جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/05/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3948


برگزاري كنفرانس بين‌المللي ترانزيت ريلي در بندرعباس

آقازاده مطرح کرد:
اهتمام مديريت شهري براي آباداني مهرشهر


فعاليت‌هاي اشتغال‌زايي در شميرانات

رييس سازمان نظام مهندسي استان يزد:
سه‌هزار و 700 نفر عضو نظام مهندسي يزد هستند


ايران زمين


 برگزاري كنفرانس بين‌المللي ترانزيت ريلي در بندرعباس 

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

استاندار هرمزگان از برگزاري كنفرانس بين‌المللي ترانزيت ريلي در بندرعباس با حضور 10 كشور جهان خبر داد. حسين هاشمي‌تختي اظهار داشت: كنفرانس بين‌المللي ترانزيت ريلي اكو، به‌منظور بهره‌گيري كشورهاي اكو از ظرفيت‌هاي بندر شهيد رجايي و خط ريلي ايران، برگزار مي‌شود.وي با اشاره به اهميت اسكله شهيد رجايي، ظرفيت‌هاي بالا و ميزان 60 درصدي صادرات و واردات كشور از طريق اين اسكله افزود: برگزاري اين كنفرانس بين‌المللي مي‌تواند موجب تسهيل هدف دولت براي تبديل اسكله شهيد رجايي به هاب منطقه شود.

استاندار هرمزگان در ادامه، آمادگي خود را براي برگزاري اين كنفرانس اعلام و تاكيد كرد: كنفرانس بايد در شان نظام جمهوري اسلامي ايران برگزار شود. هاشمي‌تختي عنوان داشت: با توجه به سطح بين‌المللي‌بودن اين كنفرانس، نياز است ستادي در استان، با كميته‌هاي زيرمجموعه شامل امنيتي، تشريفات، اسكان و اجراي مراسم، داشته باشيم كه اين ستاد در كوتاه‌ترين زمان، تشكيل مي‌شود.

كنفرانس بين‌المللي ترانزيت ريلي با حضور مسئولان راه‌آهن 10كشور جهان، سُفرا، مديران عالي كشور و استان، به‌مدت سه روز، اواخر مهرماه سال‌جاري در بندرعباس برگزار مي‌شود.


 آقازاده مطرح کرد:
 اهتمام مديريت شهري براي آباداني مهرشهر 

کرج – خاکپور

شهردار کلانشهر کرج گفت: شهرک‌سازان به‌دليل رعايت‌نکردن قوانين، درخصوص ساخت سرانه‌هاي خدماتي، تفريحي، ورزشي و آموزشي، و ساخت شهرک‌هايي بدون سرانه‌هاي ذکرشده، دليل اصلي کمبود سرانه‌هاي خدماتي و عامل محروميت در مهرشهر هستند.

به‌گزارش خبرنگار آفرينش، سيدعلي آقازاده اظهار داشت: تاکنون شهرک‌سازان اين منطقه، به تعهدات خود درخصوص ساخت زيرساخت‌هاي شهري و سرانه‌هاي خدماتي، از جمله مکان‌هاي آموزشي، تفريحي، فضاي‌سبز، ورزشي و ... عمل نکرده‌اند و اين عدم‌پايبندي آنان به تعهدات، مشکلات متعددي را براي مسئولان شهر و شهرداري و شهروندان ايجاد کرده است.

اين مسئول ادامه داد: مديران شهرداري، به‌ويژه مديران منطقه چهار شهرداري کلانشهر کرج، براي رفع محروميت در اين منطقه، گامهاي بزرگي برداشته‌اند تا بتوانند در کوتاه‌ترين زمان، بخشي از مشکلات شهروندان را رفع کنند.

شهردار کلانشهر کرج، به راه‌اندازي منطقه 12 شهرداري کرج اشاره کرد و افزود: يکي از کارهاي انجام‌شده براي کاهش مشکلات مردم منطقه 4، راه‌اندازي منطقه 12 شهرداري کرج است که با انجام اين کار و کاهش حوزه استحفاظي منطقه 4، مديران منطقه 4 و 12 مي‌توانند با انرژي بيشتر و فعاليت‌هاي منسجم‌تر در راستاي کاهش مشکلات مردم مهرشهر گام بردارند.

آقازاده عنوان کرد: درحال‌حاضر، براي بهسازي و بازسازي بلوار کيانمهر، سه‌ميلياردتومان هزينه درنظر‌گرفته شده و با بازسازي اين بلوار، گامي مهم در زيباسازي سيماي منطقه و کاهش مشکلات تردد شهروندان، برداشته مي‌شود.

وي يادآور شد: همچنين براي جمع‌آوري تير برق در معابر اصلي مهرشهر، 300 ميليون تومان اختصاص يافته است، که با اجرايي‌شدن اين طرح، تيرهاي برق موجود، ساماندهي‌شده و از خطرات احتمالي، پيشگيري مي‌شود و المان‌هاي اضافي در شهر نيز جمع‌آوري مي‌شود.شهردار کلانشهر کرج بيان کرد: در سال‌جاري، بودجه منطقه 4، افزايش 2.5 برابري داشته است و در‌حال‌حاضر، به 25 ميليارد تومان رسيده است.

آقازاده ادامه داد: از آن‌جا که اولويتِ کاري در شوراي اسلامي شهر کرج و شهرداري، محروميت‌زدايي از مناطق مختلف شهر کرج بوده و عدالت‌محوري در توزيع خدمات، موردتوجه قرار گرفته است، توجه مديريت شهري، طي سال گذشته، به مناطق محروم افزايش يافته است.

وي تاکيد کرد: مجموعه مديران شهرداري کرج، درصدد هستند با شناسايي و اولويت‌بندي مشکلات شهروندان و افزايش مشارکت مردم در طرح‌هاي اجرايي ازسوي شهرداري، براي رفع محروميت در اين کلانشهر دو‌ميليون‌نفري، قدم‌هايي استوار بردارند.

اين مسئول عنوان کرد: شهرداري و شوراي شهر کرج، براي ساخت مصلاي مهرشهر، 100 ميليون‌تومان اختصاص داده‌اند که اميد مي‌رود هرچه سريعتر، اين طرح، اجرايي شده و به اتمام برسد.

آقازاده بار ديگر، با اشاره به تاثير مثبت راه‌اندازي شهرداري منطقه 12 اظهار داشت: تشکيل اين منطقه به توسعه و آباداني منطقه مهرشهر، کمک ويژه‌اي خواهد کرد و براي ارائه خدمات مطلوب شهري در اين منطقه، حداقل به 50 ميليارد تومان افزايش بودجه شهري نيازمند هستيم که اميد است اين تامين بودجه در سال آينده محقق شود.

وي همچنين از مديران استانداري و نهادهاي مختلف خدمات‌رسان خواست تا توجه بيشتري براي رفع مشکلات مردم منطقه مهرشهر داشته باشند.


 فعاليت‌هاي اشتغال‌زايي در شميرانات 

شميرانات - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان شميرانات گفت با توجه‌به اهميت ايجاد اشتغال و تحقق تعهد دولت، درخصوص ايجاد دو ميليون‌وپانصدهزار فرصت شغلي درسال‌جاري، دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان، مي‌بايست به تعهدات اشتغال‌زايي خود با سرعت بيشتر، عمل نمايند .

به گزارش خبرنگار آفرينش، به‌نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان شميرانات، ششمين جلسه کارگروه اشتغال وسرمايه‌گذاري شهرستان شميرانات، به‌رياست فرماندار، برگزارشد.

لاريجاني در اين جلسه بر اهميت ايجاد اشتغال فرزندان خانواده شهدا وايثارگران تاکيد نمود وگفت: تمامي دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان، هماهنگي لازم را با بنياد شهيد شهرستان داشته باشند، تا فرزندان شاهد را در اولويت جذب نيروي خود قرار دهند.

اين گزارش مي‌افزايد در اين جلسه، درخصوص برگزاري هفته بازار، در دو بخش لواسانات و رودبارقصران، تصميم‌گيري گرديد و مقرر شد شهرداري‌ها با نظارت بخشداري مربوطه، فضاي لازم را در اختيار اجرايي‌شدن اين طرح، جهت اشتغال‌زايي، قرار دهند.

شايان‌ذکر است معرفي هيات موسس تعاوني‌هاي زنان روستا، به‌عنوان پشتيبان، درخصوص دريافت تسهيلات مشاغل خانگي از اداره جهادسازندگي، و ساماندهي فعاليت‌هاي معادن غيرمجاز در مناطق کوهستاني شهرستان، از جمله مصوبات اين جلسه، مي‌باشد.


 رييس سازمان نظام مهندسي استان يزد:
 سه‌هزار و 700 نفر عضو نظام مهندسي يزد هستند 

يزد - اکبر خير‌خواه

دکتر محمدرضا جواهري؛ رييس سازمان نظام مهندسي استان يزد، در جمع خبرنگاران استان گفت: سه‌هزار و 700 نفر، عضو نظام مهندسي يزد هستندکه از اين تعداد، يك‌هزار و 700 نفر پروانه اشتغال دارند. وي هزينه صنعتي‌سازي و اجراي سيستم‌هاي مدرن در ساختمان‌سازي را كمتر از هزينه‌هاي روش‌هاي سنتي اعلام كرد و اظهار داشت: اما شكستن سنت‌ها كار بسيار سختي است. جواهري، صنعتي‌سازي به مفهوم واقعي را، كمترين دخالت كار عوامل انساني در محل اجراي پروژه، عنوان كردو افزود: يعني تمامي قطعات در كارخانه توليد شود و نقشه، توسط سيستم‌هاي مدرن، خوانده‌شده و قطعات، تنها برش‌كاري‌شده و نصب شوند.

وي ميزان اجراي صنعتي‌سازي در ساختمان‌سازي استان را كمتر از ده درصد اعلام كرد و افزود: هرچند سنتي‌سازي، رسمي ديرينه است، اما تشويق‌هاي نظام مهندسي در راستاي ترويج صنعتي‌سازي، با استقبال خوبي همراه شده است و ساخت‌و‌سازها، به‌سمت اسكلتي، درحال‌تغيير است. جواهري با اشاره به عملكرد نظام مهندسي در قبال به‌كار‌رفتن مصالح غيراستاندارد در ساختمان‌سازي گفت: مهندسين ناظر، غيراستانداردبودن مصالح را، در گزارش خود به شهرداري ارجاع مي‌دهند و شهرداري، متولي توقف ساخت‌و‌ساز با مصالح غيراستاندارد است. وي افزود: از سال 88پرداخت حق‌الزحمه نظارت ناظرين ساخت، منوط به بازديدهاي مستمر و ارائه گزارشات به نظام مهندسي است، بنابراين مهندسين تا از ساختمان بازديد نكنند، حق‌الزحمه‌اي دريافت نمي‌کنند كه ميزان بازديد‌ها را نسبت ‌به سال‌هاي گذشته تا ده برابر افزايش داده است. وي توانايي نظام مهندسي استان در ارائه خدمات مهندسي را سالانه 10 ميليون مترمربع عنوان كرد و خاطرنشان كرد: اما تنها از 10 درصد از اين ظرفيت نيروي متخصص، بيشتر استفاده نمي‌شود، چراكه ساخت‌و‌سازها كاهش‌يافته و ما متوسط سالانه 800 هزار تا يك ميليون مترمربع نظارت داريم، كه اين آمار، در سال گذشته به 700 هزار مترمربع كاهش‌يافته است.

جواهري اضافه كرد: همچنان از كيفيت ساخت‌و‌ساز شهرك‌هاي صنعتي استان، بي‌اطلاعيم و اين، درحالي است كه حجم بالاي سرمايه عظيمي در واحدهاي مستقر در شهرك‌هاي صنعتي نهفته است و متوليان شهرك‌هاي صنعتي، بايد نقشه‌هاي‌شان را ابتدا در نظام مهندسي تاييد كنند. وي تعرفه سال گذشته نظام مهندسي براي طراحي و نظارت بر ساختمان‌ها را متري 2900 تا 13000 تومان اعلام كرد كه تا متري 1500 تومان نيز هزينه شناسنامه فني و ملكي نيز به اين مبلغ، اضافه مي‌شود. جواهري گفت: در سال 89، براي 130 هزار مترمربع ساخت‌و‌ساز در استان، شناسنامه فني و ملكي صادر شده است. رييس سازمان نظام مهندسي استان يزد به مالكين توصيه كرد به‌سمت ساخت ساختمان‌هاي آجري نروند و افزود: هيچ مشكلي در اجراي ساختماني فولاد و بتني در استان وجود ندارد و مالكين بايد به اين‌سو حركت كنند، چراكه در زمان زلزله، كمترين آسيب‌ها را مي‌بينند. جواهري از كاهش 25 درصدي ساخت‌و‌ساز در چهارماهه نخست امسال خبر داد. درپايان اين مراسم، از خبرنگاران استان يزد تجليل شد.


 ايران زمين 

بيش از دو هزار مورد عمليات خدمات فني و مهندسي توسط شركت ملي حفاري ايران ارائه شد

اهواز- خبرنگار آفرينش

از ابتداي سال‌جاري تا پايان تيرماه، بيش از 2 هزار و 200 مورد عمليات خدمات فني تخصصي شامل نمودارگيري، لوله مغزي سيار، اسيدكاري گسترده و ويژه، سيمان‌كاري، آزمايش چاه، تزريق‌پذيري، لوله‌گذاري چاه و نصب آويزه به چاه‌هاي نفت گاز درحال‌حفاري و بهره‌برداري، ارائه گرديد.معاون مديرعامل شركت ملي حفاري ايران در امور فني و مهندسي، ضمن برشمردن نقش و اهميت اين بخش از صنعت حفاري در فرآيند اكتشاف، توليد و بهره‌برداري از چاه‌هاي نفت و گاز گفت: اين شركت به‌لحاظ ارائه خدمات فني و مهندسي، يكي از قدرتمندترين بخش‌هاي ارائه خدمات فني و مهندسي حفاري در خاورميانه است، به‌طوري‌كه در زمان‌حاضر، كليه تخصص‌هاي جانبي صنعت حفاري، از جمله نمودارگيري، لوله مغزي سيار، اسيدكاري ويژه و گسترده، سيمان‌كاري، آزمايش و بهره‌دهي چاه، تزريق‌پذيري‌، حفاري با هوا، لوله‌گذاري چاه، نصب آويزه، آزمايش و بهره‌دهي چاه را در مراحل مختلف عمليات حفاري چاههاي نفت وگاز، با بالاترين كيفيت ارائه مي‌دهد.

مهندس گلپايگاني اظهار داشت: طي چهارماه ابتدايي سال‌جاري، بيش از 16 هزار و 700 متر حفاري جهت‌دار و بيش از 800 متر عمليات مغزه‌گيري صورت گرفته است.وي در ادامه افزود: در مدت‌زمان ذكرشده بيش از 100 مورد عمليات ويژه حفاري و 7 هزار و 100 متر حفاري با هوا انجام شده است.

گفتني‌است خدمات فني و مهندسي چاه‌هاي نفت و گاز، با استفاده از كارشناسان باتجربه از شروع عمليات حفاري تا بهره‌برداري از چاه در چاه‌هاي تعميراتي نيز ادامه خواهد داشت. شركت ملي حفاري ايران با در‌اختيار‌داشتن 69 دستگاه حفاري در خشكي و دريا، علاوه بر حفر چاه‌هاي نفت و گاز، كليه خدمات فني و مهندسي مربوطه را ارائه مي‌دهد.

طي حکمي از سوي استانداري تهران:

معاونت برنامه‌ريزي فرمانداري بهارستان منصوب شد

رباط‌کريم - خبرنگار آفرينش

طي حکمي ازسوي معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري تهران، دکتر محمدرضا آذريان، به سِمَت معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرمانداري شهرستان بهارستان منصوب شد.به‌گزارش خبرنگارما از بهارستان،در اين حکم که به امضاي نعمت‌ا... ترکي؛ معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري تهران، رسيده، آمده است: اميد آن‌را داريم که در راستاي تحقق اهداف نظام جمهوري اسلامي ايران، با سرلوحه قرار‌دادن عدالت‌گستري، مهرورزي به بندگان خدا و خدمتگزاري به آحاد ملت، وهم‌چنين درجهت اجراي دقيق سياست‌ها و مصوبات دولت خدمتگزار، موفق باشيد.دکتر محمدرضا آذريان، يکي از نيروهاي ارزشي و همچنين از فرزندان خانواده معظم شهداست که مسئوليت‌هاي حساسي را در حوزه استانداري و نيز فعاليت در سازمان‌ها را در کارنامه خدمتي خود دارا مي‌باشد.

بخش‌هاي گلستان و بوستان، براساس مصوبه هيئت‌دولت در روزهاي پاياني سال 89، با حضور استاندار تهران، به‌عنوان شهرستان بهارستان اعلام شدند.اين شهرستان در جنوب‌غربي استان تهران، با جمعيتي حدود 600 هزار نفر، 3 شهر پرجمعيت و 7 روستا را در حوزه خود دارا مي‌باشد.

60دستگاه اتوبوس وميني‌بوس به ناوگان حمل‌ و نقل درون‌شهري همدان اضافه شد

همدان – خبرنگار آفرينش

به‌گزارش روابط عمومي شهرداري همدان،60دستگاه اتوبوس و ميني‌بوس جديد، به ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهري همدان اضافه شد.شهردار همدان درمراسم بهره‌برداري از اين تجهيزات، اظهار داشت: شهرداري همدان دراجراي تامين ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهري، درسال‌جاري، بيش از 60دستگاه اتوبوس وميني‌بوس راخريداري کرده است.

سيدمسعود عسگريان افزود: اعتبار هزينه‌شده براي خريد اين تجهيزات، از منابع داخلي شهرداري ومنابع دولتي بوده است و از ميزان اعتبارات هزينه‌شده دراين زمينه، 5/17درصد از هزينه لازم براي خريد هر دستگاه، از منابع شهرداري و اتوبوس‌راني، و مابقي نيز از سهم سازمان شهرداري‌هاي کشور، تامين شده است.عسگريان افزود:با اضافه‌شدن اين تعداد اتوبوس، 24هزار نفر، به ظرفيت جابجايي مسافر در همدان، اضافه مي‌شود.

وي بابيان اين که جابجايي سه هزار نفر نيز توسط ميني‌بوس‌ها ظرفيت‌سازي شده است، اظهارداشت: اين اقدامات، درراستاي تسهيل عبور و مرور و تردد در شهر همدان است.وي بابيان اين‌که محدوديت‌هايي درتردد رينگ اول شهر، ايجاد شده است، گفت: ازاتوبوس‌هاي خريداري‌شده براي سهولت تردد شهروندان در رينگ دوم شهر، استفاده خواهد شد و شهرونداني که پايانه آنها، ميدان امام نيست، از خدمات اين اتوبوس‌ها بهره‌مند خواهند شد.

وي افزود: 5 ميلياردو300ميليون‌تومان اعتبار براي خريد اين تجهيزات، هزينه شده است. شهردار همدان با تاکيد براينکه درحال‌حاضر 203اتوبوس فعال درشهر همدان وجود دارد، گفت: اتوبوس‌هاي شهري همدان، روزانه بيش از 150هزارنفر را جا‌بجا مي‌کنند. وي سن ناوگان اتوبوس‌راني همدان را شش سال عنوان کرد و گفت: ميني‌بوس‌هاي اضافه‌شده نيز در واحد‌هاي دربستي وتعاوني‌هاي ميني‌بوسراني، به‌کار گرفته مي‌شود.به‌گزارش روابط عمومي شهرداري همدان، فرماندار همدان نيز دراين مراسم باقدرداني از شهرداري به‌خاطر خدمات انجام‌شده، اظهار داشت: درشهر همدان، سازمان‌هاي اتوبوسراني وتاکسيراني، روزانه 700هزارنفر راسرويس مي‌دهند.حسن قهرماني‌مطلق، با بيان اينکه با اين وضعيت، تارسيدن به نقطه ايده‌آل بايد تلاش کرد، گفت: با اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها، تمايل به استفاده از وسايل‌نقليه‌عمومي درشهروندان بيشتر شده است.

وي با بيان اين‌که عملکرد شهرداري در اين زمينه، و تامين اتوبوس‌هاي شهري، شايسته است، افزود: شرکت اتوبوسراني همدان، نه‌تنها درمباحث عمومي، بلکه درمواقع خاص، از جمله جابجايي مسافرانِ نمازجمعه، نقش ايفا مي‌کند که در اين زمينه، کمک‌حال فرمانداري است.

دستيابي به ركورد توليد ماهيانه، در واحد اسيدشويي شرکت فولادمبارکه

اصفهان – راعي

رئيس خطوط اسيدشويي شركت فولاد مباركه، از كسب ركورد توليد ماهيانه، در واحد اسيدشويي (2) خبر داد و گفت: با تلاش كاركنان، اين واحد در تيرماه امسال، با توليد 80 هزار و 923 تن محصولات اسيدشويي‌شده، ركورد جديدي را به ثبت رساند.سيدحبيب ا... ميري، ركورد قبلي اين واحد را 78 هزار و 640 تن و مربوط به خردادماه سال‌جاري خواند و افزود: ركورد جديد اين واحد، 3 درصد رشد را نشان مي‌دهد.

ايشان در پايان از كليه كاركنان سخت‌كوش اين واحد و ديگر واحدهاي سرويس‌دهنده، كه در به‌ثمر‌رسيدن اين ركورد، نقش داشته‌اند، تشكر و قدرداني نمود و اظهار اميدواري كرد اين روند روبه‌رشد توليد، همچنان در ماه‌هاي پيش‌ِرو استمرار يابد.

شرکت کارکنان بانک مسکن درهمايش مشتري‌مداري

يزد –اکبر خيرخواه

همايش آموزشي و استاني با موضوع مشتري‌مداري و تکريم ارباب‌رجوع، با حضور کليه پرسنل بانک مسکن استان يزد، بالغ بر 180 نفر، به‌مدت 4 ساعت برگزار گرديد.بنابه‌گزارش‌رسيده، در اين همايش، دکتر حسني؛ عضو هيئت علمي دانشگاه تهران، که سخنران اصلي آن بود، بحث خود را از علت خلقت انسان، آغاز و با ارزش‌هاي انساني، تقويت فطرت و کار باعلاقه و ديگر موضوعات مرتبط پايان داد.وي عبادت و راز‌و‌نياز با خدا را، هموار‌کننده راه رسيدن مجدد به اصل خويش، که همان خداست، عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: وسيله هموار‌کردن آن نيز، چيزي جز خدمت به خلق نيست.دکتر حسني انسان‌ها را تجلي روح خدا و بنابراين مشتريان را، فرستادگان ازطرف خداوند دانسته و سخنراني خود را پيرامون مباحث مشتري‌مداري و تکريم ارباب‌رجوع، ادامه داد.شايان‌ذکر است پس از نظرسنجي از کليه پرسنل، قريب‌به 90 درصد، علاوه بر اين‌که ابراز رضايت و خرسندي از اين همايش داشتند، به‌خاطر اثر مفيد و موثر اين همايش، خواستار تکرار آن شدند.

بازديد استاندار البرز از پروژه‌هاي آبفا مسکن مهر

ساوجبلاغ ـ محمدرنجبرکهن

استاندار البرز به‌همراه فرماندارساوجبلاغ و مديرعامل آبفا استان، ازپروژه‌هاي اين اداره کل درساوجبلاغ ديدن کرد. فرهادي تکميل زيرساخت‌هاي مسکن مهر در شهرجديد و شهرک ابريشم را از اولويت‌هاي دولت برشمرد و گفت: چهار پروژه براي تامين آب شرب درشهر جديد هشتگرد درحال‌اجراست. وي افزود: سه مخزن 5هزارمترمکعبي و سه مخزن 10هزارمترمکعبي، که مجموعاً 45هزار مترمکعب آب را درخود ذخيره مي‌کند، براي مسکن مهر و شهر چهارباغ و نواحي آن، درحال ساخت است وتا دهه فجرتکميل مي‌شود.استاندار البرز گفت: براي تامين آب شهرک ابريشم نيز، دو مخزن 10هزارمترمکعبي درحال‌ساخت مي‌باشد و در شهر جديد هشتگرد نيز، دو حلقه چاه، حفرگرديده و به‌دنبال مجوز براي حفر دو حلقه چاه ديگر هستيم که دپي آن، به 150ليتردرثانيه مي‌رسد. فرهادي افزود: با احتساب 800ميليون تومان براي ساخت هر مخزن، براي اجراي کل پروژه‌ها، 120 ميليارد تومان، در نظر گرفته شده است.

سليمان‌پور:

بايد به‌صورت عملياتي وارد عرصه اشتغال‌زايي شويم

رباط‌کريم - خبرنگار آفرينش

چهارمين جلسه کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان رباط‌کريم در سالن شهيد باهنر فرمانداري، تشکيل شد. به‌گزارش خبرنگار ما و به‌نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان رباط‌کريم، بيژن سليمان‌پور؛ سرپرست فرمانداري شهرستان رباط‌کريم، در ابتداي اين جلسه، تصريح کرد: سياست دولت خدمت‌گزار، مبني بر ايجاد بيش از دو و نيم ميليون شغل در سال‌جاري، در راستاي فرمان مقام‌معظم‌رهبري و تحقق اهداف جهاد اقتصادي است. وي افزود: در جلسات گذشته، موانع و مشکلات مربوط به اشتغال‌زايي در شهرستان، بررسي و راهکارهاي لازم براي رفع اين مشکلات اتخاذ گرديد و از امروز، بايد ظرفيت‌هاي موجود، باسرعت، احصا و نسبت‌به عملياتي‌نمودن برنامه‌ها اقدام شود و با حرکتي جهاد‌گونه، براي تحقق اهداف دولت بکوشيم. وي با تاکيد بر ايجاد شغل پايدار براي متقاضيان کار گفت: بايد با تمام توان، وارد ميدان شويم و تلاش کنيم تا علاوه‌بر تحرک‌بخشيدن به چرخه توليد واقتصاد کشور، از آثار و تبعات منفي بيکاري، که منشا بسياري از ناهنجاري‌هاي اجتماعي است، جلوگيري شود.سليمان‌پور به توانمندي‌هاي شهرستان رباط‌کريم اشاره و خاطرنشان کرد: ما اين قابليت و ظرفيت را داريم تا در بخش‌هاي مختلف صنعتي، توليدي و کشاورزي، توليد شغل کنيم و براي دست‌يابي به اين مهم، نيازمند حضور همه‌جانبه دستگاه‌هاي ذيربط هستيم و اميدواريم بتوانيم بيش از سهميه درنظرگرفته‌شده در شهرستان، اشتغال‌زايي کنيم.در ادامه اين جلسه، حاضران به ارائه گزارش و بيان عملکرد خود در زمينه اجراي مصوبات جلسات گذشته کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان رباط‌کريم پرداختند.لازم به‌ذکر است سامانه رصد اشتغال شهرستان رباط‌کريم، رسماً آغاز به‌کار‌نموده و به‌طور مستمر، آمار اشتغال ايجاد‌شده توسط دستگاه‌هاي ذيربط، وارد اين سامانه مي‌شود.

هدايت وسرمايه‌گذاري يارانه‌هاي نقدي

شميرانات - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان شميرانات در جلسه ستاد هدفمند‍‌نمودن يارانه‌ها گفت: يکي از اثرات مطلوب اجراي قانون هدفمندکردن يارانه‌ها، صرفه‌جويي حامل‌هاي انرژي، توسط خانواده‌ها در مصارف خانگي بوده که وقوع اين موضوع در شميرانات، با توجه‌به سطح فرهنگ بالاي مردم، قابل‌توجه بوده است.به‌گزارش خبرنگار آفرينش، جلسه ستاد هدفمند‌نمودن يارانه‌ها با موضوع جمع‌آوري نظرات و پيشنهادات، درخصوص چگونگي هدايت يارانه‌هاي نقدي پرداختي به مردم و سرمايه‌گذاري آن در راستاي تحقق اهداف اقتصادي کشور، در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد.لاريجاني؛ فرماندار شهرستان شميرانات، در اين جلسه، فرهنگ‌سازي بين مردم درخصوص چگونگي استفاده از يارانه‌هاي خود را يکي از اهداف اصلي هدايت اين قانون دانست وخاطرنشان نمود که با تدبير شهروندان، به‌هر‌مقدار مصارف انرژي در واحد‌هاي مسکوني کاهش يابد، فعاليت‌هاي صنعتي، افزايش خواهد يافت و شاهد تحولي خوبي در اقتصاد کشور خواهيم بود.

شايان‌ذکر است در اين جلسه، پيشنهاداتي از جمله سرمايه‌گذاري در بخش کشاورزي، ارائه کارت‌هاي خريد توليدات داخلي، مشارکت مردم در بورس وخريد سهام، پس‌انداز در زمينه بيمه‌هاي عمر و ارائه اوراق بهادار درخصوص هدايت يارانه‌هاي مردم، مطرح گرديد.

نخستين نشست ايران - تركيه با محوريت آذربايجان غربي در اروميه برگزار مي‌شود

اروميه_ خبرنگار آفرينش

رييس سازمان بازرگاني آذربايجان غربي گفت: نخستين نشست ايران - تركيه، مهرماه سال‌جاري با محوريت آذربايجان غربي، در اروميه برگزار مي‌شود.

'جعفرصادق اسكندري' در نشستي با اصحاب رسانه‌هاي گروهي افزود: اين نشست، با هدف تسهيل مبادلات تجاري دو كشور، 12 - 17 مهرماه در اروميه برگزار مي‌شود. وي، حضور در بازار تركيه و استفاده از مزيت‌هاي اين كشور براي حضور در كشورهاي ثالث را، از ديگر اهداف برگزاري اين نشست عنوان كرد و گفت: بهترين ظرفيت براي توسعه فعاليت‌هاي تجاري براي آذربايجان‌غربي، دو بندر ترابوزان و مرسين تركيه است كه مي‌توانيم اين دو بندر را، به نقطه صادرات مجدد جمهوري اسلامي ايران به ساير نقاط دنيا، تبديل كنيم.

وي، بحث حمل‌و‌نقل، ترانزيت، استاندارد و بهداشت را از جمله مباحث قابل‌طرح در نشست مهرماه، عنوان كرد. اسكندري با بيان اين‌كه هر تصميمي در اين نشست گرفته شود، معطوف به آذربايجان‌غربي است، گفت: اين نشست، توان و ظرفيت‌هاي بالقوه استان را شكوفا خواهد كرد. وي به نتايج هفتمين نشست كميته مشترك تجارت مرزي ايران و تركيه در پنجم مردادماه جاري در اروميه اشاره كرد و ارتقاي گمرك سرو، ازسوي دولت تركيه، استقرار كارشناسان بهداشت، تعريف كميته‌هاي تخصصي و افزايش ميزان صادرات محصولات كشاورزي بدون‌تعرفه، از30 درصد به 50 درصد، توسط تجار آذربايجان‌غربي را از نتايج برگزاري اين نشست، عنوان كرد.

وي ادامه داد: در چهارماهه امسال، 48 هزار و 809 تن كالا به ارزش 23 ميليون و 748 هزار دلار به تركيه صادر شده كه نسبت‌به مدت مشابه پارسال، از نظر وزني، يك‌درصد و از نظر ارزش، 16 درصد رشد دارد. رييس سازمان بازرگاني آذربايجان غربي همچنين گفت: اين استان، در صدد گسترش تجارت با تركيه به‌خصوص حوزه آناتولي شرقي است و در اين راستا، حداكثر توان خود را به‌كار خواهد گرفت.

هم‌زمان با ماه مبارک رمضان و فرارسيدن شب‌هاي قدر؛

صحن شرقي حرم حضرت عبدالعظيم (ع) مسقّف شد

شهر‌ ري - خبرنگار آفرينش

به‌منظور رفاه حال نمازگزاران و روزه‌داران و هم‌زمان با ماه مبارک رمضان، صحن شرقي حرم حضرت‌عبدالعظيم (ع)، ازسوي شهرداري منطقه 20، مسقّف شد. مجتبي عبدالهي؛ شهردار منطقه با اشاره به موقعيت مذهبي شهرري گفت: با توجه‌به کثرت زائرين حرم حضرت عبدالعظيم (ع) و امامزادگان مجاور، به‌ويژه در ايام ماه مبارک رمضان و شب‌هاي قدر و به‌منظور رفاه حال نمازگزاران در فصول گرم و سرد سال، صحن شرقي حرم، با استفاده از سازه‌هاي فلزي مشبّک، مسقّف شد.عبدالهي در ادامه، مساحت اين سازه را بالغ بر 4 هزار مترمربع عنوان کرد و افزود: ازسوي‌ديگر، به‌منظور جلوگيري از نفوذ آب، به‌هنگام بارش باران، چادري از نوع ضد‌آب، برروي اين سازه قرار مي‌گيرد.

وي در ادامه با اشاره به اين‌که سالانه حدود شش تا هشت ميليون نفر زائر از اقصي‌نقاط کشور، به شهرري مسافرت مي‌کنند، ساماندهي بلوار شرق، احداث پياده‌راه ورودي شرقي، ساماندهي محدوده ضلع جنوب، بهسازي معابر پيراموني حرم از جمله خيابان اديب کاشاني و ميدان کوچک و بهسازي و نصب آبنما در ميدان حرم را، از جمله اقدامات اين منطقه، طي يک‌سال گذشته در اطراف حرم حضرت عبدالعظيم (ع) عنوان کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته