جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران ( پنجشنبه) نسخه شماره 3788


خبر

رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد:
آغاز ثبت‌نام كارشناسي ارشد در هفته اول بهمن و تمديد ثبت‌نام دكتري

با اعلام ظرفيت پذيرش ؛
تاريخ انتشار نتايج آزمونهاي علمي کاربردي اعلام شد

معاون فني و آماري سازمان سنجش :
زمان برگزاري آزمون پذيرش دانشجوي ارشد مجازي اعلام شد


جدول رشته ها ومواد امتحاني آزمون نيمه متمرکز دوره هاي دکتري سال90 گروه آزمايشي هنر
PDF صفحه 9 در سايت قابل دريافت است

 خبر 

معاون آموزشي دانشگاه تهران :

برگزاري کنکورارشد مجازي جداگانه دردانشگاه تهران

گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشي دانشگاه تهران گفت : دانشگاه تهران با مجوز وزارت علوم اقدام به جذب دانشجو درمقطع کارشناسي ارشد دوره هاي آموزش الکترونيکي (مجازي) براي نيمسال دوم 90-89 مي کند. سيد مهدي قمصري در گفتگو با مهر با اشاره به برگزاري آزمون مجازي آموزشهاي الکترونيکي (مجازي) در مقطع کارشناسي ارشد در دانشگاه تهران گفت: در راستاي توسعه و تقويت فضاي مجازي، دانشگاه تهران در تعدادي از رشته هاي مقطع کارشناسي ارشد آموزشهاي الکترونيکي (مجازي) سال تحصيلي 90-89 (نيمسال دوم) آزمون به عمل مي آورد.وي در پاسخ به اين پرسش که آيا برگزاري اين آزمون توسط دانشگاه با برگزاري آزمون سراسري توسط سازمان سنجش که از امسال براي رشته هاي مجازي مقطع کارشناسي ارشد برگزار مي شود مغايرت ندارد افزود: با آنکه سازمان سنجش آزمونهاي مجازي را سراسري برگزار مي کند اما بر اساس مجوزي که دانشگاه تهران از وزارت علوم براي جذب دانشجو در نيمسال دوم کسب کرده است اين آزمون بار ديگر به صورت جداگانه در دانشگاه تهران برگزار مي شود.معاون آموزشي دانشگاه تهران با بيان اينکه دانشگاه تهران از سال آينده به شيوه سازمان سنجش عمل مي کند در ارتباط با علت اين امر اظهار داشت: دانشگاه تهران از سال 88 در اين زمينه دانشجو نگرفت چون احتياج به بازنگري دروني در ارزيابي از دوره هاي مجازي و ساماندهي در تدوين ضوابط و
آيين نامه هاي داخلي داشت.معاون آموزشي دانشگاه تهران با اعلام اينکه در اين زمينه توانستيم بسترها را مهيا و با کيفيت تر کنيم گفت: در اين مدت دچار يک فاصله دوساله شديم و دانشجو نگرفتيم تا زمينه ها را قدري مهياتر و با کيفيت تر کنيم، در همين راستا نياز به تغيير در ساختار دانشگاه احساس مي شد.

قمصري با اعلام اينکه زمان برگزاري اين آزمون هفته آينده مشخص
مي شود خاطرنشان کرد: برخي امکانات که در اين زمينه وجود داشت بلا استفاده مانده بود که با اين اقدامات و مجوز وزارت علوم که 6 دي ماه جاري صادر شد در تعدادي از رشته هاي کارشناسي ارشد دوره هاي آموزش الکترونيکي (مجازي) دانشجو جذب مي کنيم.به گزارش مهر، ابوالفضل حسني - مدير کل دفتر گسترش آموزش عالي پيش از اين درباره برگزاري آزمون متمرکز براي رشته هاي مجازي دوره کارشناسي ارشد گفت: با توجه به اينکه در سالهاي گذشته هر دانشگاه بر اساس شرايط خود اقدام به گرفتن آزمون و پذيرش دانشجو در رشته هاي مجازي مي کرد و از اين طريق ناهماهنگي هايي به وجود مي آمد از سال جاري تصميم گرفتيم همزمان با کنکور سراسري کارشناسي ارشد، آزموني را به صورت سراسري براي رشته هاي مجازي دانشگاهها برگزار کنيم.

قائم مقام معاونت آموزشي وزارت بهداشت:

عرصه‌هاي لازم براي پذيرش دانشجوي آزاد
در كشور فراهم است

گروه آزمون وسنجش : قائم مقام معاونت آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با اشاره به پذيرش دانشجوي آزاد در دانشگاه‌هاي دولتي، گفت: اصل اين طرح دچار اشكال نيست ولي بايد براي اجراي آن تمهيدات لازم انديشيده شود. دكتر سيد امير محسن ضيايي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه عرصه‌هاي لازم براي توسعه آموزش براي متقاضيان تحصيل در داخل كشور وجود دارد، اظهاركرد: در اين شرايط بايد از اين عرصه‌ها به شيوه مناسب استفاده كرد. وي افزود: اگر شرايط ادامه تحصيل در داخل كشور فراهم نشود متقاضيان به سمت دانشگاه‌هاي خارج از كشور مي‌روند كه اين موضوع براي متقاضيان خوب نيست و پيامدهايي در پي دارد، بنابراين في‌النفسه اصل طرح خوب است. قائم مقام معاون آموزشي وزارت بهداشت با تاكيد بر اينكه نحوه اجراي طرح دانشجوي آزاد بسيار مهم است، خاطرنشان كرد: خوشبختانه درحال حاضر عرصه‌هاي بسياري براي تحصيل بيش از نياز فراهم است كه بايد در كل اين ظرفيت‌هاي بالقوه را بالفعل كرد. ضيايي در خاتمه، گفت: درعرصه آموزش علوم پايه و باليني امكانات بسياري فراهم است كه مي‌تواند پاسخگوي آموزش اين ظرفيت مازاد باشد.

رييس دانشگاه علمي کاربردي مشهد :

دانشگاه به دنبال ايجاد رشته‌هاي جديد کارشناسي ناپيوسته پودماني است

گروه آزمون وسنجش : رييس دانشگاه علمي کاربردي خبرنگاران مشهد گفت : رشته‌هاي کارشناسي ناپيوسته در نظام پودماني در آينده ابلاغ خواهد شد. محبوبه وحدتي پور در گفت‌وگو با ايسنا - منطقه خراسان، در مورد نوع پذيرش دانشجويان براي ورود به دانشگاه علمي کاربردي خبرنگاران اظهاركرد: پذيرش دانشجو در دانشگاه علمي کاربردي به دو صورت ترمي و پودماني است و در پذيرش به صورت ترمي داوطلب در ابتدا ثبت نام مي کند و در آزمون ورودي شرکت مي کند و اگر در آزمون ورودي قبول شد وارد دانشگاه علمي کاربردي خبرنگاران مي شود. وي افزود: در پذيرش پودماني، دانشجو با ثبت نام در سايت سازمان سنجش و بدون کنکور وارد دانشگاه مي شود و بعد از طي دوره‌هاي تحصيلي در مقطع کارداني، در يک آزمون جامع که از چند عنوان درسي صورت مي گيرد، شرکت مي کند و اگر در آزمون قبول شد مي تواند مدرک کارداني را دريافت كند. وحدتي پور گفت: در نظام ترمي، بهمن ماه هر سال دانشجويان وارد دانشگاه مي شوند و تنها يک بار در سال اين ورود انجام مي شود، اما در نظام پودماني معمولا 2 يا 3 بار در سال پذيرش دانشجو صورت مي گيرد. وي با اشاره به اينکه امسال براي اولين بار در تمام مراکز علمي کاربردي قرار است دوره کارشناسي ناپيوسته پودماني ايجاد شود، ادامه داد: امسال اولين سالي است که برخي رشته‌هاي پودماني در مقطع کارشناسي ناپيوسته تثبيت شده است؛ اما هنوز به مراکز اعلام قطعي نشده و هنوز دفترچه‌هاي آن توزيع نشده و توضيحات آن اعلام نشده است. رييس دانشگاه علمي کاربردي خبرنگاران مشهد اظهاركرد: دانشگاه علمي کاربردي خبرنگاران درخواستي براي چند رشته کارشناسي ناپيوسته براي نظام پودماني دانشگاه داده است، اما هنوز تاييد نهايي آن از تهران ابلاغ نشده است.

معاون آموزشي جهاددانشگاهي تربيت معلم:

بيش از چهارهزارفراگير از آموزشهاي کوتاه مدت جهاددانشگاهي واحد بهره‌مند شده‌اند

گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشي جهاددانشگاهي واحد تربيت معلم گفت: چهار هزار و 716 فراگير از آموزشهاي کوتاه مدت جهاددانشگاهي اين واحد در ترم پاييز بهره‌مند شدند. مهندس محمد ريحاني در گفت‌وگو با ايسنا، در اين زمينه افزود: اين تعداد فراگيردر چهار مرکز آموزشهاي کوتاه مدت جهاددانشگاهي واحد تربيت معلم در دوره زبان انگليسي و کامپيوتر آموزش ديده‌اند. وي افزود: به دليل آماده نشدن ساختمان جديد در ترم پائيز مرکز شماره دو واقع در رجائي شهر کرج در ترم پاييز فراگير نداشته و افراد ثبت نامي در ترم پاييز به ترم زمستان 89 منتقل شده‌اند و درترم زمستان مجموعه فراگيران مراکزآموزش شماره دو و سه رجائي شهر قديم در ساختمان جديد که اخيرا مجهز شده است، آموزش مي بينند. ريحاني در پايان خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر مرکز جديد و مجهز با ظرفيت هفت هزار نفر در کرج که توسط جهاددانشگاهي تربيت معلم راه اندازي شده است مرکز ديگري نيز با شش کلاس در منطقه ميانجاده کرج راه اندازي شد.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم وتحقيقات هرمزگان :

پذيرش دانشجو دورشته جديد اين واحد دانشگاهي در بهمن ماه آغاز مي شود

گروه آزمون وسنجش : رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم وتحقيقات هرمزگان از پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد زبان و ادبيات فارسي و مديريت آموزشي اين واحد دانشگاهي خبر داد و افزود : با پذيرش دانشجو در اين دو رشته ، رشته هاي فعال اين واحد به 14 رشته ارتقا مي يابد .دكتر صمد حمزه‌اي در كنفرانس خبري خود به مناسبت هفته پژوهش گفت : دانشگاه علوم وتحقيقات هرمزگان از مهرماه سال جاري پذيرش دانشجو را آغاز نموده و اكنون با 14 رشته مصوب و فعال و 230 دانشجو به فعاليت خود ادامه مي دهد .وي از ساخت مجموعه جديد اين واحد دانشگاهي بر اساس اقليم جنوب كشور خبر داد و افزود : زميني به مساحت حدود 70 هكتار به اين امر اختصاص داده شده كه عمليات ساخت ساز برآن انجام خواهد شد . عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي از تاسيس رشته هاي جديد در مقطع دكترا خبر داد و افزود با جذب هيات علمي مورد نياز پذيرش دانشجو را در مقطع دكترا آغاز خواهيم كرد و حركت به سمت توليد علم و تجاري سازي علم را در دستور كار خود داريم .وي دانشجويان را بزرگترين سرمايه كشور خواند و افزود : اگر دانشجويان به انجام امور تحقيقاتي و پژوهشي همت گمارند بي شك مسير توسعه هموار و نتيجه مورد قبولي حصول خواهد شد .دكتر حمزه‌اي با قدر داني از مسؤولين استان هرمزگان از آنان خواست تا براي توسعه و سربلندي هرمزگاني آباد از هيچ كمكي دريغ نورزند .

سرپرست دانشگاه شهيد چمران اهواز:

فعال‌سازي تمامي ظرفيت‌هاي آموزش عالي
با بودجه‌هاي دولتي ممكن نيست

گروه آزمون وسنجش : سرپرست دانشگاه شهيد چمران اهواز با اشاره به پذيرش دانشجوي پولي كه به تصويب شوراي نگهبان نيز رسيده است، گفت: به نظر مي‌رسد با اقبال عمومي كه در كشور ما به سمت آموزش عالي وجود دارد، چاره‌اي نداريم جز اينكه تمام ظرفيت‌هاي موجود را فعال كنيم و فعال كردن اين ظرفيت‌ها با بودجه‌هاي دولتي امكانپذير نيست. دكتر حسن مروتي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه لازم است از مشاركت متقاضياني كه توانايي تامين بخشي از هزينه‌ها را دارند نيز استفاده شود، افزود: در اين شرايط با پذيرش دانشجوي پولي موافقم و با دو شرطي كه مجلس شوراي اسلامي مبني بر برگزاري آزمون و تاييد سازمان سنجش تعيين كرده است، به نظر مي‌رسد ما بتوانيم تعداد بيشتري دانشجو جذب كنيم. وي با بيان اينكه با اجراي اين قانون عملا بخشي از مشكلات اعتباري و بودجه‌اي دانشگاه‌ها كه مانع از پذيرش دانشجويان بيشتري مي‌شود، مرتفع خواهد شد، عنوان كرد: به نظر بنده قطعا علاوه بر ظرفيت گذشته و پذيرش همان تعداد دانشجويان به صورت رايگان، مي‌توان دانشجويان پولي را با استفاده از پتانسيلي كه در مجموعه‌ها وجود دارند پذيرش ‌كنيم. سرپرست دانشگاه شهيد چمران اهواز با بيان اينكه پذيرش دانشجوي پولي نه تنها ناعدالتي نيست؛ بلكه به نوعي عدالت هم محسوب مي‌شود، اظهاركرد: با اين روش آنهايي كه امكانات مالي بيشتر و قصد ادامه تحصيل دارند، مي‌توانند از امكانات مالي در جهت تحصيل استفاده كنند. وي با اشاره به تجهيز آزمايشگاه‌ها و كارگاه‌ها با كمك هزينه دانشجويان پولي، تصريح كرد: با اين وجود، مي توانيم به دانشجوياني كه به صورت رايگان در دانشگاه تحصيل مي‌كنند كمك كنيم و در عين حال ظرفيت‌هاي دانشگاه را افزايش دهيم.

مركز بين المللي قشم دانشگاه پيام نور از سال آينده دانشجو پذيرش مي‌كند

گروه آزمون وسنجش: معاون آموزشي دانشگاه پيام نور از اخذ مجوز جهت راه‌اندازي مركز بين المللي قشم دانشگاه پيام نور خبر داد و گفت: بر اين اساس مجوز يك رشته در مقطع دكتري و 12 رشته در مقطع كارشناسي ارشد اخذ شده كه مجوز رشته دكترا مربوط به مديريت بازرگاني است.وي افزود: مركز بين المللي قشم دانشگاه پيام نور از سال آينده دانشجو پذيرش مي‌كند و پذيرش دانشجو در اين مركز براساس سوابق علمي و مصاحبه خواهد بود. معتمدي عنوان كرد: 28 درصد جمعيت دانشجويي كشور را دانشجويان دانشگاه پيام نور تشكيل مي‌دهند.به گزارش ايسنا، در اين نشست عنوان شد كه هيچ يك از امتحانات دانشگاه پيام نور لغو نشده است، اما به دليل بارش برف اين مساعدت به عمل آمده است كه هر يك از دانشجويان كه امكان رفت و آمد در واحد خود را ندارند بتوانند در نزديك ترين واحد دانشگاه پيام نور امتحان دهند.


 رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد:
 آغاز ثبت‌نام كارشناسي ارشد در هفته اول بهمن و تمديد ثبت‌نام دكتري  

گروه آزمون وسنجش
: رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي ازآغاز ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد در هفته اول بهمن ماه خبر داد. دكتر عبدالله سجادي جاغرق، در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در هفته اول بهمن، گفت: اين آزمون در روزهاي 22 تا 24 ارديبهشت ماه سال 90 به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار مي‌شود. وي با اشاره به تمديد مهلت ثبت‌نام آزمون دكتراي تخصصي دانشگاه آزاد تا روز شنبه، گفت: داوطلبان مي‌توانند تا روز شنبه 25 دي ماه براي ثبت‌نام در اين آزمون به سايت مركز آزمون به نشانيwww.azmoon.org مراجعه كنند. سجادي در خاتمه از آغاز ثبت‌نام آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي در روزهاي 15 و يا 16 بهمن ماه خبر داد و افزود: آزمون سراسري رشته‌هاي غيرپزشكي دانشگاه آزاد در روزهاي 17 و 16 تير ماه برگزار مي‌شود.


 با اعلام ظرفيت پذيرش ؛
 تاريخ انتشار نتايج آزمونهاي علمي کاربردي اعلام شد 

گروه آزمون وسنجش : معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتايج آزمونهاي کارداني ، کارشناسي و کارشناسي ناپيوسته دانشگاه علمي کاربردي در نيمه دوم بهمن ماه خبر داد. حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار آفرينش افزود: 139 هزار و 371 نفر در آزمونهاي علمي کاربردي پذيرش مي شوند که از اين تعداد 96 هزار و 181 نفر در دوره کارداني خواهند بود.وي اظهار داشت: همچنين از تعداد کل ظرفيت اين دانشگاه،1 هزار و 100 نفر در دوره کارشناسي و 42 هزار و 80 نفر در دوره کارشناسي ناپيوسته پذيرش مي شوند.به گزارش مهر، 199 هزار و 120 نفر در آزمونهاي کارداني و 201 هزار و 67 نفر در آزمونهاي کارشناسي و کارشناسي ناپيوسته دانشگاه علمي کاربردي ثبت نام کرده بودند.آزمون کليه گروه­هاي آموزشي دانشگاه علمي کاربردي روز جمعه 17 دي ماه برگزار شد.


 معاون فني و آماري سازمان سنجش :
 زمان برگزاري آزمون پذيرش دانشجوي ارشد مجازي اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش
: معاون فني و آماري سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پذيرش داوطلبان کنکور ارشد براي رشته هاي مجازي که متقاضي پذيرش در بهمن امسال هستند، اسفندماه خواهد بود و آزمون 27 و 28 بهمن برگزار مي شود. ابراهيم خدايي در گفتگو با مهر، افزود: آزمون سراسري رشته هاي مجازي در مقطع کارشناسي ارشد در 27 و 28 بهمن ماه همزمان با آزمون کارشناسي ارشد برگزار مي شود.وي اظهار داشت: در اين آزمون پذيرش دانشجو براي نيمسال دوم سال تحصيلي جاري و سال تحصيلي آينده خواهد بود.معاون سازمان سنجش گفت: از اين رو براساس تقاضاي داوطلب براي پذيرش در بهمن ماه امسال، پذيرش نهايي اين دسته از داوطلبان را در اسفند ماه اعلام و داوطلب را در اين زمان به دانشگاهها معرفي مي کنيم.


 جدول رشته ها ومواد امتحاني آزمون نيمه متمرکز دوره هاي دکتري سال90 گروه آزمايشي هنر 
 PDF صفحه 9 در سايت قابل دريافت است


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته