جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/27 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2629

پيم وربيک سرمربي تيم ملي فوتبال کره جنوبي :
در آينده تيم قدرتمندي خواهيم داشت

فريدون معيني کارشناس فوتبال :
فقط مهدوي کيا بين المللي است

قلعه نوعي سرمربي تيم ملي ايران :
فکري براي جانشين فکري کرده ايم

سعيد مراغه چيان :
تيم ملي هم بايد از مربيان برزيلي استفاده کند


كوتاه و خواندني از سوت پاپان و دقيقه 90

نامزدهاي کسب عنوان بهترين بازيکن فوتبال آسيا انتخاب شدند
از ايران بازيکني نيست

علي کريمي هافبک تيم ملي :
از خودم راضي نيستم


 پيم وربيک سرمربي تيم ملي فوتبال کره جنوبي :
 در آينده تيم قدرتمندي خواهيم داشت 

پيم وربيک سرمربي تيم ملي کره جنوبي به آينده تيمش بسيار خوشبين است . وي گفت : ما با بازيکنان زير 23 سال خود به ايران آمده بوديم و بيشتر از نيتجه اين ديدار به فکر آينده هستيم.
پيم وربيک افزود : در ابتدا بايد بگويم بازي برابر ايران آسان نيست . در نيمه اول تيم ما خوب بازي کرد ولي به جهت اختلافاتي که بين بازيکنان جوان و تيم باتجربه ايران وجود داشت با مشکلاتي مواجه شديم .
پيم وربيک ادامه داد : به همين خاطر تصميم گرفتيم اين ناهماهنگي را به نحوي تغيير دهيم . بعد از دريافت گل سعي کرديم سيستم بازي را تغيير دهيم که اين امر باعث شد صاحب چندين موقعيت گل نيزشويم اما بي تجربگي بازيکنان باعث نتوانيم از اين فرصت ها به درستي استفاده کنيم.
وي افزود : ما اين ريسک را کرديم و اقدام به حملات متقابل برابر ايران کرديم تا بازي را به تساوي بکشانيم اما بر خلاف جريان بازي اين تيم ايران بود که به گل دوم رسيد .
وربيک در ادامه خاطر نشان ساخت : همانطور که مشخص است باخت هيچ زماني خوب نيست . ما هم پس از بازي با ايران چنين احساسي داريم . اين بازي را واگذار کرديم اما سعي مي کنيم براي آينده از تجربيات آن استفاده کنيم .
سرمربي تيم ملي کره جنوبي ادامه داد: ما به آينده فکر مي کنيم و سعي داريم با اين تيم جوان در مسابقاتي آتي نتيجه بگيريم .


  فريدون معيني کارشناس فوتبال :
  فقط مهدوي کيا بين المللي است  

فريدون معيني يکي از کارشناسان فوتبال کشورمان در مورد بازي ايران مقابل کره جنوبي گفت : پيروزي بر کره جنوبي بسيار ارزشمند بود ; اما بايد قبول کنيم که فراتر از آسيا نيستيم.
وي افزود : پس از پيروزي برابر کره حتي عنوان شد مي توانيم برزيل را هم شکست دهيم . مغلوب کردن کره کار بزرگي بود ; اما نبايد به خود مغرور شويم.
وي ادامه داد : در ايران به غير از مهدوي کيا ، بازيکني نداريم که در سطح بين المللي بازي کند . بايد قبول کرد ساير لژيونرها مشکلاتي دارند.
کارشناس فوتبال تصريح کرد: بايد واقع بين بود . نحوه بازي کره جنوبي تفاوت زيادي با تيم اصلي نداشت ; اما اين تيم به 3 امتياز نيازي نداشت. با ميدان دادن به جوان ها نتيجه را فداي اهداف خود کردند . با اين وجود ، در تهران موقعيت هايي متعددي براي گلزني به دست آوردند ; اين در حاليست که در کره به غير از يک ضربه خطرناک کريمي و يک گل ديرهنگام از هاشميان ، موقعيت ديگري ايجاد نکرديم.
وي در مورد بازي اظهار داشت : بازيکنان کره پس از دريافت گل ، بازي هجومي را در دستور کار قرار دادند و کمي از دفاع غافل شدند. در اين شرايط حضور بازيکن کاملي چون بادامکي باعث شد تا گل دوم نيز وارد دروازه اين تيم شود و نتيجه ارزشمند براي فوتبال ايران رقم بخورد. 
معيني در مورد سيستم بازي تيم ملي تاکيد کرد : در فوتبال امروز کمتر تيمي از دفاع سه نفره بهره مي برد ; حتي تيم هايي چون آرژانتين و هلند نيز که با سه مدافع بازي مي کردند ، به بازي با چهار دفاع روي آورده اند . بهتر است در نگرش مربيان ما نيز تغييراتي در اين زمينه حاصل شود.


 قلعه نوعي سرمربي تيم ملي ايران :
 فکري براي جانشين فکري کرده ايم  

 امير قلعه نوعي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در خصوص ديدار تيم ملي مقابل کره و برنامه هاي آينده اين تيم گفت : در نيمه اول به ارزيابي بازي پرداختيم و تا دقيقه 15 دو تا سه موقعيت گل نيز داشتيم.
وي اظهارداشت : در نيمه دوم با شناخت بيشتري که نسبت به نقاط ضعف اين تيم به دست آورديم ، از کناره ها به آنها ضربه زديم و به نخستين گل خود دست يافتيم.
او درباره فوتبال کره جنوبي با اشاره به اينکه آنها هم از نظر برنامه ريزي و هم از نظر امکانات از قاره آسيا جلوتر هستند ، گفت : آنها رقابت هاي فوتبال جام جهاني را هم برگزار کرده اند.
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در ادامه گفت : بر خلاف اينکه کره اي ها اعلام کرده  بودند با تيم اميد خود به مصاف ايران مي آيند اين طور نبود و بازيکنان نامدار خود پا به اين ميدان گذاشتند . اما در مجموع کره اي که فکر مي کرديم نبود شايد اين قدرت فوتبال ايران بود که به آنها ديکته شد.
امير قلعه نوعي درباره تعويض هايي که در اين ديدار انجام داد ، گفت:
پس از گل نخست تيم ايران کره روبه جلو آمد و اين باعث شد که تيم ايران به ناچار قدري عقب نشيني کند.
وي افزود : کاظميان چون دوندگي زيادي کرده بود و به لحاظ بدني کاملا تخليه شده بود را از زمين خارج کرديم و بادامکي را به جاي وي به ميدان فرستاديم ، آندرانيک تيموريان را به پيستون راست آورديم و يک دفاع بلند قامت هم اضافه کرديم.
وي گفت : بادامکي يکي از بازيکنان جوان و خوب تيم ملي فوتبال ايران در اين ديدار بود که خوب جواب داد و موفق شد گل زيبايي به ثمر برساند.
وي اظهار داشت : البته داور اين ديدار مي توانست خطاي پنالتي را بر روي خطيبي اعلام کند.
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران درباره علي کريمي گفت : همه بايد به او کمک کنيم ، چرا که وي بازيکن بزرگي است که به علت مصدوميت و دور بودن از مسابقه احتياج به بازي هاي بيشتري دارد و بازي به بازي بهتر مي شود.
وي همچنين درباره جانشين محمود فکري در خط دفاعي تيم ملي فوتبال ايران گفت : جوانان خوبي نظير شکوري ، نصرتي ، صادقي ، رضايي در خط دفاعي داريم که مي توانند جانشين خوبي براي محمود فکري باشند.


 سعيد مراغه چيان :
  تيم ملي هم بايد از مربيان برزيلي استفاده کند  

سعيد مراغه چيان ملي پوش اسبق تيم استقلال تهران درباره پيروزي تيم ايران مقابل کره جنوبي گفت : با آنکه نتيجه را از آن خود کرديم ولي شرايط بازي يکسان بود و در زماني از نيمه دوم توپ و ميدان در اختيار کره اي ها قرار داشت.
وي در پاسخ به سئوالات مطرح شده چنين گفت :
 درباره صدرنشيني ايران در گروه خود و بالاتر ايستادن از کره توضيح دهيد؟
اينکه بالاتر از کره ايستاديم بسيار عالي است اما در اين ديدار کره اي ها تيم جوان خود را به تهران آورده بودند و براي آنها نتيجه زياد مهم نبود ، اصل را بر آمادگي جوانان خود گذاشته بودند.
 نظر شما درباره شرايط تيم ملي ايران چيست ؟
اين تيم پس از جام جهاني تشکيل شده اگر چه برخي بازيکنان همان قديمي ها هستند و از لژيونرها به طور کامل استفاده شده است ، نمي توان گفت بهتر از آنها داريم و اين را هم نمي شود کتمان کرد جوانان زيادي در فوتبال ايران هستند و مي توانند جا پاي بزرگان فوتبال بگذارند ، پس بايد به اين تيم بها داد و کادر فني بيشتر از جوانان جوياي نام استفاده کند و در تيم ملي به روي بازيکنان نخبه و جوان باز باشد.
 درباره کادر فني چه نظري داريد آيا اين کادر در فوتبال ما موفق مي شود و يا اينکه بايد به آنها افرادي اضافه شوند ؟
ببينيد نمي توان با اين بازي ها درباره کادر فني تصميم گيري و يا اينکه نظر کلي داد ، اين افراد از مربيان خوب فوتبال ايران هستند و براي تيم در اين مدت کوتاه زحمات فراواني کشيده اند و بايد به آنها در نتيجه گيري تبريک گفت ولي اگر به آينده مي انديشيم بايد اين کادر تقويت شود ولي من نمي توانم بگويم چه کسي بيايد و چه کسي نيايد زيرا اين سرمربي تيم است که بايد دستياران خود را انتخاب کند و با آنها هماهنگي داشته باشد.
 آيا به مربي تمرين دهنده خارجي نياز داريم ؟
اگر مربي خارجي خوب باشد براي تمرين دادن عالي است و در کنار اين کادر فني بهترين کار همين است . مثلا در تيم جوانان ايران به جز الويرا و سيموئز که به عنوان مربيان برجسته برزيلي با فوتبال جوانان و اميد کار مي کنند ، دستيارانشان هم خوب بودند و فوتبال ناب برزيلي را تمرين مي دهند و اين امر براي جوانان ما بسيار خوب بود ، اگر از اين افراد بيشتر استفاده شود سطح فوتبال ايران و جوانان بالا مي رود.
 چرا به مربيان برزيلي اشاره کرديد و اينکه مربيان خارجي ديگر را نام نبرديد ؟
ببينيد فوتبال ما تقريبا شبيه فوتبال برزيل است و ما مي توانيم با اين مربيان موفق شويم و ديگر اينکه مردم ما هم بازي برزيلي را دوست دارند و براي ديدن اينگونه بازي ها وقت بيشتري مي گذارند و حتي بيشتر به ورزشگاه ها مي روند ، من در اين مدت که با جوانان ايران بودم کار سيموئز و الويرا را پسنديم ، اگر امثال اين مربيان در فوتبال ما و در رده هاي پايه بيشتر شوند به نفع فوتبال ما خواهد بود.
  باز هم برگرديم به فوتبال تيم ملي ايران و بهترين بازيکن در مقابل کره ، شما چه نظري داريد ؟
در تيم ايران خط دفاعي خوب کار کرد و دروازه بان ما هم نشان داد که مي تواند نقطه اتکا اين تيم باشد ، رودباريان طوري درون دروازه ايستاد که هر کسي فکر مي کرد او سال ها دروازه بان شماره يک تيم ملي بوده و در کل مطمئن بود ، ولي از طرفي بهترين بازيکن ما جواد نکونام بود او با ارسال پاس هاي عمقي و قطري بارها مهاجمين ما را روانه دروازه کره کرد ، او واقعا يک بازيکن بزرگ است و ما بايد به امثال نکونام در فوتبال افتخار کنيم.
  ما در رده جوانان ساليان طولاني است که قهرمان آسيا نشديم به نظر شما چرا اين اتفاق در رده جوانان افتاده است ؟
برنامه ريزي اصولي نداشته ايم و امکانات قهرماني در اين رده را فراهم نکرده ايم ، اگر تيم نوجوانان ما قهرمان آسيا شده بود ، حداقل در رده جوانان هم مي توانستيم روي اين تيم حساب باز کنيم که اين کار صورت نگرفته است ، ما بايد روي رده هاي سني پايه بيشتر کار کنيم و براي آنان برنامه دراز مدت داشته باشيم و با شرکت دادن آنها در اردوهاي شبانه روزي و فراهم کردن بازي هاي تدارکاتي شرايط آمادگي آنان را مهيا سازيم .


 كوتاه و خواندني از سوت پاپان و دقيقه 90 


اعتراض پرسپوليس باز هم رد شد

عبدالرحمن شاه حسيني رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت : شوراي عالي استيناف اين فدراسيون درخواست تجديد نظر در احکام صادر شده درباره دو باشگاه پرسپوليس و ملوان بندر انزالي را رد کرد.
عبدالرحمان شاه حسيني با بيان اين مطلب گفت : شوراي عالي استيناف فدراسيون فوتبال پس از بررسي هاي مجدد ادعاي باشگاه پرسپوليس درباره عماد رضا بازيکن تيم سپاهان راي کميته انضباطي مبني بر مردود بودن ادعاي باشگاه پرسپوليس را تاييد کرد . وي در ادامه اظهار داشت : اين شورا همچنين راي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال مبني بر اينکه باشگاه ملوان بايد  33  ميليون تومان را به     نصرت ايراندوست مربي سابق اين تيم پرداخت کند ، تاييد کرد.

 دکتر بيژن ذوالفقار نسب :
اين پيروزي نبايد ما را فريب دهد

دکتر بيژن ذوالفقار نسب مربي سابق تيم ملي فوتبال و مربي تيم برق شيراز در مورد بازي ايران مقابل کره جنوبي گفت : پيروزي مقابل کره جنوبي نتيجه ارزشمندي محسوب مي شود ; اما نبايد ما را فريب دهد. وي افزود : بازيکنان مقابل کره عملکرد ضعيفي نداشتند و حريف خود را با دو گل مغلوب کردند ; اما هنوز مشکلاتي هست که بايد برطرف شود.
وي ادامه داد : بايد قبول کنيم فوتبال ما با مشکلات عديده اي مواجه است و پيش از آغاز مسابقات جام ملت ها بايد به فکر آن باشيم.
سرمربي برق شيراز تصريح کرد : هماهنگي عمومي نزد بازيکنان ديده نمي شود . از سوي ديگر ، تاکتيک و روش بازي ملي پوشان قديمي و خطرناک است . تيم ملي بايد فوتبالي مدرن و به روز ارائه کند.
وي با اشاره به سيستم تيم ملي (3-5-2) تاکيد کرد : با وجود اينکه سيستم ، اصلي ترين عامل در ارائه فوتبال نيست ; اما براي انجام بازي هجومي و رو به جلو ، سيستم فعلي کارايي نداشته و بسيار آسيب پذير است . بهتر است کادر فني در اين مورد تغييراتي را اعمال کند.
ذوالفقارنسب در مورد حريف اظهار داشت : ايران در يک بازي رسمي کره را شکست داد . بسياري عقيده دارند ، تيم اصلي کره نبود ; اما اين اظهارات چيزي از ارزش هاي تيم ايران نمي کاهد.

هيچ يک از داوران ايراني نامزد کسب عنوان بهترين داور آسيا نيستند

کنفدراسيون فوتبال آسيا اسامي 10  نامزد کسب عنوان بهترين داور قاره کهن در سال 2006  را اعلام کرد که در ميان آنان نامي از داوران ايراني مشاهده نمي شود.
بهترين داور فوتبال آسيا روز هشتم آذر در مراسمي که در ابوظبي امارات عربي متحده برگزار مي شود ، برگزيده مي شود.

آندرانيک تيموريان:
کره فقط ده دقيقه برتر از ما بود
آندرانيک تيموريان هافبک تيم ملي ايران که در تيم باشگاهي خود جايگاهي ندارد در مورد بازي ايران مقابل کره گفت : صعود به عنوان تيم اول به جام ملت هاي آسيا مي تواند امتيازي بسيار خوب براي تيم ايران باشد.
وي افزود : تمام بازيکنان تلاش خوبي را انجام دادند . ما بازي حساب شده اي را برابر کره انجام داديم و توانستيم به آن چه حقمان بود دست يابيم . صعود به عنوان تيم اول به جام ملت هاي آسيا امتياز بسيار خوبي براي ما است.
تيموريان که پاس گل اول تيم ملي ايران را ارسال کرده بود گفت : اين فوتبال است ; روزي من پاس گل مي دهم و روزي بازيکنان ديگر . خوشحالم که توانستم زمينه ساز گل اول ايران باشم.
وي افزود : کره ي جنوبي تنها در 10 دقيقه بازي را در دست داشت و در کل اين تيم ايران بود که بازي خوبي را به نمايش گذاشت.

قلعه نوعي روز سه شنبه روي نيمکت استقلال

قلعه نوعي مديرعامل باشگاه استقلال تهران از توافق کامل براي بازگشت امير قلعه نوعي به کادر فني استقلال خبر داد و تاکيد کرد که سرمربي تيم ملي در بازي سه شنبه برابر برق شيراز روي نيمکت خواهد نشست.  دکتر مقداد نجف نژاد گفت : هيچ مشکلي براي بازگشت قلعه نوعي بر روي نيمکت استقلال وجود ندارد.  وي افزود : به لطف خدا و با همکاري فدراسيون فوتبال پس از نشست هاي خوبي که با قلعه نوعي داشتيم قرار شد که وي مجدد به کادر فني استقلال بازگردد.
وي اضافه کرد :ان شاا... از بازي استقلال برابر برق شيراز قلعه نوعي روي نيمکت استقلال خواهد بود . در اين مورد نيز توافقات کامل حاصل شده و طرفين با علاقه به اين تصميم مشترک رسيده ايم.

محمود ياوري:
آينده  تيم ملي روشن است

محمود ياوري يکي از کارشناسان فوتبال تيم کشورمان باور دارد که با تداوم "رنسانس فني و اجرايي" ، تيم ملي ايران آينده  موفقي را پيش رو دارد.
محمود ياوري افزود : پس از جام جهاني ساختار فرهنگي ، فني و اجرايي تيم ملي دچار تغيير شد و قلعه نوعي توانست با کسب اختيار در انتخاب همکارانش به موفقيت دست يابد ، موفقيتي که از آن مي توان به عنوان پيروزي مربيان شايسته ي ايراني ياد کرد.
وي در ادامه اين تحولات را به سود فوتبال ايران ارزيابابي و خاطر نشان کرد : مدت ها بود که کره  جنوبي را اين چنين شکست نداده بوديم ، تيم ملي با شناخت کامل به مصاف حريف رفت و توانست حيثيت و امتياز را به همراه يکديگر به دست آورد و اين از خصوصيات موفق کادر فني تيم ملي است.  ياوري در مورد روند آماده سازي تيم ملي به منظور شرکت در جام ملت هاي آسيا با تاکيد بر لزوم انجام ديدارهاي تدارکاتي با تيم هاي قدرتمند جهان ، افزود : نخستين اولويت بايد بازگرداندن شخصيت به ليگ کشور باشد ، بي ترديد ليگ باشگاهي ما در تيم ملي است و هر چه به آن بهاي بيشتري بدهيم ، به سود تيم ملي خواهد بود.

 


28 آذر قرعه کشي مرحله نهايي فوتبال جام ملت هاي آسيا

مراسم قرعه کشي مرحله نهايي مسابقات فوتبال جام ملت هاي آسيا در سال 2008 روز 28 آذر ماه در کوالالامپور پايتخت مالزي برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از سنگاپور ، در پايان رقابت هاي مقدماتي اين مسابقات تيم هاي ژاپن ، عربستان ، ايران ، کره جنوبي ، امارات عربي متحده ، عمان ، استراليا ، بحرين ، عراق ، چين ، قطر و ازبکستان جواز حضور در مرحله نهايي را کسب کردند. تايلند ، مالزي ، اندونزي و ويتنام نيز چهار ميزبان مشترک اين رقابت ها هستند. بدين ترتيب مرحله نهايي مسابقات فوتبال جام ملت هاي آسيا با شرکت   16  تيم برگزار خواهد شد.

تساوي تيم ملي اميد برابر پالميراس ;
سيموئز : بهترين بازي مان را انجام داديم

تيم ملي اميد در سومين ديدار دوستانه در برزيل برابر پالميراس به تساوي دو بر دو رسيد.
رنه سيموئز ، سرمربي اميد درباره اين ديدار به خبرنگار ايسنا گفت : بهترين بازي مان را انجام داديم و برابر پالميراس به تساوي رسيديم ، حريف ترکيبي از بازيکنان ذخيره و آنهايي که در ليگ برابر بوتافوگو بازي کردند را داشت . دروازه بانشان مارکوس ، قهرمان جام جهاني 2002 بود. پالميراس درصد بالاي مالکيت توپ را داشت. اين موضوع ما را به فکر واداشت . بين دو نيمه بازيکنان مان از روبرو شدن با چنين بازيکنان با کيفيتي خوشحال بودند . حسيني و ميلاد نوري براي ما گل زدند .  
سيموئز درباره ديدار برابر سائوپولو هم گفت : سائوپولو با ذخيره هايش بازي کرد . بازيکناني که در ديدار ليگ برابر گوياس حاضر بودند ، به ميدان نرفتند . تيم درک بهتري از بازي فشرده و يارگيري دو نفره نشان داد .
سرمربي اميد اردوي برزيل را تا اين لحظه اينچنين ارزيابي کرد : ما بازيکنان بزرگي داريم ، آنها مي توانند مانند برزيلي ها بازي کنند ، پس چرا اين کار را نمي کنند ؟ به سبب امکانات بازيکنان  خودشان مي بينند که امکانات به چه معنا است و هيچ يک از اينها در ايران وجود ندارند.

عليرضا نيکبخت واحدي:
ما برتر از کره بوديم
عليرضا نيکبخت واحدي بازيکن مياني تيم ملي ايران در مورد پيروزي تيم ايران مقابل کره جنوبي گفت : ما شايسته ي پيروزي مقابل کره ي جنوبي بوديم.
وي افزود : ما در نيمه ي اول فرصت هاي زيادي را داشتيم ; اما , نتوانستيم از آنها استفاده کنيم.  کره ي جنوبي هم بازي خوبي را انجام داد ; ولي , ما برتر از آنها بوديم.
وي افزود : در نيمه ي دوم توانستيم از کل فرصت هايي که به دست آورديم ، دو گل را به ثمر برسانيم . اکنون خوشحالم که توانستيم با اين برد دل هواداران فوتبال ايران را که به ورزشگاه آزادي آماده بودند , شاد کنيم.

مسابقات واليبال قهرماني مردان جهان - ژاپن
تيم ملي واليبال ايران در اولين گام شکست خورد

تيم ملي واليبال کشورمان نخستين ديدار خود در رقابت هاي قهرماني مردان جهان را با شکست برابر جمهوري چک پشت سرگذاشت.
در اين ديدار که ظهر ديروز در شهر ناگونا ژاپن برگزار شد . تيم کشورمان در سه گيم متوالي نتيجه را به حريف قدرتمند خود واگذار کرد . ملي پوشان کشورمان که براي سومين بار در مسابقات جهاني شرکت مي کنند سه گيم متوالي را به حريف قدرتمند خود واگذار کردند .
تيم ملي واليبال کشورمان در اين ديدار تحت تاثير تجربه بالاي بازيکنان جمهوري چک و بازي منطقي و اصولي آنها قرار گرفت و با وجود تلاشي که ملي پوشان انجام دادند اما به واسطه تاکتيک بالاي بازيکنان چک نتيجه را واگذار کرد.
مهدي بازارگرد -  امير حسيني - عليرضا نادي - پيمان اکبري - محمد منصوري و محمد ترکاشوند مردان اصلي ايران در اين بازي بودند که ساير نفرات نيز در طول بازي به ميدان مي رفتند .
تيم جمهوري چک در اين ديدار به واسطه سرويس هاي پرقدرت بازيکنان خود نظير استوکر ، راک ، لبل و وپلاونيک توانست نبض بازي را در اختيار بگيرد . تيم کشورمان در گيم اول و سوم پا به پاي رقيب قدرتمند خود پيش رفت اما نتوانست از شکست خود جلوگيري کند . ملي پوشان ايران در گيم سوم حتي 15 بر12 از حريف پيش افتادند ، اما بازهم نتوانستند کاري از پيش ببرند و در نهايت با نتيجه 3 بر صفر اولين ديدار خود را به جمهوري چک واگذار کردند .
 
تيم ملي بسکتبال به ايران بازگشت

تيم ملي بسکتبال ايران پس از برگزاري شش ديدار تدارکاتي و اقامتي دو هفته اي در ترکيه ، به تهران بازگشت.
تيم بسکتبال کشورمان که بازي هاي قابل قبولي را در ترکيه مقابل تيم هاي مختلف باشگاهي اين کشور ارائه داد و چند روز هم تمرينات خود را در اين کشور پي گرفت پس از استراحتي کوتاه از صبح يکشنبه 28 آبان به اردو مي رود تا پس از انجام دو بازي تدارکاتي مقابل اونيکس روسيه آخرين اردوي آمادگي تا مسابقات دوحه قطر را پي بگيرد .
تيم اونيکس روسيه روز يکشنبه وارد تهران خواهد شد و طي روزهاي دوشنبه و سه شنبه دو بازي مقابل ملي پوشان برگزار خواهد کرد.
 
انصراف تيم ملي فوتبال ترکمنستان
 از بازي هاي آسيايي

تيم ملي فوتبال ترکمنستان از حضور در بازي هاي آسيايي  2006 دوحه انصراف داد.
به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس از عشق آباد ، فدراسيون فوتبال ترکمنستان اعلام کرد : تيم ملي فوتبال اين کشور به دليل ترديد در مورد عملکرد خود در بازي هاي ماه آينده قطر ، از حضور در اين بازي ها انصراف داد.
فدارسيون فوتبال ترکمنستان ممکن است به دليل اين انصراف از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا جريمه شود.  باشگاه هاي فوتبال اين کشور شش ميليون نفري فقير با کمبود بودجه مواجه هستند و بسياري از بازيکنان اين تيم ها به ديگر کشورهاي شوروي سابق مهاجرت کرده اند.
ترکمنستان از شرکت در فصل آينده مسابقات مقدماتي جام ملت هاي آسيا نيز انصراف داده است.

 

خراسان رضوي قهرمان مسابقات دووميداني بانوان جانباز و معلول ايران شد

غلامعلي محمودزاده مسئول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد :
تيم بانوان خراسان رضوي در پايان چهاردهمين دوره مسابقات دو وميداني قهرماني بانوان جانباز و معلول ايران به مقام قهرماني رسيد.
در اين مسابقات که در ورزشگاه الغدير طرقبه به پايان رسيد ، تيم هاي زنجان و آذربايجان شرقي به ترتيب در رده هاي دوم و سوم قرار گرفتند.
در اين رقابت ها 120  ورزشکار جانباز و معلول از  14  استان کشور در مواد دو با ويلچر ، پرتاب نيزه ، وزنه و ديسک در کلاس هاي سي پي ، فلج مغزي و جسمي حرکتي با يکديگر رقابت کردند.
نتايج انفرادي رقابت ها نيز به شرح زير اعلام شد:
در پرتاب ديسک کلاس  CP  اعظم محمدي از بوشهر نخست ، شيوا دل روشن و نيشتمان حبيبي هر دو از کردستان به ترتيب دوم و سوم شدند.
در پرتاب ديسک کلاس    44-43-F42  پوران توکلي از زنجان ، مهري فلاحي از گيلان و حبيبه کارزار از آذربايجان شرقي مقام هاي نخست تا سوم را کسب کردند.
در پرتاب ديسک کلاس    F46 سيما رزاقي از زنجان ، عجب ناز شورکي از بوشهر و معصومه حسيني از گيلان به ترتيب نخست تا سوم شدند.
در پرتاب ديسک کلاس    F54 زهرا مهربان از خراسان رضوي نخست ، مهناز قديان از تهران دوم و فهيمه دشتي از آذربايجان سوم.
در پرتاب ديسک کلاس F58  ايستاده ماريا کليجي از مازندران نخست ، فرشته ايزدي از فارس دوم و شهلا بهروزي راد از کرمانشاه سوم.
همچنين در رشته پرتاب وزنه کلاس   CP  نيشتمان حبيبي از کردستان اول ، فاطمه جمالي از تهران دوم و فراست ميرزانيا از کردستان سوم.
در پرتاب وزنه ادغامي کلاس هاي    46-F44  راضيه کاظمي از گيلان اول ، سيما رازقي و مريم سياري هر دو از زنجان به ترتيب دوم و سوم.
در پرتاب وزنه کلاس    54 F ايستاده ليلا ملکي از زنجان اول ، فهيمه دشتي و مرضيه صدقي هر دو از آذربايجان شرقي به ترتيب دوم و سوم.
در پرتاب وزنه کلاس 54 F نشسته مهناز قباديان از تهران اول ، فتانه پورآت از خراسان رضوي دوم و زينب نيک آيين از تهران سوم.
در پرتاب وزنه کلاس    F55 رقيه وطنخواه از آذربايجان شرقي اول ، فرنگيس قروي از تهران دوم و منوره خيرآبادي از کرمانشاه سوم.
در پرتاب وزنه کلاس    F56  نسرين نفوشا از کرمانشاه اول ، سهيلا رشيدي از لرستان دوم و گلاويژ ناصري از کردستان سوم.
در پرتاب وزنه کلاس    F58  ايستاده فاطمه راضي از خراسان رضوي اول ، اختر نوري زاده از لرستان دوم و فرشته ايزدي از فارس سوم.
در پرتاب وزنه کلاس    F58  نشسته زينب بهادر و مرضيه زرين هر دو از بوشهر به ترتيب اول و دوم و مژگان طرفي نژاد از خوزستان سوم.
همچنين در رشته پرتاب نيزه کلاس    CP  اعظم محمدي از بوشهر اول ، بهجت برقي و معصومه نجفي هر دو از خراسان رضوي به ترتيب دوم و سوم.
در پرتاب نيزه کلاس    F42  فاطمه نجيبي پور از فارس اول ، نيره محمدي و سارا سيفي هر دو از مازندران به ترتيب دوم و سوم.
در پرتاب نيزه کلاس    F46  عجب نازشورکي از بوشهر اول ، معصومه حسيني از گيلان دوم و زينب براري از قزوين سوم.
در پرتاب نيزه کلاس    F54  مرضيه صدقي از آذربايجان شرقي اول ، معصومه جليليان از خراسان رضوي دوم و پروين نوري از زنجان سوم.
در پرتاب نيزه کلاس    F55  ليلا ملکي از زنجان اول ، فرزانه سالاري از خراسان رضوي دوم و وحيده ترابي از لرستان سوم.
در پرتاب نيزه کلاس    F56  هاجر عزيزي  از مرکزي اول ، فريده غلامي از کرمانشاه دوم و زهرا طحاني از فارس سوم.
در پرتاب نيزه کلاس    F57  نگار رضازاده از فارس اول ، نسيم تقي زاده از لرستان دوم و زينب جليليان از خوزستان سوم.
در پرتاب نيزه کلاس    F58  ايستاده اختر نوري زاده از لرستان اول ، فاطمه پرواره از گيلان دوم و فاطمه رافي از خراسان رضوي سوم.
در پرتاب نيزه کلاس    F58  نشسته رويا سلطاني از زنجان اول ، سهيلا نوري از کرمانشاه دوم و معصومه عسگرزاده از فارس سوم.
همچنين در رشته دو    100  متر سي پي صغرا گل محمديان از قزوين اول ، زهرا محمدي از فارس دوم و اعظم نيک پرست از آذربايجان شرقي سوم
در دوي    100  متر کلاس    T53  فاطمه چراغي از تهران اول، ميترا ابوالمعصومي از مرکزي دوم و فرخنده چگيني از قزوين سوم.
در دوي    100  متر کلاس    T54  فتانه پورآت از خراسان رضوي اول ، فرنگيس غروي از تهران دوم و مژگان همتي از مرکزي سوم.
در دوي    200  متر سي پي مريم آقا ميرزايي از زنجان اول ، اعظم نيک پرست از آذربايجان شرقي دوم و زهرا محمدي از فارس سوم.
در دوي    200  متر کلاس    T53  رقيه زارعي از آذربايجان شرقي اول ، فاطمه چراغي از تهران دوم و زهرا زيارتي از بوشهر سوم.
در دوي    200  متر کلاس    T54  سکينه دلاوري از خراسان رضوي اول ، هاجر عزيزي ازمرکزي دوم و رويا حاتمي از تهران سوم.
در دوي    400  متر کلاس    T53  رقيه زارعي از آذربايجان شرقي اول ، فرخنده چگيني از قزوين دوم و ميترا ابوالمعصومي از مرکزي سوم.
در دوي    400  متر کلاس    T54  سکينه دلاوري از خراسان رضوي اول ، هاجر عزيزي ازمرکزي دوم و رويا حاتمي از تهران سوم.
همچنين کاپ اخلاق اين مسابقات از آن تيم ميزبان خراسان رضوي شد.
 
سرمربي تيم ملي دو وميداني جانبازان و معلولين:
همه  ورزشکاران اعزامي مدال مي گيرند

مربي تيم ملي دو وميداني جانبازان و معلولين کشورمان گفت : پيش بيني مي کنيم همه 38 نفر ورزشکار اعزامي به مسابقات مالزي مدال کسب کنند.
بهمن رضايي افزود : در حال حاضر 38 نفر در کلاس هاي مختلف از بيستم آبان آخرين اردوي خود را شروع کرده اند و دو روز مانده به پايان اردو آخرين رکوردگيري ها انجام مي شود.
به گفته  رضايي وضعيت رکوردهاي قبلي بسيار خوب بوده و 14 نفر از 38 نفر حاضر در اين اردو در مسابقات جهاني هلند نتايج خوبي کسب کرده بودند و به مالزي هم اعزام خواهند شد.
رضايي اظهار داشت : چين ، استراليا و نيوزلند از رقيبان خوب ايران هستند ، اما ساير کشورها را به راحتي شکست مي دهيم.
وي يادآور شد : در قسمت پرتاب ها بيشترين مدال ها را کسب مي کنيم اما ، چون اين 38 نفر در دو يا سه ماده مسابقه مي دهند ، پيش بيني مي کنيم همه آنها مدال کسب کنند.
رضايي در پايان از کميته پارالمپيک و فدراسيون جانبازان و معلولين به دليل فراهم کردن امکانات مناسب تشکر کرد.
تيم ملي دووميداني کشورمان در مسابقات آسيايي مالزي در رشته هاي پرتاب نيزه، وزنه ، ديسک ، دوهاي سرعت 100، 200، 400 متر ، دوهاي نيمه استقامت 800 و 1500 متر ،  دوهاي استقامت 5 هزار متر و 10 هزار متر و پرش هاي ارتفاع و طول سه گام مسابقه خواهند داد.

سرمربي تيم وزنه برداري جانبازان و معلولين :
حداقل پنج مدال طلا کسب مي کنيم


سرمربي تيم ملي وزنه برداري جانبازان و معلولين کشورمان گفت : اگر مشکل خاصي پيش نيايد به کسب مقام اول اميدوار هستيم.
رازي در مورد آمادگي وزنه برداران اعزامي به مسابقات آسيا و اقيانوسيه در مالزي که از اول آذر ماه در کوالالامپور برگزار خواهد شد ، اظهار داشت: 10  وزنه بردار از هفته  پيش آخرين اردوي خود را پيگيري مي کنند و در حال حاضر مشکل خاصي نداريم.
وي گفت : در نظر داريم در اين مسابقات حداقل پنج مدال طلا کسب کنيم و از لحاظ تيمي از حريفان برتر هستيم.


تيم مازندران قهرمان اولين تورنمنت ورزش هاي زورخانه اي دانشجويان آسيا
 
اولين تورنمنت ورزش هاي زورخانه اي دانشجويان آسيا با حضور چهار تيم در موسسه دانشگاهي شمال برگزار شد. 
اين مسابقات با حضور تيم هاي کره  جنوبي ، سريلانکا و دو تيم از دانشگاه شمال به ميزباني دانشگاه و تربيت بدني استان مازندران برگزار شد.
در اين مسابقه که به منظور همبستگي بيشتر دانشجويان ورزشکار برگزار شد ، تيم الف دانشگاه به مقام اول دست يافت و تيم هاي کره  جنوبي ، (ب) دانشگاه و سريلانکا به ترتيب مقام هاي دوم تا چهارم را کسب کردند.
اين تورنمنت با همکاري فدراسيون بين المللي ورزش هاي زورخانه اي ، موسسه دانشگاهي شمال و هيات باستاني استان برگزار شد.

هفته ششم ليگ برتر
پينگ پنگ بازان دانشگاه  آزاد اسلامي با اقتدار پيش مي روند

هفته ششم ليگ برتر پينگ پنگ ايران با پيروزي دوباره تيم دانشگاه آزاد اسلامي همراه بود.  
 اين تيم ديدار ششم خود را در مجموعه ورزشي شهيد شيرودي برابر تايدواتر بندرعباس برگزار کرد و توانست با نتيجه پنج بر صفر به برتري دست يابد.
دانشگاه آزاد اسلامي با کسب اين پيروزي بدون باخت و با 12 امتياز پيشتاز است و تايدواتر با وجود اين شکست ، با شش امتياز در مکان سوم باقي ماند.
در ادامه پتروشيمي بندرامام با نتيجه پنج بر يک از سد بانک کشاورزي گذشت و ديدار دو تيم مناطق نفت خيز جنوب و هيئت گيلان با تساوي چهار بر چهار به پايان رسيد.
بازي تيم هاي تراکتورسازي تبريز و راه آهن تهران به دليل غيبت پينگ پنگ بازان هندي تراکتورسازي به زمان ديگري موکول شد.  تيم راه آهن با 9 امتياز در مکان دوم قرار دارد.

اردوي تيم بسکتبال دانش آموزان ايران در اصفهان

نخستين مرحله از اردوي تدارکاتي تيم بسکتبال دانش آموزان ايران در سالن مالک اشتر خميني شهر اصفهان آغاز شد.
در اين اردو  50 نفر از بازيکنان برتر تيم هاي بسکتبال دانش آموزي کشور زير نظر مربيان در دو نوبت صبح و عصر به تمرينات آماده سازي مي پردازند.
اين اردو به مدت چهار روز به منظور افزايش آمادگي بازيکنان و انتخاب آماده ترين نفرات براي تيم ملي برپا شده است.  تيم بسکتبال دانش آموزان ايران خود را براي حضور در رقابت هاي بين المللي آماده مي کند.
 
برزيل تنها براي پول بازي نمي کند

دونگا سرمربي تيم ملي فوتبال برزيل مي گويد : اين تصور که تيم وي تنها علاقه به پول دارد يک تصور اشتباه است و وي از عملکرد بازيکنانش خرسند است.
به گزارش خبرگزاري رويترز از ريو دو ژانيرو ، دونگا به پايگاه اينترنتي کنفدراسيون فوتبال برزيل گفت :    آنان با آنچه که برخي از هواداران يا مردم فکر مي کنند و معتقدند که آنان تنها به خاطر پول بازي مي کنند، بسيار فرق دارند .   
به دنبال پيروزي دو بر يک برزيل بر سوئيس در ديدار دوستانه برابر برزيل از زمان رهبري دونگا که جانشين "کارلوس آلبرتو پريه را    شد در پنج بازي شکست نخورده است .
اين مدافع قهرماني جهان در آلمان ، در مرحله يک چهارم نهايي مسابقات جام جهاني توسط فرانسه حذف شد .
دونگا گفت :    ما از بهترين بازيکنان جهان برخورداريم و برخي از آنان از نظر مالي موفق هستند ولي با کمال رضايت براي ما بازي مي کنند و نشان مي دهند که از پوشيدن پيراهن برزيل به خود مي بالند .   
 
هوگو سانچز  مربي تيم ملي مکزيک شد

هوگو سانچز بازيکن سابق تيم "رئال مادريد    به عنوان مربي تيم ملي مکزيک انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از پاچوکا ، فدارسيون فوتبال مکزيک اعلام کرد که سانچز  48  ساله جانشين "ريکاردو لاولپه    آرژانتيني شد.
مکزيک به مربيگري لاولپه در مسابقات جام جهاني در برابر آرژانتين از دور مسابقات حذف شد. سانچز اکنون مربي باشگاه فوتبال "نکاکسا    مکزيک است.

فيفا درخواست غرامت باشگاه گالاتاسراي را رد کرد

باشگاه مارسي در بيانيه اي از مخالفت فيفا نهاد حاکم بر فوتبال جهان با درخواست باشگاه گالاتاسراي ترکيه مبني بر دريافت يک غرامت ده ميليون يورويي بابت ترک اين باشگاه توسط فرانک ريبري هافبک ملي پوش فرانسوي خبر داد .
به گزارش خبرگزاري فرانسه از مارسي ، در ماه ژوئن سال  2005  ميلادي ، گالاتاسراي ضمن تکذيب خبر عدم پرداخت حقوق از سوي اين باشگاه به ريبري به مدت سه ماه ، خواستار بازگشت وي شد .
گالاتاسراي در ژانويه 2005  يک قرارداد سه سال و نيمه با باشگاه دسته اولي متز فرانسه براي انتقال ريبري بسته بود ولي وي در ماه ژوئن هنگامي که هنوز در تيم زير 21  ساله هاي فرانسه بود با امضاي يک قرارداد چهار ساله به مارسي ديگر باشگاه فرانسوي پيوست .
مارسي در بيانيه اي گفت :    در دعوي قضايي مربوط به فرانک ريبري و مارسي با گالاتاسراي ، فيفا به ما اطلاع داد که به نفع مارسي حکم داده و ادعاي غرامت توسط باشگاه ترکيه را به کلي رد کرده است .   

ميلوتينوويچ  مربي تيم ملي فوتبال جاماييکا شد

بورا ميلوتينوويچ مربي شهير صربستاني با عقد قراردادي هدايت تيم ملي فوتبال جاماييکا را برعهده گرفت.
به گزارش خبرگزاري رويترز از کينگستون ، ميلوتينوويچ 62 ساله با عقد اين قرارداد ، با دستمزد يک ميليون دلار در سال هدايت اين تيم را عهده دار شد.
اين مربي صربستاني ، تنها مربي است که تاکنون با  5 تيم در رقابت هاي فوتبال جام جهاني حضور يافته است.

مجارستان و قزاقستان ديدار پاياني واترپلو چهارجانبه  ايران را برگزارمي کنند

ديدار پاياني مسابقات واترپلو چهار جهانبه ايران را دو تيم مجارستان و قزاقستان عصر امروز در استخر مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار خواهند کرد.
با پايان گرفتن دور مقدماتي اين مسابقات دو تيم مجارستان و قزاقستان براي کسب عنوان قهرماني امروز به مصاف هم مي روند و تيم هاي ايران و ازبکستان نيز براي کسب عنوان سومي ديدار مي کنند.

 

 

 


  نامزدهاي کسب عنوان بهترين بازيکن فوتبال آسيا انتخاب شدند
 از ايران بازيکني نيست 

کنفدراسيون فوتبال آسيا اسامي 10  فوتباليست را به عنوان نامزدهاي دريافت جايزه بهترين بازيکن سال اين کنفدراسيون اعلام کرد .
به گزارش خبرگزاري فرانسه از سنگاپور ، ستارگان بزرگ آسيايي مستقر در اروپا براي دريافت اين جايزه ناديده گرفته شدند و فاقد معيار لازم براي قرار گرفتن در اين فهرست شناخته شدند .
اين امر به معناي آن است که فوتباليست هاي با استعدادي چون پارک جي- سونگ بازيکن کره اي باشگاه منچستر يونايتد از کره جنوبي و     شونسوکه ناکامورا هافبک ژاپني باشگاه سلتيک گلاسکو در اين فهرست جايي نداشتند .
در عوض بازيکنان کمتر شناخته شده اي چون ليونل لوييس دروازه بان سنگاپور و فهد عتال مهاجم فلسطيني در اين فهرست ده نفره جاي گرفتند که متعاقبا پيش از برگزاري يک مراسم جشن براي اعطاي جايزه در ابوظبي در تاريخ  29  نوامبر به سه نفر کاهش خواهد يافت .
از بين اين ده بازيکن ، نه نفر از کشورهاي غرب آسيا هستند . تنها يک نفر نماينده آسياي جنوب شرقي يا شمالي است و آن لوييس دروازه بان سنگاپور است .
هيچ بازيکن ژاپني ، کره اي يا چيني در اين فهرست قرار ندارد .
عربستان سعودي و عراق هرکدام دو نماينده در اين فهرست دارند در حالي که تاجيکستان ، فلسطين ، قطر ، کويت ، سنگاپور و امارات متحده عربي هرکدام يک نامزد دارند .
کنفدراسيون فوتبال آسيا طي سال جاري ميلادي اندک تغييري در مقررات خود داده و اکنون بازيکنان بر اساس يک سيستم رده بندي سنجيده تر انتخاب مي شوند که بر اساس عملکرد آنان در مسابقات کنفدراسيون فوتبال آسيا و مسابقات کليدي يوفا و فيفاست .
اين انتخاب ، ليگ هاي داخلي را شامل نمي شود ، بلکه در عوض مسابقاتي چون مسابقات مقدماتي جام ملت هاي آسيا و جام کنفدراسيون فوتبال آسيا و همچنين رويدادهاي فيفا چون جام جهاني را در بر مي گيرد.  ده بازيکن برگزيده شده عبارتند از : بدرالمطوع (کويت ، باشگاه القادسيه) ، عيسي المحياني (عربستان ، باشگاه الوحده) ، هوار ملا محمد عراقي (عراق ، باشگاه آپولون قبرس) ، اسماعيل مطر (امارات ، باشگاه الوحده) ، خلفان ابراهيم (السد قطر) ،  سعودي محمد الشهوب (الهلال عربستان) ، يونس محمود ( قطر ) ، فهد عتال (فلسطين) ،  ابراهيم رابيموف (تاجيکستان) ، لوييس ليونل (سنگاپور ، هوم يونايتد).


  علي کريمي هافبک تيم ملي :
 از خودم راضي نيستم 

علي کريمي هافبک تيم ملي در مورد بازي ايران مقابل کره جنوبي گفت :  فرصت هاي زيادي داشتيم و مي توانستيم گل هاي بيشتري را وارد دروازه کره جنوبي کنيم.
کريمي افزود : از اين پيروزي خيلي خوشحالم چرا که تيم ملي در آخرين مسابقه به پيروزي رسيد و با دو گل ميدان را ترک کرد.
کريمي اضافه کرد : در نيمه اول به دليل سيستم تدافعي کره  ، بازي در شرايط دشواري برگزار مي شد ; اما پس از دريافت گل اول ; روي دروازه ما حمله کردند و مهاجمان ما نيز بازي روانتري را پياده کردند.
وي افزود : علاوه بر دو گل ، فرصت هاي بيشتري در اختيار داشتيم و در صورت تمرکز بيشتر مي توانستيم با تعداد گل هاي بالا حريف را شکست دهيم.
کريمي به عملکرد شخصي اش اشاره کرد و گفت : به هيچ عنوان از عملکردم راضي نيستم چراکه بازي خوبي را در ميانه ميدان انجام ندادم.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينش
ويزه دانشگاه و خبر
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته