جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/10/21 - روزنامه سراسري صبح ايران ( سه شنبه) نسخه شماره 3786


خبر

با بيان ادامه ثبت نام آزمون دکتري تا 22 دي ؛
تاريخ انتشار نتايج آزمون کارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد


آخرين مهلت ثبت‌نام آزمون فراگير كارشناسي پيام نور اعلام شد


جدول رشته ها ومواد امتحاني آزمون نيمه متمرکز دوره هاي دکتري سال 1390 گروه آزمايشي تربيت بدني
PDF صفحه 9 در سايت قابل دريافت است

جدول رشته ها ومواد امتحاني آزمون نيمه متمرکز دوره هاي دکتري سال 1390 گروه آزمايش علوم پزشکي
PDF صفحه 9 در سايت قابل دريافت است

 خبر 

معاون دانشگاه خبر داد:

نحوه پذيرش نهايي دکتري در دانشگاه الزهرا اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشي دانشگاه الزهرا گفت: شيوه پذيرش نهايي داوطلبان دکتري در دانشگاه الزهرا تنها از طريق مصاحبه خواهد بود. به گزارش مهر، يدالله اردوخاني در پاسخ به سئوال مهر در ارتباط با شيوه پذيرش نهايي داوطلبان آزمون دکتري سال 90 گفت: با آنکه در اين پذيرش تنها به گرفتن مصاحبه از داوطلبان بسنده مي کنيم، اما کارشناسان در شوراي تحصيلات تکميلي مشغول برگزاري جلساتي در اين باره هستند و نتايج را تا پيش از کنکور سازمان سنجش اعلام مي کنيم.وي همچنين در ارتباط با افزايش رشته هاي تحصيلات تکميلي اظهار داشت: به زودي در مقطع دکتري 5 رشته زبان و ادبيات عرب، زبان شناسي، برنامه ريزي و مديريت آموزشي، فلسفه تعليم و تربيت و مشاوره همچنين در بخش کارشناسي ارشد 4 رشته مديريت ورزش، مهندسي سيستم هاي انرژي، IT و حسابرسي راه اندازي مي شود.معاون آموزشي دانشگاه الزهرا با بيان اينکه نيمي از دانشجويان ورودي دانشگاه الزهرا در کارشناسي ارشد پذيرفته مي شوند، تاکيد کرد: تعداد زيادي از اين دانشجويان در دانشگاه الزهرا براي ادامه تحصيلات پذيرفته نمي شوند و در ساير دانشگاه ها پذيرش مي شوند.

سلطانخواه خبر داد:

حمايت بنياد ملي نخبگان از گروههاي جديد

در علوم پزشکي

گروه آزمون وسنجش : معاون علمي و فناوري رئيس جمهور با اشاره به حمايت هاي مادي و معنوي از برگزيدگان جشنواره تحقيقاتي علوم پزشکي رازي از بررسي گروه هاي جديد در علوم پزشکي براي بهره مندي از حمايت هاي بنياد ملي نخبگان خبر داد. به گزارش مهر، دکتر نسرين سلطانخواه امروز دوشنبه در شانزدهمين جشنواره تحقيقاتي علوم پزشکي رازي در محل مرکز همايش هاي بين المللي صدا و سيما افزود: 50 نفر اول گروه علوم تجربي در حال حاضر از حمايت هاي بنياد برخوردار هستند و حمايت از برگزيدگان آزمون جامع علوم پايه و المپيادهاي دانشجويي علوم پزشکي نيز در دست بررسي است.وي يادآور شد: 96 درصد بودجه بنياد ملي نخبگان صرف هزينه هاي ارائه خدمات به نخبگان مي شود و خوشبختانه دولت نيز حمايت هاي لازم را داشته است.رئيس بنياد ملي نخبگان با اشاره به دستاوردهاي متعددي که جامعه پزشکي در سالهاي اخير به آن دست يافته است، گفت: تکنيک هاي جديد درماني، پيوند اعضا، طراحي و ساخت تجهيزات جديد و توليد داروها در سالهاي اخير رشد چشمگيري داشته اند.وي جشنواره رازي را بستري براي حمايت هاي مادي و معنوي بنياد ملي نخبگان برشمرد و گفت: تاکنون 165 نفر از برگزيدگان رازي از اعتبار پژوهش و نوآوري، 29 نفر از جوايز پژوهشگران دانشجو و 32 نفر از اعتبار ويژه استادياران جوان بهره مند شده اند.معاون علمي و فناوري رئيس جمهور گفت: براي تنوع بخشي در حمايت هاي مادي و معنوي بنياد ملي نخبگان از برگزيدگان جشنواره رازي، نشست هاي متعددي با نخبگان علوم پزشکي برگزار شده است و تلاش کرده ايم حمايت هاي بنياد هدفمند صورت گيرد.وي به استفاده از حداکثر ظرفيت دستگاههاي اجرايي و امکان فعاليت مشمولان نيروهاي مسلح در بخشهاي تحقيقاتي به عنوان امکانات محققان اشاره کرد و گفت: تعاوني هاي دانش بنيان نيز شکل گرفته اند و زمينه مناسبي براي حرکت نخبگان در اين بخش هستند.رئيس بنياد ملي نخبگان گفت: دانش پزشکي از قابليت بالايي براي تبديل دانش به ثروت برخوردار است و طرح هايي از جمله توليد داروهاي وارداتي، استفاده از روشهاي درماني با سلول هاي بنيادي، توليد داروهاي نوترکيب، ساخت تجهيزات پزشکي و ساخت واکسن آنفلوآنزا فعاليت هايي هستند که وزارت بهداشت در صدد اجرايي کردن آنها است.سلطانخواه افزود: وزارت بهداشت مي تواند خدمت رساني و گردشگري پزشکي را در منطقه توسعه دهد.

دبير شوراي آموزش پزشكي وزارت بهداشت:

قبولي در آزمون‌هاي علوم پايه و پيش‌كارورزي منوط به كسب50 درصد نمره آزمون است

گروه آزمون وسنجش : دبير شوراي آموزش پزشكي و تخصصي وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي از كسب حداقل50 درصد نمره در آزمون‌هاي جامع علوم پايه و پيش كارورزي توسط دانشجويان خبر داد. دكتر سيد امير محسن ضيايي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به نشست اخير شوراي عالي برنامه ريزي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، گفت: بر اساس مصوبات اين نشست شرط قبولي در آزمون‌هاي شهريور90 به بعد جامع علوم پايه پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و پيش كارورزي كسب حداقل 50 درصد نمره آزمون است. وي با تاكيد بر اينكه در جهت ارتقاء سطح كيفي آموزش پزشكي اين مورد تصويب شده است، اظهاركرد: از آنجايي كه آموزش پزشكي بايد معتبر باشد و دانشجويان با كسب نمرات مختلف و پايين اين مرحله را نگذرانند، كسب حداقل50 درصد نمره در آزمون‌هاي علوم پايه و پيش كارورزي لازمه قبولي است. ضيايي در خاتمه خاطرنشان كرد: مطمئنا با اجراي اين مصوبه سطح آموزش علوم پزشكي ارتقاء مي‌يابد و ما بر اين اصل معتقديم كه دانشجوي با سطح علمي پايين نبايد به عرصه پزشكي راه يابد.

جزييات آزمون فراگيرکارشناسي ارشد
پيام نوراعلام شد

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اعلام شرايط نحوه ثبت‌نام در آزمون دوره‌هاي فراگيركارشناسي ارشد سال1390 دانشگاه پيام نور، گفت : ثبت‌نام داوطلبان آزمون اين دوره از روز يكشنبه 26 دي ماه آغاز مي‌شود. دكترحسين توكلي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به ثبت‌نام اينترنتي آزمون از يكشنبه 26 دي تا دوم بهمن ماه ازطريق سايت سازمان سنجش به نشانيwww.sanjesh.org ، اظهاركرد: داوطلبان بايد با مراجعه به باجه‌هاي پستي نسبت به خريد كارت اعتباري داراي شماره پرونده، نام كاربر و رمز عبور به منظور ورود به سيستم نرم‌افزاري ثبت‌نام اينترنتي به مبلغ 50 هزار تومان و دريافت يك جلد دفترچه راهنماي ثبت‌نام كنند. وي با اشاره به برگزاري آزمون فراگير كارشناسي ارشد دانشگاه پيام‌نور در30 ارديبهشت ماه90، تصريح كرد: هر داوطلب واجد شرايط مي‌تواند تنها يك رشته تحصيلي را حداكثر در پنج مركز انتخاب كنند و پس از ثبت‌نام و انتخاب واحد در دوره دانش پذيري براي 8 تا 10 واحد درسي اعلام شده حسب مورد براي هر رشته تحصيلي در آزمون پايان نيمسال دانش پذيري شركت كنند.

تاثير20 درصدي ميانگين معدل كارشناسي در پذيرش نهايي

توكلي با اشاره به نحوه گزينش دانشجو در دوره‌هاي فراگير و تبديل وضعيت، گفت: نمره نهايي براي قبولي بر اساس تاثير80 درصدي ميانگين دروس حاصل از آزمون و تاثير20 درصدي ميانگين معدل مدرك كارشناسي است. وي با تاكيد بر اينكه براي پاسخ‌هاي غلط نمره منفي لحاظ نمي‌شود، اظهاركرد: متقاضيان در پرداخت وجه ثبت‌نام دقت كنند، چرا كه وجوه واريزي به هيچ‌عنوان قابل استرداد نيست. معاون سازمان سنجش افزود: ما به التفاوت شهريه دوره دانش پذيري متقاضياني كه موفق به ورود به دانشگاه شوند در اولين نيم سال دانشجويي به ميزان 50 درصد شهريه ثابت و متغير سال ورود متناسب با تعداد واحد انتخابي دوره دانش پذيري اخذ مي‌شود.

معاون دانشجويي وزير علوم :

نحوه تعيين شهريه متقاضيان انتقال

به دانشگاههاي داخل تشريح شد

گروه آزمون وسنجش : معاون دانشجويي وزير علوم، تحقيقات و فناوري از تغيير نحوه تعيين شهريه دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در دانشگاه‌هاي خارج که متقاضي انتقال به دانشگاه‌هاي داخل کشور هستند خبر داد. محمود ملاباشي در گفتگو با مهر در حاليکه بيش از 2 هفته از عملياتي شدن آئين نامه انتقال به داخل دانشجويان ايراني خارج کشور مي‌گذرد درباره وضعيت شهريه اين دانشجويان پس از انتقال به دانشگاه‌هاي داخل گفت: پيش از اين شهريه اين دانشجويان در صورت انتقال به يک دانشگاه داخل کشور، توسط هيئت امناء دانشگاه تعيين مي شد.معاون دانشجويي وزير علوم، تحقيقات و فناوري افزود: از آنجا که هيئت امناء دانشگاه‌هاي مختلف تصميمات متفاوتي اخذ مي‌کردند دانشجو نيز بعضاً با يک محاسبه اقتصادي مشاهده مي‌کرد که به صرفه است در خارج کشور بماند.وي از تغيير نحوه تعيين شهريه متقاضيان انتقال به دانشگاه‌هاي داخل خبر داد و گفت: تسهيلات شهريه اين متقاضيان براي مقاطع کارداني، ليسانس و فوق ليسانس در نظر گرفته شده است. اين تسهيلات به اين ترتيب است که ديگر اختيار تعيين شهريه دانشجويان ايراني خارج کشور که متقاضي انتقال به دانشگاه‌هاي داخل هستند از دست هيئت امناء دانشگاه‌ها خارج و الان شهريه جدولي شده است.معاون دانشجويي وزير علوم، تحقيقات و فناوري افزود: بر اساس جدول طراحي شده، شهريه دانشجويان ايراني خارج کشور که متقاضي انتقال به دانشگاه‌هاي داخل هستند، پس از آنکه در دانشگاه‌هاي داخل مشغول به تحصيل شدند تقريبا معادل شهريه دوره شبانه است.وي از نظر صرفه اقتصادي شهريه دانشجويان متقاضي انتقال به دانشگاه‌هاي داخل خاطرنشان کرد: اگر اين دانشجويان نرخ شهريه‌ها را از نظر اقتصادي بررسي کنند، اين شهريه‌ها برايشان با صرفه‌تر از خارج ماندن است.ملاباشي يادآوري کرد: تسهيلات شهريه متقاضيان انتقال به دانشگاه‌هاي داخل به جز مقطع دکتري، براي مقاطع کارداني، ليسانس و فوق ليسانس تعيين شده است

رئيس دانشگاه الزهرا خبر داد:

رشته زبان شناسي ناشنوايي براي نخستين بار
در كشور ايجاد مي‌شود

گروه آزمون وسنجش : رييس دانشگاه الزهرا(س) در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر راهنمايي و مشاوره گرفتن از دانشگاه براي تاسيس دانشگاه‌هاي تك جنسيتي، گفت: براي تاسيس دانشگاه حضرت معصومه (س) از راهنمايي‌هاي مسئولين دانشگاه استفاده شد. به گزارش ايسنا، دكتر محبوبه مباشري در نشست مطبوعاتي خود دانشگاه الزهرا را تنها دانشگاه جامع تك جنسيتي دانست و عنوان كرد: دانشگاه تك جنسيتي ديگري نيز وجود دارند منتهي اين دانشگاه‌ها جامع نيستند. وي با اشاره به تحصيل10 هزار دانشجو در سه مقطع تحصيلي در 112 گرايش در دانشگاه، گفت: در دانشگاه هشت دانشكده در حال فعاليت هستند كه برخي از رشته‌هاي آن مانند رشته طراحي لباس، در ايران حرف اول را مي‌زند.


 با بيان ادامه ثبت نام آزمون دکتري تا 22 دي ؛
 تاريخ انتشار نتايج آزمون کارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش
: معاون اجرايي مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در گفتگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به ادامه ثبت نام آزمون دکتري تا 22 دي ماه اظهار داشت : اين آزمون طي روزهاي 28 و 29 بهمن ماه سال جاري برگزار خواهد شد. ‏مهرادفر از اعلام نتايج آزمون كارشناسي ناپيوسته در هفته آخر دي ماه خبر داد و گفت: اين آزمون 12 آذر ماه با شركت 275 هزار داوطلب در 102 رشته برگزار شد. ‏


 آخرين مهلت ثبت‌نام آزمون فراگير كارشناسي پيام نور اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام آزمون فراگير كارشناسي دانشگاه پيام نور تا آخر امروز ، گفت: تا كنون بيش از 17 هزار و 500 داوطلب در اين دوره ثبت‌نام كرده‌اند. دكتر حسين توكلي در گفت‌وگو با ايسنا، با تاكيد بر اينكه داوطلبان بايد درفرصت باقي مانده نسبت به انجام ثبت‌نام اقدام كنند، خاطرنشان كرد: داوطلبان نبايد ثبت‌نام را به آخرين ساعات مهلت ثبت‌نام به تاخير بياندازند چون ممكن است با مشكل شلوغي سايت روبرو شوند. وي با اشاره به مهلت اينترنتي ثبت‌نام آزمون فراگير كارشناسي دانشگاه پيام نور تا آخر امروز21 دي ماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشانيwww.sanjesh.org، اظهاركرد: داوطلبان آزمون فراگير كارشناسي پيام نور مي‌توانند در يك رشته و حداكثر در 15 مركز مجري از استان محل سكونت و يا اشتغال ثبت‌نام كنند. توكلي گفت: داوطلبان مي‌توانند بر اساس اطلاعيه سازمان سنجش در صورت واجد شرايط بودن به اداره‌هاي پست مراجعه و پس از پرداخت وجه ثبت نام يك جلد دفترچه راهنماي آزمون و كارت اعتباري ثبت نام را دريافت كنند. معاون سازمان سنجش در خاتمه با بيان اينكه معدل كتبي ديپلم دارندگان ديپلم نظام جديد رشته‌هاي تحصيلي رياضي فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي سال‌هاي 1384 به بعد، به عنوان سابقه تحصيلي، 25 درصد در گزينش نهايي تاثير دارد، تصريح كرد: براي اعمال تأثير سوابق تحصيلي، معدل كتبي ديپلم كه داوطلبان در فرم ثبت‌نامي درج مي‌كنند، ملاك است و از آنجا كه اين مدارك در زمان ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان، توسط مراكز پذيرنده كنترل مي‌شود، چنانچه مغايرتي در اين زمينه وجود داشته باشد، مسئوليت آن متوجه داوطلب خواهد بود.


 جدول رشته ها ومواد امتحاني آزمون نيمه متمرکز دوره هاي دکتري سال 1390 گروه آزمايشي تربيت بدني 
 PDF صفحه 9 در سايت قابل دريافت است


 جدول رشته ها ومواد امتحاني آزمون نيمه متمرکز دوره هاي دکتري سال 1390 گروه آزمايش علوم پزشکي 
 PDF صفحه 9 در سايت قابل دريافت است


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته