جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4064

مشاور وزير نيرو در پروژه‌هاي مسکن مهر:
مسکن مهر به سرعت افتتاح شود


شركت ملي حفاري؛ منحصر بفرد در عملكرد صيانتي و ارائه خدمات تخصصي


ثبت 10 اثر تاريخي استان اردبيل در فهرست آثار ملي


اجراي طرح ملي رحمت ويژه زنان خانه دار کردستاني


ايران زمين


خبر


 مشاور وزير نيرو در پروژه‌هاي مسکن مهر:
 مسکن مهر به سرعت افتتاح شود 

 پرديس - خبرنگار آفرينش

مشاور و نماينده تام الاختيار وزيرنيرو در پروژه‌هاي مسکن مهر در بازديد از پروژه‌هاي آب و فاضلاب مسکن مهر شهر پرديس مسکن مهر دستاورد مهم دولت خدمتگزار، بايد به سرعت افتتاح شود. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي آبفاي شرق استان تهران، ستار محمودي مشاور وزير نيرو دراين بازديد ضمن ابراز رضايت از پيشرفت پروژه هاي ملي مسکن مهر در شهر پرديس ابراز داشت: مسکن مهر دستاورد دولت خدمتگزار است که بايد به سرعت افتتاح شود.

مشاور وزيرنيرو در ادامه ضمن بيان لزوم ايجاد امکانات زيرساختي پيش از تحويل واحدهاي مسکوني عنوان کرد: متقاضيان پس از تحويل واحدهاي خود بلافاصله مبادرت به نقل مکان خواهند کرد و دراين راه بايستي تمامي دستگاههاي خدماتي نسبت به تأمين امکاناتي نظير آب، برق، گاز و تلفن براي رفاه حال مردم از هيچ گونه کوشش و تلاشي دريغ ننمايند.

ستار محمودي از مديران و مسئولان خواست در ساخت و تکميل امورخدماتي مسکن مهر شهر پرديس جدي عمل کنند زيرا دراين راه نبايد هيچ مشکلي سد راه شود. دراين بازديد محمودي از دو بلوک مسکن مهر شرکتهاي سرمايه‌گذاري مسکن و هسا که کنتورهاي کنترل از راه دور و کارتي توسط امورمشترکين شرکت در آنها نصب شده بود بازديد کرده و ضمن رضايت از عملکرد مجموعه آبفاي شرق استان تهران از مديرعامل و کارکنان ايشان تشکر و قدرداني نمود و اظهار اميدواري کرد که درساير مجتمع هاي مسکوني نيز به سرعت تجهيزات مورد نياز نصب و راه‌اندازي گردد. همچنين اسدي مديرعامل آبفاي شرق استان تهران که به همراه معاونين خود دراين بازديد مشاور وزير نيرو را همراهي مي‌کرد درادامه ضمن ارائه توضيحاتي در خصوص وضعيت اجرايي پروژه‌هاي آب و فاضلاب در مسکن مهر اظهارداشت: اين شرکت علاوه برپرديس درديگر طرحهاي مسکن مهر اين نواحي نظير شهرستانهاي فيروزکوه و دماوند نيز فعال مي‌باشد.

گفتني است پرديس يکي از شهرهاي اقماري جديد تهران و پرجمعيت‌ترين منطقه مسکوني شرق اين استان محسوب مي‌شود که در فاصله 20 کيلومتري پايتخت قرارگرفته است.


 شركت ملي حفاري؛ منحصر بفرد در عملكرد صيانتي و ارائه خدمات تخصصي 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

معاون مديرعامل شركت ملي حفاري ايران در امور فني و مهندسي از انجام بيش از 6 هزار و 800 عمليات فني و مهندسي از ابتداي سال خبر داد. مهندس حميدرضا گلپايگاني گفت: صنعت حفاري به عنوان موتور محركه اقتصاد نفت و به دليل نقش تعيين‌كننده‌اي که در فرايند توسعه صنعت نفت به خود اختصاص داده، از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است كه متناسب با بزرگي جايگاه مذکور و اهميت آن چالشهاي بزرگتري هم پيش روي خود داشته و دارد. وي اظهار داشت: افق و چشم‌انداز شركت ملي حفاري ايران بر مبناي دانش‌محوري و تمركز بر ارتقاء كيفي و فني و ادامه روند تغيير در راستاي راهبري و هدايت پروژه ها به صورت EPDS (مهندسي، تامين كالا و مواد، حفاري و خدمات فني)، شناسايي و انتقال فن‌آوريهاي روزآمد و دستيابي به بالاترين استانداردهاي جهاني در راستاي توسعه پايدار، حفظ و گسترش سهم بازار داخل و توسعه فعاليتهاي برون مرزي، تامين، تجهيز و به كارگيري فن‌آوري‌هاي پيشرفته حفاري متناسب با نيازهاي توليد در ميادين نفت و گاز دريايي، توسعه ارتباط با مراكز علمي و دانشگاهي جهت بومي‌سازي صنعت حفاري، ايجاد سيستم يكپارچه اطلاعاتي بر پـايه سيـستم هاي فرآينـدگرا و تكميل نرم افزارهاي مهندسي پيشرفته، ايجاد سيستم مانيتورينگ دستـگاههاي حفـاري جهت ارائه سرويس ها و خدمـات نرم افزاري مشتريان به صورت برخط(Online ) تدوين شده است.

گلپايگاني ادامه داد: بايد توجه داشت که توسعه صنعت حفاري و صنعت نفت ايران همواره از عالي ترين اهداف ملي حفاري بوده است، و از آن جايي که شركت در بخش ارائه خدمات فني و مهندسي حفاري و همچنين عمليات حفاري نه تنها در خاورميانه بلكه در دنيا حرف اول را مي‌زند، به طوري كه هم اكنون تمام تخصصهاي جانبي صنعت حفاري از جمله نمودارگيري، لوله مغزي سيار، اسيد كاري ويژه و گسترده، سيمانكاري، آزمايش و بهره‌دهي چاه را در مراحل مختلف عمليات چاههاي نفت و گاز با بالاترين كيفيت ارائه مي‌دهد لذا موارد فوق نشان موثقي از حرکت ملي حفاري و امور فني و خدمات مهندسي شرکت در مسير توسعه و حفظ بازار است.

معاون مدير عامل شركت ملي حفاري ايران توضيح داد: مديريت خدمات ويژه حفاري با در اختيار داشتن دستگاه هاي پيشرفته نمودارگيري خشكي و دريايي و 3 دستگاه از نوع دكل‌دار و همچنين تجهيزات نمودارگيري از سيال حفاري، شامل 29 دستگاه براي سيال حفاري در دستگاههاي حفاري مستقر در عمليات حفاري خشكي و دريا، تجهيزات چاه‌پيمايي آماده ارائه خدمات است، همچنين افزايش 10دستگاه نمودارگيري از سيال حفاري و خريداري تجهيزات نمودارگيري فوق العاده پيشرفته MRI ، قابليتهاي خدمات سرچاهي و چاه پيمايي شامل ارائه خدمات مهندسي تكميل چاه، آزمايشات درون چاهي توسط دستگاههاي الكتريكي و مكانيكي، عمليات سرچاهي، تعمير كليه ادوات تاج چاه و رشته‌هاي تكميلي در خشكي و دريا و در ميدان نفتي و گازي كشور از زمره ي موارد مزيتي خدمات ويژه شركت به شمار مي‌آيند.

وي تصريح كرد: از ابتداي سال جاري تا كنون افزون بر 6 هزار و 800 مورد خدمات فني تخصصي بر روي چاه هاي نفت و گاز انجام شده است که اين خدمات شامل انجام 350 عمليات نمودارگيري، 160 عمليات چاه پيمايي، 310 عمليات نمودارگيري از گل حفاري، 345 مورد لوله مغزي سيار، 215 مورد اسيد كاري، 1 هزار و 537 مورد عمليات سيمانكاري،450 مورد لايه آزمايي، 2 هزار و 100 متر مورد عمليات تزريق پذيري بوده است. انجام 33 هزار متر عمليات حفاري انحرافي و افقي، 1 هزار و 850 متر عمليات مغزه‌گيري، 20 هزار متر حفاري با هوا، 11 مورد UBD ، 724 مورد لوله‌گذاري چاهها، 168 مورد عمليات نصب آويزه و 60 مورد آزمايش چاه از ديگر خدمات فني و تخصصي شركت ملي حفاري ايران از ابتداي سال جاري محسوب مي‌شوند.

گلپايگاني با اشاره به برنامه‌هاي شركت ملي حفاري ايران افزود: هم‌اكنون شركت ملي حفاري ايران به 94 دستگاه حفاري، خدمات فني ارائه مي‌دهد. همچنين افزايش 100 درصد تعداد دستگاههاي نمودارگيري از سيال حفاري با توجه به افزايش تعداد ناوگان حفاري در سال جاري در دستور كار اين مديريت قرار دارد.

وي گفت: برنامه‌ريزي براي حفظ سهم بازار و ارائه خدمات تخصصي تا 90 درصد در بازار داخلي و حضور در بازار بين المللي، برنامه توسعه فعاليت عمليات مهندسي نصب ابزار Whipstock جهت عمليات عبور از كنارگذر، راه‌اندازي سيستم مغزه گيري جهت يافته (Oriented Coring ) و انجام اين عمليات درميادين خشكي براي اولين بار، برنامه‌ريزي دستيابي به ابزارهاي پيشرفته حفاري جهت‌دار ازجمله سيستم هوشمند حفاري جهتدار (RSS ) و نمودارگيري در حين حفاري (LWD ) و فعاليت در چاههاي چند شاخه‌اي (Multi Lateral )، انعقاد قرارداد ساخت ابزارهاي اندازه گيري EMS براي عمليات مغزه‌گيري جهت يافته و مولتي شات نوع الكترونيكي و جايروسكوپ و ابزار گاما و نهادينه نمودن بومي‌سازي سنسورهاي MWD ، برنامه‌ريزي افزايش گروههاي مغزه‌گيري تا 5 گروه همزمان و افزايش گروههاي عمليات حفاري افقي-جهت دار تا 25 گروه همزمان تا پايان سال 1392، خدمات سيمانكاري در آينده‌اي نزديك به 12 دكل دريايي، جهت توسعه بازار برنامه‌ريزي شده است. معاون مديرعامل شركت ملي حفاري ايران در امور فني و مهندسي در پايان گفت: ارائه خدمات به پروژه آذر، مناقصات فاز 20،21، شركت فلات قاره، منطقه كرخه، ميدان پارس جنوبي، چاههاي نفت مناطق مركزي و ارائه خدمات به ديگر شركتها از جمله تعهدات و برنامه‌‌ريزيهاي آينده شركت است.


 ثبت 10 اثر تاريخي استان اردبيل در فهرست آثار ملي 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

10 اثر از استان اردبيل در طي روزهاي اخير در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است. بهروز ندايي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با اعلام اين مطلب اظهار داشت: در چهارمين همايش شوراي عالي سياست‌گذاري ثبت ملي ميراث فرهنگي معنوي و طبيعي کشور که در جزيره قشم استان هرمزگان برگزار شد اين آثار ملي مجوز ثبت دريافت کردند. وي افزود: گزارش‌هاي مربوط به پرونده‌هاي ثبتي استان در حوزه شهرستان‌هاي اردبيل، مشگين‌شهر، خلخال، گيوي و سرعين ارائه شد و پس از بررسي توسط کميته تخصصي و شوراي سياست‌گذاري عالي ثبت با احکام ثبتي استان موافقت شد.

ندايي اين آثار را در حوزه شهرستان اردبيل شامل پل تاريخي گيلانده و خانه تاريخي رئيسي اعلام کرد و ابراز داشت: در شهرستان مشگين‌شهر نيز قلعه قازان‌دورماز، نقوش صخره‌اي مشيران و نقوش صخره‌اي قوناخ قيران ثبت ملي شد.

وي ادامه داد: در شهرستان گيوي حمام سنگي معروف به داش‌ حمام و محوطه باستاني کول‌تپه در شهرستان سرعين محوطه و غارهاي باستاني روستاي کنزق و در شهرستان خلخال نيز محوطه باستاني سنگر ثبت ملي شدند. ندايي همچنين يادآور شد: در اين همايش جشنواره رغايب بخش شال و کلور از توابع شهرستان خلخال به عنوان ميراث معنوي در فهرست آثار ملي معنوي کشور به ثبت رسيدند. مديرکل ميراث فرهنگي استان اردبيل ابراز داشت: اين آثار از نظر تاريخي يک دوره زماني از حدود پيش از ميلاد تا اواخر دوره اسلامي را در بر مي‌گيرند. ندايي بيان داشت: تا‌کنون يک‌هزار و60 اثر از استان اردبيل در دسته ميراث تاريخي ـ فرهنگي و ميراث طبيعي در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيده است.


 اجراي طرح ملي رحمت ويژه زنان خانه دار کردستاني 

 سنندج - مقصودي

مدير کل امور بانوان و خانواده استانداري کردستان گفت: دوره جديد طرح ملي رحمت ويژه زنان خانه‌دار در استان کردستان برگزار مي‌شود. سهيلا نصرصادقي در جلسه مشاورين فرمانداران و کارشناسان امور بانوان استان که در سالن شهداي گمنام استانداري برگزار شد با بيان اينکه دوره جديد طرح ملي رحمت ويژه زنان خانه‌دار در استان کردستان برگزار مي‌شود گفت: مرکز امور بانوان و خانواده رياست جمهوري از سال 85 تاکنون طرح ملي رحمت را با همکاري دفتر امور بانوان وزارت کشور ، مشاورين امور بانوان استانداريها و حوزه‌هاي علميه ويژه بانوان اجرا نموده است. وي افزود: با عنايت به اينکه زن در مسير توسعه و تکامل نظام آفرينش نقش محوري و زيربنايي داشته و در مقام معلم و مربي نسل بشر، خدمات مقدسي را ارائه مي‌دهد، مرکز امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري با اعتقاد راسخ به امر فوق طرح ملي رحمت را عملياتي نموده است. نصرصادقي در ادامه يکي از اهداف اصلي اجراي طرح رحمت را توسعه آگاهيهاي ديني ، فرهنگي و اجتماعي زنان در پايبندي به ارزشها ، آشنايي بانوان با سيره نبوي و قرآن و عملياتي کردن و معرفي الگوهاي رفتاري به صورت آسان و قابل درک در راستاي تحکيم بنيان خانواده عنوان کرد. مدير کل امور بانوان و خانواده استانداري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اهداف اجراي طرح ملي رحمت خاطر نشان کرد: مرکز امور بانوان وزارت کشور به منظور گسترش آموزشهاي امداد و نجات و ارتقاي سطح آگاهي آحاد جامعه در ارتباط با سوانح نيز دوره‌هاي آموزشي را با همکاري سازمان هلال احمر در چندين مرحله برنامه‌ريزي و اجرا خواهد کرد. وي در پايان گفت: نظارت بر اجراي طرح رحمت به صورت ملي بر عهده مرکز امور بانوان و خانواده رياست جمهوري است و مشاورين امور بانوان در سطح استان نيز به منظور اطمينان از صحت و درستي اجراي برنامه‌ها لازم است نظارت استاني خود را با استفاده از امکانات سازمانهاي ذيربط در طول اجراي طرح اعمال کنند.


 ايران زمين 

 در دومين همايش مجمع خيرين سلامت استان البرز عنوان شد:

مشارکت بخش دولتي و خصوصي بهداشت و درمان البرز رابه ميانگين کشوري نزديک مي‌کند

کرج – انسيه معماريان

به همت مجمع خيرين سلامت استان البرز همايش خيرين سلامت باحضور ايران نژاد فرماندار کرج و عزيز اکبريان نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي و مسئولان استان البرز در سالن شهداي دولت استانداري اين استان برگزار شد. در اين همايش استاندار البرز لزوم همکاري و مشارکت دو بخش دولتي و خصوصي را براي توسعه حوزه بهداشت و درمان استان ضروري ارزيابي کرد و گفت: با برنامه‌ريزي 5 تا 7 ساله مي‌توان به ميانگين کشوري رسيد. عيسي فرهادي حرکت فرهنگي خيرين استان البرز در بحث بازسازي و راه اندازي مراکز متعدد بهداشت و درمان در استان البرز را مهم دانست و گفت: خدمت به بشرراه رسيدن به خداست وآثار مثبت آن نيز در جامعه بازتاب خواهد داشت و برجستگي اين حرکت فرهنگي که کمک به سلامت جامعه است بايد انعکاس داشته باشد. وي درادامه ضمن تشريح موقعيت جغرافيايي کرج و جمعيت سه ميليوني آن بيان کرد: قرارگرفتن شهر کرج به عنوان گلوگاه ارتباطي با ساير استانها، وجود شهرهاي متعدد در اطراف آن، با جمعيتي که تا پايان سال به سه ميليون خواهد رسيد، ضرورت وجود مراکز بهداشتي درماني و ارائه خدمات مطلوب اين مراکز را مي‌طلبد. فرهادي ساماندهي مراکز بهداشتي- درماني را مستلزم تدوين برنامه‌هاي 5 تا7 ساله دانست و گفت: با مشارکت دو بخش دولتي و خصوصي در کنار خيرين مي‌توان جايگاه بهداشت و درمان استان البرز رابه ميانگين کشوري نزديک کرد. وي تبديل دانشکده علوم پزشکي به دانشگاه علوم پزشکي استان البرز را اتفاق خوبي براي استان دانست و گفت: پس از منحل شدن دانشگاه علوم پزشکي ايران، بستر خوبي براي فعاليت اين دانشگاه و ارائه خدمات بهداشتي درماني به ساکنان کرج مهيا شد. استاندار البرز در خصوص تعداد بيمارستانهاي استان البرز بيان کرد: علاوه بر تشکيل دانشگاه علوم پزشکي استان البرز که هم اکنون در چهار رشته دانشجو مي پذيرد، 9 بيمارستان نيز جهت احداث به تصويب هيئت دولت رسيده است که گام خوبي براي بالابردن خدمات و شاخصهاي بهداشت و درمان استان البرز محسوب مي شود. وي ادامه داد: بيمارستان 200 تخت خوابي کوثر و بيمارستان 32 تخت خوابي هشتگرد از جمله بيمارستان‌هايي است که تا دهه فجر سال جاري به بهره برداري مي رسد و شهروندان مي‌توانند از ظرفيتها و خدمات درماني آن بهره مند شوند. فرهادي افزود: در شهرهاي طالقان، چهارباغ و کوهسار نيز سه بيمارستان 10 تخت خوابي در شرف ساخت قرار دارد تا به سيستم درماني استان البرز اضافه شود. وي به تعداد اورژانسهاي اين شهر که با کمک خيرين تعمير و راه اندازي شده است نيز اشاره کرد و گفت: اورژانس بيمارستان شهيد مدني، اورژانس تربيت معلم و تعمير بيمارستان شريعتي از جمله مراکز بهداشتي- درماني است که با مشارکت خيرين استان البرز بهره برداري شده است، اما تارسيدن به نقطه مطلوب و رسيدن به ميانگين کشوري فاصله زيادي وجود دارد که حضور خيرين در اين امر کارگشا خواهد بود. استاندارالبرز پيش بيني کرد که بهداشت و درمان اين استان تا 15 سال آينده در ميانگين کشوري حرفي براي گفتن داشته باشد.

در اين همايش همچنين رئيس مجمع خيرين سلامت استان البرز با اشاره به اين که هشت بيمارستان کرج توسط خيرين ساخته شده است که اينگونه کارها در سراسر کشور فراوان است، اظهار داشت: در همه دوران افرادي وجود داشتند که با کمک و کارهاي خير در تلاش بودند رنج زندگي ديگران را کاهش دهند. صلاح‌الدين دلشاد در خصوص چگونگي شکل‌گيري مجمع خيرين سلامت اضافه کرد: در ديدار مجمع خيرين سلامت با مقام معظم رهبري و به همت وزير سابق کشور بنيان اين مجمع پايه‌گذاري شد. دلشاد با اشاره به اينکه مجمع خيرين سلامت داراي 70 هيئت امنا است، اظهار داشت: اين همايش تبلور واقعي زحمات مردم و مسئولان استان است که در حوزه سلامت و بهداشت کارهاي خير فراواني انجام داده اند. در ادامه اين همايش، رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان البرز کارهاي صورت‌گرفته در حوزه بهداشت و سلامت استان البرز را مرهون و مديون فعاليت خيرين عنوان کرد. محمد حسن ناصري بيان داشت: کار و خدمات صورت‌گرفته در حوزه بهداشت و سلامت استان البرز مرهون و مديون فعاليت و کمکهاي خيرين است. وي عنوان کرد: فعاليت خيرين استان البرز بر کسي پوشيده نيست که در راستاي ارتقاء کيفيت بهداشت و درمان تلاشهاي فراواني را انجام داده‌اند. رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان البرز گفت: اگر فعاليت خيرين نبود مسئولان شهري نمي توانستند با اين دلگرمي خدمات‌رساني کنند و برخي از مسئولان استان در راستاي ارتقاي بهداشت و درمان استان پيش قدم هستند. ناصري افزود: بيمارستان شهيد مدني بزرگ ترين و اصلي‌ترين مرکز حوادث استان محسوب مي شود که درمسير بزرگراه کرج به قزوين و همچنين به بزرگراه تهران به کرج نزديک است. رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان البرز ادامه داد: سال گذشته حدود يک ميليارد و 250 ميليون تومان در اين مرکز هزينه درمان شده است که براي توسعه و گسترش بيمارستان و ارائه خدمات هر چه بهتر نيازمند اعتباري بالغ بر 800 ميليون تومان هستيم. وي از راه‌اندازي اولين مرکز آموزشي و درماني در استان البرز خبر داد. شهردار کرج نيز در اين همايش شاخصهاي بهداشت و درمان را ضعيف دانست و گفت: شاخصهاي نامناسب بهداشت ودرمان، استان البرز را در رتبه سي و يکم کشور قرار داده است. سيدعلي آقازاده ضمن ارائه آماري در خصوص شاخصهاي بهداشت و درمان کلانشهر کرج وضعيت کنوني را نگران‌کننده ارزيابي کرد و گفت: باتوجه به قرارگرفتن کرج در نزديکي پايتخت هنوز اين استان در بسياري از شاخصها محروم است، که يکي از آنها نيز بهداشت ودرمان است.

کميته امداد؛ اولين دستگاه برگزارکننده اردوهاي خانوادگي در کشور

ياسوج - صديقه محمدي

معاون فرهنگي کميته امداد کشوردر نشست خبري با خبرنگاران رسانه‌ها و صدا و سيماي كهگيلويه و بويراحمدگفت: کميته امداد به‌عنوان اولين دستگاه و سازمان اقدام به برگزاري اردوهاي خانوادگي در کشور کرده که اين موضوع يک اقدام ارزشمند فرهنگي و داراي خروجي بسيار مناسب بوده است. اكبرميرشکار خبر داد: در سال 91 بخش اعظم اردوهاي برگزار شده در کشور، اردوهاي خانوادگي خواهد بود که اين موضوع در راستاي سياست خانواده محوري در کميته امداد صورت مي‌گيرد. معاون امور فرهنگي کميته امدادکشور يادآور شد: نظام آموزش جامع تربيتي از برنامه‌هاي مهم اين نهاد در سطح کشور است که کميته امداد با مهندسي فرهنگي و هدفمند شدن برنامه‌هاي طراحي شده به‌دنبال خروجي مثبت از طرح‌هاي فرهنگي خود است.وي در ادامه عنوان کرد: کارهاي فرهنگي به نگاه فرهنگي نياز دارند که اميدواريم با ايجاد فضاهاي مناسب در ادارات کميته امداد، شهرستان‌ها و همچنين افزايش اختيارات مديران شهرستاني اين نگاه بيش از گذشته در برنامه‌ها و رفتارها ملموس شود و موجب خروجي مناسب در کارها باشيم.وي ابراز داشت: قبل از اين يک پيام فرهنگي يا برنامه فرهنگي به شکل يکسان به همه نقاط کشور براي اجرا ارسال مي‌شد ولي اکنون کميته امداد حتي براي هر دانش‌آموز نيز برنامه متناسب طراحي مي‌کند.

با همکاري بخش خصوصي سيستم حرکتي پل تلفريک ازهندل دستي به مکانيکي تبديل شد

خرم آباد – نجفوند

به گزارش خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومي شرکت آب منطقه اي لرستان با اجراي اين سيستم علاوه بر اينکه جابجايي پل تلفريک را در حين اندازه گيري دبي و سيلاب راحت‌تر مي‌کند موجب مي‌گردد که همکاران با ايمني بيشتر و خيالي آسوده‌تر اندازه‌گيري‌هاي لازم را انجام دهند .ظهراب رئيس روابط عمومي شرکت آب منطقه‌اي استان گفت: از معايب سيستم حرکت دستي کند شدن حرکت است ودر بعضي مواقع هم باعث صدمات جسمي مي‌شود که در روش مکانيکي دقت و ايمني بالا مد نظر قرار گرفته است .وي افزود: مکانيزم اين سيستم به اين صورت است که ترکيبي از تعداي چرخ دنده و زنجير موتور سيکلت مي با شد با استفاده از چرخش اهرم مکانيکي و يا رکاب با نيروي پا به راحتي و بدون استفاده از نيروي زيادي به حرکت درمي آيد و توقف آن نيز با استفاده از سيستم ترمز و ايمن صورت مي‌گيرد.

افزايش 14 درصدي تخليه و بارگيري کانتينر اداره کل بنادر و دريانوردي هرمزگان

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

طي 9 ماهه سال جاري در بحث تخليه و بارگيري کانتينري اداره کل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد رشد داشته است.تخليه و بارگيري کانتينر 9 ماهه سال جاري اداره کل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان از رقم يک ميليون و 809 هزارو 19 TEU کانتينر در سال قبل به 2 ميليون و 56 هزارو 331 TEU کانتينر رسيده است.

همچنين اداره کل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان طي 9 ماهه سال جاري در بحث صادرات نفتي از رشد 24درصدي برخوردار بوده است.اين گزارش حاکي از اين است که صادرات نفتي اداره کل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان از 9 ميليون و 216هزارو 346 از سال قبل به 11ميليون و 438 هزارو 52 در سال جاري رسيده است.


 خبر 

مراسم کلنگ‌زني طرح تغذيه دشت شهريار با بهره‌گيري از جريان سيلابي رودخانه کرج

شهريار - برزگر

رشد و توسعه روزافزون فعاليتهاي صنعتي، کشاورزي و نياز آب شرب دشت شهريار، با توجه به رشد جمعيت و محدوديتهاي منابع تامين‌کننده آب ،همراه با بهره‌برداري بي‌رويه از آب زيرزميني و حذف آبهاي سطحي تغذيه کننده ،موجب افت سطح آب و فرو نشست زمين و در نتيجه کاهش قابل توجه حجم ذخيره آب شده است.که در راستا مطالعات علاج‌بخشي دشت شهريار با هدف شناسايي وضعيت موجود و آتي و تعيين دقيق نيازهاي منطقه و تامين نيازهاي آبي از ساليان گذشته مطرح بوده است. با پيگيري مسئولين شهرستان شهريار طرح تغذيه مصنوعي دشت شهريار با بهره گيري از جريانهاي سيلابي رودخانه کرج با حضور مهندس ارتقايي مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي استان تهران، مهندس قدمي مدير کل امور پارلماني وزارت نيرو، گروسي نماينده مردم شهريار، قدس و ملارد در مجلس شوراي اسلامي، جوهري فرماندار شهريار کلنگ‌زني شد. مهندس ارتقائي مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي استان تهران در اين مراسم گفت:با آغاز عمليات اجرايي طرح تغذيه مصنوعي دشت شهريار و ساماندهي رودخانه کرج در نظر داريم وضعيت بحراني چاهها آب شرب و کشاورزي منطقه را مرتفع گردانيم. وي يکي از مشکلات جدي آبفا در شهريار را جابجايي‌هاي مکرر به دليل فرونشست زمين عنوان کرد و افزود: طبق گزارش سازمان زمين‌شناسي در ستاد بحران ،متوسط فرونشست زمين در برخي مناطق دشت تهران و شهريار 16 سانت مي باشد که زنگ خطري است که به صدا در آمده است و اين پروژه دقيقاً نقطه اين آسيب را هدف گرفته و مي‌خواهد سيلابهايي که از بالا دست و سد کرج رها مي‌شوند، پشت اين بندها نفوذ کنند و چون اين منطقه در بالا دست شهريار قرار دارد بهترين نقطه براي تغذيه سفره‌هاي زيرزميني است. مهندس ارتقائي در ادامه قول احداث کانالي به طول 20 کيلومتر به موازات کانال جنوب تهران به رباط کريم را داد و تصريح کرد:خوشبختانه کارهاي مطالعاتي احداث  تصفيه خانه غرب استان تهران به نتيجه نهايي رسيده است و با احداث اين تصفيه خانه و انتقال پساب،تحول اساسي در شهرستان روي خواهد داد و مشکلات منطقه را ساماندهي مي‌کند.

در ادامه اين مراسم جوهري فرماندار شهريار گفت:در سالهاي گذشته يکي از ويژگيهاي شهريار، سرسبزي و باغات آن بوده که بعد از اجرايي شدن طرح سد اميرکبير ما در بحث سفره هاي زيرزميني و مسائل مربوط به کشاورزي با کمبود شديد آب مواجه شديم که براي رفع اين مشکل پروژه‌هاي مختلفي تعريف و اقدامات خوبي در گذشته انجام شده است. وي ادامه داد:با پيگيري مسئولين شهرستان 2 طرح به نتيجه رسيده و امروز شاهد کلنگ زني يکي از اين طرح ها هستيم تا مشکل کمبود آب برطرف شود. جوهري افزود :طبق آمار ،آب مصرفي شهرستان شهريار 445 ميليون مترمکعب است که در بخش کشاورزي 390 ميليون متر مکعب و در بخش صنعت و آب شرب هم 65 ميليون متر مکعب مصرف شهرستان است و نيازما در وضعيت موجود 110 ميليون مترمکعب در بخش کشاورزي و 20 ميليون متر مکعب در بخشهاي ديگراست که بايد براي رفع اين کمبود برنامه‌ريزي شود. فرماندار شهريار گفت:ما انتظار داريم طبق پيش‌بيني‌هاي به عمل آمده تا سقف 70 ميليون مترمکعب از نيازهاي فعلي شهرستان تامين شود و با احداث تصفيه خانه و انتقال پساب غرب استان تهران به شهرستان شهريار ،که پروژه بسيار عظيم و تاثيرگذار است مشکل کمبود آب شهرستان مرتفع گردد.

استانداردسازي محور شهيد كلانتري اروميه ضروري است

اروميه – خبرنگار آفرينش

رئيس راه و ترابري اروميه گفت: بزرگراه شهيد كلانتري اروميه از مسيرهاي ارتباطي پرتردد در استان است كه استانداردسازي اين محور ضروري است. صادق حبيب زاده در گفتگو با اصحاب رسانه افزود: استانداردسازي اين محور در افزايش تردد و ايمن سازي سفرها نقش بسزايي دارد. وي اضافه كرد: از ابتداي سال جاري شاخص ايمني اين بزرگراه با اجراي عمليات راهداري به طور قابل توجهي افزايش يافته است و درصدد روان سازي ترافيك در اين بزرگراه هستيم. وي اظهار كرد: عمليات خط كشي به طول 35 كيلومتر و نصب گاردريل به طول پنج كيلومتر در اين بزرگراه اجرا شده است. وي با اشاره به نصب 82 عدد تابلوي هشدار دهنده و مسيرنما و همچنين چهار عدد تابلوي اطلاعاتي در اين محور گفت: نصب 10 عدد ميله جداكننده، مرمت و اصلاح ميله‌هاي فرسوده و خسارت ديده از ديگر اقدامات راهداري اروميه در اين محور ترانزيتي مي‌باشد. حبيب زاده با بيان اينكه دو كيلومتر جدولگذاري جهت جداسازي باند رفت و برگشت اين محور انجام شده ادامه داد: عمليات جدولگذاري اين محور با اعتباري افزون بر 850 ميليون ريال اجرا شده كه در كاهش تصادفات نقش بسزايي ايفا مي‌كند.

رئيس اداره امور فرهنگي کميته امداد امام خميني (ره) استان يزد:

"همايش علمي- فرهنگي دانشجويان و طلاب علوم ديني تحت پوشش کميته امداد برگزار مي‌گردد"

يزد – اکبر خيرخواه

به گفته رئيس اداره امور فرهنگي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد همايش علمي ـ فرهنگي دانشجويان و طلاب علوم ديني تحت حمايت کميته امداد همزمان با سراسر کشور در استان يزد نيز برگزار خواهد شد. به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "غلامرضا مشعلچي" با بيان اين خبر اظهار داشت: اين همايش با رويکرد علمي و تحت عنوان " بررسي پژوهشگرانه و محققانه جايگاه هويت فردي دانشجويان و طلاب علوم ديني در مسير نيل به الگوي اسلامي ايراني پيشرفت در افق تبيين شده مقام معظم رهبري (مدظله العالي)" برگزار مي‌گردد. وي تصريح کرد: بر اساس فراخوان همايش علاقه مندان مي توانند تا تاريخ سي ام دي ماه مقالات خود را در قالب فايلword حداکثر در 10 برگ A4 به آدرس اينترنتي yzd-cul@emdad.ir يا محل استقرار دبيرخانه همايش واقع در ابتداي بلوار شهيد بهشتي اداره کل کميته امداد امام خميني(ره) ارسال نمايند. وي افزود: مقالات ارسالي به دبيرخانه همايش در کميته علمي متشکل از اساتيد برجسته حوزه و دانشگاه، کارشناسان اين نهاد بررسي و به نفرات برتر جوايز ارزنده‌اي اهداء خواهد شد.. مشعلچي در خصوص زمان برگزاري همايش گفت: اين همايش در بهمن ماه سال جاري در يکي از مراکز آموزش عالي استان برگزار مي‌گردد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته