جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/09/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4041

آقازاده:
آسارا؛ پيشاني اصلي استان البرز

فرماندار دماوند:
ورزش راندمان کار پرسنل ادارات را بالا مي‏برد

به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان و انجمن سينماي جوانان اهواز برگزار مي‌شود؛
جشنواره استاني عکس کارون

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان:
شرکت فولاد مبارکه؛ سرآمد صنايع کشور و متعلق به همه مردم


ايران زمين


خبر


 آقازاده:
  آسارا؛ پيشاني اصلي استان البرز 

 کرج - خاکپور

به گزارش پايگاه خبري مديريت شهري کرج، سيد علي آقازاده در جلسه مشترک شهردار و فرماندار کرج مبني بر رفع مسائل و مشکلات بخش آسارا گفت: اين جلسه با هدف رفع مشکلات بخشداري آسارا و جاده چالوس با توجه به اختيارات شهرداري و فرمانداري تشکيل شد. وي تردد بالاي مسافران عبوري از جاده چالوس و بخش آسارا را ياد آور شد و عنوان کرد: به لحاظ موقعيت جغرافيايي در سال ميليون ها مسافر از اين جاده عبور مي‌کنند که توجه به اين موضوع از جمله دلايل مهم براي رسيدن به راهکارهاي اصولي و کارآمد براي فراهم آوردن زمينه‌هاي مساعد خدمات‌رساني به اين منطقه است. اين مسئول با بيان اينکه، آسارا و جاده چالوس پيشاني اصلي استان البرز است، عنوان کرد: رفع مسائل و معضلات اين بخش بايد در دستور کار مسئولان و مديران اجرايي قرار گيرد زيرا با رفع مشکلات بخش آسارا در واقع آبروي استان البرز حفظ مي‌شود.

بلوار جانبازان ساماندهي مي‌شود

شهردار کرج از ساماندهي بلوار جانبازان با همکاري شوراي اسلامي شهر کرج خبر داد و عنوان کرد: اجراي اين پروژه نقش بسزايي در ارتقاء کيفي ساختار فيزيکي کلانشهر کرج ايفا مي‌کند. آقازاده از ساماندهي بلوار جانبازان، ادامه خيابان چالوس خبر داد و گفت: قرار بود ساماندهي اين بلوار که تا ميدان امير کبير ادامه مي يابد توسط بنياد تعاون سپاه انجام شود که با بروز تغييراتي روند اجراي عمليات ساماندهي بلوار جانبازان در دستور کار شهرداري کرج قرار گرفت. وي افزود: طبق توافقات صورت گرفته اجراي طرح ساماندهي بلوار جانبازان از دو ماه آينده اجرايي مي شود که طبق پيش‌بينيهاي انجام شده، عمليات عمراني اين بلوار تا يکسال پس از آغاز به کار پروژه به اتمام مي‌رسد. اين مسئول با تاکيد بر انجام مطلوب اين پروژه عمراني اظهارداشت: اهتمام مجموعه مديريت شهري اعم از شهرداري و شوراي شهر اجراي پروژه ساماندهي بلوار جانبازان به نحو مطلوب و شايسته است. آقازاده، لحاظ کردن بودجه‌هاي کافي و مورد نياز را از ارکان مهم پيشرفت اجراي پروژه ساماندهي بلوار جانبازان خواند و اظهاراميدواري کرد: اعضاي شوراي شهر بودجه مناسبي را براي اجراي اين طرح عمراني لحاظ کنند.

اراده شورا و شهرداري براي رفع مشکلات بخش آسارا

شهردار کرج با اشاره به واقع شدن بخش آسارا در حاشيه جاده کرج چالوس اظهارداشت: اين مهم موجب شده آسارا تبديل به بخشي مسافرپذير شود. آقازاده وجود جاده کرج چالوس، سد و رودخانه کرج ، پيست بين المللي ديزين و کوههايي با ارتفاع بالاي چهار هزار متر در بخش آسارا را از ظرفيتهاي مثبت اين منطقه به عنوان منطقه اي براي گردشگري ذکر و بر ايجاد امکانات، شرايط و زيرساخت هاي توسعه اين صنعت در اين منطقه تاکيد کرد. وي گفت: رفع مسائل و مشکلات آسارا نقطه عطفي براي رسيدن به اهداف مطلوب به لحاظ رونق گردشگري و تمرکز سرمايه‌هاي بخش خصوصي است. اين مسئول از اراده شورا و شهرداري کرج به منظور رفع مشکلات بخش آسارا خبر داد و عنوان کرد: رفع مشکلات اين بخش به عنوان يکي از ورودي‌هاي مهم کرج از دغدغه هاي شوراي اسلامي اين کلانشهر نيز مي‌باشد. آقازاده با اشاره به برخي مشکلات اين بخش گفت: کمبود اتوبوسهاي واحد از جمله عواملي است که شهروندان را دچار مشکل کرده است. وي با تاکيد بر رسيدن به فرمول هاي مناسبي به منظور رفع مشکل حمل و نقل عمومي با محوريت اتوبوس گفت: در اختيار قرار دادن 10 ميدل باس به بخشداري آسارا از جمله راهکارهاي در نظر گرفته شده براي رفع اين مشکل است.


 فرماندار دماوند:
 ورزش راندمان کار پرسنل ادارات را بالا مي‏برد 

 دماوند - خبرنگار آفرينش

معاون برنامه‏ريزي و اداري مالي فرماندار شهرستان دماوند گفت: تيم فوتسال کارکنان فرمانداري شهرستان دماوند با آموزش و تمرينات مستمري که پشت سر گذاشت، توانست به عنوان نائب قهرماني دست پيدا کند.

علي علي‏محمدي در مراسم تجليل از اعضاي تيم فوتسال کارکنان فرمانداري شهرستان دماوند اظهار کرد: تيم فوتسال فرمانداري دماوند در مسابقات فرمانداري‏هاي استان تهران که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، با وجود کمبود بازيکنان جوان و فعال توانست از بين فرمانداري‏هاي اين استان مانند ري، دماوند، تهران، ورامين، پاکدشت، فيروزکوه، رباط کريم، قدس و شهريار، مقام دوم را بعد از شهر ري از آن خود کند. وي تصريح کرد: تيم فوتسال کارکنان فرمانداري شهرستان دماوند آموزش و تمرينات مستمري را پشت سر گذاشته است. معاون برنامه‏ريزي و اداري مالي فرماندار شهرستان دماوند بيان کرد: با وجود کمبود نيروهاي جوان و فعال در تيم فوتسال فرمانداري دماوند شاهد کسب رتبه نائب قهرماني تيم بوديم که لازم است از حمايت‏هاي شايسته فرماندار اين شهرستان قدرداني کنيم. علي‏محمدي اظهار کرد: در سال جاري مسابقات فوتسال استان‏ها به ميزباني شهرستان دماوند برگزار شده است.

ورزش راندمان کار پرسنل ادارات را بالا مي‏برد

فرماندار شهرستان دماوند گفت: اگر کارکنان ادارات بخشي از زمان خود را به ورزش کردن اختصاص دهند، راندمان کاري آنها افزايش مي‏يابد. عليرضا قاسمي‏فرزاد در مراسم تجليل از تيم فوتسال کارکنان فرمانداري شهرستان دماوند اظهار کرد: ورزش کردن نقش ويژه‏ و غيرقابل انکاري در سلامت جسم و روح انسان دارد. وي اضافه کرد: اگر بتوانيم جسم و روح خودمان را با تمرين‏هاي پشت سر هم در وضع طبيعي خود نگه داريم، در شرايط مختلف زندگي منجر به اثرات مثبت مي‌شود. قاسمي‏فرزاد گفت: ورزش در نوع رفتار، نگرش و برخورد انسان تاثير بسزا و مهمي دارد و در سنين جواني، ميانسالي و پيري به ما کمک مي‏کند. وي با اشاره به حمايت فرمانداري شهرستان دماوند از تيم فوتسال اين نهاد، بر توسعه ورزش بين کارکنان تاکيد کرد. قاسمي‏فرزاد افزود: اگر کارکنان يک نهاد بخشي از زمان خود را به ورزش کردن اختصاص دهند و با شادابي و نشاط در محل کار خود حضور پيدا کنند، نقش مهمي را در افزايش راندمان کاري ايفا مي‏کنند.


 به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان و انجمن سينماي جوانان اهواز برگزار مي‌شود؛
 جشنواره استاني عکس کارون 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

سيد امين سپهريان سر پرست انجمن سينماي جوان اهواز با اعلام اينکه استان خوزستان در 25 بهمن ماه شاهد برگزاري نخستين جشنواره استاني کارون خواهد بود ،در رابطه با ضرورت برپايي چنين جشنواره گفت: با توجه به اين که استان خوزستان از استانهايي است که به لحاظ فرهنگ تصويري بسيار غني و گوناگون مي‌باشد نياز به بازنمايي اين تصاوير از اقوام و فرهنگها و زندگيشان به صورتي خلاقه و نو احساس مي شود بر همين اساس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان با همکاري انجمن سينماي جوانان اهواز قصد دارد با برپايي جشنواره عکس کارون به اين مهم پاسخ گويد.

سپهريان در ادامه گفت : جشنواره در سه بخش برگزار مي‌شود يک بخش به "عکسهاي مستند " و بخش ديگر به "عکس هاي خلاقه" اختصاص خواهد داشت . همچنين با توجه فرمايشات مقام معظم رهبري نسبت به نام گذاري سال جاري به عنوان " جهاد اقتصادي " بخش ويژه‌اي با همين نام در جشنواره پذيراي عکسهاي شرکت‌کنندگان خواهد بود. وي با اشاره به اينکه جوايز ارزنده‌اي در هر بخش به برگزيدگان اهدا خواهد شد در ادامه افزود شرکت براي تمامي عکاسان ساکن خوزستان آزاد خواهد بود و به تمامي آثار پذيرفته شده در جشنواره حق تاليف پرداخت مي‌شود. بنابراين گزارش عکاسان تا تاريخ 20 دي ماه 90 مي‌تواند آثار خود را به دبيرخانه جشنواره واقع در کيانپارس خيابان 11 غربي فاز 2 پلاک 106 انجمن سينماي جوان اهواز ارسال کنند و يا براي کسب اطلاعات بيشتر و دريافت فرم فراخوان جشنواره با شماره‌هاي 3384327 و 3378700 تماس حاصل نمايند.


 رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان:
 شرکت فولاد مبارکه؛ سرآمد صنايع کشور و متعلق به همه مردم 

 اصفهان - راعي

انصاري رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در جريان ديدار دکتر محمدمسعود سميعي نژاد مديرعامل فولاد مبارکه با ايشان با تاکيد بر اهميت صنايع ملي اظهار داشت: باتوجه به اهميت صنايع ملي و ضرورت توجه خاص به اين صنايع لازم مي دانم به اين نکته اشاره کنم که شرکت فولاد مبارکه سرآمد صنايع کشور ومتعلق به همه مردم ايران است. تا جاييکه نيروي انساني کارآمد و جديت مديرعامل و کارکنان اين شرکت در تحقق اهداف فولادمبارکه وصنعت فولاد کشورقابل تقدير
است.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، وي افزود: فولادمبارکه سرآمد و کارآمد است و در بهترين شرايط مديريت قرار دارد. با بررسي آمار و ارقام به خوبي به اين نکته دست مي‌يابيم که فولادمبارکه به سمت قله‌هاي رفيع درحال پيشرفت است. از اين رو تأمين مواد اوليه بايد دغدغه همگان باشد. وي با توجه به حساسيتهاي محلي ايجاد شده در برخي از صنايع افزود: در بحث سنگ آهن برخي حساسيتهاي محلي بوجود آمده که بايد به اين انديشه برسيم که مسائل ملي لازمه تفکر ملي است.

حساسيتهاي استان بايد به نحوي باشدکه صنايع عظيم فولادي دغدغه هاي جنبي نداشته باشند. توليدات فولادمبارکه در سطح کشور نقش اصلي و مهمي را ايفا مي‌کند لذا با توجه به نگرش تجارت جهاني و حرکت به سمت جهاني شدن تفکرات محلي را بايد پاک کرد.ايشان در ادامه با تأکيد اين نکته که دغدغه هاي فولادمبارکه بايد توسط مقامات استان پيگيري و مرتفع شود افزود: ادامه فعاليت رو به پيشرفت فولادمبارکه وابسته به دستگاههاي اجرايي است و عِرق منطقه‌اي بايد همگاني باشد. کارکنان فولاد مبارکه بسيجي وار و با ايثار و از جان گذشتگي توليد را به مرز افتخار و مباهات کشور رسانده‌اند و با توجه به دغدغه اشتغال که در فولاد مبارکه بخوبي براي آن برنامه‌ريزي شده حمايت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان قوت بيشتري خواهد گرفت. چنانچه همت همه جانبه دستگاهها درکنار صنعت فولاد پررنگ نباشد زحمات پرسنل و مديران اين صنعت عظيم ناديده گرفته مي‌شود.در اين ديدار دکترمحمدمسعودسميعي نژاد هم ضمن ارائه گزارشي از عملکرد فولاد مبارکه تصريح کرد:همدلي‌ها و همکاري تمامي سازمانها و نهادهاي کشور و استان اصفهان مي تواند به رشد صنايع، اجراي توسعه‌ها ،اشتغال‌زايي و پيشرفت ديگر طرحهاي مفيد استاني کمک مؤثري نمايد.


 ايران زمين 

 معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار آذربايجان غربي:

سامانه ارتباط الكترونيكي و اينترنت پرسرعت 17 فرمانداري استان آماده بهره‌برداري است

اروميه - خبرنگار آفرينش

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار آذربايجان غربي گفت: شبكه فيبر نوري دستگاههاي اجرايي ، سامانه ويدئو كنفرانس و اينترنت پرسرعت 17 فرمانداري استان آماده بهره‌برداري است. محمد طالبي در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اين طرحها در راستاي توسعه دولت الكترونيك در استان و تحقق شعار جاده الكترونيك از بورالان تا تخت سليمان با 20 ميليارد ريال اعتبار احداث و تكميل شده است. وي اضافه كرد: با اجراي اين پروژه‌ها آذربايجان غربي جزو سه استان پيشرو در بحث زير ساخت پرسرعت مخابراتي قرار مي‌گيرد. طالبي ياد آور شد: در راستاي صرفه‌جويي در منابع مالي و افزايش سرعت و دقت در انجام امورات دستگاههاي اجرايي و با ابلاغ بخش نامه‌اي به تمامي ادارات استان مقرر شد، بسترهاي مخابراتي قبلي جمع آوري و بر روي شبكه فيبر نوري انتقال يابد كه بالطبع كاهش قطعي خطوط و افزايش سرعت دسترسي سازمانها به اطلاعات همديگر را در پي خواهد داشت.

وي گفت : تا پايان امسال مراحل انتقال بستر شبكه دولت بر روي شبكه فيبر نوري انجام و ارسال و مراسلات تمامي دستگاههاي اجرايي استان برروي اين بستر خواهد بود. جانشين ستاد راهبردي توسعه دولت الكترونيك آذربايجان غربي در خصوص مزاياي استفاده از سامانه ويدئو كنفرانس فرمانداري ها نيز افزود: تا به حال دو نشست ستاد انتخابات استان با فرمانداري ها بصورت ويدئو كنفرانس برگزار شده و تمامي آموزش هاي لازم در بحث انتخابات از طريق سيستم مذكور انجام خواهد پذيرفت طالبي اضافه كرد: برقرار سامانه ويدئو كنفرانس بين فرمانداري هاي استان تاثير بسزايي در كاهش ترددهاي بين شهري و جلوگيري از حضور فيزيكي فرمانداران و كارشناسان در مركز استان خواهد داشت. استان آذربايجان غربي يكي از استان هاي پهناور جمهوري اسلامي است كه فاصله شمالي ترين نقطه در بورالان ماكو تا جنوبي ترين نقطه شهرستان تكاب بيش از 600 كيلو متر فاصله دارد.

براي نخستين بار:

همايش افسران جنگ نرم در جنوب تهران برگزار شد

شهر ري - خسروي

همايش افسران جنگ نرم به همت اداره اجتماعي و فرهنگي ناحيه 5 شهرداري منطقه 20 برگزار شد. با توجه به اهميت موضوع فراماسونري و آشنايي جوانان براي مقابله با اين تهاجم نرم همايشي با عنوان "افسران جنگ نرم " در حسينيه قمربني هاشم با حضور 200 نفر از بسيجيان فعال محله علايين برپا شد.برپايه اين گزارش برگزاري دوره هاي آموزشي ويژه نسل جوان در دستور كار اداره اجتماعي و فرهنگي نواحي با همكاري مديريت محله در سطح محلات قرار دارد.

ترانزيت 470 هزار تن کالا از گمرکات آذربايجان غربي

اروميه – خبرنگار آفرينش

ناظر گمرکات آذربايجان غربي گفت: سال جاري 470 هزار و 721 تن کالا از گمرکات آذربايجان غربي ترانزيت شده است. پرويز تقوي اظهار کرد: ارزش اين ميزان کالاي ترانزيت شده از گمرکات آذربايجان غربي 738 ميليون و 70 هزار دلار است. وي ميزان تزانزيت از گمرک بازرگان را در هشت ماه سال جاري 366 هزار و 997 تن عنوان کرد و افزود: گمرک پيرانشهر هم 611 هزار و 851 تن ترانزيت داشت. اين مسئول ميزان تزانزيت از گمرک بازرگان را در اين مدت 101 هزار و 873 تن به ارزش 181 ميليون و 617 هزار و 946 دلار برشمرد و عنوان کرد: ميزان کل ترانزيت در 8 ماه امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از نظر وزن 63 درصد کاهش و از نظر ارزش دلاري 6 درصد رشد نشان مي‌دهد. تقوي خاطرنشان کرد: کاهش تناژ ترانزيت کالا نشان مي‌دهد ارزش کالاي ترانزيت شده نسبت به سال گذشته افزايش يافته و با وجود کاهش ميزان کالاي ترانزيت شده ارزش دلاري آن افزايش يافته است. وي برخورداري از امنيت و مزيت جفرافيايي را يکي از مهم‌ترين عواملي که مي‌تواند به خوبي زمينه‌ساز توسعه اين صنعت در يک کشور باشد عنوان کرد و گفت: بر اين اساس ايران همواره به عنوان يک مسير ترانزيتي کوتاه و مناسب مورد توجه صاحبان کالا بود به طوري‌که آثار چرخ‌هاي اين صنعت هنوز هم برجاده ابريشم باقي است. اين مسئول اعلام کرد: آذربايجان غربي به واسطه مرز بازرگان با قرار گرفتن در مسير کريدور شمال شمال ـ شمال جنوب ـ شمال شرق ـ شمال غرب از يک سو و همسايگي با سه کشور ترکيه ـ آذربايجان و عراق يکي از استان‌هاي مستعد در امر ترانزيت کالا در کشور به شمار مي‌رود. استان آذربايجان غربي با وسعت 448 کيلومتر مرز مشترک با کشور ترکيه داراي سه گذرگاه رسمي بازرگان ـ قطور ـ و مرز سرو است که مرز بازرگان به عنوان شاهراه اصلي زميني کشور محسوب مي‌شود و تنها مرز زميني است که ارتباط با اروپا از طريق ترکيه را براي ايران امکان‌پذير مي‌کند. مرز ديگر با ترکيه قطور است که ضمن امکانات مرز ريلي و تردد قطار باري و مسافري امکان مرز زميني رسمي نيز تدارک ديده شده و در اوايل سال 1390 با تصويب هيئت دولت به عنوان مرز رسمي زميني معرفي و آغاز به کار کرده است.

جلسه ستاد انتخابات شهرستان رباط کريم
برگزار شد

رباط کريم - خبرنگار آفرينش

جلسه ستاد انتخابات شهرستان رباط کريم در دفتر فرماندار رباط کريم برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان رباط کريم، بيژن سليمان پور فرماندار رباط کريم در اين جلسه اظهار داشت: از دوهفته ديگر و همزمان با آغاز ثبت نام از نامزدهاي انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، کار برگزاري انتخابات به طور رسمي شروع مي‌شود. وي افزود: هر انتخاباتي که در جمهوري اسلامي برگزار مي‌شود، يک فرصت براي نظام تلقي مي‌گردد. فرماندار رباط کريم تصريح کرد: با توجه به وضعيت نظام بين‌الملل و تلاش دشمنان براي تبديل اين فرصت به چالش، اين دوره از انتخابات از حساسيت ويژه‌اي برخوردار است. سليمان پور نقطه قوت برگزاري انتخابات را حرکت مسئولين و دست‌اندرکاران اين امر در مسير قانون دانست و گفت: اجراي امر قانون و توجه به فرمايشات رهبر معظم انقلاب که استراتژي و راهبردي ارزشمند در مسير اجراي انتخابات است، منشور و برنامه کاري ما در خط برگزاري انتخابات خواهد بود. وي خاطرنشان کرد: انتخابات با سلامت، صلابت و شکوه هرچه تمامتر اجرا خواهد شد و قطعا" مثل انتخابات گذشته، در جهت تحکيم پايه‌هاي نظام الهي قرار خواهد گرفت. فرماندار رباط کريم به خيزشهاي اسلامي در کشورهاي منطقه اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون در کشورهايي که انقلاب آنها به پيروزي رسيده است ، شاهد برگزاري انتخابات هستيم که منجر به موفقيت اسلام‌گرايان شده است. همه اين تحولات الگو گرفته از انقلاب اسلامي ايران است و انتخابات امسال نيز نقش مهمي در ثبيت اقتدار ايران و دلگرمي کشورهاي مسلمان دارد. 

بازديد شهردار قدس و معاونين وي از سطح شهر

قدس - اصغري

غلامرضا محمدخاني شهردار قدس به اتفاق فرزاد شاه بهرامي معاون شهرسازي، مجيد عظيمي معاون فني عمران، کامران محمدخاني غياثوند معاون خدمات شهري، خسروي مسئول کميته اجرايي 137 و علي رزاقي مشاور شهردار و مدير اداره روابط عمومي شهرداري قدس از سطح شهر بازديد نمودند. در اين بازديد که بدون هماهنگي انجام شد، از اداره پسماند شهرداري قدس بازديد گرديد، در اين بازديد شهردار قدس از نزديک در جريان فعاليتها و نصب غرفه‌هاي جديد بازيافت در سطح شهر قرار گرفت. سپس از طرح اصلاح هندسي ميدان حضرت وليعصر (ع) بازديد نمود وتوضيحات لازم را براي اصلاح فضاي سبز و پياده‌روسازي اطراف ميدان مصلي شهرقدس را صادر کردند. در ادامه اين بازديد محمدخاني از طرح پاکسازي نهرهاي بلوار نسترن با 30 متري شورا بازديد و دستورات لازم را براي اجراي يک پروژه فرهنگي تفريحي در محله مذکور صادر نمودند.

تحويل 300 واحد مسکوني به فرهنگيان

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

مدير کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: حداکثر تا ارديبهشت ماه سال آينده بيش از 300 واحد مسکوني در قالب تعاونيهاي مسکن در شهر بندرعباس به فرهنگيان واگذار مي‌شود. احمد آخوندي در حاشيه بازديداز تعاونيهاي مسکن فرهنگيان با اعلام اين خبر افزود: خوشبختانه با تلاش و پيگيري مستمر مديران عامل تعاونيها و مشارکت اعضاء تعاوني روند خوب و مساعدي در تسهيل شرايط تامين مسکن فراهم گرديده که اين امر در خور تحسين است.وي تصريح کرد: با برنامه‌ريزيهاي مطلوب و نشستهاي مستمر با مديران دستگاههاي اجرايي مشکلات تعاونيها در بخش آب، برق وتسهيلات به حداقل رسيده و براي رفع مشکل تسهيلات برخي از تعاونيهاي نيزدر حال رايزني با دستگاهها و بانکهاي عامل هستند. وي در خاتمه گفت: هم‌اکنون در شهر بندرعباس بيش از چهار تعاوني مسکن فرهنگيان فعال مي‌باشد که تعداد يکهزار واحد در دست ساخت و احداث دارند.


 خبر 

 معاون سياسي امنيتي استاندار يزد:

انتخابات، عالي‌ترين نماد مشاركت و حضور مردم در صحنه است

يزد - اکبر خيرخواه

ششمين نشست شوراي اطلاع‌رساني استان يزد در سال جاري به رياست معاون سياسي و امنيتي استاندار و با حضور اعضاي اين شورا در دفتر معاونت سياسي و امنيتي استانداري برگزار شد. ،" غلامحسين دشتي" در اين نشست ضمن تسليت ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان امام سوم (ع)، گفت: مهمترين كاري كه قبل از انتخابات مي‌تواند صورت پذيرد، تبيين صحيح اين مقوله مهم براي آحاد مردم است. معاون سياسي و امنيتي استاندار با اشاره به اهميت انتخابات در توسعه يافتگي سياسي، فرهنگي و اجتماعي هر كشور، اظهار داشت: افراد حاضر در پاي صندوقهاي راي مهمترين تصميم كشور بعد از تاسيس نظام را مي گيرند كه اين انتخاب مي‌تواند اثراتي استاني، ملي و جهاني را به دنبال داشته باشد. وي افزود: مطبوعات و رسانه ها با پاسخ گويي به سوالات مردم و ارتباط بين صاحب نظران با آحاد اقشار جامعه و نيز صدا و سيما در خصوص اطلاع‌رساني در كشور نقش بسزايي را ايفاد مي‌كنند.

دبير شوراي اطلاع‌رساني استان نيز از برگزاري هفتمين جلسه آموزشي روابط عموميهاي استان در ماه جاري به ميزباني جهاد كشاورزي و با حضور بيش از 140 نفر از روابط عموميهاي استان خبر داد و افزود: هشتمين جلسه آموزشي در هفته جاري برگزار خواهد شد كه محل مناسبي در خصوص اطلاع‌رساني و آگاهي‌بخشي اين قشر تاثيرگذار در جهت نحوه انتقال مطالب متناسب با انتخابات به مخاطبان خود است. " سيد عبد المجيد قائم محمدي " افزود: بيست و سومين نشست مطبوعاتي سال جاري مديران استان درجهت ارائه اقدامات مديران به مردم و رسانه‌ها برگزار شده است. وي همچنين تنظيم هشتمين بولتن آموزشي در راستاي رسانه‌اي‌تر شدن مديران در آِينده نزديك را يادآور شد. رييس شوراي هماهنگي روابط عموميهاي استان با اشاره به اجرايي شدن درصد مطلوبي از مصوبات اين شورا، در خصوص اقدامات صورت گرفته در مقوله سرشماري و خشكسالي نكاتي را بيان كرد. مهدي رعد مشاور استاندار و رييس گروه مشاوران جوان استانداري نيز با تاكيد بر اهميت جايگاه خانواده بويژه مادران در زمينه حضور تمامي اعضا در انتخابات، خواستار ترميم مباني فكري مردم در راستاي انتخابات شد. در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمين "ابراهيمي بشكاني" با تاكيد بر اينكه مردم در قبال انتخاب نماينده، خود را داراي حق مي دانند، تصريح كرد: وظايف قانوني نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي بايد براي عموم جامعه شفاف‌سازي شود.

25 آذرماه جاري در ملاير صورت مي‌گيرد؛

برگزاري مرحله استاني سي‌وچهارمين دوره مسابقات قرآن کريم

همدان- مجيد ملکيان

مديرکل اوقاف و امورخيريه استان همدان گفت: 25آذرماه جاري مرحله استاني سي‌وچهارمين دوره مسابقات قرآن کريم در شهرستان ملاير برگزار مي‌شود. حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمد صالحي، با اشاره به برگزاري سي‌وچهارمين دوره مسابقات استاني قرآن کريم، اظهار کرد: اين مسابقات در چند مرحله شهرستاني، استاني، کشوري و بين‌المللي برگزار مي‌شود که 25 آذرماه جاري مرحله استاني آن در شهرستان ملاير برگزار مي‌شود. وي با اشاره به برگزاري موفق مرحله شهرستاني سي‌وچهارمين دوره مسابقات قرآن کريم در شهرستان‌هاي مختلف استان همدان، ابراز کرد: وظيفه نهادهاي فرهنگي و ديني ترويج فرهنگ قرآني در بين جوانان و نوجوانان است تا به اين واسطه انديشه و عمل آنان را با قرآن هماهنگ کنند. مديرکل اوقاف و امورخيريه استان همدان با تأکيد بر لزوم توجه به قرآن و قرآن آموزي در بين اقشار مختلف جامعه، تصريح کرد: قرآن کريم تجلي‌گاه خداوند و يگانه وسيله ارتباط ميان بندگان و آفريدگار جهان است، که بر اين اساس بايد در بين اقشار مختلف جامعه به ويژه جوانان و نوجوانان تبيين شود. وي گفت: با توجه به اينکه يکي از مؤثرترين راه‌هاي تبليغ و ترويج گرايش جوانان به مباحث قرآني، فراهم آوردن عرصه رقابت‌هاي قرآني و مسابقات گسترده است، اين مهم مورد توجه اوقاف و امورخيريه قرار گرفته و در سطوح مختلف براي اقشار گوناگون به صورت سالانه، برگزار مي‌شود. به گفته صالحي، هدف از برگزاري مسابقات سراسري قرآن کريم، رشد و تعالي معرفت ديني و انس با اين کتاب آسماني به ويژه در بين جوانان و نوجوانان است چرا که به دليل شرايط سني، مفاهيم به خوبي در نهاد آنها تبيين مي‌شود. مديرکل اوقاف و امور خيريه استان همدان با بيان اينکه مرحله استاني مسابقات قرآن کريم 25 آذرماه جاري ساعت 8:30 صبح برگزار مي‌شود، تصريح کرد: مکان برگزاري اين مرحله مسابقات براي خواهران، دانشکده علوم قرآني و براي برادران نيز تالار موقوفات شهرستان ملاير است.

فرماندار دماوند:

کوتاهي دستگاه‏ها در اجراي مسکن مهر قابل پذيرش نيست

دماوند - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان دماوند گفت: کوتاهي و سهل‏انگاري دستگاه‏ها در اجراي طرح مسکن مهر قابل پذيرش نيست. عليرضا قاسمي‏فرزاد در جلسه‏اي که با حضور احمد لطفي‏نژاد رئيس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان تهران و ديگر مسئولان در سالن جلسات فرمانداري شهرستان دماوند برگزار شد، اظهار داشت: مسکن مهر يکي از طرح‏هاي مهم و بزرگ دولت بوده که با هدف تحقق عدالت اجرا شده است. وي اضافه کرد: اجراي موفقيت‏آميز طرح مسکن مهر، آثار و برکات بسياري را براي مردم جامعه به همراه دارد. فرماندار شهرستان دماوند افزود: در حال حاضر طرح مسکن مهر در کليه نقاط کشور در شرايط مطلوبي قرار دارد و شاهد واگذاري اين واحدهاي مسکوني به متقاضيان هستيم. قاسمي‏فرزاد بر همکاري دستگاه‏هاي اجرايي با تمام توان خود براي به پايان رساندن طرح‏هاي مسکن مهر اين شهرستان تاکيد کرد. وي خاطرنشان کرد: در شهرستان دماوند در دو منطقه مهک و مهرآباد طرح مسکن مهر در حال اجراست. فرماندار شهرستان دماوند تاکيد کرد: ضروري است تا براي تسريع در روند اجراي کار تمام دستگاه‏ها همکاري بيشتري داشته باشند.

قاسمي‏فرزاد سرما و شرايط جوي شهرستان دماوند را يکي از علل کند شدن روند اجراي طرح مسکن مهر در اين شهرستان عنوان کرد. وي با بيان اينکه کوتاهي و سهل‏انگاري در زمينه اجراي طرح مسکن مهر قابل پذيرش نيست، بيان کرد: اگر هم قصوري صورت گرفته تا زمان بهبود شرايط جوي بايد به سرعت جبران شود. فرماندار شهرستان دماوند از تعاوني‏ها خواست تا سهم آورده متقاضيان مسکن مهر را تعيين و اعضا نيز آن را تکميل کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته