جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/09/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4043

وزير راه و شهرسازي خواستار شد:
سرعت خدمات رساني به واحدهاي مسکوني مهر افزايش يابد


پياده‏روسازي در 3 هزار مترمربع از معابر دماوند


احداث کارخانجات روغن‌کشي در پارس‌آباد

رئيس پليس راه استان يزد:
كاهش تصادفات؛ با اجراي صحيح قوانين رانندگي


فراهم‏سازي بسترها براي برگزاري انتخابات در فيروزکوه


ايران زمين


خبر


 وزير راه و شهرسازي خواستار شد:
 سرعت خدمات رساني به واحدهاي مسکوني مهر افزايش يابد 

 رباط کريم – اصغري

وزير راه و شهرسازي در خصوص مشکل خدمات زيرساختي واحدهاي مسکوني از دستگاههاي خدمات‌رسان خواست که سرعت خدمات‌رساني به واحدهاي مسکوني مهر را افزايش دهند. علي نيکزاد در حاشيه بازديد از پروژه‌هاي مسکن مهر شهر جديد پرند درباره دلايل عدم خدمات‌رساني به اين پروژه‌ها گفت: در مسابقه سرعت خانه‌سازي ما سريع بوديم و وزارت نيرو جا ماند با اين وجود به حمايت نهادهاي ذيربط از دستگاههاي خدمات رسان به شهرهاي جديد نياز داريم. وي درباره دليل ناهماهنگي بين سرعت ساخت واحدهاي مسکوني مهر و سرعت خدمات‌رساني به آنها گفت: ‌من نبايد پاسخ بدهم، برويد از مسئولش بپرسيد، ما واحدهاي مسکوني مهر را ساخته و به مرحله اتمام رسانده‌ايم، حالا نوبت دستگاههاي خدمات‌رسان است که وارد ميدان شده و زيرساختهاي آنها را تکميل کنند.اين مسئول عنوان کرد: حمايت و پشتيباني که دولت از وزارت راه و شهرسازي داشته باعث شده تا اين وزارتخانه، واحدهاي مسکن مهر را سريعتر بسازد و اکنون زمان آن رسيده که دولت حمايتهاي قانوني خود را متوجه دستگاههاي خدمات‌رسان کند اما رئيس جمهور تاکيد دارد که در پروژه مسکن مهر، فرايند ساخت واحدها و نيز خدمات رساني به آنها به صورت همزمان انجام شود. وي گفت: پيش‌بيني مي‌شود چنانچه دستگاههاي خدمات رسان اقدام به تکميل زيرساختهاي واحدهاي مسکوني مهر کنند در اين صورت با عرضه اين واحدها به بازار، قطعا اين امکان فراهم خواهد شد که به تقاضاي بيشتري پاسخ داده شود.نيکزاد تاکيد کرد: ‌تمام تلاش ما اين است که واحدهاي مسکوني مهر هر چه سريعتر تحويل متقاضيان شود تا شاهد تعادل بين عرضه و تقاضاي مسکن باشيم در حال حاضر در استانهاي کوچک واحدهاي مسکوني مهر در کمتر از سه ماه به متقاضيان واگذار مي‌شود و هيچ مشکل خاصي براي واگذاريها وجود ندارد. وزير راه و شهرسازي درباره برخي گمانه‌زني‌ها راجع به احتمال افزايش قيمت مسکن گفت: قيمت مسکن ثابت است و هيچ تغييري هم نخواهد کرد.


 پياده‏روسازي در 3 هزار مترمربع از معابر دماوند 

 دماوند - خبرنگار آفرينش

شهردار دماوند از اجراي 3 هزار مترمربع طرح‏ پياده‏روسازي در معابر اين شهر خبر داد. مرتضي همتي در گفت‏وگو با خبرنگارآفرينش اظهار کرد: اين ميزان از اجراي طرح‏هاي پياده‏روسازي، اعتباري بالغ بر 2 ميليارد و 500 ميليون ريال را به خود اختصاص داده است. وي ادامه داد: اين طرح در دو منطقه جمعيتي شهر دماوند يعني دماوند و گيلاوند صورت اجرايي به خود گرفته است. همتي افزود: شهرداري دماوند موفق به آسفالت‏ريزي در وسعتي بيش از 30 هزار مترمربع در حدفاصل ميدان بعثت تا ميدان 17 شهريور با اعتباري بالغ بر 2 ميليارد و 500 ميليون ريال شده است. شهردار دماوند ادامه داد: پروژه تعريض بلوار شهيد بهشتي جنب دانشگاه آزاد اسلامي دماوند با اعتباري بالغ بر 500 ميليون ريال آغاز مي‏شود که اينپروژه تا اعتباري بالغ بر 1.5 ميليارد ريال نيز قابل توسعه است.وي افزود: آسفالت محوطه مدارس با اعتباري بالغ بر 500 ميليارد ريال و ديگر موارد گوشه‏اي از امور عمراني شهرداري دماوند در سال جاري محسوب مي‏شود.همتي بيان کرد: فاصله آنچه توسط مديريت شهري انجام شده با سطح لياقت مردمان شريف و شهيدپرور دماوند بسيار طولاني است. شهردار دماوند تصريح کرد: از اين رو، مديريت شهري دماوند علاقه چنداني براي بيان آنچه تاکنون به مردم ارائه داشته، ندارد.


 احداث کارخانجات روغن‌کشي در پارس‌آباد 

 اردبيل - خبرنگار آفرينش

با مشارکت بخش خصوصي به زودي در شهرستان پارس‌آباد کارخانجات روغن‌کشي احداث مي‌شود.

سيد حسين صابري استاندار اردبيل در جلسه آمايش صنعتي استان اردبيل گفت: شرکت توسعه کشت دانه‌هاي روغني و شرکت فرآوري سبوس کندوج در خصوص تهيه و توزيع بذر اصلاح شده و مشاوره فني و تخصصي اقدامات لازم را انجام و تمام نيازهاي کشاورزان را تأمين کند. وي با اشاره به ارتقاي سطح کشت و بهره‌وري دانه‌هاي روغني نظير سويا و کلزا و احداث کارخانجات روغن‌کشي و فرآوري دانه‌هاي روغني افزود: در صورت تأمين زمين از محل منابع ملي و تحويل آن به شرکت توسعه کشت دانه‌هاي روغني از سوي جهاد کشاورزي استان به منظور ايجاد مزرعه نمونه گام‌هاي مؤثر در اين راستا برداشته شود. وي افزود: استان اردبيل به عنوان يکي از سه استان برتر کشور در زمينه توليد دانه‌هاي روغني نظير سويا، کلزا و پنبه دانه است. استاندار اردبيل تصريح کرد: از طريق استان مجوز کارخانه روغن‌کشي و احداث سيلوهاي مرتبط را از طريق سازمان صنعت و معدن و تجارت استان اخذ و به استانداري تسليم مي‌شود. صابري بيان کرد: زمين مورد نياز کارخانجات از اراضي ملي و يا نواحي و شهرک‌هاي صنعتي مغان از جمله شهرک صنعتي پارس‌آباد به محض انتخاب تأمين و تحويل شود. وي اضافه کرد: از طرف دستگاه ذيربط نيازهاي اوليه احداث کارخانجات از قبيل آب، برق و گاز حداکثر ظرف مدت چهار ماه بايد تأمين و تحويل شود و شرکت فرآوري سبوس کندوج خريد با قيمت عادلانه توليدات کشاورزان منطقه را تا سقف 60 هزار تن تضمين کند. استاندار اردبيل در پايان سخنان خود از دستگاه‌هاي مرتبط خواست؛ شرکت فرآوري سبوس کندوج را براي اخذ تسهيلات از صندوق مهر امام رضا (ع) پس از برآورد و ارائه طرح ياري کنند.


 رئيس پليس راه استان يزد:
 كاهش تصادفات؛ با اجراي صحيح قوانين رانندگي 

 يزد - اکبر خيرخواه

رئيس پليس را ه استان يزد گفت: با اجراي قوانين راهنمايي و رانندگي توسط رانندگان، امار تصادفات و مرگ و مير به حداقل رسيده وکاهش تصادفات بدين طريق ميسر مي‌گردد. ، سرهنگ 'حسيني' در جلسه مشترك شوراهاي شهر و روستا ، بخشداريها و دهياريها توجه مردم را به آيين‌نامه جديد جرايم رانندگي جلب كرد و اضافه كرد: هدف از ابلاغ و اجراي اين آيين نامه اخذ جريمه بيشتر از رانندگان و به سختي انداختن آنان نيست بلكه اميدواريم با اجراي صحيح اين قوانين ميزان حوادث و سوانح و كشتارهاي ناشي از تصادف كه بعنوان قاتل خاموش شهرت يافته است به حداقل تقليل يابد.

رييس پليس راه استان با اشاره به اينكه مرحله دوم اين قانون از ابتداي ديماه در سراسر كشور اجرا خواهد شدتصريح كرد: با اجراي مرحله اول قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي از ارديبهشت ماه سال جاري و همراهي مردم با پليس در اين مدت كوتاه تلفات انساني به طور قابل ملاحظه‌اي كاهش يافته است. وي افزود :پليس خدمتگزار به دنبال اصلاح و بهبود رفتار ترافيكي است نه اعمال جريمه لذا رعايت قوانين و مقررات را به عموم كاربران ترافيك اعم از راننده ،عابر ،سرنشين و متصديان حمل و نقل توصيه مي‌نماييم. حسيني با بيان بخشي از حوادث فجيع جاده اي و سوانح مرگباري كه بدليل سهل انگاري برخي رانندگان جان خود و اطرافيانشان به خطر افتاده است تاكيد كرد با اعلام قانون جديد رسيدگي به تخلفات و ثبت تخلفات در سيستم پليس به‌همراه اعمال نمره منفي، ضبط گواهينامه و توقيف خودرو در صدد كاهش جرايم رانندگي خواهيم بود. وي گفت: در اين مرحله از اجراي قانون جديد جرايم، سقف جريمه تا 200هزار تومان افزايش يافته است.


 فراهم‏سازي بسترها براي برگزاري انتخابات در فيروزکوه 

 فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان فيروزکوه گفت: بسترهاي لازم براي برگزاري هر چه بهتر انتخابات در اين شهرستان فراهم شده است. افشارنادري اظهار کرد: برگزاري انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي يکي از مهم‏ترين برنامه‏ها و طرح‏هاي ملي است که کارهاي مقدماتي برگزاري آن از ماه‏هاي قبل آغاز شده است.

وي تاکيد کرد: مديران و دستگاه‏هاي اجرايي بايد طوري عمل کنند که حضور حداکثري در انتخابات را به خوبي شاهد باشيم. فرماندار شهرستان فيروزکوه بيان کرد: کانديداها و شرکت‏کنندگان در انتخابات بايد در چارچوب قوانين تعيين شده حرکت کنند. افشارنادري گفت: همچنين مسئولان اجرايي انتخابات و ماموران تبليغاتي نامزدها بايد در اين حرکت ملي به قانون تمکين کنند. وي ادامه داد: مجريان و امانت‏داران اين طرح بايد فضاي رقابتي در بين کانديداها را توام با فضايي آرام و اطمينان‏آور براي جذب و جلب اعتماد و حضور مردم در انتخابات فراهم سازند تا مردم در اين عرصه نمايندگان اصلح را انتخاب کنند. فرماندار شهرستان فيروزکوه اضافه کرد: ما بايد هوشيارانه مراقبت و حراست کنيم تا دشمنان و عده‏اي سودجو براي منافع نظام‏ستيزي خود از اين عرصه بهره نبرند و ناامني‏ها ايجاد نکنند و بايد شرايط را براي ورود اين افراد محفوظ و مختوم نگه داشته باشيم. افشارنادري با بيان اينکه برگزاري انتخابات عزم ملي مي‏‏طلبد، گفت: هيئت‏‏هاي اجرايي و نظارت، دستگاه‏ها، ستادهاي اجرايي و ساير نهادها بايد با همکاري هم امکانات و شرايط لازم را براي برگزاري انتخابات فراهم کنند.

وي اظهار کرد: هيئت‏هاي بازرسي چارچوب زمان‏بندي را براي برقراري امنيت، پشتيباني و تامين مايحتاج و زيرساخت‏هاي برگزاري انتخابات تعيين کنند. فرماندار شهرستان فيروزکوه افزود: کانديداهاي انتخاباتي نيز بايد طوري در مسير قانون حرکت کنند و با دستگاه‏ها هماهنگ باشند تا در کنار آنها مردم هم با حضور و خويشتن‏داري خود فضايي قانوني، پرشور و نشاط را در پاي صندوق‏هاي راي ايجاد کنند. افشارنادري اظهار کرد: رسانه‏ها و مطبوعات ملي و محلي نيز بايد مردم را از طريق انعکاس واقعيت‏ها، قوانين و اهميت انتخابات به سمت و سويي ببرند. که فضايي آرام و با نشاط و قانونمند فراهم شود. وي تاکيد کرد: مردم خود را مدير و مهره اصلي برگزاري اين طرح ملي بدانند و در انتخابات مشارکت فعال داشته باشند.فرماندار شهرستان فيروزکوه افزود: رسانه‏ها بايد اخبار انتخابات را طوري در افکار عموم مردم جاي دهند که بدانند حتي يک راي بيشتر هم مي‏تواند در سرنوشت يک منطقه و حتي کشور تعيين‏کننده و موثر باشد. افشارنادري افزود: مردم بايد احساس مسئوليت کرده و با مشارکت در انتخابات، به وظيفه ديني، اسلامي و ملي خود عمل کنند. وي افزود: ما بايد به خود بباليم که در اين سال‏ها در هيچ جاي دنيا چنين مشارکت مردمي، با نشاط و قانون‏مندي که از دستاوردهاي انقلاب ماست را شاهد نبوده‏ايم و همه ما بايد از اين دستاورد بزرگ ملي صيانت کنيم. افشارنادري گفت: براي هر کدام از کميته‏هاي آموزشي، امور حقوقي، روابط عمومي، فناوري، امنيتي، تدارکات و پشتيباني، تجهيز صندوق‏ها و شعبات اخذ راي ‏در ستاد برنامه‏ها و شرح وظايفي طبق برنامه زمان‏بندي تعيين و تدوين شده و تعاملات خوبي با آنها به وجود آمده است. وي با بيان اينکه کمبودهاي شعبات و هيئت‏هاي اجرايي انتخابات برطرف مي‏شود، خاطرنشان کرد: تحرکات کانديداها براي مطرح کردن خود در مردم نيز نظارت و مديريت مي‏شود.


 ايران زمين 

 بهره برداري از پروژه‌هاي برق شهرستان تيران و کرون با 1000 ميليون ريال اعتبار در دهه فجر

اصفهان - خبرنگار آفرينش

كار بازسازي و بهينه سازي شبكه 5 روستا و محله در شهرستان تيران و كرون تا دهه فجر پايان يافته و بهره برداري از آن آغاز خواهد شد . براي اجراي پروژه‌هاي ياد شده 1000 ميليون ريال از محل اعتبارات شركت توزيع برق استان اصفهان هزينه شده است. مهندس مصطفي بهروزنژاد با اعلام اين گزارش افزود: براي اتمام طرحهاي ياد شده 4450 متر شبكه جديد احداث، 3 دستگاه ترانسفورماتور نصب و بهره‌برداري از اين طرحها در دهه فجر آغاز خواهد شد. وي افزود: با اجراي پروژه‌هاي مذكور، برق روستاهاي دوتو، مباركه و دولت آباد و شهرهاي رضوانشهر و تيران تقويت و ضريب پايداري آن افزايش مي‌يابد.

آثار هنرمند شاهين دژي در نمايشگاه خوشنويسي 'سيته' فرانسه ارائه شد

اروميه – خبرنگار آفرينش

هنرمند خوشنويس شاهين دژي در نمايشگاه آثار خوشنويسي در شهرك بين المللي 'سيته' فرانسه آثار خود را ارائه كرد. صمد صالحي، داراي آثار خوشنويسي ارزشمندي است كه با اعزام به كشور فرانسه آثار زيباي خوشنويسي خود را در معرض ديد عموم قرار داده است. نمايشگاه خوشنويسي سيته فرانسه به مدت يك ماه داير شده است.

بارش زودهنگام، موجب بروزخسارت در بخش کشاورزي شد

قدس - حجت اصغري

درپي وقوع بارندگيهاي اخير و بروزسرماي زودرس درکشورخسارت سنگيني به بخش کشاورزي شهرستان قدس وارد شد. سيدحامد اميرآبادي زاده مديرجهادکشاورزي شهرستان قدس در يک مصاحبه اختصاصي به خبرنگارماگفت: با توجه به تداوم بارندگي درابتداي فصل پاييزوکاهش دما در بيشتر نقاط خسارت سنگيني به کشاورزان وارد شد.ايشان به ميزان خسارت وارد شده به کشاورزان نيزاشاره داشته ودراين باره نيزافزودند:200 هکتارازاراضي تحت کشت ذرت علوفه اي دراين ايام دچارسرمازدگي شدکه جهادکشاورزي شهرستان قدس نيزليست تمامي خسارت ديدگان رابه ستاد بحران وسازمان جهادکشاورزي استان تهران و همچنين به صندوق بيمه محصولات کشاورزي ارسال نمود. وي طغيان آب دررودخانه وردآوردرايکي ازعوامل خسارت عنوان کردوگفت:جاري شدن سيلاب درسطح مزارع وباغات گرديد که به همين لحاظ بافت وساختمان خاک زراعي تخريب شده وباعث انباشته شدن گل ولاي، رسوبات و نخاله‌ها ايجاد ناهماهنگي درخاک و خوابيدگي محصولات و خسارت به طرحهاي تسطيح ليزري اجرا شده گرديد.

ايشان اظهارداشتند: استمرار بارندگيها باعث گرديده برداشت محصولات سرمازده ذرت علوفه‌اي غيرممکن شود. بنابراين کشاورز در کنار متحمل شدن خسارت سرمازدگي امکان کشت به موقع غلات رانيز از دست خواهد داد. مديرجهادکشاورزي به همکاري مسئولان شهرستان نيزاشاره نمود و خاطرنشان ساخت: با هماهنگيهاي به عمل آمده توسط فرمانداري و بخشداري مرکزي مقرر گرديده که لايروبي رودخانه وردآورد، نهرزردآب در حوزه روستاي دانش وزرنان انجام شود.

توليد عسل در شاهين دژ 47درصد افزايش يافته است

اروميه - خبرنگار آفرينش

مدير جهاد كشاورزي شاهين دژ، از افزايش 47درصدي توليد عسل امسال در اين شهرستان نسبت به پارسال خبر داد. يوسف وكيلي'، در گفت و گو با خبرنگار ان اظهار داشت: امسال 500تن عسل در شاهين دژ از كندوهاي زنبور عسل برداشت شده است. وي، آب و هواي مساعد و مناطق ييلاقي پر از گل و گياه شاهين دژ را عامل اصلي اين افزايش عنوان كرد.وكيلي، گفت: 273 زنبوردار با 20هزار و 829 كندوي مدرن و هشت هزار و 232 كندوي بومي در شاهين دژ به كار توليد عسل اشتغال دارند.

در کبودرآهنگ صورت گرفت؛

رشد 20 برابري شرکت‌کنندگان در سي‌وچهارمين مسابقات قرآني

همدان – مجيد ملکيان

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان کبودرآهنگ از رشد 20 برابري تعداد شرکت‌کنندگان سي‌وچهارمين مسابقات قرآني در اين شهرستان خبر داد. حجت‌الاسلام محمد جمشيدي با اشاره به برگزاري سي‌وچهارمين دور مسابقات سراسري قرآن کريم، اظهار داشت: در مرحله شهرستاني اين دور از مسابقات در کبودرآهنگ، 350 نفر در هشت رشته حفظ يک جزء، 2.5 جزء، پنج جزء، 10 جزء، 20 جزء، حفظ کل ترتيل و قرائت در دو مقطع زير 16 سال و بالاي 16 سال، شرکت کرده‌اند. وي ابراز کرد: با توجه به تأکيد مقام معظم رهبري مبني بر لزوم افزايش تعداد حافظان و قاريان در سال جاري، امر ترويج فرهنگ قرآني در جامعه به واسطه برنامه‌هاي مختلفي چون مسابقات سراسري قرآن کريم مورد توجه قرار گرفته است. رئيس اداه اوقاف و امور خيريه شهرستان کبودرآهنگ با بيان اينکه در مرحله مقدماتي دور سي‌وچهارم مسابقات سراسري قرآن کريم در کبودرآهنگ، در ابتدا دو هزار و 500 نفر شرکت‌ کرده‌اند، گفت: از اين تعداد 350 نفر به مرحله شهرستاني راه يافته‌اند که همين تعداد نيز به مرحله استاني مي‌روند. وي با اشاره به استقبال بي‌شائبه مردم کبودرآهنگ از مسابقات قرآني خاطرنشان کرد: گرايش شرکت در اين دور مسابقات در سال جاري در اين شهرستان رشد 20 برابري داشته چرا که در سال گذشته حدود 120 شرکت‌کننده داشت.

علائم آنفلونزاي پرندگان درهرمزگان وجود ندارد

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

معاون سياسي امنيتي استاندار هرمزگان در حاشيه جلسه ستاد آنفلونزاي فوق حادپرندگان استان گفت: علائم بيماري آنفلونزاي حاد پرندگان در استان وجود ندارد. گل محمد بامري با تاکيد بر حفظ امنيت غذايي و اقتصادي وامنيت رواني در استان بيان داشت: حساسيت و نگاه دامپزشکي استان در تشكيل جلسه استاني ستاد آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان قابل تقدير و گزارشها و فعاليتهاي انجام شده ناشي از برنامه‌ريزي و تلاشهاي بي‌وقفه دامپزشكي استان است . وي با بيان اينکه اين قبيل بيماريها تهديدي براي بهداشت عمومي و اقتصاد كشور است خاطر نشان کرد: در موارد پايش ، نظارت ، قرنطينه ، نمونه برداري و اقدام بموقع در موارد مواجهه با بيماريهاي مشكوك در طيور صنعتي و بومي استان، هماهنگي و همكاري ساير دستگاههاي مرتبط ضروري مي باشد.

درخشش تهيه كننده شبكه مهارت

کرج – خاکپور

از تهيه كننده برتر شبكه البرز در مراسم اختتاميه دومين جشنواره بين‌المللي عفاف و حجاب(نور)كه در مركز همايش هاي بين المللي رسانه ملي برگزار شد، تجليل شد. به گزارش روابط عمومي شبكه البرز:آناهيتا برزويي هنرمند برنامه ساز شبكه البرز موفق شد با برنامه"انتخاب با شماست "برگزيده اين جشنواره شود. عفاف و حجا ب و خانواده موضوع دومين جشنواره بين المللي توليدات رسانه اي عفاف و حجاب بود كه بيش از شش هزار اثر در پنج بخش شعر و داستان،فيلم،عكس،گزارش رسانه اي و رسانه هاي ديجيتال در آن شركت كردند. گفتني ست:مراسم اختتاميه دومين جشنواره بين المللي توليدات رسانه اي عفاف و حجاب كه با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ،قائم مقام ،مديران ارشد ، برنامه سازان و تهيه‌كنندگان سازمان صدا و سيما،مشاور امور زنان رياست جمهوري و جمعي از هنرمندان و كارشناسان فرهنگي و هنري كشور برگزار شد از تمامي هنرمنداني كه در اين رقابت مقام برتر اين جشنواره را به خود اختصاص دادند تجليل شد.


 خبر 

بازديد شهرسازان جوان ناحيه4 از موزه ملي و موزه مقدم

شهر ري - خسروي

در راستاي اجراي طرح شهر در دست بچه‌ها شهرسازان جوان ناحيه 4 از موزه ملي و موزه مقدم بازديد كردند. به همت اداره آموزشهاي شهروندي شهرداري ناحيه 4 و با همکاري مديريت سراي محله شهادت و هنرستان فني و حرفه‌اي سيدالشهداء گروهي از شهرسازان جوان اين مدرسه از موزه ملي ايران و موزه مقدم بازديد كردند. در اين بازديد دانش آموزان با سکه ها و اشياء قديمي اين موزه و از آثار به جا مانده از خانواده مقدم که در اين موزه نگهداري مي‌گردد از نزديک آشنا شدند.

با حکم وزير نفت:

عضو اصلي کميته صيانت و افزايش ضريب بازيافت از مخازن نفت و گاز کشور منصوب شد

اهواز - خبرنگار آفرينش

وزير نفت طي حکمي مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب را به عنوان «عضو اصلي کميته صيانت و افزايش ضريب بازيافت از مخازن نفت و گاز کشور» منصوب کرد. متن حکم مهندس رستم قاسمي به دکتر هرمز قلاوند به اين شرح است: به منظور صيانت از ذخائر و بهره برداري بهينه و ارتقاء و بهبود ضريب بازيافت مخازن نفت و گاز کشور و در اجراي ماده 130قانون برنامه پنجم توسعه کشور مبني بر تهيه «برنامه جامع صيانتي و ازدياد برداشت از مخازن هيدروکربوري» و افزايش ضريب بازيافت مخازن کشور به ميزان يک درصد در طول برنامه و همچنين اجرايي نمودن ماده 229 قانون مزبور از طريق تعريف و اجراي طرحهاي توليد صيانتي، بدين‌وسيله جنابعالي را به عنوان «عضو اصلي کميته صيانت و افزايش ضريب بازيافت از مخازن نفت و گاز کشور» منصوب مي‌نمايم.

با عنايت به وجود زيرساخت هاي اساسي و سازمان يافته، ضروري است با بهره‌گيري يکپارچه و هماهنگ از ظرفيتها و امکانات فني و اجرايي و توان علمي و پژوهشي و تحقيقاتي موجود در داخل و خارج صنعت نفت اعم از شرکت هاي تابعه، بخش غيردولتي، شرکتها و موسسات تحقيقاتي و دانشگاههاي مطرح کشور، برنامه‌ريزي لازم در جهت اجراي مديريت بهينه و صيانتي مخازن صورت پذيرد.در اين راستا کميته اي با عنوان «کميته صيانت و افزايش ضريب بازيافت از ميادين نفت و گاز کشور» تشکيل مي‌شود که وظايف آن به قرار ذيل مي‌باشد:

1- بررسي وضعيت توليد صيانتي و يکپارچه سازي اطلاعات مخازن نفت و گاز کشور.

2- تهيه و تنظيم برنامه جامع ارتقاي ضريب بازيافت از مخازن کشور طبق تکليف قانون برنامه پنجم.

3- بررسي و تصميم گيري درباره طرح هاي ازدياد برداشت و توليد صيانتي از ذخاير هيدروکربوري در برنامه پنجم.

4- ساماندهي و هماهنگ سازي طرح هاي پژوهشي و ارتقاي فناوري در جهت برداشت صيانتي.

5- برنامه ريزي و سازماندهي جهت استفاده مناسب از مراکز پژوهش و فناوري و صاحبنظران در زمينه توليد صيانتي.

پذيرش ايده‏هاي پژوهشي از سوي شهرداري دماوند

دماوند - خبرنگار آفرينش

شهردار دماوند گفت: به منظور بهره‏مندي از خرد جمعي و ايده‏هاي خلاقانه و ناب، شهرداري دماوند از صاحب‏نظران دعوت مي‌کند تا ايده‏هاي پژوهشي خود را در زمينه‏هاي مرتبط با وظايف شهرداري ارائه کنند. مرتضي همتي در گفت‏وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پژوهش زيربناي توسعه هر کشور و مبناي اصلي حرکت به سمت توسعه پايدار است. وي عنوان کرد: پژوهش در هر جامعه سبب توليد علم، توسعه، پيشرفت و ثروت مي‌شود. شهردار دماوند تاکيد کرد: در کنار هر تحقيق و پژوهشي بايد بحث آموزش نيز مورد توجه مديران و مسئولان قرار گيرد. همتي تصريح کرد: افراد آموزش ديده مي‏توانند در تصميم‏گيري‏هاي سازماني موثر واقع شوند.

وي به اهميت و نقش بسيار مهم پژوهش و تحقيق در سازمان‏ها و ادارات اشاره کرد و افزود: شهرداري دماوند براي دستيابي به توسعه پايدار شهري، مطالعه و پژوهش را در اولويت‌هاي کاري خود قرار داده و بر آن است که اقدامات اجرايي خود را بر اساس مطالعات و پژوهش‌ها کاربردي کند. شهردار دماوند تاکيد کرد: براي رسيدن به چنين مقصودي، تعامل با آحادمختلف جامعه به ويژه نخبگان، انديشمندان، کارشناسان و شهروندان علاقه‌مند داراي اهميت است.

مديرروابط عمومي و آموزش همگاني آبفاي شرق استان تهران :

مهد کودک ها و مدارس بهترين پايگاه هدف در آموزش مصرف بهينه آب هستند

رودهن - خبرنگار آفرينش

ميربيوک حجازي مديردفترروابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران از برگزاري دوره هاي آموزشي عايق بندي کنتور و لوله هاي آب براي جلوگيري از يخ زدگي درفصل زمستان در مدارس رودهن خبرداد . به گزارش خبرنگار آفرينش ، مديرروابط عمومي و آموزش همگاني شرکت ضمن اعلام اين خبرگفت : همزمان با شروع فصل سرما و بمنظور پيشگيري از قطع آب در اثر يخ زدگي و ترکيدگي کنتور و لوله هاي انشعاب آب ، روشهاي جلوگيري از يخ زدگي کنتورها و لوله هاي آب توسط کارشناس مروج اين شرکت در مدارس شهررودهن به دانش آموزان آموزش داده شد .

وي درادامه افزود : برهمين اساس لازم است با پوشش مناسب از يخ زدگي و ترکيدگي کنتور و لوله هاي سطحي که منجر به قطعي آب منازل مي شود جلوگيري کرد . مديرروابط عمومي و آموزش همگاني آبفاي شرق ، عايق کردن لوله هاي سطحي توسط پشم شيشه ، تعبيه درپوش مناسب کنتور و اتصالات مربوطه و همچنين پرکردن حوضچه کنتور با کيسه هاي پوشال را ازديگر راه کارهاي جلوگيري از يخ زدگي و ترکيدگي لوله هاي آب آشاميدني برشمرد .

وي ضمن بيان اين مطلب که مهدکودک ها و مدارس بهترين پايگاه هاي هدف دراينگونه آموزش ها هستند تصريح کرد : دانش آموزان نقش اساسي در آموزش بهينه مصرف کردن آب در تمام مراحل زندگي خود دارند . گفتني است دراين برنامه آموزشي بيش از 400 دانش آموز پايه هاي چهارم و پنجم ابتدايي بهمراه معلمان خود، با راه هاي جلوگيري از يخ زدگي لوله ها و کنتورهاي آب آشنا شدند .


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته