جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4014


در سال جاري 17 ميليون و 186 هزار دلار کالاي صنايع دستي از همدان صادر شد

عرفان منش مديرکل اموراجتماعي استانداري تهران:
اجراي مطلوب طرح تحول اجتماعي؛ نيازمند مشارکت همه دستگاه‌ها


برداشت 7 هزار تن خرماي پيارم از باغات حاجي آباد


گازرساني به دو روستا در دماوند


در استان


ايران زمين


 در سال جاري 17 ميليون و 186 هزار دلار کالاي صنايع دستي از همدان صادر شد 

 همدان - مجيد ملکيان

"محمدمهدي فرشچي‌موحد" اظهار کرد: صنايع دستي استان در سال جاري با صادرات 17 ميليون و 186 هزار دلار به وزن سه هزار و 178 تن و سهم 33 درصدي از صادرات استان توانسته خود را به عنوان دومين بخش مهم صادراتي استان معرفي کند.سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: در سال جاري 17 ميليون و 186 هزار دلار کالاي صنايع دستي از همدان صادر شد. "محمدمهدي فرشچي‌موحد" اظهار کرد: صنايع دستي استان در سال جاري با صادرات 17 ميليون و 186 هزار دلار به وزن سه هزار و 178 تن و سهم 33 درصدي از صادرات استان توانسته خود را به عنوان دومين بخش مهم صادراتي استان معرفي کند. وي بيان کرد: سفال به عنوان مهمترين کالاي صادراتي اين بخش و دومين کالاي صادراتي استان با صادرات بيش از 10 و شش دهم ميليون دلار افزون بر 21 درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده است. فرشچي موحد افزود: شيشه دست‌ساز از ديگر اقلام مهم اين بخش به شمار مي‌رود که با صادرات سه ميليون و 300 هزار دلاري شش و نيم درصد از صادرات استان را به نام خود ثبت کرده و چهارمين کالاي مهم صادراتي استان به شمار مي‌رود. وي اضافه کرد: همچنين فرش دستباف با سه ميليون دلار صادرات پنج و هشت دهم درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده و پنجمين کالاي مهم صادراتي به شمار مي‌آيد.

فرشچي‌موحد ادامه داد: محصولات اين بخش شامل 9 قلم کالايي است که علاوه بر موارد فوق مجسمه، گل مصنوعي سنگ حکاکي شده، ميز فلزي فرفورژه، مجسمه پلي استر و گلدان فلزي از آن جمله است. وي گفت: اين اقلام به کشورهايي چون آلمان، ترکيه، امارات، عراق، کانادا، هلند، آذربايجان، پاکستان، فرانسه، قطر و سوئد صادر شده است. سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان بيان کرد: بيشترين رشد در اين بخش مربوط به صادرات شيشه دست‌ساز بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 83 درصد رشد داشته است.

وي بيان کرد: صادرات اين بخش در مهرماه سالجاري نيز به تنهايي دو ميليون و 200 هزار دلار به وزن 500 تن بوده است.


 عرفان منش مديرکل اموراجتماعي استانداري تهران:
 اجراي مطلوب طرح تحول اجتماعي؛ نيازمند مشارکت همه دستگاه‌ها 

 پاكدشت - مجيد انوري

مديرکل امور اجتماعي استانداري تهران گفت: برنامه‌هاي طرح تحول اجتماعي استان، مبتني بر شاخص‌هاي ديني است و رويکردي فرهنگي و پيشگيرانه را دنبال مي‌کند. شوراي اداري شهرستان پاکدشت با حضور مقبلي فرماندار و رئيس شوراي اداري شهرستان ،عرفان منش مشاور استاندار و مديرکل اموراجتماعي استانداري تهران، بشيري نماينده مردم درمجلس،معاونين فرماندار و بخشداران وساير اعضاء با موضوعيت تبيين و اهداف طرح تحول اجتماعي در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد.

درابتدا عرفان منش مديرکل اموراجتماعي استانداري تهران در سخناني به پيشينه انقلاب اسلامي و افتخارات اين مرزوبوم وکينه‌توزي‌هاي دشمن به نظام مقدس ايران اسلامي اشاره کرد و اظهارداشت: دشمنان انقلاب اسلامي در قالب ناتوي فرهنگي و جنگ نرم با استفاده از فضاي ماهواره‌اي، قصد دارند به انقلاب ضربه وارد کرده و ارزشهاي انقلاب را مورد هجمه قرار دهند. وي تصريح کرد: دشمنان سعي مي‌کنند با شيوه‌هاي مختلف، سرمايه‌هاي اجتماعي و نيروهاي کارآمد انساني را مورد هدف قرار داده و به طرق مختلف هم روي جوانان برنامه ريزي مي‌کنند از اين رو بايد در کاهش آسيبها و تقويت سرمايه‌هاي اجتماعي تلاش و فعاليت کنيم. وي افزود: همه مسئولان بايد با تعميق باورهاي ديني و ترويج ارزشهاي مذهبي، نسبت به کاهش آسيبهاي اجتماعي تلاش کنند. عرفان منش با بيان اينکه تحول اقتصادي بدون بسترهاي اجتماعي و فرهنگي امکانپذير نيست، گفت: در سال جاري بايد در کنار تحول اقتصادي، شاهد تحول اجتماعي در کشور باشيم. مشاور استاندار اظهارداشت: طرح تحول اجتماعي در 7 محور کاهش آسيب‌هاي اجتماعي، کاهش مطلوب اعتياد، ارتقاي امنيت اجتماعي، تحکيم خانواده و کاهش طلاق، ارتقاي نشاط اجتماعي و رضايت عمومي، تقويت همبستگي، وحدت و هويت ملي و تقويت انضباط اجتماعي و قانون گرايي تنظيم شده است. عرفان منش تحکيم و تعالي خانواده، افزايش سطح نشاط اجتماعي و بررسي شاخص‌هاي آن با رويکرد مديريت اوقات فراغت و ترويج ورزش همگاني، کاهش آسيب‌هاي اخلاقي و ترويج کسب روزي حلال را از جمله اهداف اصلي طرح مذکور دانست وگفت: ارتقاي انضباط اجتماعي و ترويج قانون‌گرايي در جامعه، ترويج فرهنگ حيا و عفت عمومي، ارتقاي وحدت ملي و همبستگي اسلامي و نيز ارتقاي امنيت اجتماعي با رويکرد کاهش اعتياد به مواد مخدر سنتي، صنعتي، دخانيات و مشروبات الکلي از ديگر اهداف طرح است.


 برداشت 7 هزار تن خرماي پيارم از باغات حاجي آباد 

 بندر عباس- خبرنگار آفرينش

مدير جهاد کشاورزي حاجي‌آباد گفت: با توجه به پايان فصل برداشت خرماي پيارم، پيش‌بيني مي‌شود 7 هزار تن محصول از باغات اين شهرستان برداشت شود.عباس‌زاده سطح زير کشت خرماي پيارم امسال را يک هزار و 500 هکتار عنوان و اضافه کرد: پيش‌بيني عملکرد توليد در هر هکتار 7.2 تن است. وي سطح زير کشت و ميزان توليد محصول سال گذشته را به ترتيب 14 هزار هکتار و 6 هزار و 800 تن اعلام کرد.اين مسئول اظهار داشت: دهستان درآگاه، تزرج، طارم و سيروئيه از عمده نقاط توليد اين محصول است.عباس‌زاده، علت افزايش توليد امسال نسبت به سال گذشته را مثمر شدن يک هکتار از نخيلات غيرمثمر عنوان کرد.مدير جهاد کشاورزي حاجي‌آباد در ادامه بيان داشت: حدود 13 هزار تن انواع خرما شامل خنيزي، خاصويي، شاهاني و غيره از باغات اين شهرستان برداشت شد که نسبت به سال گذشته 160 تن افزايش داشته است.فصل برداشت خرما در شهرستان حاجي‌آباد از اوايل مردادماه با برداشت خنيزي آغاز و تا نيمه دوم آبان ماه با پيارم به پايان مي‌رسد.


 گازرساني به دو روستا در دماوند 

 دماوند - خبرنگار آفرينش

عمليات گاز رساني به دو روستاي 'زان' و 'لومان' و كلنگ‌زني گازرساني به سه روستاي 'خرم ده'، 'تميسيان' و 'كاجان' با حضور مديرعامل شركت گاز استان تهران و مسئولان شهرستاني در دماوند برگزار شد. يعقوب‌علي حسين‌نيا در حاشيه مراسم افتتاح گازرساني به دو پروژه روستاي زان و لومان كه با حضور مسئولان شهرستاني در دماوند برگزارشد، اظهار داشت: پروژه گازرساني به دو روستاي زان و لومان از سال 88 آغازشد كه امروز با دارا بودن 21 كيلومتر لوله گذاري به همراه ايستگاه 25 مترمكعبي و پنج كيلومتر شبكه تغذيه به بهره‌برداري مي‌رسد.وي با بيان اينكه با افتتاح اين دو پروژه، روستاهاي داراي نعمت گاز در سطح شهرستان دماوند به 32 روستا مي‌رسد، تصريح كرد: هم‌زمان با افتتاح اين دوپروژه، سه روستاي ديگر دماوند چون خرم ده، تميسيان و كاجان نيز كلنگ زدهمي شود كه با اجراي عمليات گازرساني اين سه روستا، روستاهاي داراي نعمت گاز در دماوند به 35 روستا مي‌رسند.مديرعامل شركت گاز استان تهران با اشاره به 900 ميليون تومان اعتبار هزينه شده براي عمليات گازرساني به روستاي زان و لومان، خاطرنشان كرد: در اين دو روستا 390 علمك وصل مي شود كه با پيش‌بيني‌هاي صورت‌گرفته توسط پيمانكاران تا سه ماه آينده به اتمام خواهد رسيد.

وي ادامه داد: سه پروژه گازرساني به روستاهاي خرم‌ده، تميسيان و كاجاننيز با برآورد هزينه‌اي اوليه بالغ بر 600 ميليون تومان در سال آينده به بهره‌برداري خواهد رسيد. حسين نيا وقفه اجرا و اتمام بهره‌برداري از پروژه گاز زان و لومان را ناهماهنگي با اداره راه و ترابري ذكر كرد و گفت: نبود هماهنگي با سايردستگاه‌ها به‌ويژه اداره راه موجب شد در اين پروژه شاهد وقفه‌اي باشيم ولي اين مهم نيز با همكاري در حال اتمام است.وي به اجراي دو پروژه مهم مسكن مهر مهك و مهرآباد شهرستان دماوند اشاره كرد و بيان داشت: پروژه مسكن مهر شهرستان يكي از پروژه‌هاي مهم گازرساني در منطقه مي‌باشد كه با اجراي آن و شناسايي روستاهاي واجد شرايط و مجاز به گازرساني، تا سال 1391 تمامي مناطق شهرستان از اين نعمت بهره‌مند خواهند شد. مديرعامل شركت گاز استان تهران با اشاره به دارا بودن يك هزار و 200كيلومتر شبكه، 34 هزار علمك و 65 هزار مصرف‌كننده در سطح شهرستان به روستاهاي واجد شرايط چون همند، هاشمك، اشندر و چندين منطقه ديگر اشاره كرد و افزود: اين روستاها تحت مطالعه مي‌باشند و به زودي نيزعمليات گازرساني آنها اجرا مي‌شود.


 در استان 

 بزرگترين تپه هاي شني در ريگان؛

شنهايي که توريستها را درمان مي‌کنند

ريگان - خبرگزاري مهر: بزرگترين تپه‌هاي شني دنيا در ريگان قرار دارد که شرايط مطلوبي براي گسترش شن درماني در اين شهرستان مهيا شده و هر ساله با ادامه طوفانهاي شن به ارتفاع اين تپه‌ها افزوده مي‌شود. شهرستان ريگان در شرق کرمان يکي از مناطق بکر گردشگري کشور محسوب مي‌شود و يکي از زيباترين مکانهاي گردشگري اين شهرستان کويرهاي اين شهرستان کويري کرمان است که مکانهاي گردشگري آن هنوز به خوبي معرفي نشده و هيچ گردشگري به اين مکانها مراجعه نکرده است.مهمترين جاذبه گردشگري ريگان تپه هاي شني اين شهرستان است که به بزرگترين تپه‌هاي شني جهان شهرت دارند و مکان مناسبي براي توريست درماني است.

تپه هاي ريگان 75 متر ارتفاع دارند

يکي از مناظر بديع و چشم‌اندازهاي طبيعي شهرستان ريگان تپه‌هاي شني در مجاورت است که در روستاي علي آباد پشت‌ريگ با ارتفاع 75 متر وعرض پنج کيلومتر بازديدکنندگان زيادي را به خود جذب مي‌کند.نکته قابل توجه در خصوص اين تپه ها خاصيت درماني تپه‌هاي شني ريگان است به‌طوري که بسياري از گردشگران از استانهاي مجاور کرمان براي درمان بيماريهاي خود به اين تپه‌ها پناه مي‌آورند و گرماي اين تپه‌هاي را به آب گرمهاي مختلف ارجح مي‌دانند.گردشگران با حضور در اين تپه‌ها و با کندن چاله و خوابيدن در ميان شنها به تدريج گرماي شنهاي کوير را جذب بدن خود مي‌کنند.علي ابراهيم پور، دهيار روستاي علي آباد پشت ريگ ريگان در رابطه با اين جاذبه‌هاي طبيعي مي‌گويد: با راه‌اندازي تعدادي آلاچيق و راه مناسب در اين منطقه روزانه 50 گردشگر و مسافر از اين جاذبه‌هاي گردشگري طبيعي بازديد مي‌کنند. وي در ادامه گفت: در فصلهاي متفاوتي از سال به مقدار پنج متر به ارتفاع اين تپه‌ها افزوده مي‌شود.

رواج بازيهاي ساحلي در عمق کوير

محمد جواد قرباني، رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان ريگان نيز در گفتگو با مهر افزود: مسابقات فوتبال ساحلي در حاشيه بلندترين تپه هاي شني به زودي برگزار مي‌شود که اين امر باعث اشتياق جوانان به امر ورزش و بازديد از اين مناظر بديع است.

امکانات براي توريست درماني بايد افزايش يابد

مسئول ميراث فرهنگي ريگان نيز با اشاره به وجود اين تپه‌ها در اين شهرستان گفت: در برخي استانها چنين تپه‌هايي وجود دارد اما تپه‌هاي ريگان به لحاظ ارتفاع و همچنين گستره و گرمايي که در خود نگاه مي‌دارند و به مرور آزاد مي‌کنند شرايط ويژه‌اي به لحاظ بصري و درماني دارند.

رسول اسد آبادي افزود: اين تپه‌ها به عنوان بلند ترين تپه‌هاي شني دنيا ثبت شده‌اند و بايد با تبليغات بيشتر آنها را به گردشگران معرفي کنيم.


 ايران زمين 

 سرپرست شرکت شهرک‌هاي صنعتي آذربايجان غربي اعلام کرد:

دريافت حق شارژ واحدها در شهر‌هاي صنعتي آذربايجان غربي

اروميه - خبرنگار آفرينش

سرپرست شرکت شهرک‌هاي صنعتي آذربايجان غربي گفت: بايد حق‌ شارژ واحدهاي صنعتي و توليدي مستقر در شهرک‌هاي صنعتي آذربايجان غربي دريافت شود.امير شهسوار در جلسه تبيين برنامه‌هاي شهرک‌ها و نواحي صنعتي استان و بررسي اقدامات صورت گرفته در اين زمينه که در سالن جلسات شرکت شهرک‌هاي صنعتي آذربايجان غربي تشکيل شد، اظهار داشت: نگهداري و رعايت موارد ايمني و امنيتي در سطح شهرک‌ها و نواحي صنعتي و نيز زيباسازي شهرک‌هاي صنعتي بايد مورد توجه قرار گيرد.وي با اشاره به هزينه‌هاي نگهداري شهرک‌ها و نواحي صنعتي، از مديران شهرک درخواست کرد براي همکاري واحدهاي صنعتي در حفظ و آباداني شهرک‌ها و نواحي صنعتي از طريق تامين هزينه‌هاي شهرک‌ها با دريافت حق شارژ از واحدهاي صنعتي و توليدي اقدامات لازم را انجام دهند.اين مسئول با تاکيد بر زيباسازي محيط شهرک‌هاي صنعتي، افزود: زيباسازي شهرک‌هاي صنعتي در قالب نهضت سبز در سطح شهرک‌هاي صنعتي استان در دست اقدام است.شهسوار با بيان اينکه جزئيات حق شارژ بايد براي مديران شهرک‌هاي صنعتي تشريح شود، خاطرنشان کرد: مديران شهرک‌ها نيز به نوبه خود در اين زمينه اقدام به آگاه‌سازي صاحبان صنايع کنند.در ادامه اين جلسه مدير برنامه‌ريزي و امور توليدي شرکت شهرک‌هاي صنعتي آذربايجان غربي با اشاره به مصوبه هيئت وزيران در ارتباط با استقرار واحدهاي صنعتي در شهرک‌ها و نواحي صنعتي از مديران شهرکي صنعتي درخواست کرد تا اقدامات لازم براي توسعه شهرک‌ها و نواحي صنعتي براي واگذاري اراضي براي متقاضيان سرمايه‌گذاري انجام دهند.

روابط عمومي فرماندار رباط کريم:

سرشماري نفوس و مسکن زمينه‌ساز افق‌ روشن بخشي درکشور است

رباط کريم –اصغري

مدير روابط عمومي فرماندار رباط کريم گفت: طرح سرشماري نفوس ومسکن زمينه‌ساز افق‌ روشني‌بخشي براي کشور است.تقي سالک در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به اينکه تاکنون شش دوره طرح سرشماري و تهيه آمار در ايران صورت پذيرفته که ما هم‌اکنون وارد هفتمين دوره آن شديم.وي تصريح کرد:از آنجائي که منشا هر اقدامي در جوامع امروزي در گرو داشتن آمار و اطلاعات دقيق مي‌باشد اين طرح مي‌تواند مسير رشد و بالندگي را در کشور هموار سازد .مسئول ستاد تبليغات و اطلاع‌رساني هفتمين دوره طرح سرشماري افزود: خوشبختانه با درايت ويژه سرپرست محترم فرمانداري شهرستان رباط کريم اقداماتي بسيار وسيعي در حوزه‌هاي مختلف صورت گرفته است .سالک ادامه داد: از بدو به صدا در آمدن زنگ سرشماري در مدارس، در شهرستان رباط کريم نيز با همکاري و همراهي شهروندان خوب اين منطقه اين طرح با بهترين شکل ممکن در حال اجرا مي‌باشد .مدير روابط عمومي فرماندار رباط کريم گفت: براي اجراي هرچه بهتر برگزار شدن اين طرح و ميزان آشنايي شهروندان اين شهرستان اطلاع‌رساني گسترده‌اي با عناوين مختلف به منظور تنوير افکار عمومي در دستور کار مجموعه قرار گرفته بود و ما امروز مي‌توانيم نتايج اين گونه اقدامات را در سطح شهرستان ارزيابي کنيم. سالک با اشاره به اينکه هر چه سرشماري دقيق‌تر و صحيح‌تر باشد قطعاً برنامه‌‌ريزي و سياستگذاري نيز بادقت‌تر و صحيح‌تر خواهد شد، تصريح کرد: قطعاَ اين طرح يک حرکت بزرگ دولت به منظور آغاز فصلي نو براي خدمت‌رساني هرچه بهتر به مردم عزيزمان مي‌باشد که انتظار مي‌رود مردم قدرشناس ايران اسلامي با دادن اطلاعات صحيح همکاري خود را با آمارگيران افزايش دهند تا زمينه برنامه‌ريزي هر چه بهتربراي ترسيم افق‌هاي روشن و توسعه دهنده کشورفراهم شود. اين مسئول در پايان خاطرنشان كرد: هم اکنون عوامل سرشماري در شهرستان رباط کريم نيز با گذراندن دوره‌هاي تخصصي با دقت و هماهنگي خاصي اين طرح ملي را به سرانجام خواهند رسانند و مسئولين اجرايي نيز هر لحظه در حال رصد نمودن آن در اين شهرستان هستند.

با حضور معتمدين و مسئولان شهري در منطقه 8 کرج؛

منطقه 8؛ نيازمند نگاه ويژه

کرج – خاکپور

جلسه بررسي مسائل و مشکلات منطقه اسلام آباد با حضور نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از معتمدين اين منطقه و مسئولان شهري برگزار شد. نشستي با حضور "سيد علي آقازاده" شهردار کرج و "عزيز اکبريان " نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي همچنين مدير منطقه 8 " فرج الله ايليات" ، مدير منطقه 12 " غلام رضواني"، "حسين نوري" مدير کل آب و فاضلاب استان البرز و جمعي از معتمدان منطقه 8 برگزار شد.در اين نشست مسئولان به بررسي مشکلات شهروندان اين منطقه در خصوص آب و فاضلاب پرداختند و توافقاتي در اين خصوص صورت گرفت و مقرر شد حداکثر تا پايان آذر ماه سال جاري شهردار کرج با همکاري شرکت آب و فاضلاب کرج نسبت به شروع عمليات کلکتور در خيابان برغان اقدام کند و به موازات آن شرکت آب و فاضلاب کرج هم در تاريخ مشخص شده نسبت به شروع جمع‌آوري فاضلاب مناطق اقدامات لازم را انجام دهد.

همچنين در خصوص منطقه اسلام آباد کرج تصميماتي اتخاذ شد و مقرر شد که شهرداري کرج نسبت به تملک دو واحد اقدام کند و بعد از تملک آن، آزادسازي معابر خيابان شريعتي را در دستور کار قرار دهد.سازمان بازيافت کرج با همکاري شهرداري منطقه 8 دراين نشست مصوب کردند نسبت به جمع‌آوري مشاغل مزاحم شهري (ضايعات فروشي‌ها) اقدامات لازم را انجام دهد. همچنين مصوب شد کاربري هاي منطقه اسلام آباد (زير 72 هکتار) تا ارتفاع 1400 از خدماتي به کاربري مسکوني تغيير داده شود که اين موضوع با پيگيري‌هاي شهرداري، تصويب شوراي شهر و کميسيون ماده 100 انجام شود و تا مردم بتوانند از امتيازات بافتهاي فرسوده برخوردار شوند و نيز توافق شد مسئول فني طرح ساماندهي اسلام آباد کرج به همراه دو تن از معتمدان محلي از املاکي که تملک شده‌اند اما هنوز مورد تخريب قرار نگرفته‌اند بازديد کنند و در صورتي که به بناهاي مجاور آسيبي نرسد نسبت به تخريب املاک اقدام شود.

اکبريان در پايان اين نشست از عملکرد منطقه 8 شهرداري کرج و توجه مجموعه مديريت شهري به منطقه اسلام آباد کرج تشکر کرد و افزود: مردم از عملکرد شهرداري در خصوص توسعه فضاي سبز و بهسازي معابر رضايتمند هستند و شهرداري توانسته است با موفقيت عمل کند. وي با تاکيد بر ضرورت توجه ويژه به منطقه 8 از مسئولان خواست تا نسبت به اجراي کامل طرح ساماندهي اقدام جدي داشته باشند. اين مسئول اظهار اميدواري کرد که با همکاري هرچه بيشتر مردم و توجه و همت مسئولين استاني و شهري مقدمات رفع محروميت از اين منطقه فراهم شود.

ديدار فرمانداران شهرهاي چوارتا و پنجوين از بانه

سنندج - مقصودي

فرمانداران شهرهاي چوارتا و پنجوين کردستان عراق در مرز سيرانبند مورد استقبال فرماندار بانه قرار گرفتند. مسعود منصوري در مراسم استقبال از فرمانداران شهرهاي چوارتا و پنجوين و هيئت همراه که به منظور بازديد از چندين پروژه عمراني وارد بانه شدند گفت: اميدواريم تعاملات مابين جمهوري اسلامي ايران و حکومت اقليم کردستان عراق منجر به بهبود بيش از پيش روابط و افزايش تبادلات مرزي دو طرف شود. وي افزود : يکي ديگر از مزاياي تعاملات مثبت ميان فرمانداران تقويت و پاسداري از مرزهاي مشترک بوده که خوشبختانه اين مهم تاکنون به نحو مطلوبي انجام شده است. در اين ديدار فرمانداران چوارتا و پنجوين نيز از مهمان نوازي و حسن برخورد طرف ايراني تقدير و بر حفظ تعاملات دو طرف تاکيد کردند.

گفتني است بازديد از چند پروژه عمراني واقع در بخش ننور بانه بخشي از برنامه سفر فرمانداران حکومت اقليم به شهرستان بانه است.

ديدار مدير پروژه سد ژاوه با استاندار کردستان

سنندج - مقصودي

مدير پروژه سد ژاوه به منظور انعکاس برخي مشکلات فراروي ساخت اين سد با استاندار کردستان ديدار کرد. ؛ در اين ديدار عليرضا شهبازي روند اجرا و ميزان پيشرفت فيزيکي اين پروژه را جويا شد و گفت: اجراي طرحهايي که به عمران و آباداني استان منجر مي‌گردند باعث دلگرمي و علاقه‌مند شدن بيشتر مردم فهيم استان به نظام و حاکميت مي‌شود. وي احداث سد ژاوه که در 40 کيلومتري جنوب غربي سنندج واقع شده را باعث توسعه و رونق اقتصادي استان دانست و افزود: تامين آب و افزايش سطح زير کشت زمينهاي کشاورزي منطقه به همراه ايجاد اشتغال تنها بخش کوچکي از ثمرات ساخت اين سد در استان است. شهبازي همچنين توجه به مسايل و نيازهاي انساني اجتماعي منطقه را به دست‌اندرکاران ساخت اين سد يادآور شد و خطاب به آنان اظهار داشت : چه بسا منافع معنوي و پاداش اخروي حاصل از اموري که ممکن است در کنار فعاليت اصلي سد سازي و در اثر توجه به نيازهاي کوچک مردم عايد شما گردد بسيار بيشتر از منافع مادي باشد. 

اولين نمايشگاه بيمه، بانكداري، بورس و بازار سرمايه اصفهان؛ ميزبان 30 مجموعه كشوري

اصفهان – بهمن راعي

اولين نمايشگاه بيمه، بانكداري، بورس و بازار سرمايه در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان اصفهان واقع در پل شهرستان گشايش يافت.در اين نمايشگاه كه به مساحت سه هزار متر مربع در سالن شيخ بهايي نمايشگاههاي بين‌المللي استان اصفهان برپا شده است، تعداد 30 مجموعه از بانكها، موسسات مالي و اعتباري، موسسات مرتبط بابورس و شركتهاي عضو بورس خدمات خود را به نمايش گذاشته‌اند. در اين نمايشگاه كه به مدت چهار روز ادامه دارد، بازديدكنندگان از آخرين دستاوردهاي سيستم بانكي، فن‌آوريهاي جديد بانكي، خدمات موسسات مالي و اعتباري،بورس و بازار سرمايه آگاه مي‌شوند.

شركت گاز استان لرستان موفق به دريافت لوح تقدير از نخستين دوره جشنواره نظام ارزيابي مديريت سلامت اداري شد

خرم آباد - نجفوند

اين شركت با حضور در ارزيابي جايزه '' مديريت سلامت اداري " كه با همت قوه قضائيه و وزارت دادگستري انجام گرفته، با بررسي‌هاي به عمل آمده به‌عنوان دستگاه برتر شناخته شد و در حضور جمعي از شخصيتها و مقامات كشوري از جمله دكتر كاظمي (معاون امور بين‌الملل وزارت دادگستري)، دكتر كهزادي (معاونت مالي و اداري قوه قضائيه) و سردار بكائي ( معاونت وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح) در محل مجتمع شهيد بهشتي قوه قضائيه از مديران دستگاههاي برتر تقدير به‌عمل آمد. مدير عامل شركت گاز استان لرستان در اين راستا، با تأكيد بر اين مطلب كه شركت گاز استان در مديريت سلامت اداري، فرَآيندها، كاركنان، سخت‌افزارها، نوآوري و يادگيري و از همه مهم‌تر سطح رضايتمندي امتيازات بالايي داشته، گفت: اين موفقيت حاصل تلاش جمعي مديران و كاركنان تلاشگر شركت گاز استان در سال گذشته بوده كه به موازات اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها ضمن رعايت دقيق طرح تكريم ارباب رجوع، در شاخص‌هايي نظير برنامه ارتقاي سلامت اداري و همچمين پيشگيري و مبارزه با رشوه كه يكي از برنامه‌هاي دهگانه تحول اداري مي‌باشد، توانست با انجام مديريت و همچنين بازرسيهاي مستمر و مؤثر موجب سربلندي اين شركت را فراهم آورد.

ديوارهاي شهر بندرعباس پاکسازي مي‌شود

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

شهردار بندرعباس در نشست شوراي معاونين خواستار اقدام جدّي مناطق سه‌گانه در پاکسازي ديوار نويسي‌هاي غير مجاز شد. محمد جواد سلطان زاده گفت: در راستاي زيباسازي سيماي شهر، مناطق سه‌گانه شهرداري نسبت به پاکسازي تبليغات و ديوار نوشته‌هاي غير مجاز اقدام کنند. وي افزود: بر پايه ماده 92 قانون شهرداري‌ها و با استناد به ماده 14 ضوابط و مقررات زيباسازي و مبلمان شهري، نصب هرگونه اطلاعيه، آگهي و ديوار نويسي بدون اجازه شهرداري، ممنوع است و از موارد نقض زيبايي شهر به شمار مي‌رود و مشمول پرداخت خسارت و جريمه مي‌باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته