جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/09/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4043

جلوگيري از ورود افراد داراي گذرنامه مخدوش
راه‌اندازي سامانه پيامکي پليس گذرنامه

مديرعامل تامين اجتماعي:
بيمه كارگران تنها 1.7درصد هزينه پروژه‌هاي عمراني را افزايش مي‌دهد


رييس مركز زنان خبر داد: مذاكراتي براي بيمه زنان خانه‌دار شده است


خبر


 جلوگيري از ورود افراد داراي گذرنامه مخدوش
  راه‌اندازي سامانه پيامکي پليس گذرنامه 

رئيس پليس اتباع و گذرنامه گفت: پليس از ورود افراد داراي گذرنامه مخدوش به کشور جلوگيري مي‌کند.سردار محمود صادقي در گفتگو با مهر اظهار داشت: تمامي افراد خارجي که قصد ورود به کشور را دارند بايد داراي گذرنامه معتبر و ويزاي صادر شده از سوي سفارت يا کنسولگري هاي ايران باشند. در صورتي که گذرنامه اتباع خارجي و ايراني مخدوش باشد پليس از ورود آنها به کشور جلوگيري مي کند.

وي در ادامه با اشاره به اينکه صدور گذرنامه المثني 6 ماه به طول مي انجامد گفت: پروسه رسيدگي به پرونده براي صدور گذرنامه زمانبر است. ضمن اينکه امکان پيدا شدن گذرنامه مفقودي در اين مدت وجود دارد. رئيس پليس اتباع و گذرنامه از راه اندازي سيستم پيامکي پليس گذرنامه خبر داد و افزود: در صورتي که مدارک متقاضيان ناقص باشد با ارسال پيامک از سوي پليس گذرنامه از نقص مدارک خود مطلع مي‌شوند. همچنين سامانه گويا 09680 آماده پاسخگويي به سوالات شهروندان در مورد گذرنامه است.


 مديرعامل تامين اجتماعي:
 بيمه كارگران تنها 1.7درصد هزينه پروژه‌هاي عمراني را افزايش مي‌دهد 

مديرعامل صندوق تامين اجتماعي اظهاراتي مبني بر 30 برابر شدن حق بيمه كارگران ساختماني را ناشي از يك قياس مع‌الفارق دانست و گفت: بيمه‌اي كه در گذشته كارگران ساختماني از آن برخوردار بوده‌اند، تنها پوشش حوادث داشته و بيمه اجتماعي نبوده است.رحمت‌الله حافظي در گفت‌وگو با ايسنا، با رد اظهارات برخي اعضاي شوراي شهر تهران مبني بر اينكه بيمه كارگران ساختماني هزينه سنگيني تحميل كرده و موجب ركود ساخت و ساز مي‌شود، عنوان كرد: برابر محاسبات صورت گرفته، اجراي بيمه كارگران ساختماني به طور متوسط 1.7 درصد هزينه‌هاي يك پروژه عمراني را افزايش مي‌دهد كه رقم قابل توجهي نيست.

وي در ادامه، با بيان اينكه حق بيمه‌اي كه در گذشته براي بيمه كارگران ساختماني پرداخت مي‌شد، تنها شامل پوشش بيمه حوادث بود، اظهاركرد: با افزايش حق بيمه‌اي كه اكنون رخ داده، كارگران ساختماني از خدمات 17گانه بيمه تامين اجتماعي برخوردار مي‌شوند، بنابراين خدمتي كه اكنون در قبال حق بيمه دريافت مي‌كنند، با پوششي كه در گذشته از آن برخوردار بوده‌اند، قابل مقايسه نيست.به اعتقاد حافظي، با توجه به اينكه كارگران ساختماني جزو ضعيف‌ترين اقشار جامعه هستند، اقدام دولت و مجلس شوراي اسلامي در خصوص پوشش بيمه اجتماعي براي اين قشر ضروري بوده است.مديرعامل صندوق تامين اجتماعي در ادامه، با اشاره به پوشش 200هزار كارگر ساختماني در سال گذشته، اظهار كرد: امسال، برابر مصوبه دولت 200 هزار كارگر ساختماني ديگر كه داراي كارت ملي مهارت هستند، تحت پوشش تامين اجتماعي قرار گرفته‌اند.حافظي با اشاره به اينكه سازمان فني حرفه‌اي تاكنون براي 700 هزار كارگر ساختماني كارت فني مهارت صادر كرده است، اعلام كرد: برنامه پوشش كارگران ساختماني مطابق با مصوبه دولت سال آينده نيز، دنبال مي‌شود و 200 هزار نفر نيز‌، سال آينده از پوشش بيمه تامين اجتماعي برخوردار مي‌شوند.


 رييس مركز زنان خبر داد: مذاكراتي براي بيمه زنان خانه‌دار شده است 

مشاور رييس‌جمهور در امور بانوان بر ضرورت زمينه‌سازي براي ايجاد مشاغل امن براي بانوان تاکيد کرد. به گزارش ايسنا ، مريم مجتهدزاده در سومين گردهمايي مشاوران امور بانوان وزارت راه و شهرسازي و سازمان‌هاي تابعه، سياست‌هاي دولت در بخش‌هاي تعاوني و کارآفريني و ايجاد توازن بين مسووليت‌هاي اجتماعي و خانوادگي بانوان را تشريح کرد و اظهار داشت: دولت دهم در تلاش است کاري براي افزايش همزمان بازدهي اقتصادي خانواده‌ها و رشد جامعه انجام دهد. وي با بيان شناسايي 290 شغل خانگي در کشور، افزود: مسووليت مشاغل خانگي بر عهده مشاوران امور بانوان است و بر همين اساس شعبات مشاغل خانگي در دفاتر استان‌هاي امور بانوان رياست جمهوري فعاليت خود را آغاز کرده‌اند که البته اين حوزه مستلزم توجه بيشتر است.وي با اشاره انجام گفت‌وگوي مستمر با رييس‌جمهور و وزراي اقتصاد و کار در رابطه با بيمه زنان خانه‌دار، خاطرنشان كرد: تلاش مي‌کنيم تا هرچه سريع‌تر اين بحث‌ها با خروجي مثبت براي زنان خانه‌دار به نتيجه برسد. دبير ستاد ملي زن و خانواده در ادامه هدف راهبردي فعاليت مشاوران بانوان در سازمان‌ها و ادارات را تشکيل، تحکيم و تعليم به خانواده‌ها عنوان کرد و افزود: اين هدف بايد نظام‌مند و با ضوابط مشخص دنبال شود. مجتهدزاده مطرح شدن نخستين مباحث جدي درباره خانواده را در دولت نهم دانست و ابراز داشت: از آن زمان بحث‌ها و گفت‌وگوهاي موثري در زمينه علل تزلزل خانواده‌ها صورت گرفته است که در راستاي پيگيري هر چه قوي‌تر اهداف مرتبط با اين موضوع، جايگاه مشاور امور بانوان و خانواده در سطح وزرا تثبيت شده و اکنون هم در حال برنامه‌ريزي، تثبيت و ايجاد زيرساخت مشاوران امور بانوان براي فرمانداران هستيم.


 خبر 

 مديرکل بين الملل و راهبري سازمان حج و زيارت :

مرز خسروي تا اطلاع ثانوي مسدود است

مديرکل بين الملل و راهبري امور زيارتي سازمان حج و زيارت از مسدود بودن "مرز خسروي" به روي زائران عتبات عاليات تا اطلاع ثانوي خبر داد.حجت الاسلام مهدي شهسواري در گفت و گو با فارس با اعلام اين خبر اظهار داشت: مرز خسروي از داخل خاک عراق با منطقه خانقين همجوار است و اخيرا در اين منطقه از عراق يک سري اتفاقاتي رخ داده و راه هاي داخلي عراق در اين منطقه مسدود شده است.وي خاطرنشان کرد: به دليل اين مسائل براي برخي از کاروان هاي زيارتي عتبات عاليات که از مرز خسروي اقدام به سفر به عتبات عاليات کرده بودند، زحمات و مشکلاتي به وجود آمد.مديرکل بين الملل و راهبري امور زيارتي سازمان حج و زيارت تصريح کرد: به همين دليل از روز پنج شنبه، مرز خسروي و پايانه مرزي آن به روي تمام زائران عتبات عاليات مسدود شد و اين مرز تا اطلاع ثانوي به روي زائران بسته خواهد بود.حجت الاسلام شهسواري درباره مرز جايگزين درنظر گرفته شده براي سفر زائران عتبات به عراق گفت: مرز مهران تا زماني که مرز خسروي به روي زائران مسدود باشد به عنوان مرز جايگزين درنظر گرفته شده است.

مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي نيروهاي مسلح :

50 درصد از مطالبات بازنشستگان نيروهاي مسلح پرداخت شده است

مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي نيروهاي مسلح با اشاره به اينکه بازنشستگان نيروهاي مسلح دو مطالبه بابت قانون خدمات کشوري و پاداش پايان خدمت قبل از سال 79 دارند، گفت: 50 درصد از اين مطالبات به صورت نقدي به بازنشستگان پرداخت شده است.سردار حسين دقيقي در گفت‌وگو با فارس، درباره پرداخت مطالبات بازنشستگان نيروهاي مسلح اظهار داشت:‌مطالبات بازنشستگان تأمين اجتماعي نيروهاي مسلح در دو بخش عمده است.وي با اشاره به اينکه بازنشستگان نيروهاي مسلح دو مطالبه عمده از تأمين اجتماعي دارند، گفت:‌ از مطالبات بازنشستگان يکي درباره اجراي قانون خدمات کشوري و ديگري بابت پاداش پايان خدمت قبل از سال 79 است.سردار دقيقي با بيان اينکه مطالبات بازنشستگان در قانون خدمات کشوري هزار و 600 ميليارد تومان است، گفت: تاکنون هزار ميليارد تومان از مطالبات بازنشستگان نيروهاي مسلح طي 8 قسط به صورت نقدي پرداخت شده است.مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي نيروهاي مسلح يادآور شد:‌ تعداد افرادي که مشمول مطالبات پاداش قبل از سال 79 بودند حدود 29 هزار نفر و بازنشستگاني که مشمول دريافت قانون خدمات کشوري هستند حدود 500 هزار نفر هستند.

ايجاد پايتخت اداري دردستور کاردولت

تهران ظرفيت پايتخت کامل را ندارد

معاون عمراني استاندار تهران گفت: محققان و دانشگاهيان در حال بررسي طرحي با عنوان ايجاد پايتخت اداري در کنار پايتخت فعلي کشور هستند.محمدرضا محمودي در گفتگو با مهر با بيان اين که کلان‌شهر تهران با تهديد‌هاي ناشي از زلزله‌بزرگ احتمالي و همين طور محدوديت منابعي چون آب و زمين روبه‌رو است گفت: بايد جمعيت و مهاجرت در تهران کاهش پيدا کند.وي ازدستور رييس‌جمهور براي مطالعه روي طرحي که بتواند فشار هزينه‌اي پايتخت بر روي تهران را کاهش دهد خبر داد و گفت: استانداري تهران با اختصاص بودجه تحقيقاتي براي اين موضوع، به نهادهاي پژوهشي و دانشگاهي کشور ماموريت داده ابعاد مختلف تشکيل "شهر اداري" در اطراف تهران را بررسي و نتايج آن را براي اقدامات بعدي دولت ارائه کنند.محمودي با تاکيد بر اينکه تهران به دو دليل نمي‌تواند بيش از اين پايتخت کامل باقي بماند گفت: از يکسو حوادث غيرمترقبه به خصوص زلزله‌بزرگ احتمالي و گسل‌هاي فعال زير شهر تهران مطرح است و از سوي ديگر منابع طبيعي و خدماتي تهران همچون آب و زمين کفاف جمعيت پايتخت که روز به روز در حال افزايش است را نمي‌دهد. به اين منظور بايد "شهر اداري" در کنار تهران ايجاد کنيم تا همچون برخي کشورها، ايران به دو پايتخت تجاري و اداري تجهيز شود.

سردار رحيمي خبر داد:

ضبط 159 گواهينامه راننده متخلف

ممنوعيت تردد موتورسيکلتهاي سه‌چرخ

رئيس پليس راهور تهران از ضبط گواهينامه 159 راننده متخلف که نمره منفي آنها به 30 رسيده خبر داد.به گزارش مهر، سردار حسين رحيمي در نشست خبري اظهار داشت: مرحله دوم جديد قانون راهنمايي رانندگي از ابتداي ديماه در کشور آغاز مي شود به همين منظور تمامي ماموران پليس آموزش هاي لازم رابراي اجراي آن فرا گرفته اند. همچنين روز گذشته 500 نفر از رانندگان وسايل حمل و نقل عمومي در کلاسي آموزشي حضور يافته و در جريان جرايم جديد تخلفات قرار گرفتند.وي از ضبط 159 گواهينامه رانندگان متخلف در پايتخت خبر داد و گفت: نمرات منفي اين رانندگان به 30 رسيده بود و به همين دليل گواهينامه آنها به مدت 3 ماه از سوي پليس ضبظ شد. البته تعدادي از رانندگان نيز به 30 نمره منفي رسيده اند اما به علت نداشتن آدرس درست از آنها نتوانستيم اين موضوع را به آنها اعلام کنيم.رئيس پليس راهور تهران از برگزاري هفته آموزش خبر داد و افزود: از روز شنبه کار آموزش رانندگان در پايتخت با برگزاري هفته آموزش آغاز مي شود و ماموران با ارائه بروشورها و بسته هاي تبليغاتي مردم را از مبلغ جريمه هاي جديد آگاه مي کنند ضمن اينکه در هنگام جريمه قبض آموزشي نيز براي رانندگان صادر مي شودتا بدانند در صورت ارتکاب تخلفات رانندگي از ابتداي دي ماه چه ميزان جريمه مي شوند.

سردار رحيمي با اشاره به ممنوعيت تردد موتورسيکلتهاي سه چرخ در سطح شهر تاکيد کرد: اين موتورسيکلت ها علاوه بر اينکه چهره شهر را مخدوش و کثيف نشان مي دهند مرتکب تخلفاتي نيز مي شوند و پليس در صورت برخورد ، آنها را توقيف مي کند. استفاده از اين موتورسيکلتها در مزارع، کارخانه ها و کارگاهها مجاز است. وي در پايان از راه اندازي مرکز تعويض پلاک در کنار پارکينگ موتورسيکلتها خبر داد و تصريح کرد: تردد موتورسيکلتهاي بدون پلاک ملي ممنوع است و موتورسيکلت هاي توقيف شده نيز تنها در صورت داشتن پلاک ملي ترخيص مي شوند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته