جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/08 - روزنامه سراسري صبح ايران ( پنجشنبه) نسخه شماره 3705

ميرمحمدصادق:
آغاز ساخت فيلمي مستند درباره پروين اعتصامي


«جرد هريس» در پروژه ي سينمايي «شرلوک هلمز2 » پرفسور مي شود


مجيد انتظامي بعد از 20 سال با سازش عاشقانه ها را نواخت


اکبرعبدي: حق من است که يک زندگي طبيعي داشته باشم


كوتاه هنري


 ميرمحمدصادق:
 آغاز ساخت فيلمي مستند درباره پروين اعتصامي 

ساخت مستندي تلويزيوني درباره زندگي پروين اعتصامي به سفارش خانه کتاب آغاز شد و قرار است در چهارمين دوره جايزه اي که هر دو سال يک بار به نام اين شاعر معاصر کشورمان برگزار مي شود، به نمايش درآيد.
سيدسعيد ميرمحمدصادق تهيه کننده برنامه هاي تلويزيوني در گفتگو با مهر، با اعلام اين خبر گفت: طي روزهاي آينده کار ضبط و تصويربرداري يک مستند تلويزيوني را درباره پروين اعتصامي به سفارش موسسه خانه کتاب آغاز مي کنيم.
وي افزود: در اين فيلم مستند به زندگي اين شاعر معاصر کشورمان از تولد تا وفات پرداخته شده و همه مقاطع زندگي او از جمله دوره اي که به عنوان معاون کتابخانه دانشسراي عالي فعاليت مي کرده و لوح سپاس هم دريافت کرده است، مورد توجه قرار مي گيرد.
ميرمحمدصادق که کار تهيه کنندگي اين مستند تلويزيوني را بر عهده دارد، گفت: محبوبه قاسم خاني نويسنده و علي ستاري هم کارگردان اين مستند است. علي پورشکوري هم کار افکت انيميشن (پويانمايي) آن را بر عهده دارد.
وي از نمايش اين فيلم مستند در چهارمين دوره جايزه پروين اعتصامي خبر داد که همزمان با سالروز اين شاعر در 25 اسفند برگزار مي شود.
رخشنده اعتصامي مشهور به پروين اعتصامي در تبريز به دنيا آمد و تنها دختر از خانواده اي بود که چهار پسر داشت. اعتصام الملک پدر پروين از نويسندگان و مبارزان دوران مشروطه بود که در سال 1291 به همراه خانواده اش از رشت به تهران آمد و در همين اوان بود که تنها دخترش با مشروطه خواهان و چهره هاي فرهنگي آن روز آشنا شد و ادبيات را در کنار پدر و استاداني چون دهخدا و ملک الشعراي بهار آموخت.پروين در 19 تير ماه 1313 با پسر عموي خود که از افسران شهرباني کرمانشاه بود، ازدواج کرد و چهار ماه پس از ازدواج به اين شهر رفت اما پس از دو ماه و نيم اقامت در خانه شوهرش از او طلاق گرفت. ديوان پروين اعتصامي شامل 248 قطعه شعر است که از آن ميان 65 قطعه به صورت مناظره است. در اشعار او مضامين اجتماعي با ديد انتقادي به تصوير کشيده شده  است. يکي از آثار او که هم اکنون در کتاب فارسي هم گنجانده شده است، شعر معروف "بلبل و مور" است. پروين اعتصامي عاقبت در تاريخ 15 فروردين 1320 و زماني که تنها 35 سال از عمرش گذشته بود، بر اثر ابتلا به بيماري حصبه در تهران درگذشت و در حرم فاطمه معصومه (س) در قم در مقبره خانوادگي به خاک سپرده شد.
 به گزارش  مهر، مستند تلويزيوني جلال آل احمد را هم ميرمحمدصادق و همکارانش تهيه کرده بودند که سال گذشته و در مراسم دومين دوره جايزه اي ملي که به نام اين نويسنده نامگذاري شده، به نمايش درآمد.


 «جرد هريس» در پروژه ي سينمايي «شرلوک هلمز2 » پرفسور مي شود 

«جرد هريس» در پروژه ي سينمايي «شرلوک هلمز 2» در نقش پرفسور « موريارتي» ظاهر مي شود.
به گزارش  (ايسنا)، پروژه ي سينمايي «شرلوک هلمز »2 براي نمايش از 16 دسامبر2011 ( آذرماه سال آينده)، آماده خواهد شد.
بنابر اعلام کامينگ سون، «جود لاو» که اخيرا به همراه رابرت داوني جونيور در فيلم جديد برادران وارنر، شرلوک هلمز حضور داشت، در بخش دوم اين پروژه سينمايي نيز نقش آفريني مي کند.
«شرلوک هلمز 1» اخيرا بر پرده سينماهاي جهان بود و توانست به فروش 470 ميليون دلاري دست يابد.
فيلمنامه ي اين اثر براساس کتاب کمدي و مصور «شرلوک هلمز» نوشته  «لايونل واياگرام» به نگارش درخواهد آمد.
شخصيت «هلمز» در فيلم «شرلوک هلمز 2» ماجراجوتر از روايت هاي سينمايي قبلي بوده و ويژگي هاي مبهم شخصيتي و توانايي هاي فيزيکي او بيشتر مورد تاکيد قرارخواهد گرفت.
شرلوک هلمز نام يک کارآگاه تخيلي و داستاني است که در اواخر سده 19 و آغاز قرن بيستم
 معروف شد.
«شرلوک هلمز» گاي ريچي به نوعي يادآور جيمز باند نيز هست و از آثار کلاسيک قبلي فاصله
گرفته است.
«وارنرها» از احتمال حضور بازيگراني چون «فورست ويتاکر» در اين پروژه ي سينمايي خبر داده اند.


 مجيد انتظامي بعد از 20 سال با سازش عاشقانه ها را نواخت 

 مجيد انتظامي بعد از گذشت 20 سال سه شنبه شب در تالار وحدت در حضور مسئولان و پدرش به اجراي ساز ابوا پرداخت.
 به گزارش  فارس، در اين کنسرت که با حضور سيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، اسفنديار رحيم مشايي مسئول دفتر رئيس جمهور، مدير روابط عمومي رياست جمهور، محمدعلي رامين، سفير فرهنگي جمهوري آذربايجان، حميد شاه آبادي معاون هنري وزير ارشاد، بابک رضايي مديرعامل انجمن موسيقي، عزت الله انتظامي و تني چند از هنرمندان برگزار شد.
بخش زهي ارکستر سمفونيک تهران با تشويق هاي مردم به روي صحنه آمدند و با کوک سازهايشان، مجيد انتظامي بعد از 20 سال ساز به دست در ميان تشويق هاي پياپي مردم به سن تالار وحدت که هميشه در اين سالها چوب رهبري را به دست گرفته بود، وارد شد. او که خود هم رهبري و هم نوازندگي مي کرد بعد از 20 سال با حرکت دست خود به ارکستر در ساز ابوا دميد. سالن را سکوتي عميق فرا گرفت و همه محو نوازندگي انتظامي بودند. صداي ساز او، حس زيباي زندگي را به مخاطب القا مي کرد. تک نوازي يک نوازنده چيره دست که سال ها در مقام آهنگساز، نوازندگان را رهبري مي کرد بعد از گذشت سال هايي طولاني حسي را به مخاطب القا مي کرد که گويي در لحظه اي که روبرويشان قرار گرفته تمام حرف ها و درد دل هاي خود با سازش را روي سن تالار بيان مي کند. او به قدري به زيبايي کنسرتو مارچلو را نواخت که اشک بر چشمان برخي تماشاچيان حلقه زد.
فضاي تالار با آمدن ساير نوازندگان ارکستر سمفونيک و نيما مسيحا و محمد عبدالحسيني به عنوان خواننده تغيير کرد، انتظامي که در اين بخش، رهبري ارکستر را به عهده داشت با حرکت چوب خود از اعضاي ارکستر خواست که سمفوني مقاومت را که در مقام رشادت ها و پايداري هاي مردم ايران در طول 8 سال دفاع مقدس ساخته بود را اجرا کنند.
موومان اول  سمفوني مقاومت با عنوان عروج در حالي اجرا شد که گروه کر دفتر موسيقي در آن نقش مهمي را ايفا کرد. موومان دوم که رويش نام داشت با صداي نيما سيما خواننده پاپ کشورمان همراه بود. او به خوبي از عهده کار خود برآمد به طوري که اجرايش در اين اثر نسبت به دو سال گذشته بسيار پخته تر شده بود.
تکنوازي هارپ توسط «آذرنوش صدرسالک» تنها نوازنده هارپ در ايران، موومان اميد و مقاومت با صداي عبدالحسيني از ديگر قطعات اجرايي اين سمفوني بود که با آوازي سنتي همراه بود. سمفوني مقاومت امشب نيز در تالار وحدت اجرا مي شود و بعد از آن ارکستر سمفونيک تهران 8 و 9 مهر ماه در ادامه تور خود در شهرستانها، در باغ عفيف آباد شيراز به روي صحنه مي رود.


 اکبرعبدي: حق من است که يک زندگي طبيعي داشته باشم 

اکبر عبدي بازيگر با سابقه سينما، تئاتر و تلويزيون که چندي پيش به دليل بيماري در بيمارستان بستري بود از انتشار و رواج برخي شايعات پيرامون وضعيت جسمي خود گلايه کرد و يادآور شد: حق طبيعي من است که يک زندگي طبيعي داشته باشم.
به گزارش مهر، چهره هاي شناخته شده هنري بخصوص در عرصه بازيگري همواره در تمام نقاط دنيا مورد توجه اقشار مختلف جامعه قرار دارند و افراد بسياري علاقه مند به داشتن يک امضا» يا عکس يادگاري با اين چهره ها هستند. بارها در تمام کشورهاي مختلف اين دوست داشتن و محبت باعث آزار و اذيت بسياري از بازيگران مطرح سينما، تئاتر و تلويزيون شده است.
اين واقعيت را نبايد ناديده گرفت که هر کدام از اين افراد داراي يک زندگي شخصي هستند و مايلند که در حيطه شخصي زندگي خود با آرامش زندگي کنند. گاهي مردم و علاقه مندان به چهره هاي بازيگري باعث مي شوند مشکلات بسياري در زندگي اين قشر از هنرمندان ايجاد شود.
اکبر عبدي بازيگر توانا و شناخته شده سينما، تئاتر و تلويزيون ايران که چندي پيش در بيمارستان بستري بود، از جمله بازيگران مورد علاقه اقشار مختلف جامعه و چهره اي دوست داشتني است. متاسفانه دوست داشتن بيش از حد برخي از علاقه مندان به اکبر عبدي بخصوص طي چند روز اخير باعث بروز مشکلاتي در زندگي اين هنرمند با سابقه شده است.طي 24 گذشته شايعاتي مبني بر مرگ مغزي اکبر عبدي منتشر شد که اين امر باعث شد اين بازيگر با مشکلات متعددي مواجه شود. عبدي با اشاره به انتشار اين شايعه به  مهر گفت: طي 24 ساعت گذشته آرامش از زندگي من و خانواده ام گرفته شده است. بسياري از اقوام و آشنايان با شنيدن اين شايعه نگران شده و جوياي احوال من بودند.
اين بازيگر با سابقه سينما، تئاتر و تلويزيون با اشاره به دوست داشتن و محبت مردم به چهره هاي شناخته شده بازيگري يادآور شد: متاسفانه برخي مواقع اين دوست داشتن و محبت باعث آزار و اذيت مي شود. من هم دوست دارم مثل همه مردم به حرم امام رضا (ع) و حرم حضرت معصومه (س) بروم ولي اين امر برايم ميسر نيست. آرزو داشتم که دختر خود را در دوران کودکي به شهربازي ببرم و شاهد شادي او در حين بازي باشم ولي هيچگاه نتوانستم اين کار را انجام دهم.وي با اشاره به بروز چنين مشکلاتي در زندگي بازيگران و هنرمندان شناخته شده تاکيد کرد: من مردم را دوست دارم و با آن ها صميمي و راحت هستم. مردم من را مانند اعضاي خانواده خود مي دانند ولي گاهي اين دوست داشتن باعث مي شود،در زندگي شخصي خود آرامش نداشته باشم. اين امر باعث مي شود که نتوانم به راحتي با خانواده خود سفر کنم يا به راحتي در سطح شهر تردد کنم. اين حق طبيعي ما هنرمندان و بازيگران است که يک زندگي طبيعي داشته باشيم.اميد است که مردم و علاقه مندان به هنر و چهره هاي هنري شرايطي را فراهم کنند که اين هنرمندان نيز بتوانند به راحتي و بدون حواشي و بروز مشکلاتي از جانب طرفداران خود زندگي کنند و همه مردم از خلق آثار و نقش آفريني هاي  آنها
لذت ببرند.


 كوتاه هنري  

شکايت نافرجام عليه فيلم تازه عامرخان
 دادگاه عالي شهر دهلي نو شکايت گروهي از مردم هند عليه فيلم جديد عامرخان «دوبي گات» را غيرمنطي ارزيابي و اين پرونده شکايت را مختومه اعلام کرد.
به گزارش  فارس، هفته قبل انجمن داليت دوبي (مردان ظرف شو) عليه نام فيلم تازه عامرخان به دادگاه دهلي نو شکايت کرده و خواستار تغيير نام اين فيلم شده بود!
به گفته سخنگوي اين انجمن، نام فيلم نوعي بي احترامي به اعضاي جامعه داليت دوبي است و احساسات آنها را جريحه دار مي کند اما دادگاه عالي دهلي نو اين ادعا را رد کرد و گفت نام فيلم جديد عامرخان هيچ ارتباطي با نام اين انجمن و اعضاي آن ندارد.
به گفته دادگاه عالي دهلي نو، نام دوبي گات يک توصيف جغرافيايي از يک مکان است و نمي تواند احساسات کسي را جريحه دار کند.
شاکيان خواستار يک غرامت 25 هزار دلاري نيز شده بودند که در شرايط تازه و با رد شکايت، پولي نصيب آنها نخواهد شد.
با آن که خبر شکايت اين انجمن تيتر اول رسانه اي چند روز اخير در هند بوده است، ولي عامرخان در ارتباط با آن در هيچ مصاحبه اي شرکت نکرد.
اين شکايت در شرايطي عليه «دوبي گات» مطرح شد که اين فيلم هنوز به روي پرده سينماهاي هند نرفته و قرار است ماه نوامبر اکران عمومي شود.
در دو ماه اخير اين دومين شکايت عمومي عليه عامرخان و محصولات خانگي اوست.
دو ماه قبل و هم زمان با نمايش عمومي «زندگي» (پيپلي) که توسط اين بازيگر تهيه شده است، يک دهقان عليه سازندگان فيلم شکايت و اعلام کرد قصه آن از قصه زندگي او کپي برداري شده است.
اين دهقان نيز درخواست يک غرامت بالا کرده بود، ولي دادگاه عالي بمبئي شکايت اين دهقان را غيرموجه دانست و پرونده را به نفع عامرخان مختومه اعلام کرد.
اطرافيان عامرخان مي گويند شاکياني از اين دست، به قصد مشهور شدن عليه وي به دادگاه شکايت مي کنند و رسانه هاي گروهي هم به آنها پر و بال مي دهند.

128 فيلم از 16 کشور مسلمان متقاضي حضور در بخش بينالملل جشنواره تهران
128 فيلم از 16 کشور مسلمان متقاضي حضور در بخش بين-الملل بيست و هفتمين جشنواره فيلم کوتاه تهران هستند.
به گزارش روابط عمومي جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران بيش از 2000 فيلم از 91 کشور جهان براي دبيرخانه جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران رسيده که از اين ميان 128 عنوان متعلق به کشورهاي اسلامي است.
برپايه اين خبر کشورهاي بنگلادش، کويت، امارات متحده عربي، فلسطين، ساحل عاج، سنگال، اندونزي، بوسني و هرزگوين، الجزاير، اردن، مالزي، مراکش، مصر، سنگاپور، لبنان، ترکيه از کشورهاي هستند که فيلمسازان آن ها متقاضي حضور در جشنواره فيلم کوتاه تهران مي باشند.
دراين خبرآمده است : هم اکنون 92 کشور متقاضي شرکت در بيست و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران هستند که از اين آمار بيشترين آثار از کشورهاي: فرانسه، آلمان، اسپانيا، انگلستان و برزيل و همچنين کشورهاي مسلمان: ترکيه، لبنان، سنگاپور، مصر،  مراکش، مالزي، اردن، بوسني و هرزگوين، الجزاير و فلسطين دريافت شده است.
آمريکا، ايتاليا، لهستان، بلژيک، کانادا، آرژانين، هندوستان، سوئيس، ژاپن، استراليا، هلند، پرتغال، ترکيه، چين، مکزيک، کره جنوبي، اتريش، تايوان، يونان، ايرلند، فنلاند، مجارستان، لبنان، جمهوري چک، روماني، تايلند، روسيه، شيلي، سنگاپور، نيوزيلند، سوئد، کوبا، مصر، اوکراين، اسکاتلند، صربستان، اسلووني، کروواسي، دانمارک، استونيا، ليتواني، بلغارستان، لاتويا(نزديک روسيه)،پرو، مراکش، کلمبيا، جمهوري اسلواکي، نروژ، بوليوي، مالزي، ونزوئلا، تونس، اردن ، کزووو، جورجيا، عراق، الجزاير، لوگزامبورگ، والز(انگليس)، بوسني وهرزگوين، آذربايجان، اندونزي، اروگوئه، ارمنستان، کامرون، سنگال، قبرس، ايرلند شمالي، فيليپين، ساحل عاج، کاستاريکا، کنگو، سريلانکا، قزاقستان، فلسطين، ايالات  متحده  عرب، موزامبيک، کويت، بنگلادش، کمبوديا، اکوادور، هندوراس، قرقيزستان، عربستان، تانزانيا و بلاروس ديگر کشورهايي هستند که در اين جشنواره شرکت دارند .اين در حالي است که تعدادمتقاضيان کشورمان در اين آمار منظور نشده است.حدود 2000 عنوان فيلم از کشور براي دبيرخانه جشنواره ارسال شد.
شايان ذکر است جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران در دو بخش اصلي سينماي ملي و سينماي بين الملل برگزار مي شود. بخش سينماي ملي شامل «مسابقه ملي،  پرتو ايمان»،  «چشم انداز سرزمين زيباي ما»،  «چراغ راه» و بخش هاي جنبي است و بخش مسابقه بين الملل شامل: مسابقه بين الملل،  مسابقه آسيا و جهان اسلام مي باشد.اين جشنواره توسط انجمن سينماي جوانان ايران با همکاري موسسه امور جشنواره ها از 28 آبان تا 3 آذرماه سالجاري برگزار مي شود و ارزيابي و معرفي بهترين توليدات يک ساله فيلم کوتاه و ساير کشورهاي جهان،  ارتقاي سطح آگاهي تجربه و بينش نسل جوان نيل به سينماي ملي با هدف بسط و تعميم ارزش هاي والاي ديني و هويتي،  تحکيم خانواده،  پرداختن به موضوعات اجتماعي و فرهنگي، اميد، عدالت، فرهنگ شهادت و دفاع مقدس و دستاوردهاي جديد علمي، ظرافت هاي فرهنگي، کنوني و تاريخي و نيز پرورش هنرمندان خلاق و توانمند که موجب دستيابي به آثار فاخر فيلم کوتاه مي شود از جمله اهدافي است که در اين رويداد بزرگ حوزه سينماي کوتاه دنبال مي شود.

تام کروز در امارات،
« ماموريت غيرممکن4 » در دوبي مقابل دوربين مي رود
چهارمين قسمت از فيلم اکشن «ماموريت غيرممکن» در دوبي ساخته خواهد شد.
، دفتر رسانه اي دولت امارات در اطلاعيه اي اعلام کرد، فيلم «ماموريت غيرممکن »4 با نقش آفريني «تام کروز» از چند هفته  ديگر در دوبي مقابل دوربين خواهد رفت.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، اين اطلاعيه بدون اشاره به ديگر لوکيشن هاي اين فيلم اعلام کرد، سکانس هايي که در دوبي گرفته خواهند شد، بيشتر از ديگر شهرها در «ماموريت غيرممکن »4 خواهد بود.
دولت دوبي ابراز اميدواري کرده است ساخت فيلم «ماموريت غيرممکن »4 موجب شود تا دوبي به عنوان مقصد مورد علاقه  فيلم سازان شناخته شود و به مرکز سينمايي قدرتمند در منطقه تبديل شود. سري فيلم هاي اين مجموعه اکشن که در سال هاي 1996، 2000 و 2006 ساخته شدند، براساس يک مجموعه تلويزيوني که در دهه60   پخش شد، به پرده سينما آمدند. فروش جهاني قسمت اول اين فيلم به 467 ميليون دلار رسيد و سه قسمت اين فيلم در مجموع از پرفروش ترين فيلم هاي تاريخ هاليوود محسوب مي شوند.

ناصر اسماعيل زاده دستيار کارگردان درگذشت
 ناصر اسماعيل زاده دستيار کارگردان و برنامه ريز سينما و تلويزيون بر اثر سانحه تصادف روز دوشنبه 89/7/5 دارفاني را وداع گفت.
به گزارش  فارس، ناصر اسماعيل زاده مشغول کار در يک پروژه سينمايي بود و زماني که گروه بعد از پايان کار از مشهد عازم تهران بودند، دچار سانحه تصادف شدند که تعدادي مصدوم برجاي گذاشت.
بنا بر اين گزارش، در ادامه «ناصر اسماعيل زاده» چند روز در کما به سر برد و روز دوشنبه 89/7/5 دار فاني را وداع گفت و روزسه شنبه89/7/6 در نظرآباد کرج به خاک سپرده شد.به همين مناسبت مراسم ختم آن مرحوم امروز پنجشنبه 89/7/8 از ساعت15الي17 در حسينيه شيخ درآباد هاي مقيم نظرآباد برگزار مي شود.

همکاري «پل هاگيس» و «راسل کرو»
 در  يک فيلم جديد
«پل هاگيس» کارگردان مطرح هاليوودي که با آثاري چون «تصادف» به فيلمسازي مطرح و شناخته شده بدل شد، در پروژه جديدي که مشغول نگارش فيلمنامه آن است از نقش آفريني « راسل کرو» استفاده مي کند.
به گزارش  (ايسنا)، اين فيلم با عنوان « موازنه گر» با نگاهي به يک مجموعه تلويزيوني موفق در دهه 80 ساخته مي شود.
بنابر اعلام هاليوود ريپورتر، موازنه گر زندگي رابرت مک کال يک مامور مخفي را به تصوير مي کشد.
در نسخه تلويزيوني اين اثر « ادوارد وودوارد» در قالب رابرت مک کال ظاهر شده بود و با بازي در اين اثر به بازيگري مطرح تبديل شد.
در نسخه جديد و سينمايي تساوي راسل کرو در نقش « رابرت مک کال» ظاهر مي شود.راسل کرو، 46 ساله که متولد نيوزلند است، بازيگري را در دهه 40 با حضور در تلويزيون آغاز کرد.
اولين حضور حرفه اي وي، بازي در اپيزود وي از سريال تلويزيوني نيروي جاسوس بود در حالي که تنها شش سال داشت، رخ داد. از 12 سالگي به طور جدي آموختن حرفه اي بازيگري را آغاز کرد و آن را تا 18 سالگي ادامه داد.
اولين نقش هاي مهمش در درام هايي مانند تقاطع (1990) و « مدرک» بود. او با ايفاي نقش از يک نژادپرست رواني در ساخته فري رايت به نام «رمپراستار» شهرت جهاني يافت. او با کمک شارون استون به هاليوود راه يافت و با بازي در فيلم چابک دسته مرده (1995) کار خود را در هاليوود آغاز کرد.او با بازي در فيلم گلادياتور به چهره اي جهاني تبديل شد. سال 2001 در فيم ذهن زيبا نقش آفريني کرد که براي او موفقيتي ديگر بود.
وي در سال 2000 براي فيلم «نفوذي» و 2002 براي «يک ذهن زيبا» نامزد اسکار شد که با اين فيلم توانست جايزه بافتا و جايزه گلدن گلوب بهترين بازيگر مرد را کسب کند.
پيش از اين شرکت فيلمسازي مارول نيز فيلمي با عنوان مشت آهني به تهيه و توليد رسانده است.تهيه و توليد اين پروژه بر عهده تاد بلاک، جيسون بلومنتال و استيو تيش خواهد بود.چندي پيش پل هاگيس و راسل کرو در فيلم سه روز آينده با يکديگر همکاري کرده اند.«هاگيس61 » ساله با همکاري «مايکل نوزيک» و «مارک ميسونير» تهيه و توليد «سه روز بعد» را بر عهده داشت.

نمايش "آدم آدم است" در انگلستان اجرا مي شود
تئاتر "آدم آدم است" به نويسندگي و کارگرداني مهرداد راياني مخصوص بعد از اجراي در تهران در کشور انگلستان نيز به روي صحنه مي رود.
به گزارش مهر، تئاتر "آدم آدم است" که اين روزها در تالار قشقايي مجموعه فرهنگي،هنري تئاتر شهر در حال اجرا است، قرار است بعد طي ماه هاي آينده در شهرهاي بزرگ انگلستان روي صحنه برود."آدم آدم است" بعد از تهران، اواسط ماه نوامبر به مدت 20شب در تالار "ککلکتيو" شهر ليو رپول اجرا مي شود و در ادامه و از اواخر ماه دسامبر با زهم به مدت 20شب در تالار «ايکس چنج تياتر» شهر منچستر اجرا مي شود. تئاتر "آدم آدم است" محصول مشترک مرکز هنرهاي نمايشي، گروه تئاتر تجربه(ايران)، کلک تيو (انگلستان) و دانشگاه منچستر است که اجراي آن از يکشنبه 28 شهريور در سالن قشقايي آغاز شده است. اين تئاتر با بازي سپيده نظري پور، کريستينا ميشل، وين جکسون و روبين سيدول و به زبان انگليسي و زير نويس فارسي اجرا مي شود.تئاتر "آدم آدم است" داستان يک زن - حيوان در حال تبديل شدن به انسان است. گروهي از پزشکان با مراقبت هاي شبانه روزي، سعي دارند تا او را به وضعيت اوليه اش برگردانند. او که خوي وحشيگري دارد به درستي گذشته اش را به ياد نمي آورد. زن بتدريج در حال خوب بهبود يافتن است... اما زن، نگهبانان خود و نگهبانان، دکتر را بيماراصلي خطاب مي کنند و...اين تئاتر هر روز ساعت 30.19 روي صحنه مي رود و قرار است روزهاي پنجشنبه و جمعه در دو سانس 18 و 30.19 اجرا شود. اجراي اين تئاتر به مدت سه هفته تا تاريخ جمعه 16 مهر ماه ادامه خواهد داشت.عواملي که در تهيه و توليد اين تئاتر همکاري دارند عبارتند از: مشاور اجرا: الکساندرساشا دانج روويک ،طراح صحنه و لباس: فيليپ ليک و سپيده نظري پور ، آهنگساز: محمد فرشته نژاد ، مشاور رسانه اي: وحيد سعيدي، طراح پوستروبروشور: مسعود نوروزي ، جلوه هاي تصويري: نيما دهقان ، طراح گريم: ماريا حاجيها ، دستيار دوم: هادي عطا يي ، مدير صحنه: نريمان دهقان،طراح نور: اميرترحمي ، اجراي نور: ميثم صفري ، صدابردار: روزبه کمالي و مهرداد مصلحي و اجراي پروجکشن: محسن سنايي .

3 هزار نفر از نمايشگاه «باغ ايراني» در ونيز
ديدن کردند
 بيش از 3 هزار نفر در مدت يک ماه از نمايشگاه «باغ ايراني» در دوازدهمين دوره دوسالانه بين المللي معماري ونيز ديدن کردند.به گزارش  فارس، دوازدهمين دوره دوسالانه بين المللي هنر معماري ونيز با حضور 60 کشور از جمله ايران از روز 4 شهريورماه ( 26 آگوست 2010 ) در شهر ونيز ايتاليا افتتاح شد که به مدت سه ماه ادامه دارد.در اين نمايشگاه تصاوير،  پلانها و نقشه هاي پنج باغ ايراني از جمله باغ فين کاشان، باغ  چهل ستون اصفهان، باغ دولت آباد يزد، باغ نارنجستان قوام شيراز و باغ شاهزاده ماهان کرمان و همچنين يک اثر مفهومي از هنرمند و استاد ايراني دانشگاه ونيز،  مجتبي کلهر به نمايش درآمده است.در مدت يک ماه بيش از 3 هزار نفر از نمايشگاه باغ ايراني در ونيز بازديد کردند.
 اين نمايشگاه و آثار ارائه شده نظر بسياري از علاقه مندان به هنر و معماري ايران را به خود جلب کرد.کاتالوگ باغ ايراني به مناسبت به نمايش درآمدن تصاوير، نقشه ها و پلانهاي پنج باغ مطرح ايراني در دوازدهمين دوسالانه جهاني معماري ونيز در 84 صفحه و به دو زبان فارسي و انگليسي به چاپ رسيده است که در غرفه ايران، به بازديدکنندگان اهدا مي شود و به علت ازدياد بازديدکنندگان اين کاتالوگ به چاپ دوم رسيد.همچنين علاقه مندان مي توانند براي تهيه اين کاتالوگ به کتاب فروشي موزه هنرهاي معاصرتهران مراجعه کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته