جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/09/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4033


افتتاح 10 جايگاه جديد سي‌ان‌جي در اردبيل


ساماندهي هيئت‌هاي ورزشي فيروزکوه با همکاري مسئولان


سرشماري نفوس و مسكن سال 90 در دماوند با موفقيت كامل به پايان رسيد


ايران زمين


 افتتاح 10 جايگاه جديد سي‌ان‌جي در اردبيل  

 اردبيل - خبرنگار آفرينش

با هدف افزايش ظرفيت و توانمندي ارايه خدمات به مردم تا پايان امسال 10 جايگاه سي‌ان‌جي جديد در استان اردبيل راه‌اندازي مي‌شود. جمال سيد سياح مدير جايگاه‌هاي سي‌ان‌جي شرکت نفت استان اردبيل در جلسه ستاد سوخت شهرستان خلخال اظهار داشت: اغلب اين جايگاه‌ها در شهرستان‌ها و بخش‌هاي به غير از مرکز استان افتتاح و راه‌اندازي مي‌شود تا مشکلات برخي از شهرهاي استان در اين زمينه رفع شود. وي با اعلام اين‌که اکثر جايگاه‌هاي سوخت سي‌ان‌جي هم‌اکنون فعال هستند، تصريح کرد: از 48 جايگاه سي‌ان‌جي احداث شده در استان اغلب آنها فعال هستند و مشکلات جايگاه‌داران با شرکت گاز نيز برطرف شده است..

سيدسياح به کاهش نرخ ماليات بر ارزش افزوده جايگاه سوخت اشاره کرد و افزود: اين کار با هدف حمايت از صاحبان اين جايگاه‌ها انجام شده و ارزش افزوده اعمال شده جايگاه‌ها به کمتر از نيم درصد کاهش يافته است. وي با بيان اين‌که تقاضاي مصرف و استفاده از سوخت سي‌ان‌جي روز به روز در حال گسترش است،افزود: در شهرهاي مختلف گاه جايگاه‌هاي ما پاسخگوي نياز نيست به همين خاطر در يک برنامه‌ريزي دقيق تلاش مي‌کنيم در شهرهايي که متقاضي احداث جايگاه سي‌ان‌جي وجود دارد، اين کار انجام شود. سيد سياح ازافتتاح دو جايگاه شاهرود و هشتجين تا پايان آذرماه خبرداد وگفت: اگر شاهد برخي تعطيلي در جايگاه‌هاي سي‌ان‌جي هستيم به دليل خرابي دستگاه ناشي از محدوديت قطعات يدکي و انحصاري بودن شرکت‌هاي خدماتي و تعميراتي است که سبب شده ما با مشکلاتي در اين زمينه مواجه شويم. مدير جايگاه‌هاي سي‌ان‌جي شرکت نفت اردبيل از راه‌اندازي جايگاه‌هاي تعطيل شده به ويژه در شهر خلخال خبر داد و گفت: در صدد هستيم با استقرار مهندسان ناظر و تکنسين‌هاي مقيم در جايگاه‌ها مشکل خرابي‌ها را به سرعت برطرف کنيم. وي دليل ديگر تعطيلي برخي جايگاه‌ها را نيز افت فشار گاز و برخي ناخالصي‌ها برشمرد و افزود: ما در حال رايزني با اداره کل استاندارد و دستگاه‌هاي نظارتي هستيم تا با برطرف کردن مشکل اين جايگاه‌ها را نيز تا آغاز فصل زمستان مجدداً راه‌اندازي کنيم.

‌در اين جلسه معاون فرماندار خلخال نيز اظهار داشت: بخشداران تلاش کنند تا مردم و اهالي روستاها در زمان معين به ذخيره‌سازي سوخت نفت اقدام کنند.حسن فرضي افزود: با توجه به اين‌که در ميان مردم پس از توزيع کالابرگ به جاي کارت شايعه شده که شرکت نفت از قرار هر ليتر 16 تومان نفت توزيع مي‌کند، از دهياران و بخشداران خواست نسبت به موضوع ذخيره‌سازي به موقع اقدام کنند. وي تصريح کرد: بعد از اجراي قانون هدفمند کردن يارانه‌ها از چنين نرخي خبري نيست و مردم به شايعات توجه نکنند و نسبت به ذخيره‌سازي سوخت مورد نياز اقدام کنند. معاون فرماندار خلخال به سرماي زودرس و زمستان زودهنگام در خلخال اشاره کرد و بيان داشت: بخشداران با کمک دهياران توجه کنند که به موقع سوخت در روستا را ذخيره‌سازي و نسبت به پر کردن مخازن ذخيره نفت اقدام کنند.


 ساماندهي هيئت‌هاي ورزشي فيروزکوه با همکاري مسئولان 

 فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان فيروزکوه گفت: توانسته‏ايم هيئت‌هاي ورزشي اين شهرستان را ساماندهي و با همکاري مسئولان هيئت‌ها آنها را زنده و از حالت بي‌مديريتي خارج کنيم.به گزارش خبرنگار آفرينش، قاسم سراج در جشنواره فرهنگي ورزشي ذوالفقار که با همکاري اداره ورزش و جوانان و همداني رئيس هيئت ورزش‏هاي رزمي شهرستان فيروزکوه در سالن ولي‌عصر (عج) اين شهرستان برگزار شد، ضمن خيرمقدم به همه مسئولان، رزمي‌کاران و سايرين گفت: اين مراسم را به مناسبت هفته بسيج به بسيجيان و همه بزرگواران و خانواده‌هايي که در اين جشن حضور پيدا کردند و نشاط و استقبال خوبي از خود نشان دادند، تقديم مي‌کنم.

وي اضافه کرد: اين مردم و ورزش‏دوستان هستند که انگيزه و اميدواري را در دل ما جا مي‌دهند تا گام‏هاي خود را همواره استوارتر و ثابت‌تر برداريم و اين از درخواست‌هاي مردم است که ما در راستاي گسترش ورزش به سمت جلو سوق مي‌دهد. وي بيان کرد: پيشرفت‌ها و دستاوردهايي که در يک سال گذشته و از زمان تصدي و خدمتگزاري من در اداره ورزش و جوانان به دست آمده، بدون حمايت و همکاري فرماندار ورزش‌دوست و بدون صدور مجوزهاي لازم از طرف وي و بدون مشارکت جامعه ورزشي، شهروندي و روستايي مقدور نبود. رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان فيروزکوه اظهار داشت: اگر اين حمايت‏ها نبود، امروز شاهد اين حرکت‌هاي فرهنگي ورزشي و کسب چنين پيشرفت‌ها، امکانات، افتخارات و برتري‌ها نسبت به ساير شهرستان‌ها و استان‌ها نبوديم. سراج افزود: توانسته‏ايم ورزش فيروزکوه را بار ديگر سرپا نگه داريم و هيئت‌هاي ورزشي خود را در همه رشته‌هاي ورزشي ساماندهي و با همکاري مسئولان هيئت‌ها آنها را زنده و از حالت بي‌مديريتي خارج کنيم.وي ادامه داد: همچنين توانسته‌ايم بار ديگر مردم فيروزکوه را با ورزش آشتي دهيم و بگوييم ما هم مي‌توانيم از اين شهر کوچک ورزشکاران، قهرمانان و مدال‌آوران بزرگي داشته باشيم.

رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان فيروزکوه افزود: همچنين توانستيم ثابت کنيم که ما مي‌توانيم با حمايت و همکاري بخشداران و دهياران عرصه‌هاي ورزش خود را به روستاها بکشانيم و فعال کنيم.سراج تصريح کرد: همه اين‌ اقدامات اثباتي براي حرف‌هاي بنده و حضور پرشور مردم و تجليل و تشکر آنها موجب دلگرمي مربيان و جامعه ورزش شهرستان فيروزکوه است که آمده‌اند براي شما هنرنمايي کنند. همايش رزمي‌کاران ذوالفقار با حضور فرماندار، معاونان وي و ساير مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان فيروزکوه برگزار شد و تيم‌ها از رشته‌هاي رزمي کونگ‌فوتوآ، کونگ‌فو پرتوآ، کيوکوشين کاراته، موي‌تاي، رزم سلطان، رزم‌آوران و هاپکيدو در دو قسمت بانوان و مردان در اين همايش حضور داشتند. همچنين در اين همايش شکري بنيان‌گذار سبک پرتوآ در کشور و جهان و خليلي‌ن‍ژاد رئيس هيئت کنگ‏فوي شهرستان فيروزکوه حضور پيدا کردند. رزمي‌کاران ذوالفقار که با نماد ورزش بسيج خود را معرفي کردند نيز در اين همايش با انجام حرکات نمايشي و اجراي فنون رزمي و دفاع شخصي حاضران را به وجد آوردند.اميد است که با برگزاري اين جشنواره‌ها در شهرستان فيروزکوه در ساير رشته‌ها، فرهنگ ورزشي در اين شهرستان همگاني شود.

واليبال فيروزکوه در مسير صعود قرار دارد

رئيس هيئت واليبال شهرستان فيروزکوه گفت: واليبال فيروزکوه در مسير صعود قرار گرفته و بر اساس برنامه‏ريزي‏هاي مدون حرکت مي‏کند.غلامرضا اسکندري در نشستي در همين باره در فيروزکوه اظهار کرد: ارتقاي سطح کيفي واليبال شهرستان و برگزاري کلاس‏هاي مربيگري و داوري و همچنين ليگ حرفه‏اي و ميزباني مسابقات استاني در فيروزکوه از مهم‏ترين اولويت‏هاي هيئت واليبال فيروزکوه در سال جاري است.مسئول کميته ورزشي شوراي اسلامي شهر فيروزکوه با ارائه گزارشي از عملکرد گذشته و برگزاري چهار جام روستايي، شعبانيه، رمضان و جام خواهران در چند ماه گذشته، به برنامه‏ريزي جام‏هاي فصلي در اين شهرستان خبر داد. اسکندري ادامه داد: اين رقابت‏ها با نام‏هاي جام ادارات، جام کارگران و شرکت‏ها، جام دانشجويي و دانش‏آموزي انجام مي‏شود.رئيس هيئت واليبال شهرستان فيروزکوه شرط حضور تيم‏ها در سال‏هاي آينده را منوط به ثبت باشگاهي تيم‏ها اعلام کرد. اسکندري گفت: با مذاکراتي که با مسئولان اداره ورزش و جوانان فيروزکوه انجام شده، مقدمات اين کار مهيا شده است. رئيس هيئت واليبال شهرستان فيروزکوه عنوان کرد: به زودي کلاس‏هاي داوري و مربيگري کارت‏دار براي آقايان و بانوان در فيروزکوه برگزار مي‏شود و زمان برگزاري و شرايط آن متعاقبا اعلام خواهد شد.


 سرشماري نفوس و مسكن سال 90 در دماوند با موفقيت كامل به پايان رسيد  

 دماوند - خبرنگار آفرينش

سرشماري نفوس و مسكن سال 1390 به حمد خداوند در شهرستان دماوند با موفقيت كامل و با تلاش نيروهاي اين ستاد به پايان رسيد. به گزارش خبرنگار آفرينش، "علي عليمحمدي" با بيان اهميت سرشماري در كشور و اجراي هرچه بهتر اين طرح در شهرستان، اظهار داشت: سرشماري عمومي طرح نفوس و مسكن سال 90 با برنامه ريزيهاي صورت گرفته در سراسر كشور و نيز در شهرستان دماوند با موفقيت كامل انجام شد.

وي با بيان اينكه اين طرح از دوم آبان ماه تا 22 آبان ادامه داشت، افزود: در اين طرح بيش 200 نفر از اعضاي ستاد در بخش هاي اجرايي و عمليات ميداني در اين مدت ما را ياري كردند و به حمد خدا و پشتيباني هاي مسوولان استان و همكاري مسوولان شهرستاني، توانستيم با كمترين مشكل اين مهم را به اجرا رسانيم. معاون برنامه‌ريزي فرمانداري شهرستان دماوند ادامه داد: اهميت سرشماري در برنامه ريزي ها و دستيابي به اهداف چشم‌انداز 20 ساله و اجراي برنامه‌هاي ميان مدت و كوتاه مدت مورد توجه است.

عليمحمدي با تاكيد بر اينكه استخراج آمار نهايي اين طرح در آينده اعلام مي شود، بيان داشت: اجراي اين طرح عظيم يك عزم ملي را مي طلبيد كه اين مهم با برگزاري جلسات متعدد در خصوص تامين خدمات انساني، تجهيزات خودرويي، تبليغات محلي و غيره به خوبي اجرا شد. اين مسوول شرايط خاص اقليمي شهرستان با توجه به پراکندگي روستاها، تراکم پايين جمعيت، صعب العبود بودن مناطق روستايي و برودت هوا و بارش برف زود هنگام را از جمله دشواري هاي ماموران در اجراي اين طرح ذكر كرد و افزود: با تلاش و پشتكاري كه از سوي ماموران و اعضاي ستاد صورت گرفت، خوشبختانه اين موانع و مشكلات نتوانست بر اجراي هرچه بهتر طرح تاثير بگذارد. معاون برنامه‌ريزي و اداري و مالي فرمانداري شهرستان دماوند با بيان اينكه اين شهرستان نيز همچون ساير شهرستان هاي كشور از تاريخ دوم تا 22 آبان با دوره آموزش و اجرا حدود 45 روز طول کشيد، افزود: طرح سرشماري از سوي ستاد سرشماري بخوبي انجام شد كه توانستيم آمار صحيح و قابل اطميناني را تهيه كنيم.

عليمحمدي با بيان اينكه اين طرح با همت 200 نفر از ماموران سرشماري، كارشناسان بازبين، بازبين، عوامل ستادي و نيروهاي خدماتي اجرا شد، تصريح كرد كه همگي آنان حق‌الزحمه خود را نيز بطور كامل دريافت كرده‌اند. اين مسوول با اشاره به اقدامات انجام شده در اجراي هرچه بهتر اين طرح نيز گفت: فرمانداري شهرستان علاوه بر اعتباراتي كه از مركز در اختيار ستاد قرار داده بود، تجهيزات و امكانات مضاعفي در اختيار اين طرح گذاشت تا اين مهم به خوبي اجرا شود.

معاون برنامه ريزي و اداري و مالي فرماندار دماوند بيان داشت: تامين خودرو براي ماموران و تجهيزات لازم در مواقع بارندگي، تهيه غذاي گرم براي ماموران سرشماري ازجمله امکانات مضاعفي بود که خارج از برنامه تعيين شده در اختيار ماموران قرار گرفت که بر بالا بردن كيفيت كار و كسب رضايت ماموران سرشماري افزود.

عليمحمدي خاطر نشان كرد: شهرستان دماوند داراي تراكم جمعيتي كم و پيمايش زياد ماموران سرشماري برخوردار بوده كه همين موضوع باعث شد ماموران تلاش بيشتري در اجراي هرچه بهتر اين طرح نسبت به ماموران ساير شهرستان ها داشته باشند كه از آنان بخاطر تلاشهاي بي‌دريغشان تشكر مي‌كنيم.


 ايران زمين 

 نشست مشترک فرماندار رباط کريم با مدير کل و شوراي معاونين کميته امداد استان تهران

رباط کريم - اصغري

مدير کل و شوراي معاونين کميته امداد حضرت امام خميني (ره ) استان تهران امروز از شهرستان رباط کريم بازديد کردند. به گزارش خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان رباط کريم ؛ بيژن سليمان پور فرماندار رباط کريم صبح امروز با حضور در محل اداره کميته امداد شهرستان رباط کريم با سبحاني مديرکل کميته امداد امام خميني (ره) استان تهران و معاونين وي ديدار کرد. وي در اين ديدار کميته امداد را يکي از نهادهاي باسابقه، خدمتگزار و انقلابي دانست و گفت: اين نهاد همواره در خط رهبري و خدمت رساني به اقشار محروم جامعه حرکت کرده و در 32سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي ، بدون هيچ منتي و با تمام توان به خدمتگزاري مشغول بوده است . فرماندار رباط کريم ادامه داد : کميته امداد در شهرستان رباط کريم نيز منشا خدمات بسياري بوده و تاکنون مشکل خاصي از سوي مددجويان در خصوص عملکرد اين نهاد گزارش نشده است . سبحاني مدير کل کميته امداد حضرت امام خميني (ره ) استان تهران نيز از توجه ويژه فرماندار رباط کريم به کميته امداد امام (ره) سپاسگزاري کرد. مدير کل کميته امداد حضرت امام خميني (ره ) استان تهران و معاونين وي ، امروز با استقرار در محل کميته امداد رباط کريم به مشکلات مددجويان رسيدگي کرده و از چند خانواده تحت پوشش اين کميته بدون اطلاع قبلي بازديد کردند.

توصيه‌هاي فرماندهي انتظامي شهرستان ساوجبلاغ به هيئتهاي عزاداري

ساوجبلاغ – زهراکوهدار

فرماندهي انتظامي شهرستان ساوجبلاغ ضمن عرض تسليت وتعزيت ايام سوگواري سيد وسالارشهيدان گفت: نيروي انتظامي همچون سالهاي گذشته خادم و خدمتگزار هيئتهاي سوگواري امام سوم (ع) بوده و در اين راستا آمادگي همه‌جانبه خود را جهت ارائه خدمات مطلوب از طريق مرکز فوريتهاي پليسي 110و يگانهاي تابعه اعلام مي‌دارد. دراين راستا و جهت پيشگيري از بروز هرگونه حوادث احتمالي توجه مسئولين هيئت هاي عزاداري رابه اين توصيه‌ها جلب مي‌کند: مسئولين هيات نسبت به تمديد و يا اخذ مجوز فعاليتهاي خود از طريق ادارات تبليغات اسلامي شهرستان و مراجع ذيربط اقدام نمايند.قبل ازحرکت دسته‌جات در خيابانها به منظور جلوگيري از هرگونه بي‌نظمي و راهبندان حتما برنامه مراسم و مسيرهاي حرکت را به کلانتري و راهنمايي و رانندگي محل اعلام نمايند. عدم استفاده ازشمايل و تصاوير منتسب به چهره‌هاي حماسه‌آفرين عاشورا. لذا توصيه مي‌گردد با توجه به اينکه اينگونه تصاوير و شمايل از نظر تاريخي هيچگونه سنديتي ندارند، ازنصب آنها در محافل ديني و هيئتهاي مذهبي اجتناب نمايند. عدم استفاده ازآلات موسيقي غيرمعمول در عزاداري از قبيل ارگ، پيانو، فلوت و..... فرماندهي انتظامي شهرستان ساوجبلاغ ازمسولين هيئتها خواست دربرگزاري هرچه باشکوه ترمراسم عزاداري خادمين خودرا با رعايت قوانين ومقررات ياري نمايند.

بيش از يکهزار خانوار خرمشهري از نعمت آب شرب برخوردار شدند

اهواز - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شركت آب و فاضلاب خوزستان گفت: در طول شش ماهه اول سالجاري بيش از يك هزار اشتراك جديد آب و حدود 300 اشتراك جديد فاضلاب در خرمشهر به متقاضيان واگذار شد. محسن پويا افزود: به اين ترتيب با واگذاري يك هزار و140 انشعاب آب و292 انشعاب فاضلاب در شش ماهه اول سال جاري، تعداد انشعابات واگذار شده در خرمشهر به 27 هزار و 26 انشعاب آب و 23 هزار و 942 انشعاب فاضلاب رسيد.وي افزود : اداره آب و فاضلاب خرمشهر طي اين مدت، اقدام به اصلاح و بازسازي حدود شش هزار و 500 متر از شبكه آب و بيش از 5 كيلومتر از شبكه فاضلاب اين شهر نمود. به اين ترتيب طول شبکه توزيع و خطوط انتقال آب اين شهر به يك هزار و 150 کيلومتر و طول شبکه فاضلاب به340 کيلومتر رسيد. پويا اظهار داشت: در حال حاضر حدود 50 درصد از شبكه توزيع آب فرسوده است كه اصلاح و بازسازي آن به تامين اعتبار نياز دارد.

وي در ادامه با بيان اينكه تا كنون بيش از دو هزار و 300 كنتور فرسوده در خرمشهر تعويض گرديده است، خاطر نشان كرد : همچنين حدود دو هزار و 800 كنتور فرسوده ديگر در نوبت تعويض قرار دارند. رييس هيئت مديره شركت آب و فاضلاب خوزستان در خاتمه برنامه شش ماهه دوم سال جاري را ادامه تعويض كنتورهاي خراب ، واگذاري اشتراك به تعاوني هاي مسكن مهر و ادارات ، اصلاح انشعابات و تعويض كنتورهاي هزار و 200 واحد مسكوني كوي سوم خرداد و در نهايت شفاف سازي مشتركين از لحاظ وضعيت اشتراك و مصرف آب عنوان كرد.

استاد دانشگاه تهران؛

نبود مديريت يکپارچه اهداف توسعه‌اي شهرها را با مشكل مواجه مي‌كند

مشهد - رمارم

استاد دانشگاه تهران گفت: نبود مديريت واحدشهري و بخش بخش بودن زيرساخت‌ها، اهداف توسعه‌اي را در شهرها با مشكل مواجه مي‌كند. به گزارش دبير خانه نخستين کنفرانس اقتصاد شهري، شرزه‌اي، افزود: براي اجرايي نمودن برنامه‌هاي اقتصاد شهري به مديرت واحد و يکپارچه در شهرها نيازمنديم. وي با اشاره به اينکه با افزايش جمعيت شهرها و روند رو به رشد شهرنشيني در جامعه، پرداختن به تمامي جوانب زندگي شهرنشيني اعم از امور اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، عمراني و حتي سياسي مورد توجه قرار گرفته است گفت: در اين ميان مبحث اقتصاد شهري و توسعه آن به دليل اثرگذاري بر ساير موارد بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته است. وي با تاکيد بر اينکه اين عامل در بسياري از كشورهاي دنيا شهرها را به سمت جهاني شدن در رقابت شهري سوق داده است تصريح‌کرد: البته شهر و شهرداري‌هاي ايران از اين نظر، فاصله قابل توجهي با ديگر شهرهاي توسعه يافته جهان دارند اما اين فاصله با برنامه‌هاي صورت گرفته در حال كاهش است. وي خاطر نشان‌کرد: امروزه محدوديت منابع و نيز مشكلات خاص شهري ايجاب مي‌كند به طور دقيق‌تري به مفهوم اقتصاد شهري پرداخته شود و از امكاني كه اين علم نوپا در اختيار بشر قرار داده است به خوبي استفاده شود. استاد دانشگاه تهران در ادامه گفت: البته دولت بايد در اين زمينه سرمايه‌گذاري نمايد؛ چرا که با عوارض شهروندان مشهدي نمي‌توان به 25 ميليون نفر زائر خدمات ارائه کرد.

برپايي نمايشگاه خط نقاشي در رودهن

رودهن - خبرنگار آفرينش

دفتر فرهنگ و ارشاد اسلامي رودهن به مناسبت ماه محرم و ايام سوگواري امام سوم (ع) وياران با وفايشان، با همکاري هنرستان فني و حرفه‌اي نوين آفرين نمايشگاه خط نقاشي با عنوان " عاشورا " را برگزار مينمايند.اين نمايشگاه شامل آثار هنري هفت نفر از دانش‌آموزان با موضوع عاشورا ونام مبارک ائمه(ع) و با هدف ترويج فرهنگ شهادت و جانبازي و ايثار از تاريخ 30 آبان لغايت 13 آذر در سالن گالري مجتمع فرهنگي و هنري وصال رودهن برگزار مي‌گردد.

توليد 89 هزار تن شير گاوميش در آذربايجان غربي

اروميه – خبرنگار آفرينش

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهادکشاورزي آذربايجان غربي گفت89هزار تن شير گاوميش سالانه در آذربايجان غربي توليد مي‌شود. رضا يوسفي‌رضايي اظهار داشت: آذربايجان غربي با دارا بودن منابع غني توليد مواد غذايي قابل استفاده براي پرورش گاوميش، وجود آب‌هاي جاري و برخوردار بودن از دامداران با تجربه مهم‌ترين استان کشور در پرورش گاوميش است و اين استان با داشتن حدود 159 هزار راس گاوميش رتبه نخست کشوري را داراست. وي افزود: اين تعداد گاوميش سالانه 89 هزار تن شير معادل 16.8 درصد کل شير استان و 5 ‌هزار و 760 تن گوشت قرمز معادل 9.8 درصد کل گوشت قرمز استان را توليد مي‌کند. يوسفي‌رضايي ادامه داد: در حال حاضر سيستم موجود گاوميش‌داري در استان سنتي است و عمده شير توليدي نيز در کارگاه‌هاي محلي به شيوه سنتي توليد، فرآوري و به بازار عرضه مي‌شود. اين مسئول در ادامه از صدور مجوز پروانه تاسيس براي دو مرکز پرورش گاوميش شيري در استان خبر داد.

افت آب برخي چاههاي تامين آب شرب

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

سرپرست آبفاي حاجي آباد گفت: استمرار خشكسالي افت آب برخي چاههاي تامين آب شرب در حاجي آباد را در پي داشته است. عيسي سليماني احمدي افزود: آب شرب شهرستان از طريق پنج حلقه چاه تامين مي‌شود و با استمرارخشكساليها تعداد 2 حلقه از اين چاهها در شهرستان دچار كاهش آب شده است. وي ابراز داشت: هم اكنون آبفاي حاجي آباد داراي شش هزار اشتراك مي‌باشد و اين تعداد چاه تامين آب مورد نياز جمعيت 24 تا 30 هزار نفري اين شهرستان را تحت پوشش قرار مي دهد. وي تاكيد كرد : با توجه به استمرار خشكسالي در استان رعايت الگوي مصرف و صرفه جويي در مصرف آب در استان وبه ويژه در حاجي آباد ضروري است. وي اظهار داشت: 25 كيلو متر از اين شبكه فرسوده است و نياز به اصلاح دارد. عيسي سليماني احمدي گفت: پيش‌بيني مي‌شود تا پايان امسال 15 كيلو متر از شبكه آب اين شهرستان اصلاح و باسازي شود.

شهرداري مشهد جايزه ملي مديريت سلامت اداري در کشور را كسب كرد

مشهد - رمارم

شهرداري مشهد جايزه ملي مديريت سلامت را در همايش سلامت اداري که در تهران برگزار‌شد، کسب کرد. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني شهرداري مشهد، شهردار مشهد در اين خصوص با بيان اينکه امروز هر دستگاهي به تناسب شرايط و ميزان احساس مسئوليت خود، براي تامين سلامت اداري وارد اقدامات اصلاحي شده است، خاطرنشان کرد: اين اقدامات بسيار پرهزينه و کم‌بازده است و نمي‌توان نسخه واحدي را با تمام خصوصيات کاري و ارائه خدمات متفاوت، ابلاغ و اجرا کرد. سيد محمد پژمان با اعلام اينکه 70درصد مراودات مردم با شهرداري، در حوزه شهرسازي است، گفت: بهترين سيستم يکپارچه‌سازي شهرسازي در کشور، در مشهد طراحي شده است که همه اقدامات بدون دخالت نيروي انساني توسط آن انجام مي‌شود که اين امر بايد در ساير شهرداري‌ها نيز براي کاهش فساد اداري تسري پيدا کند. پژمان ادامه داد: با يکپارچه‌سازي خدمات شهرسازي، امروز ما در شهرداري مشهد کار تخصصي شهرسازي را تبديل به کار اپراتوري کرده‌ايم که باعث کاهش حجم رفت‌وآمد‌ها و يکسان بودن مقررات براي افراد شده است. وي با انتقاد از قوانين و مقررات شهري اظهار داشت: قوانين و مقررات ما مربوط به 70سال قبل است، در حالي كه خيلي از مشکلات امروز، آن زمان وجود نداشته است که قوانيني براي آن شکل بگيرد. شهردار مشهد با بيان اينکه آيا حجم جديد فعاليت‌هاي شهرداري متناسب با قوانين، ساختار و نيروي انساني است، گفت: اگر مديري خود داراي انديشه بوده و از سلامت اداري نيز برخوردار باشد، بالاي 95درصد، فساد اداري در آن اداره به‌وجود نمي‌آيد، اما وقتي مدير چند شغل داشته باشد، وقت نمي‌کند به سمت‌هاي خود رسيدگي کند و اين امر باعث شکل‌گيري مشکلاتي خواهد شد. پژمان خاطرنشان کرد: توسعه روند تصدي‌گري دستگاه‌هاي عمومي ‌و دولتي، اشتباه بزرگي است که فساد اداري را به‌دنبال دارد و بسياري از اقداماتي که دولت به انجام آن‌ها مي‌پردازد، از سوي خود مردم قابل انجام است و اگر سازوکار مناسب آن پيدا شود، اين همه فساد و گرفتاري در سيستم اداري پيش نخواهد آمد. وي با اشاره به اهميت آسيب‌شناسي سيستم اداري و يافتن راه‌حل مناسب براي آن‌ها، گفت: اصلاح نظام اداري با وجود نيروهاي توانمند به عزم ملي نياز دارد. شهردار مشهد تصريح کرد: يک‌سوم جمعيت مشهد حاشيه‌نشين هستند که خارج از طرح تفصيلي و مجوز، به ساخت‌وساز در زمين‌هاي کشاورزي حاشيه شهر پرداخته‌اند.

برنامه‌ريزي براي استقبال از بارشهاي زمستاني صورت گرفته است

همدان – شهناز محمدي

مرتضي حضرت زاده شهرداري منطقه سه در خصوص ميزان آمادگي شهرداري همدان وتدابير انديشيده شده براي مقابله با تبعات احتمالي ناشي از بارندگيها مي‌گويد: برنامه‌ريزيهاي لازم براي استقبال از بارش‌هاي زمستاني صورت گرفته و با همکاري مردم ، يکي از آرام ترين و دلپذيرترين زمستانهاي سالهاي اخير در همدان رقم خواهد خورد وتمامي پيش‌بينيهاي لازم و اقدامات پيشگيرانه در خصوص مشکلات احتمالي ناشي از بارشهاي زمستانه صورت گرفته است و با برنامه‌ريزي صحيح و تدابيري که مديريت شهر براي مقابله با مشکلات احتمالي بارش برف در همدان انجام داده شده تلاش مي گردد با مشارکت وهمکاري مستقيم شهروندان فهيم همداني در مديريت شهري در هنگام بارش برف زمستاني در پايتخت تاريخ وتمدن را توام با شادماني ورضايت براي همدانيها باشد وخداوند را شاکر اين بارش الهي باشيم. وي اظهار نمود: با اقدامات شهرداري ، آموزش هاي لازم به براي برف روبي نيز پيش بيني شده است ونصب مخازن شن و نمک مخصوص در معابر ومعبرهاي اصلي شهر انجام شده است ونقاطي که در روزهاي برفي مواجه مي‌شود، شناسايي شده است. وي با بيان اينکه با آگاهي‌بخشيهاي گسترده در مورد وظايف شهروندان در روزهاي برفي دنبال مشارکت مردم در محله هاي مختلف برف گير با نيروهاي شهرداري هستيم تصريح مي کند: اينکه شهروندان احساس مسئوليت کنند در روزهاي برفي در معابر شهر از خودروي شخصي براي کارهاي غير ضروري استفاده نکنند ويا براي استفاده ،حتما خودروي خود را مجهز به تجهيزات زمستاني کنند تاثير بسزايي در کاهش مشکلات روزهاي برفي وسرد زمستان دارد. حضرت زاده در مورد آمادگي شهرداري منطقه سه براي برف‌روبي سطح شهر مي افزايد: تمامي اداره خدمات شهري شهرداري منطقه سه با استفاده از دستگاههايي نظير، کاميون وکاميونت ، گريدر ولودر آمادگي کامل را براي حمل برف سنگين از معابر دارد وي اظهار داشت: متداولترين روش برف‌روبي يخ‌زدايي معابر تلفيقي از روشهاي فيزيکي، مکانيکي وشيميايي است به طوري که همزمان با شروع بارش برف وکاهش دماي هوا با استفاده از انواع ماشين‌آلات ويژه برف روبي واستفاده از مخلوط به عنوان ضديخ وپاشيدن آن برسطح معابر براي جلوگيري از لغزندگي و انسداد معابر صورت مي گيرد و ايمني لازم براي عابران فراهم مي‌گردد.

حضور چشم‌گير شرکت فولادمبارکه در کنفرانس بين‌المللي پارک‌هاي علم و فناوري 2011

اصفهان - راعي

کنفرانس بين‌المللي پارک‌هاي علم و فناوري سال 2011 به ميزباني شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان با حمايت سازمان يونسکو و حضور مديران و کارشناسان پارک‌هاي علم و فناوري دنيا، اساتيد و متخصصين فعال در عرصه فناوري و سياستگذاران علوم و فناوري برگزارگرديد وشرکت فولاد مبارکه با حضور چشمگير در اين کنفرانس آخرين دستاوردهاي خود در زمينه هاي تحقيقاتي، علمي و فعاليتهاي بهبودرا به معرض نمايش گذاشت. دکتر فرهاد انوري مدير تحقيق و توسعه شرکت فولاد مبارکه اصفهان درخصوص حضور فولاد مبارکه در پانزدهمين کنفرانس انجمن بين‌المللي پارک‌هاي علمي آسيا (ASPA) و کنفرانس شاخه غرب آسياي انجمن بين‌المللي پارک‌هاي علميIASP)) که روزهاي دوم و سوم آذرماه سال جاري توسط شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان و با حضور نزديک به يکصد شرکت‌کننده خارجي از کشورهاي کره‌جنوبي، ژاپن، چين، برزيل، آلمان، استوني، استراليا، تايوان، هنگ‌کنگ،مالزي، تايلند، ويتنام و ساير کشورها در مهمانسراي عباسي اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان از بنيانگذاران پارک هاي فناوري و شهرک‌هاي علمي تحقيقاتي در کشور بوده و يکي از حاميان اصلي اين موضوع در داخل کشور به شمار مي آيد. به همين دليل، فولادمبارکه در اين کنفرانس بين‌المللي که در اصفهان توسط شهرک علمي تحقيقاتي اصفهان برگزار شد، بنا به رسالت سازماني خودکه بخشي از مسئوليتهاي اجتماعي شرکت نيز محسوب مي‌شود در بحث حمايت از علم، نوآوري و انجام پروژه هاي تحقيقاتي در سطح جامعه حضور پيدا کرد. مدير تحقيق و توسعه شرکت فولاد مبارکه افزود: يکي از طرفهاي اصلي فعاليتهاي تحقيقاتي فولادمبارکه شهرک هاي علمي تحقيقاتي و پارکهاي علم و فناوري کشور و به خصوص شاخه اصفهان است و فولادمبارکه در اين کنفر انس شرکت کرد تا از اين طريق حمايت خودش را از فعاليتهاي بين‌المللي نشان دهد. موضوع ديگردستاوردهاي عظيم و مهمي است که اين شرکت در زمينه هاي تحقيقاتي و کارهاي علمي و فعاليتهاي بهبود به آن دست پيدا کرده است که حضور در چنين محافلي فرصت مناسبي بوده تا فولاد مبارکه بتواند دستاوردهاي خودش را به ديگران معرفي کند و آنان را با فعاليت هاي صورت گرفته در شرکت آشنا سازد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته