جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/08 - روزنامه سراسري صبح ايران ( پنجشنبه) نسخه شماره 3705

رئيس واحد زابل:
با ارتقاي کيفيت آموزش آينده روشني را براي دانشگاه رقم بزنيم

عضو شوراي اسلامي شهر قزوين:
دانشگاه آزاد اسلامي افتخار استان قزوين است

فرماندار مبارکه در دانشگاه آزاد اسلامي:
دانشجويان بايد از موقعيت ها به بهترين صورت بهره برداري کنند

مسئول نهاد مقام معظم رهبري در واحد رودهن:
امام خميني(ره) انساني با درايت و صالح بودند

فرمانده نيروي انتظامي علي آبادکتول در دانشگاه آزاد اسلا مي:
دانشگاه آزاد اسلا مي با گسترش دانش تقابل فرهنگي را به تعامل سازنده بدل کرده است


با مشاهير


كوتاه وخواندني


زنگ آفرينش


 رئيس واحد زابل:
 با ارتقاي کيفيت آموزش آينده روشني را براي دانشگاه رقم بزنيم 

جلسه مديران گروه هاي آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زابل باحضور 17 نفر از مديران گروه ورياست واحد زابل در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد زابل، در اين جلسه دکتر محمدرضا نورا ضمن خير مقدم وگراميداشت هفته دفاع مقدس وهمچنين آغاز سال تحصيلي جديد، خواستار تغيير نگرش نسبت به جذب رشته هاي تحصيلي دانشگاه شد و افزود: جا دارد که مديران گروه با جديت بيشتري نسبت به تاسيس رشته هاي کاربردي و مورد نياز منطقه اقدام نمايند و در کنار آن با استفاده از اساتيد توانمند در راستاي ارتقاي کيفيت آموزش گام برداريم تا بتوانيم آينده روشني را براي دانشگاه رقم بزنيم.
رئيس واحد زابل همچنين از تاسيس رشته هاي مهندسي صنايع، حسابداري و مديريت دولتي در آينده نزديک خبرداد و تصريح کرد: با پيگيري هاي مستمر و موافقت وزارت علوم را براي تاسيس اين سه رشته ; در تلاش هستيم تا براي سال تحصيلي آينده در  اين رشته ها دانشجو پذيرش نماييم.
در ادامه اين جلسه مديران گروه ضمن بحث وتبادل نظر درخصوص ساعات برگزاري کلاس ها در طول ترم، ارائه خدمات آموزشي بهينه به دانشجويان و...، به بيان مشکلات و نيازهاي گروه مربوطه وهمچنين انتقادات و پيشنهاداتشان پرداختند.


 عضو شوراي اسلامي شهر قزوين:
 دانشگاه آزاد اسلامي افتخار استان قزوين است 

عضو شوراي اسلامي شهر قزوين گفت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين سنگر علم و دانش و باعث افتخار استان قزوين و کشور است.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد قزوين، در مراسمي با حضور مسوولان از خانواده هاي شهدا، استادان، کارکنان جانباز، ايثارگر و از فرزندان دانشجوي شاهد و جانباز دانشگاه آزاد اسلامي قزوين تقدير به عمل آمد.
در اين مراسم که مناسبت هفته دفاع مقدس و با حضور سردار صابري، معاون سياسي امنيتي استاندار، شهروش رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان، صديقه حکمت، همسر شهيد سرلشگر عباس بابايي، استادان، کارکنان، دانشجويان و خانواده هاي شهدا در سالن علامه رفيعي دانشگاه برگزار شد; دکتر موسي خاني، رييس دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در سخناني ضمن گرامي داشت هفته دفاع مقدس گفت: ما هرچه داريم به برکت امام(ره) و خون شهدا است.
وي افزود: بايد هميشه ياد و خاطره شهدا گرامي داشته شود و سعي کنيم رهروان خوبي براي آن عزيزان باشيم.
در ادامه سردار صابري معاون سياسي امنيتي استاندار ضمن گرامي داشت ياد و خاطره شهداي هشت سال جنگ تحميلي گفت: جنگ تحميلي برگ زريني در تاريخ ايران و اسلام بود.
سپس سردار صابري خاطراتي از دوران دفاع مقدس و رشادت هاي رزمندگان اسلام در نبرد با متجاوزان بيان کرد.
در ادامه صديقه حکمت همسر شهيد سرلشگر بابايي در سخناني ضمن ابراز خوشحالي از برگزاري چنين همايش هايي گفت: برگزاري چنين همايش هايي باعث حفظ ياد و خاطره شهدا و رشادت هاي آنان مي شود.
عضو شوراي اسلامي شهر قزوين خاطرنشان کرد: بايد ضمن تفکر در بهاي خون شهيدان که جان خود را در راه حفظ اسلام و انقلاب فدا کرده اند; وظايف خودمان را به خوبي ادا کنيم.
همسر شهيد سرلشکر بابايي، انتقال تفکر شهدا به نسل سوم را مهم ترين وظيفه دانست و گفت: بزرگ ترين رسالتي که بر دوش ما سپرده شده، انتقال فرهنگ ايثار، شهادت و حفظ اسلام و انقلاب براي نسل جواني است که انقلاب و جنگ تحميلي را نديده است.
وي در پايان با تشکر از دکتر موسي خاني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي قزوين براي برگزاري چنين همايش هايي اظهار داشت: واحد قزوين سنگر علم و دانش و باعث افتخار استان قزوين و کشور است و لازم است به دليل درخشش در عرصه هاي علمي، پژوهشي و تحقيقاتي; از دکتر موسي خاني و همکاران وي تقدير کنم و اميدوارم هميشه در همه زمينه ها موفق و مويد باشند.سپس دکتر بختياري نيا از جانبازان دفاع مقدس و از استادان دانشگاه به بيان خاطراتي از حضور در جهبه هاي جنگ تحميلي و رشادت هاي جوانان پرداخت.در پايان با حضور مسوولان از خانواده هاي شهيدان، استادان و کارکنان جانباز و ايثارگر و از فرزندان دانشجوي شاهد و جانباز دانشگاه آزاد اسلامي قزوين با اهدا لوح و جوايز تقدير شد.
اين مراسم با همکاري معاونت فرهنگي و بسيج استادان دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برگزار شد.


 فرماندار مبارکه در دانشگاه آزاد اسلامي:
 دانشجويان بايد از موقعيت ها به بهترين صورت بهره برداري کنند 

فرماندار مبارکه گفت: دانشجويان بايد از موقعيت ها به بهترين صورت بهره  برداري کنند، اين خيال که فرصت هميشه وجود خواهد داشت، خيالي باطل و از وسوسه هاي شيطان است.
به گزارش ايسکانيوز، حبيب اله معتمدي، فرماندار شهرستان مبارکه با حضور در جلسه توجيهي دانشجويان جديدالورود واحد مبارکه که در سالن ورزشي مالک اشتر مجتمع دانشگاهي برگزار شد، خطاب به دانشجويان گفت: فرهنگ اسلامي تاکيد فراواني بر استفاده صحيح از فرصت ها کرده است. فرصت ها موقعيت هاي مناسبي هستند که در شرايط مختلف زماني و مکاني مخصوص، زمينه انجام راحت يک کار خوب و صالح را براي شخص فراهم مي سازند.
وي افزود: دانشجويان بايد از اين موقعيت ها به بهترين صورت بهره برداري کنند، اين خيال که فرصت هميشه وجود خواهد داشت، خيالي باطل و از وسوسه هاي شيطان است که مي کوشد با فريب شما، از بهره برداري صحيح و مطلوب از فرصت غافل کند. حضرت اميرالمومنين علي(ع) مي فرمايند: فرصت همانند ابر در حرکت است. يعني همان گونه که حرکت ابرهاي انبوه و متراکم نامحسوس است و با اين حال، آسمان ابري به سرعت صاف مي شود، فرصت ها نيز به صورت بسيار شتابان و نامحسوس از دست انسان مي روند.معتمدي در خصوص اهميت بصيرت اظهار داشت: رهبر انقلاب يادآور مي شوند که «بصيرت نسل جوان، يکي از 3 رکن اساسي در تضمين آينده خودشان و کشور است، يک جوان بايد اولا احساس مسئوليت، ثانيا با ايمان حرکت کنند چون ايمان نقش بسيار مهمي در پيشرفت در همه ميدان ها و پيروزي بر همه موانع دارد، ثالثا بصيرت و آگاهي داشته باشند. چرا که اگر جوانان اين سه خصوصيت را در خودشان تامين کنند، مي توانند در همه زمينه ها، موفقيت خودشان را تضمين کنند.
فرماندار مبارکه تصريح کرد: دانشگاه با مدرسه فرق دارد در مدرسه معلم مي گفت و دانش آموز گوش مي کرد ولي در دانشگاه، استاد فقط سرنخ مي دهد و اين دانشجو است که در پي دانش است و شما بايد سعي کنيد هر روز بر يادگيري هايتان بيافزاييد.
وي ادامه داد: ما بايد سعي کنيم ياد بگيريم در دانشگاه بياموزيم چگونه برعقلمان، احساساتمان غلبه نماييم. يک دانشجو واقعي کسي است که رفتار صحيح را درجامعه القا» کند و براي ديگران الگو باشد.


 مسئول نهاد مقام معظم رهبري در واحد رودهن:
 امام خميني(ره) انساني با درايت و صالح بودند 

رودهن - خبرنگار آفرينش
حجت الاسلام والمسلمين سراج مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در واحد رودهن در هفته دفاع مقدس طي سخناني به بيان دستاوردهاي اين دفاع مقدس و بزرگ پرداختند.به گزارش خبرنگار آفرينش ; حجت الاسلام والمسلمين سراج اظهار داشت: اولين و مهمترين دستاورد اين دفاع مقدس را نمايش اقتدار و صلابت امام راحل به عنوان پيشواي بزرگ امت اسلام برشمردند و خاطرنشان کرد: حضرت امام(ره) انساني با درايت و صالح بودند که عنايات الهي نيز با او همراه بود، بنابراين توانستند بهترين هدايت و تدبيرها را در رهبري امت داشته باشند، خاصه در شرايط خطير و حساس جنگ تحميلي.وي دستاوردهاي ديگر دفاع مقدس را "احياي فرهنگ ناب جهاد و شهادت"  مطرح نمودند که براساس آن جوانان و عموم مردم با اقتدار به شهداي صدر اسلام، براي دفاع از کيان اسلام و کشور پا به ميدان خطر نهادند و دشمن را به عقب راندند.
وي افزود: بقدري اين فرهنگ غني در موفقيت مسلمين موثر است که امروزه دشمنان اسلام با طرح مباحث انحرافي از جمله خشن جلوه دادن جهاد و شهادت، سعي در تخريب وجهه آن دارند.حجت الاسلام سراج در ادامه از دستاوردهاي ديگر دفاع مقدس شکسته شدن ابهت پوشالي ابرقدرت ها، شناسايي دوست از دشمن و منافق از مومن، دستيابي به استقلال و خودکفايي و خودباوري دانسته و پيرامون هر يک از آنها مطالبي را به تفصيل بيان نمودند.
گفتني است نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در واحد رودهن، ضمن برپايي نمايشگاه عکس دفاع مقدس، جلسات سخنراني را با دعوت از شخصيت هاي علمي ترتيب داده است.


 فرمانده نيروي انتظامي علي آبادکتول در دانشگاه آزاد اسلا مي:
 دانشگاه آزاد اسلا مي با گسترش دانش تقابل فرهنگي را به تعامل سازنده بدل کرده است 

 در راستاي بررسي راهکارهاي جديد براي استقرار نظم و امنيت، ايجاد و توسعه زمينه هاي فرهنگي لازم به منظور کاهش جرائم و تخلفات، نشست مشترک فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان با هيات رئيسه اين واحد دانشگاهي در سالن کنفرانس اداري برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد علي آبادکتول، در اين نشست دکتر عليرضا ايرانبخش ضمن تقدير و تشکر از فرماندهي نيروي انتظامي در تامين آسايش عمومي و فردي شهرستان، از تامين امنيت، تحکيم نظم و اجراي قانون و عدالت  به عنوان مهمترين ارکان ثبات و سلامت نظام اجتماعي و سياسي ياد کرد و افزود: امنيت رهاوردي است که در سايه سلامت يک جامعه، به مردم اهدا» مي شود و جامعه اي پويا است که افراد آن در تمامي ابعاد از امنيت لازم برخوردار باشند.
رئيس واحد علي آباد کتول اظهار داشت: بشر باتوجه به اهميتي که براي سلامتي خود قائل است بايد براي سلامتي جامعه هم ارزش قائل شود و بيماري آن را بيماري خود بداند و از مبتلا شدن آن به بيماري هاي اخلاقي و رواني جلوگيري کند تا رشد، تعالي و سعادت جامعه  را در سايه آرامش براي افراد آن جامعه به ارمغان آورد. در ادامه فرماندهي نيروي انتظامي علي آباد کتول با بيان اهميت دانشگاه ها در سازماندهي، هدايت و رهبري جامعه، رشد دانشگاه آزاد اسلامي را بسيار چشمگير ارزيابي کرد و اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي موفق عمل کرده و روزبه روز منسجم تر و مجهزتر مي شود و ما نيز شاهد گسترش کمي و کيفي اين دانشگاه در سراسر کشور هستيم.
 سرهنگ مومني در پاسخ به سئوال خبرنگار آنا درخصوص تاثير مثبت اين دانشگاه بر فرهنگ شهرهاي کوچک گفت: ما از فرهنگ به عنوان مجموعه پيچيده اي ياد مي کنيم که دانش، هنر، قانون و رسم و رسوم بشر را به عنوان عضو جامعه شامل مي گردد و خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامي با گسترش دانش و هنر در اقصي نقاط کشور تقابل فرهنگي را به يک تعامل سازنده و مثبت بدل نموده است.
فرمانده نيروي انتظامي در ادامه گفت: اگرچه واحد علي آباد کتول در شهري کوچک راه اندازي شده است ولي تعهد، تقوا، حسن خلق و پوشش اساتيد، کارکنان و دانشجويان موجب شده تا اين واحد دانشگاهي ازنظر عفت عمومي و حجاب اسلامي الگويي براي ديگر دانشگاه ها باشد. مومني در پايان از مسئولين خواست تا با فراهم نمودن سخنراني هاي تخصصي بر محور بررسي آسيب هاي اجتماعي نسبت به شناساندن محيط براي دانشجويان اقدام نمايند تا انشا»ا... اين عزيزان براي آرامش بيشتر، خود را با محيط جديد وفق دهند.


 با مشاهير  

سيد محمدحسين طباطبايي
قسمت اول

سيد محمدحسين طباطبايي
سيد محمدحسين طباطبايي معروف به علامه طباطبايي (1281 - 1360 هجري خورشيدي) فقيه، فيلسوف و مفسر قرآن شيعه ايراني است.اهميت وي به جهت زنده کردن حکمت و فلسفه و تفسير در حوزه هاي تشيع بعد از دوره صفويه بوده است. به ويژه اينکه وي به بازگويي و شرح حکمت صدرايي اکتفا نکرده، به تاسيس معرفت شناسي در اين مکتب مي پردازد. همچنين با انتشار کتب فراوان و تربيت شاگرداني مانند مرتضي مطهري در دوران مواجهه با انديشه هاي غربي نظير مارکسيسم به انديشه ديني حياتي مجدد بخشيده، حتي در نشر آن در مغرب زمين نيز مي کوشد.
زندگي نامه
زندگي علامه طباطبايي را مي توان به چهاردوره تقسيم کرد: .1 دوره کودکي و نوجواني که در تبريز سپري شد. .2 دوره تحصيل در حوزه علميه نجف. .3 دوره بازگشت به تبريز و اشتغال به کشاورزي. .4 دوره هجرت به قم و تدريس و تاليف و نشر معارف ديني.
دوره کودکي و نوجواني
وي از دودمان سادات طباطبايي آذربايجان است. در سال 1281 در تبريز متولد شد. در پنج سالگي مادر و در نه سالگي پدر خود را از دست داد. وصي پدر او و تنها برادرش علامه الهي را براي تحصيل به مکتب فرستاد. تحصيلات ابتدايي شامل قرآن و کتب ادبيات فارسي را از 1290 تا 1296 فراگرفت و سپس از سال 1297 تا 1304 به تحصيل علوم ديني پرداخت و به تعبير خود «دروس متن در غير فلسفه و عرفان» را به پايان رساند.
خود درباره دوران تحصيلش نوشته است: «در اوايل تحصيل که به صرف و نحو اشتغال داشتم، علاقه زيادي به ادامه تحصيل نداشتم و از اين رو هر چه مي خواندم نمي فهميدم و چهار سال به همين نحو گذراندم. پس از آن يک باره عنايت خدايي دامن گيرم شده عوضم کرد و در خود يک نوع شيفتگي و بيتابي نسبت به تحصيل کمال، حس نمودم. به طوري که از همان روز تا پايان ايام تحصيل که تقريبا هفده سال طول کشيد، هرگز نسبت به تعليم و تفکر درک خستگي و دلسردي نکردم و زشت و زيباي جهان را فراموش نموده و تلخ و شيرين حوادث در برابر مي پنداشتم. بساط معاشرت غيراهل علم را به کلي برچيدم. در خورد و خواب و لوازم ديگر زندگي، به حداقل ضروري قناعت نموده باقي را به مطالعه مي پرداختم. بسيار مي شد به ويژه در بهار و تابستان که شب را تا طلوع آفتاب با مطالعه مي گذرانيدم و هميشه درس فردا را شب پيش مطالعه مي کردم و اگر اشکالي پيش مي آمد با هر خودکشي بود حل مي نمودم و وقتي که به درس حضور مي يافتم از آنچه استاد مي گفت قبلا روشن بودم و هرگز اشکال و اشتباه درس را پيش استاد نبردم»

منبع: دانشنامه آزاد ويکي پديا


 كوتاه وخواندني  

فرمانده سپاه عاشوراي استان آذربايجان شرقي در واحد تبريز:
به برکت دفاع مقدس، ما هر روز شاهد عزت روز افزون کشور در دنيا هستيم
سردار پورجمشيديان فرمانده سپاه عاشوراي استان آذربايجان شرقي در مراسم افتتاح نمايشگاه دفاع مقدس در دانشگاه آزاداسلامي تبريز گفت: به برکت دفاع مقدس، ما هر روز شاهد عزت روزافزون کشور در دنيا هستيم.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تبريز، اين نمايشگاه باحضور سردار پورجمشيديان فرمانده سپاه عاشورا، دکتر صادق ملکي آوارسين رئيس دانشگاه آزاداسلامي تبريز، اعضاي هيات رئيسه، بسيجيان، اساتيد، کارکنان و دانشجويان اين دانشگاه افتتاح شد.
سردار پورجمشيديان با اظهار خرسندي از حضور در اين نمايشگاه گفت: امروز فرصت مغتنمي است تا از نزديک شاهد تلاش وهمت شما دانشجويان و بسيجيان بوده و ياد و خاطره دفاع مقدس را گرامي بداريم.
فرمانده سپاه عاشورا گفت: دشمنان ما در هشت سال جنگ تحميلي بر اساس فرمول هاي نظامي شکست ايران را حتمي مي دانستند ولي کشور ما اين جنگ را دفاع مقدس مردمي ناميد و همه مردم در آن شرکت کردند و با از جان گذشتگي زنان، مردان، کودکان و نوجوانان اين مملکت، جنگ به پيروزي رسيد.
وي در خاتمه افزود: درحال حاضر که کشور ما در جنگ نرم به سر مي برد وظيفه همه ما مي باشد تا با تکيه بر روحيه زمان دفاع مقدس، استفاده از رهنمودهاي مقام معظم رهبري و آگاهي کامل بر نيات دشمنان، مانع پيروزي آنان شويم و شاهد عزت بيش از پيش کشور عزيزمان در دنيا باشيم.
در ادامه اين مراسم دکتر صادق ملکي آوارسين رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تبريز گفت: در حال حاضر آمريکا و اسرائيل موضع خود را نسبت به کشور نشان داده اند ولي گرفتاري اصلي ما در حال حاضر با منافقان مي باشد که در تلاش هستند از درون به نظام آسيب برسانند.
دکتر ملکي تصريح کرد: وظيفه ما است تا با شناسايي اين افراد در سازمان ها، ادارات و جامعه و معرفي چهره و نيات آنها جوانان را آگاه نمائيم.
وي در ادامه گفت: نفاق در معاشرت هاي اجتماعي امروزه گريبانگير جوامع انساني مي باشد و منافقين براساس مصالح و منافع دنيا دوستي، با ميل و سليقه افراد با آنها وارد مذاکره و صحبت مي شوند و خطر اين گونه افراد را بايد بسيار جدي گرفت.
وي در پايان با اشاره به خطبه 194 نهج البلاغه از زبان حضرت علي(ع) به افشاي چهره منافقان پرداخت.
نمايشگاه دفاع مقدس با عنوان "مردان بي ادعا"  شامل: عکس هايي از سير تاريخي حوادث قبل، حين و بعد از انقلاب و دوران جنگ، ماکت هايي از سنگرهاي رزمندگان و مناطق جنگ، غرفه محصولات فرهنگي، غرفه هاي معرفي شيطان پرستي، صهيونيسم، عفاف و حجاب، مهدويت و رسانه، قبور نمادين هشت تن از دانشجويان شهيد دانشگاه آزاد اسلامي تبريز، نمايشگاه عکس و... مي باشد.
گفتني است چهارمين نمايشگاه مردان بي ادعا ويژه هفته دفاع مقدس، ازتاريخ پنجم لغايت پانزدهم مهرماه سالجاري جهت بازديد علاقمندان درمحوطه مجتمع دانشگاه آزاداسلامي تبريز دايرمي باشد.

کسب نشان طلا توسط عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد سمنان در مسابقات اختراعات برلين
رزا بهاري شرق دانشجوي رشته مامايي و عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد سمنان، موفق شد در مسابقات اختراعات برلين در بخش کار آفريني در بهداشت، نشان طلا کسب نمايد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي باشگاه پژوهشگران جوان، اين عضو باشگاه با دستگاه کمک کننده به عامل زايمان در اين مسابقات شرکت نموده بود. پيش از اين نيز رزا بهاري، در کشورهاي بلژيک و مالزي موفق به کسب رتبه دوم و نشان نقره شده بود.کسب رتبه دومي در هشتمين جشنواره دانشجويان ممتاز، مبتکر و نوآور بسيجي شاهد و ايثارگر، توسط عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد سمنان.
شايان ذکر است، الهه جهان موفق شد در هشتمين جشواره دانشجويان ممتاز،  مبتکر و نوآور بسيجي شاهد و ايثارگر، حائز رتبه دوم در طرح هاي پژوهشي در گروه علوم پزشکي شود. طرح برگزيده شده با عنوان; "تاثير معجزه آساي گياه داروئي دارچين بر ممانعت از رشد قارچ کانديديا آلبي کانس" مي باشد.
شايان ذکر است اين جشواره با حضور معاون علمي و فناوري رياست جمهوري، وزير جهاد کشاورزي، فرمانده کل سپاه، رئيس سازمان بسيج و جمعي از دانشجويان ممتاز در دانشگاه خواجه نصير طوسي برگزار شد.


 زنگ آفرينش  

 با شماره تلفن  88909727  آماده دريافت و انعکاس نظرات ، پيشنهادات و انتقادات     شما عزيزان

کشاورزان گيلاني مي گويند:
اي کاش دولت دستور صادر مي کرد تا کليه ادارات و سازمان ها از چاي و برنج ايراني خريداري کنند
شنيده مي شود که کوپن براي خريد برنج ايراني باشد. خبر بسيار جالبي بود اما اي کاش دولتمردان کاري که بايد 30 سال پيش انجام مي دادند در حال حاضر جهت حمايت محصولات داخلي اقدام کنند و به همه ادارات، ارگان ها و سازمان ها بخشنامه صادر کنند که فقط بايد از چاي و برنج ايراني خريداري شود . اگر اين روش را عملي کنند اولا بزرگترين اقدام براي مبارزه با محصولات خارجي بوده و همچنين چاي و برنج ايراني حمايت مي شود. نظير دانشگاه ها و بيمارستان ها که از چاي و برنج ايراني استفاده مي کنند و با اين عمل خداپسندانه رقابت بسيار سنگيني با محصولات خارجي حواهيم داشت. درغير اين صورت هرچقدر يارانه بدهند بازهم نمي توانند موفق باشند. کشاورزان ما مي گويند چرا اين روش تاکنون عملي نشده است؟ و بالاخره گير کار کجاست؟ چون آقايان هميشه شعار مي دهند که نبايد برنج و چاي وارد کنيم. البته اين اوضاع در شرايطي است که چند روز پيش در نشريه اقتصادي خبري در خصوص ورود برنج آمريکايي، آن هم در حجم بسيار چشمگيري به داخل ايران بوده که خبر تکان دهنده اي بود البته کشاورزان ما از دولتمردان انتظار دارند تا هرچه سريعتر اين روش ساده را عملي شود تا اينکه برنج و چاي ايراني از بحران نجات يابد.
رشت - خوشحال

تفاوت در حق بيمه خدمات درماني!
در کسر حق بيمه خدمات درماني و بيمه تکميلي مبلغ حقوق را درنظر مي گيرند که اين کار درست نيست چون درصد حقوق افراد با هم متفاوت است لذا مبلغ کسري هم با توجه به درصد متفاوت خواهد بود، درصورتي که خدماتي که ارائه مي شود هيچ تفاوتي ندارد لذا قيمت بيمه براي افراد مختلف متفاوت مي باشد که به نظر مي رسد ازنظر حقوق کار درستي نيست مگر در هنگام خريد کالا با توجه به حقوق و درآمد افراد قيمت کالا تعيين مي شود به هرحال اين مسئله ايست قابل بررسي.
تهران- جعفري

گيلانيان مي گويند:
اي کاش به جاي چند جايگاه جديد CNG جايگاه هاي موجود را کاملا فعال مي کردند
 مديرعامل پخش فرآورده هاي نفتي گيلان گفت: به زودي 3 جايگاه جديد CNG در سطح استان راه اندازي مي شود. وي افزايش جايگاه هاي CNG را در استان گامي موثر براي کاهش مشکلات موجود اعلام نموده و گفت: برطرف کردن مشکلات ترافيکي و عدم توقف عمليات سوخت رساني در زماني که به هر دليلي يک کمپرسور از مدارش خارج مي شود از مزاياي طرح افزايش ظرفيت جايگاه ها در استان مي باشد. مديرعامل فرآورده هاي نفتي گيلان در خصوص مصرف بنزين در 4 ماهه نخست سال جاري اشاره کرد و گفت: در اين مدت 302 ميليون و 301 هزار ليتر بنزين معمولي و سوپر مصرف شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد کاهش يافته است. وي در مصرف ديگر فرآورده هاي نفتي اشاره داشت و گفت: در مدت مذکور ببش از 188 ميليون و 295 هزار ليتر نفت گاز و 75 ميليون و 374 هزار ليتر نفت سفيد به مصرف رسيده که ميزان مصرف نفت سفيد 16 درصد به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
وي درباره دليل کاهش مصرف فرآورده هاي نفتي در استان گفت: عمده کاهش مصرف بنزين در استان مجهز شدن صنايع و روستاها به سيستم گاز طبيعي بوده است و همچنين گرماي بي سابقه هوا در سال جاري را دليل کاهش مصرف نفت گاز و نفت سفيد اعلام نمود. اما مديرعامل شرکت پخش فرآورده هاي نفتي استان گيلان: درخصوص اينکه درحال حاضر چه بايد کرد تا رانندگان زحمتکش و مسافرين و ميهمانان عزيز ساعتهاي زيادي از عمر عزيزشان را در نوبت CNG تلف نکنند حرفي نزد ولي مردم مي گويند: اي کاش به جاي اضافه نمودن جايگاه هاي CNG جديد همان جايگاه هاي موجود را مجهز مي کردند و پمپ هايي که در اختيار مي باشد همه را فعال مي نمودند تا اينکه اين همه مردم در صف هاي طولاني اسير و سرگردان نباشند چون در هيچ جا نظير شهر رشت مردم در صف هاي طولاني CNG سرگردان نيستند و از اين جهت از مسئولان ذيربط خصوصا مديرعامل فرآورده هاي نفتي گيلان گله و شکايت دارند.
رشت - سيد اکبر خوشحال

بيکاري و پيامد آن
درصد بيکاري درکشور روز به روز بالاتر مي رود به ويژه در بين جوانان تحصيل کرده، بيکاري زياد است که اين مشکل معضلات اجتماعي زيادي را درپي خواهد داشت اگر ريشه بيکاري در بين جوانان خشکانده شود بسياري از ناهنجاري هاي اجتماعي خود به خود از بين خواهد رفت لذا از مسئولان ذيربط درخواست مي شود در اين مورد چاره اي انديشيده شود.
تهران- قنبرزاده

سرمايه گذاري در مناطق محروم چاره تعديل شهرهاي بزرگ
براي جلوگيري از مهاجرت شهرهاي محروم سرمايه گذاري و ايجاد اشتغال ضرورت دارد و اين امر موجب مي شود شهرهاي بزرگ بخصوص تهران هم مهاجرپذير نشده و کم کم تعديل شود به هرحال اين کاريست که با برنامه ريزي کوتاه و بلندمدت مي تواند بسيار موثر واقع شود و حتي تشکيل کارگروه دائمي براي بررسي و برنامه ريزي اين امر ضرورت اساسي دارد.
تهران- فراست

فصل تابستان هم تمام شده، متاسفانه از سهميه بنزين مسافرتي خبري نشد
چرا وعده ها عملي نمي شود؟ مردم انتظار دارند وقتي يک مقام مسئولي وعده مي دهد به وعده خود عمل کنند . مدتي پيش بحث سهميه بنزين مسافرتي مطرح شد و قول مساعد هم دادند متاسفانه امسال فصل تابستان به سرانجام رسيد اما هنوز سهميه بنزين مسافرتي نداده اند کاش نظير اين گونه طرح هايي که وعده آن را داده اند اجرا مي شد تا مردم هم از اين طرح ها براي مسافرت هاي تابستاني استفاده کنند و هم اينکه اميد بيشتري به وعده هاي مسئولان داشته باشند .
رشت - سيد اکبر خوشحال


 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته