جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/09/29 - روزنامه سراسري صبح ايران ( دوشنبه) نسخه شماره 3767


با مشاهير


خبر

معاون پارلماني دانشگاه آزاداسلامي:
دانشگاه آزاد اسلامي ابهر به عنوان قطب علمي استان زنجان تبديل شده است

بازديد رئيس منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي ازپروژه هاي عمراني واحد گرمسار
طرح جامع سند توسعه دانشکده دامپزشکي واحد گرمسار تدوين مي شود

حضور نماينده وزارت علوم در دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساوه
دکتر بختياري نماينده وزارت علوم و مهندس رستگار در واحد ساوه حضور يافتند

توسط دانشجوي واحد كرمانشاه:
سيستم محافظ برخورد وسايل نقليه اختراع شد

همزمان با ايام سوگواري امام حسين(ع) و شهادت امام زين العابدين(ع)
مراسم سوگواري « لاله هاي سرخ» در واحد اسلامشهر برگزار شد


 با مشاهير 

علامه اميني(ره)

قسمت اول

زندگي

در سال 1320 ه. ق برابر با 1281 ه. ش ستاره‌اي در شهر تبريز، در خانه‌اي سرشار از علم و تقوا بدرخشيد و افراد خانواده‌ را سرشار از شادي و شعف نمود.فرزند را عبدالحسين ناميدند تا همواره سينه‌اش سرشار از عشق اهل‌بيت عليهم السلام باشد؛ پيوسته در مسير ايشان گام بردارد و همچون مولايش امام حسين عليه‌السلام، شميم روح افزاي ولايت را پراكنده سازد. آري، عبدالحسين به دنيا آمد و الغدير با او جان گرفت.شيخ احمد اميني تبريزي، پدر بزرگوار علامه اميني از عالمان با تقوا بود و مردم به ايشان همواره به ديده احترام مي‌نگريستند. ايشان در سال 1287 هـ.ق در سَردها از توابع تبريز به دنيا آمد. ميرزا احمد از فقها و مجتهدين زمان خود و در زهد و پارسايي زبانزد عموم بود. او در سال 1304 ه.ق به تبريز مهاجرت نمود و براي هميشه ساکن آنجا گرديد برخي آثار به يادگار مانده از ايشان عبارتند از: شرحي بر قصيده المفجع و تعليقاتي بر مكاسب شيخ انصاري. اين مرد بزرگ در سال 1370 ه. ق، ديده از جهان فرو بست و در قبرستان نو شهر مقدس قم دفن گرديد.علامه اميني(ره) در مقام اجتهاد، منزلت و جايگاه والايي داشتند و بيشتر ساعات ايشان به تحقيق و مطالعه مي‌گذشت. و از منابع علمي اسلامي توشه برمي‌گرفت. ايشان در تفسير، حديث، تاريخ و علم رجال صاحب‌نظر بودند.

منبع: تبيان


 خبر 

مدال طلاي المپياد اختراعات و ابتکارات دانشجويان کشور توسط دانشجوي واحد کرج کسب شد

کرج – خبرنگار آفرينش

مسعود شاهپوري جاه دانشجوي رشته مهندسي مکانيک واحد کرج با اختراع نازل سوخت گيري TK4 توانست مدال طلاي المپياد اختراعات، ابتکارات و نوآوري هاي دانشجويان دانشگاه هاي کشور را به خود اختصاص دهد.به گزارش خبرنگار آفرينش، شاهپوري جاه انگيزه خود را براي اين اختراع، مشاهده صف هاي طولاني خودروهاي دوگانه سوز درجايگاه هاي CNG و استفاده روزافزون کشور از گاز طبيعي به عنوان سوخت خودروها و بحران کشور دراين صنعت به دليل وجود تحريم ها و محدوديت هاي ناشي از آن بيان کرد و افزود: با بررسي هايي که انجام دادم متوجه شدم که نه تنها در استان تهران بلکه درکل کشور به دليل عدم وجود قطعه اي به نام نازل که قطعه حياتي و نهايي جايگاه هاي سوخت CNG بوده و وظيفه اصلي انتقال سوخت از جايگاه به خودرو را برعهده دارد، اکثر جايگاه ها توانايي استفاده ازحداکثر ظرفيت را نداشته و يا ازکار افتاده شده اند. وي ادامه داد: توليد اين قطعه درحال حاضر در انحصار کشور آلمان مي باشد که البته داراي معايب متعددي نيز هست. پس از انجام بررسي ها و آزمايشات فراوان موفق به ساخت نمونه جديدي از نازل سوخت شدم که علاوه بر رفع نقايص نمونه خارجي، از کارايي، کيفيت و قيمت بسيار مناسبي نيز برخوردار است.اين دانشجوي توانمند تاکنون با ثبت اين اختراع خود توانسته است به عنوان برگزيده جشنواره خوارزمي، برگزيده اولين نمايشگاه ملي اختراعات مجلس شوراي اسلامي، برگزيده انجمن مخترعين کشور، کانديداي بخش فن آفرينان جشنواره شيخ بهايي و جزء صنعتگران برتر کشور انتخاب شود. وي همچنين با اين اختراع خود تأييديه بنياد نخبگان کشور، تأييديه سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي و نيز استاندارد ملي را در کارنامه خود ثبت نموده و از خروج ميليون ها دلار ارز از کشور جلوگيري کرده است. درحال حاضر نازل سوختگيري TK4 توسط يکي از توليد کنندگان صنعتي داخلي در حال توليد انبوه و نصب در بيش از نيمي از جايگاه هاي CNG کل کشور مي باشد.گفتني است المپياد اختراعات، ابتکارات و نوآوري هاي دانشجويان با شرکت دانشجوياني از دانشگاه هاي دولتي و آزاد اسلامي سراسر کشور به ميزباني واحد علي آباد کتول برگزار شده است.

در پنجمين جشنواره دوسالانه نهج البلاغه صورت گرفت:

درخشش نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاههاي آزاد استان اصفهان

اصفهان- خبرنگار آفرينش

نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي استان اصفهان با کسب بيشترين مقام‌هاي برتر درپنجمين جشنواره دوسالانه نهج البلاغه عنوان نخست را به خود اختصصاص داد.حجت‌الاسلام ميردامادي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاههاي آزاد اسلامي استان اصفهان با اعلام اين خبر افزود: مديريت پنجمين جشنواره دوسالانه نهج البلاغه دراستان اصفهان، برعهده نهاد رهبري دانشگاه آزاد اسلامي قرار گرفت که با برنامه‌ريزي و تبليغات مناسب و همکاري‌هاي شايسته دانشگاه هاي استان توانستيم درکل کشور مقام برتر را به خود اختصاص دهيم. وي افزود: همچنين استان اصفهان با ارائه 18 درصد آثار ارسال شده به جشنواره، بيشترين آثار شرکت داده شده درپنجمين جشنواره نهج البلاغه را نيز به خود اختصاص داد و استان‌هاي فارس و خوزستان با 8 و 4 درصد آثار ارائه شده، دوم و سوم شدند.شايان ذکر است بامعرفي برگزيدگان درمراسم اختتاميه اين جشنواره که درسالن اجتماعات مجموعه فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد برگزار شد، معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي باکسب بيشترين برگزيدگان درميان تمامي دانشگاه هاي دولتي و غيردولتي کشور، مقام نخست را به خود اختصاص داد.

يادواره شهداي دانشجويي در واحد شهر قدس برگزار شد

شهر قدس –خبرنگارآفرينش

يادواره شهداي دانشجوي شهرقدس باهمکاري بسيج کارکنان، اساتيد و بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرقدس در سالن آمفي تئاتر اين دانشگاه برگزار شد.به گزارش خبرنگارآفرينش، دراين مراسم که باحضور دکتر سيدعليرضا ولدآبادي رئيس واحد شهرقدس، سردار حسين فرزندي رئيس دانشکده علوم سياسي و فرهنگ و ارتباطات کل سپاه، سرهنگ نبي الله کشاني فرمانده سپاه ناحيه شهرقدس و مسئول بسيج اساتيد واحد و همچنين جمعي ازخانواده هاي شهدا و دانشجويان و پرسنل بسيجي برگزار شد.سردار حسين فرزندي انقلاب اسلامي ايران و پيروزي در دوران جنگ تحميلي را يکي از درخشان ترين دوره هاي تاريخ ملت ايران برشمرد و گفت: فرآيند شکل گيري شهادت ازخود شهادت فراتر و بالاتر است. هر شهيدي پشتيبان و پرورش يافته پدر و مادري متدين و معتقد و استاداني لايق بوده واين فرآيند را به تدريج آموخته و در خود پرورش داده ودر نهايت به اين مقام نايل شده است. رئيس دانشکده علوم سياسي و فرهنگ و ارتباطات سپاه اظهار داشت: انقلاب اسلامي ايران به حق يکي از نمادها و مظاهر زندگاني طيبه و جاودانه در دوره کنوني است. انقلاب اسلامي ايران با مشکلاتي نظير: تفرقه، مواجهه با مسلک هاي انحرافي بنام مذهب، وهابيت و بهائيت را که در برابر خود مي ديد پا به اين عرصه گذاشت چراکه مفاهيم اسلامي تا 200 سال قبل ازانقلاب اسلامي هويت خود را ازدست داده بود و مرتبأ ازسوي جوامع غربي مورد هجوم قرار مي گرفت. چاپ مقاله عضو باشگاه پژوهشگران واحد تهران مرکزي، در اولين کنفرانس بين المللي روانشناسي بومي و فرهنگي مقاله آمنه دقيقي خداشهري، عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد تهران مركزي با عنوان "بررسي نگرش هاي ناکارآمد و مسئوليت پذيري در افراد ايراني با اختلال اضطرابي OCD" در اولين کنفرانس بين المللي روان شناسي بومي و فرهنگي کشور اندونزي که درشهر يوگيا كارتا (در جزيره جاوه کشور اندونزي) توسط دانشگاه گادجاماد، به صورت سخنراني ارائه و پذيرفته شد.اختلال وسواسي-اجباري OCD يک اختلال اضطرابي و عصب شناختي است که باعث مي شود فرد يکسري رفتار و افکار تکراري و غيرضروري را به صورت مکرر انجام دهد و چيرگي برچنين رفتارها و افکار وسواسي بسيار سخت خواهد بود. دانشمندان کشف کرده اند که افراد داراي اختلال OCD يکسري از بدعملکردي ها را درپاسخ حوزه هايي ازمغز خود براي انجام رفتارهاي عادي نشان داده اند و چنانچه اين اختلال شديد شود مي تواند در توانايي فرد براي انجام امور کار، مدرسه و خانه ويرانگر و آزاردهنده باشد. ازسويي ديگر بايد متذکر شد که بيشتر آشفتگي ها و اضطراب هاي موجود در زندگي اين افراد ساخته برخي عقايد و باورهاي غيرواقعي و غيرمنطقي اند که اين مقاله نيز به بررسي و مقايسه نگرش هاي ناکارآمد و مسئوليت پذيري درافراد ايراني با اختلال اضطرابي OCD و افراد عادي مي پردازد.

پذيرش مقاله عضو هيات علمي واحد شوشتر

در کنفرانس بين المللي جنوب آسيا

مقاله عضو هيات علمي گروه باستانشناسي واحد شوشتر باعنوان "تحليل شخصيت مهر در اسطوره ايراني هندي" درسومين کنگره باستانشناسي جنوب آسيا در سريلانکا پذيرفته و ارائه شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد شوشتر، دکتر محمدتقي فاضلي عضو هيات علمي گروه باستان شناسي واحد شوشتر مقاله خود را تحت عنوان ”تحليل شخصيت مهر در اسطوره ايراني هندي" در سومين کنگره بين المللي انجمن باستان شناسان جنوب آسياsosa) ) ارائه کرد که ازسوي هيات داوران به عنوان يکي از مقالات برتر پذيرفته شد وبه اين کنگره راه يافت.همچنين يک مقاله ديگر از دکتر محمدتقي فاضلي عضو هيات علمي واحد شوشتر تحت عنوان "ادبيات تطبيقي ايران و يونان" در چهارمين کنفرانس بين المللي فقه اللغه ادبيات و زبان شناسي که قراراست 11 الي 14 جولاي برابر با خرداد 1389 در آتن برگزار شود پذيرفته شده است و نامبرده در اين کنفرانس سخنراني مي کند.

همزمان با ايام محرم؛

معرفي کتب شهادت نامه و دانشنامه امام حسين(ع) در دانشکده علوم حديث

همزمان با ايام سوگواري سالار شهيدان و مقارن با هفته پژوهش کتب گران مايه شهادت نامه و دانشنامه امام حسين(ع) طي مراسمي در دانشکده علوم حديث معرفي خواهند شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشکده علوم حديث، شهادت نامه امام حسين(ع) کتابي که باهمت آيت اله ري شهري و باهمکاري گروهي از انديشه وران پژوهشکده علوم و معارف حديث، طي تلاشي چند ساله به انجام رسيده و درسال 1389 به زيور طبع، آراسته و منبع متقني است که از آغاز تا انجام زندگي سيدالشهدا(ع) را درهمه ابعاد: شخصي، اجتماعي، سياسي، علمي، ادبي و... مورد توجه قرار داده است.اين کتاب شامل هفت بخش مهم‏ترين مباحث مربوط به حماسه عاشورا، پيشگويى درباره شهادت امام حسين(ع)، خروج امام حسين(ع) از مدينه تا ورود به كربلا، از رسيدن امام حسين(ع) به كربلا تا شهادت ايشان، وقايع پس از شهادت امام حسين(ع)، بازتاب شهادت‏امام‏حسين(ع) و فرجام كسانى كه در كشتن‏ او و يارانش نقش داشتند و عزادارى و گريه براى امام حسين(ع) مي باشد.تدوين دانشنامه امام حسين(ع) بيش از 10 سال طول كشيده و درآن علاوه بر قرآن و منابع و متون حديثي وتاريخي، از بسياري از تحقيقات جديد و پژوهش هاي نوين نيز بهره برده شده است.

تاسوعا و عاشوراي حسيني ؛

هيات محبان اهل بيت(ع) واحد قزوين درحرم
امام رضا(ع) عزاداري کردند

به سنت هرساله، هيات محبان اهل بيت(ع) واحد قزوين، درايام عزاداري سالار شهيدان دوعالم حسين بن علي(ع) و ياران باوفايش درمشهد مقدس سوگواري کردند.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد قزوين، کارواني شامل رييس، معاونين، جمعي ازمديران، استادان و دانشجويان دانشگاه از شب تاسوعاي حسيني عازم مشهد مقدس شدند و درجوار بارگاه ملکوتي حضرت ثامن الحجج با راه اندازي دسته جات سينه زني و زنجيرزني درمظلوميت سومين امام شيعيان به سوگ نشستند.مراسم شام غريبان امام حسين (ع) و ياران با وفايش نيز باشکوه خاصي همراه با ساير سوگواران حسيني توسط دانشجويان واحد قزوين درصحن حرم مطهر برگزار شد.هيات محبان اهل بيت(ع) چندين سال متوالي ازسوي مسوولان آستان قدس رضوي مورد تقدير قرار گرفته است. اين مراسم به همت معاونت فرهنگي دانشگاه برگزار مي شود.

معرفي مرکز تحقيقات مواد و آناليز ترکيبات طبيعي
و شيميايي واحد گرگان

معاون پژوهشي واحد گرگان گفت: با حمايت ها و مساعدتهاي رييس واحد گرگان مرکز تحقيقات مواد و آناليز ترکيبات طبيعي و شيميايي دانشگاه راه اندازي شده است. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد گرگان، عجم نوروزي گفت: عمده فعاليتهاي اين مرکز درراستاي امور پژوهشي و دررابطه با نيازهاي علمي و تحقيقاتي و فناوري کشور و منطقه بوده و آماده ارائه خدمات پژوهشي به صنعتگران و محققان و دانشجويان مي باشد. وي گفت: اين مرکز داراي دوبخش آزمايشگاه جداسازي و شناسايي مواد و بخش الکتروشيمي بوده که دربخش آزمايشگاه جداسازي و شناسايي مواد دستگاه جذب اتمي AA، دستگاه کروماتوگرافي مايع با کارايي بالا HPLC، دستگاه اسپکتروفتومتري uv-vis، دستگاه کروماتوگرافي گازي GC، دستگاه گاز کروماتوگرافي – اسپکترومتر جرمي و دربخش الکتروشيمي دستگاههاي پتانسيو استات، گالوانو استات، پلاروگراف و کولومتر و انواع ph متر وجود دارند که زمينه تحقيقات را براي محققان فراهم کرده است.


 معاون پارلماني دانشگاه آزاداسلامي:
 دانشگاه آزاد اسلامي ابهر به عنوان قطب علمي استان زنجان تبديل شده است 

زنجان-خبرنگارآفرينش

مراسم تجليل از مقام علمي دكتر كريم زارع معاون پرلماني دانشگاه آزاد اسلامي و تجليل ازخدمات مهندس احمد مهدوي نماينده شهرستان هاي ابهر و خرمدره، باحضور ائمه جمعه شهرهاي ابهر و خرمدره، فرمانداران واعضاي شوراي اداري دو شهرستان، معتمدين و اساتيد و دانشجويان واحد ابهر، درسالن اجتماعات واحد ابهر برگزار شد. به گزارش خبرنگارآفرينش، رئيس واحد ابهر به موفقيت ها ودستاوردهاى دانشگاه آزاد اسلامى اشاره كرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامى امروز درجامعه به جايگاه رفيعى دست يافته است و خدماتى كه اين دانشگاه از بدو تأسيس به لحاظ ارتقاى آموزش عالى درسطح كشور انجام داده بركسى پوشيده نيست و درطول اين مدت کار عظيمي صورت گرفته که از الطاف الهي و هديه امام خميني(ره)، امروز دانشگاه آزاد به جايي رسيده است که با 3 ميليون و 800 هزار فارغ التحصيل، يک ميليون و 600 هزار دانشجو، 404 مرکز و واحد دانشگاهي، 124 آموزشکده سما، 600 مدرسه وابسته به دانشگاه با 60 هزار دانش آموز، 35 هزار پرسنل، 30 هزار عضو هيات علمي، به مردم خدمت مي کند.دكتر رجائى دربخش ديگرى ازسخنان خود به فعاليتهاى انجام‏شده در واحد ابهر اشاره كرد و گفت: درمدت 8 سال گذشته تلاش كرديم كه دانشگاه به لحاظ علمى به جايگاه اصلى خود برسد كه الحمدلله اين آرزو محقق شده است و امروز واحد ابهر ازجهت تعداد اعضاى هيأت علمى، مسائل آموزشى، تعداد دانشجو، طرحهاى پژوهشى و تحقيقاتى و عمرانى به سطح مطلوبى دست يافته است. دراين مراسم دكتر رجائى، توجه به توسعه فرهنگى را از اهداف مهم و كليدى دانشگاه بيان كرد. وي سرمايه‏گذارى بيشتر در امور فرهنگى و توجه مضاعف و همت مضاعف مسؤولان دراين حوزه را خواستار شد. دکتر کريم زارع نيز دراين مراسم ضمن بازديد از واحد ابهر گفت: امکانات موجود در واحد ابهر بسيار فراتر ازحد انتظار است و امکانات و دستگاههاي تخصصي موجود در اين واحد پتانسيل مناسبي براي پذيرش دانشجو درمقاطع تحصيلات تکميلي، دراين واحد دانشگاهي فراهم کرده است. معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامي درخصوص اقدامات صورت گرفته در واحد ابهر گفت: پروژه هاي احداث شده و درحال احداث واحد ابهر پروژه هايي است که نشان از برنامه ريزي و نظارت صحيح مسولين اين واحد دانشگاهي مي باشد. دکتر زارع افزود: واحد ابهر به عنوان قطب علمي استان زنجان تبديل شده است. در ادامه اين مراسم مهندس مهدوي نماينده مردم ابهر وخرمدره در مجلس شوراي اسلامي، وجود واحد ابهر را مايه خير و برکت دراين منطقه دانست و افزود: اگر دانشگاه آزاد نبود وضعيت 2ميليون دانشجو و3ميليون فارغ التحصيل دانشگاه آزاد چه مي شد؟. وي افزود: اولين مکتبي که به تفکر وانديشه احترام مي گذارد مکتب قرآن واسلام است که امام حسين (ع) براساس تفکر وانديشه حرکت ميکرد و هرکس تفکر کند رستگار ميشود و انقلاب ما نيز بر پايه فرهنگ عاشورا به وجود آمده است.


 بازديد رئيس منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي ازپروژه هاي عمراني واحد گرمسار
 طرح جامع سند توسعه دانشکده دامپزشکي واحد گرمسار تدوين مي شود 

دکتر محمدرضا مقدم رئيس منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي به همراه دکتر مصيب عباسي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار از پروژه هاي عمراني واحد گرمسار بازديد کردند.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد گرمسار، دکتر محمدرضا مقدم رئيس منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي ضمن بازديد از ساختمان کتابخانه و آمفي تئاتر جديد واحد ازساختمان آموزشي و کلينيک درحال احداث دانشکده دامپزشکي واحد نيز بازديد کرد و درخصوص روند پيشرفت احداث مزرعه آموزشي تحقيقاتي پرورش کردکوديل و مرغ تخم گذار سوالاتي کردند.دکتر مقدم ضمن بازديد از دانشکده دامپزشکي واحد گرمسار برتدوين طرح جامع سند توسعه دانشکده دامپزشکي تاکيد نمودند. وي افزود: دانشکده دامپزشکي واحد گرمسار قابليت تبديل شدن به فعاليتهاي اقتصادي درکنار فعاليتهاي پژوهشي و آموزشي را دارد که بايد در سند 1395-1391 توسعه ديده شود.وي افزود: درمنطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي از بدو تاسيس تاسال 1384، 180 هزار مترمربع ساختمان و فضاي آموزشي احداث شده و ازسال 1384 تاکنون بالغ بر 160 هزار مترمربع فضا ايجاد شده است که نشان دهنده رشد و توسعه اين منطقه درسالهاي اخير مي باشد.


 حضور نماينده وزارت علوم در دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساوه
 دکتر بختياري نماينده وزارت علوم و مهندس رستگار در واحد ساوه حضور يافتند 

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمويم واحد ساوه، دراين حضور که مصادف با برگزاري جلسه شوراي اداري اين واحد دانشگاهي بود، وي مطالبي پيرامون دانشگاه و سياست هاي کلان در زمينه پژوهشي، آموزشي و... بيان نمود. در ادامه استاد حيدري رياست واحد ساوه ضمن اداي احترام به ساحت مقدس شهدا و گراميداشت ايام محرم ماه پيروزي خون بر شمشير، موقعيت اين واحد دانشگاهي را در زمينه هاي آموزشي، عمراني، فرهنگي و توفيقات بدست آمده و سياست هاي چشم انداز دانشگاه را بيان نمود و معاونين و روساي دانشکده ها هرکدام پيرامون مسائل مختلف حوزه کاري خود را بيان کردند و درخواست هايي را عنوان کردند.دکتر بختياري بيان داشت: وزارت علوم مدعي سياستگذاري علم درکشور است و بايد با نگاه عالمانه براساس قابليت ها و پنانسيل هر دانشگاه حمايت هاي لازم را از آنها داشته باشد.وي دربخشي ازسخنان خود با اشاره به سهم دانشگاه هاي کشور در توليد علم در مقايسه باسال 80 اعلام کرد: عليرغم رشد بسيار چشمگير هنوز نتوانسته ايم سهم واقعي خود را کسب کنيم و اين براي ميهن اسلاميمان مناسب نيست و بايد با تلاش پي گير و مضاعف به مراتب بالاتري دست پيدا کنيم.لازم بذکر است پس از پايان جلسه رياست واحد به اتفاق دکتر بختياري از امکانات و ساختمان هاي دانشگاه بازديد کردند.


 توسط دانشجوي واحد كرمانشاه:
 سيستم محافظ برخورد وسايل نقليه اختراع شد 

سميه چقازردي دانشجوي رشته مهندسي كامپيوتر واحد كرمانشاه، سيستم محافظ برخورد وسايل نقليه اختراع کرد. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد کرمانشاه، چقازردي گفت: اين سيستم مي تواند با تشخيص موانع درجلو وعقب خودرو وگرفتن ترمز درمواقع لازم به صورت اتوماتيك خودرو را نگه دارد و مانع ازبرخوردهاي احتمالي شود. وي افزود: دستگاه محافظ برخورد وسايل نقليه مي تواند باتوجه به سرعت خودرو فاصله مناسب را تنظيم نمايد به اين ترتيب كه در سرعتهاي كمتر از 40 كيلومتر، خودرو مي تواند سريع تر متوقف شود اما درسرعت هاي بالاتر اين عمل قدري بيشتر به طول مي انجامد. به همين دليل اين سيستم مبنا را براي تشخيص مانع و متوقف شدن در سرعتهاي كمتر از 40 كيلومتر برساعت، يک متر و در سرعتهاي بيشتر، سه متر درنظر مي گيرد.چقازردي ادامه داد: اين مقدار درهنگام حركت بادنده عقب به 30 سانتي متر تقليل مي يابد ونحوه توقف خودرو نيز درسرعت هاي بالا به صورت گسسته است كه سبب جلوگيري ازتكان شديد مي شود.وي به مزايا و قابليتهاي اين سيستم اشاره کرد وگفت: گرفتن كلاج وترمز به منظور توقف كامل خودرو در نزديكي موانع، تشخيص دهنده سرعت براي تنظيم فاصله مجاز، جلوگيري از بروز صوانح ناشي ازعدم رعايت فاصله طولي، عملكرد كاملا خودكار بدون دخالت شخص، تغيير نحوه گرفتن ترمز درسرعت هاي مختلف با تغييرات فاصله بامانع، قيمت پايين و نصب آسان برروي خودروها از قابليت هاي اين سيستم مي باشد.


 همزمان با ايام سوگواري امام حسين(ع) و شهادت امام زين العابدين(ع)
 مراسم سوگواري « لاله هاي سرخ» در واحد اسلامشهر برگزار شد 

همزمان با ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان، حضرت اباعبدا... الحسين(ع) و سالروز شهادت حضرت امام زين العابدين(ع)، مراسم سوگواري "لاله هاي سرخ" همراه با هيئت سينه زني در واحد اسلامشهر برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد اسلامشهر، دکتر علي بدرقه دراين مراسم، حماسه عاشورا را شورانگيز‌ترين حماسه تاريخ بشري دانست كه احساسات ميليون‌ها انسان را درسراسر جهان برانگيخته و از مرزهاي جغرافيايي و اعتقادي نيز درگذشته است.رئيس واحد اسلامشهر افزود: ارزش، اعتبار و عظمت شخصيت امام حسين‌(ع) و نهضت آن بزرگوار، امروز همه را تحت تاثير قرار داده، به طوري كه نه تنها دوستان و پيروانش، بلكه بيگانگان همه درمقابل نام او سر تعظيم فرود مي‌آورند و قيام مقدس كربلا را با احترام و تكريم ياد مي‌‌كنند، آن هم نه در برهه‌اي از زمان، بلكه هرچه از تاريخ وقوع آن مي‌گذرد بر عظمتش افزوده مي‌شود.وي ضمن تاکيد بر لزوم الگو قرار دادن عاشورائيان درتمام جوانب زندگاني، ادامه داد: موضوعات ديگري نيز دراين خصوص وجود دارد كه فلسفه نهضت را مي‌رساند، قطعا يكي ازاين موضوعات الگوگيري همه جانبه قيام عاشورا است، بدين معني که گفتار و رفتار عاشوراييان را در زندگي فردي و اجتماعي خويش الگو و اسوه قرار دهيم. وي در ادامه گفت: به طور يقين عاشورا ازچنان عمق و ارزشي برخوردار است كه تا پايان تاريخ، پيام‌آور ارزش‌هاي والاي انساني و الهام‌بخش انسان‌هايي آزاده و خداجو خواهد بود.گفتني است، مراسم سوگواري "لاله هاي سرخ" باخروج هيئت سينه زني دانشگاهيان واحد اسلامشهر از نمازخانه واحد به سوي امامزاده عقيل شهرستان اسلامشهر و مدح و ثناگويي مداحان اهل بيت(ع) ادامه و با قرائت زيارت پرفيض عاشورا در کنار بقعه مطهر اين امامزاده به پايان رسيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته