جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2610


کوتاه و خواندني

در پيامي به دکتر جاسبي;
روساي دانشگاه هاي کشورهاي اسلامي عيد سعيد فطر را تبريک گفتند

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
افزايش شهريه دانشگاه آزاد اسلامي يک فرايند طبيعي است

معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم خبر داد:
تشکيل جامعه استادان و تدوين آيين نامه تجليل از اساتيد نمونه

معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد:
جذب 300 عضو هيات علمي در منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامي

رييس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها:
جوهره اصلي آدمي انديشه است


 کوتاه و خواندني 


جشنواره نشريات دانشجويي واحد علوم وتحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي شود

آفرينش: سومين جشنواره نشريات دانشجويي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي به همت معاونت فرهنگي واحد علوم و تحقيقات از 24 تا 28 آبان ماه در دانشکده علوم انساني برگزار مي شود.
بر اساس اين گزارش مهلت ثبت نام از شرکت کنندگان اين دوره از جشنواره نشريات دانشجويي 1 تا 15 آبان ماه 85 است که متقاضيان در زمان تعيين شده بايد به دفتر دبيرخانه نشريات دانشجويي واقع در دانشکده علوم انساني مراجعه و نسبت به تکميل فرم شرکت در جشنواره اقدام نمايند.
دکتر خليلي علي محمدزاده معاون فرهنگي واحد علوم تحققات با اعلام اين مطلب، تصريح کرد: واحد علوم و تحقيقات در حال حاضر داراي 110 نشريه دانشجويي با مجوز است که اين ميزان در ميان دانشگاه هاي کشور يک رکورد محسوب مي شود.
وي با بيان اين که اين همايش مي تواند زمينه ساز رشد علمي و پژوهشي نشريات و شروع خوبي براي تمرين مديريت رسانه اي در بين دانشجويان باشد، تصريح کرد: نشريات دانشجويي با طرح خواست ها و دغدغه هاي دانشجويان، نقطه نظرات جامعه دانشگاهي و دانشجويي را به مسوولان و برنامه ريزان انتقال مي دهند و پيوند دهنده اجزاي مختلف دانشگاه و پل ارتباطي دانشگاه و جامعه محسوب مي شوند.  گفتني است: در آخرين جلسه شوراي فرهنگي واحد علوم و تحقيقات مجوز انتشار 11 نشريه دانشجويي جديد صادر شد.

توسط دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد;
«ماوس» کنترل از راه دور لمسي در يزد ساخته شد

ايسنا: دانشجوي مبتکر يزدي با حمايت مرکز نوآوري پارک علم و فناوري يزد موفق به طراحي و ساخت «ماوس کنترل از راه دور لمسي» رايانه شد.
حسين زمانيان، دانشجوي مبتکر رشته الکترونيک دانشگاه آزاد اسلامي يزد تصريح کرد: معمولا جهت استفاده از ديتا پرژکتور در سالن هاي کنفرانس و نمايش صفحه هاي مورد نظر از مانيتور رايانه بر روي ديتا پرژکتور از سريعترين ماوس ها استفاده مي شود که ماوس هاي نوري گزينه بسيار خوبي براي اين قبيل موارد به شمار مي آيد.
وي ادامه داد: نکته مهم در اين است که معمولا ماوس هاي موجود چه بي سيم يا غير بي سيم، چه نوري يا مکانيکي را مي بايست روي صفحه ثابت گذاشت و استفاده کرد در نتيجه کار با آنها غالبا در شرايط سالن هاي کنفرانس که معمولا از نور کمي برخوردار است، براي کاربر که بايد تسلط بيشتر خود را روي صحبت خود بگذارد مشکل است.
زمانيان اين سيستم را نوعي ريموت کنترل بي سيم براي ماوس بيان کرد و افزود: در اين سيستم ماوس در دست قرار گرفته و نشانگر ماوس با حرکت انگشت بر روي صفحه سنسور حرکت مي کند.
وي در خصوص طرز کار اين سيستم خاطرنشان کرد: موس کنترل از راه دور لمسي از يک فرستنده و يک گيرنده تشکيل شده است. فرستنده کوچک طراحي شده است و گيرنده به پشتPC  و به پورتPS2  که پورت ماوس است، متصل مي شود.
اين دانشجوي مبتکر از مزيت هاي مهم اين سيستم قسمت حسگر لمسي آن را عنوان کرد و گفت: برخلاف سنسورهاي لمسي ديگر مانند آنچه در موس «فينگرتاچ» لپ تاپ استفاده مي شود، اين سيستم کاملا نوري بوده و با استفاده از ديودهاي نوري ارزان قيمت مادون قرمز ساخته شده است.
وي اضافه کرد: قدرت انعطاف پذيري اين نوع سنسور، ديگر مشخصه ماوس کنترل از راه دور لمسي است که برخلاف ماوس هاي مکانيکي مي توان حداقل در هشت جهت نشانگر را حرکت داد.
زمانيان در پايان يادآور شد: اين مشخصات باعث کاهش هزينه و حجم نيز شده و از آنجايي که نيازمند نصب نرم افزار جداگانه اي نمي باشد، بر روي هر کامپيوتر که پورتPS2  داشته باشد، قابل استفاده است.
 
نظام جامعي در حوزه خصوصي سازي خدمات رفاهي دانشجويان وجود ندارد

مهر: افزايش بي رويه ظرفيت پذيرش عاملي شد تا دانشگاه ها مهر ماه خود را به درگيري براي رفع مشکلات رفاهي دانشجويان سپري کنند و وزارت علوم نيز مجبور شده سياست خصوصي سازي در ارائه خدمات دانشجويي را سرلوحه برنامه هاي خود در حوزه رفاهي عنوان کند. در همين راستا خبرگزاري مهر در گفتگو با کارشناسان به تحليل خصوصي سازي خدمات رفاهي دانشجويان پرداخته است. فتح الله حسنوند،  عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: اگر خصوصي سازي خدمات رفاهي دانشجويان بر اساس روند خصوصي سازي جاري باشد بر مشکلات افزوده مي شود. اگر واگذاري خدمات رفاهي دانشجويان به بخش خصوصي گران تر از هزينه هاي بخش دولتي شود و کيفيتش نيز دستخوش هيچ تغييري نشود لزومي به ورود در عرصه خصوصي سازي خدمات رفاهي دانشجويان وجود نخواهد داشت. وي يادآور شد: خصوصي سازي خدمات رفاهي دانشجويان بايد بر اساس برنامه ريزي مدون صورت گيرد تا بتواند در خدمت دانشجويان قرار گيرد و از سويي نيز با اشتغالزايي زمينه هاي نفع عمومي آن ايجاد شود در غير اين صورت خصوصي سازي در عرصه ارائه خدمات رفاهي دانشجويان به چالشي جدي تبديل مي شود.نماينده مردم خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: افرادي که مي خواهند پيگير اجرايي شدن خصوصي سازي خدمات رفاهي دانشجويان شوند بايد از نظر اخلاقي مورد تاييد مراکز ذي صلاح باشند و متصديان خوابگاه هاي خصوصي نبايد به واسطه روابط با مسئولين دانشگاه ها وارد اين عرصه شوند بلکه بايد مراحل خاصي را طي کنند.
عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: تا کنون وزارت علوم در خصوص واگذاري ارائه خدمات رفاهي دانشجويان به بخش غير دولتي موضوعي را با کميسيون آموزش در ميان نگذاشته است.
 همچنين حميد سعادت، عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: واگذاري خدمات رفاهي دانشجويان به بخش خصوصي نيازمند حساسيت و تامل بيشتري نسبت به خصوصي سازي ساير عرصه ها است و ضرورت تدوين آيين نامه هايي به منظور ايجاد نظام جامع خصوصي سازي در حوزه خدمات رفاهي دانشجويان احساس مي شود.
وي افزود: خصوصي سازي يکي از استراتژي هاي موثر جهت واگذاري تصدي گري دولت به مردم است که از اصول برنامه چهارم توسعه و از تاکيدات نظام است اما خصوصي سازي به ابزار و مقدمات خاص خود نياز دارد. عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اظهار داشت: خصوصي سازي خدمات رفاهي دانشجويان صرفا به صورت يک ايده توسط وزارت علوم مطرح است و تا کنون اسنادي مبتني بر کار کارشناسي در خصوص فرآيند خصوصي سازي خدمات رفاهي دانشجويان به کميسيون آموزش ارائه نشده است. سعادت افزود: در لايحه خدمات مديريت دولتي پيش بيني شده است تا آن دسته از فعاليت هاي دولت که مردم قادر به اجراي آن ها هستند به بخش خصوصي واگذار شود اما اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس هنوز بحثي را در حوزه خصوصي سازي خدمات رفاهي دانشجويان مطرح نکرده و از مسئولين وزارت علوم توضيحي نخواسته اند.


دانشگاه پيام نور با شرکت فولاد مبارکه اصفهان تفاهم نامه همکاري منعقد کرد

آفرينش: دانشگاه پيام نور در راستاي ارتقاي تعامل صنعت و دانشگاه و انجام پژوهش هاي مورد نياز با شرکت فولاد مبارکه تفاهم نامه همکاري منعقد کرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور، طبق اعلام مديريت همکاري هاي علمي و صنعتي دانشگاه، به موجب اين تفاهم نامه اعضاي هيات علمي دانشگاه پيام نور طرح هاي تحقيقاتي مورد نياز شرکت فولاد مبارکه اصفهان را بر اساس ساختار طرح هاي تحقيقاتي دانشگاه که قابل دسترسي در سايت دانشگاه باشد، تهيه و فرم هاي مربوطه را مستقيما يا از طريق مناطق دانشگاه پيام نور به دفتر مديريت همکاري هاي علمي و صنعتي ارسال مي کنند.
بر اساس اين گزارش، اعضاي هيات علمي دانشگاه بايد طرح هاي تحقيقاتي اوليه خود را طبق تقاضاي شرکت فولاد مبارکه در قالب عناوين تدوين استراتژي هاي منابع انساني، تعيين سهم آموزش در توليد و بهره وري کارکنان به صورت کمي و کيفي و محاسبه نرخ بازگشت سرمايه ناشي از آموزش، تدوين سيستم کار راهه شغلي، ايجاد فرهنگ و زبان مشترک در فرايند جاري سازي اهداف استراتژيک، ارائه چهارچوب علمي براي محتواسازي در آموزش الکترونيکي در ايجادفرايند فولادسازي، طراحي و پياده سازي نظام مانيتورينگ منابع انساني، بررسي ساز وکارهاي تقويت مسئوليت پذيري در کل سازمان و سازوکارهاي هم راستا سازي اهداف فردي، واحدي و سازماني به صورت عملياتي و اجرايي تهيه و ارسال کنند.
لازم به ذکر است، اعضاي هيات علمي دانشگاه پيام نور همچنين مي توانند طرح هاي تحقيقاتي خود را در ساير حوزه هاي مورد نياز شرکت فولاد مبارکه پيشنهاد کنند.

تشکل دانشجويي آرمان خواستار وسعت نظر نمايندگان ناظر بر انتخابات شد

آ فرينش: تشکل سياسي دانشجويي آرمان دانشجو، با توجه به نزديکي انتخابات شوراها و اهميت اين گزينش ملي خواستار سعه صدر و وسعت نظر کافي نمايندگان ناظر بر انتخابات شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش، اين تشکل سياسي دانشجويي در بيانيه اي آورده است: اهميت حضور حداکثري ملت پاي صندوق هي راي بر هيچکس پوشيده نيست. اما اين حضور حداکثري ملزوماتي نيز به همراه داد که از جمله مهمترين آنها وارد شدن کانديداهاي با سليقه هاي مختلف سياسي و در چارچوب قانون اساسي به عرصه انتخابات است. لذا از آنجا که تاييد صلاحيت کانديداهاي شوراي شهر بر عهده هياتهاي نظارت مجلس شوراي اسلامي است، اميدواريم با سعه صدر و وسعت نظر کافي نمايندگان ناظر بر انتخابات، زمينه حضور انديشه هاي مختلف فکري و سياسي در سومين انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا فراهم گردد تا خداي ناکرده شائبه جناحي و خطي عمل کردن اکثريت مجلس به اذهان عمومي خطور نکند.

 وزارت علوم متولي  امور کنسولي دانشجويان                     خارجي شاغل به تحصيل  در کشور  شد

آفرينش: رئيس شوراي بورس دانشجويان غير ايراني اعلام کرد که به منظور رفاه حال اين گروه از دانشجويان و تسريع در امور کنسولي آنها کليه مراحل صدور، تمديد اقامت و ورود و خروج اين دانشجويان از مهر ماه سال جاري توسط اداره کل دانشجويان داخل انجام مي گيرد.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري دکتر مسلمي نائيني مدير کل امور دانشجويان داخل و رئيس شوراي بورس طي اطلاعيه اي اعلام کرد که اين دانشجويان از اين پس نيازي به مراجعه مستقيم به مراجع ديگر ندارند و اين امور از طريق اين اداره کل واقع در طبقه چهارم ساختمان وزارت علوم در شهرک قدس انجام مي گيرد.

نود و هشتمين نشست شوراي منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد

آنا: نود و هشتمين نشست شوراي منطقه چهار با حضور دکتر محمد مهدي مظاهري رئيس منطقه و روساي واحد و مراکز آموزشي منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامي 27 مهرماه سال جاري در محل ميهمانسراي واحد خوراسگان برگزار شد.
در اين جلسه دکتر مظاهري با اشاره به نزديک بودن زمان شوراي مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي در 24 و 25 آبان ماه در تهران گفت: انتظار من از روساي واحدهاي دانشگاهي منطقه چهار براي شرکت در اين شورا اين است که طرح ها، پيشنهادها و ابتکارات مهمي را براي هرچه بهتر برگزار شدن جلسه شورا و نيز هدايت مسير جلسه به طرح مسائل اساسي تر در راستاي پيشبرد اهداف دانشگاه ارائه کنند. وي در ادامه موفقيت بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي در امر پژوهش و ستاد اقامه نماز را اظهار داشت و افزود: دانشگاه آزاد اسلامي با کسب اين موفقيت در کشور توانست جزو چهار دستگاه برتر ستاد اقامه نماز در کشور قرار گيرد. رئيس منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه اظهارات خود، جذب هيات علمي در واحدهاي دانشگاهي منطقه چهار را امري ضروري دانست و تاکيد کرد: ما در جذب هيات علمي به شاخص مطلوب نيازمنديم تا بتوانيم در تاسيس رشته هاي جديد تحول ايجاد کنيم.
وي با تاکيد بر ضرورت تفويض دوره هاي کارداني از واحدهاي جامع و بسيار بزرگ دانشگاهي به مراکز، حرکت واحدهاي جامع و بسيار بزرگ دانشگاهي به سمت تحصيلات تکميلي را مهم برشمرد.

معاون دانشجويي دانشگاه تهران:
مشکل کمبود فضاي خوابگاهي دانشگاه تهران برطرف شد

ايسنا: معاون دانشجويي دانشگاه تهران گفت: اکثر دانشجويان دختر دانشگاه حتي دانشجويان دوره نوبت دوم در خوابگاه اسکان يافتند.
دکتر قمصري با بيان اين که براي استقرار حداکثر دانشجويان روزانه تلاش شده است، اظهار کرد:  براي تعدادي از دانشجويان که امکان اسکان در کوي نبوده است در ساختماني در اطراف پرديس مرکزي دانشگاه در نظر گرفته شده است.
وي در ادامه افزود: به دليل اسکان کليه دانشجويان در فضاي خوابگاهي مجبور شديم در برخي از اتاق ها تعداد دانشجويان را افزايش دهيم.
دکتر قمصري با تاکيد بر اين که در حال حاضر با فراهم شدن دو ساختمان در اطراف پرديس مرکزي مشکل کمبود مرتفع شده است، خاطرنشان کرد: اميد است در سالهاي بعد مشکلات کمبود خوابگاه کمتر شود.  وي با بيان اين که تامين خوابگاه براي دانشجويان نوبت دوم به عهده دانشگاه نيست، تصريح کرد: ولي  علي رغم اين قانون تلاش شده حداقل امکانات براي آنها فراهم شود.
معاون دانشجويي دانشگاه تهران با اشاره به سه ساختمان خوابگاهي جديد التاسيس گفت: همچنين دکتر مصلي نژاد آمادگي خود را براي ساختن خوابگاه جديدي اعلام کرده است که در صدد فراهم کردن فضا هستيم که با ساخت خوابگاه جديد يکي از ساختمانهاي قديمي تعطيل مي شود.
وي در خصوص قدمت بالاي دو خوابگاه دانشگاه تهران اظهار کرد: قرار بوده است در اواخر تابستان اين دو خوابگاه تخريب شود ولي به دليل افزايش ظرفيت دانشجويان خوابگاهي در حال حاضر اين طرح متوقف و به زمان ديگري موکول شده است.


  در پيامي به دکتر جاسبي;
 روساي دانشگاه هاي کشورهاي اسلامي عيد سعيد فطر را تبريک گفتند 

آفرينش: جمعي  از روساي دانشگاه هاي کشورهاي اسلامي، حلول  ماه  شوال  و عيد سعيد فطر را به  دکتر جاسبي، رئيس  شوراي  اجرايي  اتحاديه  دانشگاه هاي  جهان  اسلام  تبريک  و شادباش  گفتند.
در پيام  روساي دانشگاههاي کشورهاي اسلامي آمده است: فرارسيدن  عيد شکرگزاري  و لطف  و رحمت  الهي  به جامعه دانشگاهي و امت اسلامي مبارک  باد.
 در اين پيام    از عيد سعيد فطر به  عنوان  بزرگترين  عيد مسلمانان  جهان  و عيد تهذيب  نفس  ياد شده  است.
  دکتر جاسبي، رئيس  شوراي  اجرايي  اتحاديه  دانشگاه هاي  جهان  اسلام  نيز متقابلا عيد سعيد فطر را به  روساي دانشگاههاي  اسلامي    تبريک  گفت.
  در پيام  دکتر جاسبي  آمده  است: فرارسيدن  عيد سعيد فطر، جشن  بازگشت  به  فطرت  الهي، عيد توفيق  طاعت  و عبادت  و جشن  بزرگ  دينداري  و رستگاري  را تبريک  گفته  و بهروزي، شادکامي  و پيشرفت  روزافزون  ملت هاي کشورهاي  اسلامي  را از ايزد متعال  مسالت  نمود.
  در پيام  دکتر جاسبي  تصريح  شده  است: عيد فطر، روز عيدي  ستاندن  همه  مو منان  صائم  النهار و قائم  الليل  است.
رئيس اتحاديه دانشگاههاي جهان اسلام، ابراز اميدواري کرد: تمام مسلمانان در پرتوي تعاليم اسلامي و با اتحاد، همدلي و همبستگي به سعادت، رستگاري، عزت و آينده اي روشن ودرخشان همراه با امنيت، صلح و رفاه دست يابند.
  در خاتمه  اين  پيام  آمده  است: ان  شا»الله  که  جميع  مسلمانان  جهان  از خيرات  و برکات  نهفته  در ماه  ضيافت  الهي  و عيد سعيد فطر مستفيض  گردند.


  عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
 افزايش شهريه دانشگاه آزاد اسلامي يک فرايند طبيعي است 

 مهر: آجرلو با تاکيد بر اينکه افزايش شهريه دانشگاه آزاد اسلامي يک فرايند طبيعي است، گفت: هيچ کس نمي تواند مدعي شود شهريه دانشگاه آزاد اسلامي نبايد افزايش يابد.
فاطمه آجرلو، عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با بيان اين مطلب افزود: وقتي تورم ثابت نيست شهريه دانشگاه ها نيز نمي تواند ثابت بماند منتها بايد افزايش شهريه ها به صورت روشمند راهبري شود تا شهريه دانشگاه ها مورد تجاوز تصميمات سليقه اي قرار نگيرد.
نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: شائبه اي به وجود آمده است که مي گويد شهريه دانشگاه آزاد اسلامي اصلا نبايد افزايش پيدا کند، البته چنين نگرشي بايد اصلاح شود. شهريه دانشگاه آزاد اسلامي بايد با توجه به واقعيت هاي موجود و هزينه هايي که آموزش عالي غير دولتي براي پيشبرد آمورش مي پردازد، مورد قضاوت قرار گيرد.
وي از تشکيل کميته ساماندهي شهريه با راهبري کميته آموزش عالي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس خبر داد و تاکيد کرد: شهريه آموزش عالي غير دولتي بايد در چارچوب قانون و استانداردهاي پيش رو افزايش پيدا کند.


  معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم خبر داد:
 تشکيل جامعه استادان و تدوين آيين نامه تجليل از اساتيد نمونه 

 مهر: جامعه استادان نمونه ايران با کمک معاونت فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم تشکيل مي شود و با عنوان «جانا» نقش اتاق فکر اين وزارتخانه را ايفا مي کند.
دکتر محمد باقر خرمشاد، معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم افزود: سال گذشته در ماه مبارک رمضان بالغ بر 200 تن از اساتيد نمونه کشور که بر اساس آيين نامه ارتقا، امتياز لازم را کسب کرده بودند به وزارت علوم دعوت شدند. در اين جلسه مقرر شد استادان نمونه اقدام به تاسيس تشکلي کرده و نقش اتاق فکر را براي وزارت علوم ايفا کنند.
وي ادامه داد: از آنجا که اين استادان به خوبي از نقاط قوت و ضعف آموزش عالي مطلع هستند، مي توانند وزارت علوم را در اين زمينه مشاوره دهند.  معاون فرهنگي و اجتماعي وزرت علوم گفت: هيات موسس 13 نفره اي از اساتيد نمونه سراسر کشور انتخاب و تشکيل شد و پيگيري و کمک به اين هيات موسس به معاونت فرهنگي وزارت علوم واگذار شد.
وي اظهار داشت: تا کنون به دنبال تشکيل جلسات اين مجمع، نام آن با عنوان جامعه استادان نمونه ايران (جانا) تصويب و اساسنامه اين تشکل نيز توسط اعضا تدوين شده است. همچنين با کمک معاونت فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم آيين نامه تجليل از استادان نمونه نيز به امضا» رسيده است.
خرمشاد گفت: معاونت فرهنگي وزارت علوم مرداد ماه سال جاري نتايج را به دفتر وزير ارائه داده است و اين موضوع در شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا بنياد ملي نخبگان مورد بررسي قرار مي گيرد.


  معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد:
 جذب 300 عضو هيات علمي در منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامي 

 مهر: به گفته کريم زارع طي سال تحصيلي جديد و در راستاي سياست هاي منطقه هفت، بيش از 300 عضو هيات علمي در اين منطقه جذب دانشگاه آزاد اسلامي مي شوند.
دکتر کريم زارع با بيان اين مطلب افزود: جذب اعضاي هيات علمي در منطقه 7 دانشگاه آزاد در راستاي برنامه ريزي هاي پنج ساله دانشگاه آزاد براي تبديل اين منطقه و واحدهاي آن به خصوص واحد سيستان و بلوچستان به عنوان يکي از بزرگترين مناطق و شهرهاي دانشگاهي کشور انجام مي شود.
وي اظهار داشت: در برنامه چهارم توسعه منطقه 7 دانشگاه آزاد اسلامي پيش بيني شده که در تعامل با دانشگاه کشورهاي پيشرفته و جذب اساتيد نخبه بتوانيم اين منطقه را به يکي از قله هاي دانايي کشور تبديل کنيم.
رئيس منطقه 7 دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: در حال حاضر بزرگترين سالن ورزشي کشور به وسعت هفت هزار و 200 متر مربع و بهترين امکانات و تجهيزات ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي در دانشگاه آزاد سيستان و بلوچستان قرار دارد. افتتاح بزرگترين پارک هاي تفريحي و تحقيقاتي براي دانشجويان دانشگاه آزاد سيستان و بلوچستان از برنامه هاي آينده اين دانشگاه است.
زارع خاطر نشان کرد: واحد علوم و تحقيقات در منطقه هفت دانشگاه آزاد و مجتمع فرهنگي اين منطقه با وسعت 150 هکتار با همکاري واحدهاي مختلف اين دانشگاه به بهره برداري خواهد رسيد.
وي با اشاره به تلاش دانشگاه آزاد اسلامي براي پويايي هر چه بيشتر واحدهاي منطقه هفت دانشگاه آزاد تاکيد کرد: با تشکيل کميسيون هاي استاني آموزش و پژوهش در منطقه هفت، راه اندازي و توسعه رشته هاي بين المللي در واحدهاي اين منطقه به تصويب رسيده و تنها منتظر تاييد سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي هستيم.
معاون پارلماني دانشگاه آزاد افزود: راه اندازي رشته هاي بين المللي شرق شناسي و دوره دکتري معماري در ابعاد مختلف در دستور کار منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامي قرار گرفته است.


  رييس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها:
 جوهره اصلي آدمي انديشه است 

 ايسنا: به گفته رييس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها، عصري که در آن قرار داريم عصر طلايي بازگشت امت اسلامي به هويت خود است، اين عصر شروع شده و در سايه بازگشت انسان به معنويت، امت اسلامي هم در حال بازگشت به هويت خود است. قطعا محور اين بازگشت نسل جوان دانشگاهي و تحصيل کرده امت اسلامي است که در خط مقدم بازگرداندن عزت به امت اسلامي است.
حجت الاسلام والمسلمين محمديان در مراسمي با حضور 200 دانشجوي خارجي دانشگاه هاي تهران که به دعوت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تهران برگزار شده بود،  گفت: جوهره اصلي آدمي انديشه است و روابطي که بر پايه ي انديشه قرار مي گيرد ماندگار و ابدي خواهد بود و باقي روابط مانند از يک رنگ و يک کشور بودن، بعد از مدتي رنگ خود را از دست مي دهد و اين نوع نگرش و نحوه انديشه است که باقي مي ماند.
رييس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها، تصريح کرد: هر کجاي کره خاکي مسلماني باشد، خود را متعلق به انديشه اسلامي مي داند و از هر مليتي باشد اين انديشه را فراتر از مليت خود مي داند و با پيوستن به آن هويت پيدا مي کند.
رييس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها، تاکيد کرد: آرمان گرايي بدون داشتن علوم لازم براي سعادت بشر و يا داشتن علوم بدون آرمانگرايي هيچ کدام به تنهايي دردي را دوا نمي کنند و از اين جهت، شما جوانان جهان اسلام که اين هر دو ويژگي را توامان داريد، مايه ي اميد ما هستيد.
وي همچنين گفت: اگر مجموعه ي اين نيروها بتوانند تجاربشان را به يکديگر منتقل کنند و پشت کار و استقامت را از يکديگر ياد بگيرند، مجموعه ي تاثيرگذار در جهان اسلام خواهد بود و اين هنگامي است که در کنار هم حضور داشته باشيم و افق هاي جديدي را ترسيم کنيم.
محمديان، با اشاره به تشکيل کميته در شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي رسيدگي به وضعيت دانشجويان خارجي، گفت: ما در سال هاي گذشته آنچنان که شايسته دانشجويان خارجي بوده نتوانستيم پذيرايي درخوري را از آنها داشته باشيم. انشا الله با تشکيل اين کميته بازنگري جدي در تعامل با دانشجويان خارجي انجام شود تا ما به عنوان يک کشور اسلامي ميزباني اسلامي را از شما دانشجويان داشته باشيم و فضايي براي هم انديشي بين مليت هاي مختلف و استفاده از تجارب مختلف ايجاد شود.
رييس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها، در پايان خاطرنشان کرد: به نظر مي رسد نياز است تا شما در فرصت هايي بيشتر دور هم جمع شويد و ما بتوانيم از مجموعه ي توانايي هاي شما بهره بگيريم و الگو و مدل تعامل اسلامي را طراحي کنيم.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته