جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/09/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4043


تكواندوي دانشگاه آزاد اسلامي قهرمان نيم فصل اول

مهدوي‌كيا :
هركس جاي استيلي بود، همين اتفاق برايش مي‌افتاد


مشکل پرسپوليسي‌ها ازنگاه پروين


بازگشت رويانيان به تهران


موسوي به دنبال هت‌تريک


خوردبين به دنيزلي شانس بيشتري مي دهد


گفت‌وگو


اخبار كوتاه

جدال کهکشاني‌ها و شگفتي سازان
جبـاري نمي رسـد


دغدغه هاي کريمي


شکايت استقلال از کرار


برزگر به توافق نرسيد


ويا خانه نشين شد


دقيقه نود


 تكواندوي دانشگاه آزاد اسلامي قهرمان نيم فصل اول  

تيم تکواندوي دانشگاه آزاد اسلامي با برتري مقابل گازفجرجم عنوان قهرماني نيم فصل اول مسابقات تکواندوي ليگ برتر باشگاههاي کشور را از آن خود کرد.گفتني است، دور رفت رقابتهاي تکواندوي ليگ برتر باشگاههاي کشور با انجام چهار ديدار از هفته نهم به پايان رسيد که طي آن تيم دانشگاه آزاد اسلامي موفق شد به عنوان قهرماني نيم فصل مسابقات دست پيدا کند.

در مهمترين ديدار اين هفته دو تيم دانشگاه آزاد اسلامي و گازفجرجم مقابل هم صف آرايي کردند که در پايان اين مسابقه دانشگاه آزاد اسلامي در غياب محمد باقري معتمد و يوسف کرمي، دو ملي پوش المپيکي خود با نتيجه 5 بر 3 برنده ميدان را ترک کرد.ميثم باقري، داود عبدالرضايي، عباس شيخي، روح الله طالبي و حسين بيات پنج تکواندوکار پيروز تيم دانشگاه آزاد در اين مسابقه بودند و مهران عسگري، حسن شکري و محمدعلي مومني نيز براي تيم گازفجرجم صاحب پيروزي شدند.

دانشگاه آزاد اسلامي بعد از ديدار با گازفجرجم در پيکاري معوقه با مناطق نفت خيز جنوب هم پيروز شد تا با 22 امتياز قهرمان نيم فصل شود.شهرداري بندرعباس هم که با 17 امتياز تا پيش از اين هفته صدرنشين بود در ديدار با مناطق نفت خيز جنوب 7 بر يک پيروز شد و با 20 امتياز در مکان دوم جدول ايستاد.در هفته‌اي که مس کرمان استراحت داشت، راه وترابري زنجان با نتيجه 5 بر 3 از سد ملي حفاري گذشت و قوامين ناجا که خود شگفتي ساز اين فصل بود مقابل جوانه ته جدولي 5 بر 2 بازنده ميدان را ترک کرد تا عنوان شگفتي ساز به شاگردان رحيم صالحي در تيم جوانه تعلق گيرد.


 مهدوي‌كيا :
 هركس جاي استيلي بود، همين اتفاق برايش مي‌افتاد 

پيش از شروع فصل بسياري مقصد مهدي مهدوي كيا را در فصل جديد پرسپوليس مي‌دانستند، اما دست سرنوشت بازيكني كه تمام داشته‌هايش را در زندگي حرفه‌اي از اين تيم مي‌دانست را به داماش گيلان برد. پس از رفتن استيلي از پرسپوليس، بسياري برخي تصميمات از جمله جذب نكردن مهدوي كيا را يكي عوامل ناكامي پرسپوليس در اين فصل مي‌دانند. با اين حال مهدوي كيا مي‌گويد در تيم بزرگي مانند پرسپوليس نتايج به يك نفر بستگي ندارد. او همچنين توصيه مي‌كند كه بايد اين شرايط را فراموش كرد و به فكر ساختن پرسپوليسي جديد بود.

مهدي مهدوي كيا كه چهارشنبه در ديدار خيرخواهانه "فوتبال عليه فقر" در تيم تاريخ هامبورگ روبروي ياران زيدان قرار گرفته بود، در گفت‌و‌گو با ايسنا، به سوال‌هاي مختلفي پاسخ گفت.

* پس از سال‌ها، خاطرات خوب حضور شما در هامبورگ براي فوتبال دوستان ايراني زنده شد. فريادهاي «ميدي‌،ميدي» هواداران هامبورگ براي هواداران فوتبال در ايران فراموش نشدني است.

فكر مي‌كنم مهم‌ترين نكته اين ديدار وجه خيرخواهانه‌اش بود. اين كه 30 ـ 40 ستاره سابق فوتبال جهان دور هم جمع شوند و براي مبارزه با فقر تلاش كنند، ‌اتفاق زيبايي بود.

* هر چند براي همه فوتبال دوستان ايران حضور دوباره شما در هامبورگ خاطره‌ها را زنده كرد، اما اين تاسف را هم به وجود آورد كه چرا ما نمي‌توانيم مثل سال‌هاي حضور شما در هامبورگ بازيكني در اين سطح در فوتبال اروپا و آلمان داشته باشيم.

جايي كه فوتبال ايران را مي‌بينند، جام جهاني است. ما در سال‌هاي 98 و 2006 اين فرصت را داشتيم كه در جام جهاني فوتبالمان را به دنيا نشان دهيم. پس از آن بازيكنان زيادي از ايران به اروپا رفتند، اما در رسيدن به جام جهاني 2014 توفيقي نداشتيم و به همين خاطر فرصت براي حضور بازيكنان ايراني در اروپا فراهم نشد. اميدوارم در سال 2014 و با حضور ايران در جام جهاني اين شرايط براي بازيكنانمان فراهم شود كه به اروپا بروند.

* چه شد كه تصميم گرفتيد توپ طلاي فوتبال آسيا را به موزه باشگاه هامبورگ هديه كنيد؟

من بهترين دوران فوتبالم را در باشگاه هامبورگ پشت سر گذاشتم. فكر مي‌كنم فرصت مناسبي بود كه اين جايزه بسيار ارزشمند را به موزه باشگاه هامبورگ هديه بدهم. تا جايي كه مي‌دانم موزه هامبورگ جزو چهار باشگاهي است كه بيشترين بازديدكننده را دارد. من هشت سال در آنجا بودم و آنجا را بهترين مكان براي اهدا توپ طلايم ديدم. مي‌خواستم اين جايزه در تاريخ هامبورگ بماند و از خودم يادگاري در آنجا به جا بگذارم.* نمي‌شود با شما صحبت كرد و درباره پرسپوليس نپرسيد، به ويژه‌ اين كه پس از رفتن استيلي يكي از دلايل ناكامي اين فصل پرسپوليس را جذب نشدن بعضي بازيكنان از جمله شما عنوان كردند.

فكر مي‌كنم همه از اتفاقاتي كه براي پرسپوليس افتاده، ناراحت هستند. من به عنوان كسي كه براي اين تيم بازي كرده‌ام و هميشه تيم محبوبم بوده است، از اين اتفاقات ناراحتم. باخت‌هاي پشت سر هم به استقلال، پرسپوليسي‌ها را ناراحت كرده است، اما بايد اين را بدانيم كه تيم‌هاي بزرگ هم در بعضي مواقع دچار مشكل مي‌شوند. مهم اين است كه پرسپوليس از اين وضعيت خارج شود، چون تيمي مردمي و بزرگ است و بايد شرايطش طوري شود كه مثل سابق هواداران تيم را در بالاي جدول ببينند.

* رويانيان پس از استعفاي استيلي گفت كه براي او زود بود كه سرمربي پرسپوليس شود. فكر مي‌كنيد اين طور بود؟

به نظرم براي استيلي زود نبود. بالاخره مربي بايد از يك جا كارش را شروع كند. در فوتبال دنيا مثال‌هاي زيادي وجود دارد كه مربي‌هاي هم سن و سال استيلي سرمربي هستند، اما همان طور كه گفتم از ابتدا فشار زيادي بر روي او وجود داشت و همه اينها تاثيرگذار بود و در نهايت تيم در جرياني قرار گرفت كه فشار بيشتر و بيشتر شد. فكر مي‌كنم نتايجي هم كه به دست آمد در افزايش فشارها نقش داشت. بدشانسي هم در كار بود و پرسپوليس تعدادي مصدوم داشت. نمي‌شود همه تقصيرها را بر گردن استيلي انداخت. من او را مقصر همه اتفاقات نمي‌دانم. اگر قرار است تيمي نتيجه‌ بگيرد بايد آرامش داشته باشد. خود من بازيكن هستم و مي دانم كه فشاري كه به تيم وارد مي‌شود چقدر شرايط را دشوار مي‌كند. اين فشار از خوب بازي كردن جلوگيري مي‌كند.


 مشکل پرسپوليسي‌ها ازنگاه پروين 

 
علي پروين مدير تيم فوتبال پرسپوليس پس از تساوي يک بر يک راه‌آهن و پرسپوليس گفت: متاسفانه بازيکنان تيم ما مشکل روحي و رواني دارند.وي افزود: بازي بدي نبود. پرسپوليس تا موقعي که گل را زد خوب بازي کرد، اما متاسفانه بچه‌ها شرايط روحي و رواني خوبي ندارند به دليل همين مشکلات کمي شرايط‌شان خاص است.وي اضافه کرد: بايد بينيم مسئولان باشگاه با کدام گزينه به توافق خواهند رسيد. با توجه به اينکه صلاح باشگاه اين است که مربي خارجي باشد من هم حرفي نزدم.


 بازگشت رويانيان به تهران  

 
محمد رويانيان، مدير عامل باشگاه پرسپوليس که براي گفت و گو با مصطفي دنيزلي عازم ترکيه شده بود به تهران بازگشت.وي در طي اقامت خود در ترکيه بازي بشيکتاش ترکيه را نيز از نزديک تماشا کرد.رويانيان پس از اين بازي با تهران بازگشت و ديروز با حضور در تمرين پرسپوليس جلسه‌ کوتاهي را با بازيکنان و کادر فني برگزار کرد.رويانيان در اين جلسه درباره مذاکراتش با مصطفي دنيزلي و برخي گزينه‌ها با بازيکنان گفت و گو کرد.


 موسوي به دنبال هت‌تريک  

 
ايمان موسوي مهاجم تيم فوتبال نفت تهران در مورد ديدار با استقلال گفت: با هت تريک من برابر استقلال، نفت تهران قهرمان نيم فصل مي‌شود.وي افزود: در اين مسابقه با تمام توان به ميدان مي‌رويم تا سه امتياز بازي را کسب کنيم. شک نکنيد در اين بازي هم من آقاي گل نيم فصل مي‌شوم و هم نفت قهرمان مي‌شود. من روز شنبه هت‌تريک مي‌کنم.وي در مورد اينکه يعني مي‌تواند به تيمي مثل استقلال که دروازه‌بان اصلي تيم ملي را دارد 3 گل بزند گفت: بله، من اکنون در اوج آمادگي هستم.


 خوردبين به دنيزلي شانس بيشتري مي دهد 

 
محمود خوردبين سرپرست تيم پرسپوليس در پايان بازي تيم‌هاي فوتبال پرسپوليس و راه‌آهن، در جمع خبرنگاران گفت: با مربيان زيادي صحبت كرده‌ايم. مانند دونادوني و ديگر افرادي كه نامشان در رسانه‌ها اعلام شده است، اما به طور كلي شانس دنزلي بيشتر از بقيه مربي‌ها است.

سرپرست تيم پرسپوليس درباره احضار كريمي به كميته انضباطي فدراسيون فوتبال به دليل اظهار نظر عليه رييس سازمان ليگ هم اظهار كرد: موضع باشگاه پرسپوليس حمايت از كريمي است و ما قطعا از كريمي در كميته انضباطي پشتيباني خواهيم كرد.


 گفت‌وگو 

حسين عسگري نايب رييس كميته داوران فدراسيون فوتبال:

برخورد توپ بادست ممدوتال پنالتي نبود

حسين عسگري نايب رييس كميته داوران فدراسيون فوتبال با بيان اينكه صحنه هند بازي پرسپوليس و راه‌آهن به هيچ وجه پنالتي نبود، گفت: به صورت مكتوب از كميته انضباطي مي‌خواهيم تا با مربياني كه عليه داوري مصاحبه‌هاي نادرست مي‌كنند برخورد كند.

وي در گفت‌و‌گو با ايسنا، با بيان اين كه صنحه برخورد توپ با دست ممدوتال مدافع پرسپوليس در جريان بازي با راه‌آهن به هيچ وجه پنالتي نبود، در اين باره اظهار كرد: من بازي تيم‌هاي پرسپوليس و راه‌آهن را نديدم، اما صحنه‌هايي كه بعضا از اين مسابقه در بخش‌هاي خبري پخش مي‌شد هيچ مشكلي از نظر داوري نداشت. همين طور صحنه‌اي كه توپ با دست مدافع خارجي پرسپوليس برخورد كرد، به هيچ وجه خطاي هند و به تبع آن پنالتي نبود.

وي توضيح داد: در بحث خطاي هند فيفا صراحتا تاكيد كرد بر عمد بودن آن دارد. هندي كه خطا اعلام مي‌شود بايد چندين شرايط را داشته باشد و هر هندي خطا نيست. قانون در اين باره واضح است و در توضيح مهمترين شرط مي‌گويد كه دست بايد به سمت توپ حركت كند كه در آن صحنه ديديم دست مدافع پرسپوليس چنين حالتي را نداشت. شرط ديگر به حالت بازيكنان مربوط است كه ديديم ايستادن بازيكنان و دستان او طبيعي بود. شرط سوم به فاصله توپ با بازيكن برمي‌گردد كه فاصله اين دو زياد نبود؛ يك وقتي است كه توپ ‌از فاصله‌ مثلا 20 متري شوت مي‌شود و بازيكن فرصت حركت دادن به دستش را دارد اما در صحنه فوق فاصله خيلي كم بود.

عسگري ادامه داد: حال وقتي هيچ كدام از شرايط احراز نشده پس آن برخورد توپ اصلا خطا نيست. البته ما شنبه فيلم داوري مسابقات از جمله ديدار پرسپوليس و راه‌آهن را به طور كامل ديده و بررسي مي‌كنيم اما صحنه برخورد توپ بازيكن راه‌آهن با مدافع پرسپوليس در واقع نه هند عمد بود، نه پنالتي داشت و نه بايد آن بازيكن اخراج مي‌شد پس چرا سرمربي راه‌آهن ادعاهاي نادرستي را عليه داور مطرح كرد؟ واقعا اين طوري نمي‌شود كه هر تيمي نتيجه نمي‌گيرد، سرمربي‌اش راحت‌ترين روش را انتخاب كرده و نتيجه نگرفتنش را گردن داور مي‌اندازد!

نايب‌رييس كميته داوران در بيان انتقاداتش از مصاحبه مربيان نسبت به داوري، گفت: ما براساس وظيفه‌اي كه داريم روي كار داوران نظارت دقيقي داشته و همواره از آنها حمايت مي‌كنيم اما اين‌گونه رفتار بعضي از مربيان دور از انصاف است. چرا درباره قضاوت كار داور عجله مي‌كنيد؟! شما كه اينقدر براي باشگاه‌هايتان هزينه مي‌كنيد، يك كارشناس خبره داوري را هم استخدام كرده تا اطلاعات دقيقي از داوري در اختيار شما و بازيكنانتان قرار دهد.

حسين فرکي سرمربي تيم فوتبال نفت تهران:

استقلال را خيلي خوب مي‌شناسم

حسين فرکي سرمربي تيم فوتبال نفت تهران با بيان اينکه شناخت بسيار خوبي از تيم استقلال دارد، گفت: به نقاط ضعف و قوت استقلال آشنا هستيم چرا که آناليز بسيار خوبي از اين تيم داشته‌ايم.

وي افزود: جايگاهي که تيم نفت در اختيار دارد، اول حاصل لطف خدا و بعد مديريت ساده و بي‌رياي مسئولان باشگاه است که صادقانه براي اين تيم زحمت کشيده و تمام تلاش خود را مي‌کنند تا تيم نفت در آرامش کامل راه خود را ادامه دهد. سرمربي تيم فوتبال نفت تهران از غيبت دو بازيکن اين تيم در ديدار با استقلال خبر داد و گفت: خدا را شکر محرومي نداريم اما مصدوم داريم. مهرآزما و پورعلي گنجي بازيکنان مصدوم ما هستند که به ديدار با استقلال نخواهند رسيد اما خوشبختانه ديگر نفرات تيم نفت در شرايط خوبي به سر مي‌برند و آماده ديدار مقابل استقلال هستند.

محمود ياوري سرمربي تيم فوتبال فجر شهيد سپاسي:

نتيجه‌ عادلانه بود

محمود ياوري سرمربي تيم فوتبال فجر شهيد سپاسي شيراز در کنفرانس خبري پايان ديدار تيمش با صباي قم گفت: ما به حداقل امتياز اين ديدار راضي بوديم زيرا تيم ما با قالب جديدي در حال شکل گرفتن است و در آينده روند خوبي در پيش مي‌گيرد. وي افزود: تاکتيک پذيري بالا همراه با چاشني تعصب سبب شد تا در اين ديدار خارج از خانه مقابل تيم فوتبال صباي قم که يکي از تيمهاي بسيار خوب مسابقات اين فصل ليگ برتر فوتبال باشگاههاي کشور محسوب مي‌شود، نتيجه خوبي کسب کنيم. سرمربي تيم فوتبال فجر شهيد سپاسي شيراز افزود: صبا تيم بسيار خوبي است که مهرههاي جوان و با کيفيتي دارد، آنها تيم چهارم جدول رده بندي مسابقات ليگ برتر فوتبال باشگاههاي کشور هستند و مقابل آنها فشار زيادي را تحمل کرديم.

عباس چمنيان سرمربي تيم فوتبال شهرداري ياسوج:

از نام استقلال نمي‌ترسيم

عباس چمنيان سرمربي تيم فوتبال شهرداري ياسوج پس از پيروزي بر فولادخوزستان در مرحله يک چهارم نهايي جام حذفي، گفت: رسيدن به جمع چهار تيم برتر جام حذفي کار بزرگي است که شهرداري ياسوج توانست به اين مهم برسد و ظرفيتهاي فوتبال ياسوج را به کشور معرفي کند.

وي افزود: فولاد تيم بزرگي است و مربي بزرگي دارد. اين تيم براي موفقيت در جام حذفي سرمايه گذاري کرده و با تمام قوا به ياسوج آمده بود.وي خاطرنشان کرد: تيم شهرداري با برنامه ريزي و تمرينات منظم و حمايت تماشاگران پرشورش توانست در اين بازي پيروز شود و هديه‌اي کوچک به مردم استان کهگيلويه و بويراحمد تقديم کند.

وي افزود: اگرچه بازيهاي فشرده ليگ يک تاحدودي باعث خستگي تيم ما شده است اما شور و شوق تماشاگران مشتاق ياسوجي تمام خستگي‌ها را از تن بازيکنان به در مي‌کند.سرمربي شهرداري ياسوج همچنين در خصوص بازي بعدي تيم شهرداري با تيم استقلال تهران در مرحله نيمه نهايي جام حذفي گفت: استقلال تيم بزرگي است اما شهرداري ياسوج نشان داده که توان شکست تيمهاي بزرگ را دارد. ما به هيچ عنوان از نام تيم استقلال نمي‌ترسيم.


 اخبار كوتاه 

 مجيد عبدالحسيني مربي تيم كاراته دانشگاه آزاد اسلامي:

تيم کاراته دانشگاه آزاد اسلامي به اهداف خود رسيده است

مجيد عبدالحسيني مربي تيم كاراته دانشگاه آزاد اسلامي گفت كه به اهداف خود در سوپر ليگ كاراته رسيده است.وي افزود: در اين هفته از سوپر ليگ كاراته در بازي اول توانستيم تيم سرشناس نفت را شكست دهيم كه اين پيروزي به واسطه برنامه‌ريزي هاي قبلي ما به دست آمد.وي اضافه کرد: در بازي دوم هم مقابل شهرداري بندرعباس نمايش خوبي داشتيم و آن‌ها را نيز شكست داديم. با اين دو پيروزي به رده دوم جدول رده بندي صعود كرديم و به تمام اهداف خود رسيديم. اميدوارم اين روند رو به رشد ادامه داشته باشد.مربي تيم دانشگاه آزاد اسلامي در پاسخ به اين سوال كه مسابقه‌هاي هفته‌هاي بعدي سوپر ليگ چه زماني برگزار خواهد شد، گفت: اطلاعي ندارم و تاكنون هم چيزي به ما نگفته اند، اما مشكلي در اين راه وجود ندارد. ما هماهنگي لازم را با سازمان ليگ داريم و كار خودمان را انجام مي‌دهيم. عبدالحسيني در مورد داوري‌هاي سوپر ليگ كاراته كه در هفته‌هاي گذشته انتقادات زيادي را در پي داشت، گفت: داوري‌ها امروز خوب بود و همه داوران شجاعانه پرچم زدند و اشتباهات بسيار كمتر از گذشته بود، بعضي از داوران آنقدر خوب قضاوت كردند كه فكر نمي كردم كه اين همه كارشان خوب باشد.

محسن عاشوري سرمربي موقت تيم فوتبال پرسپوليس :

مربي جديد عصاي جادويي ندارد

محسن عاشوري سرمربي موقت تيم فوتبال پرسپوليس در نشست خبري پس از ديدار راه آهن مقابل پرسوليس گفت: در نيمه اول خوب بوديم اما در نيمه دوم افت کرديم. وي افزود: ما کمبود بازيکن داريم و به همين دليل يک بازيکن جوان را به ميدان فرستاديم که در تمرينات و اردوهاي ترکيه خوب بود. ما با توجه به بضاعت و کمبودي که داريم بازيهاي ليگ را دنبال مي‌کنيم و نيازمند جذب بازيکنان جديد هستيم.سرمربي موقت تيم پرسپوليس خاطرنشان کرد: ما در پستهاي اصلي تيم نفراتي را به همراه نداريم و همين کمبود نيرو و نفرات به ما ضربه زده است که اميدوارم در نيم فصل بتوانيم بازيکناني را اضافه کنيم.عاشوري در خصوص وضعيت دروازه‌بانهاي تيم فوتبال پرسپوليس اظهار داشت: حقيقي و معمارزاده هر دو گلرهاي خوبي هستند و بايد تمرکز خود را در تمرينات بيشتر کنند تا بتوانند جايگاهشان را در ترکيب تيم تثبيت کنند.وي در پاسخ به اين پرسش که "از آخرين وضعيت حضور سرمربي جديد تيم پرسپوليس چه اطلاعي داريد؟"، اظهار داشت: من نيز به همان اندازه که شما اطلاع داريد، اطلاع دارم و اين را مي‌دانم که مسئولان باشگاه با چند گزينه مذاکره کرده‌اند اما بايد بدانيد که براي موفقيت تيم فقط به صرف اينکه يک سرمربي جديد بيايد کافي نيست و او عصاي جادويي ندارد که بتواند با آن تيم را نجات دهد بلکه سرمربي جديد نياز به يک تيم پشتيباني قوي، بازيکنان خوب و حمايت هواداران دارد.سرمربي موقت تيم پرسپوليس در پايان خاطرنشان کرد: شرايط پرسپوليس در حال حاضر شرايط مناسبي نيست و اميدوارم که با آمدن بازيکنان مصدوم و اضافه شدن بازيکنان جديد وضعيت اين تيم بهتر شود.

سازمان ليگ اعلام کرد:

بازيکنان ليگ برتري فصل گذشته، آزاد هستند

سازمان ليگ برتر اعلام کرد بازيکناني که فصل گذشته در ليگ برتر بازي کرده و اين فصل نتوانسته‌اند با باشگاه جديدي قرارداد امضا کنند، بازيکن آزاد هستند.گفتني است، در حاليکه با پايان هفته هفدهم رقابتهاي ليگ برتر باشگاههاي کشور، فصل نقل و انتقالات آغاز مي‌شود، سازمان ليگ برتر در نامه‌‎اي به باشگاهها دو اصلاحيه جديد اين آيين نامه را به شرح زير اعلام کرد:

1- آن دسته از بازيکناني که فصل گذشته عضو تيمهاي ليگ برتري بودند و بنا به دلايلي اين فصل نتوانسته‌اند در باشگاه جديد ثبت نام و قرارداد منعقد کنند، بازيکن آزاد شناخته شده و در زمان مجاز نقل و انتقالات نيم فصل جاري با رعايت ساير مقررات بدون احتساب سهميه ليگ برتري مي‌توانند باشگاه مورد علاقه خود را انتخاب و قرارداد حرفه‌اي منعقد کنند.

2- تمامي باشگاهها مجاز خواهند بود با توافق بازيکن در چارچوب مقررات نسبت به تبادل بازيکن در قالب قرارداد حرفه‌اي بدون احتساب سهميه ليگ برتري اقدام کنند. يادآور مي‌شود کما في السابق براي جذب بازيکن بند يک و دو ارائه برگ تاييديه اخلاقي از سوي کميته محترم نظارت و بازرسي الزامي است.تيمهاي ليگ برتري مجاز هستند که طي 29 آذرماه تا 14 ديماه اقدام به جذب بازيکن کنند و اين 16 روز زمان نقل و انتقالات نيم فصل خواهد بود.

ميرسلاو بلاژويچ سرمربي تيم فوتبال مس کرمان:

استعفا نداده‌ام

ميرسلاو بلاژويچ سرمربي تيم فوتبال مس کرمان پس از باخت يک بر صفر مس کرمان مقابل ذوب‌آهن اصفهان در مورد شايعات پيرامون استعفايش از سرمربيگري اين تيم گفت:اصلا استعفا نداده‌ام و تا پايان قراردادم در مس مي‌مانم و مشکلي با اين مسئله ندارم البته بايد بگويم جايگاه مس کرمان در جدول رده‌بندي اينجا نيست و در نيم فصل دوم بهتر مي‌شويم.وي در مورد بازي ذوب آهن اصفهان - مس کرمان گفت: بايد بگويم اصلا از نتيجه بدست آمده راضي نيستم و ناراحتم که تيمم در اين ديدار شکست خورد.بلاژويچ گفت: ذوب‌آهن تيم قدرتمندي است و از بازيکنان خوبي بهره مي‌برد اما با اين وجود تيم ما مي‌توانست در مسابقه امروز عملکرد بهتري داشته باشد و نتيجه بازي مي‌توانست به گونه‌اي ديگر رقم بخورد اما بازيکنان ما اصلا اين کار را انجام ندادند.


 جدال کهکشاني‌ها و شگفتي سازان
 جبـاري نمي رسـد 

تيمهاي استقلال و نفت تهران درحالي عصرامروز شنبه در چارچوب هفته هفدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاههاي کشور به مصاف هم مي‌روند که نتيجه اين بازي مي‌تواند چهره قهرمان نيم فصل اول رقابتها را مشخص کند.هفدهمين هفته از مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاههاي کشور امروز شنبه با ديدار حساس تيمهاي استقلال و نفت تهران پيگيري مي‌شود. استقلال و نفت تهران تنها تيمهايي هستند که مي‌توانند عنوان قهرماني نيم فصل را از آن خود کنند. در اين بين استقلال 33 امتيازي به مراتب شانس بيشتري از نفت 30 امتيازي دارد و مي‌تواند با يک تساوي در بازي امروز عنوان قهرماني نيم فصل را به دست آورد. در مقابل نفت تهران تنها در يک صورت مي‌تواند عنوان قهرماني نيمه راه ليگ را بدست آورد که استقلال را با اختلاف بيش از دو گل شکست دهد.

دو تيم استقلال و نفت تهران در يکي، دو هفته اخير از نفت آبادان شکست خورده‌اند. نفت تهران در هفته پانزدهم با نتيجه 3 بر يک در خانه به نفت آبادان باخته و استقلال هم در هفته شانزدهم مقابل اين تيم آباداني در ورزشگاه آزادي با نتيجه 2 بر يک شکست خورده است. شايد اگر اين شکستها رقم نمي‌خورد و پاي آباداني‌ها در ميان نبود امروز داستان قهرماني نيم فصل براي دو تيم استقلال و نفت به گونه‌اي ديگر دنبال مي‌شد.

استقلال درست يا غلط وابسته به جباري است. در روزهايي که جباري باشد و خوب بازي کند، استقلال پيروز مي‌شود اما در غياب اين بازيکن استقلال به بن بست مي‌رسد، نمونه‌اش ديدار هفته گذشته مقابل صنعت نفت آبادان که آبي پوشان طي آن با نتيجه 2 بر يک مغلوب شدند. تمام تلاش کادر پزشکي استقلال براين بوده که جباري را به بازي برسانند اما تا به اين لحظه حضور اين مهره تعيين کننده در بازي حساس با نفت تهران قطعي نشده است. در عين حال استقلال مهدي اميرآبادي و خسرو حيدري را نيز در بازي با نفت در اختيار نخواهد داشت.نفت به معناي کامل کلمه شگفتي ساز نيم فصل نخست ليگ برتر بوده است. اين تيم که در 16 بازي اخير خود به هشت پيروزي و شش تساوي دست يافته و تنها دو بار شکست خورده است، نزديکترين تعقيب کننده به استقلال در صدر جدول است. تيم کم ستاره و کم ادعاي فرکي که موفق شده در تبريز و اصفهان به ترتيب تراکتورسازي و سپاهان را شکست دهد، در تهران و اصفهان از پرسپوليس و ذوب آهن امتياز مي گيرد، قطعا مقابل استقلال دست و پابسته نخواهد بود. بدون شکست پيروزي در بازي فردا حسن ختامي ويژه براي شگفتي ساز نيمه اول ليگ خواهد بود.


 دغدغه هاي کريمي 

علي کريمي کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس پس از ديدار تيمهاي پرسپوليس و راه آهن که با تساوي يک بر يک به پايان رسيد، گفت: بازي سرد و بي روحي را از سوي هر دو تيم شاهد بوديم و نمي‌دانم چرا تيم ما در اين بازي اينگونه بازي کرد، فقط از هواداران تشکر مي‌کنم که در اين هواي سرد براي تشويق تيم به ورزشگاه آزادي آمده بودند و تا آخرين دقيقه از ما حمايت کردند.وي در خصوص انتخاب سرمربي جديد تيم پرسپوليس افزود: مسئولان باشگاه با گزينه‌هاي زيادي براي هدايت تيم پرسپوليس مذاکره کرده‌اند و اميدوارم هرچه زودتر سرمربي تيم انتخاب شود تا پرسپوليس را از اين شرايط که در آن گرفتار شده، خارج کند.کاپيتان تيم پرسپوليس در پاسخ به اين پرسش که هواداران اين تيم در جريان بازي بارها او را مورد تشويق قرار داده و حمايت کردند و حتي عليه سازمان ليگ بيانيه خواندند، خاطرنشان کرد: هواداران به من لطف داشته و دارند اما از نظر من اين قضيه تمام شده است. من اظهاراتي انجام داده‌ام و برايم مهم نيست که محروم شوم يا جريمه نقدي‌ام کنند. آنچه که براي من اهميت دارد، اين است که فوتبال ما به شرايطي که ايده‌آل هوادارانش هست، برسد.

وي در ادامه تاکيد کرد: بايد برنامه‌ريزي بازيهاي ليگ به خوبي و درست صورت گيرد، چون ليگ پشتوانه تيم ملي بوده و با داشتن يک ليگ قوي مي‌توانيم يک تيم ملي مقتدر داشته تا بتوانيم به جام جهاني صعود کنيم و باعث خوشحالي هواداران فوتبال شويم.

کريمي در ادامه در پاسخ به اين پرسش که "آيا رفتن استيلي باعث شد که شوک به تيم پرسپوليس وارد شده و شاهد تغيير در عملکرد اين تيم باشيم؟"، گفت: به هر حال در اين خصوص کارشناسان بايد نظر بدهند. چيزي که در حال حاضر اهميت دارد اين است که بازي بعدي خود را نيز با تيم فولاد پشت سر بگذاريم و در تعطيلات نيم فصل بتوانيم به شرايط ايده‌آل برسيم.

کاپيتان پرسپوليس در خاتمه تاکيد کرد: اميدوارم با انتخاب سرمربي جديد توسط باشگاه طي چند روز آينده بتوانيم از زمانيکه در تعطيلات نيم فصل به دست مي‌آوريم نهايت استفاده را ببريم، نيم فصل دوم را خوب شروع کرده و جبران مافات کنيم، تنها در اين صورت است که مي‌توانيم باعث خوشحالي هواداران شده و زحمات آنها را جبران کنيم.


 شکايت استقلال از کرار  

 
باشگاه استقلال تصميم دارد اگر بازيکن عراقي براي مشخص شدن وضعيتش به ايران نيايد، از اين بازيکن شکايت کند.گفتني است، باشگاه استقلال به دليل بدرفتاري جاسم کرار اين بازيکن را تا اطلاع ثانوي محروم اعلام کرد و قرار بر اين بود کرار در باشگاه استقلال حاضر شود و صحبت هاي خود را مطرح کند و سپس باشگاه در خصوص چگونگي ادامه همکاري با هم صحبت هاي لازم را انجام دهند.درحالي که مديران اين تيم جلسه اي هم با مديربرنامه هاي اين بازيکن داشتند و قرار بر اين شد تا تصميم گيري در مورد جاسم کرار به حضور وي در باشگاه استقلال موکول شود هنوز اين بازيکن به ايران نيامده است.


 برزگر به توافق نرسيد 

 
مسئولان فدراسيون کشتي ترکيه با منصور برزگر براي سرمربيگري تيم ملي کشتي اين کشور در رقابتهاي المپيک 2012 لندن به توافق نرسيدند.گفتني است، منصور برزگر چندي پيش براي مذاکره با مسئولان فدراسيون کشتي ترکيه و نظارت بر رقابتهاي قهرماني اين کشور به آنکارا سفر کرد.

در اين مذاکرات مسئولان فدراسيون کشتي ترکيه به وي پيشنهاد سرمربيگري تيم ملي اين کشور را ارائه داده بودند اما بعد از گزارش استاد کشتي ايران و اينکه وي اعلام کرد براي بازسازي کشتي اين کشور نياز به زمان سه تا چهار ساله دارد دو طرف با هم به توافق نرسيدند.


 ويا خانه نشين شد  

 
داويد ويا مهاجم تيم بارسلونا در ديدار اين تيم مقابل السد قطر در چارچوب رقابت‌هاي جام جهاني باشگاه‌ها از ناحيه ساق پاي چپ دچار شكستگي شد.

گفتني است، داويد ويا در ديدار تيمش مقابل السد قطر در دقيقه 27 مصدوم شد و نتوانست به بازي ادامه دهد. اين ديدار با پيروزي چهار بر صفر بارسلونا مقابل نماينده آسيا به پايان رسيد.باشگاه بارسلونا بعد از پايان بازي اعلام كرد كه ويا از ناحيه ساق پاي چپ دچار شكستگي شده است.اگر چه كه هنوز مدت زمان دوري ويا از ميادين از سوي باشگاه بارسلونا اعلام نشده اما يك پزشك اسپانيايي متخصص شكستگي در گفت‌وگو‌ با روزنامه ماركاي اسپانيا گفت كه ويا به دنبال شكستگي ساق پا حداقل شش ماه از ميادين به دور خواهد بود.


 دقيقه نود 

مجيد جلالي سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان :

بايرن مونيخ هم در زمين ياسوج شکست مي‌خورد

مجيد جلالي سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان پس از شکست برابر شهرداري ياسوج در مرحله يک چهارم نهايي جام حذفي کشور، با انتقاد از زمين بازي گفت:به اعتقاد من بايرن مونيخ هم در زمين ياسوج شکست مي‌خورد ، حتي بهترين تيم هم در اين زمين با بدترين تيم بازي کند، هيچ تفاوتي بين آنها نيست.وي افزود: با اطمينان مي‌گويم آن چيزي که در ليگ برتر است کف فوتبال ماست و اين عمق فوتبال است و براين اساس بايد بپذيريم که دو سهميه و نيم هم براي فوتبال ما زياد است. وقتي قرار باشد در چنين زمينهايي بازي کنيم و هيچ حرمتي در استاديوم‌ها رعايت نشود، نتيجه‌اش همين مي‌شود.

وي اضافه کرد: من از اين حرفها ناراحتم ولي در هر صورت همه ديدند که اين بازي شباهتي به فوتبال نداشت و وقتي نتواني در بازي پاس بدهي بايد زير توپ بزني.سرمربي فولاد با بيان اينکه اين وضعيت خوبي براي فوتبال ما نيست، گفت: فوتبال فقط داشتن چهار تا استاديوم براي ليگ برتر نيست.وي با بيان اينکه اميدوارم فيفا و اي اف سي ما را وادار به ايجاد زيرساختهاي فوتبال کند، اظهار داشت: شهري با اين علاقمندان و اين خيل طرفداران بايد اين استاديوم را داشته باشد؟ آيا تيمها بايد با اين وضعيت بيايند و اينجا بازي کنند؟

جلالي گفت: در هر صورت من اميدوارم که در قرعه کشي، استقلال هم مجبور شود در ياسوج بازي کند چون در اين صورت آن چيزي را که بر ما مي‌گذرد همه مي‌بينند و در مورد آن حرف مي‌زنند.

محمد نوري هافبک تيم فوتبال پرسپوليس:

نيمه دوم بد بازي کرديم

محمد نوري هافبک تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه سرخپوشان در مصاف با راه آهن دو نيمه متفاوت داشتند، گفت: نمي‌دانم چرا اينقدر در نيمه دوم اين مسابقه بد بازي کرديم.محمد نوري پس از پايان ديدار راه آهن شهرري - پرسپوليس ضمن بيان مطلب فوق افزود: ما دو نيمه متفاوت داشتيم و نمي‌دانم چرا در نيمه دوم اينقدر بد بازي کرديم.وي ادامه داد: با اين وجود در دقيقه 93 مي‌توانستيم گل برتري را به ثمر برسانيم اما اشتباه يا بدشانسي مانع از پيروزي‌مان شد. هافبک تيم پرسپوليس افزود: آمده بوديم راه آهن را ببريم اما يکسري اتفاقات از جمله بدشانسي و بي دقتي باعث شد تا در مصاف با اين تيم هم پيروز نشويم. وي درباره انتخاب دنيزلي به عنوان سرمربي پرسپوليس گفت: دنيزلي مربي بزرگ و با دانشي است اما هرکسي سرمربي پرسپوليس مي‌شود بايد زودتر معرفي شود.

آخرين ديدار هفته شانزدهم

سريال مساوي هاي راه آهن

شانزدهمين هفته از مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاههاي کشور با تساوي دو تيم راه آهن شهرري و پرسپوليس به اتمام رسيد و دو تيم به تقسيم امتياز رضايت دادند.گفتني است، تيمهاي راه آهن شهرري و پرسپوليس برگزارکننده آخرين ديدار هفته شانزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاههاي کشور بودند. اين بازي که در حضور بالغ بر پنج هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادي تهران برگزار شد در پايان به نتيجه تساوي يک بريک انجاميد و دو تيم به تقسيم امتياز رضايت دادند.پرسپوليس که پس از جدايي حميد استيلي با هدايت محسن عاشوري به مصاف راه آهن آمده بود، حداقل در نيمه اول نمايشي بهتر از ديدارهاي گذشته داشت که ماحصل اين بازي خوب گلي بود که محمد نوري در دقيقه 39 روي پاس جواد کاظميان به ثمر رساند.

سرخپوشان تهراني نيمه اول را با برتري يک برصفر پشت سر گذاشتند تا در نيمه دوم با انگيزه حفظ نتيجه و زدن گلهاي بيشتر بازي کنند اما بازي تهاجمي راه آهن آنها را به عقب نشاند. پس از آنکه راه آهن در دقايق 57 و 68 به ترتيب توسط اميد عاليشاه و عليرضا عباسفرد دو موقعيت مسلم گلزني را از دست داد، با گل دقيقه 75 بهادر عبدي کار را به تساوي کشاند. عبدي که در نيمه دوم به عنوان بازيکن جانشين وارد زمين شده بود، مزد بازي خوب خود را با گلزني در فاصله 15 دقيقه به پايان بازي گرفت. او به خوبي قدر پاسي که عباسفرد برايش ساخته و پرداخته کرده بود را دانست و با ضربه‌اي دقيق دروازه حقيقي را گشود.بعد از اين گل نه راه آهن تکاپويي براي زدن گل برتري داشت و نه پرسپوليس نايي براي رسيدن به پيروزي. با اين شرايط بازي با تساوي يک بريک به اتمام رسيد تا راه آهن به هفتمين تساوي پي در پي و دوازدهمين تساوي فصل خود دست يابد و پرسپوليس نيز همچنان با بحران و ناکامي دست به گريبان باشد.

يک چهارم نهايي جام حذفي

شهرداري ياسوج حريف استقلال شد

تيم فوتبال شهرداري ياسوج با برتري مقابل فولادخوزستان به مرحله نيمه نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاههاي کشور صعود کرد تا در اين مرحله مقابل استقلال صف آرايي کند.گفتني است، مرحله يک چهارم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاههاي کشور با ديدار تيمهاي شهرداري ياسوج و فولادخوزستان در ورزشگاه تختي ياسوج پيگيري شد.اين ديدار که در حضور خيل علاقمندان به تيم شهرداري ياسوج برگزار شد در پايان 120 دقيقه تلاش دو تيم به نتيجه تساوي يک بريک انجاميد تا ضربات پنالتي چهره تيم برتر ميدان را مشخص کند. در ضربات پنالتي تيم شهرداري ياسوج برتري 4 بر 2 را از آن خود کرد تا با پيروزي 5 بر 3 جواز حضور در مرحله نيمه نهايي مسابقات را بدست آورد.در وقت معمول مسابقه ابتدا تيم فولاد خوزستان با گل دقيقه 18 رضا نوروزي از ميزبان خود پيش افتاد و با گلي که صمد اکبري در دقيقه 21 بازي به ثمر رساند، کار دو تيم به تساوي کشيده شد. در ضربات پنالتي براي تيم شهرداري ياسوج حميد مروي، حسين آقايي، شهاب کرمي و غلامرضا عباسفرد و براي تيم فولاد ايوب والي و سامال سعيد گل زدند. از تيم شهرداري ياسوج صمد اکبري و از تيم فولاد عبدالله کرمي و مهدي مومني لاريجي در گل کردن ضربات پنالتي ناکام ماندند.

سپاهان به رده دوم جدول صعود کرد

تراکتورسازي در انزلي متوقف شد

هفته هفدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاههاي کشور با پيروزي و صعود سپاهان به رده دوم جدول و توقف تراکتورسازي در انزلي پيگيري شد.گفتني است، روز دوم از هفته هفدهم و پاياني نيم فصل اول رقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاههاي کشور عصر ديروز جمعه با برگزاري دو ديدار پيگيري شد که سپاهان اصفهان در کرمان با 2 گل از سد ميزبانش مس سرچشمه گذشت.در اين ديدار که از ساعت 15 در ورزشگاه شهيد باهنر کرمان برگزار شد، سيدمهدي سيدصالحي (35) و اميد ابراهيمي (86) گلهاي تيم فوتبال سپاهان اصفهان را به ثمر رساندند. در ورزشگاه تختي بندرانزلي نيز تيمهاي ملوان بندرانزلي و تراکتورسازي تبريز برابر هم به ميدان رفتند که اين مسابقه با نتيجه تساوي بدون گل به پايان رسيد.

محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس :

دنيزلي تا آخر هفته آينده پاسخ مي‌دهد

محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس با تاکيد بر اينکه پس از جلسه با دنيزلي قرار شد وي تا پايان هفته آينده جواب قطعي را به سرخپوشان بدهند، گفت: از يک ماه گذشته مذاکراتي را با پنج مربي انجام داده بوديم که هم اکنون دو گزينه براي نيم فصل، اعلام آمادگي کرده‌اند.گفتني است، محمد رويانيان پس از مذاکره با دنيزلي در بازگشت از ترکيه در مورد بازي راه آهن برابر پرسپوليس اظهار داشت: بازي با راه‌آهن را ديدم، هر چند که نتيجه اين بازي مساوي شد اما من انتظار بيشتري داشتم. بايد براي ديدارهاي آينده در پي کسب سه امتياز باشيم.وي همچنين با تقدير از علي دايي به عنوان يک چهره بين المللي و ملي در عرصه فوتبال کشور، اظهار داشت: دايي آقاي گل جهان است و اسطوره تيم ملي و باشگاه پرسپوليس که زحمات زيادي براي فوتبال کشورمان و باشگاه بزرگ پرسپوليس در کسوت بازيکن و مربي کشيده است.مديرعامل باشگاه پرسپوليس در اين خصوص اضافه کرد: سياست هميشگي ما در باشگاه پرسپولس ارزش نهادن به جايگاه پيشکسوتان پرسپوليس است، بنابراين قصد داريم در آينده نزديک به پاس گراميداشت جايگاه اين اسطوره فوتبال در عرصه‌هاي بين المللي و داخلي تقدير ويژه‌اي را از وي بعمل آوريم. وي در مورد آخرين وضعيت انتخاب سرمربي تيم پرسپوليس تاکيد کرد: از يک ماه گذشته مذاکراتي را با پنج گزينه براي سرمربيگري پرسپوليس انجام داده بوديم که تا اکنون دو گزينه براي هدايت تيم در نيم فصل، اعلام آمادگي کرده‌اند.رويانيان در مورد مذاکره با دنيزلي و سفرش به ترکيه نيز گفت: من براي براي مذاکره با دنيزلي به ترکيه سفر کردم و در آنجا مذاکراتي خوبي را انجام داديم. قرار شد ايشان تا پايان هفته جواب قطعي بدهد که پس از دريافت جواب از طريق سايت باشگاه اطلاع رساني خواهد شد.

پرويز مظلومي سرمربي تيم فوتبال استقلال:

در غياب جباري ذوب آهن و شهرداري را برديم

پرويز مظلومي سرمربي تيم فوتبال استقلال با تاکيد براينکه تيمش قائم به فرد نيست، گفت: مجتبي جباري بازيکني بزرگ و مشکل گشاست اما استقلال در غياب او نيز به نتايج خوبي دست يافته است.وي افزود: ديدار بسيار سختي را مقابل تيم دوم جدول ليگ خواهيم داشت. نفتي‌ها نشان داده‌اند که بي دليل نيست در چنين جايگاهي قرار دارند.وي اضافه کرد: متاسفانه در آن روز بازيکنان ما به دليل خستگي زياد شاداب نبودند و نتوانستيم به فاصله سه روز بين ديدار مقابل پرسپوليس و صنعت نفت کارهاي تاکتيکي خود را انجام دهيم و مقابل نفت آبادان شکست خورديم.وي تاکيد کرد: به دنبال بهانه گيري نيستيم اما متاسفانه با توجه به فشردگي بازيها بازيکنان ما از لحاظ بدني خسته هستند. در اين شرايط بايد مقابل نفت تهران به فاصله سه روز بعد از ديدار با نفت آبادان بازي کنيم اما نفتي‌ها 9 روز استراحت کرده‌اند و کاملا آماده اين ديدار هستند.مظلومي اشاره‌اي نيز به محرومان و مصدومان تيم خود داشت و افزود: ما براي اين ديدار خسرو حيدري، مهدي اميرآبادي، ميلاد ميداوودي و حميد عزيززاده را در اختيار نداريم و آنها مصدومان ما در اين ديدار هستند.مظلومي در پاسخ به اين سئوال که "آيا نبود جباري بر نتايج تيم استقلال تاثيرگذار است؟"، گفت: مجتبي بازيکن بزرگي است اما تيم استقلال قائم به فرد نيست. ما در ديدار مقابل ذوب آهن اصفهان و شهرداري تبريز بدون مجتبي بازي کرديم و توانستيم برنده آن ديدارها باشيم. در فوتبال همه با هم بازي مي‌کنند و تنها يک نفر نمي‌تواند تمام بار بازي را به دوش بکشد اما باز هم مي گويم مجتبي يکي از بهترين‌هاي فوتبال ايران و مشکل گشاست و حضورش يک غنيمت به شمار مي‌رود.

قهرماني داور ديدار نفت - استقلال

کميته داوران فدارسيون فوتبال محسن قهرماني را به عنوان داور ديدار حساس استقلال و نفت تهران از هفته هفدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاههاي کشور انتخاب کرد.

شنبه 26 آذر

* استقلال ....... نفت تهران، ساعت 16:15، ورزشگاه آزادي تهران

داور: محسن قهرماني، کمک‌ها: محمدرضا منصوري و محمدرضا اميني

منصور ابراهيم‌زاده سرمربي تيم فوتبال ذوب‌آهن :

نيم فصل ختم به خير شد

منصور ابراهيم‌زاده سرمربي تيم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان پس از پيروزي يک بر صفر تيمش مقابل مس کرمان در گفتگو با خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي با اشاره به شرايط بازي گفت: بايد بگويم از پيروزي در اين مسابقه خوشحالم و اينکه توانستيم در دقايق پاياني بازي مقابل مس به پيروزي برسيم و علاوه بر حسن ختامي خوب در نيم فصل مسابقات ليگ برتر سه امتياز به اندوخته خود اضافه کنيم.وي افزود: بايد بگويم تيم مس در مسابقه امروز عملکرد خوبي از خود به نمايش گذاشت. اين تيم امروز يک بازي فيزيکي و قدرتمندانه انجام داد و با قرار دادن چهار بازيکن در چهار گوشه زمين که از سرعت قابل توجهي برخوردار بودند، راه نفوذ بازيکنان ما را بسته بود.سرمربي ذوب‌آهن با اشاره به نحوه بازي مقابل اينگونه تيمها بيان داشت: بايد بگويم بازي کردن مقابل اينگونه تيمها دشوار است و خوشحالم که در اين بازي دشوار توانستيم سه امتياز را از آن خود کنيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته