جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/10/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4049


آمادگي پليس براي اجراي مرحله دوم قانون جديد جرايم رانندگي از امروز


اخبار


 آمادگي پليس براي اجراي مرحله دوم قانون جديد جرايم رانندگي از امروز 

رييس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از آمادگي كامل پليس پايتخت براي اجراي قاطع مرحله دوم قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي از امروز شنبه خبر داد.سردار حسين رحيمي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اجراي مرحله دوم قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي از اول ديماه سال جاري گفت: بر اين اساس با توجه به اينكه هدف اصلي پليس از اجراي قانون جديد جريمه نيست در روزهاي اول اجراي مرحله جديد قانون، پليس سعي دارد در كنار اعمال قانون كارهاي فرهنگي و اطلاع‌رساني را به شهروندان انجام دهد.

وي با تاكيد بر اينكه در خصوص تخلفات حادثه‌ساز به هيچ عنوان اغماضي صورت نمي‌گيرد، گفت: رانندگان متخلفي كه اقدام به تخلفات حادثه‌ساز مي‌كنند حتما اعمال قانون شده و به شدت با اين دسته از رانندگان متخلف برخورد مي‌شود.رييس پليس راهور تهران با اشاره به اينكه با اجراي مرحله جديد قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي و افزايش سقف جرايم به 200 هزارتومان هزينه تخلف افزايش يافته است، گفت: در عين حال با اطلاع‌رساني‌هاي خوب صورت گرفته و همكاري شهروندان در سال جاري شمار كشته‌هاي تصادفات رانندگي در كشور حدود 2300 نفر و در تهران بيش از 90 نفر كاهش يافته است.

وي با تاكيد بر اينكه متاسفانه بازدارنده نبودن قوانين رانندگي موجب شده بود كه عده‌اي به تخلف كردن عادت كنند تصريح كرد: به نظر مي‌رسد با نرخ جديد جرايم رانندگي، ميزان تخلفات و به تبع آن كشته‌هاي تصادفات رانندگي در كشور و در تهران به شدت كاهش يابد. از سوي ديگر تابلوهاي راهنمايي و رانندگي نيز كه زماني مورد بي‌توجهي شهروندان قرار مي‌گرفتند از اين پس از اهميت ويژه‌اي برخوردار مي‌شوند ولذا عدم حضور پليس ديگر به معناي انجام تخلف و ناديده گرفتن تابلوهاي رانندگي نيست.

فعال‌سازي تيم‌هاي كنترل نامحسوس و بازرسان ويژه نامحسوس در پايتخت از شنبه

رييس پليس راهور تهران از فعال‌سازي تيم‌هاي كنترل نامحسوس و بازرسان ويژه نامحسوس در پايتخت از روز شنبه خبر داد و گفت: قطعا اين تيم‌ها با برنامه‌ريزي صورت گرفته در كنار تيم‌هاي محسوس پليس راهور تهران نسبت به برخورد با تخلفات رانندگان اقدام مي‌كنند لذا رانندگان آگاه باشند كه حتي در صورت نبود پليس با به كارگيري تيم‌هاي كنترل نامحسوس و دوربين‌هاي نظارتي در پايتخت احتمال جريمه شدن آنها به شدت افزايش يافته است.

40هزار تومان جريمه براي ناخوانا بودن پلاك

وي به پلاك‌هاي ناخوانا يا دستكاري شده اشاره كرد و گفت: رانندگان وسايط نقليه مكلفند بر اساس قانون پيش از حركت نسبت به تميير كردن پلاك خودرو اقدام كنند و از روز شنبه بر اساس قانون جديد نداشتن پلاك جلو، عقب و يا ناخوانا بودن آن 40 هزار تومان براي رانندگان خودروها و يا راكبان موتورسيكلت‌ها جريمه به همراه دارد.


 اخبار 

 پرداخت مطالبات بازنشستگان پس از واريز حقوق آذرماه انجام مي شود

پرداخت مطالبات ناشي از اجراي قانون مديريت خدمات كشوري مربوط به مهر سال 86 تا مهر سال 87 بازنشستگان كشوري پس از واريز شدن حقوق آذر ماه انجام خواهد شد. به گزارش ايرنا از روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي كشوري، به منظور جلوگيري از تداخل سيستم هاي عملياتي ومالي مقرر شد پس از واريز حقوق بازنشستگان كل كشور در برنامه اي جداگانه پرداخت مطالبات بازنشستگان مشمول آغاز شود. بر اساس اين گزارش با توجه به تفكيك و محاسبه صورت گرفته در خصوص مطالبات هريك از بازنشستگان، 830 هزار بازنشسته كشوري مشمول دريافت معوقات ناشي از اجراي قانون مديريت خدمات كشوري هستند.اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي كشوري همچنين اعلام كرد با استقرار و آماده شدن نرم افزار پرداخت مطالبات بازنشستگان اولين مرحله پرداخت انجام خواهد شد.

زمان قرعه کشي و تعيين اولويتهاي عمره اعلام شد

زمان قرعه کشي و تعيين اولويتهاي اعزام سپرده گزاران عمره در زمان ثبت نام عمومي (24 شهريور لغايت 24 مهر ماه 90)، اعلام شد.به گزارش مهر، در اطلاعيه اخير سازمان حج و زيارت آمده است: پيرو اطلاعيه هاي قبلي به اطلاع آن دسته از هموطنان که در ثبت نام عمومي عمره سال 90 اقدام به سپرده گذاري نموده اند مي رساند، نظر به لزوم برنامه ريزيهاي لازم و تهيه نرم افزارهاي مربوطه و پايش و تطبيق اطلاعات سپرده گذاران از حيث صحيح بودن اطلاعات و تکراري نبودن سپرده گذاري در دو بانک عامل ثبت نام و هماهنگيها و رايزنيهاي مورد نياز با بانکهاي عامل ثبت نام و ديگر دستگاههاي اجرايي، با تلاشها و پيگيريهاي پيش رو، امر قرعه کشي و تعيين اولويتهاي اعزام در نيمه دوم دي ماه جاري انجام خواهد شد.

متذکر مي گردد هر گونه اعلام زمان و اظهار نظر در خصوص قرعه کشي از طريق اطلاعيه هاي بعدي سازمان حج و زيارت به اطلاع خواهد رسيد.

معاون برنامه‌ريزي استاندار تهران خبرداد:

واگذاري 215 هزار واحد مسكن مهر به تهراني‌ها تا پايان امسال

معاون برنامه‌ريزي استاندار تهران از تعهد 215 هزار واحد مسكن مهر در پايتخت خبرداد و گفت: تا پايان سال به تعهدات خود عمل مي‌كنيم.نعمت‌الله تركي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره واگذاري واحدهاي مسكن مهر در پايتخت، گفت: با توجه به بررسي‌هاي صورت گرفته تعهدي كه استان تهران در زمينه ساخت و واگذاري واحدهاي مسكن مهر اعلام كرده به نتيجه مي‌رسد و تمامي واحدهاي تعهد شده را واگذار خواهيم كرد همچنين مقرر شده واحدهاي آماده به صورت يكجا به متقاضيان واگذار شود.

تركي درباره وجود برخي مشكلات رفاهي در شهرك‌هاي جديدالتاسيس از جمله نبود مراكز بهداشتي، آموزشي و همچنين تكميل نبودن امكانات زيرساختي برخي از شهرك‌ها گفت: مقرر شده تمامي مشكلات موجود در پروژه‌هاي مسكن مهر مرتفع شود و هيچ واحدي را بدون تكميل شدن امكانات به متقاضي واگذار نخواهيم كرد. معاون برنامه‌ريزي استاندار تهران افزود: در تعهدي كه براي واگذاري اين واحدها صورت گرفته تمامي پروژه‌ها بايد با دارا بودن امكانات زيرساختي از جمله آب،‌برق، گاز و تلفن در اختيار متقاضيان قرار بگيرد. وي از آمادگي استانداري براي ثبت‌نام متقاضيان جديد خبر داد و گفت: اين آمادگي در استانداري وجود دارد كه هر تعداد كه متقاضي ثبت‌نام استفاده از واحدهاي مسكن مهر باشند مي‌توانند مراجعه كنند.

تاريخچه و فلسفه تاسيس کانون معلولين توانا

کانون معلولين توانا در سال 1374 به همت گروهي از معلولين شهر قزوين تأسيس گرديد و در مدت کوتاه، با کمترين امکانات و با اجاره مکاني استيجاري و کوچک شروع به فعاليت نمود تا خلاء عدم وجود يک مرکز مردمي و حامي معلولان را در کشور پر نمايد.کانون توانا در اولين اقدام، با شناسايي، جذب و به کارگيري معلولين نخبه و توانمند شهر قزوين و تشکيل يک تيم قوي و منسجم، نسبت به ايجاد صندوق قرض الحسنه توانا اقدام نمود تا سپرده هاي اندک اعضا را در اين صندوق متمرکز نمايد و سپس از ناحيه صندوق به سرمايه گذاري و اجراي طرح هايي با درآمدزايي کوتاه مدت و بلند مدت اقدام نمايد.

کانون توانا در راستاي حفظ عزت و کرامت انساني معلولين، درخولست هرگونه کمک بلاعوض را از مردم ممنوع اعلام کرد تا با تکيه بر توانايي و همت خويش بتواند در راستاي اهداف فرهنگي، اجتماعي و رفاهي خود گام بردارد و براي اولين بار در کشور موسسه اي را ايجاد و سرپرستي نمايد که در آن معلوليت ابزاري براي جلب ترحم و برانگيختن عواطف پاک و انسان دوستانه مردمان ايران زمين نباشد.اکنون، پس از گذشت قريب به 16سال، کانون توانا توانسته است گام هاي بسيار موثري درجهت تدوين، تصويب و اجراي قوانين مربوط به معلولان و رفع محروميت هاي زندگي آنان بردارد.در حال حاضر، بيش از 2500 نفر از خواهران و برادران معلول (ناشنوا - نابينا و جسمي حرکتي) به صورت پيوسته و 450 نفر از افراد متخصص و متعهد (غيرمعلول) بطوروابسته و افتخاري در کانون عضويت دارند و به عنوان سرمايه هاي اصلي کانون همواره ياريگر اين مرکز مردمي هستند.

براي کاهش آلودگي هوا در شهر تهران:

کاشت گياه وتيور در بوستان ها و فضاي سبز منطقه 3 آغاز شد

شهردار منطقه 3 گفت: با توجه به هزينه هاي قابل توجهي که در کلان شهر تهران براي تثبيت ترانشه ها، ترسيب (رسوب کردن) کربن از هوا و فلزات سنگين، کاشت گياه وتيوردر بوستان ها و فضاي سبز منطقه آغاز شد.به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 3، پژمان پشمچي زاده با بيان اين مطلب افزود: از آنجايي که ريشه هاي بالغ اين گياه تا آستانه بالاي مقاومت کششي 80 مگاپيکسل را تحمل مي کند براي کاشت در طول بزرگراهها ،اتوبانها و فضاي سبز شهري مناسب است. وي با بيان اينکه گياه وتيور نقش فيلتر را براي جذب آلودگي هوا و کاهش اثرات آن ايفا مي کند يادآور شد: مراقبت و نگهداري از اين گياه تنها در سال اول بوده و پس از سازگاري با شرايط آب وهوايي، هيچگونه نگهداري و مراقبت خاصي احتياج ندارد. وي درخصوص نحوه عملکرد اين گياه براي کاهش آلودگي هوا تصريح کرد: اين گياه به گونه اي عمل مي کند که هر 4 بوته 18ماهه آن، معادل يک درخت صنوبر 20 ساله دي اکسيد و منو اکسيدکربن را از هوا ترسيب مي کند. شهردار منطقه 3 با بيان اينکه گياه وتيور گياهي است دائمي ،قابل کنترل واز خانواده گرامينه که در دنيا مورد استفاده بيش از 100 کشور است ابراز کرد: حال اگر يک ميليون بوته اين گياه در فضاي سبز فعلي بدون هيچ عمليات خاصي و با همان آبياري که گياهان ديگر آبياري مي شوند کاشته شود پس از 18 ماه معادل 400 هکتار، جنگلکاري خواهد بود که در هر هکتار آن 625 اصله درخت صنوبر 20 ساله کاشته شده است. وي خاطرنشان کرد: مقاومت اين گياه به گونه اي است که اگر به مدت 3 ماه هم آب به آن نرسد از بين نخواهد رفت و به محض آبياري فعاليت خود را از سر مي گيرد .

کارخانجات آلاينده ازامروز آغاز به کار مي‌کنند !

معاون عمراني استاندار تهران با اشاره به اينکه بعضي از مصوبات کميته کاهش آلودگي هوا از امروز لغو مي‌شود گفت: براساس مصوبه کاهش آلودگي هواي شهر تهران کارخانجات آلاينده از امروز مي‌توانند آغاز به کار کنند.محمدرضا محمودي در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اينکه در شرايط ناسالم قرار داريم گفت:‌ هنوز تصميمي براي برگزاري کميته کاهش آلودگي هواي شهر تهران گرفته نشده است.وي با اشاره به اينکه آلودگي هواي شهر تهران به وضعيت اضطرار نرسيده است گفت: بعضي از مصوبات کميته کاهش آلودگي هواي شهر تهران از امروزاجرايي نمي‌شود.محمودي يادآور شد: کارخانجات شن و ماسه در غرب و جنوب غرب استان تهران، کارخانجات داراي پتانسيل بالاي آلوده‌کننده هوا و فروش آرم‌هاي طرح ترافيک روزانه از امروز آغاز به کار مي‌کنند.معاون عمراني استاندار تهران گفت‌: ديگر مصوبات کارگروه از جمله تشديد خودروهاي دودزا و ورود غيرقانوني به محدوده طرح زوج و فرد همچنان ادامه دارد.

صدورکارت ملي هوشمندبراي تمام ايرانيان از سال آينده

رئيس سازمان ثبت احوال از صدور کارت ملي هوشمند براي تمامي ايرانيان در نيمه دوم سال 91 خبر داد و گفت: در آينده اي نزديک کارت ملي هوشمند جايگزين شناسنامه مي‌شود. محمد ناظمي اردکاني در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اين مطلب افزود: صدور کارت ملي هوشمند بصورت پايلوت در دست انجام است و در اين خصوص قرار داد تجهيز هشت سامانه صدور کارت ملي هوشمند که نيازمند نرم افزارهاي ويژه است منعقد شده و يا در دست انعقاد است. به گفته وي، با توجه به اينکه امکان توليد وسايل مورد نياز براي صدور کارت ملي هوشمند در کشور وجود ندارد به همين دليل بايد از خارج از کشور وارد شود و همين موضوع مدتي زمان نياز دارد.رئيس سازمان ثبت احوال تاکيد کرد: براساس برنامه ريزيهاي انجام شده در دهه فجر کارت ملي هوشمند بصورت آزمايشي به بهره برداري مي رسد.ناظمي اردکاني افزود: کارت ملي هوشمند براي تمامي ايرانيان خارج از کشوري که داراي کارت شناسايي و شناسنامه ايراني هستند نيز صادر خواهد شد.وي گفت: در 6 ماه اول سال آينده صدور کارت ملي هوشمند بصورت پايلوت در استان قم آغاز مي شود و در صورت موفقيت آميز بودن طرح ، در نيمه دوم سال نيز اجراي سراسر آن براي تمامي مردم کشور آغاز خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته