جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2637

پيروزي قاطع بارسلونا
رونالدينيو در اوج

مربي تيم ملي کاراته:
سرماي سالن آزادي معضل اصلي تمام رشته هاست


شمسايي در ميان بهترين هاي قاره کهن


كوتاه و خواندني از سوت پاپان ودقيقه90


8 تنيس باز در مرحله دوم انتخابي تيم ملي

ابراهيم امير حيدري :
عملکرد تيم ملي در بزرگترين رويداد واليبال جهان قابل قبول بود

بهرام افشارزاده سرپرست فدراسيون وزنه برداري:
نمي توانيم بخش وسيعي از نتايج نشست با "آيان" را اعلام کنيم

ديويد موسل بز:
گاتسالوف مي تواند بهترين کشتي گير جهان باشد


حسين رضا زاده : کسب مدال طلا در دوحه سخت است


 پيروزي قاطع بارسلونا
 رونالدينيو در اوج  

درخشش رونالدينيو در حد دوران اوج خود باعث شد تا اين مهاجم بارسلونا تيمش را به سمت يک پيروزي قاطع چهار بر صفر خانگي برابر ويارئال هدايت کند.
گفتني است که اين بازيکن برزيلي 10 دقيقه به پايان نيمه اول پس از آنکه ايدور گوديانسن يک پنالتي براي بارسلونا ساخت، با تبديل ضربه پنالتي به گل، بن بست موجود در يک بازي ظاهرا متعادل را شکست.
در اوايل نيمه دوم، گوديانسن با استفاده از پاس خوبي که آندره يا اينيستا پس از نواخته شدن يک ضربه آزاد توسط رونالدينيو، براي وي به محوطه جريمه فرستاده بود، يک گل ديگر بر گل قبلي افزود.
اينيستا يک بازيکن صاحب سبک با قدرت تمام کنندگي خيره کننده ، خود را در مسير يک پاس عرضي جيانلوکا زامبروتا قرار داد و توپ را با يک شوت سرضرب به زمين زد تا از دست هاي ماريانو باربوسا دروازه بان درمانده ويارئال عبور دهد.
ولي دو دقيقه به پايان بازي، رونالدينيو رو دست اينيستا بلند شد و دهمين گل خود را در اين فصل به ثمر رساند.
وي که پشت به دروازه در محوطه جريمه ايستاده بود يک پاس دقيق ژاوي را به خوبي کنترل کرد و سپس با يک ضربه کاملا حساب شده، توپ را دور از دست هاي باربوسا به تور بالاي دروازه بچسباند.
اين پيروزي، مدافع قهرماني اسپانيا را با کسب  29امتياز از  12بازي اين فصل همچنان در صدر جدول قرار داد.


 مربي تيم ملي کاراته:
 سرماي سالن آزادي معضل اصلي تمام رشته هاست  

اردوي تيم ملي کاراته به دليل سرماي بيش از اندازه سالن تمرين ملي پوشان از ورزشگاه آزادي به مجموعه ورزشي انقلاب تهران انتقال يافت. اين در حالي است که سرماي سالن آزادي موجب سرماخوردگي و بيماري خواجه حسيني، سرمربي تيم ملي، سلطاني مربي و اسماعيل ترکزاد ملي پوش کاراته در طول اين هفته شده بود.
به همين دليل مسوولان فدراسيون کاراته ترجيح دادند تا اردوي آخر تيم ملي در تهران از صبح شنبه در مجموعه انقلاب برگزار شود.
شهاب سلطاني درباره اين موضوع گفت: سرماي سالن آزادي براي تيم هاي رزمي اعزامي به دوحه به يک معضل اساسي و اصلي تبديل شده است. در چند روز گذشته و پس از کاهش هواي تهران سالن آزادي نيز تا اندازه بسيار زيادي سرد شده بود و همين مساله موجب سرماخوردگي و بيماري ترکزاد و حتي سرمربي تيم ملي شده بود. به هر صورت تمرين کردن با اين شرايط غير ممکن بود و با صلاحديد مسوولان فدراسيون اردوها را به مجموعه ورزشي انقلاب منتقل کرديم.
وي ادامه داد: سرماي سالن تمرين بي ترديد احتمال آسيب ديدگي کاراته کاها را افزايش مي دهد و اگر در آستانه بازي هاي آسيايي دوحه دچار آسيب ديدگي شويم، فرصت جبران نخواهيم داشت. براي پيشگيري احتمالي از آسيب ديدگي و يا بيماري ملي پوشان از روز شنبه اردوي تيم ملي را در آکادمي ملي المپيک برگزار خواهيم کرد.
سلطاني درباره برنامه هاي تمريني کادر فني در اردوهاي آينده گفت: با توجه به نزديک بودن مسابقات دوحه در دو اردوي آخر از فشار تمرينات ملي پوشان کاسته خواهد شد. در اردوي تهران و همچنين اردوي آخر در کيش فشار بسيار کمي را بر کاراته کاها وارد مي کنيم و هدف اصلي مان بيشتر تقويت روحيه آنهاست.
وي افزود: با توجه به پشت سر گذاشتن تمرينات بدنسازي و تخصصي در اردوهاي قبل، در اين روزها تقويت و بالا بردن روحيه و انگيزه کاراته کاها به اولويت اول کادر فني تبديل شده است. اين موضوع براي ما اهميت ويژه اي داشته و به همين دليل برنامه هاي ويژه اي را در اين زمينه در نظر گرفته ايم. از همين رو به احتمال فراوان روان شناس کانادايي در اردو حضور خواهد يافت تا با برگزاري کلاس هاي روانشناسي به صورت تخصصي به حل مشکلات روحي احتمالي اردونشينان بپردازيم.
سلطاني تصريح کرد: ما براي ايجاد تنوع در نحوه تمرينات علاوه بر انجام تمرينات فني و تخصصي مختلف همراه ملي پوشان فيلم مبارزه هاي حريفان آنها را به دقت بررسي و آناليز مي کنيم. معتقديم که تمرينات صرف بيشتر موجب يکنواختي و خستگي روحي کاراته کاها خواهد شد.
مربي تيم ملي کاراته درباره احتمال موفقيت تيم ملي در مسابقات دوحه اظهار داشت: سواي هر نتيجه اي که در اين پيکارها به دست آيد آنچه براي ما اهميت زيادي دارد اين است که تمام تلاش خود را براي درخشش تيم ملي در دوحه انجام داديم. خيال ما راحت است که در حد توان خود محيط مناسبي را براي اردونشينان و کسب نتايج قابل قبول در دوحه ايجاد کرديم. 


  شمسايي در ميان بهترين هاي قاره کهن  

در حاليکه چهار روز از اعلام محروميت فوتبال ايران از سوي فيفا مي گذرد ،  نامزدهاي نهايي بهترين هاي سال قاره آسيا از سوي AFC اعلام شد ، و وحيد شمسايي ستاره تيم ملي فوتسال ايران که مدتي است براي اين تيم بازي نمي کند تنها نماينده کشورمان در اين مراسم خواهد بود .
در فاصله سه روز مانده تا برگزاري مراسم اهدا جوايز بهترين هاي سال 2006 آسيا، سه نامزد اول هر بخش انتخاب و معرفي شدند.
بدرالموتا ( کويت - القادسيه
)، خلفان ابراهيم ( قطر - السد) و محمد شلهوب ( عربستان سعودي - الهلال) سه بازيکني هستند که به مرحله دوم رسيده اند و تنها بخت هاي انتخاب بهترين بازيکن سال آسيا در مراسم چهارشنبه شب در ابوظبي شدند.
فهرست نامزدهاي بهترين فدراسيون ها نيز به عدد 3 رسيد ، تا استراليا ، چين و کره شمالي منتظر شنيدن نامشان در شب مراسم باشند.
در فهرست داوران نيز خليل الغمدي( عربستان سعودي)، محمد صالح سوبخيدين( مالزي) و شمس المائدين( سنگاپور) سه نامزد نهايي شدند.

در بخش مربي سال چو کوانگ سوک که کره شمالي را به مقام قهرماني زير 20 سال زنان جهان رساند به همراه ما ليانگژينگ مربي زنان چين و چوي کانگ هي که با جئونبوک موتورز به قهرماني ليگ قهرمانان آسيا رسيد براي انتخاب نهايي رقابت مي کنند.
در قسمت بهترين جوان سال آسيا نيز سه نفر به اين ترتيب در ليست نهايي قرار گرفتند، کيم کوم ايل از کره شمالي، ما ژيائوکسو از چين و يويچيرو کاکيتاني از ژاپن .
وحيد شمسايي از ايران، کنچيرو کوگوره از ژاپن و آندري پسترياکوف از قرقيزستان نيز کانديداهاي کسب عنوان بهترين بازيکن فوتسال سال شدند .


 كوتاه و خواندني از سوت پاپان ودقيقه90 


 هانوفر با  تک گل هاشميان از خطر دور شد
 
خبرگزاري رويترز از برلين گزارش داد ; تيم فوتبال هانوفر به لطف تک گل وحيد هاشميان  حريف خود تيم ماينس را در قعر جدول رها کرد و به دور شدن از منطقه سقوط بوندسليگا ادامه داد اين مهاجم ايراني با يک عملکرد خوب خود را بين مدافعان و دروازه بان ماينس رساند تا يک پاس عرضي عمقي  ميشائيل تارنات  را در حاليکه تنها پانزده دقيقه به بازي مانده بود با يک ضربه سر تبديل به گل کند.
با اين پيروزي هانوفر به مکان دوازدهم جدول صعود کرد و ماينس در قعر جدول بوندسليگا ماند و فعلا يکي از سه تيم سقوطکننده به دسته دوم محسوب مي شود .

مهدي مهدوي کيا:
بيش از حد عقب نشيني کرديم
 
مهدي مهدوي کيا ملي پوش ايراني تيم فوتبال هامبورگ، عقب نشيني بيش از حد تيمش برابر بايرن مونيخ را يکي از علل مهم شکست هامبورگ دانست.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از برلين، مهدوي کيا در پايان ديدار اين دو تيم گفت: ما در نيمه اول عالي بازي کرديم ولي بعدا بيش از حد عقب نشسته و بايرن مونيح را دعوت کرديم که به سمت ما بتازد. وي افزود: فعلا زياد شانس با ما يار نيست و باخت ما همچنان ادامه دارد. بايرن مونيخ مدافع عنوان قهرماني بوندسليگا در حاليکه در خانه هامبورگ يک گل عقب بود، در نهايت توانست به پيروزي دو بر يک دست يابد. اين پيروزي باعث شد تا بايرن با سه امتياز کمتر نسبت به شالکه صدرنشين بوندسليگا و يک امتياز کمتر از وردر برمن در مکان سوم بوندسليگا قرار گيرد. شالکه از سال  1958نتوانسته است به مقام قهرماني بوندسليگا دست يابد.

پيروزي شيرين بولتون برابر آرسنال

تيم فوتبال بولتون در غياب هافبک ايراني خود برابر تيم مدعي آرسنال به يک پيروزي شيرين و قاطع دست يافت.
گفتني است که در چارچوب ديدارهاي هفته چهاردهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي انگليس  تيم بولتون در ورزشگاه ريباک ميزبان آرسنال بود و با درخشش نيکولا آنلکا اين تيم را با نتيجه 3 بر يک شکست داد.ابتدا اين تيم ميزبان بود که با گل دقيقه 9 عبدا... فايه از حريف پيش افتاد. در واپسين دقايق بازي در نيمه نخست نيکولاس آنلکا دروازه تيم سابقش را گشود و اختلاف را به دو گل رساند. هنوز ثانيه اي به پايان اين بازي دراين نيمه نمانده بود که آرسنال موفق به ثبت گل نخست خود شد. زننده اين گل نيز گيلبرتو سيلوا برزيلي بود.در نيمه دوم بازي تهاجمي آرسنال براي جبران نتيجه بي فايده ماند و اين تيم بولتون بود که براي سومين بار توسط آنلکا به گل رسيد. اين مهاجم فرانسوي که سابقه بازي در جمع آرسنالي ها را دارد در دقيقه 76 گلزني کرد و ناکامي هاي هفته هاي اخير را پشت سر گذاشت. با اين نتيجه بولتون جمع امتيازات خود را به عدد 21 رساند و به رده نهم جدول ليگ برتر صعود کرد.در اين بازي آندرانيک تيموريان هافبک تيم ملي فوتبال کشورمان غايب بود و حتي در فهرست 18 نفره تيمش هم جايي نداشت.

وين روني تا 2012 در اولدترافورد

وين روني  مهاجم ملي پوش انگليسي منچستر يونايتد موافقت کرده است قراردادش را با اين باشگاه به مدت دو سال ديگر تمديد کند و اين قرارداد وي را تا سال  2012در ورزشگاه اولدترافورد نگه خواهد داشت .
سر آلکس فرگوسن  سرمربي منچستريونايتد در بيانيه اي که در پايگاه اينترنتي باشگاه انتشار يافت، گفت: اين اقدام بازتاب تمايل باشگاه براي آينده سازي است . روني که ماه قبل  21ساله شد و يکي از هيجان برانگيزترين بازيکنان ظهور يافته در فوتبال انگليس طي متجاوز از يک دهه گذشته است ، هنگام پي وستن از باشگاه اورتون به منچستر در اوت 2004سي ميليون پوند ارزش داشت .

گالياني نايب رييس ميلان :
حتي يک بازيکن هم نمي خريم

آدريانو گالياني، نايب رييس ميلان، درب هاي فصل نقل و انتقالات اين تيم را در ماه ژانويه بسته عنوان کرده است .
به نوشته گازتا دللواسپورت، پيروزي يک بر صفر ميلاني ها در بازي مقابل مسينا آنقدر شيرين بوده که فکر برطرف شدن مشکلات تيم از سر روساي باشگاه و کادر فني بيرون رفته است.
درحاليکه هواداران در واکنش به نتايج ضعيف تيم پيش از بازي با مسينا، بر عليه باشگاه شعار مي دادند ولي نايب رييس ميلان تصميم ندارد در فصل نقل و انتقالات زمستاني بازيکن جديدي به خدمت بگيرد. گالياني در اين خصوص گفت : به طور قطع ما اکنون بازيکنان بزرگي داريم و لزومي براي خريد نفرات جديد نيست. براي ديدا متاسف هستم اما فعلا کالاچ مي تواند جاي خالي او را پر کند و نياز به حضور آمليا نداريم.

مانچيني به انگليس نمي رود

روبرتو مانچيني اعلام کرد، برنامه اي براي ترک اينتر ندارد و از اين پس ديگر توجهي به دروغ هاي بعضي از روزنامه نگاران را نخواهد داد.
اين در حاليست که مطبوعات ايتاليايي و انگليسي خبر از احتمال جابه جايي در نيمکت مربيگري اينتر و چلسي و حضور روبرتو مانچيني در تيم لندني و آمدن خوزه مورينيو به تيم ايتاليايي را مي دهند.اما مانچيني که سومين سال فعاليت خود را در اينتر سپري مي کند، تاکيد کرد قصد ندارد تيم ايتاليايي را ترک کند و به انگليس برود.او گفت: من و اينتر به اسکودتو نزديک شده ايم و رفتن به ليگ برتر فقط يک دروغ احمقانه است.  در اين جا رابطه خيلي خوبي با موراتي دارم و به همين خاطر برنامه اي براي ترک اينتر در رفتن به چلسي ندارم.


 مربي تيم ملي ژيمناستيک :
ايران ديگر در آسيا زنگ تفريح نيست

گارنيک مربي تيم ملي ژيمناستيک ايران گفت: با توجه به سطح ژيمناستيک، کسب مدال از بازي هاي آسيايي بسيار دشوار است اما هدف ما قرار گرفتن در ميان شش تيم اول آسياست.
وي افزود: با توجه به اينکه اکثر قهرمانان المپيک و جهان در آسيا حضور دارند کسب مدال از بازي هاي آسيايي براي ايران دشوار است ولي تمام تلاش ما قرار گرفتن بين تيم هاي ششم تا هشتم آسياست و اين بهترين جايگاهي است که مي توان براي  ژيمناستيک ايران در بازي هاي آسيايي متصور بود.وي با ابراز رضايت از اردوي تيم ملي در جزيره کيش اظهار داشت: تيم ملي تمرينات منظم و با برنامه اي را در اين اردوي دو هفته اي پيگيري کرد بطوري که درحال حاضر ملي پوشان ايران در شرايط آمادگي فني و روحي بالايي قرار دارند و مي توانيم به کسب بهترين نتايج در دوحه اميدوار باشيم.وي درخصوص همکاري خود با فدراسيون  ژيمناستيک گفت: من از حدود شش ماه پيش با تيم ملي همکاري دارم و در اين مدت اردوهاي مختلفي را در کنار تيم ملي سپري کردم و اعتقاد دارم  ژيمناستيک ايران به سطح بين المللي نزديک شده و ديگر درآسيا تيم زنگ تفريح نيستيم. هر چند خيلي زود است که  ژيمناستيک ايران بتواند در مسابقات آسيايي به مدال دست يابد.
گارنيک در خصوص شانس حضور شايسته  نفرات کشورمان در رقابت هاي بازي هاي آسيايي گفت: تيم ملي در حرکات زميني توسط محمد مهدي گائيني ، در دار حلقه حميدرضا بابايي و محمد رمضان پور و محمد ايزدفرد در خرک شانس زيادي براي حضور در فينال رقابت هاي  ژيمناستيک بازي هاي آسيايي دارد و اميدواريم بتوانيم در قسمت تيمي نيز بين شش تيم اول آسيا قرار بگيريم.
 
حسين شمس مربي تيم ملي فوتسال:
امنيت شغلي ندارم

حسين شمس سرمربي تيم ملي فوتسال ايران گفت: در صورتي که فدراسيون فوتبال با من قرارداد امضا نکند، با علم و ادب به کار خود ادامه خواهم داد.
وي  با بيان اين که پنج ماه است در تيم ملي رايگان کار مي کنم، افزود: پنج ماه است که هدايت تيم ملي را بر عهده گرفته ام و در اين مدت حتي يک ريال هم دريافت نکرده و کسي هم براي عقد قرارداد با من اقدام نکرده است. وي ادامه داد:  در اين شرايط در تيم ملي امنيت شغلي ندارم و اين طبيعي است که باشگاه را ارجح بدانم، فدراسيون زماني مي تواند ادعا کند که من بايد از بين علم وادب و تيم ملي يکي را انتخاب کنم که با من قرارداد داشته باشد. شمس با بيان اين که مصطفوي هيچ نقشي در انتخاب من به عنوان سرمربي تيم ملي فوتسال نداشته است، افزود: من براي قبول اين سمت با کيومرث هاشمي، سرپرست فدراسيون فوتبال و عباس ترابيان، رييس کميته فوتسال صحبت کردم لذا طبيعي است که مصطفوي از مفاد قرارداد من بي خبر باشد. وي خاطرنشان کرد: يکي از شرايط مديران باشگاه علم و ادب براي اين که به من اجازه حضور در تيم ملي را بدهند، اين بود که به طور همزمان هدايت اين تيم را تا پايان ليگ بر عهده داشته باشم، به هر حال همه چيز بستگي به اين دارد که با فدراسيون صحبت کنيم و ببينيم که آيا آن ها مي خواهند با من قرارداد امضا کنند يا کار در تيم ملي في سبيل الله است و من بايد از علم و ادب پول بگيرم و در تيم ملي کار کنم.

نشست کادر فني تيم ملي فوتبال امروز برگزار مي شود

نشست هماهنگي کادر فني تيم ملي فوتبال بزرگسالان امروز برگزار مي شود.
سرمربي تيم ملي به منظور مشورت با ساير اعضاي کادر فني و همچنين اتخاذ تصميمات و برنامه ريزي جديد براي ادامه فعاليت هاي تيم ملي امروز نشست مشترکي را با ساير اعضاي کادر فني برگزار مي کند. گفتني است; با توجه به اعلام نظر فيفا و مدت زمان کوتاه باقي مانده، شرکت تيم ملي ايران در تورنمنت بين المللي امارات که قرار بود با حضور تيم هاي امارات و باشگاه هاي بايرن مونيخ و هامبورگ برگزار شود منتفي به نظر مي رسد و گروه فني تيم ملي براي برنامه ريزي در مورد گزينه هاي جايگزين اين تورنمنت تشکيل جلسه مي دهد.

 تيم فوتسال استقلال از ليگ کناره گيري نمي کند

با وجود خبرهاي ضد و نقيض در مورد کناره گيري تيم فوتسال استقلال از ليگ برتر، اين تيم به کارش در اين مسابقات ادامه مي دهد.
عباس ترابيان رييس کميته فوتسال و مشاور امور بين الملل باشگاه استقلال گفت : با جلسه اي که بين شوراي معاونين استقلال تشکيل شد، تيم استقلال نه منحل مي شوند و نه از ليگ کناره گيري مي کند. خبر کناره گيري استقلال از ليگ پس از نرفتن اين تيم به مشهد در هفته  اي که گذشت به دليل مشکلات مالي و حاضر نشدن مقابل تيم علم و ادب خراسان قوت گرفت. با صحبت هاي عباس ترابيان با مقداد نجف نژاد، مدير عامل استقلال و موافقت معاونين باشگاه با ادامه کار در ليگ، آبي پوشان مي توانند به کار خود را ادامه دهند. ترابيان در اين باره توضيح داد: در صحبتي که با نجف نژاد داشتم، به او گفتم وقتي اين تيم اعلام آمادگي کرده که در ليگ شرکت کند، بايد تا آخر به کارش ادامه دهد. اتفاقا وي نظر مساعدي براي ادامه کار داشت و گفت مشکل به وجود آمده بر اثر سو» تفاهم رخ داده و از اين هفته معضل حل مي شود.

رضا عنايتي مهاجم تيم فوتبال الامارات :
دوست دارم استقلال را در آسيا همراهي کنم

رضا عنايتي مهاجم تيم فوتبال الامارات که چند روزي است به تهران سفر کرده است ، گفت: راضي کردن مسوولان باشگاه الامارات سخت است، اما اميدوارم مسوولان استقلال نظر مساعد آنها را جلب کنند و دوباره پيراهن استقلال را بر تن کنم.
وي افزود : در طول چند ماه گذشته مسوولان استقلال تلاش هاي زيادي براي بازگشت من به اين تيم انجام داده  اند، آنها حتي مذاکرات زيادي هم با مسوولان الامارات داشتند اما راضي کردن اماراتي ها کار دشواري است.
وي ادامه داد : اماراتي  ها مشکل مالي ندارند و طبيعتا به خاطر گرفتن پول رضايتنامه را صادر نمي  کنند، از سوي ديگر در اين فصل براي الامارات گل هاي خوبي به ثمر رساندم و به همين دليل احتمال اينکه با جدايي  ام موافقت کنند بسيار کم است .
 
منصور برزگر مدير تيم هاي ملي کشتي آزاد :
درخصوص جام تختي تصميم  مي گيريم

منصور برزگر مدير تيم هاي ملي کشتي آزاد درخصوص حضور عبدالله موحد بر سر تمرينات تيم ملي کشتي گفت: حضور عبدالله موحد همواره باعث ايجاد تحول مي شود.
وي افزود : موحد از ستاره هاي پرفروغ کشتي ايران است که هر وقت به کنار تيم بيايد، حضورش باعث تغيير و تحول مي شود. در نظر داريم در اين هفته نيز از حضور موحد و نقطه نظراتش براي تيم ملي استفاده کنيم. برزگر در رابطه با تصميم گيري در خصوص زمان برگزاري جام تختي و نحوه دادن سهميه به کشتي گيران گفت: در اين هفته نشستي خواهيم داشت تا در رابطه با زمان، محل و سهميه هاي جام تختي تصميم گيري کنيم.

 

 

 

نهمين دوره مسابقات معلولان آسيا و اقيانوسيه (فسپيک) در کوالالامپور مرکز مالزي آغاز شده است.
در اين دوره از رقابت ها ورزشکاران در  19رشته ورزشي و در دو بخش معلولان و نابينايان به رقابت مي پردازند. از جمهوري اسلامي ايران  17تيم ملي در  14رشته ورزشي در اين مسابقات حضور دارندکه نتايج خوبي را نيز به دست آورده اند.آخرين خبرها در خصوص اين مسابقات را مي توانيد در اين ستون بخوانيد:

دشتي مدال طلاي آتن را تکرار کرد

مرتضي دشتي عضو تيم وزنه برداري جانبازان و معلولان ايران اولين مدال طلاي کاروان ورزشي کشورمان در مسابقات آسيا - اقيانوسيه را بر گردن آويخت.
گفتني است که در ادامه رقابت هاي نهمين دوره بازي هاي فسپيک، صبح روز گذشته وزنه برداران کشورمان به رقابت با رقيبان خود پرداختند.
در دسته 48 کيلوگرم مرتضي دشتي توانست با پشت سرگذاشتن رقيبان خود مدال طلاي اين دوره از رقابت ها را برگردن آويزد تا اولين مرد طلايي کاروان ايران باشد. دشتي در بازي هاي پارالمپيک آتن نيز اولين ورزشکاري بود که توانست مدال طلاي کاروان ايران را کسب کند.
در دسته 52 کيلوگرم اين دوره از مسابقات غلامعباس گموش آبادي ديگر وزنه بردار کشورمان نتوانست عنواني بهتر از پنجمي کسب کند.

مربي تيم وزنه برداري  :
اميد زيادي به قهرماني داريم

جواد رازي مربي تيم وزنه برداري معلولين ايران گفت: تيم ملي وزنه برداري معلولين کشورمان شرايط خوبي دارد و با اين وضعيت به کسب عنوان قهرماني اميدواريم.
وي افزود : تيم ما ازهر نظر براي مسابقات فسپيک آماده است. خوشبختانه در دو روز اول حضورمان در اين کشور نيز چند تمرين سبک اما خوب انجام داديم و از اين نظر تيم بسيارهماهنگ هستيم.
وي با اشاره به اينکه به کسب عنوان قهرماني اميدوار است گفت: ما اميدواريم بتوانيم حداقل 5 مدال طلا را بدست آوريم و بقيه تيم هم مدال نقره بگيرند که در اين صورت کسب عنوان قهرماني اين مسابقات براي ما مسجل خواهد بود.

هفت مدال رنگارنگ براي دووميداني

نخستين روز مسابقات دووميداني نهمين دوره بازي هاي آسيا - اقيانوسيه معلولان و جانبازان با صيد مدال هاي رنگارنگ توسط ورزشکاران کشورمان همراه بود.
گفتني است که مسابقات دووميداني اين دوره از مسابقات از صبح روز گذشته در شهر کوالالامپور آغاز شد که طي آن ملي پوشان معلول و جانباز کشورمان به چند مدال طلا و نقره با ارزش دست يافتند.
در پرتاب ديسک F12 سيد عرفان حسيني از تيم کشورمان بعد از حريف تايواني به مدال نقره دست يافت.  در پرتاب ديسک، کلاس نشسته 34  ، سيامک فرج  زاده با 39  متر و 73  سانتيمتر اول شد و مدال طلاي اين ماده را به خود اختصاص داد. در اين ماده خاکزاديه ديگر عضو تيم ملي دووميداني کشورمان با 39  متر و 10  سانتيمتر دوم شد و مدال نقره گرفت.
محسن قائدي ديگر پرتابگر ديسک کشورمان در قسمت ايستاده بعد از حريفان چيني در رده سوم ايستاد و مدال برنز بر گردن آويخت .
در کلاس ديسک 36  نيز يوسف مينويي با پرتاب 28  متر و 86  سانتيمتر قهرمان شد و مدال طلاي اين دوره از بازي ها را برگردن آويخت .
در ادامه مسابقات دوميداني فسپيک و در دو 1500  متر مردان و در کلاس P12 سيد جلال جابري از کشورمان به مدال نقره دست يافت. در کلاس P11 محمدرضا وطن فدا هم مدال نقره بر گردن آويخت اما  در کلاس P13  الهي  با کسب عنوان قهرماني مدال طلاي اين دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد.

رييس کميته بين المللي پارالمپيک :
اقدامات ايران در خصوص ورزش معلولين
قابل تقدير است

خبرنگاران و نمايندگان رسانه هاي ايران ديروز در هتل گلدن هورس(اسب هاي طلايي) کوالالامپور با رييس کميته بين المللي IPC ديدار و گفتگو کردند.
فيليپ کريون  رييس کميته بين المللي پاراالمپيک در گفتگو با خبرنگاران ايراني گفت: من تا به حال  5 بار به عنوان ورزشکار در رقابت هاي پارالمپيک شرکت کردم و در نهايت در سال 1992 در رقابت هاي سئول بازنشسته شدم.
وي افزود : در رقابت هايي که پشت سرگذاشته شده رقابت هاي پارالمپيک بارسلون تفاوت محسوسي با پارالمپيک هاي قبلي داشت و مردم و تماشاگران استقبال خوبي از آن کردند. ضمن اينکه پارالمپيک آتلانتا، سيدني و آتن نيز از شکوه خاصي برخوردار بود اميدوارم درپارالمپيک پکن و لندن نيز شاهد برگزاري رقابت هاي خوبي باشيم.
رييس کميته بين المللي پارالمپيک در خصوص مسابقات زمستاني افزود: در سالت ديگ و تورينو موفقيت بسياري داشته و اميداوارم در رقابت هاي پارالمپيک ونکوورکانادا در سال 2010 بازهم شاهد موفقيت اين رشته ها باشيم.
کريون ادامه داد: ظرف 5 سال گذشته همکاري هاي بسياري در سطح کميته بين المللي پارالمپيک و کميته بين المللي المپيک انجام شده است. اين دو نهاد بر اساس دوستي واحترام مقابل با هم همکاري کرده اند. کميته المپيک همواره حمايت هاي مالي خوبي را از کميته پارالمپيک به عمل آورده است و از اين بابت بسيار خوشحاليم. اين سطح همکاري هاي خوب درسطح کميته بين المللي پارالمپيک و المپيک متبلور شده و شايد نقطه اوج اين همکاري زماني بوده که ژاگ روگ رييس اين کميته در ژوئن سال 2006 عنوان کرد اين کميته نيازمند همکاري و حمايت پارالمپيک است.
وي افزود: کميته ملي پارالمپيک ايران دستاوردهاي خوبي در سال هاي اخير داشته که اين امر قابل تقدير است و همواره در پي توسعه برنامه هاي اين کميته در ايران هستيم. من خودم به شخصه در اوت سال 2003 در سفرم به تهران و اصفهان از نزديک شاهد فعاليت هاي اين رشته ها در ايران بودم.  نکته مهمي که مي توان به آن اشاره کرد اين است که کار تيمي مهمترين قسمت زندگي من است. هر کار تيمي از دو نفر شروع مي شود و من کارم را با همسر و بعد از آن با فرزندان دختر و پسرم شروع کردم. چنانچه اگر ازتيم اصلي جدا شوم نمي توانم در کاري موفق باشم. خانواده من در خصوص برنامه هاي کميته بين المللي پارالمپيک هميشه فعاليت داشته اند.
وي درخصوص رقابت هاي فسپيک مالزي گفت: بسيار خوشحالم که رقابت هاي پارالمپيک آسيايي در مالزي با اين شکوه درحال برگزاري است. درخلال برگزاري اين مسابقات برگزار کنندگان در خصوص مسائل مالي دچار مشکلات زيادي شدند اما از آنجا که نسبت به کار خود تعهد داشتند درکار خود موفق شدند. دراينجا شاهد حضور داوطلباني هستيم که در امور اجرايي همکاري دارند و به جرات مي توانم بگويم که آنها 24 ساعت از شبانه روز را کار مي کنند.

رضا قراخانلو رييس کميته ملي المپيک :
پيروزي هاي مالزي زمينه ساز موفقيت در پکن خواهد بود

رضا قراخانلو رييس کميته ملي المپيک ايران در وررزشگاه بوکيت جميل کوالالامپور محل برگزاري مسابقات دووميداني معلولين آسيا و اقيانوسيه گفت: نتايجي که ورزشکاران در روز نخست گرفتند، بسيار قابل توجه بوده است .
وي افزود : بارها توزيع مدال را در اردوي ايران داشتيم و اين به آن معني است که ورزشکاران ايراني عطش قهرماني دارند.
وي ادامه داد : نکته بسيار مهم اين است که ورزشکاراني که مدال نقره وبرنز مي گيرند زمينه اي براي کسب مدال طلا در پارالمپيک پکن خواهد بود.
وي اضافه کرد : ما بايد امکانات اين ورزشکاران را بررسي نماييم و با تلاش همه جانبه در خدمت اين عزيزان باشيم تا اين پيروزي ها تداوم داشته باشد. وي در پايان ابراز اميدواري کرد کاروان ورزشي ايران در نهايت با توفيق چشمگيري مالزي را ترک کند.


 حمايت دوباره از صمد مرفاوي
شوراي معاونان باشگاه استقلال تشکيل جلسه داد

نشست شوراي معاونان استقلال صبح ديروز با حضور مديرعامل، معاونان و صمد مرفاوي در محل اين باشگاه برگزار شد.
گفتني است که نشست هفتگي مديرعامل، معاونان و سرمربي تيم فوتبال استقلال صبح روز گذشته در محل اين باشگاه برگزار شد. محور اصلي اين جلسه بحث در خصوص تعليق فعاليت هاي بين المللي فوتبال ايران بود و اينکه باشگاه استقلال بتواند در تامل با فدراسيون فوتبال و سازمان تربيت بدني راه را براي حضور در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا هموار کند.دراين جلسه حاضرين بر ادامه همکاري با صمد مرفاوي تاکيد کرده و خواستار حمايت همه جانبه از وي شدند.همچنين مقررشد در صورت موافقت سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال امير قلعه نوعي مجموعه فني استقلال را به عنوان رياست سازمان فوتبال همراه باشد.

پرونده شکايت نيکولوفسکي در فيفا بسته شد

با پرداخت باقيمانده طلب يان نيکولوسکي دروازه بان سابق تيم فوتبال پرسپوليس پرونده شکايت اين بازيکن در کميته انضباطي فيفا بسته شد.
بر اساس اعلام سايت باشگاه پرسپوليس، يان نيکولوسکي دروازه بان مقدونيه اي در سال هاي گذشته به عضويت تيم فوتبال پرسپوليس درآمده بود بدون اينکه يک دقيقه در بازي هاي رسمي پيراهن تيم را برتن کند قبل از خاتمه قراردادش به کشورش بازگشت. نيکولوسکي براي دريافت مطالبات خود از باشگاه پرسپوليس به فيفا شکايت کرده بود. فيفا نيز در چند نوبت اولتيماتوم هايي به باشگاه پرسپوليس داده بود که کسر 6 امتياز از بازي هاي فصل گذشته تيم يکي از آنها بود. فيفا در آخرين تهديد خود اعلام کرده بود درصورتي که مطالبات اين بازيکن پرداخت نشود تيم پرسپوليس به يک دسته پايين تر سقوط خواهد کرد.نيکولوسکي به علت مشکلات قبلي به هيچ وجه حاضر به مذاکره با باشگاه پرسپوليس نبود اما تلاش هاي محمدحسن انصاري فرد نتيجه داد و نمايندگان باشگاه مذاکراتي را به صورت تلفني با نماينده اين بازيکن انجام دادند. طلب نيکولوسکي که 93 هزار دلار بود با توجه به دو جريمه 15 و 13 هزار دلاري که فيفا درنظر گرفته بود به 125 هزار دلار رسيده بود. البته انصاري فرد توانست رضايت نيکولوسکي براي دريافت جريمه هاي در نظر گرفته شده را جلب کند . در نهايت نيز مطالبات او در سه قسط پرداخت شد.

کيش ميزبان دو دوره رقابت هاي بين المللي واليبال ساحلي

مسابقات بين المللي واليبال ساحلي تورهاي دهه مبارک فجر و کيش اسفند ماه امسال در جزيره کيش برگزار خواهدشد.
گفتني است که مسوولان کميته واليبال ساحلي کنفدراسيون واليبال آسيا موافقت خود را با برگزاري دو رويداد فوق در کيش که به صورت بين المللي برگزار خواهد شد ، اعلام کردند.
شايان ذکر است با توافقات به عمل آمده ،45 هزار دلار جايزه به تيم هاي برتر اين دو رويداد بين المللي اهدا خواهد شد و پيش بيني مي کنيم شماري از تيم هاي آسيايي و اروپايي در اين مسابقات شرکت کنند. در اين اجلاس مقرر شد که مسابقات واليبال ساحلي تور آسيا و قهرماني اين قاره در روزهاي  20تا  22و  25تا  27فرورين ماه سال 85 در تايلند برگزار شود و همچنين شهر بالي اندونزي نيز در روزهاي  27تا 29 مهر و اول تا سوم آبان ماه سال آينده ميزبان يک دوره رقابت هاي تور آسيا و تور جهاني خواهد بود. پيش و يا قبل از رقابت هاي اندونزي ، يک دوره مسابقات واليبال ساحلي تور آسيا نيز در ويتنام برگزار خواهدشد.

پايان مسابقات پينگ پنگ خواهران منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي در واحد رودهن

رودهن - خبرنگار آفرينش
مسابقات پينگ پنگ منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي که با ميزباني واحد رودهن آغاز شده بود با مشخص شدن نفرات برتر به کار خود پايان داد . در اين مسابقات که بيش از 100 نفر از 18 واحد تابعه منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي حضور داشته اند تيم  تهران مرکزي به مقام قهرماني دست يافت .

نتايج مسابقات فوتسال کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي

مسابقات فوتسال کارکنان و اعضا» هيات علمي واحد دزفول منطقه 6 دانشگاه آزاد اسلامي با قهرماني تيم واحد رايانه آن واحد پايان يافت .
پس از برگزاري دور اول مسابقات چهار تيم به دور بعد راه پيدا کردند که در نهايت تيم هاي واحد رايانه ، کارگاه ها و امور دانشجويي و انتظامات به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند .

حضور پرشور ورزشکاران دانشجو در کارگاه يوگا و مديتيشن پژوهشکده علوم ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي

دومين دوره کارگاه يوگا و مديتيشن پژوهشکده علوم ورزشي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي با حضور پرشور دانشجويان دانشگاه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي در اين کارگاه دو روزه که هفته گذشته در تهران انجام پذيرفت ، در خصوص رابطه جسم و ذهن ، ارائه تکنيک هاي عملي حرکات انرژي زا و روش هاي پاکسازي در ورزشکاران توسط دکتر محمد عيوضي صحبت شد . همچنين دکتر رضا کرمي در خصوص استرس ها و سبک زندگي در ورزشکاران و ارائه تکنيک هاي عملي مديريت استرس در ورزشکاران و دوپينگ طبيعي سخنراني کرد .

نهمين جشنواره ورزش هاي درون دانشگاهي دانشگاه بوعلي سينا همدان آغاز شد

رقابت هاي جشنواره ورزشي درون دانشگاهي دانشگاه بوعلي سينا همدان با حضور دو هزار دانشجوي دختر و پسر در 22 رشته ورزشي آغاز شد .
نهمين دوره جشنواره ورزش هاي درون دانشگاهي دانشگاه بوعلي سينا همدان با همکاري اداره کل تربيت بدني وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري و انجمن هاي ورزشي دانشجويان دانشگاه برگزار مي شود . اين رقابت ها در 22 رشته ورزشي شامل واليبال ، بسکتبال ، بدمينتون ، دوصحرانوردي ، پينگ پنگ ، کوهنوردي ، شطرنج ، دوچرخه سواري آمادگي جسماني ، سنگنوردي ، پاورليفتينگ و طناب کشي ويژه پسران و رشته هاي بسکتبال ، فوتسال ، دووميداني ، شطرنج ، بدمينتون ، سنگنوردي ، پينگ پنگ ، دارت ، دوچرخه سواري و کوهپيمايي ويژه بانوان برگزار مي شود . گفتني است اين جشنواره ورزشي از روز چهارم آذر ماه آغاز شده است همزمان با 16 آذر روز دانشجو به پايان مي رسد .

برگزاري همايش علمي، دانشجويي تربيت بدني
 و علوم ورزشي دانشگاه ها
 
چهارمين همايش علمي دانشجويي تربيت بدني و علوم ورزشي دانشگاه هاي سراسر کشور از روز پانزدهم آذرماه به مدت دو روز در دانشگاه الزهرا(س) برگزار مي شود. اين همايش به مناسبت روز دانشجو  15و  16آذر ماه برگزار مي شود و تقويت بنيه علمي دانشجويان و ايجاد انگيزه در ميان آنان از ديگر اهداف برگزاري آن است .گفتني است که اين همايش از سوي پژوهشکده تربيت بدني و علوم ورزشي وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري برگزار مي شود.


 8 تنيس باز در مرحله دوم انتخابي تيم ملي  

8 تنيس باز صعودکننده به مرحله دوم مسابقات تنيس انتخابي تيم ملي ايران شناخته شدند.
در اين مسابقات که با شرکت شانزده تيم در زمين هاي تنيس مجموعه ورزشي شهيد شيرودي تهران جريان دارد ، شنبه شب سعيد احمدوند و علي جواهريان از گروه اول ، روزبه کامران و علي جعفرنژاد از گروه دوم ، محمد مهذب نيا و صابر رستم پور از گروه سوم و اميد سوري و سهيل محسني از گروه چهارم با پيروزي بر حريفانشان به مرحله بعد گام گذاشتند. در پايان اين رقابت ها، سه تنيس باز برتر به عضويت تيم ملي تنيس ايران در مي آيند. تيم ملي تنيس جام ديويس ايران خود را براي ديدار با تيم کويت در گروه دوم پيکارهاي منطقه آسيا و اقيانوسيه آماده مي کند. ديدارهاي دو تيم تنيس ايران و کويت در بخش هاي انفرادي و دو نفره در روزهاي  22تا  24بهمن ماه امسال در کويت برگزار                              خواهد شد. 


 ابراهيم امير حيدري :
 عملکرد تيم ملي در بزرگترين رويداد واليبال جهان قابل قبول بود 

تيم ملي واليبال کشورمان که در رقابت هاي قهرماني جهان در تمام ديدارهاي خود شکست خورد حالا خود را براي حضوري قدرتمندانه در بازي هاي آسيايي 2006 دوحه آماده مي کند ، تيم ملي ايران که در دوره گذشته در شهر بوسان کره به مقام ارزشمند نايب قهرماني رسيد کار دشواري را براي تکرار اين عنوان در مقابل رقباي آسيايي پيش رو دارد .
ابراهيم امير حيدري مربي تيم ملي واليبال کشورمان در اين خصوص گفت: در شرايطي که تيم ملي ايران در سخت ترين گروه مسابقات جهاني ژاپن قرار داشت با اين حال عملکرد اين تيم در بزرگترين رويداد واليبال جهان قابل قبول بود.
وي افزود: رقابت هاي جهاني بزرگترين رويداد واليبال است که هر 4 سال يکبار با حضور نمايندگان قاره هاي مختلف در بالاترين سطح فني انجام مي شود. تيم ما در يک گروه سخت قرار داشت که بازي هاي بسيار خوبي را نيز انجام داد که مورد تمجيد بسياري از کارشناسان از جمله سرمربي تيم ايتاليا قرار گرفت.
وي با بيان اينکه تيم هاي بزرگ دنيا روي تيم ما حساب ويژه اي باز کرده اند ادامه داد: اين امر باعث نمي شود که ما خود را گول بزنيم. فاصله ما با اين تيم ها زياد است  و بايد براي جهاني شدن ، جهاني هم فکرکنيم و در کنار مسوولين و بازيکنان واليبال ، مسوولين ورزش کشور نيز بايد به فکر باشند. در ژاپن سالن تمرين ما به اندازه سالن 12 هزار نفري ورزشگاه آزادي  بود. ولي ليگ ما اينجا به دنبال سالن است. بايد امکانات سخت افزاري را نيز در اين راه تجهيز کنيم.
حيدري در رابطه با تغييرات عمده درترکيب اصلي تيم ملي گفت: اين فرضيه که کياچ ترکيب اصلي خود را نمي شناخت اصلا صحيح نيست. ما 12 بازيکن داريم که از تمام آنها مي توانيم استفاده کنيم. در بين 6 بازيکن اصلي يکي دچار تزلزل يا افت شود و يا بر اساس تفکرات مربي  تعويض صورت مي گيرد. ضمن اينکه اگر از همان 6 بازيکن هم استفاده مي کرديم به نوعي ديگر مورد انتقاد واقع مي شد.
مربي تيم ملي در جواب اين سئوال که چرا از محمد کاظم در بازي آخر استفاد نشد نيز پاسخ داد: اين طور نيست که بخواهيم به دليل اينکه يک بازيکن چند امتياز گرفت از او بيشتر استفاده کنيم . بايد اذعان داشت که ترکاشوند از بزرگترين بازيکنان واليبال ايران است که در موفقيت هاي 10 سال اخير واليبال نقش اساسي داشته است. محمد کاظم ذخيره بود و خيلي خوشحال هستيم که در زمان تعويض با ترکاشوند در بازي با ايتاليا خوب بازي کرد و توانستيم يک گيم از اين حريف بزرگ بگيريم.
امير حيدري در پايان گفت: از امروز کار خود را براي حضور در دوحه آغاز کرديم . متاسفانه قطري ها با نفوذ خود، گروه بندي اين مسابقات را تغيير دادند که طبق آن ما بايد در اولين بازي با کره جنوبي بازي کنيم. به هر حال هر چند اين ظلم بزرگي است ولي اميدوارم با بازي هاي خوبي که در ژاپن انجام داديم يک حضور مقتدر و موفق در بازي هاي آسيايي داشته باشيم و بتوانيم  به يکي از سکوها دست پيدا کنيم.


 بهرام افشارزاده سرپرست فدراسيون وزنه برداري:
 نمي توانيم بخش وسيعي از نتايج نشست با "آيان" را اعلام کنيم  

بهرام افشارزاده سرپرست فدراسيون وزنه برداري پس از بازگشت از سفر به مجارستان و ديدار با رييس فدراسيون بين المللي وزنه برداري گفت: مذاکرات ما با "آيان" بسيار خوب بود اما، نمي توانيم به دلايل مختلف بخش وسيعي از دستاوردهاي مان را مطرح کنيم.
وي افزود : مذاکرات بسيار اميدوار کننده و نتايج آن درخشان بود اما، بايد براي مشخص شدن همه نتايج اين نشست صبر کرد، چرا که با توجه به اهميت موضوع نمي توانيم در شرايط کنوني همه دستاوردهايمان را در اختيار رسانه ها قرار دهيم.
وي ادامه داد: در سال جاري در کنار ايران چند کشور ديگر نيز با مشکل مشابه مواجه شده بودند که فقط نمايندگان ايراني براي مذاکره به مقر فدراسيون بين المللي رفتند، ساير کشورها تعهدات خود را ادا کرده اند اما، ما در اين نشست دستاوردهاي خوبي داشتيم.
افشارزاده با اشاره به پرداخت صد هزار دلار از جريمه ايران گفت: ما در ابتداي امر صد هزار دلار از جريمه 400 هزار دلاري را پرداخت کرديم. بقيه پول نيز قرار است در اقساط دوازده ماهه از ارديبهشت سال 1386 آغاز شود.
سرپرست فدراسيون وزنه برداري در مورد کاهش مدت محروميت وزنه برداران محروم شده ، اضافه کرد: يکي از مباحث مهم در اين زمينه بود. تنها پاسخي که آيان به ما داد اين بود که صبر کنيم، بالاخره اين تصميم در هيات رييسه فدراسيون بين المللي گرفته شده و تجديد نظر در آن نياز به زمان دارد. فکر مي کنم که در آينده بتوانيم هم جريمه را کم کنيم و هم وزنه برداران محروم و جوان مان در بازي هاي المپيک پکن شرکت کنند. نبايد ديگر نگران اين موضوع بود.
وي در مورد ساير وعده هاي تاماش آيان به ايران افزود : قرارشده به خصوص در زمينه هاي آموزش چندين برابر گذشته به ما کمک کند همين مبلغ جريمه نيز به انواعي ديگر به ايران باز مي گردد و ما ضرر خاصي نمي کنيم. 


 ديويد موسل بز:
 گاتسالوف مي تواند بهترين کشتي گير جهان باشد  

همانطور که روز گذشته به اطلاع شما خوانندگان عزيز رسانديم تيم کشتي آزاد روسيه در ديدار با تيم منتخب جهان به پيروزي 5 بر 2 رسيد .
اين نتيجه رضايت ديويد موسل بز، قهرمان سابق جهان و المپيک را نسبت به عملکرد تيم روسيه در پي داشت .
موسل بز که هدايت تيم روسيه در اين رقابت را بر عهده داشت، در خصوص اين مسابقه گفت: از پيروزي امروز مقابل تيم منتخب جهان که يک ماه پس از مسابقات جهاني رخ داد، احساس غرور مي کنم. پيروزي کشتي گيران جوان مان خوشحالي ما را دو چندان کرد. براي مثال در وزن 120 کيلوگرم بلال ماخوف توانست کورتانيدزه نامدار را شکست دهد. اميدوارم او در آينده بتواند راه قهرمانان بزرگ ما در سنگين وزن نظير مدويد و آنديف را ادامه دهد.
موسل بز در خصوص کشتي هاي سبک وزن گفت: کودوخوف با اقتدار برابر ناميک عبدالله اف پيروز شد و نشان داد که مدال او در مسابقات جهاني اتفاقي نبوده است. در وزن 60 کيلوگرم متاسفانه آدام باتيروف به کراس 38 ساله باخت. آدام دو سال به دليل مصدوميت از صحنه رقابت ها دور بوده و ما اميدواريم در جام جايزه بزرگ ياريگين او را دوباره در فرم سابق خود ببينيم. در وزن 66 کيلوگرم ماخاچ مرتضي علي اف يک پيروزي مطلق برابر توشيا شويلي گرجستاني به دست آورد. درست است که مرتضي علي اف در مسابقات جهاني باخت اما، بعضي مواقع شکست کمک مي کند تا رو به جلو قدم برداشته و به سطح جديدي دست يابيم.
موسل بز به شکست دنيس چارگوش مقابل ابراگيم آلداتوف اوکرايني اشاره کرد و گفت: چارگوش و شمس الوارايف هر دو به آلداتوف که قهرمان جهان است، باخته اند. بنابراين فعلا بايد يک رقابت جدي با بوايسار سايتي اف داشته باشند تا بتوانند به تيم ملي برسند. در وزن 84 کيلوگرم نيز گئورگي کتويف جوان پيروزي قاطعي برابر رواز ميندوراشويلي گرجستاني به دست آورد. او مسابقه را در دست داشت و شايسته پيروزي بود.
مربي تيم کشتي روسيه در پايان به پيروزي گاتسالوف و کسب عنوان بهترين کشتي گير اين رقابت ها مقابل گئورگي گوگچليدزه اشاره کرد و گفت: گاتسالوف به درستي رهبر تيم ما در اين مسابقات بود. اميدوارم او سال ها نه تنها در روسيه بلکه در جهان بهترين باشد.


  حسين رضا زاده : کسب مدال طلا در دوحه سخت است 

حسين رضازاده قوي ترين مرد جهان گفت : کسب مدال طلا از بازي هاي آسيايي  2006دوحه سخت است.
وي افزود : من به خوبي مي دانم که رقابت سختي را در بازي هاي دوحه در پيش دارم چرا که بهترين هاي قاره کهن در اين بازي ها شرکت خواهند کرد.
برنده دو مدال طلاي بازي هاي المپيک که به تازگي چهارمين مدال طلاي پيکارهاي جهاني خود را در دومنيکن به دست آورده است ، اظهارداشت : فاصله کم پيکارهاي جهاني و بازي هاي آسيايي ، سبب شده است که در آمادگي  100درصد قرار نداشته باشم . وي اضافه کرد : با اين وجود تمرينات خود را زير نظر کوروش باقري انجام مي دهم و اميد دارم بسان دوره گذشته بر سکوي نخست قرار بگيرم .


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته