جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/09 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2614


کوتاه و خواندني

گزارش خبرنگار اعزامي آفرينش از افتتاح پروژه هاي عمراني شهربابک در استان کرمان;
دکتر جاسبي: با گسترش آموزش عالي مهاجرت به شهرهاي بزرگ معکوس مي شود

گزارش خبرنگار اعزامي آفرينش از همايش همکاري دولت، صنعت و دانشگاه در سيرجان;
دکتر جاسبي: دولت بايد مشوق کساني باشد که در مورد مشکلات صنعتي فعاليت مي کنند

مديرکل فرهنگي دانشگاه پيام نور در هشتمين گردهمايي مسئولان روابط عمومي:
اعتمادسازي مهم ترين اصل در فعاليت روابط عمومي است


زنگ آفرينش


 کوتاه و خواندني 


 وزير علوم خبر داد:
پرداخت اعتبار ساخت  و ساز به دانشگاه هاي غيرانتفاعي

وزيرعلوم، تحقيقات و فناوري از پرداخت اعتبار ساخت وساز به دانشگاههاي غيرانتفاعي و اختصاص زمينهايي با قيمت مناسب براي ساخت دانشگاه از سوي وزارت مسکن خبر داد.
به گزارش ايسنا، دکتر محمد مهدي زاهدي که در حاشيه بيستمين سفر استاني هيات دولت در استان تهران به عنوان وزير معين در جلسه شوراي اداري شهرستان دماوند شرکت کرده بود، جايگاه آموزش عالي منطقه دماوند را با تحصيل 25 هزار دانشجو و فعاليت شاخه هايي از دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه هاي پيام نور و آزاد و همچنين دانشگاه غيرانتفاعي ارشاد در اين شهرستان مناسب توصيف کرد و گفت: بهتر است در خصوص ايجاد دانشگاه هاي دولتي در منطقه دماوند فعاليت بيشتر صورت گيرد.
وي گفت: همچنين در راستاي حمايت از دانشگاههاي غيرانتفاعي طي توافقنامهاي که با وزير کار منعقد کرده ايم مقرر شده به دانشگاههاي غيرانتفاعي ايجاد شده بعد از سال هشتاد و يک، اعتبار ساخت وساز مناسبي پرداخت شود.
وزير علوم در بخش ديگري از سخنان خود درخصوص پرداخت شهريه دانشگاههاي غيرانتفاعي گفت: براي حل مشکل پرداخت شهريه از طرف برخي از دانشجويان، بخشي از بودجه صندوق رفاه دانشجويان را به دانشگاههاي غيرانتفاعي اختصاص داده و همچنين اميدواريم با توافق صورت گرفته با وزير مسکن بتوانيم زمينهايي را با قيمت مناسب براي ساخت اين دانشگاهها اختصاص دهيم.
وزير علوم در بخش پاياني سخنان خود با اظهار خرسندي از درصد پايين بيکاري در شهرستان دماوند نسبت به کل کشور (9درصد) در خصوص طرح مسائل منطقه دماوند و تقاضاهاي مطروحه مسئولان اين شهرستان با اعضاي هيات دولت و شخص رئيس جمهوري قول مساعد داد.


همايش پيامبر برتر در دانشگاه صنعتي خواجه نصير برگزار مي شود

آفرينش: همايش پيامبر برتر نوزدهم دي ماه سال جاري در دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي، کليه اساتيد، پژوهشگران و دانشجويان مي توانند مقالات خود را به اين سمينار ارسال نمايند.
سيره نويسي پيامبر(ص)، تفسير نبوي قرآن کريم، اخلاق نبوي، مهمترين وصيت پيامبر اعظم(ص)، سازگاري اعتقادات شيعه و ختم نبوت، تحريف شخصيت پيامبر(ص) توسط غير مسلمانان، تحريف شخصيت پيامبر(ص) توسط مسلمانان، ترسيم چهره پيامبر(ص) در قرآن و نهج البلاغه، پيامبر(ص) و حقوق بشر،کتاب شناسي زندگي پيامبر(ص)، نقدهاي علمي که بر اسلام و شخصيت پيامبر(ص) از سوي مخالفان ارائه شده و پاسخ هايي که توسط دانشمندان اسلام داده شده است و ... از مهم ترين موضوعات مقاله نويسي مي باشد.
همچنين مجموعه مقالات پذيراي اشعار و قطعات ادبي درارتباط با شخصيت پيامبراعظم(ص) مي باشد. گفتني است علاقه مندان مي تواننند مقالات خود را حداکثر تا 15 آذرماه سال جاري به دبيرخانه سمينار ارسال نمايند. شايان ذکراست علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بيشترمي توانند به آدرس اينترنتيir.ac.kntu.www  مراجعه نمايند.

از خدمات اعضاي هيات علمي بازنشسته
 استفاده مي شود

آفرينش:وزارت علوم، تحقيقات و فناوري طي بخشنامه اي به کليه دانشگاه ها و موسسه هاي آموزش عالي سراسر کشور استفاده از خدمات اعضاي هيات علمي بازنشسته حداکثر تا سقف ده ساعت تدريس درهفته را مجاز اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم استفاده از خدمات اين گروه از اعضاي هيات علمي موضوع بند(الف) ماده(49)قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي وفرهنگي کشور مصوب 1383، با تاييد وزير مربوط مجاز مي باشد.


  گزارش خبرنگار اعزامي آفرينش از افتتاح پروژه هاي عمراني شهربابک در استان کرمان;
 دکتر جاسبي: با گسترش آموزش عالي مهاجرت به شهرهاي بزرگ معکوس مي شود 

 آفرينش: تعدادي از پروژه هاي عمراني دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر بابک در استان کرمان با حضور مقامات محلي، مسئولان، اساتيد و دانشجويان افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي آفرينش به شهربابک، در اين مراسم سر در دانشگاه، ساختمان آموزشي، ساختمان سلف سرويس و بخش هاي ديگري از دانشگاه با حضور دکتر جاسبي، دکتر زارع معاون پارلماني دانشگاه آزاد، فرماندار شهر بابک، نماينده مردم، شهردار، اعضاي شوراي شهر و ديگر مقامات محلي و همچنين با حضور اساتيد، دانشجويان و کارمندان افتتاح شد.
در مراسم افتتاح، دکتر جاسبي با تشکراز زحمات رئيس دانشگاه شهربابک و قدرداني از حضور نماينده مردم، امام جمعه، رئيس منطقه، دبير منطقه، اساتيد و دانشجويان اظهار داشت: اميدوارم دانشگاه آزاد اسلامي در اين شهر بتواند منشا خدمات بزرگتر و بهتري باشد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به آنکه در دنياي امروز اگر بخواهيم حرفي براي گفتن داشته باشيم، راهي جز توسعه و پيشرفت و مجهز شدن به تکنولوژي نداريم، گفت: توسعه واقعي در کشورهاي پيشرفته بيش از هر چيزي به توسعه نيروي انساني وابسته است و توسعه نيروي انساني از مسير دانشگاه ها عبور مي کند.
وي افزود: کشوري مي تواند اميدوار باشد در خط توسعه قرار گرفته است که دانشگاه هاي بيشتر و مجهزتري داشته باشد و کيفيت آموزشي در آنها بيشتر باشد.
وي با اشاره به کنفرانس چين اظهار داشت: در کنفرانس چين بيان شد که از سال 1991 تا 2004 از 67 ميليون نفر به 132 ميليون نفر رسيده است.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: در طول تاريخ بشريت رفاه ملت ها در هيچ زماني به اندازه امروز به آموزش عالي آن ملتها وابسته نبوده است. يعني اگر امروز دنبال رفاه، توسعه، خودکفايي و خود اتکايي هستيم بايد به سراغ توسعه دانشگاه ها برويم.
وي با بيان اينکه آينده دانشگاه ها در گرو جمعيت دانشجويان و اساتيد و رقابت و توسعه دانشگاه هاي غير دولتي است، تصريح کرد: اما کسي مي تواند در آينده حرف اول را بزند که داراي دانشگاه هاي با کيفيت تري باشد.
دکتر جاسبي با تاکيد بر اينکه يکي از افتخارات جمهوري اسلامي آن است که تعداد دانشجويان 15 برابر شده است، گفت: در حالي جمعيت ايران دو برابر شده است،  تعداد دانشجويان 15 برابر شده که برخي مي گويند افزايش تعداد دانشجويان بس است و اين همه دانشجو در آينده دچار مشکل بيکاري مي شوند و اشغالزايي براي آنها مشکل مي شود.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه نبايد گسترش آموزش عالي را با بحث اشتغال درگير کنيم، افزود: هدف آموزش عالي اشتغالزايي نيست. بلکه ارتقاي سطح دانش،  علم و تکنولوژي در جامعه است.
وي اظهار داشت: هنوز به خط مقدم سرانه دانشجو در کشورهاي توسعه يافته جهان نرسيده ايم و فاصله زيادي با آنها داريم.
دکتر جاسبي افزود: درحال حاضر به به ازاي هر صد هزار نفر 3 هزار و 100 دانشجو داريم اما در کشورهاي پيشرفته اين رقم به ازاي هر صد هزار دانشجو حدود 6 هزار نفر است. به عبارتي بايد جمعيت دانشجويان ما بيش از دو برابر شود.
عضو شوراي انقلاب فرهنگي خاطرنشان کرد: گذشته از تربيت نيروي انساني براي صنعت و خدمات، گسترش آموزش عالي موجب توسعه شهرها و مناطق مخلتف مي شود و به عبارتي توسعه شهرها وابستگي بسيار عميقي با آموزش عالي دارد.
وي افزود: شهري که آموزش عالي در آن تاسيس مي شود از آنجا باعث جذب نيروي متخصص مي شود و نيروي متخصص هم باعث تحول شهر مي شود. بنابراين آموزش عالي موجب توسعه يافتگي مي شود.
وي با اشاره به آنکه در ايران هر چه از مرکز دور شويم، شهر ها محروم تر مي شوند و به دليل محروميت استادان کمتر تمايل دارند به آنها بروند و تدريس کنند،  اظهار داشت: ولي در شهرهاي توسعه يافته چون لندن، تقريبا اين روند بر عکس است و هر چه از مرکز فاصله بگيريم تسهيلات زندگي راحت تر شده و مردم بيشتر تمايل به کار و تحصيل و تدريس دارند.
وي افزود: با گسترش آموزش عالي مهاجرت به شهرهاي بزرگ و به خصوص تهران متوقف مي شود و در بعضي از شهر ها روند مهاجرت معکوس مي شود.
وي با اشاره به شهري مثل نراق،  اظهار داشت: شهر نراق پس از تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي دوباره احيا شد و جمعيت شهر به سرعت افزايش پيدا کرد و سيل امکانات به آن شهر سرازير شد.
دکتر جاسبي با اشاره به آنکه امروز توقع دانشجويان متفاوت از 20 سال گذشته است، گفت: اکنون دانشجويان درخواست هاي متفاوتي دارند. مسجد، کتابخانه، سلف سرويس و ... مي خواهند. ما هم از اين موضوع استقبال مي کنيم و علاقه داريم که اين امکانات را فراهم کنيم.
وي در خصوص درخواست رئيس دانشگاه واحد شهربابک که خواستار افزايش رشته هاي کارشناسي شده بود، خاطرنشان کرد: شرط افزايش رشته ها جذب هيات علمي است.
وي در خاتمه افزود: کاري کنيد که جوانان شهر بابک نياز نداشته باشند به شهرهاي ديگر بروند و همه نيازهاي آنان در دانشگاه خودشان برطرف شود.
دکتر جاسبي در خصوص بحث شهريه دانشگاه اظهار داشت: 35  تا 40 ميليارد تومان از طريق صندوق رفاه دانشگاه در اختيار دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي قرار خواهد گرفت اما براي آنکه بتوان پاسخگوي تمامي دانشجويان متقاضي وام دانشجويي بود، بايد 150 تا 200 ميليارد تومان در اختيار دانشگاه قرار گيرد.

نماينده مردم شهربابک:
نمايندگان مجلس مدافع سياستهاي دانشگاه آزاد اسلامي هستند
آفرينش: ايجاد مراکز آموزشي در هر منطقه اي نقش اساسي و بارزي در توسعه و پيشرفت آن منطقه دارد.
به گزارش خبرنگار اعزامي آفرينش به شهربابک، هاشمي، نماينده مردم اين شهر در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني آموزشي اين شهر، با بيان مطلب فوق، افزود: توسعه و پيشرفت کشور متناسب با ميزان توسعه مراکز دانشگاهي است.
وي افزود: اگر بخواهيم مشکلات اجتماعي حل شود راهي جز افزايش دانشجويان نداريم.
وي ضمن تشکر از همه افرادي که در راه توسعه آموزش عالي تلاش مي کنند، اظهار داشت: افتخار مي کنيم که دانشگاه آزاد اسلامي يکي از برجسته ترين مراکز دانشگاهي جهان است.
نماينده شهر بابک افزود: تعداد مقالات و پژوهشهايي که در دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي شود، در جهان چشمگير است.
هاشمي اظهار داشت، معمولا در ميان مردم مشهور است که شهريه دانشگاه آزاد زياد است، در صورتي که بارها گفته شده است شهريه دريافتي اين دانشگاه به مراتب کمتر از دانشگاه هاي دولتي است. بنابراين ما مدافع سياستهاي دانشگاه هستيم و با اتفاق ديگر نمايندگان مجلس کمک مي کنيم تا هم مشکلات اين دانشگاه برطرف شود. چرا که توسعه دانشگاه ها موجب توسعه کشور مي شود.
 
رئيس دانشگاه شهربابک:
بيشترين تعداد دانش آموخته پزشکي در اين شهر وجود دارد
همچنين دکتر عباسي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شهر بابک، در ابتداي مراسم ضمن خيرمقدم به مهمانان، دقايقي در خصوص سابقه تاريخي اين شهر سخن گفت و اظهار داشت: مردم اين ديار از ضريب هوشي بالايي برخوردارند و بيشترين تعداد دانش آموخته پزشکي در اين شهر وجود دارد.
وي خواستار افزايش تعداد رشته هاي کارشناسي اين دانشگاه شد.
وي با بيان اينکه شهر بابک در ميان سه استان فارس، کرمان و يزد واقع شده است; گفت: اين شهر حدود 70 هزار نفر جمعيت داشته و 240 کيلومتر از شهر کرمان فاصله دارد.
وي افزود: اين واحد داراي 37 کارمند، 24 رشته مي باشد که از اين تعداد 18 رشته کارداني و 6 رشته کارشناسي است.
پس از سخنان رئيس دانشگاه شهربابک، حجه الاسلام کرمي پور، امام جمعه اين شهر نيز در سخناني دانشگاه آزاد اسلامي را منشا خدمات فراواني دانست و از زحمات مسئولين و مديران اين دانشگاه تشکر کرد.


  گزارش خبرنگار اعزامي آفرينش از همايش همکاري دولت، صنعت و دانشگاه در سيرجان;
 دکتر جاسبي: دولت بايد مشوق کساني باشد که در مورد مشکلات صنعتي فعاليت مي کنند 

 

آفرينش: هشتمين سمينار منطقه اي از سلسله سمينارهاي سومين کنگره بين المللي و دهمين کنگره سراسري همکاري هاي دولت، دانشگاه و صنعت براي توسعه ملي در شهر سيرجان در استان کرمان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي آفرينش به شهر سيرجان، اين همايش صبح ديروز با حضور استاندار کرمان، امام جمعه شهر سيرجان، نمايندگان سيرجان و زرند، فرماندار و ديگر مقامات در سالن هلال احمر شهر سيرجان برگزار شد.
دکتر جاسبي در سخناني در اين همايش با بيان اينکه آموزش عالي امروزه در دنيا با چالشهايي روبروست که مهمترين آن جمعيت، رقابت، جهاني شدن و کيفيت است، افزود: کشورهاي در حال توسعه که بيش از 4 ميليارد نفر جمعيت دارند تا سال 2025 جمعيت آنها به دو برابر افزايش مي يابد. که اين نشان دهنده آن است که با حجم متراکم و انبوهي از آموزش عالي مواجه هستيم که به سرعت در حال افزايش است.
وي گفت: تنها در کشور چين جمعيت دانشجويي طي يک برنامه 5 ساله دو برابر شده است و در جمهوري اسلامي ايران نيز اين جمعيت پس از پيروزي انقلاب 15 برابر شده است که بيانگر آن است که پديده توسعه آموزش عالي با سرعت بسيار زياد در جريان است.
وي با اشاره همايش چين گفت: در اين همايش دو نتيجه مهم از بحث آموزش عالي گرفته شد. اول آنکه در طول تاريخ بشريت هيچ زماني به اندازه امروز رفاه ملتها به آموزش عالي وابسته نبوده است و ديگري آنکه براي موفقيت در آموزش عالي بايد کيفيت آنرا افزايش داد و آنرا متناسب با نيازهاي روز جامعه پيش برد.
رياست عالي دانشگاه آزاد اسلامي تطبيق آموزش عالي با نيازهاي جامعه را از مهمترين اهداف تشکيل چنين سميناري ذکر کرد و خاطرنشان ساخت: وقتي مي توانيم آموزش عالي را با نيازهاي جامعه منطبق کنيم که رابطه بين دانشگاه و صنعت معقول و تنگاتنگ باشد.
دکتر جاسبي با تاکيد بر آنکه در جهان امروز توريسم و خدمات را هم صنعت مي دانند، تصريح کرد: هر چه که بيرون از دانشگاه اتفاق افتد يک صنعت است و بايد مقدمات آن در دانشگاه ها آموزش داده شود.
وي براي تحقق اين ارتباط کم کردن فاصله دانشگاه و صنعت را يکي از مهمترين راهکارها بيان کرده و گفت: ايجاد واسط و رابط براي ارتباط صنعت و دانشگاه مي تواند به کم کردن مسائل آنها کمک کند که اين مهم مي تواند بوسيله مشاوراني در صنعت و دانشگاه به انجام رسد.
عضو شوراي انقلاب فرهنگي تشکيل گروه «تحقيقات در عمليات» را از ديگر راهکارهاي اين امر ذکر کرده و افزود: دانشجويان مي توانند با تشکيل چنين گروهي و مستقر شدن در واحدهاي صنعتي بر روي مشکلات آنها کار و بررسي کنند.
وي اظهار داشت: اخيرا وزارت کار طرحي را آغاز کرده که مي تواند بسيار مفيد واقع شود. طي اين طرح همه دانشجويان رشته اي فني و مهندسي موظف اند که بخشي  از تحصيلات خود را در مراکز صنعتي و کارخانجات بگذرانند.
رئيس اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلامي با تاکيد بر آنکه در دانشگاه ها ما تحقيقات عملي و کاربردي کمتر وجود دارد، اظهار داشت: بايد سعي کنيم به طور کامل به سمت پژوهش ها و تحقيقات کاربردي و عملياتي حرکت کنيم.
وي توجه بهIT  وICT  را يکي ديگر از عوامل مهم ارتباط دانشگاه و صنعت دانست و افزود: اگر قرار است آموزش عالي و صنعت به هم نزديک شوند، بايد تکنولوژي اطلاعات و ارتباطات گسترش يابد تا هم در خدمت صنعت باشد و هم در خدمت آموزش عالي.
دکتر جاسبي با بيان آنکه طي کردن دوره هاي فرصت مطالعاتي اساتيد در مراکز صنعتي نيز مي تواند ما را به هدفمان نزديک تر کند، تصريح کرد: اکثر تحقيقات و مقالات فعلي کتابخانه اي است و به کار صنعت نمي آيد. در صورتي که اگر استادان در کارنجات مستقر شوند و فرصت هاي مطالعاتي خود را بر روي مسائل صنعتي معطوف کنند، نتايج مفيدي براي توسعه کشور در بر خواهد داشت.
وي با اشاره به آنکه صادرات و ورود به بازارهاي جهاني موجب رونق صنعت مي شود، گفت: بايد صادر کننده شويم و براي صادرات بايد ارتباط تنگاتنگي بين صنعت و دانشگاه وجود داشته باشد و زبان بين المللي را فرا بگيريم.
وي با تاکيد بر آنکه دولت مي تواند نقش تشويقي و هدايت گري داشته باشد، خاطرنشان ساخت: دولت مي تواند براي اساتيدي که بر روي مشکلات صنعتي بررسي مي کنند يا دانشجوياني که گروه هاي مطالعات عمليات تشکيل مي دهد تسهيلات و تشويق در نظر گيرد.  به گزارش خبرنگار آفرينش، در اين مراسم دکتر آقاجاني، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد سيرجان با اشاره به اهداف برگزاري اين همايش، گفت: براي اين همايش 65 مقاله به دبيرخانه سمينار ارسال شد که از اين تعداد 60 مقاله از ايران و 5 مقاله از خارج کشور رسيد که پس از دو دوره داوري، 18 مقاله براي چاپ و 6 مقاله براي ارائه در سمينار انتخاب شد.
وي افزود: در حاشيه اين همايش، نمايشگاهي نيز برقرار شده که نشاندهنده توانمنديهاي صنعتي منطقه است.


 مديرکل فرهنگي دانشگاه پيام نور در هشتمين گردهمايي مسئولان روابط عمومي:
  اعتمادسازي مهم ترين اصل در فعاليت روابط عمومي است  

آفرينش: دکتر متفکر مديرکل فرهنگي و فوق برنامه دانشگاه پيام نور گفت: اصل اعتمادسازي نخستين و مهم ترين اصل روابط عمومي به شمار مي رود که بايد اساس فعاليت هاي روابط عمومي قرار گيرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور، دکتر متفکر در هشتمين گردهمايي مسئولان روابط عمومي دانشگاه پيام نور که در سازمان مرکزي دانشگاه برگزار شد، افزود: روابط عمومي به عنوان ترجمان عقل يک سازمان بايد انتقال دهنده ديدگاه ها و نظرات گروه هاي هدف و مخاطب به سازمان و ترجمان ديدگاه ها و نظرات سازمان به مخاطبان باشد.
وي با عنوان اينکه دانشگاه پيام نوردر جهت تقويت روابط عمومي بايد شبکه داخلي اطلاع رساني دانشگاه، باشگاه خبرنگاران افتخاري و خبرنامه دانشگاه را فعال کند، افزود: چنانچه روابط عمومي دانشگاه روابط استراتژيک و ارگانيک داشته باشد مي تواند در پيشبرد اهداف دانشگاه گام هاي موثري بردارد.
وي همچنين بر اصل علم محوري و پژوهش محوري و اصل مديريت زمان در روابط عمومي تاکيد کرد و اظهار داشت : اگر فعاليت هاي روابط عمومي بر اساس شناخت و شاخص هاي علمي و پژوهشي نباشد قطعا نتيجه معکوس به دنبال دارد.
وي تقويت جايگاه سازمان در افکار مخاطبان ، تقويت ارتباط با افراد، نهادها و رسانه هاي گروهي، مساعدت به سازمان در وصول به اهداف، نفوذ در افکار عمومي و تغيير شناخت ها، مساعدت به ارتقاي انديشه هاي انقلابي را از اهداف مهم فعاليت روابط عمومي برشمرد.
وي با اشاره به نقاط ضعف حاکم بر فعاليت روابط عمومي سازمان ها اظهار داشت: شناخت محدود برخي از مسئولان از نقش روابط عمومي در سازمان، عدم شناخت و آگاهي از روند تغيير و تحول رويکردهاي اجتماعي، عدم وجود مراکز تحقيقاتي - علمي جهت پشتيباني نظري و علمي از روابط عمومي از مهم ترين مشکلاتي است که بايد راهکارهاي علمي و عملي براي رفع آنها ارائه کرد. دکتر اميني معادل اداري و مالي دانشگاه نيز در اين گردهمايي با عنوان اينکه روابط عمومي در معرفي سازمان و تشکيلات و هموارکردن راه هاي طي نشده ، نقش بسزايي دارد گفت: زماني که روابط عمومي يک سازمان به شکل موفق عمل کند آن سازمان در دستيابي به اهداف مورد نظر موفق خواهد بود و روابط عمومي يک سازمان بايد از هر فرصتي براي تقويت نقاط قوت و پوشش نقاط ضعف استفاده کند. وي افزود: ماهيت دانشگاه پيام نور به دليل پوشش دهي قشر عظيمي از جوانان مسئوليت سنگيني را بردوش مسئولان اين دانشگاه قرارداده است و از آنجا که مخاطبان اين دانشگاه جوانان هستند، نحوه تعامل و ارتباط با مغزهاي بالقوه و بالفعل جوانان بايد طبق اصول و به شکل برنامه ريي شده صورت گيرد تا در راستاي اهداف کشور فعاليت کنند که اين تعامل و ارتباط بايد به شکل سازنده و توسط روابط عمومي محقق شود. دکتر گلناز سعيدي رئيس روابط عمومي دانشگاه پيام نور نيزدر اين گردهمايي ، درخصوص حوزه مسئوليت روابط عمومي با توجه به استاني شدن مناطق دانشگاه گفت: روابط عمومي ها بايد نسبت به گذشته نقش وسيع تر و پررنگ تري در زمينه هاي مختلف داشته باشند و با مسئولان فرهنگي دانشگاه نيز تعامل و ارتباط سازنده و مستمري را درجهت غني سازي بحث ارتباطات در راستاي اهداف دانشگاه برقرار کنند.


 زنگ آفرينش 

   زنگ  آفرينش با شماره تلفن        88909727
    آماده دريافت و انعکاس نظرات ، پيشنهادات و انتقادات    شما عزيزان ميباشد .

نصب عابر بانک در دانشگاه آزاد اسلامي نجف آباد اصفهان بسيار مفيد است

يکي از اقدامات بسيار مفيد و موثري که در بعضي ازدانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد استان اصفهان صورت گرفته است، نصب دستگاه خودپرداز(عابر بانک) در اين دانشگاه مي باشد، که تسهيلات رفاهي خوبي از طريق امور بانکي براي دانشجويان و والدين آن ها فراهم نموده است. اميد است اينگونه اقدامات در تمام مراکز دانشگاهي کشور ارائه شده و به صورت سراسري راه اندازي شود.
اصفهان- محود بليغيان

درس عربي در رشته مطالعات خانواده چرا؟

اين  درد دل بسياري از دانشجويان رشته مطالعات خانواده مي باشد. من و بسياري از دوستانم که اين رشته را انتخاب کرديم براي اين بود که درس عربي جز» دروس اختصاصي اين درس در دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه آزاد اسلامي گنجانده نشده بود و با توجه به زير مجموعه گروه 4 علوم انساني اين رشته را انتخاب کرديم. ولي وقتي براي انتخاب واحد رفتيم درس عربي در تمام ترم ها گنجانده شده بود. صرف عربي، نحو عربي، تجزيه و ترکيب و ... ، همچنين بيشترين واحد درسي را همين درس داشت.
آيا به نظر شما درست است که اين واحد درسي در اين رشته قرار گيرد؟ آيا بهتر نبود دانشگاه آزاد اسلامي اين رشته (مطالعات خانواده) را در گروه 3 که زير مجموعه آنها درس يا رشته هاي ادبيات فارسي، حقوق و ديگر رشته هاي مرتبط به اين مجموعه قرار مي داد. از شما تقاضا دارم مشکل اين دانشجويان را به گوش مسئولين برسانيد.
تعداد زيادي از دانشجويان رشته مطالعات خانواده

اجراي نظام هماهنگ پرداخت
 چرا به تعويق افتاده است

دولت جمهوري اسلامي ايران بنابر اجراي عدالت اسلامي يکي ازگام هاي موثري که مي تواند به حق يکي از اساسي ترين اقدامات، درجهت اجراي عدالت باشد، همانا اجراي نظام هماهنگ پرداخت است. در اين راستا از دولت محترم و مجلسيان عزيز انتظار مي رود که بار مالي نظام هماهنگ پرداخت را تامين و بر اجراي سريع آن تاکيد نمايند.
مدرس بازنشسته تربيت معلم- محمد حسين بروج

جوابيه اداره کل روابط عمومي راهنمايي ورانندگي

احتراما، عطف به مطلب مندرج در آن روزنامه مورخ 18 مهر 85 صفحه 3 مبني بر پرداخت مجدد عوارض سال قبل خواهشمند است، نسبت به درج جوابيه ذيل دستورات لازم را صادر فرماييد.
متن جوابيه:
مناطق، مجاز به پانچ فيش سال هاي گذشته(83-84) نمي باشند. لذا در صورتي که ارباب رجوع محترم مدرکي دال بر پرداخت ارائه نمايند، به اداره کل درآمد راهنمايي تا ميزان پرداختي در سيستم محاسبه گردد. لازم به ذکر است که مناطق هيچگونه مسئوليتي درخصوص پانچ فيش هاي پرداختي سال هاي گذشته که از طريق بانک به اداره کل در آمد ارسال مي شوند را ندارند.
مدير روابط عمومي

اسلامشهر ساختمان آموزش و پرورش مستقل ندارد!

علي رغم توسعه جمعيتي و آموزشي موثر در اسلامشهر هنوز اداره آموزش و پرورش در ساختمان مدرسه اي داير است و اين در شان آموزش و پرورش نبوده و فرهنگيان از اين بابت راضي نيستند. لذا ضرورت دارد ساختماني مستقل در خور منطقه و آموزش و پرورش به اداره اين شهرستان اختصاص دهند.
اسلامشهر- يکي از فرهنگيان


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري
استانها و شهرستانها ويژه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته