جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/06/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3957

قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور:
نتايج کنکور کارشناسي ارشد قبل از عيدفطر اعلام مي‌شود


خبر


مهلت ثبت نام و جزئيات پذيرش بدون آزمون دانشجويان ممتاز در کارشناسي ارشد تشريح شد

با آغاز ثبت‌نام داوطلبان؛
تاريخ برگزاري آزمون كارداني ترمي دانشگاه علمي کاربردي اعلام شد


 قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور:
 نتايج کنکور کارشناسي ارشد قبل از عيدفطر اعلام مي‌شود 

گروه آزمون و سنجش: قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتايج نهايي کنکور کارشناسي ارشد سال 90 در هفته جاري و قبل از فرا رسيدن عيد سعيد فطر منتشر مي شود و داوطلبان مجاز مي توانند براي مشاهده نتايج به سايت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

ابراهيم خدايي در گفتگو با مهر اضافه کرد: نتايج نهايي کنکور کارشناسي ارشد سراسري سال 90 و اسامي پذيرفته شدگان تا پيش از عيد فطر يعني طي روزهاي دوشنبه يا سه شنبه هفته جاري اعلام مي شود.

وي افزود: در اين کنکور ظرفيت پذيرش نسبت به سال گذشته 64 درصد افزايش يافته است.کنکور کارشناسي ارشد سال 90 در 142 کد رشته امتحاني و در روزهاي 27 تا 29 بهمن ماه برگزار شد و 870 هزار نفر در اين آزمون شرکت کردند.

همچنين، ظرفيت دانشگاه ها 75 هزار نفر براي پذيرش در مقطع کارشناسي ارشد است و با احتساب پذيرش استعدادهاي درخشان با آزمون و بدون آزمون 85 هزار نفر در نهايت پذيرفته مي شوند.


 خبر 

با اعلام تاريخ ثبت نام؛

اسامي معرفي شدگان جايگزين مرحله اول آزمون دستياري منتشر شد

گروه آزمون و سنجش: دبير شوراي آموزش پزشكي و تخصصي وزارت بهداشت از اعلام اسامي معرفي شدگان جايگزين مرحله اول سي و هشتمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي خبر داد. سيد امير محسن ضيايي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اعلام اسامي معرفي شدگان جايگزين مرحله اول سي و هشتمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي از طريق سايت مركز سنجش آموزش پزشكي به نشاني www.sanjesh.ir، گفت: افراد معرفي شده بايد براي ثبت‌نام از روز شنبه 12 شهريور به دانشگاه‌هاي محل پذيرش خود مراجعه كنند. وي افزود: افراد معرفي‌شده در مرحله اول جايگزيني سي ‌وهشتمين دوره آزمون دستياري ‌بايد مراتب آمادگي جهت ثبت‌نام و شروع به آموزش خود را به اطلاع دانشگاه‌هاي محل پذيرش اعلام كنند و به منظور ثبت‌نام از ساعت 11 صبح روز ‌شنبه 12 شهريور ماه به دانشگاه محل آموزش خود مراجعه كنند تا به ترتيب اولويت افراد معرفي‌شده حداكثر تا سقف ظرفيت ثبت‌نام انجام شود.

دبير شوراي آموزش پزشكي با بيان اينكه شروع به آموزش افراد پذيرفته ‌شده از 15 شهريور ماه آغاز خواهد شد، اظهار كرد: براي هر ظرفيت خالي 3 نفر به ترتيب اولويت معرفي شده‌اند كه فقط يك نفر از آنان با رعايت ترتيب مورد پذيرش قرار خواهند گرفت.

تقويم آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرمسار تشريح شد

گروه آزمون و سنجش: تقويم آموزشي نيمسال اول سال تحصيلي 91-90 دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار اعلام شد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، دکتر عليرضا لادن مقدم معاونت آموزشي و قائم مقام رياست واحد تقويم آموزشي نيمسال اول سال تحصيلي 91-90 واحدگرمسار را تشريح کرد و افزود: دانشجويان عزيز نمي توانند طبق جدول زمانبندي منتشره در وب سايت واحد به آدرس www.iau-garmsar.ac.ir نسبت به انتخاب واحد اينترنتي اقدام نمايند.وي تصريح کرد طبق جدول زمانبندي اعلامي انتخاب واحد اينترنتي از تاريخ شنبه 12/6/90 شروع و تا روز پنجشنبه 17/6/90 ادامه دارد.همچنين متاخرين در ثبت نام مي توانند در تاريخ 19/6/90 نسبت به انتخاب دروس خود اقدام نمايند.

معاونت آموزشي واحد گرمسار در ادامه افزود: حذف و اضافه در روز يکشنبه 3/7/90 لغايت پنجشنبه 7/7/90 انجام مي شود و شروع کليه کلاسها بيست و ششم شهريور ماه 1390 اعلام گرديد.

ثبت نام پذيرفته شدگان دانشگاه بين المللي امام خميني اينترنتي شد

گروه آزمون وسنجش: ثبت نام داوطلبان مقطع کارشناسي سال تحصيلي 91-90 در دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) قزوين، بصورت غيرحضوري و اينترنتي خواهد بود.

به گزارش مهر، داوطلبان مي بايست با مراجعه به سيستم جامع دانشگاهي گلستان، ثبت نام اوليه در اين دانشگاه را که زمان آن به زودي اعلام مي شود، انجام دهند.داوطلب موظف است طبق برنامه زمانبندي که اعلام خواهد شد با در دست داشتن اصل مدارک به همراه برگه گواهي پذيرش غيرحضوري، به دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) قزوين مراجعه و قطعي کردن پذيرش خود را اعلام کند.

ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود از 12 شهريور آغاز مي شود

گروه آزمون و سنجش: معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود تقويم آموزشي سال تحصيلي 91-90 اين دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، دکتر بهزاد چهکندي گفت : ثبت نام اينترنتي دانشجويان از تاريخ 12 شهريور ماه 90 آغازو تا روز هجدهم همين ماه ادامه خواهد داشت . وي شروع کلاسها را از 26 شهريورماه اعلام کرد و گفت : دانشجوياني که مايل به حذف و يا اضافه کردن دروس انتخابي خود باشند نيز مي توانند در تاريخ هاي دوم تا چهارم مهرماه سال جاري اقدام نمايند .

چهکندي اظهار داشت: 8 تا 9 آذر نيز براي حذف اضطراري دانشجويان در نظر گرفته شده است و در نهايت 15 دي ماه 90 ترم تحصيلي 91- 90 به پايان خواهد رسيد. معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود خاطر نشان کرد : امتحانات پايان ترم از تاريخ 17 دي آغاز و تا 6 بهمن 90 ادامه مي يابد .

بهزاد چهکندي تذکراتي را نيز به دانشجويان داد و گفت: هر دانشجو موظف است شخصا جهت انتخاب واحد در تاريخهاي ياد شده اقدام نمايد و مسئوليت رعايت پيش نياز دروس و سقف واحد مجازبا خود او مي باشد .

وي گفت : پس از انقضاي مهلت ثبت نام ، بهيچ وجه انتخاب واحد انجام نخواهد شد ، بنابراين دانشجويان موظفند در تاريخهاي اعلام شده نسبت به امور آموزشي خود اقدام نمايند .

نتايج نهايي آزمون ورودي حوزه‌هاي علميه خواهران اعلام شد

گروه آزمون و سنجش: مدير پذيرش و سنجش حوزه‌هاي علميه خواهران از اعلام نتايج نهايي آزمون ورودي سال تحصيلي 90‌ـ91 حوزه‌هاي علميه خواهران سراسر کشور خبر داد.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام محسن محدث تصريح کرد: داوطلبان مقطع سطح دو (کارشناسي) و سطح سه (کارشناسي ارشد) حوزه‌هاي علميه خواهران از سه طريق مي‌توانند در ارتباط با قبولي خود در آزمون ورودي حوزه‌هاي علميه خواهران اطلاع کسب کنند.

وي اين روش‌ها را شامل مراجعه به پايگاه اينترنتي http:whc.ir/paziresh و وارد کردن شماره پرونده، شماره شناسنامه و شماره ملي، ارسال کد ملي به سامانه پيام کوتاه 30002144 و مراجعه به مدارس علميه خواهران سطح کشور ذکر کرد.

محدث افزود: آن دسته از داوطلبان مقطع سطح دو و سطح سه که نسبت به نتيجه مصاحبه خود اعتراضي دارند از 15 تا 18 شهريورماه مي‌توانند با ورود به پايگاه اينترنتي http:whc.ir/paziresh و وارد کردن شماره ملي و کد رهگيري، وارد صفحه شخصي خود شوند و اعتراض خود را اعلام نمايند و پس از يک هفته از همين طريق نتيجه اعتراض را مشاهده کنند.

وي با اشاره به آمار شرکت‌کنندگان در آزمون سطح دو حوزه‌هاي علميه خواهران اظهار داشت: امسال 27 هزار و 61 به منظور شرکت در آزمون کتبي حوزه‌هاي علميه خواهران ثبت نام کرده بودند که از اين ميان 16 هزار و 15 نفر در آزمون کتبي قبول شدند و به مصاحبه راه يافتند.

مدير پذيرش و سنجش حوزه‌هاي علميه خواهران با بيان اينکه در مقطع سطح دو، 8هزار و 381 نفر به عنوان قبول‌شدگان نهايي معرفي شده‌اند، تصريح کرد: با توجه به اينکه تعداد اندکي از مدارس علميه خواهران کشور متقاضيان را با مدرک سيکل پذيرش مي‌کنند، از ميان متقاضيان، 183 نفر داراي مدرک سيکل به اين مدارس راه يافته‌اند و ساير داوطلبان با حداقل مدرک ديپلم بوده‌اند که 7هزار و 506 نفر از آنها در شيوه حضوري، 246 نفر در شيوه نيمه‌حضوري و 446 نفر در شيوه پاره‌وقت قبول شده‌اند.

وي يادآور شد: تحصيل خواهران طلبه در مقطع سطح دو در رشته عمومي معارف اسلامي و در مقطع سطح سه در شش رشته تفسير و علوم قرآني، فقه و اصول، فلسفه اسلامي، کلام اسلامي، مطالعات اسلامي زنان و تاريخ اسلام انجام مي‌گيرد.

محدث با اشاره به آمار شرکت‌کنندگان و قبول‌شدگان در آزمون مقطع سطح سه حوزه‌هاي علميه خواهران ادامه داد: در اين مقطع 5هزار و 345 نفر متقاضي شرکت در آزمون کتبي بودند که از اين ميان هزار و 394 نفر در آزمون کتبي قبول و به مصاحبه معرفي شدند و اسامي هزار و 131 نفر به عنوان قبول‌شدگان نهايي اعلام شده است.

وي با بيان اينکه تحصيل طلاب در مقطع سطح سه در سه شيوه حضوري، نيمه‌حضوري و غيرحضوري انجام مي‌گيرد، اظهار داشت: در شيوه حضوري اسامي 708 نفر قبول‌شده نهايي اعلام شده است که از اين ميان 351 نفر در رشته تفسير و علوم قرآني، 197 نفر در رشته فقه و اصول، 15 نفر در رشته فلسفه اسلامي، 9 نفر در رشته مطالعات اسلامي زنان و 31 نفر در رشته تاريخ اسلام معرفي شده‌اند.مدير پذيرش و سنجش حوزه‌هاي علميه خواهران اضافه کرد: پذيرش در رشته‌هاي فلسفه اسلامي و مطالعات اسلامي زنان تنها در يک مرکز در شهر قم انجام مي‌گيرد.وي تعداد طلاب قبول‌شده در شيوه نيمه‌حضوري را 98 نفر دانست و افزود: از اين ميان 76 نفر در رشته تفسير و علوم قرآني و 22 نفر در رشته فقه و اصول پذيرفته شده‌اند.محدث با بيان اينکه 325 نفر در شيوه غيرحضوري سطح سه حوزه‌هاي علميه خواهران قبول شده‌اند، ادامه داد: از ميان اين عده 166 نفر در رشته تفسير و علوم قرآني و 159 نفر در رشته فقه و اصول پذيرفته شده‌اند.

افزايش ظرفيت پذيرش دانشجو در دانشگاه
رازي کرمانشاه

گروه آزمون و سنجش: مدير معاونت آموزشي دانشگاه رازي کرمانشاه، گفت: براي سال تحصيلي آتي، در قالب 45 رشته در مقطع کارشناسي در دانشگاه دانشجو پذيرش مي‌شود. مجتبي بيگلري در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: براي سال تحصيلي آتي تعداد دانشجويان درخواستي تحصيل کننده در مقطع کارشناسي 2هزار و 75 نفر مي باشد که از اين تعداد يک هزارو 345 نفر در دانشگاه روزانه به تحصيل مي پردازند که شامل 762 نفر دختر و703 نفر پسر مي باشد.

وي ادامه داد: همچنين تعداد پذيرفتگان نوبت شبانه در دانشگاه رازي 730 نفر است که 361 نفر دختر و 369نفر پسر مي باشند.

بيگلري افزود: ثبت نام در دانشگاه رازي از 26 تا 29شهريور ماه در دو نوبت صبح وعصر، براساس حروف الفبا صورت مي گيرد.

وي خاطرنشان کرد: امسال براي اولين بار در دانشگاه فني و مهندسي رازي اسلام آبادغرب رشته صنايع تدريس مي شود که ظرفيت پذيرش30 نفر دانشجو را دارد، همچنين امسال افزايش پذيرش را به علت افزايش کادر علمي، تعداد کلاس‌ها و سهميه منطقه‌ها داريم.

راه‌اندازي رشته‌هاي مخابرات و نفت در دانشگاه آزاد اسلامي اميديه

گروه آزمون و سنجش: معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي اميديه، گفت: اين واحد آموزشي مهرماه امسال در مقطع كارشناسي رشته مهندسي مخابرات و مهندسي نفت با گرايش اكتشاف نفت دانشجو مي‌پذيرد.

محمد رضا قنبري در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: رشته‌هاي عنوان شده از مهرماه امسال در دانشگاه راه‌اندازي مي‌شوند و ظرفيت پذيرش در هر رشته 65 دانشجوست. وي با بيان در دانشگاه 8 رشته در مقطع كارشناسي ارشد، 11 رشته در مقطع كارشناسي و 14 رشته در مقطع كارداني فعال است، افزود: با راه‌اندازي اين 2 رشته تعداد رشته‌هاي مقطع كارشناسي در دانشگاه به 13 رشته افزايش يافت. معاون آموزشي دانشگاه آزاد اميديه با بيان اينكه امسال تقاضاي افزايش 6 رشته را به وزارت علوم ارائه داده‌ايم، ادامه ‌داد: دانشجويان براي انتخاب‌ واحد نيمسال نخست سال تحصيلي 91-90 از 12 تا 17 شهريورماه اقدام كنند.

وي با بيان اينكه حدف و اضافه نيمسال نخست از 3 تا 7 مهرماه انجام مي‌شود، افزود: كلاس‌هاي دانشگاه از اواخر شهريورماه داير مي‌شوند.


 مهلت ثبت نام و جزئيات پذيرش بدون آزمون دانشجويان ممتاز در کارشناسي ارشد تشريح شد 

گروه آزمون وسنجش: سازمان سنجش آموزش کشور جزئيات پذيرش بدون آزمون دانشجويان ممتاز و رتبه اول کارشناسي در مقطع کارشناسي ارشد سال تحصيلي 91 - 90 را اعلام کرد و داوطلبان تا 8 شهريور براي انتخاب رشته مهلت دارند.

به گزارش مهر، کليه دانش آموختگان دوره هاي کارشناسي (پيوسته و ناپيوسته) مشمول آيين‌نامه شماره 3536/21 در 31 شهريور 86 که داراي شرايط مندرج در اطلاعيه هستند بايد براساس برنامه زماني اعلام شده جهت ثبت نام و انتخاب رشته به سايت اينترنتي www.sanjesh.org مراجعه و جهت تحويل فرم هاي مربوطه طبق برنامه اقدام کنند.

در کارشناسي ناپيوسته براساس بند چ آيين‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجويان رتبه اول در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودي دانشگاه محل تحصيل که ظرف مدت حداکثر چهار نيمسال دانش‌آموخته شوند و داراي ميانگين کل حداقل 17 باشند، مشمول اين آيين نامه هستند.

در کارشناسي پيوسته براساس بند ج آيين‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجويان ممتاز که حداکثر در مدت هشت نيمسال دانش‌آموخته شوند و به لحاظ ميانگين کل جزء 10 درصد برتر در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودي (مجموع دوره هاي روزانه و شبانه) خود باشند مشمول اين آيين نامه مي شوند.

فارغ التحصيلي و طرح موضوع در کميته کارشناسي مسائل استعدادهاي درخشان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، پس از تاييد نهايي معاونت آموزشي وزارت متبوع، استفاده از تسهيلات مربوط براي داوطلب امکان‌پذير است و تحويل تاييديه مورد نظر جهت جايابي و معرفي به سازمان سنجش آموزش کشور الزامي است.

دانشگاها موظف هستند فهرست اسامي و مشخصات دانشجوياني که توسط خود دانشگاه به صورت مستقيم و مشروط پذيرش شده اند را مطابق فرم اعلام وضعيت حداکثر تا تاريخ 15 شهريور 90 جهت بررسي و تاييد نهايي به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال کنند. ضمناً در صورت عدم ارسال مدارک، سازمان سنجش آموزش کشور هيچ تعهدي نسبت به تاييد دانشجويان پذيرفته شده نخواهد داشت.

آن دسته از داوطلباني که به غير از آزمون هاي سراسري از طريق هيئت علمي، جشنواره خوارزمي و ... وارد دانشگاه شده اند مجاز به ورود اطلاعات در سايت اينترنتي نيستند و مي توانند با ارائه تصوير معرفي نامه مرتبط از تاريخ 9 تا 15 شهريور به صورت حضوري به سازمان سنجش آموزش کشور جهت تشکيل پرونده و تحويل مدارک مراجعه کنند.

داوطلبان مي توانند از تاريخ 20 تا 25 شهريور ماه جاري به سايت سازمان مراجعه و در صورت آماده بودن معرفي نامه خود، جهت دريافت آن به صورت حضوري به اين سازمان مراجعه و جهت پذيرش و کليه امور مربوطه به دانشگاه مراجعه کنند.براساس دستورالعمل اجرايي جايابي گروه دانشجويان ممتاز، دانشجويان ممتاز دوره هاي روزانه و شبانه به دوره‌هاي روزانه و در صورت تمايل در دوره هاي پايين تر، دانشجويان ممتاز دوره هاي پيام نور به دوره‌هاي پيام‌نور، دانشجويان ممتاز دوره هاي غيرانتفاعي به دوره‌هاي پيام‌نور و غيرانتفاعي معرفي مي‌شوند. در صورت اخذ پذيرش از دانشگاه موردنظر داوطلب و اعلام کتبي آن به سازمان سنجش آموزش کشور، پذيرش دانشجويان ممتاز در دانشگاه‌هاي ديگر اعم از دولتي و غيردولتي از نظر اين سازمان بلامانع است.

دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمي کاربردي صرفاً مي‌توانند در موسسات غيردولتي ـ غيرانتفاعي و دانشگاه پيام‌نور از تسهيلات پذيرش بدون آزمون دانشجويان ممتاز آيين نامه مذکور استفاده کنند.


 با آغاز ثبت‌نام داوطلبان؛
 تاريخ برگزاري آزمون كارداني ترمي دانشگاه علمي کاربردي اعلام شد 

گروه آزمون و سنجش: ثبت‌نام در دوره‌هاي كارداني ترمي دانشگاه جامع علمي كاربردي از امروز آغاز ‌شد. به گزارش فارس، ثبت‌نام در دوره‌هاي كارداني ترمي دانشگاه جامع علمي كاربردي از امروز 6 شهريورماه به صورت اينترنتي آغاز شد.

ثبت‌نام دوره‌هاي كارداني ترمي دانشگاه جامع علمي كاربردي از امروز، يکشنبه 6 شهريورماه آغاز شد و تا 13 شهريورماه ادامه دارد.

ثبت‌نام دوره‌هاي کارداني ترمي دانشگاه جامع علمي کاربردي در 272 رشته، 3416 کدرشته محل، 727 مرکز آموزشي در 31 استان کشور با ظرفيت پذيرش 135 هزار نفر انجام مي‌شود. آزمون دوره کارداني ترمي علمي کاربردي روز جمعه 8 مهرماه توسط سازمان سنجش به طور همزمان در سراسر کشور برگزار مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته