جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/09/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2637

در پيام دکتر جاسبي به مناسبت سالروز تشکيل بسيج:
بسيج براي تقويت جنبش نرم افزاري و توليد علم پيشقدم شود

در پي مرگ يک دانشجو به علت سکته قلبي;
عضو کميسيون بهداشت مجلس خواستار ايجاد مرکز بهداشتي - درماني در دانشگاه ها شد

دانشگاه صنعتي اميرکبير در اطلاعيه اي اعلام کرد;
مرکز تربيت معلم شرافت و بخشي از دبيرستان البرز به دانشگاه ملحق مي شود

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در جمع هيات رئيسه واحد تاکستان:
چالش هاي موجود فرصتي است براي معرفي مجدد و شايسته دانشگاه آزاد اسلامي


کوتاه و خواندني


 در پيام دکتر جاسبي به مناسبت سالروز تشکيل بسيج:
 بسيج براي تقويت جنبش نرم افزاري و توليد علم پيشقدم شود 

آفرينش: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با صدور پيامي سالروز تشکيل بسيج، يادمان ماندگار حضرت امام (ره) و دوران حماسي دفاع مقدس را گرامي داشت.
در پيام دکتر جاسبي آمده است: تشکيل بسيج ابتکار هوشمندانه حضرت امام (ره) براي تجلي مردمي بودن انقلاب اسلامي بود.
 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در اين پيام از جوانان و دانشجويان بسيجي به عنوان طليعه داران عرصه جهاد، پايمردي و مقاومت در برابر همه جريان هايي که با ترفندهاي مختلف به دنبال تضعيف نظام و انقلاب هستند، ياد کرد.
دکتر جاسبي در اين پيام خاطرنشان ساخت: تفکر و سيره بسيجي عامل مهمي در پويايي، شکوفايي و بالندگي جنبش نرم افزاري و توليد علم است. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در خاتمه اين پيام تصريح کرد: بسيج در کنار وظيفه دفاع همه جانبه از مهين اسلامي مان، در رويکردي نوين با استفاده از پتانسيلها و توانمندي ها در عرصه هاي علمي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي پيامي براي تقويت جنبش نرم افزاري و توليد علم پيشقدم شود.


  در پي مرگ يک دانشجو به علت سکته قلبي;
 عضو کميسيون بهداشت مجلس خواستار ايجاد مرکز بهداشتي - درماني در دانشگاه ها شد 

 ايسنا: مسوولان در محيط هاي استرس زا و توام با تنش هاي روحي و رواني بايد از قبل در اين رابطه زمينه سازي و بسترسازي کنند.
دکتر نورالدين پيرموذن، عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مرگ يک دانشجو به علت سکته قلبي، بر وجود مرکز بهداشتي و درماني در دانشکده ها براي کمک به اين افراد در زمان مواجه شدن با مشکل تاکيد کرد و گفت: بيماري هاي قلبي و عروقي اولين علت مرگ و مير در کشور هستند و به طور متوسط روزانه 300  نفر در اثر سکته هاي قلبي جان خود را از دست مي دهند که در سال قريب به 110  هزار نفر مي شود.
وي افزود: به لحاظ سبک زندگي به ويژه در تهران و ديگر شهرهاي بزرگ، هم چنين تغيير دموگرافي، سن جمعيت و شيوع بيماري متابوليک در کشور که نزديک به يک سوم انسان ها را رنج مي دهد (چه به شکل فقر غذايي و چه به شکل پرغذايي) وجود يک شبکه مدرن و و مجهز اورژانس در کشور چه در داخل دانشگاه ها چه در داخل محل هايي که جمعيت زيادي زندگي مي کنند، از ضروريات جامعه ي ماست.
نماينده ي اردبيل تصريح کرد: از طرف ديگر نزديک به 25  درصد موارد سکته هاي قلبي در همان محل قابل احيا» هستند، به عبارت ديگر اگر بين 5  تا 8  دقيقه اول کساني که دچار ايست قلبي شده اند، تحت اقدامات پزشکي قرار گيرند، احتمال برگشت و بازگشتشان وجود دارد، به ويژه اگر در سن پايين باشد.
وي در ادامه با بيان اين که حتي از مجلس ششم تجهيز و تکميل شبکه اورژانس کشور جزو دستور کار کميسيون بهداشت و درمان بوده اظهار داشت: خلا قانوني داستان خريد نزديک به 2300  آمبولانس و احداث بيش از 300  مرکز اورژانس تا اندازه اي برطرف شده است.
پيرموذن خاطرنشان کرد: گزارشي که ما از مرکز اورژانس کشور هم داشتيم، نشان مي دهد امکانات موجود نزديک به 30  درصد جمعيت کشور را پاسخگوست که به تدريج به ويژه بر اساس مواد 85  و 92  برنامه توسعه چهارم اين شبکه بيشتر و پيش تر خواهد شد، اما در دانشگاه ها و يا در زمان مسابقات ورزشي يا در جايي که ازدحام جمعيتي وجود دارد، مسوولان اگر فکر و انديشه احتمال چنين حوادثي را داشته باشند، قطعا بايد زمينه سازي و بسترسازي کنند.
وي استرس را از عوامل مساعدکننده ايست قلبي علاوه بر بيماري هاي زمينه اي خود قلب و تغذيه يا مصرف سيگار برشمرد و گفت: پيش بيني هايي که به ما گزارش مي شود، اين است که در برخي مسابقات ورزشي و در بعضي پادگان هاي نظامي و در روزهاي راهپيمايي يا جاهايي که ازدحام جمعيت زياد است، آمبولانس هاي مرکز اورژانس به ويژه هلال احمر هميشه با يک برنامه ريزي در محل ها آماده اند، اما حوادثي که به شکل انفرادي اتفاق مي افتد، صدايي را به گوش تصميم سازان و تصميم گيرندگان بهداشتي کشور مي رساند که بايد زمينه ي تجهيز و تکميل شبکه اورژانس کشور را در دستور کار خود قرار دهند.
پيرموذن، زيبنده کشور ندانست کساني به لحاظ نبود امکانات اوليه درماني جان خود را از دست دهند.
وي درباره علت تعريف نشدن مشخص حوزه ي بهداشت و درمان در وزارت علوم ابراز عقيده کرد: علت اين است که متاسفانه هنوز سلامت جزو اولويت هاي اساسي تصميم گيرندگان اصلي کشور نيست. به صراحت و به شجاعت مي توان گفت که سلامت مردم فراموش شده است و تا زماني که سلامت را جزو اولويت هاي برنامه ريزي خود قرار ندهيم، اين حوادث تلخ در کشور اتفاق مي افتد.
به گفته  عضو کميسيون بهداشت و درمان، معيارهايي که امروز در دنيا و بر اساس آنها سيستم هاي بهداشتي و درماني کشورها را مقايسه مي کنند سه شاخص سهم سلامت از درآمد ناخالص ملي، ميزان هزينه اي که مردم خود پرداخت مي کنند و FFC يعني پرداخت افراد به نسبت درآمدي که دارند، است.
وي ادامه داد: بر اساس اين سه شاخص رتبه ي ايران بين 192  کشور، بين 105  تا 107  متغير است; به عبارت ديگر ما سلامت را جزو اولويت هاي اصلي و اساسي خود قرار نداده ايم و اين امر باعث بروز به هم ريختگي فضاي درماني در کشور است. از طرف ديگر واقعي نبودن تعرفه هاي پزشکي و پايين بودن آن موجب بروز روابط ناسالم پولي بين پزشک، بيمار و بيمارستان شده است.


  دانشگاه صنعتي اميرکبير در اطلاعيه اي اعلام کرد;
 مرکز تربيت معلم شرافت و بخشي از دبيرستان البرز به دانشگاه ملحق مي شود 

 آفرينش: مرکز تربيت معلم شرافت و بخشي از فضاي دبيرستان البرز که فاقد کاربري آموزشي است به دانشگاه صنعتي اميرکبير ملحق مي شود.
در پي اختلافات اخيري که بين دانشگاه امير کبير و وزارت آموزش و پرورش بر سر تصاحب بخشي از فضاي دبيرستان البرز تهران بوجود آمده است، روابط عمومي اين دانشگاه در اطلاعيه اي اعلام کرد: دانشگاه صنعتي اميرکبير با داشتن حدود 10 هزار دانشجوي کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري در فضاي فيزيکي حدود 9 هکتار مشغول به فعاليت مي باشد، يعني با سرانه 9 متر مربع به ازاي هر دانشجو، که بين اين رقم با استانداردهاي شوراي عالي شهرسازي که سرانه فضاهاي مورد نياز براي دانشگاه ها را به ازاي هر دانشجو 70 متر تعريف نموده است،  اختلافي فاحش داشته و باعث بروز مشکلات عديده اي بر سر راه فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي اين دانشگاه شده است که بر اين مشکلات،  مسائل روحي و رواني دانشجويان ناشي از تحصيل در يک محيط کاملا بسته آموزشي نيز اضافه مي گردد، لذا طرح توسعه فضاي فيزيکي دانشگاه صنعتي اميرکبير در کنار طرح توسعه دانشگاه هاي ديگر جز طرح هاي اولويت دار و ويژه دولت قرار گرفته و هر ساله مبالغي نيز براي خريداري و انتقال فضاهاي محدود به دانشگاه  تخصيص داده مي شود مورد تاکيد است.
اين اطلاعيه مي افزايد: متاسفانه يکي از موانع جدي براي پيشرفت اين طرح قرارگرفتن دبيرستان البرز و مرکز تربيت معلم شرافت در ضلع جنوبي دانشگاه است که اين مجموعه مستقل از يکديگر در حدود 4/3 هکتار از اراضي طرح توسعه را شامل مي شود و داراي يک سند مالکيت مي باشد که سند مذکور قبل از انقلاب اسلامي با مصوبه دولت وقت از وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري منتقل شده و هم اکنون سند مالکيت اين مجموعه به نام وزارت متبوع مي باشد.
بنابراين طبيعي است که اين دانشگاه براي انتقال اين دو مرکز تلاش گسترده اي را آغاز نمايد و پس از مکاتبات و جلسات مکرري که با مسئولين وقت وزارت آموزش و پرورش بالاخص رياست سازمان آموزش و پرورش استان تهران بعمل آورد بالاخره در تاريخ 83/9/9 رياست سازمان آموزش و پرورش استان تهران طي نامه شماره 154381/42 آمادگي خود را براي واگذاري مرکز تربيت معلم شهيد شرافت در ازاي پرداخت قيمت ارزيابي شده ملک فوق الذکر اعلام نمود.
پس از آن دانشگاه نيز مقدمات کار را براي انجام روال قانوني تعيين کارشناسي ارزيابي کننده ملک مذکور و همچنين هماهنگي با سازمان مديريت براي تامين هزينه هاي مربوطه بعمل آورد و ليکن پس از تغييراتي که در سازمان آموزش و پرورش استان تهران صورت پذيرفت متاسفانه تا کنون هيچگونه اقدام عملي در راستاي اجرايي کردن اين تصميم بعمل نيامده است.
در ادامه آمده است: عليرغم تمامي مراحل طي شده امکان اجرايي شدن دستور رياست جمهوري فراهم نشده است و علت اين امر نيز مخالفت مسئولين آموزش و پرورش مي باشد که اخيرا موضوع انتقال مرکز تربيت معلم شهيد شرافت را با موضوع انتقال بخش فاقد کاربري آموزشي دبيرستان البرز نيز گره زده و به گونه اي موضوع را مطرح مي نمايند که گويي دانشگاه قصد از بين بردن دبيرستان البرز را دارد حال آنکه اولا، موضوع مرکز تربيت معلم شهيد شرافت کاملا از دبيرستان البرز مستقل مي باشد (هرچند که هر دو مجموعه داراي يک سند مالکيت به نام وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي باشد) و ثانيا اين دانشگاه که اغلب مسئولين آن از فارغ التحصيلان گذشته دبيرستان البرز مي باشند هرگز چنين قصدي نداشته و نخواهد داشت و اگر تا کنون موضوع دبيرستان البرز مطرح بوده در خصوص آن بخش از فضاهاي دبيرستان است که هم اکنون کاربري کاملا غيرآموزشي داشته و اين امر نيز به تاييد کارشناسان و مديران حوزه معاونت اجرايي رياست جمهوري نيز رسيده است.
ثالثا مسئولين دانشگاه صنعتي اميرکبير بر اين باورند که دبيرستان البرز بايد حفظ شده و به فعاليتهاي فرهنگي، آموزشي خود ادامه دهد و اين دانشگاه آمادگي خود را جهت همکاري هاي علمي و آموزشي به منظور رونق مجدد و احياي کيفيت آموزشي و اعتلاي دوباره اين دبيرستان در عرصه فعاليت هاي علمي کشور اعلام مي دارد.
در پايان اين اطلاعيه آمده است: خواننده خود قضاوت کند آيا حفظ خانه هاي سازماني متروکه يک دبيرستان قابل اهميت مي باشد، يا گسترش فضاهاي آموزشي و تحقيقاتي يک دانشگاه به عنوان مادر دانشگاه هاي صنعتي کشور و يکي از برترين قطبهاي علمي و تحقيقاتي در منطقه؟!


 معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در جمع هيات رئيسه واحد تاکستان:
 چالش هاي موجود فرصتي است براي معرفي مجدد و شايسته دانشگاه آزاد اسلامي 

آنا: منابع و بودجه اصلي دانشگاه آزاد، شهريه دانشجويان است و همان شهريه در قالب خدمات آموزشي و رفاهي به خود دانشجو بر مي گردد.
دکتر رهنماي رودپشتي، با اعلام اين مطلب در جمع اعضاي هيات رئيسه واحد تاکستان به نقش دانشگاه و تاثير آن بر سطح زندگي مردم و ايجاد فضاي جديد آموزشي در کشور اشاره کرد و گفت: 24 بهار از عمر پرخير و برکت اين شجره طيبه و زاييده انقلاب مي گذرد که با تمام چالش ها و کارشکني ها توانسته است به بار بنشيند و تصويري متفاوت از آموزش عالي  با تغيير شاخصه هاي آن ارايه دهد.
معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد: چالش هاي موجود بر سر راه اين مجموعه عظيم علمي و فرهنگي را  نه تنها تهديد نمي دانيم، بلکه فرصتي استثنايي براي معرفي مجدد و شايسته دانشگاه تلقي مي کنيم.
وي گفت: آنچه براي ما ضروري است حفظ کرامت انساني به عنوان يک ارزش متعالي است; يعني دانشجو کرامت دارد، استاد و کارمند عزيزند و لذا فرهيختگان در کنار هم با همت همگاني،  بايد تلاش کنند که افتخارات بزرگ دانشگاه در تمام ابعاد خدمت رساني; فعاليت هاي عمراني، پژوهشي،  آموزشي به نحو مطلوب منعکس شود که نقش روابط عمومي ها در اين ميان، هم سنگين تر و هم محوري است هرچند در آينده اي نزديک عملکرد مکتوب دانشگاه به عنوان يک سند پر افتخار منتشر خواهد شد.
وي با بيان اينکه سرانه دريافتي هر دانشجوي دولتي در قبال دانشجويان دانشگاه آزاد، هفت برابر است، تصريح کرد: منابع و بودجه اصلي دانشگاه آزاد شهريه دانشجو است و همان شهريه اي که از دانشجويان دريافت مي شود صرف خود دانشجو مي شود و به نوعي دانشجو از شهريه پرداختي خود منتفع مي شود  در حالي که در دانشگاه هاي دولتي، کمي شهريه با تزريق منابع و کمک هاي دولتي جبران مي شود.
دکتر رهنماي رود پشتي با مطرود دانستن شيوه هاي مديريت سنتي و نيز جايگاه مديريت هزينه،  افزود: اينکه فقط در اذهان اين تداعي کند که دانشگاه آزاد فقط شهريه مي گيرد، ولي موفقيت ها و پيشرفت هاي علمي و بين المللي ناديده گرفته شود يک قضاوت نادرست و غير منصفانه است.
وي افزود: با برگزاري سخنراني هاي متعدد بايد ارتباط عاطفي با دانشجويان و وفاق و همدلي در جمع اعضاي رئيسه ها  و ذهنيت زدايي در مورد دانشگاه انجام و حس و لمس شود و سياست راهبردي کلان دانشگاه تفويض اختيار به مناطق و روساي واحدها است که با اين فضاي تعريف شده با حساس کردن سنسورهاي خود مي توانيم با عملکرد مطلوب خود به التهابات وارده در خصوص دانشگاه آزاد جواب دهيم.
وي تاکيد کرد: هيچکس در دانشگاه آزاد اسلامي هيچ سهمي و ملکي ندارد و اين دانشگاه که با کمک هاي خاص حضرت امام (ره) تاسيس شده، يک موسسه کاملا  غير دولتي و غير خصوصي است که همه دست اندرکاران خدوم آن،  همه امانتدارند.
دکتر رهنماي ابراز اميدواري کرد که خيلي از واحدها با الگوبرداري از پيشرفت هاي  واحدهايي مثل تاکستان بالاخص در رشته مهندسي مکانيک که با خيلي از دانشگاه هاي معتبر ايران رقابت مي کنند بتوانند مصداق هاي توسعه را تعميم و گسترش دهند.


 کوتاه و خواندني 

دانشگاه آزاد اسلامي مرکز تکاب راه اندازي شد

آفرينش: دانشگاه آزاد اسلامي مرکز تکاب با حضور دکتر پرتوي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي زنجان، حجه الاسلام و المسلمين مرادي امام جمعه و محمود دولتي فرماندار و مسئولين اين شهر راه اندازي شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان، دکتر پرتوي در جلسه شوراي اداري شهرستان تکاب با تبيين و تشريح فعاليت هاي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي يکي از ارزشمندترين ثمرات انقلاب اسلامي بوده که با حمايت هاي بي دريغ حضرت امام خميني(ره) شکل گرفته است و بالندگي امروز دانشگاه آزاد اسلامي مرهون مديريت توانمند و استفاده بهينه از امکانات و منابع موجود است.
وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي بدون تکيه بر اعتبارات دولتي و تنها با شهريه دريافتي از دانشجويان و با بسيج امکانات مردمي اداره مي شود و اميد است مرکز تکاب نيز در زير نظر واحد زنجان با همت مسئولين و مردم گام موثري در توسعه آموزش عالي اين شهرستان و حل مشکلات مردم بردارد. در پايان جلسه وجيه اله زلفي بعنوان مسئول راه اندازي دانشگاه آزاد اسلامي مرکز تکاب معرفي شد تا با پيگيري اقدامات اوليه زمينه پذيرش دانشجو در اين دانشگاه مهيا شود.

چهارمين همايش سالانه انجمن علمي گروه برق در واحد سبزوار برگزار شد

آفرينش: چهارمين همايش سالانه انجمن علمي گروه برق با حضور معاونان و مسئولان دانشگاه، دانشجويان و اساتيد گروه برق در محل آمفي تئاتر دانشکده فني و مهندسي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي سبزوار، در اين همايش که مورد استقبال دانشجويان قرار گرفت، نمايندگان گروه هاي علمي - دانشجويي، ضمن صحبت درخصوص مشکلات و مسائل علمي دانشجويان و گزارش از فعاليت هاي انجام شده خواستار مشارکت بيشتر همه اساتيد و دانشجويان در امر توليد علم و جنبش نرم افزاري شدند.
در ادامه مهندس اميربيگي ضمن تقدير از برگزار کنندگان همايش و انجمن هاي علمي گفت: پيشرفت و توسعه نيازمند حرکت، تحقيق و مطالعه، بازنگري و انعقاد است.
وي در خصوص اهتمام هيات رئيسه دانشگاه به تقويت بنيه علمي گفت: تلاش ما در جهت رفع مشکلات انجمن هاي علمي و فراهم نمودن زمينه لازم براي شکوفائي استعدادهاست. معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي سبزوار افزود: واحد سبزوار از توان علمي بالائي برخوردار است و گواه اين ادعا قبول شدن تعداد کثيري از فارغ التحصيلان اين واحد در مقاطع بالاتر است. اميربيگي درخاتمه گفت: اميدواريم در آينده نيز شاهد درخشش بيشتر اساتيد و دانشجويان و دانشگاه آزاد اسلامي سبزوار در مجامع علمي و بين المللي باشيم. وي همچنين از همکاري صميمانه معاونت اداري و مالي و معاونت پژوهشي دانشگاه در تجهيز کارگاه ها و آزمايشگاه هاي گروه برق قدرداني و تشکرکرد.
در ادامه جلسه از دانشجويان فعال و برتر علمي در هر ورودي و نيز اساتيد برتر گروه برق قدرداني و تجليل بعمل آمد.


گردهمايي اعضاي انجمن هاي علمي دانشکده فني واحد تهران جنوب برگزار مي شود

آفرينش: از سوي باشگاه پژوهشگران جوان اين واحد، اولين گردهمايي اعضاي انجمن هاي علمي دانشجويي دانشکده فني در روز هفتم آذر ماه امسال در آمفي تئاتر دانشکده مذکور برپا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب، بازبيني بخشنامه هاي گذشته و ارائه بخشنامه هاي جديد،همراه با ارائه راهکارهاي مناسب جهت تسهيل در امر تحقيقات،تنظيم برنامه هاي استراتژيک کوتاه مدت، پيش بيني سرفصل هاي برنامه هاي پژوهشي سال 1386 و برگزاري کارگاه تخصصي مقاله نويسي براي دانشجويان رشته هاي مختلف به زبان هاي فارسي و انگليسي از اهداف گردهمايي مذکور عنوان شده است.

ارائه مقاله عضو هيات علمي واحد تهران شمال در کنفرانس بين المللي ائتلاف تمدن ها تحسين همگان را برانگيخت

آفرينش: با حضور نمايندگان کشورهاي دنيا و در شهر شفشاون کشور مغرب مقاله « نجمه شبيري» عضو هيات علمي گروه اسپانيولي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال ارايه شد.
به گزارش روابط عمومي واحد تهران شمال، به نقل از محمد مسجد جامعي سفير جمهوري اسلامي ايران در کشور مغرب حاکي است، در کنفرانس بين المللي «ائتلاف تمدن ها»که به همت آيسسکوISESCO (اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام) در کشور مغرب برگزار شد.
ارايه مقاله ايشان با عنوان «تاثير ايرانيان در نفوذ اسلام به مغرب» بعنوان يک زن ايراني انديشمند وصاحب فکر در اين کنفرانس باعث تحسين و تشکر برگزار کنندگان و شرکت کنندگان خصوصا «دکتر عباس الجراري» مشاور پادشاه مغرب، عبدالعزيز بن عثمان التويجري مدير کل سازمان آيسسکو و محمد سعدالعلمي وزير امور پارلماني مغرب گرديد.
وي همچنين در دانشکده ادبيات و علوم انساني دانشگاه عبدالمالک السعدي شهر تطوان پيرامون «تاثير حافظ بر لورکا اسپانيايي» سخنراني کرد و در دانشگاه شهر رباط به سخنراني پيرامون وضعيت زبان اسپانيايي، تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، فعاليت هاي علمي دپارتمان هاي اسپانيايي دانشگاه آزاد اسلامي و علامه طباطبايي تهران پرداخت.
شبيري همچنين با تعدادي از انديشمندان و علماي شهرفاس ديدار نمود که مورد استقبال گرم آنها نيز قرار گرفت.
وي در ضيافت شام همسر دکتر عباس الجراري و سفارت جمهوري اسلامي ايران در شهر رباط شرکت نمود و در اين ضيافت در ارتباط با نزديکي شخصيت هاي ايراني و مراکشي در پذيرش دين مبين اسلام ايراد سخنراني کرد.
شبيري تاليف و ترجمه 5 عنوان کتاب، 40 مقاله تحليلي، تحقيقي و ادبي و شرکت در دهها کنفرانس ملي و بين المللي را در سوابق علمي خود دارد.

معاون دانشجويي واحد تهران شمال اعلام کرد:
رشد 25 درصدي بازديدهاي علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال

آفرينش: دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال جهت رشته هاي شيلات، بيولوژي دريا، آلودگي دريا،زمين شناسي، زيست شناسي، مهندسي محيط زيست د رمقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد، بازديدهاي علمي متعددي برگزار مي کند که اجراي آن جزو سرفصل هاي مصوب دروس مي باشد.
دکتر سعيد نيا، معاون دانشجويي واحد تهران شمال با اعلام مطلب فوق افزود: يکي از اهداف حوزه معاونت دانشجويي در برگزاري گردش هاي علمي علاوه بر عملياتي نمودن آموخته هاي علمي،حفظ آرامش و امنيت دانشجويان و پادساري از شئونات دانشجويي و برنامه ريزي جهت اجراي بهينه اينگونه بازديدها است که خوشبختانه در اين راستا عملکرد اين حوزه از معاونت دانشجويي رشد مطلوبي داشته به نحوي که تعداد بازديدهاي علمي انجام شده در سال تحصيلي 84-85 در مقايسه با سال تحصيلي گذشته رشد 25 درصدي داشته است. وي افزود: بنابر آمار اعلامي در سال تحصيلي 83-84 تعداد 153 بازديد انجام شده بود که طي آن 4900 نفر دانشجو شرکت داشتند و ايندر حالي است که با هماهنگي هاي بعمل آمده و برنامهريزي منظم در سال تحصيلي 84-85 جهت افزايش توان علمي دانشجويان و حضور در صنعت و محيط هاي تجربي وانجام عمليات هاي صحرايي 180 مورد بازديد برگزار گرديد وبيش از 5 هزار و 700 نفر دانشجوي خواهر وبرادر در رشته ها و مقاطع ذکر شده در آن برنامه ها حاضر گرديده و بهره علمي برده اند.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته