جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/10/21 - روزنامه سراسري صبح ايران ( سه شنبه) نسخه شماره 3786


خبر

جزئيات جديد حادثه هوايي
ادامه بررسيها براي شناسايي جعبه هاي سياه

استاندار تهران:
هدفمندي يارانه‌ها باعث كاهش رانت‌خواري، قانون‌گريزي و سوءاستفاده از بيت‌المال مي‌شود

مدير كل هشدار و پيش‌بيني سازمان هواشناسي :
بارش باران و برف تا اواخر هفته در تهران ادامه دارد


 خبر 

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي

66 هزار خودرو داراي لامپ زنون جريمه شدند

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي گفت: ماموران پليس راهنمايي تاكنون بيش از 66 هزار خودرو داراي لامپ زنون را جريمه كردند. به گزارش فارس، سردار اسكندر مومني در نشست خبري با خبرنگاران گفت: با اجراي طرح هدفمندي‌ يارانه‌ها در حوزه ترافيك شاهد كاهش10 درصدي حجم ترافيك در جاده‌هاي درون شهري و برون شهري هستيم. اين ميزان در آينده بيشتر مي‌شود. وي اظهار داشت: پليس راهنمايي و رانندگي براي اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها هزار تيم پليس راهنمايي ساماندهي و بر سيستم حمل و نقل عمومي نظارت دارند و خوشبختانه تاكنون كمترين مشكلات را پيش رو داشتيم. سردار مومني افزود: در شهر تهران نيز 140 تيم گشتي بر تاكسي‌ها نظارت دارند و تا به حال تعدادي خودرو جريمه و تعدادي توقيف شده‌اند هر چند تخلفات در اين زمينه بسيار اندك است. رئيس پليس راهنمايي و رانندگي گفت از اواخر سال براي شماره‌گذاري مدل‌هاي سال بعد در ماهايي پايان سال مجوزها را صادر مي‌كنيم و خودروهايي كه استانداردها و تجهيزات لازم را نداشته باشند بويژه نصب ترمز اي‌بي‌اس از صدور اين مجوز نقش دارد. وي ادامه داد: خودروسازيي كه توانستند تجيهزات ايمني و استاندارها را رعايت كنند حق پيش‌فروش براي سال آينده ندارند.

2300 خودرو داراي لامپ زنون توقيف شدند

سردار مومني خاطر نشان كرد: بعد از اعلام ممنوعيت استفاده از لامپ زنون غير استاندارد تا اين لحظه 66 هزار خودرو جريمه شدند. رييس پليس راهنمايي و راهنمايي گفت: 2300 خورد داراي لامپ زنون غير ا ستاندارد را توفيف شد. وي اظهار داشت: استفاده از اين لامپ‌ها موجب نابينايي موقت رانندگان شده و خطرات جاني در پي دارد و لازم است رانندگان نسبت به تعويض اين لامپ‌ها اقدام كنند زيرا پليس با متخلفات با شدت برخورد مي‌كند.

براي دريافت يارانه نقدي

ثبت‌نام شدگان جديد هنوز نمي‌توانند شماره حساب اعلام كنند

اطلاعات ثبت نام‌ شدگان جديد در سامانه اطلاعات اقتصادي خانوار براي دريافت يارانه نقدي هنوز به وزارت رفاه و تامين اجتماعي اعلام نشده‌ است.به گزارش ايسنا، بر اساس آنچه در سامانه رفاهي منتشر شده، اطلاعات ثبت نام شدگان جديد هنوز به اين سامانه اعلام نشده و اين افراد بايد منتظر اعلام عمومي باشند.در واقع كساني كه در دوره 45 روزه اول آذر ماه تا نيمه دي ماه در سامانه اطلاعات اقتصادي خانوار مركز آمار ايران ثبت نام كرده‌اند، هنوز نمي‌توانند نسبت به اعلام شماره حساب خود براي دريافت يارانه نقدي اقدام كنند و براي اين كار بايد منتظر اعلام وزارت رفاه باشند.كار ثبت نام از متقاضيان دريافت يارانه نقدي توسط مركز آمار ايران و دريافت شماره حساب توسط وزارت رفاه انجام مي‌شود.همچنين كساني كه متقاضي دريافت يارانه نقدي هستند، اما تاکنون نسبت ‌به ثبت نام در سامانه مركز آمار ايران اقدام نکرده‌اند، لازم است تا شروع مرحله چهارم که زمان آن متعاقباً اعلام خواهد شد، منتظر بمانند.

رئيس هيئت مديره صندوق تأمين اجتماعي :

كارت هوشمند درمان از اولويت‌هاي صندوق
تأمين اجتماعي است

خبرگزاري فارس: رئيس هيئت مديره صندوق تأمين اجتماعي با بيان اينكه كارت هوشمند درمان در حال بررسي است، گفت: كارت هوشمند درمان از اولويت‌هاي صندوق تأمين اجتماعي است.بهروز براتي در گفت‌وگو با فارس در خصوص ارائه كارت هوشمند درمان به بيمه شدگان صندوق تأمين اجتماعي اظهار داشت: مطالعه مقدماتي در مورد كارت هوشمند درمان در استان مركزي انجام شده و اكنون در حال بررسي نتايج آن هستيم. وي در ادامه بيان كرد: براي اينكه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي موازي كاري نشود، كارت بيمه سلامت بايد با هماهمگي اين وزارتخانه به بهره‌برداري برسد. رئيس هيئت مديره صندوق تأمين اجتماعي به پيشنهادات متفاوتي كه در مورد ارائه كارت هوشمند درمان مطرح مي‌شود، اشاره كرد و گفت: يكي از پيشنهادات اين است كه كارت در قالب كارت ملي هوشمند ارائه شود ولي در حال حاضر با توجه به اينكه 30 ميليون نفر تحت پوشش تأمين اجتماعي هستند هنوز گزينه برتر مشخص نشده است. براتي با بيان اينكه همكاري با سازمان ثبت احوال و وزارت بهداشت براي ارائه كارت هوشمند موجب كاهش هزينه‌هاي صندوق مي‌شود، اضافه كرد: به دنبال اين هستيم كه كارت درمان در قالب كارت ملي هوشمند ارائه شود. وي با اشاره به اينكه صندوق تأمين اجتماعي 46 هزار مركز طرف قرار داد دارد، تصريح كرد: بايد زير ساخت‌ها براي كارت هوشمند درمان مهيا باشد. رئيس هيئت مديره صندوق تأمين اجتماعي، زمان مشخصي را براي بهره‌برداري از كارت هوشمند درمان مشخص نكرد و گفت: از اولويت‌هاي صندوق تأمين اجتماعي ارائه كارت هوشمند درمان است.

محمدي:

اجاره بهاي موقوفات به روز مي‌شود

نماينده ولي فقيه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه کشور با اشاره به اينکه از اولويتهاي اين سازمان به‌روزرساني مال‌الاجاره‌هاست، گفت: احکام وقف بايد در متون آموزشي و درسي مطرح شوند تا زمينه احياي وقف فراهم شود . به گزارش مهر، حجت الاسلام علي محمدي اظهار داشت: اجاره موقوفات در کشور بسيار ناچيز و متعلق به 30 تا 50 سال پيش بوده که اين ظلمي در حق وقف، واقفان و نيات آنهاست.وي افزود: در قالب برنامه به‌روزرساني درصدد هستيم نرخ عادلانه‌اي بر اساس فتواي علما و رهبر معظم انقلاب تعيين و از مستأجران موقوفات گرفته شود.سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه کشور گفت: برنامه سال آينده سازمان اوقاف و امور خيريه بر اساس نيت‌ محوري تنظيم مي‌شود و نقطه الزامي نسبت به وقف، اجراي نيات واقفان است .سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه کشور اضافه کرد: اين طرح در 19 استان کشور اجرا و تا کنون بيش از 700 نوع نيات واقفان شناسايي شده است.محمدي در بخش ديگري از سخنان خود تأکيد کرد: يکي از راههاي تحقق‌بخشي به عدالت قانون وقف است که فاصله طبقاتي را کم مي‌کند، اقتصاد ما بايد بر پايه و مدل وقف باشد.وي گفت: احکام وقف بايد در متون آموزشي و درسي مطرح شوند تا موقوفات احيا شود چرا که احياي آن برکات اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي دارد.


 جزئيات جديد حادثه هوايي
  ادامه بررسيها براي شناسايي جعبه هاي سياه 

اولين سقوط هواپيما سال جاري در ساعت 19:45 يكشنبه 19 دي‌ماه در حوالي شهر اروميه رخ داد تا باز هم سايه مرگ در آسمان هواپيمايي ايران سنگيني كند و مرگ 77 تن و زخمي‌شدن 27 تن از مسافران را رقم بزند.به گزارش ايسنا ، گزارش‌هاي اوليه حاكي از سقوط يك فروند هواپيماي مسافربري در حوالي اروميه با 105 نفر خدمه و مسافر بود كه عصر روز يكشنبه با يك ساعت تاخير تهران را به مقصد اروميه ترك كرد اما به دليل مه شديد و بدي آب و هوا در نزديكي اروميه در دشت نزديك به «كليسا كندي» سقوط كرد.بررسي‌ها نشان داد كه اين هواپيماي بوئينگ 727 به شماره پرواز 277 متعلق به شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) است كه قصد داشت در فرودگاه اروميه فرود بيايد اما از اين امر انصراف داد كه حين انصراف از نشستن در فرودگاه اروميه ارتباطش با برج مراقبت اين فرودگاه قطع شد.در اولين اظهارنظرها يك منبع آگاه موفق نشدن خلبان به نشستن در فرودگاه اروميه و شرايط نامساعد جوي، بارش باران و ديد كم (زير هزار متر) را علت وقوع اين حادثه عنوان كرد.همچنين عباسي مصيبي - مديركل روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري نيز از تشكيل ستاد مديريت بحران استان آذربايجان غربي خبرداد و گفت: كميسيون بررسي سوانح سازمان هواپيمايي كشوري به محل اين حادثه اعزام شده و گروه امداد و نجات در حال رسيدگي به وضعيت مسافران اين پرواز هستند. ‌شاهرخ نوش‌آبادي، مديركل روابط عمومي شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) به ايسنا اظهار كرد: هواپيماي بويينگ 727 اين شركت هنگام فرود در پنج مايلي فرودگاه اروميه به‌دليل شرايط نامساعد جوي و ديد كم دچار سانحه شده است.همچنين حميد بهبهاني وزير راه و ترابري نيز در اولين اظهارنظر خود نسبت به اين حادثه با بيان اينكه بر اساس اطلاعات اوليه، 94 مسافر و 11 خدمه در پرواز سانحه ديده اروميه بوده‌اند، گفت: الحمدالله تلفات در اين سانحه كم است.بهبهاني شامگاه روز يكشنبه از تهران به تبريز پرواز كرد و همراه استاندار آذربايجان شرقي از محل سانحه بازديد كرد و گفت: با توجه به اينكه هيچ‌گونه آتش‌سوزي براي اين هواپيما رخ نداده، تلفات در اين حادثه كم است.وي افزود: براي مشخص شدن علت اين حادثه منتظر هستيم جعبه سياه هواپيما مورد بررسي كميسيون بررسي سوانح سازمان هواپيمايي كشوري قرار گيرد.


 استاندار تهران:
 هدفمندي يارانه‌ها باعث كاهش رانت‌خواري، قانون‌گريزي و سوءاستفاده از بيت‌المال مي‌شود 

استاندار تهران گفت: با توجه به اينكه اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها باعث كاهش شديد رانت خواري، قانون گريزي و سوءاستفاده از امكانات بيت المال خواهد شد، انتظار مي رود در آينده شاهد كاهش حجم مراجعات به دادگاهها و مجتمع هاي حل اختلاف باشيم.به گزارش ايسنا، مرتضي تمدن در جريان بازديد از مجتمع حل اختلاف 12 و 13 استان تهران با اشاره به اجراي قانون هدفمندسازي يارانه ها تصريح كرد: با اجراي اين قانون بسياري از ناهنجاري‌هاي اقتصادي – فرهنگي و حتي اجتماعي كاهش خواهد يافت.وي گفت: با اجراي اين قانون همچنين در حوزه‌هاي مختلف به خصوص ادارات و خدمات دولتي شاهد شتاب و سرعت گسترده خواهيم بود.استاندار تهران در خاتمه كار اعضاي شوراي حل اختلاف را كاري با روحيه جهادي و بسيجي خواند و گفت: شما عزيزان با كمترين چشمداشت، بيشترين بازده و خدمات را داريد و در واقع با كار خود فشار بر دستگاه قضايي را كاهش داده ايد.


 مدير كل هشدار و پيش‌بيني سازمان هواشناسي :
 بارش باران و برف تا اواخر هفته در تهران ادامه دارد 

مدير كل هشدار و پيش‌بيني سازمان هواشناسي اعلام کرد تا چهارشنبه بارش باران و برف در تهران ادامه خواهد داشت. پرويز رضازاده در گفت‌‌وگو با فارس درباره وضعيت بارش باران و برف در تهران گفت:بارش باران و برف در تهران شدت يافته است و اين بارش تا امروز ادامه خواهد داشت. مدير كل هشدار و پيش‌بيني سازمان هواشناسي با بيان اين‌كه طي 12 ساعت گذشته بارش باران و برف در تهران به اوج خود رسيده است، اظهار داشت:بارش باران و برف در تهران تا امروز ادامه دارد اما از شدت كمتري برخوردار خواهد بود. وي با اشاره به اين‌كه بارش باران تا امروز در تهران قطع نمي‌شود، افزود: تا فردا شب نيز اين بارش ادامه دارد اما شدت آن كمتر خواهد بود. رضازاده بيان كرد: در مناطق شمال پايتخت بارش به صورت برف بوده و در مناطق جنوب شهر به صورت باران بوده است. وي گفت: از روز پنجشنبه آسمان صاف خواهد شد اما كاهش دماي هوا را در روز پنجشنبه تا جمعه خواهيم داشت.مدير كل هشدار و پيش‌بيني سازمان هواشناسي تصريح كرد: بارش برف عمدتاً در نوار غربي كشور تمام شده است و تنها در شمال غرب به صورت جزئي ملاحظه مي‌شود. رضازاده بيان كرد: در مناطق جنوبي بارش باران و برف را در استان هايي مانند كهگيليويه و يوير احمد، كرمان، و به صورت پراكنده در استان‌هاي سمنان،اصفهان و مركزي شاهد خواهيم بود. وي خاطرنشان كرد: در استان سيستان و بلوچستان نيز بارش باران نخواهيم داشت در صورتي كه اين اتفاق بيافتد بسيار جزئي خواهد بود. رضازاده گفت: در استان‌هاي ساحلي درياي خزر،اردبيل، گلستان، مازندران، گيلان و خراسان شمالي و خراسان رضوي بارش‌هاي خوبي را خواهيم داشت و اوج باران در گلستان وگيلان و مازندران خواهد بود و تا امروز اين بارش ادامه دارد.وي ادامه داد:‌ از امروز تنها در سواحل و استان‌هاي خراسان شمالي و خراسان رضوي شاهد بارش خواهيم بود و ساير مناطق بدون بارش خواهد بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته