جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3718


ورزش در دانشگاه


اخبار کوتاه

حسن رنگرزسرمربي تيم ملي كشتي فرنگي دانشجويان:
توقعمان قرارگرفتن دانشجويان روي سكوي جهاني است

مسعود عنايت رييس کميته داوران فدراسيون فوتبال:
بهتر بود کمک داور پرچم نمي‌زد !

علي کفاشيان رئيس فدراسيون‌فوتبال:
ذوب آهن تيم ملي ايران است


ورزش معلولين


كوتاه از ورزش


نگاه


سوت پايان

مرتضي کريمي کمک داور جنجالي شهر آورد:
هنوز هم مي گويم اشتباه نکردم!

علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال:
نوري، 40سانت درآفسايد بود!


يادداشت


دقيقه نود


 ورزش در دانشگاه 

پيشتازي کاراته کاهاي دانشگاه آزاد اسلامي با 5 طلا

به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي در اولين روزرقابت هاي کاراته کاپ جهاني قبرس که در شهرلارناکا در جريان است تيم کاراته دانشگاه آزاد اسلامي که به نمايندگي از کشورمان در اين رقابت ها حضور دارد توانست در روز نخست اين رقابت ها با کسب پنج مدال طلا پنج مدال نقره و 8 برنز در رده زير 20 سال پيشتاز رقابت ها بوده و در صدر جدول قرار گيرد.آرميتا کلاني، زهرا قوچان نژاد ، مهران يوسفي، مطهره روستاو معصومه خطيبي توانستند در روز نخست مدال طلاي اين رقابت ها را به گردن انداخته و بر سکوي قهرماني قرار گيرند.

تيم واليبال ساحلي دانشگاه آزاد اسلامي در مسابقات قهرماني آسيا

به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي تيم واليبال ساحلي دانشگاه آزاد اسلامي که توانسته بود قهرماني ليگ کشور را از آن خود سازد به عنوان تيم برتر ايران براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا و اقيانوسيه که با حضور 24 تيم برتر آسيا و اقيانوسيه از تاريخ 29 مهرماه لغايت 2 آبان ماه در جزيره هايکو چين برگزار مي گردد اعزام مي شود اين تيم با ترکيب پرويز فرخي و آق محمد سلاق و با هدايت حميد موحدي سر مربي تيم دانشگاه آزاد اسلامي به اين رقابت ها اعزام مي شود.تيم واليبال ساحلي دانشگاه آزاد اسلامي پيش از اين علاوه بر قهرماني در ليگ کشور توانسته بود در دو رويداد تور آسيا و اقيانوسيه تايلند و کيش نيز عنوان قهرماني را از آن خود سازد.

احتمال حضور اخلاقي در مسابقات دانشجويان جهان

با توجه به عدم صدور رواديد داود عابدين‌زاده تا اين لحظه، احتمالا حبيب‌الله اخلاقي در مسابقات دانشجويان جهان جايگزين اين كشتي‌گير خواهد شد.پيش از اين نام حبيب‌الله اخلاقي و داود عابدين‌زاده در وزن 84 كيلو براي اعزام به ايتاليا رده شده بود كه با نظر كادر فني تيم ملي دانشجويان، عابدين‌زاده به عنوان نماينده اين وزن انتخاب شد.

با اين وجود، تاكنون رواديد عابدين‌زاده صادر نشده و به احتمال فراوان اخلاقي جاي وي را در مسابقات جهاني دانشجويان خواهد گرفت.اخلاقي در مسابقات جهاني 2009 دانمارك عضو تيم ملي بود و به مدال برنز دست پيدا كرد.هر دو كشتي‌گير پيش از اين در اردوي تيم ملي فرنگي نيز حضور داشتند كه با انتخاب طالب نعمت‌پور براي حضور در بازي‌هاي آسيايي، به اردوي دانشجويان ملحق شدند.تيم فرنگي دانشجويان قرار است روز دوم آبان تهران را به مقصد تورينو ترك كند. مسابقات اين تيم روزهاي 4 تا 7 آبان در ايتاليا برگزار مي‌شود.

سفرتيم دوچرخه‌سواري دانشگاه آزاد اسلامي
به کره جنوبي

تيم دوچرخه‌سواري دانشگاه آزاد اسلامي براي حضور در آخرين تور بين‌المللي سال 2010، دوشنبه 26 مهرماه راهي كره جنوبي خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي اين تور از پنج شنبه 29 مهرماه به مدت 3 روز به مسافت 532 كيلومتر در مسير كوهستاني برگزار خواهد شد.امير زرگري، عباس سعيدي تنها، حامد جنت، حسين ناطقي، رامين مهرباني و فرشاد صالحيان به عنوان نمايندگان ايران در قالب تيم دانشگاه آزاد زير نظر غلام حسين كوهي به عنوان مربي، عبدالعظيم عزيزخاني به عنوان سرپرست و محمد حضوري به عنوان مكانيسين در اين تور شركت مي‌كنند.


 اخبار کوتاه 

 احضار شيث به کميته انضباطي

رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال از مدافع تيم فوتبال پرسپوليس به عنوان تنها متخلف شهرآورد شصت و نهم خبر داد.

مجتبي شريفي در حاشيه برگزاري مجمع ساليانه فدراسيون فوتبال گفت:شيث رضايي تنها بازيکني است که در بازي روز جمعه دو تيم استقلال و پرسپوليس مرتکب تخلفاتي شد.

به همين دليل شيث رضايي طي روزهاي آينده به کميته انضباطي فدراسيون فوتبال احضار خواهد شد تا در مورد اتهاماتش پاسخگو باشد.

شيث رضايي در شروع ديدار روز جمعه تيمهاي استقلال و پرسپوليس کاپيتان پرسپوليس بود در دقايق پاياني با ورود باقري به زمين بازوبند را به وي داد.اين ديدار با برتري يک بر صفر استقلال به پايان رسيد.

برگزاري مسابقات بين المللي تيروکمان دراروميه

دومين دوره مسابقات بين‌المللي تيراندازي باکمان آذربايجان غربي با حضور 9 تيم داخلي و خارجي ازامروز در شهر اروميه برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تيراندازي با کمان دومين دوره مسابقات بين المللي تيراندازي باکمان آذربايجان‌غربي با حضور سه تيم از کشور ترکيه و 9 تيم از استانهاي کشورمان ازامروز يکشنبه به مدت دو روز در سالن 6 هزار نفري الغدير اروميه برگزار خواهد شد.

اين رقابت‌ها با حضور تيراندازان زن و مرد در مسافت 30 متر داخل سالن کمان ريکرو و کامپوند و در رده‌هاي سني جوانان و بزرگسالان پيگيري مي‌شود.پيش از اين تيم‌هاي اوکراين و آذربايجان نيز براي حضور در اين رقابت‌ها اعلام آمادگي کرده بودند اما در آخرين لحظات از شرکت در اين ديدارها انصراف دادند.

جريمه پرسپوليسي ها

كميته انضباطي فدراسيون فوتبال، تيم پرسپوليس تهران را به پرداخت 70 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم كرد.

به گزارش سايت فداسيون فوتبال، اين جريمه با توجه به بروز تخلفات از سوي تماشاگران تيم پرسپوليس در خصوص مسوولان كميته داوران در جريان ديدار اين تيم با ملوان بندر انزلي در نظر گرفته شد.

تيم فوتبال پرسپوليس تهران روز يكشنبه 18 مهر ماه در هفته دهم ليگ باشگاه هاي برتر ايران با نتيجه سه بر دو از مهمان خود تيم ملوان بندرانزلي شكست خورده بود.


 حسن رنگرزسرمربي تيم ملي كشتي فرنگي دانشجويان:
 توقعمان قرارگرفتن دانشجويان روي سكوي جهاني است 

حسن رنگرزسرمربي تيم ملي كشتي فرنگي دانشجويان درخصوص نفرات دعوت شده به اين تيم گفت:چون اسامي تيم را براي گرفتن ويزاي شينگن زودتر رد كرده بوديم، نمي‌توانستيم قاسم رضايي را هم براي ملي‌پوش شدن محك بزنيم.

وي در رابطه با دعوت نشدن قاسم رضايي به اردوي تيم ملي دانشجويان افزود:رضايي در مهرماه در مسابقات قهرماني دانشگاه آزاد شركت كرد و اين در حالي بود كه به دليل مشكلات در گرفتن ويزاي شينگن، ما اسامي نفرات مورد نظرمان را در شهريور رد كرده بوديم و اين امكان وجود نداشت قاسم رضايي عضو تيم ملي اعزامي به مسابقات جهاني شود.قاسم رضايي كشتي‌گير خيلي خوبي است اما در طرف ديگر ما محمدرضا اكبري را داريم كه چند ماه در اردو بوده و از رضايي هم آماده‌تر است.

رنگرز همچنين گفت:توقع ما از اين تيم اين است كه در مسابقات جهاني ايتاليا روي سكو بايستد و براي تكرار قهرماني دوره قبل نيز تلاش خواهيم كرد.

تركيب نهايي تيم ملي كشتي فرنگي دانشجويان

تركيب تيم ملي كشتي فرنگي دانشجويان براي حضور در مسابقات جهاني ايتاليا اعلام شد.تيم ملي كشتي فرنگي دانشجويان كه با سرمربيگري حسن رنگرز در اردوي كرج به سر مي‌برد، سوم آبان عازم تورين ايتاليا مي‌شود تا در مسابقات جهاني شركت كند.در تركيب اين تيم چهره‌هاي شاخصي ديده مي‌شوند كه همگي در گذشته عضو تيم ملي جوانان يا بزرگسالان بوده‌اند.اين تيم در دوره گذشته مسابقات جهاني در يونان به مقام قهرماني جهان رسيده است.نفرات اعزامي به مسابقات جهاني ايتاليا به ترتيب زير هستند:55 كيلوگرم:محسن حاجي پور،60 كيلوگرم:جاسم اميري ،66 كيلوگرم :افشين بيابانگرد،74 كيلوگرم:عادل بالي تبار،84 كيلوگرم:داود عابدين زاده،96 كيلوگرم:محمدرضا اكبري،120 كيلوگرم:اميرقاسمي منجزي،سرمربي :حسن رنگرزومربي:علي اشكاني.


 مسعود عنايت رييس کميته داوران فدراسيون فوتبال:
 بهتر بود کمک داور پرچم نمي‌زد !  

تيم فوتبال استقلال روز جمعه موفق شد پرسپوليس را در وقت هاي تلف شده بازي با يک گل شکست دهد و اين در حالي است که گل دقايق ابتدايي بازي که توسط محمد نوري به ثمر رسيده بود از سوي داور مردود اعلام شد اما بازبيني تصاوير نشان داد که گل صحيح بوده است.مسعود عنايت رييس کميته داوران فدراسيون فوتبال در اين خصوص گفت:مي گويند در آن صحنه بازيکن پرسپوليس چند سانتيمتر در موقعيت آفسايد قرار داشته اما به عقيده من بهتر مي بود که کمک داور پرچم نمي زد.در اينگونه مواقع کمک داوران بايد دستور به ادامه بازي دهند.وي در پاسخ به اين سوال که آيا محروميتي براي مرتضي کريمي کمک داور مسابقه، در نظر خواهد گرفت گفت:محروميت شامل داوران و کمک داوراني مي شود که اشتباه فاحش داشته باشند در صورتي که اشتباه صورت گرفته، آشکارا نبوده و واقعا تشخيص اينکه آن صحنه آفسايد بوده يا نه ، دشوار بوده است.رئيس کميته داوران در خصوص اظهارات دايي مبني بر اينکه مشکلات مالي او با فدراسيون فوتبال باعث شده تا آنها تعمدا داوري را انتخاب کنند که عليه پرسپوليس قضاوت کند، گفت:از نظر من اين يک تهمت است.چرا که اختلاف نظر دايي با فدراسيون فوتبال هيچ ارتباطي با من ندارد.من به عنوان رئيس کميته داوران هرگز اين کار زشت را انجام نمي دهم.

مسعود عنايت در پايان در خصوص اظهار نظر کارشناسان مبني بر اينکه گل پرسپوليس صحيح بوده، گفت:شما از کدام کارشناس حرف مي زنيد همان هايي که گفته بودند مسعود مرادي از عهده قضاوت اين ديدار برنمي آيد قضاوت مرادي تودهني محکمي بود به تمام منتقدان و از نظر من تنها اشتباه اين داور، همان صحنه گل پرسپوليس بود و در مجموع قضاوت خوبي را از او شاهد بوديم.


 علي کفاشيان رئيس فدراسيون‌فوتبال:
  ذوب آهن تيم ملي ايران است 

علي کفاشيان رئيس فدراسيون‌فوتبال ايران با آرزوي موفقيت براي تيم‌ذوب‌آهن در بازي حساس برابر الهلال ابراز اميدواري کرد اين تيم اصفهاني که تيم ملي ايران است، به ديدار فينال ليگ قهرمانان آسيا صعود کند.وي ضمن بيان اين مطلب در مورد ديدار حساس تيم ذوب آهن برابر الهلال عربستان گفت:صددرصد در اين بازي از اين تيم حمايت مي‌کنيم زيرا ذوب آهن را مانند تيم ملي مي‌بينيم.پيروزي آنها در اين بازي ارزشي مثل موفقيت تيم ملي ايران در ديدارهاي مهم دارد.وي اضافه کرد:اميدوارم ذوب آهن در بازي برگشت برابر الهلال به نتيجه دلخواه دست يافته و با صعود به ديدار نهايي اين مسابقات براي فوتبال باشگاهي ايران در آسيا افتخار آفريني کند.رئيس فدراسيون‌فوتبال در مورد ديدار تيم ملي با نيجريه تاکيد کرد:طبق قراردادي که بين طرفين تنظيم شده است، تيم ملي نيجريه با همه نفراتش به تهران مي‌آيد و قطعا ديدار بسيار خوبي براي آماده سازي بيشتر تيم ملي براي حضور در جام ملت‌ها خواهد بود.در جريان بازي استقلال و پرسپوليس مسئولان فدراسيون فوتبال از هواداران دو تيم ‌خواستند در بازي ايران و نيجريه همانند اين ديدار حضور پرشوري داشته باشند.وي در خصوص اين موضوع اظهار داشت:مردم دوست داشتند بازي ايران برابر برزيل را در تهران برگزار کنيم اما نتوانستيم آن تيم را به تهران بياوريم اما اميدوارم براي ديدار با نيجريه هواداران حضور پرشوري در ورزشگاه آزادي داشته باشند.کفاشيان در پايان گفت:قطعا اگر تماشاگران استقبال مطلوبي از اين ديدار داشته باشند، اين مسئله به ما کمک مي‌کند تا تيم‌هاي بزرگتر از نيجريه را هم به ايران دعوت کنيم زيرا استقبال بسيار مردم انگيزه بيشتري به تيم‌هاي بزرگ براي حضور در ايران خواهد داد.


 ورزش معلولين 

سايپاي کهريزک، صدرنشين ليگ برتربسکتبال
با ويلچر

روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان اعلام کرد دهمين دوره مسابقات ليگ برتر بسکتبال با ويلچر(جام ولايت)که از 21 مهر آغاز شده بود با صدرنشيني ميزبان به پايان رسيد.در گروه الف از اين مسابقات تيم هاي فارس، کهريزک تهران، اصفهان و مرکزي با يکديگر به رقابت پرداختند .

صدراي زيرآب، صدرنشين ليگ تيراندازي جانبازان و معلولان

روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان اعلام کرداولين مرحله از هفتمين دوره رقابت هاي ليگ باشگاهي تيراندازي جانبازان و معلولان که از 22 مهر ماه در ساري آغاز شده بود با قهرماني صدراي زيرآب مازندران به پايان رسيد.در مجموع امتيازات کسب شده در بخش زنان و مردان، تيم هاي صدراي زيرآب مازندران (90 امتياز)، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان(75 امتياز)، هيأت ورزش هاي جانبازان و معلولان گيلان(41 امتياز)و هيأت فارس (37 امتياز)عنوان هاي اول تا چهارم اين مسابقات را کسب کردند.مرحله نخست از هفتمين دوره رقابت هاي ليگ باشگاهي تيراندازي جانبازان و معلولان، با شرکت 80 ورزشکار، در هفت ماده ورزشي و دو سلاح تفنگ بادي و تپانچه برگزار شد.اين رقابت ها با حضور تيم هاي سپاهان اصفهان، بنيادشهيد و امور ايثارگران قزوين، هيأت هاي جانبازان خوزستان، مازندران، گيلان، فارس، آذربايجان شرقي و تهران در سالن سوم خرداد مجموعه ورزشي داراب ساري انجام شد.همچنين مرحله دوم اين رقابت ها اواخر آبان ماه به ميزباني فولاد مبارکه سپاهان اصفهان برگزار مي شود.

عزيمت تيم فوتبال قطع عضو به مسابقات جهاني آرژانتين

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان ملي پوشان فوتبال قطع عضو کشورمان ساعت 5 صبح ديروز 24 مهر رهسپار آرژانتين شدند.

تيم ملي کشورمان که از ابتداي امسال تاکنون چهار مرحله اردوي تدارکاتي را پشت سر گذاشته است، با 16 فوتباليست قطع عضو و ترکيب اصلي هفت نفره در اين بازي ها حضور مي يابد.در اين رقابت ها تيم ملي فوتبال قطع عضو ايران، در گروه B با تيم هاي ازبکستان، نيجريه و برزيل هم گروه است.بر اين اساس، تيم هاي اکراين، فرانسه، ژاپن و هاييتي در گروه A، تيم هاي ترکيه، السالوادور، غنا، ليبريا و الجزاير در گروه C و تيم هاي روسيه، انگلستان، آنگولا، سيرالئون نيز در گروه D قرار دارند.بازيکنان کشورمان تحت سرمربيگري حميد طبيبي و مربيگري محسن اسماعيل زاده عازم اين بازي ها مي شوند.مهدي سعيداوي، سلطان جنامي، صادق امين طهماسبي، سيد نصرالدين موسوي، ريحان ياري، مظفر کرامتي، علي نظري، کيوان خدا پرست، محمد ملک پور، يحيي مجيدي، محمد رضا گلشيرازي، وحيد ابوالحسني، محسن کرمي نيا، ايمان زاج فروشان و حسن صفري ورزشکاران اعزامي ايران به مسابقات جهاني هستند.مسابقات جام جهاني 2010 فوتبال قطع عضو از 25 مهر تا 6 آبان با شرکت 18 تيم از سراسر جهان در آرژانتين برگزار خواهد شد.


 كوتاه از ورزش 

 پاداش 15 ميليون ريالي استقلالي ها

بازيكنان تيم فوتبال استقلال براي برتري در شهرآورد روز جمعه ، 15 ميليون ريال پاداش دريافت مي كنند.

مدير روابط عمومي باشگاه استقلال گفت:سرپرست باشگاه پس از برتري استقلالي ها در رختكن تيم حاضر شد و از پرداخت پاداش 15 ميليون ريالي براي تمامي بازيكنان خبر داد كه اين مهم بر اساس برنامه پرداختي هاي باشگاه استقلال تهران محقق مي شود.روز قبل از شهرآورد تهران نيز پاداش برتري استقلال مقابل سايپا به بازيكنان پرداخت شد و پاداش بازي با پرسپوليس نيز به زودي به حساب بازيكنان واريز مي شود.

آخرين رنکينگ تيم هاي ملي واليبال

ايران در جايگاه 18

در آخرين رنکينگ تيم هاي ملي واليبال، ملي پوشان کشورمان در همان جايگاه 18 ماندند.در آخرين رنکينگ فدراسيون بين المللي واليبال، تيم هاي برتر معرفي شدند.در اين رنکينگ، ملي پوشان ايران در همان جايگاه 18 باقي ماندند، اما ديگر تيمهاي آسيايي سقوط کردند.در اين رده بندي تيم چين با يک پله، ژاپن با دو پله و کره با سه پله سقوط در اين رنکينگ نزول داشتند.

در اين رنکينگ تيم هاي چين و ژاپن در رده هاي يازدهم و چهاردهم قرار دارند و کره اي ها پس از ملي پوشان کشورمان در رده نوزدهم قرار گرفته اند.واليباليست هاي ايران نيز همانند گذشته در رده 18 جدول رده بندي قرار دارند.تيم هاي برزيل، روسيه و آمريکا نيز به ترتيب در رده هاي اول تا سوم آخرين رنکينگ فدراسيون بين المللي واليبال هستند.

روانشناسي مربيان اعزامي به بازي هاي گوانگجو

شانزدهيمن دوره باري هاي آسيايي 2010 از 12 تا 27 نوامبر 2010(21 آبان تا 6 آذر 89)در شهر گوانگجو در چين برگزار مي شود.به گزارش روز شنبه ايرنا و به نقل از روابط عمومي آكادمي ملي المپيك و پارالمپيك، دوره روانشناسي ويژه مربيان ورزشي رشته هاي اعزامي به شانزدهمين دوره بازي هاي آسيايي 2010 گوانگجو در آكادمي ملي المپيك و پارالمپيك برگزار شد.اين دوره ازسوي كميته فرعي روانشناسي بازي هاي آسيايي و المپيك و با حضور بيش از 30 مربي در آكادمي برگزار شد.

در اين دوره فتح الله مسيبي و حسن عشايري در مورد ارتباط مربي با ورزشكار و نقش آن ها در عملكرد ورزشي به تدريس پرداختند.مربيان رشته هاي تيراندازي، كشتي، وزنه برداري، هندبال، شنا، ژيمناستيك، بوكس، تير و كمان، دو وميداني، شطرنج، كبدي، كاراته، ووشو، تكواندو، دوچرخه سواري، جودو، بسكتبال، واليبال، قايقراني و شمشيربازي در اين دوره يك روزه شركت كردند.

عذرخواهي کمک داور دربي از پرسپوليسي ها

بحث گل مردود پرسپوليس بعد از سوت پايان بازي همچنان ادامه دارد و کارشناسان بسياري معتقد بر سالم بودن اين گل دارند.در برنامه ورزش از نگاه دو، مسعود مرادي در استوديو برنامه حاضر شد و مرتضي کريمي کمک داوري که گل پرسپوليس را مردود اعلام کرد، تلفني درباره اين صحنه صحبت کرد.مرتضي کريمي کمک داور دربي 3 بار از پرسپوليسي ها عذرخواهي کرد و گفت اگر اين گل باعث باخت آنها شده است، عذرخواهي مي کنم.

هر چند که بحث هاي انجام شده در اين برنامه به نتيجه خاصي نرسيد، اما مسعود مرادي تفسير جالبي داشت و گفت احساس مي کنم عذرخواهي کريمي به معناي اين است که وي به اين نتيجه رسيده که اشتباه کرده است.

نکته جالب اينکه محمد نوري زننده اين گل بحث برانگيز نيز در استوديو حضور داشت و تاکيد خاصي بر صحيح بودن گل داشت.اما واکنش پرويز مظلومي سرمربي استقلال نيز جالب بود.

مظلومي ابتدا گفت کمک داور بهترين فرد براي اظهار نظر در مورد اين صحنه است، اما پس از بحث هاي زياد بالاخره با بي ميلي مجبور به اظهار نظر شد و گفت حتي اگر اين گل صحيح اعلام مي شد، ما با تعداد گل بيشتري پرسپوليس را مي برديم.


 نگاه 

بسكتبال با ويلچر در تلاش براي ايجاد انگيزه
در بازيكنان

ورزش بسكتبال با ويلچرايران كه پنج سال است محروميت از ميدان هاي برون مرزي را تحمل مي كند به منظور ايجاد انگيزه در ورزشكاران خود، برگزاري منظم مسابقات باشگاهي را در اولويت كاري قرارداده است.رشته ورزشي بسكتبال با ويلچر ايران يكي از رشته هاي قدرتمند پارالمپيكي ايران است كه چندين بازيكن در باشگاه هاي ايتاليا، اسپانيا و تركيه نيز دارد.اين رشته ورزشي از بازي هاي پارالمپيك 2008 پكن به دليل حاضرنشدن دربرابر آمريكا، به مدت پنج سال محروم از بازي هاي برون مرزي شد به گونه اي كه حتي تيم هاي خارجي حق حضور در ايران و بازي با تيم ملي كشورمان را ندارند.درابتدا حتي بازيكناني كه در باشگاه هاي خارجي قرارداد داشتند، نمي توانستند در باشگاه هاي خود بازي كنند كه با پيگيري كميته ملي پارالمپيك اين مشكل برطرف شد و اين كميته تلاش دارد تا محروميت را نيز بر طرف كند كه كار بسيار مشكلي است.مهمترين دغدغه فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين و انجمن بسكتبال با ويلچر ايران، حفظ انگيزه بازيكنان اين رشته ورزشي براي ادامه فعاليت در اين ورزش است، زيرا وقتي بازيكنان اميدي به حضور در تيم ملي نداشته باشند، ديگر انگيزه اي براي نشان دادن توانايي هاي خود نمي بينند.پنج سال محروميت، مدت زماني است كه بسياري از ملي پوشان را از نظر سني و شرايط آرماني براي عضويت در تيم ملي مي گذراند و استعدادهاي جوان نيز به دليل تشكيل نشدن اين تيم به درستي شناسايي نمي شوند.انجمن بسكتبال با ويلچر ايران تنها راهكار برطرف كردن اين مشكل را در برگزاري منظم مسابقات باشگاهي اين رشته ورزشي مي داند و با تغيير مديريت، برنامه ريزي براي برگزاري مسابقات باشگاهي در سال جاري اولويت نخست انجمن بسكتبال با ويلچر ايران شد.


 سوت پايان 

 پرسپوليس در آزادي ميزبان نفت محمودآباد

استقلال ميهمان پاس

براساس اعلام سازمان ليگ فدراسيون فوتبال، پرسپوليس، مدافع عنوان قهرماني مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور در مرحله يک شانزدهم نهايي اين رقابت‌ها روز چهارشنبه هفته پيش رو در ورزشگاه آزادي تهران به مصاف نفت محمودآباد مي‌رود.در اين مرحله از مسابقات تيم استقلال روز سه شنبه 27 مهرماه در ورزشگاه قدس همدان به ديدار پاس اين شهر مي رود، سپاهان اصفهان در همين روز و در ورزشگاه لشگر عاشورا تبريز برابر ماشين سازي تبريز صف آرايي مي کند و تيم‌هاي ليگ برتري راه آهن شهرري و صنعت نفت آبادان نيز در ورزشگاه اکباتان تهران به ميدان خواهند رفت.برنامه ديدارهاي مرحله يک شانزدهم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور به شرح زير است:

سه شنبه، 27 مهر:

پاس همدان ...... استقلال تهران، ساعت 15، ورزشگاه قدس همدان

راه آهن شهرري .... صنعت نفت آبادان، ساعت 15، ورزشگاه اکباتان

داماش گيلان ... سايپاي البرز، ساعت 15، ورزشگاه سردار جنگل رشت

فولاد نظنز ..... نفت تهران، ساعت 15، ورزشگاه صفائيه اصفهان

مس کرمان ... نفت مسجد سليمان، ساعت 15، ورزشگاه شهيد باهنر کرمان

پيکان قزوين ..... کاوه تهران، ساعت 15، ورزشگاه شهيد رجايي قزوين

ماشين سازي تبريز .... سپاهان اصفهان، ساعت 15، لشگر عاشورا تبريز

شهرداري بندرعباس ..... صباي قم، ساعت 15، ورزشگاه تختي بندرعباس

تراکتورسازي تبريز ... فجر مقاومت سپاسي، ساعت 15، ورزشگاه يادگار امام (ره)

ايرانجوان بوشهر .... ملوان بندرانزلي، ساعت 17، ورزشگاه شهيد بهشتي بوشهر

فولاد خوزستان ........ سپيدرود رشت، ساعت 17، ورزشگاه تختي اهواز

چهارشنبه، 28 مهر:

شهرداري تبريز .... راهبر آباده فارس، ساعت 15، ورزشگاه يادگار امام (ره)

پرسپوليس تهران ..... نفت محمودآباد، ساعت 15:45، ورزشگاه آزادي تهران

شاهين بوشهر ..... پيام خراسان، ساعت 17، ورزشگاه شهيد بهشتي بوشهر

عمران کيش .... استيل آذين تهران، ساعت 17:45، ورزشگاه المپيک جزيره کيش

قادر حسن فرانسوي بازيكن جديد استقلال

بازيكن تيم فوتبال دي استرادا اسلواكي با استقلال قرارداد امضا كرد.پنجشنبه شب در هتل آكادمي جلسه اي با حضور علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال و خشايار محسني (مالك باشگاه دي استرادا اسلواكي)برگزار شد.در اين نشست قرار داد اسماعيل قادر حسن، بازيكن فرانسوي اين تيم با استقلال به امضا رسيد.اين بازيكن بعد از موافقت مظلومي قراردادش امضا شد و قرار است از سال آينده آبي پوشان را همراهي كند.قرارداد قادر حسن براي او ارسال مي شود تا پس ازامضاي اين بازيكن نهايي شود.

نتايج کامل هفته يازدهم

هفته اصفهاني ليگ

هفته يازدهم ليگ برتر با انجام بازي فولاد و تراکتورسازي به پايان رسيد.در بازيهاي اين هفته تيمهاي اصفهاني بهترين نتايج را کسب کردند و جايگاه خود را در رتبه هاي بالايي جدول تثبت کردند.سپاهان در قزوين پيکان و ذوب آهن در فولادشهر ملوان را درهم کوبيدند.مس در ادامه روند صعودي خود صنعت نفت را برد، راه آهن در تبريز دست به کار بزرگي زد و شهرداري را مغلوب کرد، شاهين در همدان پاس را پشت سر گذاشت، سايپا در يک بازي طوفاني استيل را 5 تايي کرد و استقلال نيز با گل دقيقه 91 پرسپوليس را شکست داد.

شهرداري تبريز يک-راه آهن شهرري 3

گل:کارلوس ادواردو(45)براي شهرداري، بهادر عبدي(20، 49)و ايمان رزاقي راد(26)براي راه آهن

مس کرمان 2-نفت آبادان صفر

گل:ادينهو(2، 65)

استيل آذين تهران يک-سايپا ي البرز 5

گل:سياوش اکبرپور(70)براي استيل آذين، عباس محمدرضايي(5، 64، 80)و کريم انصاري فرد(68، 72)براي سايپاي البرز

پاس همدان يک-شاهين بوشهر 2

گل:فرهاد خيرخواه(79)براي پاس همدان، عبدالله کرمي(25)و محسن ايران نژاد(56)براي شاهين بوشهر

ذوب آهن اصفهان 3-ملوان انزلي صفر

گل:محمد حسيني(3)جلال رافخايي(12)اسماعيل فرهادي(16)

استقلال تهران يک-پرسپوليس تهران صفر

گل:فرهاد مجيدي(1+90)

پيکان قزوين 2-سپاهان اصفهان 4

گل:مجيد خدابنده لو(32)و ميثم رضاپور(75)براي پيکان قزوين، محرم نويدکيا(25)احمد جمشيديان(37، 90)و جواد کاظميان(68)براي سپاهان

نفت تهران صفر-صباي قم صفر

فولاد خوزستان يک-تراکتورسازي تبريزيک

گل:سيامک سرلک(76)براي فولاد خوزستان، علي عليزاده(30)براي تراکتورسازي تبريز


 مرتضي کريمي کمک داور جنجالي شهر آورد:
 هنوز هم مي گويم اشتباه نکردم! 

مرتضي کريمي را مي توان شخصيت نخست شهرآورد 69 ناميد.کمک داور دوم بازي استقلال و پرسپوليس در دقيقه 6 با بالا بردن پرچم خود و آفسايد اعلام کردن گل محمد نوري صداي اعتراض علي دايي و سرخپوشان را بلند کرد.با گذشت دو روز از بازي بزرگ ، مرتضي کريمي نظرات خود را در خصوص اتفاقات اين ديدار عنوان داشت.اين کمک داور اظهار داشت:بازي استقلال و پرسپوليس از آن دسته ديدارهايي است که قضاوتش مشکل است.در اين بازي اشتباهات داوري برجسته مي شود اما شايد در بازي هاي ديگر زياد به آن توجه نشود.همين پرچمي هم که من بلند کردم از اين دسته بود، چه بسا اگر کريمي اين پرچم را در بازي راه آهن با يک تيم ديگر بلند مي کرد هيچ اتفاقي نمي افتاد.وي افزود:از شب بازي تا به حال صحنه آفسايد جلوي چشمم است.هنوز هم قاطعانه مي گويم که آن توپ آفسايد بود و من در کارم اشتباه نکردم.به نظرم بزرگترين عاملي که سبب شد همه فکر کنند من اشتباه پرچم زده ام کار اشتباه شبکه سوم سيما بود.آقايان کارشناس زماني روي صفحه تلويزيون خط مي اندازند که بازيکن پاس دهنده هنوز پاس اش را ارسال نکرده است.برهمين اساس همه فکر مي کنند که محمد نوري در آفسايد نبود.از شب جمعه تا همين حالا تعدادي از داوران پيشکسوت با من تماس گرفتند و تصميم ام را تاييد کردند.احمد ابهران يکي از همين دسته افراد بود.کريمي ادامه داد:متاسفانه تعدادي از کارشناسان با برخي افراد حاضردر کميته انضباطي مشکل دارند و به همين دليل تلاش دارند امثال مرتضي کريمي را زير سوال ببرند که اين کار از نظر اخلاقي اصلا درست نيست.کريمي در بخش ديگري از صحبت هايش به موضوع جالبي اشاره مي کند: صحنه آفسايد يک لحظه هم از جلو چشمم دور نمي شود.هنوز هم اعتقاد دارم اشتباه نکردم.جايگيري ام عالي بود و دقيقا با نفر آخر استقلال روي يک خط بودم.باور کنيد آنقدر فشار روي من زياد است که نه مي توانم کاري انجام دهم و نه مي توانم به موضوع ديگري فکر کنم.اگر ديروز مشکلي پيش نمي آمد الان پادشاه بودم اما حالا متهم رديف اول هستم.اگر کريمي در بازي اشتباه نکرده، پس به چه دليل در برنامه ورزش از نگاه دو از هواداران پرسپوليس عذرخواهي کرد.کمک داور شهرآورد در اين خصوص مي گويد:عين جمله من اين بود که اگر هواداران پرسپوليس احساس مي کنند اشتباه کردم، عذرخواهي مي کنم.علي دايي در نشست مطبوعاتي خود آفسايد اعلام شدن گل نوري را عمدي دانسته و آن را به موضوع شکايتش از فدراسيون فوتبال ربط داده است.کريمي در اين خصوص نيز گفت:من خودم را خراب هيچ کس نمي کنم حتي پدرم، چه برسد به فدراسيون فوتبال.از آقاي دايي هم انتظار نداشتم چنين مسائلي را مطرح کنند.


 علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال:
 نوري، 40سانت درآفسايد بود! 

علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال در مورد دربي و حواشي اين مسابقه، صحبت هاي زير را مطرح كرد.متن اين مصاحبه را در زير مي خوانيد:

دربي چطور بود؟

-خيلي خوب بود.بهتر از همه، طرفداران دو تيم بودند كه بدون كوچكترين مشكلي، تيم هاي خود را تشويق كردند.خوشحالم هواداران استقلال خوشحال ورزشگاه را ترك كردند.

چقدر استرس داشتيد؟

-خيلي زياد.تمام مسئوليت 100 هزار نفري كه به ورزشگاه مي آيند، روي دوش مااست.اگر خداي نكرده مي باختيم، هواداران خيلي ناراحت مي شدند و نمي توانستيم جوابشان را بدهيم.

از كيفيت بازي راضي بوديد؟

-از كيفيت راضي نيستيم؛ اما اين را هم بدانيد كه مقابل 100 هزار نفر بازي كردن و با آن فشار رواني، كار راحتي نيست و نمي شود بهتر از اين بود.هيچ تيمي در دربي دوست ندارد ببازد و فشار روي بازيكنان زياد است.

پيش بيني مي كرديد كه برنده دربي استقلال باشد.

-بله.شب قبل از بازي به هتل رفتم و در جمع بازيكنان گفتم كه اگر اين ديدار را نبريد، يعني از من مدير گرفته تا بقيه، كم كاري كرده ايم.بازيكنان استقلال همت خوبي از خود نشان دادند.

اما استقلال در دقايق پاياني گل زد و پرسپوليس نيمه دوم بهتر بود.

-آنها در 20 دقيقه پاياني بهتر از استقلال بودند.نگران شده بودم كه نكند يكي از مدافعان خطايي مرتكب شود؛ اما تعويضي كه آقاي مظلومي انجام داد و جباري به ميدان آمد، همه چيز را تغيير داد.پاس جباري براي مجيدي كافي بود تا او كاري كند، كارستان.مجيدي تكنيكي و سرحال، با حوصله اي كه از خود نشان داد، توانست استقلالي ها را خوشحال كند.

اين بازي را با پيروزي پشت سر گذاشتيد؛ اما علي دايي بابت داور و گل مردود شده پرسپوليس خيلي ناراحت بود.چند كارشناس داوري هم معتقد بودند گل پرسپوليس صحيح بود.

-متاسفانه اين كارشناسان جو ايجاد كرده اند.متاسفم كه سر اين بازي مهم، چنين جوي را درست مي كنند.فكر مي كنم چنين اظهاراتي حساب شده است و خودشان زنگ مي زنند تا نظر بدهند.

مثلا چه كسي؟

-بعدا مي گويم.براي كارشناسي دربي بايد دقت بيشتري كرد.يكي از مقرهايي كه در دنيا كارش تشخيص چنين صحنه هايي است و نمي خواهم فعلا نام آن را بياورم، اعلام كرد بازيكن پرسپوليس 40 سانت در آفسايد بوده است.به طور حتم اين فيلم را به فيفا و AFC مي فرستم تا خيال آقايان راحت شود.زماني كه بازيكن در آفسايد است و قصد دارد ضربه بزند، داور بايد اعلام آفسايد كند.نمي خواهم بگويم كه حرفم 100 در 100 درست است؛ اما اگر هم آفسايد نبود، 90 دقيقه بازي كرديم.فوتبال هم همين است.خود علي دايي سالي كه با سايپا قهرمان شد را به ياد بياورد.اگر در آن سال، گلي كه استقلال اهواز به ثمر رساند را داور قبول مي كرد، سايپا نمي توانست قهرمان شود؛ اما گلي كه همه ديدند وارد دروازه شده را داور قبول نكرد تا علي دايي با سايپا قهرمان شود.دايي مربي بزرگي است و تيمش هم خوب بود؛ اما استقلال هم زحمت كشيد و بازي را برد.

آقاي فتح الله زاده مثل اينكه براي باشگاه استقلال، هدف فقط پيروزي در دربي بود و بس.

-هميشه هواداران ما مي گويند ما دو جام داريم.يكي جام قهرماني و يكي هم پيروزي بر پرسپوليس.آنها اين رقابت را مثل كسب جام مي دانند.

براي شما هم دورنما از آينده همين است؟

-نه.برايم مهم است كه استقلال بهتر از اين و با قدرت به كارش ادامه دهد.بايد امسال در ليگ مقام خوبي را كسب كنيم.اكنون جام حذفي و يك ديدار سخت با پاس آن هم در همدان را در پيش داريم.بعد از آن در تبريز بازي سخت تري را با تراكتورسازي داريم.در واقع روزگار سياه استقلال فعلا هست.بايد با بازيكنان صحبت كنيم تا از حالت برد مقابل پرسپوليس خارج شوند.

در نشست خبري آقاي مظلومي از اداي دين به استقلال صحبت كرد و اينكه حاضر است اكنون از اين تيم جدا شود.ظاهرا در اين مدت سختي زياد كشيده كه چنين حرفي را زده است؟

-من نشنيدم.بايد در اين مورد با ايشان حرف بزنم.البته با توجه به فرصت كمي كه پيش از فصل در اختيار داشتيم، ايشان زحمت و سختي زيادي كشيد.


 يادداشت 

تيم ملي فوتبال ايران در ماههاي اخير پيروزي هاي قابل قبولي بدست آورده است، در اين ميان در بازيهاي غرب آسيا تعداد بردهاي ما خوب بود و همين باعث شد به آينده تيم ملي اميدوار باشيم.ما سعي مي‌کنيم براساس سيستم 1-3-2-4 بازيکنان مورد نظر را به تيم ملي دعوت کنيم و 70 درصد از ترکيب ما قطعي شده و 30 درصد آن متغير است که به زودي آن 30 درصد هم شناخته مي‌شود.ما با سيستم 1-3-2-4 تنها 2 شکست مقابل تيمهاي برزيل و کويت داشتيم و بازيکنان به تدريج در اين سيستم جا مي‌افتند.ازروزي که به تيم ملي اضافه شدم تلاش کردم فضاي دوستانه‌اي ميان بازيکنان ايجاد کنم، فضايي که در آن سرمربي و بازيکنان احساس صميميت کنند و رابطه آنها فرزند و پدري باشد.تلاش کردم همان نقشي را که سالها در استقلال ايفا کردم در تيم ملي هم به عهده بگيرم يعني خلأ ميان کادر فني و بازيکنان را پر کنم.بعد از جلساتي که بارها ميان اعضاي کادر فني برگزار شد به اين نتيجه رسيديم با توجه به ابزارهايي که در تيم ملي در اختيار داريم با سيستم‌هاي 1-3-2-4 يا 3-3-4 بازي کنيم.سعي و تلاش ما بر اين است که تيم ملي به نوعي سبک تاکتيکي برسد و بازيکنان با يکديگر هماهنگ شوند.تيم ملي دراردوي غرب آسيا شرايط خوبي داشت و بچه‌ها به تدريج درک تاکتيکي پيدا کردند ولي ما به دليل پشت سر هم بودن بازيها و اينکه بازيکنان به ريکاوري نياز داشتند نمي‌توانستيم روي مسائل تاکتيکي مانور کنيم.درحال حاضر اميد اصلي ما به اردوي قبل از جام ملتهاست يعني اردويي که قرار است در ابوظبي برگزار شود.دراين اردو ما روي بدن بازيکنان و وضعيت تاکتيکي آنها کار مي‌کنيم ضمن اينکه ابوظبي را به اين دليل انتخاب کرديم که آب و هوايش به دوحه نزديک است.ما مسائل تاکتيکي را براي آخرين بار به بازيکنان گوشزد مي‌کنيم و انتظار داريم آنها از قالب تيمهاي باشگاهي خود بيرون بيايند و درکالبدتيم ملي فرو بروند اما مهمترين مسأله انتظار کادر فني تيم از فدراسيون است و در اين ميان بايد اصل حمايت از تيم ملي رعايت شود و بازيکنان در اردوها آسايش کاملي داشته باشند.همه تيمها براي قهرماني به جام ملتها مي‌آيند و ما هم مي‌دانيم رقيبان سرسختي مثل کره‌جنوبي و ژاپن داريم.اگر يکي از جايگاههاي اول تا سوم را بدست بياوريم براي ما کافي است و دراين ميان حتي اگر سوم هم شويم اين مقام نقطه عطف فوتبالمان مي‌شود و دوباره حرکت صعودي را آغاز مي‌کنيم.مخلص کلام اينکه با توجه به رقيباني مثل کره‌جنوبي، ژاپن و حتي استراليا نبايد زياد از قهرماني حرف بزنيم زيرا آنها اصلي‌ترين فاکتور يعني امکانات عالي را دارند و ما از اين موضوع مهم بي‌بهره هستيم.


 دقيقه نود 

جدول رده بندي ليگ برتر

ذوب آهن ول کن صدر جدول نيست

تيم ذوب آهن با پيروزي دربازي هفته يازدهم براي پنجمين هفته متوالي در صدر جدول باقي ماند.سپاهان با پيروزي پرگل در قزوين به رتبه سوم رسيد و استقلال نيز در رتبه دوم قرار گرفت.پرسپوليس نيز با دو پله سقوط به رده چهارم نزول کرد.در پايين جدول نيز راه آهن تا حدي به وضعيت خود سر و سامان داد، اما شهرداري و پيکان همچنان در قعر جدول باقي ماندند.نکته جالب اينکه استيل آذين اين هفته به رتبه شانزدهم سقوط کرد و اکنون يکي از کانديداهاي سقوط است.

1- ذوب آهن(7 برد،3 مساوي، يک باخت)17 گل زده، 8 گل خورده، 24 امتياز

2- استقلال(5 برد،5 مساوي، يک باخت)20 گل زده، 14 گل خورده، 20 امتياز

3-سپاهان(5 برد،4 مساوي، 2 باخت)18 گل زده، 10 گل خورده، 19 امتياز

4-پرسپوليس(5 برد،3 مساوي، 3 باخت)15 گل زده، 13 گل خورده، 18 امتياز

5-مس کرمان(4 برد،4 مساوي، 3 باخت)16 گل زده، 12 گل خورده، 16 امتياز

6-تراکتورسازي(4 برد،4 مساوي، 3 باخت)13 گل زده، 9 گل خورده، 16 امتياز

7-نفت آبادان(5 برد،يک مساوي، 5 باخت)15 گل زده، 14 گل خورده، 16 امتياز

8- پاس(4 برد،3 مساوي، 4 باخت)10 گل زده، 13 گل خورده، 15 امتياز

9 -ملوان(4 برد،3 مساوي، 4 باخت)14 گل زده، 18 گل خورده، 15 امتياز

10- فولاد (3 برد،5 مساوي، 3 باخت)16 گل زده، 9 گل خورده، 14 امتياز

11- صبا(3 برد،5 مساوي، 3 باخت)14 گل زده، 12 گل خورده، 14 امتياز

12- راه آهن(4 برد،2 مساوي، 5 باخت)13 گل زده، 17 گل خورده، 14 امتياز

13 -سايپا(4 برد،يک مساوي، 6 باخت)16 گل زده، 16 گل خورده، 13 امتياز

14-نفت تهران(2 برد،7 مساوي، 2 باخت)11 گل زده،12 گل خورده، 12 امتياز

15-شاهين(3 برد،3 مساوي، 5 باخت)11 گل زده، 12 گل خورده، 12 امتياز

16-استيل آذين(3 برد،3 مساوي، 5 باخت)12 گل زده، 20 گل خورده، 12 امتياز

17- شهرداري(2 برد،3 مساوي، 6 باخت)18 گل زده، 27 گل خورده، 9 امتياز

18 -پيکان(2 برد،يک مساوي، 8 باخت)13 گل زده، 26 گل خورده، 7 امتياز

جدول گلزنان ليگ برتر

ادينهو به تنهايي در صدر

در هفته يازدهم ليگ برتر 7 گل در 8 بازي به ثمر رسيد و تنها بازي بدون گل هفته ديدار نفت تهران با صباي قم بود.در اين هفته 7 بازيکن براي اولين بار در فصل جديد گلزني کردند.در مجموع تا پايان هفته يازدهم ليگ برتر، 262 گل توسط 112 گلزن به ثمر رسيده است.ادينهو برزيلي با دو گلي که اين هفته زد خود را از ديگران جدا کرد و به تنهايي در صدر جدول قرار گرفت.کريم انصاري فرد نيز با دو گل به جمع گلزنان 7 گله پيوست.حضور محمد حسيني مدافع ذوب آهن در جمع 6 گله ها و در حضور اين همه مهاجم نامدار در ليگ برتر جالب است.

9 گل:ادينهو لوسيانو(مس کرمان)

7 گل:مهرداد اولادي(ملوان انزلي)کريم انصاري فرد(سايپاي البرز)

6 گل:فرهاد مجيدي ، ميلاد ميداودي(استقلال)رضا نوروزي(فولاد خوزستان)محمد حسيني (ذوب آهن اصفهان)

5 گل:محسن بياتي نيا(صباي قم)محمد غلامي(استيل آذين)سعيد دقيقي(شهرداري تبريز)غلامرضا رضايي ، محمد نوري(پرسپوليس)

4 گل:اميد شريفي نسب، روح الله عرب(نفت آبادان)هادي اصغري(صباي قم)علي کريمي(شهرداري تبريز)آرش افشين(فولاد خوزستان)احمد حسن زاده(مس کرمان)ميلوراد يانوش(سپاهان اصفهان)سياوش اکبرپور(استيل آذين)فرهاد خيرخواه(پاس همدان)

3 گل:محمدرضا خلعتبري(ذوب اهن اصفهان)مسعود ابراهيم زاده(تراکتورسازي تبريز)مجيد خدابنده لو، عليرضا عباسفرد، امير ميربزرگي(پيکان قزوين)شهرام گودرزي(شهرداري تبريز)امين متوسل زاده(راه آهن شهرري)رسول نويدکيا(نفت آبادان)پژمان نوري ، محمد نزهتي(ملوان انزلي)آرش برهاني(استقلال )ايمان حيدري(شاهين بوشهر)عباس محمدرضايي(سايپاي البرز)احمد جمشيديان(سپاهان اصفهان)

2 گل:رودريگو لوپز، کمال کاميابي نيا، بهادر عبدي(راه آهن شهرري)اکمل هولماتوف، حميد کاظمي(پاس همدان)اکبر صغيري، مهدي محمدزاده، خوزه نارسيسو(نفت تهران)اميرحسين فشنگچي(پرسپوليس)اسماعيل فرهادي، ايگور کاسترو، محمد قاضي(ذوب آهن اصفهان)امجد شکوه مقام(شاهين بوشهر)جاسم کرار، رسول خطيبي، محمد نصرتي، علي عليزاده(تراکتورسازي تبريز)ابراهيم صادقي(سايپا )پژمان منتظري(استقلال)رضا عنايتي، ابراهيم توره(سپاهان اصفهان)سيامک سرلک، بختياررحماني(فولاد خوزستان)مازيار زارع(پرسپوليس)ميثم بائو، کارلوس ادواردو(شهرداري تبريز)جواد کاظميان، محرم نويدکيا(سپاهان اصفهان)


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش وپژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته