جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/10/02 - روزنامه سراسري صبح ايران ( پنجشنبه) نسخه شماره 3770


با مشاهير


خبر کوتاه


زنگ آفرينش

رئيس کمسيون تحقيق و نظارت شوراي اسلامي تبريز:
دانشگاه آزاد اسلامي نقش برجسته اي درتوسعه متوازن کشور ايفا نموده است

دبير منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي:
بايد براي جذب هيات علمي در دانشگاه ها تلاشي گسترده صورت گيرد


رئيس واحد رودهن پژوهشگر برتر شهرستان دماوند شد


برگزاري همايش طرح هدفمند كردن يارانه ها در واحد بندرعباس


درجه واحد مباركه از بزرگ به بسيار بزرگ ارتقاء يافت


 با مشاهير 

علامه اميني(ره)

قسمت چهارم

ايشان در سن 32 سالگي به زادگاه خود تبريز مراجعت نموده و براي مدت کوتاهي در آنجا ماندگار شد. اوقات ايشان در آن ايام به تدريس و تحقيق مصروف گرديد و در آن زمان بود که کتاب نفيس تفسير فاتحة الکتاب توسط ايشان به نگارش درآمد.علامه اميني(ره) که عشق اميرالمومنين علي(ع) در جانش شعله‌ور بود، بيش از اين در فراق از حضرتش تاب نياورده و مجدداً راهي نجف اشرف شد. ايشان در نجف ضمن تحقيق و مطالعه فراوان در مجالس اساتيد برجسته و مراجع تقليد آن روزگار به استمرار حاضر مي‌شدند و درضمن آن بود که ازجهت علمي و تقوا به مرتبه والاي اجتهاد نائل شده و همچنين از علما و مجتهدين بزرگ آن عصر اجازه روايت نيز دريافت داشتند. بعضي از مشايخ روايت ايشان عبارتند از:آيت الله سيد ابوالحسن موسوي اصفهاني، آيت الله شيخ علي اصغر ملکي تبريزي، آيت الله شيخ محمدمحسن (آقا بزرگ) تهراني.علامه اميني(ره) درمقام اجتهاد، منزلت و جايگاه والايي داشتند و بيشتر ساعات ايشان به تحقيق و مطالعه مي‌گذشت و ازمنابع علمي اسلامي توشه برمي‌گرفت. ايشان در تفسير، حديث، تاريخ و علم رجال صاحب‌نظر بودند.

زهد و عبادت علامه

ايشان در زهد و تقوا و ورع مراقبت شديد داشتند. در امور ديني، متعبد و تسليم در مقابل اوامر الهي بودند. اخلاق خوش و همت بالايي داشتند و شايد همين همت ايشان، باعث موفقيت‌شان شده، چرا که در مسير رسيدن به هدفشان، موانع، باعث عقب نشيني و نااميدي ايشان نمي‌شد. با داشتن اين همه علم و دانش متواضع بوده و کبر و غروري در وجود ايشان ديده نمي‌شد.

منبع: تبيان


 خبر کوتاه 

برگزاري سمينار علمي آشنايي با نيروگاه هاي خورشيدي در واحد ماهشهر

سمينار علمي آشنايي با نيروگاههاي خورشيدي توسط گروه مهندسي مکانيک دانشگاه آزاد اسلامي واحد ماهشهر باهمکاري حوزه معاونت پژوهش واحد برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد ماهشهر، مهندس علي معرف زاده عضو هيأت علمي و مديرگروه رشته مکانيک واحد ماهشهر و ارائه دهنده اين سمينار درخصوص موضوع اين سخنراني گفت: استفاده از انرژي هاي تجديدپذير طي چند دهه گذشته به منظور جايگزين نمودن آنها با سوختهاي فسيلي و کاهش آلودگي مورد توجه قرار گرفته و دراين حوزه ساخت نيروگاه هاي گرمايي خورشيدي با استفاده ازکلکتورهاي سهموري خط پيشرفت قابل ملاحظه اي داشته که دربعضي از کشورها توليد برق با اين نيروگاهها نسبتا اقتصادي شده است.وي همچنين افزود: درحال حاضر مهمترين مانع درپيشرفت تکنولوژي هاي خورشيدي، قيمت نسبتاً بالاي اين سيستم ها و بروز نوسانات در دريافت انرژي خورشيدي دراثر عوامل طبيعي مانند ابر، باد و شب و روز مي باشد و به دليل مشکلات مذکور به نظر مي رسد که توليد الکتريسيته با استفاده از انرژي خورشيدي امکان پذير نباشد و راه اندازي اين سيستم ها بسيار مشکل جلوه مي کند.مهندس معرف زاده درادامه خاطرنشان کرد: آزمايش ها و مطالعات جديد نشان داده که با دو روش موثر ترکيب نيروگاه هاي فسيلي و استفاده از مخازن ذخيره انرژي براي نيروگاه هاي خورشيدي بزرگ محدوديت ذکر شده و موانع تاحدود زيادي قابل برطرف شدن است.

حضور فعال مرکز تحقيقات مديريت و بهره وري واحد قزوين در اولين اجلاس جهاني مديريت

مرکز تحقيقات مديريت و بهره وري دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در اولين اجلاس جهاني مديريت حضوري فعال داشت. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد قزوين، دراين اجلاس جهاني که باحضور سخنرانان بين المللي مديريت در زمينه هاي بازاريابي، تبليغات، استفاده از رسانه درتبليغات منابع انساني، بازاريابي علمي، برند، برندسازي و منابع انساني در سالن شهيدان فلاح نژاد کرج برگزار شد؛ ازمهندس نايبي مدير مرکز تحقيقات مديريت و بهره وري اين دانشگاه براي پشتيباني علمي اين اجلاس، با اهداي تنديس و لوح، تقدير و تشکر شد. دراين اجلاس دو روزه، سخنراني همچون توني اندرسون، بنيانگذار مفهوم بازاريابي گوريلي (شرکت هاي بزرگ و هوشمند)، کيم واکر مديرعامل بزرگترين آژانس تبليغات درجهان، جف رام مديرکل بازاريابي و تبليغات بزرگترين گروه فروش خودرو درکشور انگلستان، پروفسور لسلي دچر ناتوني پدر علم برند، دکتر محمود محمديان عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي و سپهر تارورديان مشاور فروش، آموزش و سودآوري شرکت هاي مطرح ايراني به سخنراني پرداختند.

در واحد تهران جنوب برگزارشد:

نشست تخصصي «ارائه راهکارهايي به منظور احياي انديشه خودباوري»

نشست تخصصي با عنوان ارائه راهکارهايي به منظور احياي انديشه خودباوري که منجربه نوآوري و شکوفايي مي شود به همت دفتر فرهنگ اسلامي دانشکده مديريت و حسابداري واحد تهران جنوب در سالن آمفي تئاتر اين دانشکده برگزار شد. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تهران جنوب، دراين نشست تخصصي امينيان از مدرسين دانشگاه سخنراني و درخصوص خودآگاهي و خودباوري مطالبي را بيان داشت و به عزت نفس که هر فردي بايد از آن بهره مند باشد پرداخت.امينيان درادامه بحث به برمقايسه اجتماعي و مهارت مربوط به آن، تاکيد بر اعتماد به نفس که پايه تمامي شادي ها، آرامش ها، احساس رضايت ها و اميدواريهاست و انواع خودآگاهي ازقبيل طبقاتي، دانشجويي، شهروندي، فرزندي و... اشاره نمود.سخنران سپس به هويت يابي جوانان، خود ارزشيابي، نشانه هاي خودباوري خوب و مسائلي که باعث افت خودباوري مي شوند، پرداخت. درانتهاي اين نشست به سئوالات دانشجويان پاسخ داده شد.

توسط کانون دانشجويي هلال احمر برگزار شد

دوره هاي امداد و نجات در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه

اهواز- خبرنگار آفرينش

به همت کانون دانشجويي هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه يک دوره آموزش امداد و نجات برگزار شد.به گزارش خبرنگار آفرينش، کانون دانشجويي هلال احمر واحد اميديه جهت آموزش نيروهاي داراي تخصص در زمينه هاي امدادي دو دوره 35 ساعته کمک هاي اوليه و 40 ساعت مهارت هاي داوطلبي برگزار نمود.گفتني است: دراين دوره ها که 140 نفر از دانشجويان حضور داشتند. داوطلبان اقدامات اوليه در برخورد با آسيب هاي شکستگي و دررفتگي و حوادث ناشي از سوختگي و اقدامات مورد نياز در اين مواقع و کمک هاي اوليه را فرا گرفتند که درپايان به نفرات شرکت کننده گواهينامه پايان دوره ازطرف جمعيت هلال احمر شهرستان اعطاء شد.

اهم اخبار باشگاه پژوهشگران جوان واحد بهشهر

اهم اخبار باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد بهشهر به اين شرح اعلام شد: ارائه مقاله با نام "امکان سنجي ايجاد سيستم کنترل توزيع شده در نيروگاه" بصورت سخنراني توسط دو نفر از اعضاي باشگاه (کميل نصرتي، علي شکوهي رستمي، سيد اسماعيل نقيبي) در "نخستين همايش دستاوردهاي نوين در مهندسي برق و کامپيوتر" در دانشگاه آزاد اسلامي واحد جويبار؛ ارائه مقاله با نام "احراز هويت بر مبناي گروه هاي معرف در شبکه هاي ad hoc و حسگر" بصورت پوستر توسط سه نفر از اعضاي باشگاه (علي شکوهي رستمي، کميل نصرتي، مهدي محمدزاده رستمي) در "نخستين همايش دستاوردهاي نوين در مهندسي برق و کامپيوتر" در دانشگاه آزاد اسلامي واحد جويبار؛ برگزاري کارگاه "روش شناسي تحقيق" ويژه اعضاي باشگاه که با حضور اکثريت اعضا تشکيل شد. در پايان کارگاه نيز در مورد طرح هاي پژوهشي پيشنهادي توسط اعضا تبادل نظر شد.

مسئول دفتر فرهنگ واحد بردسير:

دانشجويان، مبلغان معارف اسلامي هستند

مسئول دفتر فرهنگ واحد بردسير گفت: به منظور ترويج فرهنگ و معارف اسلامي، شانزدهمين دوره مسابقات شفاهي قرآن و عترت دربخش خواهران در اين دانشگاه برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد بردسير، حجت الاسلام والمسلمين محمد دوست محمدي ضمن تسليت ايام سوگواري سالار شهيدان افزود: دانشجويان سفيران و مبلغان معارف قرآني و اسلامي هستند.وي به توهين هاي دنياي غرب نسبت به قرآن و دين اسلام اشاره کرد و از دانشجويان خواست با انس گرفتن به قرآن نسبت به گسترش تعاليم اسلامي مبادرت ورزند. مسئول دفتر فرهنگ واحد بردسير درپايان سخنان خود ازتلاش هاي مسئولين حوزه علميه بردسير و دانشجويان شرکت کننده در مسابقات شفاهي قرآن و عترت تقدير کرد.

تقدير از مدير ict واحد گرگان در دومين جشنواره جهادگران علم و فناوري

مهندس رضا امامي زيدي مدير ict دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در دومين جشنواره جهادگران علم و فناوري تقدير شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد گرگان، درلوح اهدايي به مهندس امامي که به امضاي دکتر محمود تولايي رييس سازمان بسيج علمي، پژوهشي و فناوري کشور رسيده، آمده است: حضور شما در دومين جشنواره بزرگ جهادگران علم و فناوري برپايه سعي صادقانه و تلاش مجاهدانه شما در مسير تحقق مطالبات عالمانه رهبر فرزانه انقلاب مبني بر جنبش نرم افزاري و نهضت توليد علم شايسته تقدير مي باشد.

نقد كتاب فيزيك در دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد

نقد کتاب فيزيك پيش دانشگاهي باهمكاري حوزه پژوهشي باحضور اساتيد و برخي از دانشجويان برگزار شد. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد يزد، دراين نشست كتاب «فيزيك پيش» تأليف سيدمحمد پورهاشمي و حميدرضا قانع نقد و سرفصل كتاب با سرفصل آموزش مورد مطابقت قرار گرفت. همچنين بررسي شد آيا اين كتاب روش نو را براي آموزش فيزيك ارائه كرده است. دراين جلسه مقايسه كتاب با كتابهاي مشابه انجام شد و بررسي شد آيا فهم كتاب براي تمام سطوح دانشجويان مناسب است و كافي بودن و نبودن تعداد مسائل آخر فصل و مناسب بودن حجم كتاب و اينكه آيا ظاهر كتاب انگيزه اي براي مطالعه در دانشجويان ايجاد مي كند يا خير مورد بررسي قرار گرفت. بررسي محتواي كتاب و قيمت كتاب موارد مورد بحث و بررسي كه اساتيد نتيجه گرفتند باتوجه به ايرادهاي جزئي كتاب مناسبي براي تدريس و ارائه مي باشد.


 زنگ آفرينش 

با شماره تلفن 88909727 آماده دريافت و انعكاس نظرات، پيشنهادات و انتقادات شما عزيزان

مشکل ثبت نام داوطلبان آزمون سراسري در بعضي شهرستان ها

از اينکه در ثبت نام آزمون سراسري دانشگاههاي دولتي در سال جاري بايد سوابق تحصيلي در سايت قرار گيرد و داوطلبان با توجه به اين سابقه ثبت نام کنند اما در شهر ما تاکنون اين اقدام صورت نپذيرفته و مشکلي براي ثبت نام به وجود آمده است، از سازمان سنجش و آموزش کشور درخواست داريم مشکل ما را بررسي و حل کند.

داوطلب يک شهرستان دورافتاده کشور

تخريب جنگل ها و آتش سوزي در آنها و سکوت

در چند ماهه اخير جنگل هاي نقاط مختلف کشور طعمه حريق شده که احتمالا قسمتي از آن طبيعي بوده اما تخريب بعضي از جنگلها عمدي و بنا به سودجويي عده اي بوده و مي باشد که بايد با آنها قاطعانه برخورد شود و اگر تعلل شود خسارات آتي آن جبران ناپذير خواهد بود و تا دير نشده بايد جلو اين تخريب ها گرفته شود.

تهران- قريشي

سبد کالا دردسر ساز است

شايع شده که قرار است سبد کالا به کارکنان و حقوق بگيران بدهند، باتوجه به اينکه اين کار چند سال پيش تجربه شد و با مشکلاتي براي کارمندان بخصوص بازنشستگان مواجه شد و حتي بيشتر از قيمت کالا کرايه پرداخت شده تا آن را تهيه کنند بهتر است که به جاي آن کالا برگهاي خريد از فروشگاه هاي معتبر داده شود.

تهران- رئوفي


 رئيس کمسيون تحقيق و نظارت شوراي اسلامي تبريز:
 دانشگاه آزاد اسلامي نقش برجسته اي درتوسعه متوازن کشور ايفا نموده است 

دکتر شيري آذر رئيس کميسيون تحقيق و نظارت شوراي اسلامي شهر تبريز در جلسه مشترکي که اعضاي هيأت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي تبريز با اعضاي کمسيون هاي تحقيق و نظارت و فرهنگي شوراي اسلامي کلانشهر تبريز برگزار شد، گفت: به همت نيروهاي مخلص، دانشگاه آزاد اسلامي نقش برجسته اي در توسعه متوازن کشور داشته است.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تبريز، رئيس کميسيون تحقيق و نظارت اين شورا با اشاره به نقش موثر دانشگاه آزاد اسلامي در تمام عرصه هاي کشور افزود: دانشگاه آزاد اسلامي در اقصي نقاط کشور زمينه هاي افزايش علم و آگاهي جوانان را فراهم کرده است.وي تصريح کرد: اگر نقش دانشگاه آزاد اسلامي در توسعه کشور ناديده گرفته شود، به آن جفا شده است.در ادامه دکتر عابدزاده يکي از اعضاي کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر تبريز گفت: دانشگاه آزاد اسلامي به اصل 44 قانون اساسي جامه عمل پوشاند.وي به نقش موثر دانشگاه آزاد اسلامي درمسئله اشتغال زايي، ايجاد رقابت در آموزش عالي، سهل الوصولي آن براي مردم در اقصي نقاط کشور، جلوگيري از خروج ارز، وجود پتانسيل قوي علمي و پژوهشي در آن اشاره نمود و افزود: دانشگاه آزاد اسلامي معني دانشگاه را در جامعه تبيين کرد.دکتر درسخوان رئيس کميسيون عمران شوراي شهر نيز با گراميداشت ياد دانشجويان شهيد16 آذرسال 32 گفت: ترکيب جمعيتي واحد تبريز به لحاظ بومي بودن اکثر دانشجويان آن، توجه شوراي شهر را بيش ازپيش جلب مي کند و سرمايه گذاري دراين عرصه را مي طلبد. در ادامه ديگر اعضاي شوراي شهر به بيان نکته نظرات خود پرداختند.دکتر صادق ملکي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تبريز در ابتداي اين جلسه، با تمجيد از فعاليت هاي اين دوره شورا گفت: دوره سوم شوراي شهر تبريز به دور از حاشيه ها، با نگاهي جامع و منسجم فعاليت کرده و فضاي شهر را متحول نموده است. دکتر ملکي در ادامه به تاريخچه تأسيس واحد تبريز اشاره نمود و افزود: دانشگاهي که با اختصاص 10 هزارتومان ازعطيه يک ميليون توماني امام راحل فعاليت خودرا آغاز کرد، امروز به جايگاه مهمي درسطح کشور ومنطقه آذربايجان رسيده است.


 دبير منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي:
 بايد براي جذب هيات علمي در دانشگاه ها تلاشي گسترده صورت گيرد 

درجلسه معاونين آموزشي و مسئولان دفتر سنجش و نظارت منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي حسن خدمتگزار دبير منطقه گفت: براي ارتقاء هرچه بيشتر سطح علمي دانشگاهها، بايد براي جذب هيات علمي تلاش گسترده اي انجام پذيرد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد زاهدان، جلسه بررسي شاخص iz باحضور حسن خدمتگزار دبير منطقه 14، دکتر انوري مدير آموزش منطقه 14، معاونين آموزشي واحدها و مراکز منطقه و مسئولين دفتر سنجش و نظارت درسالن علامه مجلسي واحد زاهدان برگزار شد.در ابتداي جلسه حسن خدمتگزار دبير منطقه 14 با اشاره به مسئوليت معاونين آموزشي درتعيين اعضاي هيات علمي واحدها گفت: يکي ازمهمترين وظايف معاونان آموزشي درهر واحد دانشگاهي تعيين اعضاي هيات علمي است.وي در ادامه يادآور شد: بدون ساختمان مي شود دانشگاه داشت اما بدون استاد هرگز، اين امر نشان دهنده جايگاه ارزشمند اساتيد و اعضاء هيات علمي دانشگاهها و مراکز آموزش عالي است.حسن خدمتگزار سرانه تعداد اعضاء هيات علمي به دانشجويان در هر واحد دانشگاهي را يک به 31 برشمرد و گفت: واحدها و مراکز دانشگاهي براي رسيدن به نرمال داشتن اعضاء هيات علمي بايد به اين سرانه نزديک شوند و بتوانند حداقل براي در ازاي هر 40 نفر دانشجو يک عضو هيات علمي داشته باشند.سپس در ادامه جلسه معاونين آموزشي واحدها و مراکز دانشگاهي منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامي به ارائه گزارش عملکرد پرداختند.


 رئيس واحد رودهن پژوهشگر برتر شهرستان دماوند شد 

رودهن- خبرنگار آفرينش

دکتر غلامحسين حيدري رئيس واحد رودهن پژوهشگر برتر شهرستان دماوند شناخته شد.به گزارش خبرنگارآفرينش، نورمحمد فردي فرماندارشهرستان دماوند طي نامه اي به دبيرستاد برگزاري هفته پژوهش وفناوري استان تهران (دانشگاه علم و صنعت ايران) دکتر حيدري را به عنوان پژوهشگر نمونه اعلام کرد.وي همچنين محمد حاجي اسحاق و احسان حاجي بابايي را به عنوان مخترع برتر و طرح بهاره نجفي را به عنوان طرح برتر معرفي نمود.

بيش از12 هزار مترمربع پروژه هاي عمراني، آموزشي و پژوهشي واحد رودهن به
بهره برداري مي رسد

بيش از 12هزار مترمربع پروژه هاي عمراني، آموزشي، پژوهشي و رفاهي واحد رودهن روز پنجشنبه باحضور دکتر جاسبي و ساير مسئولان شهري، استاني و دانشگاهي افتتاح و به بهره برداري مي رسد.به گزارش خبرنگار آفرينش، دکتر غلامحسين حيدري رئيس واحد رودهن با بيان اين مطلب افزود:‌ اين پروژه ها شامل کتابخانه مرکزي با زيربناي چهار هزار و 700 مترمربع با کاربري پژوهشي، ساختمان دانشکده ادبيات فارسي و زبانهاي خارجي با زيربناي سه هزار و 881 مترمربع با کاربري آموزشي، ساختمان دانشکده مهندسي عمران با زيربناي هزار و 660 مترمربع با کاربري آموزشي، مجتمع آزمايشگاهي و کارگاهي با زيربناي هزار و 660 مترمربع با کاربري آموزشي و پژوهشي مي باشد.وي خاطرنشان کرد: همچنين بوفه ساختمان زبانهاي خارجي با متراژ200 مترمربع و محوطه سازي و آسفالت با متراژ25 هزار مترمربع به بهره برداري مي رسد.حيدري اضافه کرد: واحد رودهن داراي 19 هزارو 730 دانشجو در91 رشته در مقاطع تحصيلي کارداني، کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري با 365 عضو هيات علمي و 5 دانشکده مصوب است.گفتني است، درمراسم افتتاحيه پروژه هاي عمراني واحد رودهن، امام جمعه، نماينده مردم رودهن و دماوند درمجلس شوراي اسلامي، فرماندار، شهردار، اعضاي شوراي شهر و ساير مسوولان شهري و دانشگاهي حضور خواهند داشت.


 برگزاري همايش طرح هدفمند كردن يارانه ها در واحد بندرعباس 

همايش طرح هدفمند كردن يارانه ها با حضور دكتر مهران افراسيابي عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بندرعباس با حضور دانشجويان علاقمند به اين مبحث در سالن همايش پرفسور حسابي پژوهشكده اين واحد دانشگاهي برگزار شد. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد بندرعباس، عضو هيات علمي دانشگاه با اشاره به تاريخچه طرح هدفمند کردن يارانه ها در ايران به دلايل و آثار اين هدفمند كردن پرداخت و گفت: اقتصاد ايران گرفتار مسائل و مشکلات متعدد ريشه داري شده است که آثار و نتايج آن به صورت نرخ پايين بهره وري، الگوي نامناسب مصرف، نرخ رشد اقتصادي پايين، توليد سرانه پايين، توزيع نابرابر درآمد، تراز تجاري منفي بدون نفت، کسري بودجه فزاينده، نرخ دورقمي بيکاري، نرخ تورم بالا و... ظاهر شده است. مهران افراسيابي افزود: اين مشکلات خود ريشه در مديريت ضعيف منابع و فضاي کسب و کار نامناسب وجود دارد. وي تصريح كرد: درچنين شرايطي افزايش درآمدهاي نفتي و تزريق آن به فعاليت هاي اقتصادي و اجراي برنامه هاي اقتصادي ازقبيل طرح «بنگاه هاي زودبازده» و خصوصي سازي قادر نيست مشکلات و بيماري هاي اقتصادي را مرتفع سازد. وي با اشاره به الگوي اقتصادي كشور چين افزود: اين کشور نرخ رشد اقتصادي بالا توام با نرخ تورم پايين را نه به اتکاي رشد نقدينگي و تزريق پول بيشتر بلکه اين موفقيت و معجزه اقتصادي را با بهبود فضاي کسب و کار و سرمايه گذاري کسب نموده است و اين موفقيت ها حاصل برنامه ريزي با شرايط كشور پيش بيني شده است. استاد اقتصاد دانشگاه، يکي از نکات اساسي براي اجراي هرچه بهتر طرح را، اطلاع رساني دانست و افزود: بايد آحاد جامعه نسبت به ضرورت، آثار، مزايا، محاسن و معايب اين طرح آشنا شوند تا فضايي فراهم شود كه تشکل ها و واحدهاي مختلف دراين طرح بزرگ ملي مشارکت نمايند. وي يادآوري كرد: اجراي اين قانون نياز به دقت بالايي دارد و درصورت اجراي دقيق باعث افزايش رونق، بهره وري و سطح رفاه عمومي در کشور خواهد شد.


 درجه واحد مباركه از بزرگ به بسيار بزرگ ارتقاء يافت 

اصفهان - خبرنگارآفرينش

باموافقت دکتر جاسبي و ابلاغ اداره کل امور حقوقي، دانشگاه آزاد اسلامي واحد مباركه از درجه بزرگ به درجه بسيار بزرگ ارتقا يافت. به گزارش آفرينش به نقل از روابط‌عمومي واحد مباركه، دکتر حميد عليان رييس دانشگاه با بيان اين مطلب که واحد مباركه درسال 1366 فعاليت خود را آغاز و از ابتداي سال 67 باعنوان يک مرکز مستقل دانشگاهي شروع به فعاليت نمود، افزود: معمولاً ارتقاء درجه واحدها براساس دستيابي به شاخص هاي توسعه در واحدها صورت مي گيرد. دانشگاه آزاد اسلامي واحد مباركه با تلاشهاي شبانه روزي همکاران در حوزه هاي مختلف اين واحد و کسب امتيازات لازم و محقق شدن زمينه هاي لازم درجهت ارتقاء درجه سازماني، درتاريخ 27/9/89 توانست مدارج پيشرفت و ترقي را طي نمايد وتبديل به واحد بسيار بزرگ شود. وي تصريح کرد: باتوجه به برنامه ريزي مدون درچند سال اخير و پيشرفت هاي قابل توجه اين واحد در ابعاد مختلف پژوهشي، عمراني، آموزشي، فرهنگي، رفاهي، دانشجويي ومدارس سما امتياز واحد مباركه افزايش و در آذرماه سال جاري نيز بامحقق شدن برنامه هاي اولويت دار دانشگاه و تاييد سازمان مرکزي منجر به ارتقاء سطح سازماني واحد از واحد بزرگ به بسيار بزرگ شد. دکتر حميد عليان رييس دانشگاه با بيان اينکه فرصتهاي مناسب براي توسعه همه جانبه، نويدبخش آينده اي درخشان براي اين واحد دانشگاهي است، ابراز اميدواري کرد و گفت: اين واحد دانشگاهي درحال حاضر 28 رشته ومقطع تحصيلي، بيش ازچهار هزارو 500 نفر دانشجو و بيش از 12 هزار فرهيخته تحويل اين جامعه داده است و هم اكنون شاهد رشد و توسعه کمي و کيفي درسطوح مختلف دانشگاه مي باشيم و اميد آن داريم در آينده اي نزديک با تلاشهاي شبانه روزي همکاران در حوزه هاي مختلف و کسب امتيازات لازم و محقق شدن زمينه هاي لازم شاهدپيشرفت سطح آموزش وارتقاء مجدد درجه اين واحد دانشگاهي باشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته