جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/04/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3922


تاريخ و چگونگي دريافت كارت آزمون پزشكي و كارداني پيوسته دانشگاه آزاد اسلامي

معاون سازمان سنجش:
افزايش پذيرش کنکور دکتري به صورت تکميل ظرفيت اعلام مي شود

با پايان مهلت ويرايش انتخاب رشته؛
زمان انتشار نتايج کنکور ارشد پزشکي اعلام شد


اعلام مهلت اعتراض دانشجويان دانشگاه پيام‌نور به نتايج امتحانات


خبر


 تاريخ و چگونگي دريافت كارت آزمون پزشكي و كارداني پيوسته دانشگاه آزاد اسلامي 


 معاون سازمان سنجش:
 افزايش پذيرش کنکور دکتري به صورت تکميل ظرفيت اعلام مي شود 

گروه آزمون و سنجش: معاون فني و آماري سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ارائه گزارش وزارت علوم درباره کنکور نيمه متمرکز دکتري سال 90 از اجراي تکميل ظرفيت براي پذيرش 4 هزار و 400 نفر جديد در دوره دکتري خبر داد.

دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با مهر افزود: گزارش آزمون نيمه متمرکز دکتري در جلسه سه شنبه 21 تيرماه مطرح و در اين جلسه به طور کلي روند برگزاري، کيفيت برگزاري و شاخص هاي کلي و کيفي آزمون ارائه شد.

وي يادآور شد: در اين گزارش حتي به طور نمونه به معرفي شدگان چند رشته با ذکر نام، رشته، معدل و دانشگاه مصاحبه کننده، اشاره شد و در نهايت شوراي عالي انقلاب فرهنگي کليت آزمون دکتري را مورد تاييد قرار داد.خدايي خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه استقبال داوطلبان از آزمون نيمه متمرکز دکتري زياد و ظرفيت پذيرش نيز کم بود، پيشنهاد شد که ظرفيت افزايش داده شود که مورد موافقت شورا نيز قرار گرفت.

وي افزود: با توجه به اينکه مقرر شد ظرفيت افزايش پيدا کند، بنابراين بايد تعداد معرفي شدگان نيز افزايش يابد و از همين رو مقرر شد که 14 هزار نفر معرفي شده به 20 هزار نفر افزايش پيدا کند.معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تاکيد شوراي عالي انقلاب فرهنگي بر استمرار شيوه آزمون دکتري براي غربالگري اوليه داوطلبان دوره هاي دکتري گفت: شيوه آزمون دکتري براي سالهاي آينده هم استمرار پيدا مي کند.

وي همچنين از تصميم براي بازنگري برخي مواد درسي خبر داد و گفت: مقرر شد وزارت علوم با اختياراتي که بر عهده دارد مواد درسي آزمون دکتري را مورد بررسي بيشتري قرار دهد و در برخي رشته ها مواد درسي اعلام شده، بازنگري شود.خدايي اظهار داشت: مقرر شد که وزارت علوم و سازمان سنجش برخي نکات اجرايي را نيز اصلاح کرده و مورد بازنگري قرار دهند.وي درباره فرآيند چگونگي اجراي افزايش ظرفيت پذيرش کنکور دکتري سال 90 گفت: براي اين افزايش ظرفيت، فرآيند تکميل ظرفيت اعمال مي شود اما چگونگي اجراي آن پس از جلسه با دانشگاهها، معاونت آموزشي وزارت علوم و سازمان سنجش نهايي مي شود.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با تاکيد بر اين نکته بر اساس آيين نامه دکتري، دو بار در سال آزمون برگزار مي شود، افزود: آيين نامه اجراي دو بار در سال کنکور را در فروردين ماه و آذرماه پيش بيني کرده است و از همين رو سعي مي شود که در زمان مقرر آزمون دوم نيز برگزار شود.وي گفت: دانشگاهها در حال انجام فرآيند مصاحبه هستند و برخي از آنها نمرات شان را نيز ارسال کرده اند و تا 15 مرداد مهلت دارد که کليه نمره ها را به سازمان سنجش ارسال کنند.بر اساس تصميم شوراي عالي انقلاب فرهنگي ظرفيت پذيرش دانشجوي دکتري در سال 90 به 10 هزار نفر افزايش پيدا مي کند.اولين آزمون نيمه متمرکز دکتري (Ph.D) سال 1390 پنجشنبه 25 فروردين در 32 شهر کشور و61 حوزه امتحاني با رقابت 130 هزار و 900 نفر در گروه هاي فني و مهندسي، علوم پايه، علوم انساني، کشاورزي، زبانهاي خارجي، دامپزشکي، هنر و تربيت بدني و 107 کد رشته برگزار شد.


 با پايان مهلت ويرايش انتخاب رشته؛
 زمان انتشار نتايج کنکور ارشد پزشکي اعلام شد 

گروه آزمون و سنجش: رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي گفت با اشاره به پايان مهلت ويرايش انتخاب رشته براي داوطلبان کنکور ارشد پزشکي گفت: داوطلبان تا ساعت 24 روز سه شنبه 21 تيرماه فرصت داشتند اولويت هاي انتخاب رشته محل خود را ويرايش کنند.

دکتر جبرائيل نسل سراجي در گفتگو با مهر افزود: 9 هزار داوطلب از ميان 53 هزار داوطلب آزمون با ورود به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي، اولويت هاي رشته - محل انتخابي را تغيير دادند.وي خاطرنشان کرد: نتايج نهايي آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي شهريور ماه اعلام مي شود و تلاش مي شود تا زمان عيدفطر نتايج اعلام شود.

آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي در 54 رشته و با رقابت 53 هزار و 229 نفر در روزهاي 2 و 3 تيرماه برگزار شد.از اين تعداد 72.67 درصد داوطلب زن و 27.33 درصد داوطلب مرد بودند.


 اعلام مهلت اعتراض دانشجويان دانشگاه پيام‌نور به نتايج امتحانات 

گروه آزمون و سنجش: رئيس مركز آزمون و سنجش دانشگاه پيام‌نور گفت: دانشجويان دانشگاه پيام‌نور پس از اعلام نتايج آزمون‌هاي پايان نيمسال تحصيلي يك هفته براي اعتراض فرصت دارند.

محمد هادي امين ناجي، رئيس مركز آزمون و سنجش دانشگاه پيام‌نور در گفت‌وگو با فارس با بيان اينكه امتحانات پايان نيم‌سال تحصيلي دانشگاه پيام‌نور به پايان رسيده است، گفت: در آزمون‌هاي تشريحي، دانشجويان دانشگاه پيام‌نور تا يك هفته پس از اعلام نتايج فرصت دارند تا نسبت به نمره خود اعتراض كنند.

وي درباره زمان اعلام نتايج اعتراض دانشجويان گفت: در آزمون‌هاي تشريحي حداكثر 10 روز پس از اعلام اعتراض از سوي دانشجويان، پاسخ دانشجويان داده مي‌شود. رئيس مركز آزمون و سنجش دانشگاه پيام‌نور گفت: دانشجويان اين دانشگاه مي‌توانند در آزمون‌هاي تمام تستي نسبت به سؤالات و كليد آن‌ها اعتراض كنند. وي گفت: دانشجويان دانشگاه پيام‌نور براي اعتراض نسبت به نمره يا سؤالات امتحاني پايان نيم‌سال تحصيلي بايد به سيستم گلستان مراجعه كرده و به صورت اينترنتي نسبت به اعلام اعتراض خود اقدام كنند.


 خبر 

تاسيس 13 رشته مقطع دکتري و 5 موسسه آموزش عالي آزاد تصويب شد

گروه آزمون و سنجش: مديرکل شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، از تاسيس 13 رشته تحصيلي مقطع دکتري در دانشگاه ها، 5 موسسه آموزش عالي آزاد، ارتقاي يک آموزشکده به دانشکده و تشکيل دانشگاه فني و حرفه اي وابسته به وزارت علوم خبر داد. به گزارش مهر، ابوالفضل حسني از تاسيس 13رشته تحصيلي مقطع دکتري در دانشگاه ها، تاسيس 5 موسسه آموزش عالي آزاد، ارتقاي يک آموزشکده به دانشکده، ايجاد دو دانشکده علوم قرآني و تشکيل دانشگاه فني و حرفه اي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري خبر داد.

بر اين اساس، شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم با ايجاد رشته هاي مقطع دکتري مدرسي معارف اسلامي با گرايش هاي انقلاب اسلامي و مباني نظري اسلام، الهيات و معارف اسلامي – فلسفه و کلام اسلامي در دانشگاه علامه طباطبايي، مدرسي معارف اسلامي با گرايشهاي تاريخ و تمدن اسلامي و اخلاق اسلامي در دانشگاه پيام نور تهران، فيزيک هسته اي در دانشگاه سيستان و بلوچستان، علوم جانوري گرايش بيوسيستماتيک جانوري در دانشگاه شيراز، شيمي تجزيه در دانشگاه شاهرود، شيمي آلي در دانشگاه خليج فارس، نانو بيوتکنولوژي در دانشگاههاي امام حسين(ع) و اصفهان، مهندسي مکانيک گرايش تبديل انرژي و مهندسي شيمي در دانشگاه شهيد باهنر کرمان، زيست شناسي – ژنتيک مولکولي در دانشگاه سيستان و بلوچستان واحد بين المللي منطقه آزاد چابهار و مهندسي برق – قدرت در دانشگاه کاشان موافقت کرد.

اين شورا تاسيس موسسات آموزش عالي آزاد آريان با زمينه فعاليت زبان انگليسي و مهندسان با زمينه فعاليت عمران، رايانه و معماري در مشهد، مهرنيکان با زمينه فعاليت زبان انگليسي و رايانه در رشت، ايکاد با زمينه فعاليت زبان و سحاب با زمينه فعاليت عمران و مديريت بحران در تهران تصويب کرد.

شوراي گسترش آموزش عالي، با ارتقاي آموزشکده مغان به دانشکده منابع طبيعي و کشاورزي مغان، دانشکده علوم قرآني در دامغان و دولت آباد اصفهان و تشکيل دانشگاه فني و حرفه اي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري موافقت قطعي به عمل آورد.

دانشگاه پيام نور اقدام به برگزاري دوباره امتحان آمار مي کند

گروه آزمون و سنجش: رئيس مرکز آزمون دانشگاه پيام نور از برگزاري آزمون مجدد درس آمار رشته علوم اجتماعي خبر داد و گفت: امتحان مجدد اين درس در تابستان يا نيمسال نخست تحصيلي 91 -90 برگزار مي شود و علت برگزاري اين آزمون اشتباه در طراحي سئوالات بود.

محمدهادي امين ناجي در گفتگو با مهر، در ارتباط با علت برگزاري مجدد آزمون درس آمار رشته علوم اجتماعي دانشگاه پيام نور، گفت: سئوالات اين درس خارج از منبع طراحي شده بود که دانشجويان نسبت به نمرات خود اعتراض داشتند. بنابراين دانشگاه پيام نور امتحان دوباره اين درس را در تابستان و يا نيمسال نخست تحصيلي 91 - 90 برگزار مي کند.وي افزود: در صورتيکه دانشجويان در تابستان به مسافرت مي روند، مي توانند در نيمسال نخست سال تحصيلي امتحان اين درس را بدهند.رئيس مرکز آزمون دانشگاه پيام نور، از عدم پرداخت شهريه براي اين درس توسط دانشجويان خبر داد و گفت: دانشجوياني که بار ديگر مي خواهند اين درس را امتحان دهند نيازي به پرداخت شهريه ندارند و حتي مي توانند درس آمار را خارج از سقف انتخاب واحد انتخاب کنند. به عنوان مثال اگر دانشجويان تنها مي توانند 18 واحد درسي را در يک ترم انتخاب کنند، درس آمار که دو واحد است به اين انتخاب واحد افزوده مي شود اما شهريه اي بابت اين يک درس از آنان توسط دانشگاه دريافت نخواهد شد.به گفته امين ناجي، طراحي خارج از منبع سئوالات اشتباه دانشگاه پيام نور بود که در ترمهاي بعدي بدون دريافت شهريه، آزمون اين درس برگزار مي شود.

امين ناجي، به علت طراحي خارج از منبع سئوالات اشاره کرد و گفت: طراحي حدود 6 هزار عنوان درسي احتمال خطا دارد که ممکن است در يک لحظه توسط ماشين يا اشخاص اين اشتباه ديده نشود.

دانشکده هاي علوم حديث ري و قم دانشجوي کارشناسي ارشد جذب مي کنند

گروه آزمون و سنجش: معاون آموزشي دانشکده علوم حديث شهرري گفت: اين دانشکده و دانشکده قم همچون سالهاي گذشته به جذب دانشجوي کارشناسي ارشد به صورت متمرکز اقدام مي کند. حجت‌الاسلام هادي حجت در گفتگو با مهر افزود: جذب دانشجو در سال 90 مانند سال هاي گذشته با شرايط ويژه همچون انجام مصاحبه صورت مي گيرد.وي اظهار داشت: در آزمون سال گذشته به دليل استقبال داوطلبان و حفظ سطح کيفي دانشجويان حداکثر رتبه‌هاي پذيرفته شده در دو رشته علوم قرآن و حديث و فقه و مباني حقوق اسلامي حدود 900 نفر بوده است.اين مسئول اضافه کرد: با توجه با اعلام دو رتبه در کارنامه آزمون سال جاري براي هريک از داوطلبان، رتبه مورد قبول براي دانشکده علوم حديث که ملاک عمل است، رتبه کل داوطلب در سهميه محسوب مي شود.

وي يادآور شد: دانشکده علوم حديث در مقطع کارشناسي ارشد در رشته هاي علوم قرآن و حديث، علوم حديث گرايش تفسير اثري، علوم حديث گرايش کلام و عقايد، علوم حديث گرايش نهج البلاغه و فقه و مباني حقوق اسلامي دانشجو مي پذيرد.حجت تأکيد کرد: رشته هاي مذکور براي دو دانشکده شهرري و قم است که به صورت متمرکز و با شرايط ويژه انجام مي شود.

مصاحبه برخي پذيرفته‌شدگان کارشناسي ارشد دانشگاه شهيد بهشتي لغو شد

گروه آزمون و سنجش: دانشگاه شهيد بهشتي مصاحبه از برخي پذيرفته شدگان کنکور مجازي کارشناسي ارشد سازمان سنجش را لغو کرد. به گزارش مهر، دانشگاه شهيد بهشتي مدتي قبل خبر از برگزاري مصاحبه براي آن دسته از داوطلباني داد که در کنکور مجازي کارشناسي ارشد 90 سازمان سنجش پذيرفته شده و اين دانشگاه را به عنوان گزينه خود انتخاب کرده اند.

اين دانشگاه امروز چهارشنبه اعلام کرد بر اساس بررسي هاي صورت گرفته نيازي به مصاحبه با پذيرفته شدگان نيست و اسامي پذيرفته شدگان نهايي از طريق سازمان سنجش اعلام مي شود.

شيوه برگزاري ترم تابستان دانشگاه صنعتي اصفهان اعلام شد

گروه آزمون و سنجش: دانشگاه صنعتي اصفهان ترم تابستاني 90 را به صورت آموزش الکترونيکي برگزار مي کند و دروس را به صورت ترکيبي(Blended Learning) ارائه مي دهد.به گزارش مهر، در اين مدل، آموزش دانشجو علاوه بر دسترسي به محتواي الکترونيکي دروس به صورت برون خط يا offline لازم است در کلاس هاي رفع اشکال و تکميلي بر خط online و تعاملي به صورت اينترنتي شرکت کند.آزمون نهايي به صورت حضوري برگزار مي شود و متقاضيان جهت استفاده از امکانات کلاس هاي مجازي بايد از امکانات ADSL بهره گيرند.همچنين واريز شهريه متغير دروس از طريق فرم پرداخت هاي الکترونيکي دانشجو در سيستم گلستان امکانپذير شده است.ترم تابستاني دانشگاه صنعتي اصفهان از دوشنبه 20 تيرماه آغاز شد و در روز دوشنبه 31 مردادماه به پايان مي رسد.

شهريه ثابت ترم تابستان 70 هزارتومان و شهريه متغير به ازاء هر واحد نظري 20 هزار تومان است و در صورت تشکيل کلاس ها شهريه مسترد نمي شود. همچنين حداکثر واحد ثبت نامي 6 واحد است.ليست دروس ارائه شده در تابستان به اين شرح است: رياضي عمومي يک و دو، فيزيک يک و دو و مباني برنامه سازي کامپيوتر.

راه‌اندازي دانشكده علوم قرآني در استان لرستان

گروه آزمون و سنجش: استاندار لرستان گفت: دانشكده قرآني در لرستان بزودي راه‌اندازي و در مهرماه امسال دانشجو مي‌پذيرد.به گزارش فارس، حبيب‌الله دهمرده، در مراسم تجليل از128 منتخب مسابقات قرآن بنياد شهيد لرستان كه در محل سالن اجتماعات سازمان جهاد كشاورزي لرستان برگزار شد، از پذيرش دانشجو براي اول مهرماه در دانشكده علوم قرآني لرستان خبر داد و گفت: با پيگيري‌هايي كه در اين زمينه صورت گرفت موفق شديم مجوز راه‌اندازي دانشكده علوم قرآني براي لرستان را اخذ كنيم كه براي مهرماه امسال در اين دانشكده دانشجو پذيرش مي‌شود.

وي از ثبت و درج شدن دانشكده علوم قرآني لرستان در دفترچه انتخاب رشته كنكور سراسري سال 90 خبر داد، افزود: راه‌اندازي دانشكده علوم قرآني در زمينه رويكرد فرهنگي برنامه‌هاي دولت صورت گرفته است.

استاندار لرستان گفت: براي سال تحصيلي 90 شش مجوز راه‌اندازي دانشكده علوم قرآني در كشور صادر شده است كه يكي از اين دانشكده‌ها، دانشكده علوم قرآني لرستان است.

دهمرده در بخشي از سخنانش از تلاش ادارات و دستگاه‌هاي استان در زمينه ترويج فرهنگ قرآني در جامعه تقدير كرد و گفت: دستگاه‌هاي اجراي براي نهادينه كردن فرهنگ قرآني در جامعه بايد تلاش كنند. وي در ادامه به عملكرد دولت عدالت محور در لرستان اشاره كرد و گفت: به بركت اين دولت امروز شاهد پيشرفت لرستان در تمام زمينه‌ها هستيم.

در ادامه آيت‌الله عباس‌علي صادقي رئيس حوزه علميه آيت‌الله كمالوند خرم‌آباد با اشاره به حديثي از نبي‌مكرم اسلام حضرت محمدمصطفي(ص)، گفت: ايران اسلامي در طول 32 سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي همواره مورد تهديد دشمنان بوده و دشمنان از راه‌هاي مختلف مثل جنگ تحميلي، تحريم اقتصادي، حادثه طبس، نيروي هسته‌اي خواسته‌اند اين انقلاب را از پا درآورند اما اين انقلاب در سايه قرآن با سربلندي به حيات خود ادامه داده و مي‌دهد. در ادامه مصطفي اسكندري مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران عملكردي در رابطه با اين سازمان بيان كرد. در اين مراسم كه خانواده معظم شهدا و ايثارگران حضور داشتند، محمدحسين سعيديان، قاري ممتاز بين‌المللي و علي‌رضا روزبهاني، نفر اول مسابقات قرآن‌كريم بنياد شهيد استان لرستان آياتي از كلام وحي را تلاوت كردند.

اعلام فرصت مصاحبه جاماندگان دکتري دانشگاه صنعتي سهند

گروه آزمون و سنجش: دانشگاه صنعتي سهند تبريز فرصت جديد مصاحبه دکتري را براي جاماندگان اعلام کرد. به گزارش مهر، پذيرفته شدگان مرحله اول آزمون دکتري نيمه متمرکز سازمان سنجش که در تاريخهاي مقرر موفق به حضور در جلسه مصاحبه در دانشگاه صنعتي سهند نشدند، مي توانند در روز سه شنبه 28 تيرماه از ساعت 8:30 تا 16 در دانشکده هاي اين دانشگاه حاضر شوند.دعوت شدگان به مصاحبه ملزم به ارائه مدارک بوده و لازم است اين مدارک به همراه فرمهاي تکميل شده به دانشگاه صنعي سهند ارائه شود.

راه‌اندازي 22 رشته ارشد و دكترا در دانشگاه پيام نور مازندران

گروه آزمون و سنجش: رئيس دانشگاه پيام نور مازندران با اعلام اينكه 95 رشته تحصيلي در مقطع كارشناسي در دانشگاه پيام نور تدريس مي‌شود، گفت: راه‌اندازي 22 رشته كارشناسي ارشد و دكترا از برنامه‌هاي اين دانشگاه در سال 90 است.به گزارش فارس ، صادقعلي موحدمنش پيش از ظهر امروز در جلسه كارگروه پژوهش و فناوري استان مازندران كه به ميزباني اين دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: براساس چشم انداز ملي و سند توسعه كشور سه پايه منابع طبيعي، تكنولوژي پيشرفته و منابع انساني جزء سرمايه‌هاي اصلي هر كشور محسوب مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه توسعه آينده دنيا براساس نانو، بيوتكنولوژي و آي تي پيش مي‌رود، افزود: اگر استراتژي توسعه استان بر اين سه محور قرار گيرد به توسعه همه‌جانبه دست مي‌يابيم. رئيس دانشگاه پيام نور مازندران با اعلام اينكه دانشگاه پيام نور مازندران با داشتن 18 واحد و مركز و 45 هزار دانشجو خاطرنشان كرد: تربيت نيروي متخصص و ماهر يكي از راه‌هاي دستيابي به تكنولوژي برتر در دنيا است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته