جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران ( دوشنبه) نسخه شماره 3785


خبر


خبر

استاندارتهران:
پرداخت سود سهام عدالت سال 86 كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي استان آغاز شد

رييس راهور تهران خبر داد:
ممنوعيت تردد موتورسيكلت‌هاي‌3چرخ

ليالي خبر داد:
اعزام 800 هزار ايراني به حج عمره
2.7 ميليون عمره گذار در نوبت اعزام

 خبر 

معاون عمليات پليس راه كشور :

تردد خودروها در محورهاي كوهستاني بدون
زنجير چرخ ممنوع است

معاون پليس راه كشور گفت: تردد خودروها در محورهاي كوهستاني و برف‌گير بدون زنجير چرخ يا لاستيك يخ شكن ممنوع است.سرهنگ پرويز سياح البرزي در گفت‌وگو با فارس گفت: هم اكنون در محورهاي كوهستاني از جمله هراز، فيروزكوه، دماوند و چالوس،‌ بارش برف گزارش شده است. معاون عمليات پليس راه كشور افزود: ماموران پليس راه از تردد خودروهايي كه فاقد زنجير چرخ هستند در اين محورها جلوگيري خواهند كرد. اين مقام پليس راه كشور به رانندگان توصيه كرد اگر قصد سفر دارند حتماً به مواردي چون به همراه داشتن زنجير چرخ، كنترل سيستم گرمايشي خودرو، مواد خوراكي و همچنين معاينه فني وسيله نقليه خودرو خود را كنترل كنند. معاون عمليات پليس راه كشور افزود: هم‌اكنون به دليل شدت بارش برف در محور اسالم به خلخال امكان تردد را براي خودروها سخت كرده و استفاده از زنجير چرخ در اين محور الزامي است.

مديرعامل سازمان هدفمندي يارانه‌ها خبر داد:

واريز مرحله دوم يارانه ‌نقدي در نيمه دوم بهمن

مديرعامل سازمان هدفمندكردن يارانه‌ها از واريز مرحله دوم يارانه‌هاي ‌نقدي به حساب سرپرستان خانوار در نيمه دوم بهمن ماه جاري خبر داد.بهروز مرادي در گفت و گو با فارس اجراي قانون هدفمندسازي يارانه ها پس از 20 روز را موفق توصيف كرد و گفت: عليرغم اينكه تعدادي از كارشناسان و مراكز تحقيقاتي تورمهاي جهشي براي آغاز اين طرح پيش بيني مي كردند، تا كنون در برخي موارد شاهد كاهش قيمت نيز بوده ايم. مرادي همكاري عموم مردم را با اين طرح ملي بي‌سابقه دانست و گفت: در هيچ دوره اي به اين شكل كه اكنون سپري مي كنيم، مردم با يك طرح اقتصادي با اين گستردگي همكاري نداشته اند. وي در ادامه اين گفت و گو درباره واريز مرحله دوم يارانه‌هاي نقدي نيز خبر داد، بر اساس تازه ترين تصميمات، مرحله دوم يارانه هاي نقدي نيمه دوم بهمن ماه در حساب سرپرستان خانوار خواهد بود.

عطاريان خبر داد:

اختصاص سبد کالا ويژه بازنشستگان کشوري

مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري گفت: سبد کالا به ارزش 120 هزار تومان براي بازنشستگان صندوق بازنشستگي کشوري اختصاص مي يابد. به گزارش مهر، ايراندخت عطاريان با بيان اينکه مقدمات اعطاي سبد کالاي مواد غذايي به بازنشستگان درحال انجام است گفت: پيش بيني مي شود تا پايان امسال، سبد کالاي يادشده در اختيار يک ميليون و 100 هزار بازنشسته صندوق بازنشستگي کشوري قرار گيرد.اين مقام مسئول صندوق بازنشستگي اين اقدام را در ادامه حمايتهاي دولت دهم از بازنشستگان عنوان کرد و افزود: تمام تلاش دولت و پيگيريهاي وزير رفاه و تامين اجتماعي آن است تا بازنشستگان کشوري به لحاظ امکانات رفاهي و وضعيت اقتصادي شرايط مطلوبي را داشته باشند.به گفته عطاريان، اختصاص سبد کالاي مواد غذايي در آستانه عيد نوروز هديه اي است که دولت براي بازنشستگان کشوري درنظر گرفته است.


 خبر 

رييس پليس گذرنامه ناجا:

تعويض گذرنامه شش روزه انجام مي‌شود

رييس پليس گذرنامه ناجا با اعلام اين كه داشتن اعتبار گذرنامه تنها شرط سفر به برخي از كشورها نيست، گفت: براي سفر به برخي از كشورها گذرنامه افراد بايد بيش از شش ماه اعتبار داشته باشد. سرهنگ صادقي در گفت‌وگو با ايسنا،‌ افزود: برخي از كشورها مانند عربستان، مالزي، عراق و... در صورتي كه گذرنامه‌ افراد كمتر از شش ماه اعتبار داشته باشد اجازه سفر به آنان را نمي‌دهند. وي با بيان اينكه تا زماني كه گذرنامه اعتبار داشته باشد از نظر پليس نيز معتبر است، ادامه داد: ميزان اعتبار گذرنامه از جمله شرط‌هايي است كه برخي از سفارتخانه‌ها براي دادن رواديد در نظر مي‌گيرند كه مدت اعتبار گذرنامه‌ها در كشورهاي مختلف متفاوت است. صادقي در عين حال تصريح كرد: در كشورهايي كه نيازي به رواديد نيست تا زماني كه گذرنامه داراي اعتبار باشد، افراد مي‌توانند بدون در نظر گرفتن زمان باقي مانده از اعتبار گذرنامه‌شان، به كشورهاي مورد نظر سفر كنند. وي افزود: شركت‌هاي مسافربري و هواپيمايي كه كارت پرواز به متقاضيان مي‌دهند، بايد اين موضوع را به مردم اعلام كنند تا افراد با مراجعه به سفارت‌خانه‌هاي موردنظر از زمان مورد نياز اعتبار گذرنامه خود مطلع شوند. رييس پليس گذرنامه ناجا خاطرنشان كرد: برخي از كشورها ممكن است ويزاي فرودگاهي به اتباع خارجي بدهند اما در برخي از موارد نيز در فرودگاه به دليل نداشتن مدت اعتبار لازم به فرد ويزا داده نشود و او را براي تعويض گذرنامه به كشور بازگردانده شود. به گفته صادقي، زمان تعويض گذرنامه 6 تا 7 روزه به طول مي‌انجامد و مدارك مورد نياز نيز همان مدارك صدور گذرنامه است.

معاون اجرايي سازمان ترافيك خبر داد:

فهرست خودروهاي معاف از دريافت آرم
طرح ترافيك سال90

معاون اجرايي سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران با اعلام اين كه براي آرم ترافيك سال 1390 تحت هيچ عنوان مراجعه حضوري نخواهيم داشت، گفت: تمامي مراحل انجام كار و پيگيري‌ها و هماهنگي‌هاي مورد نياز صرفاً با ثبت نام اينترنتي آرم ترافيك كه از طريق سايت شهرداري تهران به نشاني www.Tehran.ir قابل دسترسي است، امكان‌پذير خواهد بود. به گزارش ايسنا، مهندس وحيد نوروزي افزود: امكان ثبت نام آرم ترافيك از طريق سايت مذكور حداكثر تا پايان دي ماه ادامه خواهد داشت و تمام افراد واجد شرايط مي‌بايست در اين مدت ثبت ‌نام نمايند تا پس از بررسي درخواست‌هاي ايشان بر اساس شروط 16 گانه از پيش تعريف شده، اسامي افراد واجد شرايط در نيمه نخست بهمن‌ ماه اعلام ‌شود. وي با اشاره به كنترل مكانيزه محدوده طرح ترافيك از طريق دوربين و جريمه خودروهاي فاقد مجوز محدوده طرح ترافيك از طريق ثبت پلاك اين‌گونه خودروها، اظهار كرد: صرفاً آمبولانس‌هاي متعلق به اورژانس تهران، خودروهاي عمومي پلاك تاكسي، خودروهاي آتش‌نشاني، خودروهاي پلاك پليس و اتوبوس‌هاي اداري پلاك عمومي از اين قاعده مستثني بوده و از گرفتن مجوز طرح ترافيك معاف هستند. نوروزي با بيان اين كه شهروندان نبايد به هيچ عنوان قبل از تأييد تقاضاي خود از طريق سايت شهرداري تهران نسبت به واريز وجه اقدام كنند، تأكيد كرد: اگر واريز وجه قبل از تأييد انجام شود، اولاً شماره حساب سال آينده متفاوت با سال جاري و سال‌هاي گذشته خواهد بود و ثانياً استرداد وجه پرداخت شده تا قبل از شهريور ماه سال 1390 امكان‌پذير نخواهد بود.معاون اجرايي سازمان حمل و نقل و ترافيك در پايان خاطرنشان كرد: تا كنون 22 هزار نفر از طريق سايت مذكور ثبت‌ نام كرده‌اند كه با توجه به سوابق سال‌هاي گذشته انتظار مي‌رود هر قدر به زمان پايان ثبت‌ نام نزديك مي‌شويم تعداد متقاضيان افزايش پيدا كند.


 استاندارتهران:
 پرداخت سود سهام عدالت سال 86 كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي استان آغاز شد  

استاندار تهران گفت : وزارتخانه ها در تنظيم بودجه سال 1390 ، مصوبات و تعهدات هيات دولت در سفر سوم به استان تهران را لحاظ كنند . به گزارش ايسنا، مرتضي تمدن درجلسه شوراي برنامه ريزي وتوسعه استان تهران از ابلاغ پيشنهادات و مصوبات سفر سوم هيات دولت به وزارتخانه ها وادارات كل مرتبط در استان خبر داد و افزود : بسياري از مصوبات سفر سوم مربوط به طرحها و پروژه هاي سال 1390است كه بايد هم اكنون درنظام بودجه اي كشور لحاظ گردد . تمدن با ذكر اينكه در آستانه تنظيم بودجه سال آينده كشور قرار داشته و در آيند ه اي نزديك اين لايحه براي تصويب نهايي به مجلس شوراي اسلامي ارسال مي گردد ، گفت :مديران كل دستگاه‌هاي اجرايي استان بايد نسبت به گنجاندن بودجه پروژه هاي سال90 سفر سوم هيات دولت پيگيري جدي در وزارتخانه هاي مربوطه داشته باشند. استاندار تهران خاطر نشان كرد: ‌هفته آينده در جلسه فوق العاده شوراي برنامه ريزي و توسعه استان تهران با هدف پيگيري جدي مصوبات سفر سوم و نتايج سفرهاي اول و دوم هيات دولت به استان تهران را برگزار خواهيم كرد.

آغاز پرداخت سود سهام عدالت سال 86 استان تهران

استاندارتهران همچنين با اعلام آغاز پرداخت سود سهام عدالت سال 86 كاركنان دستگاههاي اجرايي استان تهران اظهار كرد : پرداخت سود عدالت آن دسته از كاركنان شاغل در دستگاههاي اجرايي استان تهران كه در سال 87 ثبت نام كرده و سهامدار قطعي محسوب شده اند پرداخت مي‌شود. وي گفت: ‌سود سهام عدالت به ازاي هر نفر 400هزار ريال است و به 365 هزار نفر از كاركنان تعلق مي‌گيرد. تمدن افزود : نمايندگان دستگاه‌هاي اجرايي جهت دريافت حواله سود سهام عدالت به دبيرخانه سهام عدالت استان تهران مراجعه كنند. سود سهام عدالت شاغلان و بازنشستگان آموزش و پرورش و بازنشستگان كشوري و لشگري قبلا پرداخت شده است.


 رييس راهور تهران خبر داد:
 ممنوعيت تردد موتورسيكلت‌هاي‌3چرخ  

رييس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ با اشاره به آغاز طرح تشديد برخورد با موتورسيكلت سواران متخلف در تهران گفت: از ابتداي اجراي اين طرح تا كنون بيش از 20 هزار دستگاه موتورسيكلت متخلف، توقيف، اعمال قانون و پيوست مدارك شده‌اند. سردار حسين رحيمي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اينكه يكي از موضوعات مهم و مطالبات عمومي مردم برخورد با موتورسيكلت‌سواران متخلف است افزود: متاسفانه بخش زيادي از مجروحان و مصدومان تصادفات رانندگي در تهران را موتورسواران تشكيل مي‌دهند به شكلي كه بيش از 49 درصد تصادفات جرحي و 23 درصد تصادفات فوتي تهران مربوط به موتورسواران است. وي تاكيد كرد: در دسته‌بندي بيشترين علل جرح و فوت موتورسيكلت‌سواران به ترتيب عبور از چراغ قرمز، عدم توجه به جلو، تغيير مسير ناگهاني و عبور در محل‌هاي ممنوعه ثبت شده است؛ لذا با توجه به حجم زياد تخلفات صورت گرفته از روز شنبه 18 دي ماه سال جاري طرح ويژه تشديد برخورد با موتورسيكلت‌سواران متخلف در تهران به مرحله اجرا درآمده است. رييس پليس راهور تهران افزود: موتورسواراني كه به اشكال مختلف با زير پا گذاشتن قانون اقدام به عبور از چراغ قرمز، محلهاي ممنوعه، حركت در خلاف جهت، تجاوز به گذرگاه عابر پياده، تردد از لابلاي نرده‌ها، عدم استفاده از كلاه ايمني و ... مي‌كنند به طور جدي برخورد شده و موتورسيكلت آنها توقيف مي‌شود. در اين طرح موتورسيكلت‌هاي فاقد پلاك و موتورسيكلت‌هايي كه مهلت تعويض پلاك ملي آنها به اتمام رسيده است نيز مورد برخورد قرار مي‌گيرند. رييس پليس راهور تهران با اشاره به اينكه موتورسيكلت‌هاي سه چرخ به هيچ عنوان اجازه تردد در تهران ندارند خاطرنشان كرد: متاسفانه طي سالهاي گذشته تعدادي از موتورسيكلت‌سواران اقدام به تغيير كاربري موتورسيكلت خود به عنوان وسيله باربري كردند كه در طرح جديد ضمن توقيف اين موتورسيكلت‌ها تا زمان تغيير وضعيت به حالت عادي اجازه تردد در تهران نخواهند داشت.


 ليالي خبر داد:
 اعزام 800 هزار ايراني به حج عمره 
  2.7 ميليون عمره گذار در نوبت اعزام

رئيس سازمان حج و زيارت از آغاز اعزام عمره مفرده از 16 بهمن ماه خبر داد و گفت: 800‌ هزار زاير ايراني در دور جديد به عمره مفرده مشرف مي شوند. به گزارش مهر، علي ليالي افزود: عمره ‌گزاران ايراني در قالب دوره 6 ‌ماهه تا قبل از ماه رمضان سال آينده اعزام شده که آخرين گروه از اين زايران دهه دوم رمضان از عربستان باز مي‌گردند.معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: دارندگان فيش عمره از بانک ملي مربوط به سالهاي 63، 76 و 82 تا پنجم فروردين 1386 که تاکنون به هر علتي مشرف نشده‌اند، دارندگان اسناد بعد از اين تاريخ چنانچه با مجوز دفاتر حج و زيارت استاني، صادر و ظهرنويسي شده باشد و دارندگان اولويتهاي يک تا 180 بانک ملت که در ثبت ‌نام عمومي سال 1387 شرکت کرده و کارت ثبت ‌نام داراي اعتبار در دست دارند، واجد شرايط تشرف به عمره در اين دوره هستند.رئيس سازمان حج و زيارت توضيح داد: افراد واجد شرايط در استانهاي اردبيل، آذربايجان غربي، خراسان شمالي و جنوبي، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوين، قم، کاشان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، مرکزي، هرمزگان، همدان و يزد، از روز چهارشنبه 22 دي ماه مي‌توانند با مراجعه به هر يک از دفاتر خدمات زيارتي تحت پوشش سازمان حج و زيارت، گروه و تاريخ پرواز مورد نظر خود براي تشرف به عمره را انتخاب کنند.به گفته ليالي، ثبت نام متقاضيان واجد شرايط در تهران و کرج از روز جمعه 24 دي ماه آغاز مي‌شود و در نهايت ثبت‌نام از افراد داراي اولويت تشرف از روز يکشنبه 26 ديماه در بقيه استانها انجام مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته