جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/01/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهار شنبه) نسخه شماره 3848


پيشينه علوم


خبر


بازديد رياست واعضاي كميسيون آموزش وتحقيقات مجلس شوراي اسلامي از دانشگاه آزاد اسلامي اراك

نماينده ولي فقيه در استان سيستان وبلوچستان:
دانشگاه آزاد اسلامي واحد زابل با توجه به مدت زمان کوتاه فعاليتش در عرصه هاي علمي وفرهنگي موفق بوده است

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان :
به برکت حکومت اسلامي در تمام عرصه هاي علمي جهان حضور چشمگير داريم

توسط تعاوني مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي واحد مسجدسليمان:
ساخت يکصد واحد مسکوني در قالب طرح مسکن مهر


فرهنگ دانشگاه


 پيشينه علوم 

پيشينه علم منطق

قسمت ششم

منطق مادي

صوري بودن منطق ارسطو به اين معنا است که در اين علم،فقط قواعد مربوط به شکل استدلال مورد بحث قرار مي گيرد،بنابراين صرفا با دانستن منطق صوري نمي توان به درستي تفکر و نتايج حاصل از استدلالهاي خود اطمينان پيدا کرد،پس نيازمند قواعدي هستيم تا ذهن ما را از خطاهايي که مربوط به ماده و محتواي قضايا است مصون بدارد.چنين قواعدي با نام کلي منطق مادي يا منطق غير صوري شناخته مي شود.

در طول تاريخ دانشمندان زيادي به اين منطق ارسطويي توجه داشته اند و براي تدوين قواعد مربوط به منطق مادي تلاشهايي کردند که از آن ميان بايد از فرانسيس بيکن انگليسي و رنه دکارت فرانسوي نام برد.

البته تاکنون منطق مادي با چنان وسعت و شمولي که از تمام خطاهاي مادي و محتواي تفکرجلوگيري کند، تدوين نشده و شايد هرگز تدوين شدني نباشد.

اما به هرحال توجه و شناخت لغزشگاه هاي مهم در اين زمينه ،انسان را ياري خواهد کرد تا از خطاهاي هرچه بيشتري در فرايند تفکر خويش جلوگيري نمايد.

منطق کاربردي

آخرين گرايش و شاخه منطقي که در پايان به توضيح آن مي پردازيم منطق کاربردي است.پس از آشنايي با قواعد منطقي بايد سعي کرد تا در عمل نيز آن قواعد را به کار بست و با تمرين هرچه بيشتر مهارت استفاده از منطق را آموخت.منطق کاربردي رشته مستقلي در کنار منطق صوري و منطق مادي نيست،بلکه گرايشي است بويژه در چند دهه اخير مورد توجه قرار گرفته و با بهره گيري از قواعد موجود در همه رشته هاي منطقي سعي دارد جنبه مهارتي و کاربردي منطق را هدف اصلي آموزش منطق قراردهد.

در منطق کاربردي از به کار بردن اصطلاحات پيچيده و مغلق گويي اجتناب

مي شود وهمچنين به بيان نکاتي اکتفا مي شود که جنبه کاربردي دارد و اين نکات نيز در قالب مثالهاي ساده و ملموس بيان مي شود تا به اين ترتيب جنبه مهارتي در منطقيون هرچه بيشتر پرورش يابد.

ادامه دارد ...

تهيه وتنظيم:فهيمه سادات موسي کاظمي


 خبر 

شركت غرفه باشگاه پژوهشگران جوان در اولين نمايشگاه دستاوردهاي علمي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي

باشگاه پژوهشگران جوان به عنوان يكي از اولين مراكز پيشگام در امر ارائه خدمات و تسهيلات آموزشي، علمي و پژوهشي به دانشجويان و جوانان كشور با تجربه سيزده ساله، همه ساله با حضوري فعال در مجامع علمي و پژوهشي به معرفي دستاوردهاي اعضاء، خدمات ارائه شده و گزارش پيشرفتهاي علمي مي پردازد. به گزارش آفرينش،در فروردين ماه سال 1390، ستاد مركزي باشگاه پژوهشگران جوان به مدت يك هفته، ضمن معرفي خدمات باشگاه، به منظور تشويق و ترغيب پژوهشگران جوان، به اهداي هدايائي به بازديدكنندگان از غرفه باشگاه پژوهشگران جوان پرداخت.درطول برگزاري نمايشگاه، آقايان؛ دكتر جاسبي، رياست محترم دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر مهدي نژاد، معاون پژوهشي وزارت علوم و فناوري كشور، دكتر رهنما، معاون محترم پژوهشي دانشگاه، دكتر موسي خاني، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين، و معاونين باشگاه و ساير مسئولين دانشگاه از غرفه باشگاه ديدن نمودند.از نكات قابل ذكر، استقبال بي نظير بازديدكنندگان از غرفه باشگاه و همچنين ستايش دكتر مهدي نژاد از حضور غرفه باشگاه در اين نمايشگاه بود.

مقاله عضو هيأت علمي واحد تبريز بعنوان مقاله برترسي وششمين کنگره آندرولوژي آمريکا

مقاله عضو هيأت علمي دانشگاه آزاداسلامي تبريز براي دومين سال پياپي و بعنوان يکي از برترين مقالات ارسالي به سي و ششمين کنگره آندرولوژي آمريکاانتخاب گرديد.به گزارش آفرينش، مقاله دکتر" آرش خاکي" عضو هيأت علمي واستعدادهاي درخشان باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاداسلامي واحد تبريزتحت عنوان"بررسي اثرات گياهان دارويي و آندروژن ها" به پيشنهاد دانشکده پزشکي دانشگاه پنسيلوانياي آمريکا،ازسوي انجمن آندرولوژي آمريکا بعنوان يکي از برترين مقالات ارسالي به سي و ششمين کنگره آندرولوژي آمريکاانتخاب گرديد.اين مقاله همچنين ازسوي انيستيتوي بهداشت و سلامت آمريکا نشان برتر را اخذ نموده است.گفتني است طي مراسمي جايزه وگواهينامه اي در ايالت کبک شهر مونترال کانادا در سوم آوريل 2011 توسط پروفسور گايتون به دکتر آرش خاکي اعطا گرديد.

برگزاري جشن خورشيد کرامت در واحد شهر قدس

به همت دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرقدس به مناسبت فرارسيدن سالروز ميلاد حضرت زينب کبري مراسم جشني، در سالن اجتماعات دانشکده علوم انساني اين واحد دانشگاهي برگزار شد. به گزارش آفرينش، در اين مراسم که با استقبال بسيار زياد دانشجويان همراه شده بود ابتدا حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن آقاميري از اساتيد حوزه طي سخناني با اشاره به تعاليم اسلامي تفکر و تعقل را نياز مبرم جامعه بشري قلمداد نمود و اظهار داشت: جوانان دانشجو نبايد هرچيزي را بدون دليل قبول نمايند بلکه به هر چيزي بايد به ديده تعقل بنگرند.وي در ادامه حديث معروف امام سجاد(ع) را درباره حضرت زينب (س) را که فرمودند «انت عالمه غيرمعلمه» را مورد بررسي قرار داده و تاکيد کرد: عالمه بدون معلم شدن يک مسير بسته شده نيست بلکه خداوند به هرکسي که در خود قابليت و ظرفيت دريافت علم الهي را با انجام اعمال صالح، ايجاد کرده باشد، اعطا مي کند کما اينکه در طول تاريخ افرادي مثل رجبعلي خياطها را بسيار ديده ايم. در ادامه اين جشن، برنامه هاي متنوعي همچون اجراي تواشيح به چند زبان زنده دنيا توسط گروه همخواني بين المللي الزهرا، مداحي واهدا جوايز ارزنده به افرادي که نامشان زينب بود، به اجرا در آمد.


 بازديد رياست واعضاي كميسيون آموزش وتحقيقات مجلس شوراي اسلامي از دانشگاه آزاد اسلامي اراك 

دكترعلي عباسپور رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي و جمعي از اعضاي اين كميسيون ، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ، روساي دانشگاه هاي استان جمعي از مديران كل و مسولين استان مركزي از دانشگاه آزاد اسلامي اراك بازديد كردند.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي اراک ، دكتر ملك حسيني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اراك در اين بازديد ضمن خير مقدم به اعضاي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با بيان اين كه درحال حاضرحدود 19 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامي اراك مشغول به تحصيل اند عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي اراک دستاوردهاي مهمي در ابعاد مختلف دارد. در حوزه پژوهش 9 مجله علمي پژوهشي درحال چاپ و نشر مي باشد که 2 مجله در حال اخذ تأييديه ISI مي باشد. تا كنون 150عنوان کتاب در دانشگاه آزاد اسلامي اراك چاپ شده كه 40 عنوان مربوط به سال گذشته مي باشد. تيم هاي پژوهشي مختلفي در اين دانشگاه مشغول به فعاليت مي باشند كه از جمله آنها تيم هواپيماي بدون سرنشين ، تيم سازه هاي ماکاروني و تيم بتن مي باشد که از طريق باشگاه پژوهشگران جوان حمايت مي شوند. در حوزه عمراني نيزاجراي 5 پروژه عمراني درسال گذشته از جمله استاديوم ورزشي 5 هزار نفري ، استخر سرپوشيده و سالن آمفي تئاتر 500 نفري و آغاز احداث دو دانشكده فني و مهندسي و علوم پايه را از برنامه هاي اين دانشگاه عنوان كرد.

وي در ادامه گفت: دانشگاه آزاد اسلامي اراک داراي يک مجتمع دامپروري صنعتي مي باشد که بهترين شير توليدي استان مرکزي را داراست که يکي از بزرگترين پروژه هاي پژوهشي صنعتي مي باشد. همچنين اين دانشگاه داراي يک مجمتع تفريحي اقامتي 40000 متري در شهرستان رامسر مي باشد که امکان استفاده از آن براي ساير واحد ها فراهم مي باشد.

دکتر ملک حسيني به 5 مرکز وابسته به اين دانشگاه اشاره کرد و گفت: مراکز شازند ، آستانه ، مهاجران ، خنداب و کميجان ، مراکزي هستند که وابسته به دانشگاه آزاد اسلامي اراک مي باشند و نيز مرکز آموزشي فرهنگي سما که با بيش از چهار هزار دانشجو در حال فعاليت مي باشد.

وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي اراک داراي 15 رشته در مقطع دکتري (Ph.D) که 9 رشته آن در سال گذشته ايجاد شده است.

حجت الاسلام سليمي نماينده مردم دليجان و محلات در مجلس شوراي اسلامي درنشست مشترک رئيس و اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامي اراک گفت: پيشرفت و توسعه دانشگاه آزاد اسلامي واحد اراک در سالهاي گذشته چشمگير بوده است و اين دانشگاه در جذب دانشجو موفق بوده و در بسياري از جشنواره هاي علمي خوش درخشيده است.

وي ادامه داد: تعامل و همکاري دانشگاه آزاد اسلامي اراك با ساير دانشگاهها و مراکز علمي و صنعتي در استان نيز رضايت بخش است و بسياري از مسابقات و جشنواره هاي علمي به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي اراک برگزار شده است. دانشگاه آزاد اسلامي اراک بر محوريت علمي و بنيان هاي دانش محور حرکت
مي کند و آينده درخشاني را خواهد داشت. دانشگاهها و مراکز علمي در تحقق عيني شعار امسال جهاد اقتصادي نقش بسزايي دارند بنابراين بايد تعامل اين مراکز با ساير نهادها به ويژه صنعت افزايش يابد. دانشگاهها در تحقق جهاد اقتصادي نقش کليدي دارند و مباني علمي قطعاً در دانشگاهها است چون اقتصاد دانشگاه محور توانايي اداره کشور را دارد.

دکتر عباسپور رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامي واحد اراک ابراز رضايت کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامي اراک نسبت به سالهاي گذشته از روند رو به رشد خوبي برخوردار بوده است و اين دانشگاه در تربيت نيروي انساني ماهر و توانمند نيز حرکت رو به رشدي داشته است.دكترعباسپور از استاديوم ورزشي ،سالن استخر سر پوشيده ، سالن آمفي تئاتر، دانشکده هنر ، مجتمع دامپروري صنعتي دانشگاه آزاد اسلامي اراک بازديد کرد و در پايان گفت: دانشگاه آزاد اسلامي اراک برمحوريت علم و دانش حرکت کرده و آينده روشني در پيش رو دارد. بر اساس آمارهاي موجود دانشگاه آزاد اسلامي اراک بيشترين جذب را در سايردانشگاههاي استان داشته که اين امر بيانگر موقعيت خوب علمي اين دانشگاه است.

دكتر عباسپور در حاشيه بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي واحد اراك افزود: كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در اين بازديد ها از نزديك با مشكلات بخش آموزش و دانشگاهي استانها آشنا مي شود.

رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: پيشرفت كشور در زمينه پذيرش دانشجو همواره در حال افزايش است، آموزش و پرورش نيز پويا مي باشد و نقشه علمي كشور در اين زمينه تهيه شده است كه در سال جاري به استانها ابلاغ خواهد شد. وي، گسترش آموزش وتحقيقات، اختصاص نيم درصد توليد ناخالص سالانه و افزايش اين رقم تا پايان برنامه توسعه پنجم كشور به سه درصد، معرفي 10 دانشگاه برتر وزارت علوم و فراهم سازي ورود 20 درصد از فارغ التحصيلان مقاطع كارشناسي به ادامه تحصيل در تحصيلات تكميلي و تقويت همكاري بين المللي را از برنامه هاي مهم اين كميسيون عنوان كرد.

رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي ارتقا كمي و كيفي مقالات، رسيدگي به وضعيت نخبگان و مازاد پذيرش دانشجو را از ديگر برنامه هاي مهم كشور در آموزش و تحقيقات بيان كرد و گفت: كميسيون آموزش و تحقيقات در اين راستا نشستهاي اثر گذاري را با وزيران و مديران علوم ، بهداشت و آموزش و پرورش برگزار كرده است. دكترعباسپور در خصوص وضعيت بودجه بخش آموزش و تحقيقات نيز گفت: در بودجه سال 90 براي همه دانشگاهها در مجموع 40 هزار ميليارد ريال پيشنهاد شده و هشت هزار ميليارد ريال نيز از بخش تملك دارايي است كه اميدواريم در نيمه اول ارديبهشت ماه امسال اين مهم در نشست نمايندگان مردم محقق شود. وي تاكيد كرد: 20 هزار ميليارد ريال نيز به بودجه بخش تحقيقات پيشنهاد شده است كه در تلاش هستيم اين رقم را با هدف رسيدگي بيشتر به نخبگان افزايش داده تا همكاري نزديك تري بين بخش صنعت و تحقيقات فراهم شود.

وي در خاتمه افزود: اين کميسيون براي کاهش مشکلات واحدهاي دانشگاهي استان مرکزي و دانشگاه آزاد اسلامي آماده همکاري است.


 نماينده ولي فقيه در استان سيستان وبلوچستان:
 دانشگاه آزاد اسلامي واحد زابل با توجه به مدت زمان کوتاه فعاليتش در عرصه هاي علمي وفرهنگي موفق بوده است 

در ديدار هيأت رئيسه ومديران دانشگاه آزاد اسلامي واحد زابل با نماينده ولي فقيه در استان سيستان وبلوچستان دکتر محمد رضانورا رئيس واحد به نامگذاري سال جاري به عنوان سال جهاد اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري اشاره کرد وافزود:در نظر داريم تا با تشکيل کارگروههايي از اعضاي هيأت علمي بتوانيم راهکارهايي را براي پيشبرد اين امر در جامعه ودانشگاه تدوين نموده وقدمهاي مثبتي در اين زمينه
برداريم.

به گزارش آفرينش ،دکتر نورا گزارشي از عملکرد واحد در سال گذشته ارائه نموده وتصريح کرد: با تلاش وهمت مديران و پرسنل دانشگاه سال گذشته سالي بدون چالش وبدون دل نگراني براي مجموعه دانشگاه بود .

وي تصويب سه رشته جديد در مقطع کارشناسي- جذب 100 درصدي بودجه پژوهشي-فعاليتهاي ارزنده در حوزه فرهنگي وبرگزاري جلسات ونشستهاي متعدد ديني وفلسفي وترويج مسئله حجاب را گوشه اي از اقدامات انجام شده در واحد برشمرد و گفت:در نظر داريم تا متناسب با نيازهاي منطقه سيستان سه همايش ملي با عناوين 1- گردشگري،آمايش سرزمين وتوسعه پايدار 2-شيوه هاي فرهنگي دعوت پيامبران و اهل بيت 3-ادبيات مطهر که در خصوص نگاه به ادبيات شهيد مطهري وهمچنين آيات قرآن ومفاهيم نهج البلاغه است را در سال جاري برگزار کنيم ودر اين خصوص به رهنمودهاي انديشمندان مسائل ديني چون شما نيازمنديم.

عضو مجلس خبرگان رهبري اذعان کرد:در محيط فعاليت شما که محيط دانشگاهي است بايد نهايت تلاش به کار گرفته شود تا بهترين وکاربردي ترين
واژه ها مورد بررسي قرار گيرد و با توجه به اينکه در جامعه ما تخلق به اخلاق قرآني تضعيف شده است اين نوع همايشها در خصوص رشد اخلاقي بسيار لازم وضروري وشديدا مورد نياز جامعه
است.

نماينده ولي فقيه در استان تصريح کرد :دانشگاه آزاد اسلامي واحد زابل با توجه به مدت زمان کوتاه فعاليت آن توانست عرصه هاي بسيار خوبي را در زمينه هاي علمي وفرهنگي براي خود فراهم کند ودر اين زمينه موفق بوده است و ميتواند با به کارگيري توانمنديهاي موجود فعاليتهاي ارزنده اي را در خصوص موضوع جهاد اقتصادي انجام دهد.


 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان :
 به برکت حکومت اسلامي در تمام عرصه هاي علمي جهان حضور چشمگير داريم 

 نهمين جشنواره دانشجويان مبتکر و نوآور بسيجي ، شاهد و ايثارگر استان اصفهان با حضور جمعي از انديشمندان ، مخترعين و مبتکرين درمحل مرکز همايش هاي بين المللي تالار امير کبير دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان برگزار
گرديد.

به گزارش آفرينش ، درآيين گشايش اين جشنواره دکتراحمدعلي فروغي ابري رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان ضمن گراميداشت ولادت حضرت زينب (س) و روز پرستار گفت : قبل از انقلاب پيشرفت هاي علمي در کشور ايران محسوس نبود و امروز به برکت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در تمام عرصه هاي علمي در جهان حضور چشمگيري
داريم.

وي با اشاره به روز ملي فن آوري هسته اي تصريح کرد : امروز دانشجويان هسته اي در توليد
چرخه ي سوخت هسته اي و نيز سلولهاي بنيادي مدبرانه درحرکت هستند و باعث افتخارآفريني کشور هستند.وي پيش درآمد جهاد اقتصادي را پژوهش ، ابتکار ، نوآوري و اختراع ذکر کرد وافزود : ان شاء ا.. دراين سال با توجه به منويات مقام معظم رهبري دانشگاه ها بتوانند دراين جهاد علمي پيشتاز جامعه علمي کشور باشند.در ادامه دکتر ولي اله ميرخاني دانشمند پراستناد جهان در حيطه ي مقالات ISI گفت : انقلاب ما يک انقلاب فرهنگي بوده و هست و براي اينکه بتوانيم توسعه پايدار داشته باشيم بايد فرهنگ سالم ايجاد
کنيم.

وي وظيفه دانشگاه در توسعه پايدار را تشريح کرد وافزود : نبايد منافع مادي کشور را به حراج بگذاريم تا بتوانند آيندگان به توسعه پايدار برسند.

مدرس دانشگاه اصفهان گفت: توسعه پايدار بومي و اسلامي بايد برمبناي جهان بيني اسلامي باشد به گونه اي که دانش ، ثروت ، قدرت ، سلامت ، عدالت و معنويت در پرتو اين نگاه باشد.

دانشمند پراستناد جهان در حيطه ي مقالات ISI تشريح کرد : دانشجوي بسيجي بايد در توسعه پايدار تغذيه فکري و راهبردي به حاکمان و قانون گذاران بدهد و مديريت دانايي به عنوان شاخص ترين راهبرد فرهنگي براي ارتقاء سازمان مد نظر گرفته
شود.

در ادامه دبير جشنواره مهندس محسن چاووشي با ارائه گزارشي از روند برگزاري جشنواره گفت : حدود 250 اثر به جشنواره ارسال گرديد که پس از
داوري هاي متعدد، 36 اثر برتر استاني بنا به تشخيص
هيات داوران حائز رتبه گرديدند.


 توسط تعاوني مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي واحد مسجدسليمان:
 ساخت يکصد واحد مسکوني در قالب طرح مسکن مهر 

 اهواز- خبرنگار آفرينش

توسط تعاوني مسکن دانشگاه آزاد اسلامي واحد مسجدسليمان با استفاده از تسهيلات 25 ميليون توماني، در حال ساخت يکصد واحد مسکوني در قالب طرح مسکن مهر براي کارکنان اين واحد دانشگاهي در حال ساخت مي باشد.

مراد قرباني مدير عامل تعاوني مسکن کارکنان واحد دانشگاهي مسجدسليمان در اين خصوص گفت: از مهرماه سال 89 کار واگذاري زمين در منطقه ورودي مسجدسليمان روبروي منازل هوانيرو به اين تعاوني به انجام رسيد که پس از انتخاب پيمانکار واجد شرايط، پروژه ساخت منازل تعاوني مسکن دانشگاه آزاد اسلامي واحد مسجدسليمان که يکصد عضو دارد آغاز شد و تا امروز مراحل پي ريزي و فنداسيون کامل انجام گرديده است.

وي در ادامه در رابطه با مشخصات فني اين پروژه چنين بيان نمود: پروژه تعاوني مسکن واحد دانشگاهي مسجدسليمان شامل 5 بلوک چهار طبقه که هر بلوک شامل 20 واحد با زير بناي 75 متر مربع است که با در نظر گرفتن پارکينگ اختصاص يافته در طبقه همکف اين بلوک ها، در مجموع پروژه تعاوني مسکن کارکنان اين واحد دانشگاهي داراي 12 هزار و 337 متر مربع زير بنا مي باشد. همچنين براي کاهش مصرف انرژي و پايين آمدن هزينه هاي غير ضروري از طرح صنعتي سوپر پنل که جديدترين تکنولوژي ساخت مسکن در ايران است و مورد تأييد سازمان نظام مهندسي و وزارت مسکن مي باشد استفاده خواهد شد.


 فرهنگ دانشگاه 

تقدير ازاعضاي باشگاه پژوهشگران جوان در ششمين دوره مسابقات بين المللي ربوكاپ آزاد ايران

در ششمين دوره مسابقات بين المللي ربوكاپ آزاد ايران، از 20 نفر از اعضاي باشگاه پژوهشگران جوان تقدير به عمل آمد.

به گزارش آفرينش ،در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره علمي پژوهشي و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي از بيست نفر از اعضاي باشگاه پژوهشگران جوان تقدير شد. در اين مراسم، كه با حضور آقاي دكتر جاسبي، دكتر رهنماي رودپشتي، دكتر زارع، دكتر موسي خاني و تني چند از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد، به بيست نفر از اعضاي باشگاه پژوهشگران جوان كه موفق به ارائه بهترين مقاله، پايان نامه، طرح هاي پژوهشي، اختراع و كتاب شده بودند با اهداي هدايائي تقدير به عمل آمد.

از اين ميان، تعداد شانزده نفر از اعضاي باشگاه پژوهشگران در محورهاي فوق الاشاره به عنوان پژوهشگر برتر انتخاب شدند.

دانشگاه آزاد اسلامي واحد بردسير

کسب دو مدال طلا و يک نقره نمايشگاه بين المللي اختراعات روسيه توسط پژوهشگر واحد بردسير

چهاردهمين دوره نمايشگاه بين المللي ابداعات، اختراعات و مالکيت هاي صنعتي ارشميدس روسيه2011 با حضور مخترعان و مبتکران ساير کشورهاي مطرح جهان از5لغايت8آوريل2011 (16تا19فروردين ماه1390)در مرکز نمايشگاهي فرهنگي سوکولنيکي شهر مسکو برگزار شد .

به گزارش آفرينش،در اين نمايشگاه، غلامرضا فروغي عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي بردسير با ارائه طرح خود با عنوان «مصالح بازيافتي جايگزين سيمان از مواد پلاستيکي بازيافتي با استفاده از نخاله هاي ساختماني» موفق به دريافت دو مدال طلا و يک مدال نقره شد.

فروغي به سطح بالاي علمي اين نمايشگاه ودريافت نشان افتخار از سوي بنياد ملي علوم پايه و نانو تکنولوژي روسيه اشاره کرد و گفت: اينجانب با ارائه طرح خود موفق به دريافت يک مدال نقره اين نمايشگاه و دو مدال طلا از سوي کشورهاي کرواسي و تايوان گرديده ام.عضو بنيان حمايت از نخبگان کشور از دريافت پنج ديپلم افتخار از سوي کشورهاي روسيه-روماني-تايوان-کرواسي و بنياد ملي علوم پايه و نانو تکنولوژي روسيه خبر داد و افزود: در اين طرح توانسته ايم مصالحي توليد کنيم که علاوه بر مزيت هاي مصالح سيماني، بعد از پايان يافتن عمر مفيد قابليت بازيافت را دارا باشد.وي با تاکيد بر اينکه اين طرح نمونه مشابه نداشته تصريح کرد: سبک بودن، مقاومت بالا به علت عدم تخريب پيوند ،عدم سولفاته شدن وخوردگي و استفاده به عنوان نماي ساختمان از ديگر مزاياي اين طرح مي باشد.عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي بردسير خاطر نشان کرد: کليه وسايل مورد نياز فضاي سبز ازجمله ميز صندلي نيمکت مجسمه سنگ فرش و... که با سيمان ساخته شده را مي توان از اين مصالح ساخت. وي به دريافت گواهي نامه ثبت اختراع به شماره 56910 از اداره کل ثبت شرکت ها و مالکيت هاي صنعتي ايران اشاره کرد و از حمايت هاي رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحد بردسير و معاونت پژوهشي اين دانشگاه تقدير نمود.گفتني است تيم دانشگاه آزاد اسلامي واحد بردسير طي سال هاي 2008 تا2010 در اين نمايشگاه حضور فعال داشته و از سوي کميته برگزارکننده نمايشگاه مورد تقدير ويژه قرار گرفته است.

نصب آب شيرين کن در واحد قيامدشت

دستگاه آب شيرين کن در دانشگاه آزاد اسلامي واحد قيامدشت راه اندازي شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شرق،دانشگاه آزاد اسلامي واحد قيامدشت که به دليل شرايط خاص جغرافيايي منطقه فاقد آب شيرين کن قابل شرب بوده با پيگيري مسئولين دانشگاه،دستگاه آب شيرين کن با ظرفيت 100 متر مکعب در شبانه روز در دانشگاه نصب و آب قابل شرب دانشجويان،استادان و کارکنان تامين گرديد.

ديداراعضاي شوراي بسيج استادان وكاركنان
واحد مباركه با فرمانده سپاه شهرستان

اصفهان – خبرنگار آفرينش

دكتر حميد عليان رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحدمباركه ، حاج آقا حسن غلامي رييس دفترفرهنگ اسلامي ، مسعود گودرزي مسوول بسيج استادان و منصوردياني مسوول بسيج كاركنان و سيدرضا هاشمي رييس اداره حراست دانشگاه آزاد اسلامي واحدمباركه به اتفاق اعضاي شوراي بسيج با سرهنگ هادي زاده فرمانده سپاه ، سرهنگ خسروي فرمانده بسيج ادارات و سرهنگ كرمي فرمانده بسيج دانشجويي شهرستان ديدار کردند.سرهنگ هادي زاده فرمانده سپاه گفت : کشور در سال ?? بويژه در زمينه تحقق شعار همت مضاعف و کار مضاعف در عرصه هاي مختلف از جمله علم و فناوري، هدفمندسازي يارانه ها و برخورد هوشمندانه و قوي با تحريم هاي غرب مقام معظم رهبري امسال‌را به نام جهاد اقتصادي نامگذاري نمودند كه شاخص و الزامات اين حرکت عظيم اقتصادي توليد ثروت بارعايت عدالت مي باشد.سرهنگ خسروي فرمانده بسيج اداراتنيز در ادامه اين ديدار اظهار داشت : براي تحقق جهاد اقتصادي بايد از تمام امكانات و پتانسيل ها استفاده شود.

توسط دانشجوي واحد اهواز:

ثبت علمي اختراع سيستم راست گردکننده حرکت موتورهاي سه فاز

اهواز- خبرنگار آفرينش

اميرحسين نعيمي قهوه رخي و اميد نعيمي قهوه رخي دو دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهواز موفق به اختراع سيستم راست گردکننده حرکت موتورهاي سه فاز در زمان جابجايي فازها شدند.اميرحسين نعيمي قهوه رخي يکي از مخترعين اين سيستم تصريح کرد: با استفاده از اين سيستم در تمام مکان هايي که موتور سه فاز وجود دارد مي توان کاري را که توسط نيروي انساني قبلاً به مدت يک ساعت انجام مي شد در مدت تنها 7 ثانيه انجام داد.وي با اشاره به اينکه اين اختراع نمونه داخلي و خارجي ندارد. گفت: اين اختراع که از سوي وزارت نيرو و بنياد ملي نخبگان مورد تأييد قرار گرفته است در مواردي همچون آسانسور، سازمان آب، شرکت نفت، شبکه توزيع و شرکت گاز کاربرد دارد.

ارتقاء عضو هيأت علمي واحد گرمسار به رتبه استادياري

طي حکمي از سوي دکتر عبدالله جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي دکترعلي بدرقه عضو هيات علمي گروه كشاورزي اين واحد موفق به ارتقاء به مرتبه استادياري در رشته ترويج وآموزش كشاورزي شد. در متن اين حكم آمده است : اميد است در مرتبه جديد نيز با تائيدات خداوند تبارک و تعالي منشاء خدمات بهتر و ارزشمندتري به جامعه اسلامي و دانشجويان عزيز بوده و در توسعه علم و دانش گامهاي موثرتري برداريد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته