جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/09 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2614


كوتاه و خواندني از وسوت پايان و دقيقه 90


آقايان ! اين زمين در شان فوتبال خوزستان نيست

مسعود اقبالي مربي تيم استقلال :
بايد بازيکنان را از نظر روحي براي بازي با پرسپوليس آماده کنيم


پرسپوليس تيم ملي کامرون ; 17 بهمن در آزادي


اولين بازي ، اولين پيروزي

مشکلات برگزاري بازي در زمين نامناسب
زمين ورزشگاه تختي را رنگ سبز زده بودند

رنه سيموئز سرمربي تيم ملي فوتبال اميد :
با قدرت به قطر مي رويم

محمد مايلي کهن سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان :
به ما فرصت بدهيد


 كوتاه و خواندني از وسوت پايان و دقيقه 90 


صمد مرفاوي سرمربي تيم استقلال :
هم مدافع مي خواهيم ، هم مهاجم

تيم فوتبال استقلال در حاليکه روز جمعه بايد در برابر تيم پرسپوليس بازي کند در بازي معوقه خود در مقابل فولاد خوزستان نتيجه اي بهتر از مساوي بدون گل کسب نکرد .
در ارتباط با اين بازي صمد مرفاوي سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت : شرايط آب وهوايي و ورزش باد شديد براي برگزاري اين بازي جالب نبود و امکان نتيجه گيري را براي هردو تيم مشکل کرده بود.
مرفاوي  افزود: به همين خاطر مامجبور بوديم بخصوص درنيمه اول در مقابل تيم فوتبال فولاد خوزستان به طور مستقيم کارکنيم و قراردادن رحمتي در درون دروازه به اين دليل بود تا توپ هاي بلند براي مهاجمان ارسال کند.
وي ادامه داد : در اين مسابقه ما مي توانستيم برنده باشيم زيرا بازيکنان ما چند موقعيت گل را ازدست دادند.  وي به مساله گلزني در تيم استقلال اشاره کرد و گفت: ما در تيم خود اين معضل را داريم بخصوص که بايد در مسابقات جام باشگاه هاي آسياهم شرکت کنيم.
مرفاوي همچنين اظهار داشت: تيم استقلال در دفاع هم نياز به بازيکن دارد و لازم است منطقه دفاعي خود را تقويت کنيم .  او افزود: هر بازيکني که در تيم استقلال آماده باشد در درون زمين جاي خواهد گرفت .  وي زمين ورزشگاه تختي اهواز را مناسب ندانست و گفت: به همين دليل ما ناچار بوديم از توپ هاي بلند استفاده کنيم و بازيکناني را هم که در زمين قرار داده بوديم، با اين هدف بود.
او به موقعيت تيم فوتبال فولاد خوزستان اشاره کرد، وگفت : فولاد تيم جواني است که نياز به زمان دارد، اگربه خاطر داشته باشيد فولاد درچند سال قبل هم همين وضعيت را داشت تاجايي که يکي دو سال در آستانه سقوط بود اما بعدا که بازيکنانش باتجربه شدند، قهرمان ايران شد.

منصور پورحيدري:
من سرپرست استقلال نيستم

اين روزها شايعات بسيار زيادي پيرامون تغييرات در تيم استقلال به گوش مي رسد که يکي از اين شايعات در خصوص حضور منصور پورحيدري به عنوان سرپرست در جمع آبي پوشان است .
در اين ارتباط منصور پورحيدري گفت : هيچ گونه صحبتي در مورد پذيرش سرپرستي استقلال با من نشده است و در حال حاضر فقط به موفقيت صنايع مي انديشم.

مهرداد اولادي مهاجم تيم پرسپوليس :
اگر بازي کنم گل مي زنم

مهرداد اولادي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس تهران در چند بازي اخير که در ترکيب سرخپوشان قرار گرفته است بازي خوبي انجام نداده و بشدت از سوي کادر فني و کارشناسان فوتبال مورد انتقاد قرار گرفته است .
اولادي در ارتباط با بازي تيمش مقابل استقلال گفت: هيچ مشکلي براي بازي در برابر استقلال تهران نداريم و بازي خوب و جذابي را انجام خواهيم داد.
وي افزود : همه چيز براي انجام اين بازي آماده است. تمرينات خوبي را انجام داده ايم و شخصا در آمادگي خوبي به سر مي برم.  اولادي در ادامه گفت: هيچ گاه نگفته ام از پرسپوليس جدا مي شوم. نمي دانم اين مسايل از کجا آب مي خورد. من در پرسپوليس رشد کرده ام و در پرسپوليس نيز خواهم ماند.  وي اضافه کرد: هيچ مشکلي با باشگاه پرسپوليس ندارم و هيچ گاه نيز نگفته ام که به دليل عمل نکردن مسوولان باشگاه به تعهدات خود به زودي از اين تيم جدا خواهم شد.
مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اين که سعي مي کنم براي پرسپوليس گلزني کنم گفت: هواداران هميشه به من لطف داشته اند و هميشه خواستار انجام بازي هاي متفاوت بوده اند. من هم سعي مي کنم که آنچه که خواسته هواداران است را برآورده کنم. اولادي تاکيد داشت : اگر در بازي برابر استقلال به ميدان بروم تمام تلاش خود را خواهم کرد که براي اين تيم گل بزنم.

اوليويرا سرمربي تيم جوانان ايران :
مقابل کره شمالي و ژاپن بهتر بازي مي کنيم

تيم ملي فوتبال جوانان ايران در نخستين گام در چارچوب رقابت هاي قهرماني آسيا تيم تاجيکستان را با نتيجه سه بر يک تشکست داد، پس از اين پيروزي اوليويرا سرمربي تيم ملي جوانان گفت: تيم ما در بازي هاي آينده با قدرت بيشتري به مصاف حريفان خواهد رفت.
وي افزود : ما بهترين عملکرد خود را ارائه نکرديم و من بايد به همه بگويم که ما توانايي انجام ديدارهاي قدرتمندتري را نيز داريم.
وي درباره جبران گل خورده توسط بازيکنان ايران و نتيجه نهايي گفت: در بين دو نيمه به بازيکنانم گفتم که آرامش را خود را حفظ کرده و بازي عادي خود را در نيمه دوم ارائه کنند. آنها به روي دروازه حريف فشار آوردند و بازيکنان کليدي ام توانستند بازي خوبي را انجام دهند.
با اين پيروزي تيم ايران تا پيش از ديدار آينده برابر کره شمالي به صدر جدول گروه چهارم صعود کرد.  در ديگر ديدار اين گروه نيز تيم ژاپن با نتيجه دو بر صفر کره شمالي را از پيش رو برداشته بود.

جلوگيري از اعزام چهار بازيکن تيم ملي به مسابقات جهاني برزيل

داريوش مصطفوي دبير فدراسيون فوتبال در خصوص دليل عدم اعزام چهار بازيکن تيم فوتبال ساحلي به مسابقات جهاني برزيل گفت: به دليل شواهد موجود مبني بر استفاده از داروهاي مکمل از سفر چهار بازيکن تيم فوتبال ساحلي به رقابت هاي جام جهاني برزيل جلوگيري شد.
وي افزود : آزمايش دوپينگ از بازيکنان تيم ملي فوتبال ساحلي اعزامي به رقابت هاي جام جهاني برزيل انجام نشد; اما، شواهد نشان مي دهد که چهار نفر از بازيکنان اين تيم از داروهاي مکمل استفاده کرده اند و ما براي آن که از محروميت احتمالي تيم ملي و اين بازيکنان پيشگيري کنيم تصميم گرفتيم که از اعزام اين چهار بازيکن به برزيل جلوگيري کنيم. ما دوست نداشتيم که فوتبال ايران در جامعه اي بين الملل دچار مشکل شود.
وي ادامه داد : جلسات متعددي را با دکتر شريف رييس کميته مبارزه با دوپينگ فدراسيون انجام داديم و با توجه به اين که اين بازيکنان از داروي مکمل ب کمپلکس استفاده کرده بودند، تصميم گرفته شد که آنها به همراه تيم به مسابقات جهاني اعزام نشوند. در فوتبال ساحلي مربي ها نيز مي توانند به عنوان بازيکن بازي کنند، بنابراين فلاحت زاده و داداش زاده نيز به عنوان مربي بازيکن در تيم ملي فوتبال ساحلي فعاليت خواهند کرد. ما براي حضور در مسابقات جام جهاني فوتبال ساحلي با مشکلي به نام کمبود بازيکن روبه رو نيستيم.

پرسپوليس تشويق مي شود

تماشاگران تيم پرسپوليس در بازي مقابل پاس عليرغم اينکه داوري با اشتباهات فراواني همراه بود اما با خويشتن داري و با سردادن شعار " داور دقت کن " سعي نمودند تا با شيوه اي منطقي تر اعتراض خود را به قضاوت اين مسابقه اعلام نمايند .  در اين ارتباط عبدالرحمان شاه حسيني رييس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: به علت رفتار خوب تماشاگران تيم پرسپوليس در بازي مقابل پاس، احتمال تشويق تيم پرسپوليس وجود دارد.


مهدي مهدوي کيا هافبک تيم هامبورگ :
تمام هامبورگي ها مرا دوست دارند

اين روزها شايعات زيادي در خصوص جدايي مهدي مهدوي کيا از تيم هامبورگ به گوش  مي رسد که بيشترين شايعات را چند روزنامه آلماني مطرح کردند .
در اين ارتباط مهدي مهدوي کيا هافبک تيم فوتبال هامبورگ درباره شايعه جدايي اش از اين تيم آلماني گفت: همه مردم و مسوولين اين شهر مرا دوست دارند.
به گزارش سايت فوتبال آلمان،  مهدي مهدوي کيا سال ها است در بوندس ليگا بازي مي کند و به افتخارات زيادي رسيده است.
هامبورگ برخلاف فصول گذشته، در فصل جديد شرايط چندان خوبي ندارد و خبرهاي ضد و نقيضي درباره ادامه فعاليت هافبک ايراني به گوش مي رسد.
بنا بر اخبار منتشره در رسانه هاي آلمان، مسوولين هامبورگ تمايلي براي تمديد قرارداد وي ندارند و به احتمال زياد در پايان فصل از اين تيم جدا خواهد شد.
بازيکن ايراني در اين زمينه تصريح کرد: هنوز هشت ماه از قراردادم باقيمانده است; اما موفقيت هامبورگ بيش از توافق من با مسوولين اهميت دارد.
وي افزود: متاسفانه در فصل جديد در شرايط بحراني قرار داريم و بايد هر چه سريع تر از اين موقعيت ناخوشايند رهايي پيدا کنيم.  وي درباره فعاليت چندين ساله اش در تيم آلماني تاکيد کرد: نزديک به 8 سال براي هامبورگ بازي کرده ام و همه مردم، فروشنده هاي مغازه ها، پليس، کارمندان ادارات و ... رابطه بسيار خوبي با من دارند.  هامبورگ در فصل جديد و تا پايان هفته نهم با هفت امتياز در رتبه پانزدهم جدول قرار گرفته است.

نامه سازمان ليگ به هيات فوتبال خوزستان
زمين تختي اهواز براي برگزاري مسابقات فوتبال مناسب نيست

سازمان ليگ فدراسيون فوتبال در نامه اي به هيات فوتبال استان خوزستان زمين تختي اهواز را فاقد شرايط لازم براي برگزاري مسابقات فوتبال دانست.
گفتني است که پس از پايان ديدار فولاد خوزستان و استقلال تهران، سازمان ليگ در نامه اي به هيات فوتبال استان خوزستان خواستار معرفي ورزشگاه جديدي براي برگزاري ديدار خانگي فولاد و استقلال اهواز شد.
سازمان ليگ در اين نامه زمين چمن ورزشگاه تختي اهواز را فاقد شرايط لازم و استاندارد دانسته است.
اين سازمان همچنين از مسوولان دو تيم فولاد و استقلال اهواز درخواست کرده هرچه سريع تر نسبت به معرفي ورزشگاه جديد اقدام کنند.
اين دو تيم پيش از آماده شدن ورزشگاه تختي اهواز، ديدارهاي خانگي خود را در ورزشگاه نفت اهواز برگزار مي کردند.
نکته جالب توجه اينکه مسوولان سازمان ليگ پس از آماده شدن زمين تختي اجازه برگزاري مسابقات در اين زمين را صادر کردند اما تنها پس از گذشت چند هفته، تصميم قبلي خود را لغو کردند.

برنامه تيم ملي اميد تغيير کرد

با توجه به سفر غيرمنتظره رنه سيموئز به هند و تماشاي رقابت هاي جوانان آسيا، برنامه اردوي 10 روزه تيم ملي اميد در برزيل تغيير يافت.
گفتني است که قرار بود ملي پوشان زير 23 سال کشورمان روز سيزدهم آبان ماه جهت برپايي اردوي 10 روزه تدارکاتي و انجام 2 ديدار دوستانه با تيم هاي معتبر باشگاهي برزيل عازم اين کشور شوند که با سفر سيموئز به هند، اين مسافرت 4 روز به تعويق افتاد و روز هفدهم آبان انجام خواهد شد.
تيم ملي اميد کشورمان پس از برپايي اردوي تدارکاتي برزيل، عازم امارات مي شود و با ملي پوشان زير 23 سال اين کشور يک ديدار تدارکاتي برگزار خواهد کرد.

ناصر ابراهيمي مربي تيم ملي :
بازي پرسپوليس نشاط آور است

ناصر ابراهيمي مربي تيم ملي فوتبال ايران که در ساليان گذشته با تيم پرسپوليس به عنوان مربي همکاري نزديکي داشته است ، معتقد است که بازي هاي تيم پرسپوليس در اين فصل جذاب و دلنشين است .
وي در اين خصوص گفت: پرسپوليس در فصل جاري عملکرد خوبي داشت و از ديدن بازي هاي اين تيم لذت مي برم.
وي افزود: واقعيت اين است که پرسپوليس در فصل جاري فوتبالي هجومي و زيبا بازي مي کند. اين تيم مي تواند در ديدار روز جمعه مقابل استقلال نيز به پيروزي برسد.
وي در خصوص اين بازي اظهار داشت: اميدوارم روز جمعه شاهد فوتبالي تماشاگرپسند، جوانمردانه و به دور از هرگونه تنش باشيم.
ابراهيمي در مورد مطالبات خود از پرسپوليس اظهار داشت: با حضور در دفتر باشگاه مبلغ ناچيزي از مطالبات خود را دريافت کردم. البته همچنان به توافقات خود با باشگاه پايبند هستم.

داريوش مصطفوي دبير فدراسيون فوتبال : 
200 هزار دلار مي گيريم ، با هامبورگ و بايرن مونيخ بازي مي کنيم

تيم ملي فوتبال کشورمان روز 24 آبان آخرين بازي خود در مرحله مقدماتي جام ملت هاي آسيا را مقابل تيم کره جنوبي در ورزشگاه آزادي برگزار خواهد کرد .
در ارتباط با چگونگي آغاز تمرينات اين تيم داريوش مصطفوي دبير فدراسيون فوتبال گفت: تمرينات تيم ملي کشورمان در صورت توافق سرمربي تيم از هفدهم آبان ماه آغاز مي شود، تمرينات تيم ملي يک هفته پيش از بازي با کره آغاز مي شود و پس از جلسه با قلعه نوعي برنامه  تيم ملي و اسامي بازيکنان براي ديدار مقابل کره اعلام مي شود. از هفدهم تا بيست وچهارم آبان ماه فوتبال باشگاهي در اختيار تيم ملي است و اميدواريم بتوانيم کره را در تهران شکست دهيم.
وي همچنين در مورد درخواست سرمربي تيم ملي اميد کشورمان براي در اختيار داشتن تيم ملي المپيک از دي ماه اظهار کرد: مربيان حرفه اي روش هاي حرفه اي را اجرا مي کنند. ما نيز معتقديم که بايد خواسته هاي سيموئز مورد توجه قرار گيرد; اما، اين مستلزم همکاري تمامي ارکان فوتبال به ويژه باشگاه ها است. چرا که در فوتبال ما تيم ملي بزرگسالان و ليگ برتر نيز در جريان است و بايد باشگاه هاي داخلي و حتي باشگاه هاي خارجي که لژيونرهايمان در آن حضور دارند، نهايت همکاري را در اين زمينه ها داشته باشند تا در صورت تصويب اين طرح، برنامه هاي سرمربي تيم ملي اميد اجرا شود. ما نيز با تمام توان هر کاري که از دستمان برآيد براي تيم ملي المپيک انجام مي دهيم.
مصطفوي در مورد برنامه هاي تدارکاتي اين تيم نيز خاطرنشان کرد: تيم ملي المپيک شش بازي پيش رو دارد. سه بازي در برزيل و يک بازي در امارات در بيست و سوم آبان با تيم المپيک امارات و همچنين دو بازي در کيش در تاريخ هاي اول و سوم آذر ماه با تيم المپيک عمان.
مصطفوي همچنين در مورد برگزاري تورنمنت تيم ملي بزرگسالان در پانزدهم آذر ماه نيز خاطرنشان کرد: تا کنون بازي تيم ملي بزرگسالان ما با تيم امارات قطعي شده است; اما، بازي با هامبورگ و بايرن مونيخ نهايي نشده و تنها در صورتي که کميته برگزاري مسابقات مبلغ 200 هزار دلار به ما پرداخت کند، با آنها بازي مي کنيم. البته ما اعتقاد داريم که بازي کردن با تيم هايي چون هامبورگ و بايرن مونيخ براي ما بسيار مفيد است; اما، نبايد فراموش کرد که ايران نيز تيم اول آسياست.

 

 


شهنازي و دکتر شهابي بهIWF  مي روند

کيومرث هاشمي رييس مرکز توسعه ورزش قهرماني سازمان تربيت بدني بر مشخص شدن وضعيت فني و مديريتي فدراسيون وزنه برداري تا پايان هفته خبر داد.
هاشمي با بيان مطلب فوق به ايسنا، گفت: وقوع حادثه دوپينگ در ميان وزنه برداران اعزامي به مسابقات جهاني دومينيکن اتفاق نادري بود که نمي توان از آن چشم پوشي کرد. چرا که در شرايط فعلي نيز بسياري از مسايل را تحت تاثير خود قرار داده است.
وي افزود: طبيعي بود که اختلافاتي که هم اکنون شاهد آن هستيم، بين خانواده وزنه برداري، بعد مديريتي و فني به وقوع بپيوندد.
هاشمي تصريح داشت: بر اين اساس سعي مي کنيم تا پايان هفته بحث و بررسي هاي لازم را انجام دهيم و وضعيت وزنه برداري را براي خانواده بزرگ اين رشته روشن کنيم و به آنها دلگرمي دهيم.  وي در پايان تاکيد داشت : علي مرادي طي دوازده سال گذشته زحمات بسياري براي وزنه برداري انجام داده است که نمي توان از آن چشم پوشيد.  گفتني است; شاهرخ شهنازي مشاور مهندس علي آبادي در امور بين المل و دکتر شهابي عضو کميته پزشکي فدراسيون جهاني وزنه برداري قرار است به عنوان نمايندگان ايران براي مذاکره باIWF ، صحبت هاي لازم را با تاماش آيان رييس فدراسيون جهاني در بوداپست انجام دهند.

نوشاد عالميان پينگ پنگ باز ايراني با کسب مدال طلا جهاني بدون کنکور وارد دانشگاه مي شود

نوشاد عالميان پينگ پنگ باز نوجوان ايراني عضو تيم منتخب آسيا که به همراه اين تيم موفق به کسب عنوان قهرماني جهان شد، بدون کنکور وارد دانشگاه مي شود.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون پينگ پنگ و به نقل از سايت فدراسيون جهاني پينگ پنگ، نوشاد عالميان که 15 سال سن دارد به همراه سونگ شي چائو از چين، چن چين آن از چين تايپه و  لي چونگ هيم  از هنگ کنگ در قالب تيم منتخب آسيا در رقابت هاي جهاني که در شهر ورساک صربستان برگزار شد، عنوان قهرماني را کسب کرد.
در اين گزارش آمده است: در کشور ايران با توجه به حمايت از ورزشکاران اگر ورزشکاري در رقابت هاي آسيايي، بازي هاي الميپک و جهاني به مدال طلا دست يابد به طور اتوماتيک به دانشگاه راه خواهد يافت.
پيروزي در ورساک صربستان داراي مزايا و اثرات موثري براي اين نوجوان ايراني که از شهر بابل در استان مازندران ، يعني محلي که شما مي توانيد براي گذراندن تعطيلات خود در ساحل درياي خزر انتخاب کنيد، مي باشد.
عالميان يک بازيکن با استعداد حمله اي و چپ دست بوده و بهترين کار و پيروزي او در اوايل سال جاري در مسابقات نوجوانان جهان بود که توانست در رقابت هاي انفرادي آزاد دوحه قطر قهرمان شود.
اين پيرورزي براي اين نوجوان يک موفقيت و افتخار بزرگ بود و طبق گزارش ها، کليه اقوام نزديک وي مانند عمو، برادر و پدر، پينگ پنگ بازي مي کنند.
به گفته وي پدر و عمويش رحمت و نعمت، دوقلو هستند و هر دو آنها در دهه 50 تا 60 براي تيم ملي ايران بازي مي کردند و عموي او سال هاي متمادي در رتبه هاي اول ايران مبارزه مي کرد.
در هرحال با کسب عنوان قهرماني جهان و رسيدن به مرحله يک چهارم نهايي در مسابقات انفرادي نوجوانان آسيا و پيرورزي در دوحه قطر نوشاد عالميان توانست که در يک جايگاه بالاتر از اعضاي خانواده خود و ساير بازيکنان پينگ پنگ ايران قرار گيرد.
او اولين ايراني است که عنوان قهرماني جهان را در رشته پينگ پنگ کسب نموده و البته او از کار و بازي خود در ورساک بسيار خشنود و راضي است.
عاليمان درباره اردوي صربستان مي گويد: اين اردوي آموزشي بسيار عالي و آموزنده بود و کار و تمرين با پيتر کارسون و ميشاييل آندرسون واقعا خوب و موثر بود. کارسون از نظر روش تفکر و تمرکز فکري به من بسيار کمک کرد و من را تشويق نمود که روش فکري خود را هنگام بازي تغيير دهم.  وي در ادامه افزود: بدون شک براي بازيکناني از کشورهايي مانند ايران که ورزش پينگ پنگ به سرعت در حال پيشرفت و توسعه است، مبارزه کردن در تيمي با بازيکنان از کشورهايي که داراي تجربه و سابقه طولاني و سنتي در اين رشته ورزشي هستند، بسيار حائز اهميت بوده و بازي کردن در تيمي با اين بازيکنان ارزنده و سطح بالا براي من افتخار است.
وي اضافه کرد: که من تنها بازيکن از منطقه غرب آسيا و ايران هستم که افتخار بازي در چنين سطحي از مسابقات جهاني را کسب کرده ام .
اين پينگ پنگ باز مازني ايران گفت: از روزهاي اول در ورساک از بازي کردن با بازيکناني نظير سونگ شي چائو، چن چين آن و لي چينگ هيم تجربيات زيادي کسب کرد و به نقطه اوج خود رسيد.
عالميان بيان داشت که از رفتار و عمل همبازيان خود بسيار خرسند و راضي است و آنها داراي روحيه تيمي بسيار خوبي بودند، همچنين مربي آنان دونگ لان کمک بسيار بزرگي کرد زيرا خيلي با تجربه است.
اين نوجوان ايراني که با غلبه بر ديويد پاول استراليايي شروع خوبي داشت، اشاره کرد: من با ديدن کار سايرين متوجه شدم که بايد رقص پاي خود را بهبود بخشم و سرعت بيشتري به حرکات پاي خود بدهم ، حمله هاي خود را قوي تر و نيز فشارهاي روحي و فکري خود را کنترل کنم.
عالميان اظهار داشت: من از نحوه بازي خود راضي هستم و زياد عجله نخواهم کرد اين آخرين سالي است که من به عنوان يک نوجوان بازي مي کنم ، و هدف من در  12 ماه آينده اين است که مقامي در تيم مردان ايران به دست آورم و جز» بهترين بازيکنان جوان در ليست رنکينگ جهاني باشم .
اين آرزوي واقعي يک جوان ايراني است که اکنون داراي جايگاه ويژه اي در رشته پينگ پنگ ايران بوده و عنوان جهاني، يک مدال طلا و پيروزي بزرگي را کسب نموده است که هرگز اين خاطره خوش را فراموش نخواهد کرد.

اختلاف با آري هان حل شد ، طلب امامي فر، کماسي و ابراهيمي پرداخت شد

معاون اقتصادي باشگاه پرسپوليس از حل مشکلات مالي اين باشگاه و پايبندي به انجام تعهدات مالي در قبال طلبکاران خبر داد.
عبديايي درگفت وگو با ايسنا، باشگاه در طي چند روز اخير به تعهدات مالي خود نسبت به برخي از طلبکاران عمل کرده است و توانسته ايم بخش مهمي را از مشکلات را حل کنيم.
وي اضافه کرد: به تعهدات خود در خصوص شاکيان سال گذشته پرسپوليس از جمله امامي فر، کماسي و ابراهيمي عمل کرده ايم و 30 درصد از پيش قرارداد بازيکنان نيز به طور کامل به آنان پرداخت شده است.
عبديايي با اشاره به مشکلات اين باشگاه با آري هان افزود: با آري هان به توافق کامل رسيده ايم و هيچ مشکلي در اين خصوص وجود ندارد. آري هان قانع شده و به برخي از تعهدات خود نيز در قبال سرمربي هلندي عمل کرده ايم.
وي تاکيد کرد: قرار بود بر اساس برنامه ريزي انجام شده آري هان براي داربي به تهران بياييد اما، به دليل مشکلات تيم ملي کامرون اين سفر لغو شد.
معاون اقتصادي پرسپوليس هم چنين از ضيافت شام اين باشگاه با حضور اعضاي هيات مديره در شب جمعه خبر داد و افزود: برنامه هاي خاصي براي حضور هواداران شهرستاني در تهران داريم و اميدواريم که ميزبان خوبي براي تماشاگران شهرستان باشيم.
 
پاداش ويژه باشگاه پرسپوليس براي بازي با استقلال

باشگاه پرسپوليس در نظر دارد در صورت برتري برابر استقلال تهران به بازيکنانش پاداش ويژه ايي اهدا کند.
گفتني است تيم فوتبال پرسپوليس که از سه سال پيش تاکنون نتوانسته است، برابر حريف سنتي خود به برتري دست يابد اين بار با مربيگري مصطفي دنيزلي قصد دارد، ناکامي اخير را به دست فراموش يسپارد.
هيات مديره باشگاه پرسپوليس با نظر مديرعامل، پاداش ويژه اي را براي اين ديدار در نظر گرفته است که در صورت کسب سه امتياز به بازيکنان پرداخت خواهد شد.
باشگاه پرسپوليس، پيش از اين نيز30 درصد از پيش قراردادهاي بازيکنانش را پرداخت کرده است و قصد دارد در شب قبل از بازي  نيز پاداش نقدي را به کليه بازيکنان اهدا کند.


نخستين روز مسابقات بين المللي بسکتبال با ويلچر
سه پيروزي براي تيم هاي ايراني

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; مسابقات بين المللي بسکتبال با ويلچر گراميداشت اصفهان پايتخت فرهنگي جهان اسلام با برگزاري سه ديدار برگزار شد.
گفتني است که در ديدار افتتاحيه، دو تيم پيام ارتباطات اصفهان و امارات متحده عربي روي در روي هم قرار گرفتند که تيم ايراني توانست با اقتدار و با نتيجه 40 بر 84 بر امارات غلبه کند.
در دومين ديدار تيم بنياد شهيد و امور ايثارگران ايران که تمامي بازيکنان اين تيم را جانبازان سرافراز کشورمان تشکيل داده بودند در مقابل عراق صف آرايي کرد و در نهايت موفق شد با حساب 71 بر 57 پيروز اين ميدان شود.
آخرين ديدار روز اول را دو تيم مالزي و منتخب استان هاي ايران برگزار کردند و در اين ديدار هم نماينده ايران موفق شد، سومين پيروزي را براي ايرانيان شرکت کننده در اين مسابقات به دست آورد. تيم منتخب کشورمان در مقابل ياران کوتاه قد مالزيايي با امتياز 22 بر 75 پيروز شد.

عليمرداني تنها ورزشکار حاضر در اردوي تنيس روي ميز مردان معلولين کشور

عقيل عليمرداني تنها ورزشکار حاضر در چهارمين اردوي آمادگي تيم تنيس روي ميز معلولان کشور در بخش آقايان است که خود را براي شرکت در نخستين دوره بازي هاي آسيايي مالزي آماده مي کند.
وي زيرنظر عادل عليپور مربي خود تمرينات منظمي را در دو نوبت صبح و بعدازظهر در محل دانشکده تربيت معلم تهران انجام مي دهد.
عليپور گفت: عليمرداني از روحيه و توان خوبي برخوردار است وبا انگيزه بالايي خود را براي حضور دراين مسابقات اماده مي کند.
وي افزود: در چهارمين اردوي تنيس روي ميز که به مدت يک هفته برپا شده عليمرداني به همراه  4 ورزشکار زن شرکت دارند که به صورت مجزا تمرين مي کنند.
عليپور ادامه داد: عليمرداني در کلاس دوم معلوليت قرار دارد و در سفر تدارکاتي اخير به آلمان توانست در ميان ورزشکاران   26 کشور به نتايج خوبي دست يابد و بازي هاي قابل قبولي را به نمايش بگذارد اما با سه برد و سه باخت از راه يابي به مرحله نيمه نهايي بازماند.
وي با يادآوري اين مطلب که بهترين هاي پينگ پنگ جهان از آسيا هستند گفت: در مالزي رقيبان قدري از کشورهاي کره، ژاپن، چين و چين تايپه حضور دارند و اين امر کار را قدري مشکل مي کند.
عليپور درخصوص اعزام تنها يک نفر در بخش مردان به مسابقات پينگ پنگ معلولين در مالزي گفت: يک بازيکن ديگر هم در اردو هست که تمرين مي کند و در واقع روي اعزامش بحث است اما درحال حاضر تنها سفر عليمرداني قطعي شده است.
وي گفت: دوره هاي قبلي اين مسابقات تحت عنوان افريقا، خاورميانه انجام مي شد که يکي دوتا سهميه بيشتر به ما نمي دادند اما امسال اولين باري است که مسابقات آسيايي برگزار مي شود و درباره سهميه مي بايست از مسوولان کميته پارالمپيک سوال شود.
چهارمين اردوي تيم تنيس روي ميز معلولين وجانبازان از روز   7 تا  12  آبان ماه در محل دانشکده تربيت معلم داير مي باشد.
دراين اردو عقيل عليمرداني (مرکزي) ، نرگس خزائي (خراسان رضوي) مهين احمدي (تهران) ، فروغ بختياري (خوزستان) و رقيه روشن (تهران) حضور دارند که زيرنظر عادل عليپور و مينو آزادنيا تمرين مي کنند.

برگزاري مسابقات ايروبيک بانوان در اسلامشهر

اسلامشهر  خبرنگار آفرينش
هيات بانوان تربيت بدني شهرستان اسلامشهر به مناسبت بزرگداشت هفته تربيت بدني يکدوره مسابقات ايروبيک بانوان در سالن ورزشي متانت واوان برگزار نمود .
در اين دوره از مسابقات که با حضور بالغ بر 70 نفر از بانوان ورزشکار برگزار گرديد ، در پايان مژگان بختياري به مقام قهرماني دست يافت و شادي پاکزاد و سهيلا قرچه لو عناوين دوم و سوم را به خود اختصاص دادند ، همچنين عناوين چهارم و پنجم اين رقابت ها نيز نصيب محبوبه بورتي و سهيلا مهدي شد .

مسابقات طناب زني در اسلامشهر

به مناسبت بزرگداشت هفته تربيت بدني از سوي هيات ورزش هاي همگاني اداره تربيت بدني شهرستان اسلامشهر يکدوره مسابقه طناب زني برگزار گرديد .
در اين مسابقات که با حضور جمع کثيري از جوانان اسلامشهري انجام شد ، روح ا... چراني، ابوالفضل حسين زاده و مجيد علي جان مقام هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند .

تجليل از عضو تيم ملي واليبال جوانان کشور در واحد دزفول

دزفول  خبرنگار آفرينش
سيدمحمد موسوي عضو تيم واليبال جوانان کشور و نيز عضو تيم واليبال دانشجويان کشور که به همراه اين تيم به مقام قهرماني جهان دست يافته است مورد تجليل قرار گرفت . وي که دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول است يکي از بازيکنان اصلي تيم ملي واليبال جوانان کشور و نيز عضو تيم واليبال دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد که در مسابقات قهرماني دانشجويان جهان به همراه اين تيم به مقام اول جهان دست يافت .

درخشش دوچرخه سواران نيروي زميني ارتش در ليگ استان تهران

اولين مرحله مسابقات ليگ دوچرخه سواري استان تهران و انتخابي قهرماني کشور در رشته کوهستان در پارک سرخه حصار با حضور 10 تيم از استان تهران و توابع برگزار که در پايان تيم نيروي زميني ارتش مقام اول ، گشتاي تهران مقام دوم و شهر قدس مقام سوم را کسب نمودند .
سرپرست تيم : احمد مير (نيروي زميني ارتش) . مربي تيم : آرش اميدفر (گشتا)
رشته کراس کانتري : فراز شکري (نيروي زميني ارتش) ، ماهيار خاکبان (نيروي زميني ارتش) ، پويا خداپرست (نيروي زميني ارتش) .
رشته دان هيل : محمدباقر مرتضوي (نيروي زميني ارتش) ، محمد نوري (گشتا تهران) ، محمد فراهاني (گشتا تهران).

تيم تکواندو دانشگاه آزاد اسلامي به صربستان مي رود

تيم تکواندو دانشگاه آزاد اسلامي اواسط آبان ماه جاري براي حضور در مسابقات بين المللي راهي بلگراد مي شود.
گفتني است که اين مسابقات با حضور تيم هاي اروپاي شرقي برگزار خواهد شد و تيم دانشگاه آزاد اسلامي نيز هر ساله به اين رقابت ها دعوت مي شود.
قرار است اين تيم با ترکيب کامل در اين ميدان شرکت کند که مرتضي رستمي و محمد باقري معتمد، تکواندوکاران حاضر در تيم ملي نيز به اين مسابقه اعزام مي شوند; ولي بي باک و نصر آزاداني به همراه تيم ملي در رقابت هاي کرواسي شرکت مي کند.
نعمت خليفه، سرمربي تيم دانشگاه آزاد اسلامي در اين خصوص گفت: اين مسابقات معمولا با حضور 40 کشور برگزار مي شود و براساس مراودات دانشگاهي ما با صربستان به اين رقابت ها دعوت شده ايم.
وي ادامه داد: با اينکه مقدمات اين سفر در زمان مقرر انجام شده; ولي هنوز رواديد تيم ما صادر نشده است.

تصويربرداري مجموعه تلويزيوني "روزهاي زيبا" به کارگرداني جواد افشار همزمان با پخش تا تيرماه ادامه دارد.
تصويربرداري مجموعه تلويزيوني "روزهاي زيبا" به تهيه کنندگي سيدامير سيدزاده به گفته کارگردان پروژه با بازي حسن پورشيرازي، رزيتا غفاري، حسن جوهرچي، مريم کاوياني، عنايت بخشي، شهروز ابراهيمي، سام درخشاني، زهره فکور صبور، لادن طباطبايي و... تا اواخر تيرماه ادامه دارد.
اين مجموعه داستان دختري است که پس از مرگ پدرش با خواهرها و برادرهايش دچار مشکل مي شود. فيلمنامه "روزهاي زيبا" را مهرنوش خرسند نوشته و برزو نيک نژاد آن را بازنويسي کرده است.
عوامل اين مجموعه عبارتند از تدوين: اکبر توکلي، دستيار اول و برنامه ريز: برزو نيک نژاد، مدير توليد: علي ريحان صفت، مدير تصويربرداري: افشين احمدي، صدابردار: هادي افشار، چهره پردازي: مهرداد ميرکياني و طراح صحنه و لباس: هادي قميشي.


 آقايان ! اين زمين در شان فوتبال خوزستان نيست  

ديدار تيم هاي استقلال و فولاد خوزستان در شرايطي در زمين ناهموار ورزشگاه تختي اهواز برگزار شد که اين زمين به هيچ وجه در اندازه و استانداردهاي معمول و متداول نبوده و نمي باشد .
واقعيت اين است :
حدود يکسال و نيم پيش که ورزشگاه تختي به بهانه بازسازي تعطيل شد ، فکر مي کرديم که پس از انجام عمليات ساختماني شاهد يک ورزشگاه از هر نظر مجهز و استاندارد در فوتبال اهواز خواهيم بود .
اما با کمال تاسف پس از گذشت يکسال و نيم امروز مي بينيم که زمين اين ورزشگاه فاقد استانداردهاي لازم بوده و در هيچ شرايطي براي بازي هاي فوتبال مناسب نيست .
حال سوالي که مطرح مي شود اين است :
چه کسي بايد پاسخگو باشد ؟
آيا از روز اول برنامه و طرحي براي بازسازي اين ورزشگاه در نظر گرفته نشده است ؟
آيا نظارتي بر چگونگي عملکرد آنهايي که متعهد به آماده سازي اين ورزشگاه بوده اند صورت نگرفته است ؟
به هر حال آنچه که مشخص مي باشد اين است که فوتبال اهواز با توجه به استعدادهايي که دارد و با توجه به پتانسيل و توانايي موجود در اين استان نيازمند يک ورزشگاه استاندارد و يک زمين چمن مناسب مي باشد که ورزشگاه تختي فاقد اين ويژگي ها است . بنابراين به نظر مي رسد مسوولين اين استان بايد هرچه زودتر در صدد رفع نواقص اين زمين برآمده و ورزشگاهي را آماده و تجهيز نمايند که در شان فوتبال استان مستعد خوزستان باشد .

فيلم سينمايي "جاده اي به گوانتانامو" ساخته مايکل وينترباتم با موضوع جنايت هاي جنگي آمريکا در زندان گوانتانامو، جايزه خرس نقره اي بهترين کارگردان جشنواره فيلم برلين را در کارنامه دارد.
به گزارش  مهر، در ادامه نمايش عمومي فيلم هاي برتر سينماهاي جهان در تهران از روز شنبه 30 خرداد فيلم سينمايي "جاده اي به گوانتانامو" به کارگرداني مشترک مايکل وينترباتم و مت وايتکراس در يک نوبت سينما فرهنگ روي پرده رفته است. اين فيلم با بودجه 5.1 ميليون پوندي ساخته شد و در اکران محدود در آمريکا فقط 300 هزار دلار فروخت.
اطلاعات عمومي فيلم:
فيلم مستند داستاني "جاده اي به گوانتانامو" محصول 2006 سينماي بريتانيا است. ريز احمد، فرهاد هارون، وقار صديقي، افران عثمان، شاهد اقبال، جيسن سالکي، مارک هلدن و... در اين فيلم 95 دقيقه اي بازي کرده اند که به خاطر داشتن زبان نامناسب و خشونت آزادهنده درجه R گرفته است. ضمن اينکه در بريتانيا تماشاگران زير 15 سال از ديدن آن منع شده اند.
داستان "جاده اي به گوانتانامو" سال 2001 پس از حادثه تروريستي 11 سپتامبر مي گذرد و درباره چهار پاکستاني مقيم انگليس است که براي شرکت در مراسم عروسي به زادگاه خود بازمي گردند و در اقدامي ايده آليستي تصميم مي گيرند مناطق جنگزده افغانستان پس از 11 سپتامبر را از نزديک ببينند. اما دستگير و به زندان گوانتانامو در خليج کوبا منتقل مي شوند.
حضورهاي بين المللي:
"جاده اي به گوانتانامو" سال 2006 در بخش مسابقه جشنواره فيلم برلين براي بردن خرس طلايي رقابت کرد و در نهايت موفق شد جايزه خرس نقره اي بهترين کارگردان را از آن خود کند. اين فيلم در جوايز فيلم اروپايي همان سال نامزد جوايز بهترين فيلم و کارگردان بود و در جوايز روح مستقل / اينديپندنت اسپيريت جايزه بهترين مستند را برد.
نامزدي دريافت جايزه بهترين درام در جوايز تلويزيوني بفتا و کسب جايزه بهترين مستند و نامزدي دريافت جايزه بهترين فيلم از مراسم جوايز مستقل فيلم بريتانيا از ديگر درخشش ها و حضورهاي بين المللي مستند داستاني "جاده اي به گوانتانامو" است که در سال هاي 2006 و 2007 به دست آمده است.
نظر منتقدان:
"جاده اي به گوانتانامو" در سايت سينمايي معتبر متاکريتيک از 28 نقد نوشته شده بر آن نمره خوب 64 از 100 گرفته است. سن فرانسيسکو کرونيکل به فيلم نمره 100 داده و ديگر نمره هاي آن عبارتند از گلوب اند ميل کانادا 88، هاليوود ريپورتر و تايم 80، شيکاگو تريبيون 75، ورايتي و ويليج وويس 70، نيوزويک، نيويورک تايمز و لس آنجلس تايمز .60
روث استاين در سن فرانسيسکو کرونيکل درباره "جاده اي به گوانتانامو" نوشته است: فيلمي که براي دانستن وقايع تلخ دوران امروز بايد ديده شود. فيلم با حساسيت و خلاقيتي ساخته شده که مي توان نشانه هاي آن را در آثار وينترباتم سراغ گرفت. کرک هانيکات در هاليوود ريپورتر فيلم را اثري توصيف کرده که همه بايد آن را ببينند.
حاشيه ها:
پليس بريتانيا دو بازيگر فيلم - ريز احمد و فرهاد هارون - را که براي شرکت در جشنواره برلين به آلمان رفته بودند، در بازگشت از برلين در فرودگاه دستگير کرد و تحت بازجويي قرار داد. احمد پس از رهايي از دست پليس به شبکه خبري بي بي سي گفت: آنها از من پرسيدند قصد دارم باز هم فيلم سياسي بازي کنم يا نه.
درباره فيلمساز:
مايکل وينترباتم 29 مارس 1961 در بلکبرن انگليس به دنيا آمد. در 13 سال گذشته 16 فيلم ساخته و سه بار با "به سارايوو خوش آمديد"، "واندرلند" و "مردم ميهماني 24 ساعته" در بخش مسابقه جشنواره فيلم کن براي نخل طلا رقابت کرده است. او پيش از تحصيل در رشته سينماي دانشگاه بريستول، مدتي در آکسفورد درس خواند.
وينترباتم از علاقمندان سينماي موج نوي آلمان است و بيشتر ساخته هاي راينر ورنر فاسبيندر را تحسين مي کند. ضمن اينکه در فيلم هايش به آثار ورنر هرتسوگ و کريشتف کيسلوفسکي ارجاع مي دهد. او سال 2003 با "در اين دنيا" خرس طلايي برلين را برده و با پنج حضور از فيلمسازان محبوب اين جشنواره به شمار مي رود.


 مسعود اقبالي مربي تيم استقلال :
 بايد بازيکنان را از نظر روحي براي بازي با پرسپوليس آماده کنيم  

تيم استقلال از بازي با فولاد خوزستان فقط يک امتياز به دست آورد تا خود را براي بازي با پرسپوليس آماده نمايد .
در خصوص بازي فولاد ، مسعود اقبالي مربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: باعث شرمندگي است که مسابقه اي در حد ليگ برتر بايد در زمين تختي اهواز برگزار شود.
وي افزود : زمين بسيار ناهموار و فاقد استاندارد ورزشگاه تختي اهواز به هيچ عنوان مناسب برگزاري بازي هاي ليگ برتر نيست، نمي دانم بايد چه کسي جوابگوي اين مسئله باشد؟
وي اضافه کرد: در اين زمين نمي توان بازي کرد بازيکنان به اين فکر بودند که در اين زمين دچار آسيب  ديدگي نشوند.
اقبالي ادامه داد : نفرات هر دو تيم به فکر دفع توپ و بازي مستقيم بودند، ما هم به همين دليل ترکيب تيم را تغيير داديم تا با استفاده از پرتاب اوت و توپ هاي بلند به گل برسيم.
مربي استقلال در خصوص عدم سفر به اهواز گفت: به دليل مشغله اي که در دانشگاه داشتم با اجازه مسوولان به اهواز سفر نکردم، اما از بازي آينده کنار اين تيم خواهم بود.
اقبالي سپس به نمايش ضعيف تيم استقلال اشاره کرد و اظهار داشت: براي من قابل قبول نيست قهرمان فصل گذشته ليگ اين چنين دچار افت شده باشد و بازي هاي ضعيفي ارائه دهد.
وي تصريح کرد: در جلسه اي با ساير مربيان علت  اين مساله را بررسي خواهيم کرد تا با رفع نقاط ضعف به روزهاي اوج باز گرديم.
اقبالي ادامه داد: در چند هفته اخير با مشکلاتي مواجه شديم که تاثير منفي در روند تيم گذاشت که بايد هر چه زودتر اين مشکلات بر طرف شوند.
وي در خصوص ديدار مقابل پرسپوليس گفت: اين مسابقه از حساسيت  خاصي برخوردار است و بايد بازيکنان را از نظر روحي و رواني آماده کنيم.
اقبالي تصريح داشت : پرسپوليس تيم خوبي است اما ما در هر ديدار براي پيروزي گام به ميدان مي گذاريم، روز جمعه نيز به دنبال کسب سه امتياز خواهيم بود.
اقبالي درباره وضعيت انصاريان عنوان کرد: وي از بهبودي نسبي برخوردار شده ولي بايد از نظر بدني مورد آزمايش قرار گيرد تا مشخص شود به بازي جمعه مي رسد يا خير.

افتتاحيه جشنواره تابستاني مراکز فرهنگي هنري منطقه بيست
مراکز فرهنگي هنري منطقه بيست همزمان با سالگرد چهارمين سال تاسيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران احتتاميه جشنواره تابستاني 88 را برگزار مي نمايد.
 اين مراسم اجراي هاي ويژه برنامه هايي مانند سرود، خيمه شب بازي، مسابقه حضوري ، اجراي موسيقي حضوري و دعوت از چهره هاي شاخص روز سه شنبه 2 تيرماه 88 ساعت 18 تا 23 در بوستان وليعصر(عج) برگزار خواهد شد.
بنابراين گزارش غرفه هاي نقاشي، گريم، کاريکاتور،بازي، قرآن بخوانيد جايزه بگيريد و ... با حضور موسسه پژوهش کودکان دنيا از برنامه هاي جانبي اين جشنواره مي باشد.

"  نمايشگاه  رنگ روغن در فرهنگسراي انقلاب "
نگارخانه مهر فرهنگسراي انقلاب به منظور ارج نهادن و معرفي توانمندي هاي هنرمندان رشته  نقاشي " نمايشگاه نقاشي شفق "  را برگزار مي کند.
به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي انقلاب، در اين نمايشگاه 25 اثر با سبک رئال و موضوع طبيعت در معرض ديد عموم قرار مي گيرد.
گفتني است نمايشگاه نقاشي و رنگ روغن از تاريخ 4/1 88/ الي 88/4/10  از ساعت           9الي 19  ميزبان دوستداران هنر مي باشد.
 کليه علاقمندان ميتوانند جهت بازديد از اين نمايشگاه به نگارخانه مهر فرهنگسراي انقلاب      واقع در بزرگراه شهيد نواب صفوي، تقاطع خيابان کميل شرقي مراجعه و يا جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفنهاي 9-55419057 تماس حاصل نمايند.

"سن  پترزبورگ 2" بهار 89 کليد مي خورد
حميد اعتباريان از تلاش براي ساخت فيلم سينمايي "سن پترزبورگ 2" در بهار سال آينده خبر داد.
تهيه کننده فيلم سينمايي "سن پترزبورگ" درباره مراحل فيلمبرداري اين فيلم به خبرنگار مهر گفت: فيلمبرداري "سن پترزبورگ"  در کليسايي حوالي خيابان مفتح ادامه دارد. به خاطر شرايط موجود اين کار کمي با تاخير انجام مي شود. اما تلاش مي کنيم تا اواخر هفته در همين لوکيشن فيلمبرداري اين فيلم به پايان برسد.
وي افزود: سکانس پاياني با برنامه ريزي هاي صورت گرفته اواخر هفته با حضور تمام بازيگران فيلمبرداري مي شود. تدوين توسط بهروز افخمي ادامه دارد و بامداد بيات درحال ساخت موسيقي است. به زودي صداگذار مشخص مي شود. به نظر مي رسد بتوانيم براي اکران عيد فطر"سن پترزبورگ" را آماده نمايش کنيم.
اعتباريان درباره ساخت "سن پترزبورگ 2" گفت: نگارش فيلمنامه اين فيلم توسط پيمان قاسم خاني به پايان رسيده است و نياز به بازنويسي دارد. قصد داريم سال آينده اين فيلم را در خارج از کشور با حضور بازيگران خارجي و ايراني کليد بزنيم. اما هنوز  کارگردان اين پروژه مشخص نشده است.
"سن پترزبورگ" يک کمدي پرحادثه درباره رفاقت، عشق و بلوف است که فيلمنامه آن را پيمان و محراب قاسمخاني نوشته اند. محسن تنابنده، پيمان قاسمخاني، شيلا خداداد، بهاره رهنما، انديشه فولادوند، ماه چهره خليلي، سروش صحت، اميد روحاني، بابک برزويه و امين حيايي بازيگران فيلم تازه افخمي هستند.
عوامل توليد "سن پترزبورگ" عبارتند از کارگردان: بهروز افخمي، تهيه کننده و مدير پروژه: ح. عتباريان، مدير فيلمبرداري: تورج اصلاني، طراح صحنه و لباس: مرجان شيرمحمدي، طراح گريم: مهري شيرازي، دستيار کارگردان و برنامه ريز: عليرضا شمس شريفي، مدير توليد: رضا نوروزي، صدابردار: احمد پولي بابايي. محصول سيران فيلم، پخش از موسسه فيلميران.

آويژه با "پيربابا و شمع هاي سحرآميز" به جشنواره تئاتر کودک مي رود
ناصر آويژه از تمرين و آماده سازي نمايش "پيربابا و شمع هاي سحرآميز" براي اجرا در شانزدهمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان در اصفهان خبر داد.
اين بازيگر و کارگردان تئاتر به  مهر گفت: هم اکنون در حال تمرين نمايش "پيربابا و شمع هاي سحر آميز" هستيم که در فضايي موزيکال و شاد به آموزش مهارت هاي 10 گانه زندگي به بچه ها مي پردازد که مراحل تحقيقات کار تمام شده است.
آويژه افزود: داستان درباره گروه نمايشي دوره گردي به سرپرستي پيربابا است. امروز پيربابا قصد دارد با گروه خود نقل رستم و سهراب را انجام دهند اما ميان پندار و پولاد دو پسر پيربابا بر سر ايفاي نقش رستم اختلاف پيش مي آيد. پيربابا براي اينکه به فرزندان خود بفهماند که رستم بودن تنها نيازمند توان و زور نيست آن ها را وارد داستاني مثنوي وار مي کند و مهارت هاي زندگي را به آن ها مي آموزد.
رامين کهال زاده، محمدرضا معجوني، محسن علي محمدي و ناصر آويژه بازيگران "پيربابا و شمع هاي سحرآميز" هستند که نوشته گيتا داوودي است. فريد نوايي آهنگساز و رودابه حمزه لو سراينده اشعار اين اثر نمايشي هستند. ناصر آويژه نمايش "مش مش قلي خان" را در جشنواره پانزدهم تئاتر اصفهان روي صحنه برد.

معرفي آثار بخش ميداني جشنواره آئيني - سنتي
نمايش هاي بخش ميداني چهاردهمين جشنواره بين المللي آئيني - سنتي معرفي شد.
 به نقل از روابط عمومي مرکز هنرهاي نمايشي، هيئت داوران بخش ميداني چهاردهمين جشنواره بين المللي آئيني سنتي متشکل از محمدحسين ناصربخت، داود فتحعلي بيگي و عظيم موسوي آثار شرکت کننده در جشنواره را انتخاب کردند.
«بندبازي» نوشته و کار علي عظيمي از ساري، «تکم چي» نوشته و کار امير زينال پور از خوي، «چشم آور» نوشته و کار حسن عنايت پور از سبزوار، «تکم اويوني» نوشته و کار مهدي صالحيار از مرند، «هيلوزرنا» نوشته حميد عليزاده و کارگرداني مهدي عوض پور از برازجان، «ميلاد نور» نوشته عبدالحليم تقلبي به کارگرداني عبدالله حليات ازخرمشهر، «دي زنگه رو» نوشته و کار محمد مظفري از بوشهر، «شوشي» نوشته و کار حسن رونده از قشم، «اسب چوبي» نوشته و کار رضا برات زاده از بجنورد، «بوک وزاوا» نوشته و کار رضا برات زاده از بجنورد، «آئيني خوان» نوشته و کار عليرضا صنعتي ازخواف و «خه لات(کار و جشن)» نوشته و کار جواد رادمرد از قوچان آثار شرکت کننده در بخش ميداني چهاردهمين جشنواره بين المللي آئيني - سنتي هستند.
چهاردهمين جشنواره بين المللي نمايش هاي آئيني - سنتي از 8 تا 16 مرداد ماه در تهران برگزار خواهد شد.

پس از چهار ماه غيبت
عمو پورنگ "زنده" به شبکه يک مي آيد
سري جديد برنام عمو پورنگ با اجراي داريوش فرضيايي به تهيه کنندگي مسلم آقاجانزاده به زودي از شبکه يک پخش مي شود.
 سري جديد عمو پورنگ به صورت زنده و سه روز در هفته (روزهاي زوج) در قالب برنامه کودک و نوجوان شبکه يک در گروه اجتماعي تهيه مي شود و علاوه بر فرضيايي و اميرمحمد، چهار بازيگر ديگر در آن ايفاي نقش مي کنند.
سري جديد برنامه عموپورنگ در 125 قسمت 30 دقيقه اي توليد مي شود و شامل بخش هاي مختلف از جمله شعرخواني، مسابقه تلفني، سرگرمي و بخش هاي نمايشي است. اين برنامه از آخرين روزهاي سال 87 به دلايلي ديگر روي آنتن شبکه يک نرفت و به زودي پس از حدود چهار ماه پخش زنده آن از سر گرفته مي شود.

اولين عکس ها از آخرين پروژه سينمايي
 «تيم برتون» منتشر شد
 اولين عکس ها از فيلم سينمايي «آليس در سرزمين عجايب» به کارگرداني «تيم برتون» و بازي «جاني دپ» منتشر شد.
به گزارش  فارس به نقل از سايت سينمايي هافينگتون پست، «تيم برتون»، کارگردان هاليوودي فيلمبرداري پروژه جديد خود، «آليس در سرزمين عجايب» را از ماه سپتامبر در انگلستان آغاز کرده که «جاني دپ» نيز در آن در نقش «کلاه دوز ديوانه» ايفاي نقش مي کند.
اگرچه لوکيشن هاي دقيق اين فيلم هنوز اعلام نشده ولي گفته مي شود که بيش از 250 لوکيشن براي خلق صحنه هاي شگفت آور اين فيلم در نظر گرفته شده است.
بنا براين گزارش، اين فيلم که به صورت سه بعدي ساخته مي شود، قرار است 5 مارس سال 2010 به نمايش درآيد.
به گزارش فارس، رمان «آليس در سرزمين عجايب» در سال 1865 توسط «لوييس کارول»، نويسنده انگليسي منتشر شد.
 
کارگاههاي آموزشي ويژه خانواده
 در ملل برگزار مي شود
فرهنگسراي ملل همزمان با هفتمين جشنواره تابستاني تهران اقدام به برگزاري سلسله کارگاههاي مهارت زندگي ويژه خانواده ها و به صورت رايگان مي کند.
فرهنگسراي ملل همزمان با هفتمين جشنواره تابستاني تهران اقدام به برگزاري سلسله کارگاههاي مهارت زندگي ويژه خانواده ها و به صورت رايگان مي کند.
گفتني است اين برنامه با هدف ترويج فرهنگ مهارت ارتباط با همنوع و آموزش روش هاي صحيح ارتباط متقابل همسران با حضور اساتيد روانشناسي باليني برگزار مي شود.

«شون پن» از کله  پوک ها کناره گرفت
 «شون پن»، بازيگر برنده اسکار هاليوود، که قرار بود در فيلم کمدي «سه کله پوک» نقش «لري» را بازي کند، به دلايل خانوادگي انصراف داد.
به گزارش فارس به نقل از سايت سينمايي ورايتي، «شون پن» که قرار بود در نسخه جديد از فيلم سينمايي «سه کله پوک» در نقش «لري فاين» بازي کند، هفته گذشته در جمع خبرنگاران اعلام کرد که بدلايل خانوادگي از اين پروژه سينمايي کناره گيري کرده و به احتمال زياد «پل جياماتي» نقش او را به عهده خواهد گرفت.
به گزارش ورايتي، «پل جياماتي» در صورت توافق در اين فيلم در کنار «بنيکو دل تورو» و «جيم کري» بازي کند، «تورو» و «کري» نيز به ترتيب نقش هاي «مو» و «کورلي» را بازي خواهند کرد.
بنا براين گزارش، «بابي» و «پيتر فارلي»، به طور مشترک اين پروژه سينمايي را براساس فيلمنامه اي از خودشان کارگرداني خواهند کرد.
فيلمبرداري «سه کله پوک»، طي فصل پائيز آغاز شده و در نهايت قرار است تا اين فيلم تا سال 2010 آماده نمايش شود.

"کرگدن" موتمن به پايان راه نزديک مي شود
تصويربرداري فيلم تلويزيوني "کرگدن" به کارگرداني فرزاد موتمن و تهيه کنندگي حسن کلامي در لوکيشني حوالي ميدان آرژانتين ادامه دارد و به زودي به پايان مي رسد.
فرزاد موتمن در اين باره به مهر گفت: ظرف يک هفته ديگر تصويربرداري اين فيلم تلويزيوني به پايان مي رسد و هم اکنون در لوکيشني در حوالي ميدان آرژانتين مستقر و مشغول ضبط هستيم. احمد مرادپور تدوين فيلم "کرگدن" را به عهده دارد.
عليرضا جلالي تبار، رحيم نوروزي، شيما نيکپور، عليرضا جلالي تبار، اکبر معززي، رويا جاويدنيا و عليرضا اوسيوند بازيگران "کرگدن" هستند. فيلمنامه  را جعفر پاشايي، ساره بطحايي و روزبه فارابي نوشتند. داستان فيلم درباره گروهي است که براي کلاهبرداري و سو» استفاده از نهادهاي مالي و اجتماعي با هم تباني مي کنند.
عوامل توليد "کرگدن" عبارتند از محمدعلي جناب دستيار کارگردان و برنامه ريز، مجيد کريمي مدير توليد، فرهاد مافي مدير تصويربرداري، عباس رستگارپور صدابردار، سميراسادات شجاعي طراح صحنه و لباس و مريم دوستي طراح گريم.محصول سيمافيلم.

«خانه فيروزه اي» با اجراي «ژيلا صادقي»
ايام تابستان پخش مي شود
 مجموعه برنامه «خانه فيروزه اي» با اهداف آموزش آشپزي، کمک هاي اوليه و ... هر روز روي آنتن شبکه سه مي رود.
 مجموعه «خانه فيروزه اي» با ساختاري نو و متنوع براي پخش در ايام تابستان تهيه شده است.
بنابراين گزارش، اجراي اين برنامه بر عهده «ژيلا صادقي» و «امين نبي الهي» است و شامل بخش هاي آشپزخانه فيروزه اي (آموزش انواع پيش غذا، دسر، شيريني جات، غذاهاي سنتي ايراني و ...)، مهمانخانه فيروزه اي (حضور پزشکان، کارشناسان نيروي انتظامي، اورژانس و...)، کتابخانه فيروزه اي (معرفي کتاب برگزيده)، ورزش در خانه فيروزه اي (آموزش ورزش با تردميل)، کار در خانه فيروزه اي (آموزش انواع هنرها، خياطي، نقاشي، گلسازي، عروسک سازي، گلسازي و ...) است.
اين برنامه به تهيه کنندگي «محمد هاشمي اصل» از روز شنبه 6 تيرماه هر روز به جز روزهاي جمعه ساعت 15:10 از شبکه سه سيما پخش خواهد شد.


  پرسپوليس تيم ملي کامرون ; 17 بهمن در آزادي  

 تيم فوتبال پرسپوليس تهران يک ديدار دوستانه به مصاف تيم ملي کامرون خواهد رفت.
تيم فوتبال پرسپوليس تهران که اواخر سال گذشته در يک ديدار دوستانه با تيم بايرن مونيخ آلمان مصاف کرد; قصد دارد در دومين ديدار تدارکاتي بين المللي خود با تيم ملي کامرون ديدار کند.
بر اساس اين گزارش، تيم ملي کامرون با مربيگري آري هان، هفدهم بهمن ماه سال جاري در ورزشگاه آزادي به مصاف تيم پرسپوليس خواهد رفت.
محمدرضا عبديايي، معاون اقتصادي باشگاه پرسپوليس با تاييد اين خبر گفت: مقدمات برگزاري اين ديدار فراهم شده است و مشکل خاصي براي حضور تيم ملي کامرون در موعد مقرر در تهران وجود ندارد و اين ديدار تحت هر شرايطي برگزار خواهد شد.
وي تاکيد کرد: تيم ملي کامرون با کليه بازيکنانش به ايران دعوت شده و با توجه به حضور آري هان در تيم ملي کامرون به برگزاري اين ديدار بيش از هر چيز ديگري اميدواريم.
عبديايي خاطر نشان کرد: برگزاري اين ديدار دوستانه به مناسبت ايام مبارک دهه فجر خواهد بود.

 نشست تشکيل ستاد هماهنگي جشنواره هاي مهدوي با حضور محمد حسين استاد آقا مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در حوزه معارف اسلامي و مدير کل فرهنگ و ارشاد استان قم و مهندس افراسيابي معاون سازمان صدا و سيما و رئيس هيات مديره موسسه سروش رسانه در سالن کنفرانس شوراي فرهنگ عمومي برگزار شد.
محمدحسين استاد آقا در ابتداي نشست گفت: مسئله مهدويت و توجه به امام زمان بعد از انقلاب اسلامي در کشور مورد توجه ويژه اي قرار گرفته و با توجه به تاثيرگذاري انقلاب اسلامي در کشورهاي اسلامي و غير اسلامي به مهدويت بيشتر اهميت داده شده است.
وي تصريح کرد: يکي از راه هاي اثرگذاري ترويج فرهنگ مهدوي در بخش هاي خصوصي و دولتي، گسترش معارف مهدوي از طرق فعاليت هاي فرهنگ و هنري بوده، به همين دليل جشنواره هاي ملي و بين المللي در طول سال و در سراسرکشور برگزار مي شود که از آن جمله مي توان به سه جشنواره طليعه ظهور، آينده روشن و آخرين منجي اشاره کرد.
وي ابراز داشت: با توجه به اينکه هرکدام از اين سه جشنواره داراي بخش هاي همسو و هم راستايي بودند، تصميم گرفته شد تا براي جلوگيري از موازي کاري و پي گيري فرمايشات رهبري مبني بر سال اصلاح الگوي مصرف، ستادي در راستاي ترويج فرهنگ مهدويت در جامعه با همکاري اين سه جشنواره تشکيل شود.
وي افزود: تشکيل ستاد هماهنگي جشنواره هاي مهدوي کمک مي کند تا مجموعه دستگاه ها و نهادهاي مردمي و دولتي که در زمينه ترويج مهدويت با هم همکاري مي کنند به هم پيوسته تا بتوانيم نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور نيز در اين زمينه فعاليت داشته باشيم.
استاد گفت: با توجه به ايام نيمه شعبان دهه مهدويت از دهم تا بيستم مرداد ماه آغاز شده و اوج فعاليت هاي اين جشنواره در روز 16 مرداد ماه همزمان با سالروز ولادت امام زمان(ع) برگزار خواهد شد. افراسيابي معاون سازمان صدا و سيما اظهار داشت: سال گذشته پيرو مراجعه علاقه مندان به توسعه فعاليت هاي مرتبط با موضوع مهدويت پيشنهاد داديم تا صدا و سيما به اين نوع از فعاليت توسعه داده و پوشش تصويري آن را برعهده گيرد. وي تصريح کرد: سال گذشته صدا و سيما از حجم کاري که انجام شده بود راضي نبوده و فکر مي کنيم که پتانسيل بيشتري در زمينه انجام اين فعاليت ها وجود داشته است، دفتر مقام معظم رهبري مي تواند با برگزاري جلسه هاي تحقيق و پژوهش در زمينه مهدويت در دانشگاه ها شرايطي را فراهم کند تا صدا و سيما براي ضبط و پخش اين جلسات در تلويزيون برنامه ريزي کند. وي در پايان ابراز داشت: ايجاد شبکه يا باشگاه اجتماعي، علاقه مند به فعاليت هاي مهدوي از طريق شبکه اينترنت در سراسر کشور با هم ارتباط برقرار خواهند کرد.


 اولين بازي ، اولين پيروزي  

تيم فوتبال جوانان ايران با پيروزي مقابل تيم تاجيکستان پيکارهاي خود را در رقابت هاي قهرماني آسيا آغاز کرد.  گفتني است که در يکي از ديدارهاي گروه سوم اين مسابقه ها که در شهر بنگلور هندوستان برگزار شد ، تيم فوتبال جوانان ايران در يک بازي برتر با نتيجه 3 بر يک تيم تاجيکستان را شکست داد و در صدر اين گروه قرار گرفت.  گل هاي تيم ايران را شهرام گودرزي در دقيقه   55 و مصطفي چترآبگون در دقايق   59 و   82 به ثمر رساندند.  تيم تاجيکستان در دقايق ابتدايي اين بازي بر روي يک ضد حمله توسط تاماراکوف به گل دست يافت.  در ديگر ديدار گروه سوم، تيم ژاپن با نتيجه   2 بر صفر تيم کره شمالي را پشت سر گذاشت.  در ادامه ديدارهاي گروه سوم اين رقابت ها، تيم ايران امروز به مصاف کره شمالي مي رود و ژاپن برابر تاجيکستان قرار مي گيرد.

گروه آزمون وسنجش : رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه پلمپ سئوالات کنکور امسال در حوزه هاي آزمون باز مي شود از تضمين امنيت کنکور 88 خبر داد.
به گزارش مهر، علي عباسپور تهراني فرد شب دوشنبه در حاشيه بازديد از قرنطينه کنکور 88 در جمع خبرنگاران با اشاره به يکي از تغييرات در اجراي کنکور امسال افزود: کار جديدي که امسال صورت گرفته اين است که پلمپ سئوالهاي کنکور در همان حوزه برگزاري آزمون باز مي شود که اين امر ضريب اطمينان کار را بالا مي برد.
وي با تاکيد بر اينکه امنيت کنکور امسال صد در صد است گفت: اين يکي از افتخارات نظام است. رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس همچنين در زمينه حذف کنکور گفت: همت اصلي در زمينه حذف کنکور را آموزش و پرورش بايد انجام دهد. در وزارت علوم شرايط براي حذف کنکور آماده است اما وزارت آموزش و پرورش بايد خودش را براي حذف کنکور آماده کند.
وي اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش آماده طرح سئوالهاي استاندارد و برگزاري امتحانهاي سراسري با امنيتي که برگزاري کنکور دارد، نيست از اين رو بايد بين دو وزارت علوم و آموزش و پرورش همکاري شود.


  مشکلات برگزاري بازي در زمين نامناسب
 زمين ورزشگاه تختي را رنگ سبز زده بودند  

 در پي برگزاري بازي فولاد خوزستان و استقلال در ورزشگاه تختي شهر اهواز، سازمان ليگ برتر با ارسال نامه اي به باشگاه فولاد خواستار تغيير محل برگزاري بازي هاي خانگي اين تيم شد.
گفتني است که دو تيم فولاد خوزستان و استقلال در ورزشگاهي به مصاف هم رفتند که کمتر شباهتي به محل استاندارد مورد تاييد سازمان ليگ برتر دارد. زمين چمن نامناسب اين ورزشگاه نگاه هر بيننده تلويزيوني را به خود جلب مي کرد. ورزشگاهي  که يک سال و نيم در دست مرمت بود اما با شرايطي نامطلوب پذيراي دو تيمي بود که عناوين قهرماني دو فصل گذشته ليگ برتر را در کارنامه دارند.
شرايط زمين چمن ورزشگاه تختي مسوولان سازمان ليگ و فدراسيون فوتبال را به خود آورد تا با تمعق بيشتر در پي حل اين مشکل بر آيند و در اين زمينه با ارسال نامه اي به باشگاه فولاد خوزستان  تغيير مکان بازي هاي اين تيم را خواستار شدند. قسمت هاي خالي از چمن زمين شماره يک ورزشگاه تختي اهواز که کمترين شباهت را به زميني استاندارد را دارد براي بازي دو تيم استقلال و فولاد با شگردهاي جديدي آماده شده بود. در اين ميان ظاهرا برخي از مسوولان ورزشگاه تختي براي اينکه زمين اين ورزشگاه  سبزي بيشتري داشته باشد و به چمن واقعي نزديکتر شود بخشي از زمين را با رنگ سبز نقاشي کرده اند.

  گروه آزمون و سنجش : شوراي آموزش پزشکي و تخصصي زمان بندي اجرايي آزمون ارتقاي دستياري پزشکي براي ارتقاي دستياران دوره هاي تخصصي را اعلام کرد.
به گزارش مهر، بيست و هشتمين دوره آزمونهاي ارتقاي دوره دستياري پزشکي به طور همزمان در دانشگاههاي علوم پزشکي کشور در18 تير ماه جاري برگزار مي شود.
آزمون ارتقاي دوره دستياري به منظور ارتقاي دستياران رشته هاي تخصصي پزشکي از يک سال به سال بالاتر برگزار مي شود. اين دوره از آزمون ارتقا سومين دوره واگذاري آزمون به دانشگاههاي علوم پزشکي است.
طراحي سئوالات در 13 تير ماه
بر اساس اعلام شوراي آموزش پزشکي و تخصصي مراحل اجرايي آزمون ارتقاي سال 88 از 13 تيرماه با طراحي سئوالات توسط گروههاي آموزشي آغاز مي شود و عمليات اجرايي همچون نظارت بر انتخاب، تايپ و قرنطينه سئوالات به تفکيک هر رشته دستياري توسط کميته امتحانات در روزهاي 14 تا 17 تيرماه انجام مي گيرد.
آزمون ارتقاي دستياري روز پنجشنبه 18 تيرماه برگزار مي شود و شرکت کنندگان در اين آزمون مي توانند اعتراضات خود را نسبت به سئوالات آزمون تا صبح روز شنبه 20 تير به کميته امتحانات ارائه کنند و کميته امتحانات نيز تا بعدازظهر همان روز به اعتراضات رسيدگي خواهد کرد.
اعلام نتايج نهايي آزمونهاي ارتقاي دستياري پزشکي در 21 تير ماه
نتايج نهايي بيست و هشتمين دوره آزمونهاي ارتقاي دوره دستياري پزشکي روز يکشنبه 21 تير ماه از سوي دانشگاههاي علوم پزشکي اعلام مي شود و نتايج تا پايان روز 23 تير به دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي ارسال مي شود.
بر اساس اعلام شوراي آموزش پزشکي و تخصصي نتايج دريافتي توسط دبيرخانه قطعي و نهايي بوده و غيرقابل تغيير است مگر در مواردي که براساس بررسي دبيرخانه و به منظور مراعات مقررات ضرورت به تصحيح وجود داشته باشد. همچنين هيچگونه اعتراض و رسيدگي به سئوالات تحت هيچ شرايطي در دبيرخانه انجام نمي گيرد.
آزمون ارتقاي دستياري شامل دو بخش ارزيابي درون دانشگاهي و آزمون کتبي است که بخش ارزيابي درون دانشگاهي از سوي گروههايي که دستيار در آن مشغول به تحصيل است انجام مي شود و آزمون کتبي تحت نظارت دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي و توسط دانشکده هايي که دستيار در آن مشغول به تحصيل است برگزار خواهد شد.


 رنه سيموئز سرمربي تيم ملي فوتبال اميد :
 با قدرت به قطر مي رويم  

رنه سيموئز، سرمربي تيم ملي فوتبال اميد پس از بازگشت از برزيل براي اردوي آماده سازي پيش از بازي هاي آسيايي آماده مي شود.
سيموئز در گفت وگو با ايسنا، در اين باره و پيشنهاد هندوراس گفت : ماه پيش فردي به نمايندگي فدراسيون اين کشور به من زنگ زد. نمي دانم که راست بود يا خير، او گفت که آنها من را مي خواهند، دقيقا همان پاسخي را دادم که پيشتر به آنهايي که من را مي خواستند گفته بودم; تا دسامبر (با فدراسيون فوتبال ايران) قرارداد دارم و تا پيش از آن درباره موضوعي بحث نخواهم کرد و پس از آن هم نمي دانم چه خواهد شد، پس از تماس تلفني هم هيچ حرفي به ميان نيامد.
سيموئز درباره شرايط کنوني تيمش گفت: از نوامبر 2005، اين سوال را که چرا تيم المپيک (تيمي که در بازي هاي انتخابي پکن بازي مي کند) در بازي هاي آسيايي قطر به ميدان نمي رود را پاسخ داده ام. ما نبايد در اين رقابت ها به عنوان آماده سازي شرکت کنيم. چرا که تيم از نوامبر سال گذشته آماده شده است. آخرين جلسه تمرين در کيش نماينگر اين حقيقت بود. تيمي که با استقلال بازي کرد، پنج بازيکن المپيک 2008 ( که پس از اول ژانويه 1985 به دنيا آمده اند) و شش بازيکن بازي هاي آسيايي (که پس از اول ژانويه 1983 به دنيا آمده اند) را در ترکيب خود داشت. تيم پکن از حسين ماهيني، سعيد چرجوعي، عادل کلاه کج، مهرداد اولادي و محمد غلامي تشکيل شده است.
سيموئز به جزييات تمرينات اخير هم اشاره کرد: در هر جلسه تمرين، ما هدف هاي اصلي اردو را بدون فراموش کردن هدف هاي تمرين هاي گذشته دنبال مي کنيم. يکي از اين هدف ها پيشرفت قدرت ذهني بود. بايد شيوه بازي غير درگيرانه را متوقف مي کرديم. اين شيوه بازي در ايران است "به من حمله کن تا به تو حمله کنم" با تغيير اين شيوه تيم رقابتي تر مي شود، گل مي زند و پيروز مي شود.
سيموئز و دستيارانش مي کوشند روحيه اعتمادسازي را در تيم اميد بوجود آورند، او در اين باره گفت: با اعتماد دو طرفه، بازيکنان آزاد خواهند بود تا عقايدشان را به زبان بياورند و درباره تمرين ها اظهار نظر کنند. بي ترديد بوجود آوردن چنين رابطه اي ساده نيست. چرا که بسياري وقت ها بازيکنان مي کوشند شرايط را کنترل کنند و هنگامي که اين اتفاق رخ مي دهد ما با آرامش اما، محکم و با قدرت دستور مي دهيم. اين گروه از بازيکنان بايد بازي فوتبال را يک جنگ (البته با رعايت اصول جوانمردانه) بدانند. بزرگ ترين ويژگي اين طرز تفکر قرار دادن بازيکنان در مرحله قرباني شدن است، چرا که در اين سطح قهرمانان شکل مي گيرند. بدون قدرت ذهني، آنها راه به جايي نخواهند برد.  سيموئز درباره بازي هاي آسيايي گفت: تيم ما با قدرت به قطر خواهد رفت. در رقابت هاي مقدماتي المپيک هم اين چنين خواهيم بود. نمي توانم بپذيريم که بعضي از بازيکنان کليدي براي بازي هاي آسيايي غايب باشند. اميدواريم بدون هيچ کار غير قانوني يا تغيير قانون راه حلي براي اين مشکل پيدا کنيم. بايد اين طرز فکر وجود داشته باشد که بازيکنان که براي بازي مي روند گويي به ميدان جنگ مي روند. بعضي ها مي گويند که نمي توانند نقش اين دو را با هم مقايسه کرد. چرا که زندگي شان در خطر يکساني قرار ندارد. با اين نظر موافق نيستم چرا که بازيکنان مي توانند اثر منفي از خود به جا بگذارند و هرگز با آن چهره اي که بودند بازنگردند. اين مرگ روحي است که از مرگ جسماني بدتر است. دومي جايگاه بهتري است که در انتظار ماست. رقابت کردن در رويداد مهمي مانند بازي هاي آسيايي، نيازمند دقت بسيار درباره همه جزييات است. بايد تيم نيرومندي را شکل دهيم و قوانيني را براي تمام مدت بازي ها تنظيم کنيم. به هيچ کس اجازه نمي دهيم خارج از محور المپيک، زندگي شخصي اش را دنبال کند. جايي که همه کنار هم زندگي خواهيم کرد و هر کاري با عنوان گروه انجام مي شود. گروه فکر مي کند، بازي مي کند، لذت مي برد و زير نظر قرار مي گيرد. نکته ديگر فاصله  ميان بازيکنان در ترکيب اصلي و ذخيره است که نبايد در رقابت هايي به اين مهمي وجود داشته باشد. آنهايي که اين موضوع را نمي پذيرند و نمي دانند چگونه در يک تيم روي نيمکت بنشينند، سزاوار ترکيب اصلي نيستند. اين مساله تيمي جنبه اي است که بايد درباره آن بسيار دقيق باشم. تيم به عنوان يک گروه، يک واحد است که مي تواند در قطر قهرمان شود يا به المپيک راه پيدا کند.

گروه آزمون وسنجش : مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت کليد اوليه سئوالات آزمون کارشناسي ارشد رشته هاي گروه پزشکي سال 88 را منتشر کرد.
به گزارش مهر، به همراه کليد اوليه سئوالات آزمون کارشناسي ارشد پزشکي فرم اعتراض به سئوالات آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي سال جاري نيز به صورت اينترنتي منتشر شده است.
دبيرخانه شوراي آموزش علوم پايه پزشکي در اطلاعيه خود به داوطلبان اعلام کرده است که تا 8 تيرماه فرصت دارند به صورت اينترنتي اعتراضات خود را نسبت به سئوالات آزمون ارائه کنند.  بر اساس اعلام دبيرخانه شوراي آموزش علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي تنها، منابع اعلام شده آزمون مي تواند به عنوان منبع طرح اعتراض مورد استفاده قرار گيرد و اعتراضاتي که به هر شکل، خارج از فرم اينترنتي و يا بعد از زمان تعيين شده و به روش غير از ارسال با اينترنت به دبيرخانه فرستاده شوند مورد رسيدگي قرار نخواهد گرفت.
داوطلبان مي توانند با وارد کردن کد رهگيري فرم اعتراضات خود را به صورت اينترنتي دريافت کنند.
به گزارش مهر، آزمون کارشناسي ارشد پزشکي با حضور 42 هزار داوطلب در 50 رشته در روزهاي پنجشنبه و جمعه 28 و 29 خرداد ماه سال جاري برگزار شد.


  محمد مايلي کهن سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان :
 به ما فرصت بدهيد 

 تيم فولاد خوزستان با توجه به اينکه تعداد زيادي از بازيکنان خود را به همراه نداشت در برابر تيم استقلال يک بازي منطقي را برگزار کرد و موفق شد با کسب مساوي بدون گل به يک امتياز دست يابد .
در ارتباط با اين بازي محمد مايلي کهن سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان گفت: بازيکنان ما در مقابل استقلال خوب ظاهر شدند به همين خاطر من از آنان رضايت دارم .
وي افزود : ما در اين مسابقه با تغييراتي که انجام داديم، توانستيم بازي قابل قبولي در برابر استقلال به نمايش بگذاريم.
وي يادآور شد: حضور چند بازيکن در تيم جوانان را نمي خواهم بهانه قرار دهم البته واقعيت اين است که ما يک سري مشکلات داريم که از جمله مي توان به جواني و کم تجربگي برخي بازيکنان اشاره کرد و روزي که من تيم فولاد خوزستان را تحويل گرفتم تنها يک ماه به شروع مسابقات باقي بود به طوريکه امکان آماده کردن تيم بهتر از اين نبود.
او ادامه داد : من در ابتداي کار اين موضوع با مسوولان فولاد خوزستان در ميان گذاشتم که براي نتيجه گيري نياز به زمان است و بايد صبر کرد.
سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان يادآور شد: فولاد داراي مجموعه خوبي است که باحساب و کتاب کار مي کند، و ازاين بابت من خوشحال هستم که در چنين مجموعه اي فعاليت مي کنم .
از وي سووال شد: با چنين نتايجي که فولاد گرفته احتمال سقوط آن مي رود.
مايلي کهن گفت : تنها ما شش بازي انجام داده ايم و هنوز زود است چنين فکري کرد. بهرحال بايد صبر کرد، مساله اي که من درآغاز کار به مسوولان فولاد گفتم .
وي در ادامه گفت: بايد پذيرفت که ما معضل گلزني داريم که بايد رفع شود.
مايلي کهن درجواب پرسشي گفت: ممکن است من در برخي مسايل خوب نباشم اما درک استعدايابي خوبي دارم به همين دليل به آينده فولاد خوزستان اميدوارم.

 گروه آزمون وسنجش : رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت، با اشاره به اعلام نتايج اوليه بيست و سومين دوره پذيرش دستيار دندانپزشکي ازآغاز مهلت انتخاب رشته براي مجازين و پذيرش 300  نفر خبر داد.
مهندس کي قباد طاهرنژاد ، در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به انتشارنتايج اوليه آزمون دستياري دندانپزشکي در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي به نشان .www ir.gov.mohme.sanjesh گفت : داوطلبان مجاز بايد تا روز دوشنبه هشتم تيرماه انتخاب رشته محل را انجام دهند.
وي با بيان اينکه علاوه بر جزئيات نحوه انتخاب رشته و اسامي مجازين، کارنامه کليه داوطلبين بر روي سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي قرار دارد، اظهار کرد: مجازين به انتخاب رشته بايد حداکثر 100  رشته محل را انتخاب کنند.
طاهرنژاد با تاکيد بر اينکه مجازين مي توانند يک رشته را در تمام دانشگاه ها و يا ترکيبي از چند رشته را در چند دانشگاه ، حداکثر تا100  رشته محل انتخاب کنند، خاطرنشان کرد: اولويت رشته محل انتخابي داوطلب، معيار پذيرش داوطلبان پس از کسب نمره خواهد بود.
وي افزود: در صورتي که داوطلب هيچ يک از100  رشته محل را انتخاب نکرده باشد، واجد شرايط پذيرش نمي باشد.
رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي در خاتمه با اشاره به تعداد مجازين به انتخاب رشته در آزمون دستياري دندانپزشکي، گفت: هزار و 20  داوطلب در اين آزمون براي انتخاب رشته مجاز شده اند که از اين تعداد حدود 300  نفر پذيرفته مي شوند.
گفتني است ، بيست و سومين دوره پذيرش دستيار دندانپزشکي روز پنجشنبه 10   ارديبهشت با شرکت يک هزار و 835   داوطلب در 100   رشته محل و 8   حوزه امتحاني دانشگاه هاي علوم پزشکي اصفهان، بابل، تبريز، تهران، شيراز، کرمان، مشهد و همدان برگزار شد.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري
استانها و شهرستانها ويژه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته