جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3718


خبر


بامشاهير


خبر

دبير منطقه 15 دانشگاه آزاد اسلامي:
توليد علم با پرورش نخبگان، پژوهشگران و محققان امكان پذير است

رييس واحدکرمانشاه:
بايد با انرژي مضاعف به ارتقاي دانشگاه آزاداسلامي کمک کرد

استاد رشيد کاکاوند در واحد کرج:
جهان بيني حافظ بر مدار هستي شناسي عرفاني و ديني است


 خبر 

 دبيرستاد عمره دانشگاهيان:

ثبت‌نام دور دوم عمره دانشگاهيان تا 29 مهر
ادامه دارد

دبيرستاد عمره دانشگاهيان با اشاره به آغاز ثبت نام دور دوم عمره دانشجويي و عتبات عاليات، گفت: اعزام دانشگاهيان به عمره در بهمن، اسفند ماه سال جاري و فروردين ماه سال آينده انجام مي‌گيرد.محمد زارع در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: بر اين اساس، سه گروه شامل دانشجويان پسر، دانشجويان متاهل و اساتيد مي‌توانند از طريق سايت اينترنتي www.labbayk.com نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند.وي تصريح كرد: متقاضيان تا 29 مهرماه فرصت دارند تا با مراجعه به سايت لبيك ثبت نام كنند.

امام جمعه شبستر:

دانشگاه آزاد اسلامي منشا بسياري از خدمات
در صحنه هاي علمي و صنعتي کشور بوده است

امام جمعه شبستر گفت: وجود دانشگاه آزاد اسلامي در نظام مقدس جمهوري اسلامي تا به حال منشا بسياري از خدمات در صحنه هاي علمي و صنعتي کشور بوده است.به گزارش آنا، امام جمعه شهرستان در هفتمين اجلاس روساي واحدهاي منطقه 13 که به ميزباني واحد شبستر در 22 مهر ماه 89 تشکيل شده بود، گفت: وجود دانشگاه آزاد اسلامي در نظام مقدس جمهوري اسلامي تا بحال منشا بسياري از خدمات در صحنه هاي علمي وصنعتي بوده است که جاي تقدير وتشکر است.وي همچنين گفت: همه ما بعنوان مسئول جامعه خصوصا در قبال جوان ها مسئوليت بيشتري داريم. تربيت در کنار اين گسترش علمي و صنعتي ضروري است.

نتايج ارزيابي آثار جشنواره بين المللي فارابي مشخص شد

نتايج ارزيابي بيش از 2هزار و300 اثرارسالي به چهارمين جشنواره بين المللي فارابي مشخص شد.يوسف محمدي فر معاون دبيرخانه چهارمين جشنوناره بين المللي فارابي گفت: بيش از 2هزار و300اثر به دبيرخانه چهارمين جشنواره بين المللي فارابي ارسال شده كه پس از داوري 37 اثر داخلي و 9 اثر خارجي به عنوان برگزيده انتخاب شده اند.به گزارش آفرينش به نقل از دبيرخانه جشنواره فارابي، وي بيشترين آثار رسيده را مربوط به گروه فقه اصول علوم قرآني و حديث با 440 اثر و فلسفه كلام اخلاق اديان و عرفان با 366 اثر خواند و بيان داشت: ازنظر سني 65درصد آثار در رده بزرگسالان و 35درصد در گروه سني جوان قرار دارد كه از اين تعداد حدود 83 درصد ارسال كنندگان اثر مرد و 17درصد زن هستند. معاون دبيرخانه جشنواره بين‌المللي فارابي اعلام داشت: 56 درصد مجموع آثار ارسالي اين دوره جشنواره را آثار بنيادي تشكيل داده است.وي يادآور شد: نتايج ارزيابي آثار رسيده به جشنواره فارابي پس از 16هزارو 529داوري اوليه، هزارو 230داوري همه جانبه و 197 داوري شوراي علمي مشخص شده است.محمدي فر تصريح كرد: 139 نفر از اساتيد، عضويت شوراهاي چهارمين جشنواره فارابي را برعهده داشته اند كه با 85 جلسه ارزيابي، كار پالايش و بررسي نتايج داوري هاي خارج از گروه را به انجام رسانده اند. وي تعداد داوران خارج از گروه هاي علمي اين دوره را 751نفر اعلام كرد كه هزار و 230 مورد داوري همه جانبه را انجام داده اند.قابل ذكر است چهارمين جشنوراه بين المللي فارابي اول آبان در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.

چاپ مقاله ISI عضو هيئت علمي واحد اميديه
در کشور برزيل

اهواز- خبرنگار آفرينش

مقاله فرزانه مراحل عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه در مجله تخصصي شيمي تجزيه در کشور برزيل منتشر شد.به گزارش آفرينش، مقاله فرزانه مراحل عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه با عنوان کارايي روش شناورسازي براساس تلفيق اسپکترو جذب اتمي و جداسازي و مداخله پيش تغلي در مجله ISI با عنوان quim,nova 2010 در کشوربرزيل منتشر شد.در اين مقاله براساس تعيين يون هاي کروم، مس، کبالت، نيکل، روي، کادميم، آهن و سرب با نمونه هاي طبيعي مختلف با استفاده از ليگاند مس (2-هيدروکسين استوفنون ) و 4 بوتادي ايمين مورد مطالعه قرار گرفته است.اثر PH، مقدار ليگاند مورد استفاده، بافت نمونه نوع و مقدار محلول شوينده، نوع و مقدار سور فاکتانت، قدرت يوني و... در اين روش بررسي شده است.

دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان در اجلاس اقامه نماز، رتبه برتر كشوري را كسب كرد

مدير فرهنگي منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان گفت: در اجلاس اقامه نماز كه در شهرستان بيرجند برگزار شد، دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان رتبه برتر كشوري را كسب نمود.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد زاهدان، سلطانعلي مير، افزود: دانشگاه آزاد اسلامي تلاش جدي را در راستاي اقامه نماز در تمامي سطح واحدها و مراكز داشته است.

وي بيان كرد: ستاد اقامه نماز در همه واحدها نمازخانه ها و مساجد بصورت ويژه در سطح منطقه راه اندازي شده و يا در حال انجام است.وي افزود: تلاش و كوشش اين فعاليت ها باعث شد كه در اجلاس كشوري مسئولين اقامه نماز در بيرجند حائز رتبه كشوري شود.مدير فرهنگي منطقه 14 دانشگاه آزاد در پايان گفت: همچنين دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان در رابطه با برگزاري نشست هاي علمي و كانون هاي هم انديشي اساتيد و دانشجويان فعاليت هاي زيادي را به اجرا در آورده است.


 بامشاهير 

دكترمحمود حسابي
قسمت دوم
آثار
آثار به جاي مانده از محمود حسابي در زمينه‌هاي فيزيک، زبان فارسي و پژوهش‌هاي فرهنگي شامل 21 کتاب و مقاله‌است. برخي از آثار وي عبارتند از: کتاب فيزيک دوره اول متوسطه 1318؛ کتاب ديدگاني فيزيک دانشگاه تهران 1340؛ الکتروديناميک 1945 Essaid Interpretation des Ondes de Broylie؛ مقاله تفسير امواج دو بر در شش رساله با عنوان A Strain Theory of Matter، دانشگاه تهران 1946. مقاله‌اي درباره پيشنهاد تفسير قانون جاذبه عمومي نيوتون و قانون ميدان الکتريکي ماکسول چاپ شده در گزارش ذرات اصلي در دانشگاه کمبريج انگليس 1946. مقاله‌اي درباره ذرات پيوسته Continuous چاپ شده به وسيله آکادمي علوم آمريکا 1947. مقاله‌اي درباره مدل بي‌نهايت گسترده در نشريه فيزيک فرانسه؛ رساله‌اي درباره نظريه ذره‌هاي بي‌نهايت گسترده دانشگاه تهران 1977.
فعاليت‌هاي شغلي و اجتماعي
او هم‌زمان با تحصيل در رشته معدن، در راه آهن برقي فرانسه نيز کار مي‌کرد. پس از فارغ التحصيل شدن در رشته معدن، در معادن آهن شمال فرانسه و معادن زغال سنگ ايالت «سار» به کار مشغول شد.
وي با وجود امکان ادامه تحقيقات در خارج از کشور، به ايران بازگشت و به پايه گذاري علوم نوين و تاسيس دارالمعلمين و دانشسراي عالي، دانشکده‌هاي فني و علوم دانشگاه تهران، نگارش ده‌ها کتاب و جزوه و راه اندازي و پايه گزاري فيزيک و مهندسي نوين پرداخت.وي همچنين در کابينه محمد مصدق، وزير فرهنگ بود.
منبع: ويكي پديا


 خبر 

 مديرفرهنگي منطقه چهار دانشگاه در بازديد از مرکز شاهين شهر:

مساجد به عنوان مهمترين کانون فرهنگي و اجتماعي مسلمانان است

حجت الاسلام بيگي مدير فرهنگي منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامي ضمن ديدار با دکتر ارشدي نژاد رئيس مرکز شاهين شهر از روند فعاليت هاي دفتر فرهنگ اسلامي و همچنين پروژه هاي عمراني اين مرکز بازديد نمود. به گزارش آفرينش، در اين ديدار بيگي مديرفرهنگي منطقه ضمن ابراز خرسندي از فعاليت هاي صورت گرفته در حوزه فرهنگ اسلامي و ستاد اقامه نماز در مرکز شاهين شهر، خواستار توجه ويژه مسئولين مرکز درخصوص اختصاص فضاهاي مناسب به امور فرهنگي، ستاد اقامه نماز، بسيج دانشجويي و تجهيز نمازخانه واحد با امکانات و تجهيزات مورد نياز شد. مدير فرهنگي منطقه همچنين در بازديد از ساختمان چهارطبقه جديدالاحداث آموزشي و اداري مرکز با زيربناي 7200 مترمربع و پروژه احداث سردرب ورودي و نگهباني از روند رو به رشد مرکز شاهين شهر در امور فرهنگي، آموزشي و عمراني ابراز خرسندي نمود و افزود: با توجه به عنايت معاونت فرهنگي و رياست منطقه چهار و نيز ظرفيت هاي موجود در مرکز شاهين‌شهر، احداث مسجد به عنوان مهمترين کانون فرهنگي و اجتماعي مسلمانان در بهترين نقطه مجتمع دانشگاه بسيار ضروري مي‌باشد. در ابتداي اين ديدار نيز دکتر محمود ارشدي‌نژاد ضمن عرض خيرمقدم، به بيان گزارش جامعي از فعاليت هاي مرکز پرداخت و از مساعدت‌هاي مسئولين منطقه چهار کمال تشکر و قدرداني را نمود.

تشکيل تعاوني هاي دانش بنيان
در دانشگاه آزاد اسلامي

بامشارکت وزارت تعاون و دانشگاه آزاد اسلامي ، تعاوني هاي دانش بنيان در دانشگاه آزاد اسلامي تشکيل مي شود.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تهران مرکز، نشست مشترکي بين وزارت تعاون و دانشگاه آزاد اسلامي با هدف ايجاد تعاوني هاي اشتغال زا و دانش بنيان به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مرکزي برگزار شد.مديرفلاح معاون طرح و برنامه اداره کل تعاون استان تهران با اشاره به فراهم بودن مقدمات لازم براي همکاري هاي دو جانبه في مابين وزارت تعاون و دانشگاه آزاد اسلامي گفت :بحث تعاون مي تواند زمينه مشارکت آحاد مردم شود وامکاناتي را تجميع کند که اين تجميع حرکتي را ايجاد کندکه آثار اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي داشته باشد .وي گفت: ما در بحث تعاون وظيفه مان اين است که ساختار انسجام مردمي را تنظيم کنيم و جهت ارتباط صحيح اعضاء با هيئت مديره و سيستم بازرسي زمينه هاي لازم را فراهم کنيم تااز اين ترکيب يک فرآيند موثر داشته باشيم.وي افزود: دانشجويان نيز با توجه به تفاهم نامه مشترک وزارت تعاون و دانشگاه آزاد اسلامي مي توانند فضاي موثري را در تعاوني ها ايجاد نمايند.اين گزارش حاکي است: دکتر ثمري مدير کل آموزش و ترويج وزارت تعاون نيز با اشاره به توانايي هاي قابل توجه و بالقوه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي خاطر نشان کرد راه صحيح استفاده از پتانسيل موجود،سازماندهي دانشجويان در قالب تاسيس تعاوني هاي دانش بنيان است.ثمري در ادامه بيان کرد: براي تحقق اين امر، تشکيل کارگروه هاي پژوهشي، آموزشي و کار آفريني ضروريست.در خاتمه مهندس وحيدکيا مدير کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه باور تعاون يک باور جدي است و اين باور در دانشگاهيان بيشتر وجود دارد گفت: حوزه معاونت پژوهشي دانشگاه آزاداسلامي آمادگي لازم را جهت ايجاد تعاوني هاي کارآفريني، اشتغال زا ودانش بنيان دارد.

برگزاري همايش" نجوم و تکنولوژي فضايي"
در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين

به مناسبت هفته هوا و فضا، همايش "نجوم و تکنولوژي فضايي" در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برگزار شد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، در اين همايش که در سالن آمفي تئاتر علامه رفيعي دانشگاه برگزار شد؛ اکبري از محققان انجمن نجوم استان در سخناني با اشاره به تاريخچه نحوه حضور انسان درفضا و تحقيقات صورت گرفته در اين خصوص، گفت: اگرچه در دوران جنگ سرد و جهان دوقطبي، ايالات متحده آمريکا از نظر فني و تکنيکي در علوم فضايي پيشرو بود اما روس ها نيز در حوزه فضانوردي و تحقيقات فضايي کارنامه خوبي دارند که از آن جمله مي توان به استقرار ايستگاه فضايي "مير" اشاره کرد.وي افزود: آرزوي ديرينه بشر يعني پرواز، با اختراع هواپيما توسط برادران رايت محقق شد و اولين پرواز فضايي بشر را نيز يوري گاگارين روسي در 12 آوريل 1961 انجام داد اما هم چنان ابهامات زيادي در تحقيقات بشري وجود دارد.در ادامه دانشجويان مقالات خود را در اين خصوص ارائه دادند؛ که مي توان از ارائه مقاله توسط مهوش مولايي با عنوان "حيات فرازميني و جهان موازي"، مقاله معصومه خاني با عنوان "تکنولوژي فضايي" و مقاله اميرحسين ميررحيمي با عنوان "تکنولوژي فضايي و شاتل ها" نام برد. در پايان اين همايش با استقرار دو تلسکوپ در ميدان قلم دانشگاه دانشجويان به رصد پرداختند.پخش کليپ و نمايش عکس هاي فضايي از ديگر برنامه هاي اين همايش بود که با استقبال دانشجويان مواجه شد. اين همايش با همکاري معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برگزار شد.


 دبير منطقه 15 دانشگاه آزاد اسلامي:
 توليد علم با پرورش نخبگان، پژوهشگران و محققان امكان پذير است 

دبير منطقه 15 دانشگاه آزاد اسلامي، دهه سوم عمر اين دانشگاه را دهه كيفيت خواند وتاكيد كرد: توليد علم تنها در كنار پرورش نخبگان، پژوهشگران و محققان امكان پذير است وعدم توجه به اين مهم ما را از رسالت و هدف اصلي خود، كه همان توليد علم است دور و از حركت به سمت توسعه يافتگي باز خواهد داشت .به گزارش آنا، دكتر حيدر قادري در دومين جلسه ي شوراي پژوهشي منطقه 15 كه با حضور معاونين پژوهشي منطقه 15 ( استان هرمزگان ) برگزار شد افزود: بسياري از واحدها و مراكز نو پاي اين منطقه بايد علاوه بر توجه كردن به بحث كميت به موضوع پژوهش محوري با رويكرد توليد علم نيز كه از اولويت هاي اين منطقه به شمار مي رود توجه ويژه اي داشته باشد. وي در ادامه پژوهش را يكي از محورهاي اصلي و اساسي اين منطقه عنوان كرد و تاكيد نمود: معاونين پژوهشي بايد درراستاي كيفيت سازي پژوهش ، با قدرت گام بردارند و با جذب استادان برجسته و بازنشسته از تجربيات مفيد آنان در اين خصوص استفاده كنند. رييس شوراي اطلاع رساني منطقه 15، تشويق مدرسين و مربيان دانشگاه را براي حضورفعال درعرصه هاي پژوهشي مهم دانست وگفت: با تشويق مربيان و مدرسين به بحث نوشتن مقالات علمي، پژوهشي، ISI و ... كه باعث مي‌شود تا علاوه بر اينكه بنيه علمي آنان ارتقا يابد درانتقال مفاهيم به دانشجويان و وا داشتن آنان به كارپژوهشي نيز تاثيربسزايي گذاشته و باعث تحكيم بنيه پژوهش محوري دردانشجويان هم مي شود. وي با انتقاد از برخي استادان در خصوص انتقال مفاهيم تكراري سابق به داشجويان تاكيد كرد: اگراستاد مربوطه نتواند خود را با علم روز تطبيق دهد به طور حتم نخواهد توانست در اين خصوص موفق عمل كند و اين معضلي است كه معاونين پژوهش به عنوان سردمداران اين عرصه ي پر تكاپو بايد به آن توجه نموده و در صدد رفع اين مشکل برآيند.

قادري با مقايسه مقالات علمي و isi مناطق مختلف دانشگاهي، خواستار توجه ويژه به اين بحث شد و گفت: بايد با همت و كار مضاعف، آستين همت بالا زد و به عنوان منطقه نوپا و تازه تاسيس با مناطق داراي 15 تا 25 سال سابقه رقابت نمود و دراين راه بايد اميدوارانه به پيش بتازيم و اهداف اين منطقه نوپا را به منصه ي ظهور برسانيم .وي تاكيد كرد: بايد جشن يك سالگي اين منطقه را با راه آوردي لبريز از عملكرد موفق و در خور تحسين به نظاره بنشينيم و اين ممكن نيست مگر با تلاش ، كوشش و همت معاونين پژوهشي ، آموزشي و...رييس منطقه 15 با قدر داني از معاونين پژوهشي اين منطقه ، براي آنان آرزوي موفقيت نمود.


 رييس واحدکرمانشاه:
 بايد با انرژي مضاعف به ارتقاي دانشگاه آزاداسلامي کمک کرد 

طي مراسمي با حضور قاسم پور نماينده سازمان مرکزي دانشگاه آزاداسلامي لطف اله صادقي به عنوان مسوول گزينش واحد کرمانشاه معرفي و از زحمات برومند قبادي مسئول پيشين اين دانشگاه قدرداني شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد کرمانشاه، دکتر کيوان قدرتي در مراسم توديع و معارفه مسئول گزينش دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرمانشاه، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي شجره طيبه انقلاب اسلامي است كه با پشتيباني حضرت امام خميني (ره) اكنون به مرحله ارتقاي كيفيت رسيده است که بايد با توان بيشتر و انرژي مضاعف به ارتقاي هرچه بيشتر آن كمك شود.وي افزود: دانشگاه آزاداسلامي واحد كرمانشاه نيز از سال 1367 تاسيس شده و كار خود را با تعداد 233 دانشجو آغاز نموده و بعد از 22 سال تلاش و خدمت تعداد دانشجويان آن به 15 هزار نفر رسيده است.قدرتي گفت: اين واحد دانشگاهي اكنون داري 270 عضو هيات علمي تمام وقت و نيمه وقت، حدود 700 هيات علمي مدعو ، 240 كارمند و 240 هكتار عرصه مي باشد و با ياري خداوند و مسولان پرتلاش و زحمت كش اين واحد با 1815 امتياز به عنوان بزرگترين واحد دانشگاهي در منطقه 11 شناخته شده است.وي تصريح کرد: همه اين پيشرفت ها به ياري خداوند مرهون زحمات بي شائبه كاركنان و مسئولان اين واحد دانشگاهي است و از هر نظر ركورد پيشرفت بسيار بالايي را در منطقه دارد.رييس دانشگاه آزاد کرمانشاه، گفت: سعي كرديم اين واحد دانشگاهي در آرامش و صفاي كامل فعاليت كند چرا كه در سايه آرامش است كه فعاليت ها پيش مي رود.در ادامه اين مراسم، قاسم پور نماينده گزينش سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي نيز ضمن تقدير و تشكر از كاركنان قسمتهاي مختلف دانشگاه آزاد کرمانشاه، گفت: بنا به فرمايش مقام معظم رهبري گزينش بايد هوشمندانه و عاقلانه باشد.وي ادامه داد: گزينش سازمان مركزي درصدد است كه با تشكيل كارگروه هاي جذب هيات علمي با تعامل با وزارت علوم بتواند نيروهاي متعهد - متخصص و ارزشي را پرورش دهد و به كار گيرد.قاسم پور تصريح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي با مبلغ يك ميليون تومان متبرك از دست بنيانگذار جمهوري انقلاب اسلامي حضرت امام (ره) شروع به فعاليت نمود و اكنون دانشگاه آزاد اسلامي يكي از افتخارات بزرگ براي جمهوري اسلامي ايران است.


 استاد رشيد کاکاوند در واحد کرج:
 جهان بيني حافظ بر مدار هستي شناسي عرفاني و ديني است  

کرج – خبرنگار آفرينش

مراسم بزرگداشت روز حافظ با حضور دکتر رامين حاجي خاني رئيس دانشگاه آزاد واحد کرج و شرکت بيش از 700 نفر از کارکنان و مسئولين اين دانشگاه در سالن اجتماعات دکتر جاسبي اين واحد برگزار شد. به گزارش آفرينش، دراين مراسم استاد رشيد کاکاوند از اساتيد دانشکده ادبيات و زبان هاي خارجي دانشگاه آزاد واحد کرج، ضمن بيان سخناني درخصوص جايگاه حافظ و شعر وي در ادبيات ايران، اشعاري از اين شاعر و عارف و توانمند قرائت کرد. کاکاوند ادامه داد: جهان بيني حافظ يك جهان بيني شناخته شده است كه بر مدار هستي شناسي متعالي، عرفاني و ديني قرار گرفته و همين موضوع شعري به وسعت ايران و جهان و شاعري ماندگار و بزرگ در تمام عرصه هاي تاريخي برجاي نهاده است. وي افزود: حافظ از ظرفيت هاي زبان به گونه‌اي زيبا بهره برده و موضوع ها چنان در اوج زيباشناسانه ارائه شده است كه هر آشنا به زبان و فرهنگ ايراني از شعرهاي اين شاعر گرانمايه لذت مي‌برد. کاکاوند خاطرنشان كرد: وجود عرفان در شعرهاي حافظ يكي ديگر از ويژگي‌هاي اين شاعر است كه وي را به حد كمال رسانده و شعرهاي او، در انسان امنيت و آرامش ايجاد مي‌كند. وي تأكيد كرد: به دليل فرمي كه حافظ براي سرودن اشعارش از آن استفاده كرده است، مردم عادي هم به سمت شعر او كشانده مي‌شوند و حتي با وجود ثقيل بودن برخي از ابيات و مفاهيم بلند آن از اين غزل‌ها لذت مي‌برند. وي ياد آور شد: هركسي بسته به موقعيت فكري و عاطفي خودش از شعر حافظ برداشت مي‌كند به عنوان مثال كسي كه مذاق عرفاني دارد، شعر او را عرفاني قلمداد كند و كسي كه به طور عاميانه به آن نگاه مي‌كند، آن را يك شعر لذت بخش مي‌داند. در ادامه مراسم دکتر حاجي خاني ضمن بزرگداشت روز حافظ و مقام اين عارف بزرگ، سخناني پيرامون دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج و روند توسعه و موفقيت هاي آن عنوان نموده و به سئوالات و مشکلات کارکنان واحد کرج پاسخ داد.وي از تصويب چهار رشته جديد در سال تحصيلي 90 – 89 ياد کرد و اظهار داشت: اين رشته ها شامل زيست شناسي-علوم جانوري گرايش زيست سلولي تکويني، الهيات و معارف اسلامي- اديان و عرفان، مديريت صنعتي- توليد در مقطع کارشناسي ارشد و علوم آزمايشگاهي دامپزشکي در مقطع کارشناسي ناپيوسته است که به تصويب دفتر گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي رسيد و به اين ترتيب رشته هاي تحصيلي موجود در واحد کرج از 115 رشته به 119 رشته افزايش يافت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش وپژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته