشنواره اي معرفي اسب ايراني در جهان است. اسب در فرهنگ، هنر و تمدن ايراني از جايگاه ويژه اي برخوردار است .
صدر گفت: اين جشنواره در دو بخش ورزشي و هنري برگزار مي شود. در بخش هنري تصميم گرفتيم 22 تنديس اسب که توسط "عباس راشدي زاده" ساخته شده اند تهيه و به هنرمندان ايراني بسپاريم. اين تنديس ها به مدت شش روز در تالار آبي کاخ نياوران به نمايش گذاشته مي شوند.
مدير رولکس جشنواره اسب تهران ادامه داد: از ديگر برنامه هاي اين جشنواره، شاهنامه خواني و نقالي است که همزمان با برگزاري جشنواره هر شب برگزار مي  شود و مراسم آييني حضور اسب در زندگي مردم اجرا خواهد شد.همچنين در اين نمايشگاه آثار سه عکاس، يک خطاط و يک مينياتريست به نمايش گذاشته خواهد شد.
وي اظهارداشت: اميدواريم اين جشنواره را سال هاي آتي نيز برگزار کنيم و همچنين در شهرها و کشورهاي ديگر نيز برپا کنيم، البته بخش هنري اين جشنواره در سال هاي آتي تغيير خواهد کرد.
صدر در ادامه با اشاره به بخش ورزشي اين جشنواره گفت: به مدت سه روز مسابقه پرش با اسب در فيروز آباد برگزار مي  شود و تمام فعاليت هاي ورزشي زير نظر فدراسيون جهاني اسب سواري انجام خواهد شد.وي در خصوص اين که چرا اسب را محور برپايي اين جشنواره قرار داده اند، اظهارداشت: اسب در فرهنگ و هنر ايراني جايگاه ويژه اي دارد و کشورهاي ديگر درآمد هنگفتي از اسب نصيبشان مي شود، اما در ايران کمتر به اين موضوع و موضوعاتي نظير اين قانون توجه شده است و اميدوارم بتوانيم در آينده کيفيت اقتصادي و فرهنگي اين جشنواره را ارتقا بدهيم.
در ادامه، "اردشير صالح پور"، مسوول بخش آييني رولکس جشنواره اسب تهران گفت: اسب در تمدن و فرهنگ ايراني جايگاه ويژه اي دارد و در فقه اللغه مفهومي آسماني دارد و بار کاريزماتيک را به مخاطب القا مي کند. حتي در قرآن نيز خداوند به اسب قسم خورده است و هيچ موجودي چنين ارزش و اعتباري در فرهنگ ما نداشته است.
وي اظهارداشت:اسب بار فرهنگي ما را بر دوش کشيده است ،در زندگي ماشيني هيچ موجود و مصنوعي نمي تواند چنين نقشي را بازي کند. سابقه اسب در فرهنگ ما حداقل به پنج هزار سال پيش باز مي گردد و اسب از طريق ايران و ايراني ها به اهالي بين النهرين معرفي شده است .
اين مدرس دانشگاه ادامه داد: ما بنا داريم بخش آييني را هر چه بهتر برگزار کنيم. مثلا اسب در فرهنگ اسلامي جايگاه ويژه اي دارد تا جايي که با پيامبر با اسب(براق) به معراج مي رود، بي شک چنين موجودي آسماني است و يا اسب در فرهنگ ايراني از آتش عبور مي کند.
وي با اشاره به جايگاه اسب در اسطوره هاي ايران گفت: اسب در زندگي ما نقش بسزايي داشته و با فرهنگ ما آميخته است.
وي افزود: در اين جشنواره هر شب در نگارخانه آبي، مراسم شاهنامه خواني با موضوع اسب و شش مراسم آييني با موضوع اسب نيز برگزار خواهد شد.
صالح پور با اشاره به تنديس هاي اسبي که در تالار آبي به نمايش گذاشته مي شوند، اظهارداشت: اين تنديس ها هر يک به صورت خام در اختيار هنرمندان قرار گرفت و هر کدام با طرز فکر و هنري که داشتند اين آثار را جاودانه کردند.مثلا نقاشي "حسين خسروجردي" حالت دراماتيک دارد، اسب او اسبي تاتاري است. وي گفت: پيشنهاد نقاشي روي اين تنديس ها را به چند هنرمند ديگر از جمله "آيدين آغداشلو" و "پرويز کلانتري" نيز داديم که با توجه به سفرهايي که براي اين هنرمندان پيش آمد نتوانستند ما را در اين نمايشگاه همراهي کنند.
شايان ذکر است، در اين جشنواره، نقاشي و خطاطي روي تنديس هايي از پويا آريان پور، فرح اصولي ، يعقوب امداديان ، افشين پير هاشمي ، آنه محمد تاتاري ، صادق تبريزي، علي ترقي جاه ، پونه جعفري نژاد ، حسين خسروجردي ، هما خوشبين ، بهرام دبيري، رضا درخشاني ، ايرج زند،گيزلا سينايي، علي اکبر صادقي، کامران عدل ناصر عزيزي ، يدالله کابلي( 2 تنديس), حسين ماهر، حسين محجوبي ،  کريم نصر ، احمد وکيلي و   رضا هدايت به نمايش گذاشته خواهد شدهمچنين عکس ها و مينياتورهايي از بهمن جلالي ، مصطفي دشتي, علي اکبر صادقي، کامران عدل ، کارن فيروزه ، علي متين و مجيد مهرگان نيز به نمايش گذاشته مي  شود. تنديس اسب نيز اثر "آبا مشي زاده "(عباس مشهدي زاده )است


 چشم انداز هنر 


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته