جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/09/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4041


آخرين روزهاي تصويربرداري «راه طولاني خانه»

در نشست رسانه اي «چهارمين سوگواره بين‌المللي وبلاگ نويسان عاشورايي» عنوان شد
محوريت «بيداري اسلامي» در «چهارمين سوگواره بين‌المللي وبلاگ نويسان عاشورايي»

اکران فيلم پس از 3 سال
"شب" زنده‌ياد شکيبايي بر سينماها سايه مي‌اندازد


"نفرين" از امروزروي پرده سينماها


عليدوستي به جمع مترجمان "روياي مادرم" پيوست


آغاز صداگذاري "خودزني"


آغاز اکران " اخلاقتو خوب کن"


دريچه هنر


 آخرين روزهاي تصويربرداري «راه طولاني خانه» 

سريال «راه طولاني خانه» آخرين روزهاي تصويربرداري را پشت سر مي‌گذارد. به گزارش ايسنا، تصويربرداري «راه طولاني خانه» با پايان بخش‌هاي باقي‌مانده از آن، اين هفته به پايان مي‌رسد. ساخت اين سريال كه تصويربرداري آن مدتي متوقف شده بود از هفته‌ي گذشته براي ثبت تصاوير باقي مانده كه مربوط به لوكيشن‌هاي خارجي است، آغاز به كار كرد. «راه طولاني خانه» را رضا كريمي براي پخش از شبكه اول سيما كارگرداني مي‌كند و تهيه‌كنندگي آن برعهده محمدرضا تخت‌كشيان است. مهدي جودي نيز آن را همزمان با تصويربرداري، تدوين مي‌كند.

اين سريال با بازي رضا كيانيان، افسانه بايگان، شهرزاد كمال‌زاده، پرويز پورحسيني، پيام دهكردي، مريم كاوياني، مهرداد ضيايي، اميد روحاني، خسرو اميرصادقي و بيژن بنفشه خواه درباره‌ي پدري است كه به خاطر فرزندانش حاضر مي‌شود در ازاي دريافت مبلغي پول، يك تصادف را گردن بگيرد. فيلمنامه «راه طولاني خانه» را عليرضا مسعودي و مصطفي زندي نوشته‌اند.


 در نشست رسانه اي «چهارمين سوگواره بين‌المللي وبلاگ نويسان عاشورايي» عنوان شد
 محوريت «بيداري اسلامي» در «چهارمين سوگواره بين‌المللي وبلاگ نويسان عاشورايي» 

رييس چهارمين سوگواره بين‌المللي وبلاگ‌نويسان عاشورايي ازبرگزاري اين سوگواره به‌صورت بين‌المللي و به سه‌زبان انگليسي، عربي و فارسي خبر داد و گفت: بيداري اسلامي و الهام آن از قيام امام حسين(ع) محور برنامه امسال است.به گزارش خبرنگار آفرينش، حجت‌الاسلام محمدتقي محمديان در نشست رسانه‌اي سوگواره كه در نمايشگاه خيمه خورشيد برپاشد اظهارداشت: از جمله حوادث و رويدادهايي كه نه‌تنها جوامع اسلامي و تاريخ اسلام، بلكه تاريخ بشريت را وامدار خود كرده، قيام عاشورا و نهضت كربلاست. اين واقعه به تنهايي يك فرهنگ و ايدئولوژي را ايجاد كرده كه همه حوادث تاريخ را تحت تاثير قرار داده است.

محمديان ادامه داد: امتداد اين تاثير، امروزه فرهنگ پايداري، مقاومت، زيستن شرافتمندانه و مرگ با عزت را تبليغ مي‌كند و مانند خون در رگ حيات طيبه بشري حركت دارد.رييس فرهنگسراي ولا ادامه داد: در سال گذشته بيش از 1700 وبلاگ‌نويس در اين شبكه گردآمدند كه با 2500 اثر در سوگواره‌ شركت كردند. از اين ميان 140 اثر شايسته تقدير بود كه به 48 نفر جايزه تعلق گرفت.محمديان توضيح داد: ثبت نام در دوره چهارم اين سوگواره از عاشورا آغاز شد و تا اربعين حسيني ادامه خواهد داشت و در روزهاي آخر ماه صفر نيز از برگزيدگان سوگواره تقدير به عمل خواهد آمد.وي افزود: اين سوگواره در دو بخش اصلي «وبلاگ‌ محور» و «پست محور» با موضوعات مرتبط با عاشورا و يك بخش ويژه با عنوان «قيام حسين، بيداري اسلامي» برگزار مي‌شود.وي همچنين درباره نقش نهادهاي شركت‌كننده در برگزاري اين سوگواره گفت: سازمان بسيج دانشجويي كشور، دانشگاه جامعة المصطفي در قم، مركز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت ارشاد، موسسه فرهنگي تبيان و اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان در برپايي سوگواره مشاركنت دارند.به گفته رييس چهارمين سوگواره بين‌المللي وبلاگ‌نويسان عاشورايي، در بخش «وبلاگ محور» اين سوگواره ويژگي‌هاي عمومي و پست‌هاي موجود در وبلاگ، با توجه به شاخصه‌هاي معين ارزيابي و بهترين‌ها انتخاب مي‌شوند. همچنين در بخش «پست محور» پست‌هاي ثبت‌شده وبلاگ‌نويساني كه وبلاگ آن‌ها شرايط عمومي را داشته باشد، ارزيابي و انتخاب مي‌شوند. جوايز اين سوگواره نيز 50 سفر زيارتي به مشهد مقدس و كربلاي معلي خواهد بود.اين سوگواره در بخش آزاد، شامل موضوعات مرتبط با محرم و در بخش تخصصي شامل موضوعاتي چون «شيعه و عاشورا»، «عبرت‌هاي عاشورا»، «وقايع‌نگاري و برش‌هاي تاريخي»،‌ «عاشورا و انتظار» و «مناسك آييني»‌ است. چهارمين سوگواره بن‌المللي وبلاگ‌نويسان عاشورايي در 6 قالب شعر، يادداشت وبلاگي، نماهنگ، صوت و پادكست، عكس، طرح گرافيكي و فتوبلاگ برگزار مي‌شود. همچنين شاخص‌هاي اصلي در داوري وبلاگ‌هاي برگزيده عبارت است از تعداد مطالب مرتبط با موضوعات سوگواره، غناي مضمون و عمق محتوا، استناد تاريخي، اثرگذاري عمومي وبلاگ بر اساس تعداد بازديدهاي صورت‌گرفته، قالب متناسب و زيبايي‌هاي بصري، استمرار به‌روزرساني و نوآوري و خلاقيت.

داوري آثار وبلاگي برتر نيز در دو مرحله انجام مي‌شود. در مرحله اول شرايط عمومي وبلاگ به‌عنوان شرط لازم بررسي مي‌شود و آثار بر اساس امتياز به مرحله دوم داوري راه‌ مي‌يابند. قالب متناسب و زيبايي ةاي بصري، نوآوري و خلاقيت و وجود حداقل 5 پست مرتبط با موضوعات از ويژگي‌هاي عمومي وبلاگ‌ها است.

داوري آثار در بخش ويژه با موضوع «قيام حسيني، بيداري اسلامي» نيز بر اساس مشخصاتي چون فعاليت‌هاي مستر در موضوعات مرتبط با بيداري اسلامي، غناي مضمون و عمق محتوا،‌ مرجعيت و تعداد بازديدها و همچنين اثرگذاري و مخاطب‌پسندي ارزيابي مي‌شوند. علاقمندان براي شركت در سوگواره مي توانند به سايت www.farhangsara.ir مراجعه كنند.


 اکران فيلم پس از 3 سال
 "شب" زنده‌ياد شکيبايي بر سينماها سايه مي‌اندازد 

فيلم سينمايي "شب" به کارگرداني رسول صدرعاملي با بازي زنده‌ياد خسرو شکيبايي پس از سه سال در گروه سينمايي آفريقا اکران عمومي مي‌شود. به گزارش مهر، اين فيلم بعنوان نخستين قسمت از سه گانه "زائر" رسول صدرعاملي براي اولين بار در سال توليد در بيست و ششمين جشنواره فيلم فجر به نمايش در آمد و توجه منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کرد. حضور درخشان سه بازيگر از سه نسل بازيگري در کنار هم از نقاط برجسته اين فيلم بود که از آن ميان امين حيايي توانست براي نخستين بار سيمرغ بهترين بازيگري جشنواره فيلم فجر را نصيب خود کند. در خلاصه داستان "شب" که در آن عزت الله انتظامي، زنده‌ياد خسرو شکيبايي و امين حيائي بازي مي‌کنند، آمده است: گروهباني براي تحويل دادن مجرمي سابقه‌دار به زندان يکي از شهرستان‌ها، مجبور مي‌شود که به همراه مجرم و دستبند، شبي را در مشهد بگذراند. فيلمنامه اين فيلم با طرحي از اصغر فرهادي توسط کامبوزيا پرتوي به نگارش در آمده است. "شب" طي اين سال‌ها چندين‌بار براي اکران عمومي آماده شد و حتي زمان و قرارداد آن نيز به ثبت رسيد، اما هربار به دلايل نا معلومي امکان نمايش پيدا نکرد. دلايل مشخصي هم از سوي مسئولان سينمايي و عوامل فيلم براي به نمايش در نيامدن آن مطرح نشد. تازه‌ترين قرارداد اکران اين فيلم اخيراً در گروه سينمايي آفريقا منعقد شده‌است.


 "نفرين" از امروزروي پرده سينماها 

فيلم سينمايي"نفرين"به کارگرداني علي توکل‌نيا ازامروزچهارشنبه 23 آذر اکران عمومي مي‌شود. حسن توکل‌نيا تهيه‌کننده اين فيلم سينمايي دراين باره به مهر گفت: فيلم سينمايي"نفرين" به کارگرداني علي توکل‌نيا که در ژانر وحشت ساخته شده است، از امروزچهارشنبه 23 آذرماه در گروه سينمايي آزادي به نمايش درمي‌آيد. محمداحسان اجتهادي آنونس اين فيلم سينمايي را ساخته است. تبليغات محيطي فيلم نيز به زودي آغاز مي‌شود. انديشه فولادوند، نيلوفرخوش‌خلق، نيما شاهرخشاهي، شيوا خسرومهر، فرزاد صفاجو، محمدولي احمدلو، عبدالله نجف‌پور، سيدحميدرضا قريشي بازيگران اين فيلم هستند. درخلاصه داستان اين فيلم آمده است: هستي و دوستش مهرآذر سفري را آغاز مي‌کنند. سفري که بوي خيال مي‌دهد اما رفته رفته با واقعيت گره مي‌خورد و سرآغازي مي‌شود براي چالش‌هاي دروني شخصيت‌هاي نفرين.


 عليدوستي به جمع مترجمان "روياي مادرم" پيوست 

مجموعه داستان «روياي مادرم» نوشته آليس مونرو با ترجمه ترانه عليدوستي به بازار کتاب ايران آمد. اين اولين ترجمه منتشر شده از اين بازيگر سينماي ايران است. به گزارش مهر،مجموعه داستان «روياي مادرم» نوشته آليس مونرو با ترجمه ترانه عليدوستي بازيگر سينماي ايران روانه بازار کتاب شد.اين مجموعه داستان چهارمين اثر مستقل مونرو است که در ايران منتشر مي‌شود و مشتمل بر پنج داستان کوتاه با عناوين «روياي مادرم»، «صورت»، «کوئيني»، «تير و ستون» و «نفرت، دوستي، خواستگاري، عشق و ازدواج» است که به همراه مقدمه‌اي درباره نويسنده به نقل از روزنامه گاردين منتشر شده است.عليدوستي ترجمه اين کتاب را پس از حضور در فيلم سينمايي «کنعان» در سال 1386 آغاز کرده است و داستان اين فيلم نيز اقتباسي از قصه «تير و ستون» از اين مجموعه به شمار مي‌رود.


 آغاز صداگذاري "خودزني" 

با ادامه فيلم سينمايي «خودزني» به کارگرداني «احمد کاوري»، «جهانگير ميرشکاري» صداگذاري فيلم را انجام مي‌دهد. به گزارش فارس، با ادامه فيلم سينمايي «خودزني» به کارگرداني «احمد کاوري»، «جهانگير ميرشکاري» صداگذاري فيلم را انجام مي‌دهد. بنابراين گزارش، «جهانگير ميرشکاري» از چهره هاي فعال و قديمي در زمينه «صدا» در سينماي ايران است. در فيلم سينمايي «خودزني» (حسن زادهدي) نيز کار صدابرداري سر صحنه اين فيلم را انجام مي‌دهد. برپايه اين گزارش، گروه سازنده اين فيلم اين روزها در محله درخونگاه تهران مشغول فيلم‌برداري بخش‌هاي پاياني فيلم سينمايي «خود زني» هستند و به زودي فيلم‌برداري اين فيلم پايان خواهد يافت. «خود زني» با حضور بازيگراني همچون: امين حيايي، لعيا زنگنه، محمد رضا شريفي‌نيا، نادر سليماني، نيما شاهرخ شاهي، سينا رازاني، امير غفارمنش، تينا آخوند تبار، امير يل ارجمند، حسام حميدي و امير دلاوري ساخته مي‌شود.


 آغاز اکران " اخلاقتو خوب کن" 

اکران عمومي فيلم سينمايي "اخلاقتو خوب کن"به کارگرداني مسعود اطيابي از امروز 23 آذر ماه در سينما آفريقا آغاز مي شود. به گزارش مهر، اکران عمومي اين فيلم از فردا در سينماهاي آفريقا، آزادي، ايران، پرديس ملت، پرديس زندگي، اريکه ايرانيان، جوان، آستارا، موزه سينما، فلسطين، گلريز، مرکزي، سپيده، پارس، کارون، جي، پرديس تماشا، پرديس راگا، کيان، ناهيد، ماندانا، پرديس شکوفه، شاهد و فرهنگسراي اشراق روي پرده مي رود.فيلمنامه "اخلاقتو خوب کن" توسط رضا مقصودي در ژانر کمدي – اجتماعي نوشته شده‌است. رضا عطاران، جواد رضويان، حامد کميلي، الهام حميدي، داريوش سليمي، فرحناز منافي‌ظاهر، سيد رضا حسيني، مريم معصومي، مهدي فقيه، حسن کريم خان زند و فخرالدين صديق شريف بازيگران اصلي آن هستند.


 دريچه هنر 

 وزير ارشاد در ديدار با وزير فرهنگ قطر:

آمادگي براي تاسيس مركز دائمي عرضه محصولات فرهنگي در قطر

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ديدار وزير فرهنگ قطر از آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي تاسيس مرکز دائمي عرضه محصولات فرهنگي و نرم افزاري در قطر خبر داد. به گزارش ايسنا،سيد محمد حسيني اظهار داشت: تنوع محصولات فرهنگي ايران به خصوص در حوزه کتاب، فيلم‌هاي سينمايي، پويانمايي، بازي‌هاي رايانه‌اي زمينه مناسبي را براي گسترش روابط فرهنگي با کشورهاي منطقه فراهم کرده است. وي سياست اصولي ايران را گسترش روابط با همسايگان به ويژه کشورهاي اسلامي دانست و اظهار داشت: با توجه به بيداري اسلامي و خيزش مردم مسلمان کشورهاي مختلف درمنطقه، نياز به محصولات فرهنگي جمهوري اسلامي ايران که با نگاه به مباني اسلامي توليد مي شود بيش از گذشته احساس مي شود. وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين با اشاره به فرا رسيدن دهه فجر و سالگرد پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي گفت: جشنواره‌هاي بين المللي متعدد و متنوعي در زمينه هاي فيلم، تئاتر،موسيقي،شعر و هنرهاي تجسمي در ايران برگزار مي شود که مي‌تواند زمينه مساعدي را براي تبادل تجربيات و تعامل سازنده‌تر هنرمندان و اهالي فرهنگ و هنر کشورهاي اسلامي فراهم سازد.

کتابخانه امام خميني (ره ) برگزار مي‌کند

مسابقه سلام به دوست

کتابخانه امام خميني (ره )وابسته به مديريت فرهنگي هنري منطقه 13همزمان با ايام محرم اقدام به برگزاري مسابقه کتابخواني با عنوان بي واسطه با حسين (ع) مي نمايد. به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 13دراين مسابقه 8سئوال 4جوابي به همراه چکيده اي از کتاب بي واسطه با حسين (ع) طراحي شده که مخاطبان مي بايست براي شرکت درمسابقه پاسخ هاي صحيح را در کنار يکديگر گذاشته ويک عدد 8رقمي را به شماره سامانه30001442 منطقه ارسال نمايند.درپايان اين مسابقه به 5نفر از برگزيدگان کارت هديه پرداخت مي شود.علاقه مندان جهت دريافت پرسشنامه مي توانند همه روزه به کتابخانه امام خميني (ره) واقع در ميدان امام حسين (ع )خيابان 17شهريور،خيابان خشکبارچي ،پارک خيام مراجعه ويا با تلفن :33303843تماس حاصل نمايند.

100ثانيه فيلم از حمايت بشر دوستانه ايران در سومالي توليد مي شود

حسين افشار عضو شوراي راهبردي هشتمين جشنواره فيلم 100، از اعزام 2 فيلمساز براي توليد مستند 100ثانيه اي، از حمايت هاي بشر دوستانه ايران در سومالي خبر داد .به گزارش روابط عمومي هشتمين جشنواره بين المللي فيلم 100، حسين افشار، مدير اين پروژه با اعلام اين مطلب گفت: به دنبال قحطي و اتفاقاتي که در کشور سومالي به وقوع پيوست و طي تفاهم صورت گرفته با جمعيت هلال احمر ، 2 فيلمساز براي ثبت و پوشش فعاليت هاي بشردوستانه جمهوري اسلامي ايران به موگاديشو اعزام شدند. گفتني است هشتمين جشنواره بين المللي فيلم هاي 100 ثانيه اي با شعار سينماي اخلاق به همت حوزه هنري استان تهران و با مشاركت حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي، اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران، جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران، راديو اينترنتي ايران صدا، شبكه سه سيما، شهرداري تهران، معاونت اجتماعي نيروي انتظامي، شبكه ifilm ، شبكه جهاني جام جم و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در 4 و 5 اسفند ماه سال جاري در تهران برگزار خواهد شد.

محمد دشتگلي در پيام تقدير و تشكر خود از مصوبه شوراي شهر تهران عنوان كرد:

اقدام شوراي شهر تهران يك حركت فرهنگي است

پيرو مصوبه‌ي امروز شوراي شهر تهران، درخصوص توقف ساخت هواكش مترو در محدوده تئاترشهر، محمد دشتگلي سرپرست مركز هنرهاي نمايشي از اقدام شايسته و فرهنگي شوراي شهر تهران تقدير و تشكر كرد.به گزارش روابط‌عمومي مركز هنرهاي نمايشي، محمد دشتگلي اقدام شوراي شهر تهران را يك حركت فرهنگي در راستاي حمايت از فعاليت‌هاي فرهنگي هنري دانست و افزود: اين اقدام بجا و به موقع شوراي شهر تهران حكايت از دورانديشي و احترام وي‍ژه‌ي اين شورا براي اصحاب فرهنگ و هنر ايران اسلامي دارد و قطعاً موجبات دلگرمي بيش از پيش هنرمندان اين عرصه را در پي خواهد داشت. دشتگلي آمادگي مركز هنرهاي نمايشي براي هرگونه تعامل سازنده با شهرداري كه منجر به ارتقاء ‌و توسعه هنر شود را اعلام نمود و از درايت و حساسيت پاسداشت از بناها و اماكن فرهنگي هنري كه از سوي رئيس و اعضاي شوراي شهر تهران صورت مي‌گيرد تشكر كرد. محمد دشتگلي همچنين حمايت بيش از پيش و هر چه بيشتر و گسترده‌تر از اصحاب هنر بخصوص اهالي تئاتر را از اين نهاد مردمي خواستار شد.

آموزش علوم قرآني ودوره هاي هنري در فرهنگ سراي آفتاب

فرهنگ سراي آفتاب با شروع فصل زمستان دوره هاي آموزشي علوم قرآني ، هنرهاي تجسمي ،سنتي براي همه گروه هاي سني برگزارمي کند. به گزارش روابط عمومي فرهنگ سراي آفتاب ، بيش از 100عنوان دوره آموزشي دررشته هاي علوم قرآني ، هنرهاي تجسمي هنرهاي خانگي ،صنايع دستي ، سنتي ، داستان نويسي ، شاهنامه خواني ، فوريت هاي پزشکي ، رايانه ، زبان انگليسي و... براي خانم ها وآقايان ونيز 50 عنوان دوره آموزشي ومهارتي براي کودکان به همراه برگزاري نمايشگاه دستاورهاي هنري آنان دراين مرکز تشکيل مي شود. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بيشترمي توانند به نشاني / خيابان دکترشريعتي ، روبه روي سه راه دولت ، کوچه امامزاده مراجعه ويا با شماره تلفن 22000827 تماس بگيرند.

گنجيينه فرهنگ مردم ايران آرام گرفت!

حسين حقايق گزارشگر برنامه "فرهنگ مردم" که سالها براي حفظ و احياء فرهنگ مردم و فولکور اين مرزو بوم تلاش کرد روحش به آسمان پرواز کرد. به گزارش روابط عمومي راديو ايران او که از سال 62 تا به امروز گزارشگر برنامه" فرهنگ مردم" بوده و عمر و تلاش خود را روي اين کار گذاشته و گزارش هاي زيادي از آواها و نواها در آرشيو اين برنامه از او به يادگار مانده ديشب به علت بيماري فوت کرد. هر کسي که دل در گروي فرهنگ مردم اين ديار دارد ، حسين حقايق را مي شناسد. او از محروم ترين و دور افتاده ترين روستا ها و نقاط اين مرزو بوم گزارش هايي به ياد ماندني تهيه کرده بود!

منوچهر فيضيان مدير گروه ايران و فرهنگ راديو ايران در باره ايشان مي گويد:" حسين حقايق ، هويت ناب گزارش و گزارشگري فرهنگ عامه را به تمامي به رخ مي کشيد. مرحوم حقايق ، مخاطب راديو را از طريق صدا ، به دنيايي از تصوير مهمان مي کرد. موقعيت مکاني ، زماني و مختصات مصاحبه شونده به رسم ادب و مهرباني ، همچون تار و پودي از عشق و شيدايي ، گره در گره مي زد.شايد کمتر کسي مي توانست همچون او با واژه هاي ساده و بي تکلف با لحني مهربان ده ها و صدها ساعت ره آوردي از دانسته هاي فرهنگ عامه را در قالب گزارش ، ارمغان راديو ايران کند.فيضيان تاکيد مي کند:اعتقاد دارم ، مي توان گزارشگري در عرصه فرهنگ مردم را با شيوه گزارشگري حقايق تعريف و تبيين کرد. حقايق مردي که سالهاي سال ديار به ديار همچون زائري دل آشنا در پي يک آوا و نغمه راز آلود بود در پي يک واژه ، يک کلمه ، از جنس بودن و شدن ، مثل شور زندگي . شوري که اينک در او آرام گرفته است. وقتي از ناصر ملائيان (نويسنده برنامه فرهنگ مردم)در خصوص تشريح خوب و قشنگش از آداب و رسوم مناطق مختلف ايران مي پرسم ؟!او مي گويد:"اوايل کار خيلي با آيتم ها مانوس نمي شدم تا اينکه با آقاي حسين حقايق همراه شده و سفر گردشگري خود را در ايران شروع کردم. ميتوان گفت به اغلب مناطق سفر کرديم. در آنجا بود که باورها را حس مي کردم و نويسندگي ام رنگ و بوي ديگري پيدا کرد." نويسنده اين برنامه ادامه مي دهد:" آنقدر ارتباط مردم با برنامه نزديک شده بود که هر جاي ايران که مي رفتيم تا مي گفتيم از راديو آمده ايم همه افرادي که در روستاها ، آبادي ها حتي ايل ها زندگي مي کردند، نام حقايق آقاي حقايق همراه با موسيقي محلي موجود است ادامه مي دهد:" کساني که در اين برنامه زحمت کشيدند و آن را پايگذاري کردند، عده اي خاص بودند که يکي از آنها آقاي حقايق بودکه کار اساسي و ماندگار انجام داده است. کار ايشان در هر زماني مي تواند الگو باشد. هر کس گزارش هاي اورا بشنود متوجه مي شود که وي چقدر درکارش تبحر داشته، چقدر عميق بوده و چقدر دقيق فرهنگ مردم ايران را مي شناخته!".

در جشنواره پروين اعتصامي :

99 فيلم به بخش رقابتي ششمين دوره راه يافتند

هيات انتخاب جشنواره پروين اعتصامي 99 فيلم راه يافته به بخش مسابقه ششمين جشنواره پروين اعتصامي را معرفي کردند . به گزارش روابط عمومي جشنواره، در اين دوره که بيش از 900 اثر از سراسر کشور در بخش هاي مختلف داستاني ، پويانمايي ، تجربي و مستند توسط هنرمندان و فعالان اين حوزه به دفتر جشنواره ارسال شده بود توسط هيات انتخاب متشکل از پريوش نظريه، سيدناصر هاشم زاده ، علي درخشي به رياست محمدرضا اصلاني مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت و 99 فيلم براي حضور در بخش رقابتي جشنواره انتخاب شد.بنابراين اين گزارش تعداد آثار منتخب در بخش هاي مختلف بدين شرح اعلام مي شود: در بخش مسابقه نيلوفر زرين 82 فيلم شامل 29 اثر داستاني، 20 اثر پويانمايي، 13 اثر تجربي و 19 اثر مستند انتخاب شد. همچنين در بخش مسابقه ويژه که شامل فيلم هاي داستاني و مستند مي باشد 10 اثر داستاني و 8 اثر مستند به بخش مسابقه جشنواره راه يافتند.ششمين جشنواره ملي و دومين جشنواره بين المللي فيلم پروين اعتصامي با رويکرد "حجاب و نقش زن در تحکيم خانواده" از 12 تا 16 دي ماه سال جاري در تهران برگزار مي شود.

براي نخستين بار در مجموعه تماشاخانه ايرانشهر؛

فيلم نمايش "زني از گذشته"براي عرضه آماده شد

بر اساس طرح جديد مجموعه تماشاخانه ايران‌شهر در خصوص تهيه فيلم نمايش‌هاي صحنه‌اي اين مجموعه، براي نخستين بار فيلم نمايش "زني از گذشته" براي عرضه در داخل و خارج از کشور آماده شد.به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل مجموعه تماشاخانه ايرانشهر؛ طبق طرح جديد مجموعه تماشاخانه ايران‌شهر مبني بر فيلمبرداري نمايش‌هاي سالن‌هاي اين مجموعه (سالن استاد سمندريان و تماشاخانه شماره يک) و همچنين سالن "استاد انتظامي" مجموعه خانه هنرمندان ايران فيلم نمايش "زني از گذشته" به کارگرداني محمد عاقبتي براي عرضه در شبکه‌هاي نمايش خانگي و ارائه به کمپاني‌هاي بين‌المللي از سوي غرفه کتاب مجموعه تماشاخانه ايران شهر به فروش مي رسد.

معجزه ذهن در خانه فرهنگ اميرکبير

" کارگاه معجزه ذهن " عنوان برنامه اي است که به صورت هفتگي در خانه فرهنگ امير کبير برگزار مي شود. به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي تهران و مديريت فرهنگي هنري منطقه 22 خانه فرهنگ اميرکبير اين برنامه روانشناسي را با حضور رضوان دهاقين کارشناس مشاوره و با هدف توانمند سازي شهروندان در مواجهه رواني با مسايل و مشسکلات زندگي برگزار مي کند. برنامه " کارگاه معجزه ذهن " هر دوشنبه از ساعت 10 صبح در خانه فرهنگ اميرکبير واقع در شهرک گلستان، انتهاي بلوارکاج، سروستان11 ،پلاک6 ميزبان علاقمندان است و شهروندان جهت کسب اطلاعات بيشتر مي توانند با شماره 44728017 و 44728018 تماس بگيريد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته