جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1390/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4064

با اعلام جزييات و نحوه ثبت نام؛
ثبت نام كارداني و كارشناسي پودماني دانشگاه علمي كاربردي آغاز شد

از سوي سازمان امور دانشجويان کشور؛
تاريخ ثبت‌نام و شرايط بازگشت به تحصيل دانشجويان انصرافي اعلام شد

مديركل دانشجويان شاهد وزارت علوم خبر داد؛
تصويب آيين‌نامه تسهيلات آموزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر


خبر


آشنايي با دانشگاه‌ها


 با اعلام جزييات و نحوه ثبت نام؛
 ثبت نام كارداني و كارشناسي پودماني دانشگاه علمي كاربردي آغاز شد  

گروه آزمون و سنجش: ثبت نام دوره هاي كارداني و كارشناسي ناپيوسته پودماني دانشگاه جامع علمي کاربردي از امروز 20 دي ماه آغاز مي شود. به گزارش آنا، دکتر علي صدر ، معاون سنجش و خدمات آموزشي دانشگاه با اعلام اين خبر افزود : ثبت نام جهت پذيرش در دوره هاي كارداني و كارشناسي ناپيوسته پودماني دانشگاه جامع علمي کاربردي از امروز سه شنبه 20 دي آغاز و تا 27 دي ماه ادامه خواهد داشت .

صدر در ادامه اظهار داشت : پذيرش دوره هاي کارداني پودماني با ظرفيت 155 هزارنفر، بدون آزمون است و داوطلبان اين دوره ها با داشتن ديپلم متوسطه و براساس معدل کل ديپلم و ساير شرايط پذيرش که در دفترچه راهنما ذکر شده است ، پذيرش مي شوند. وي افزود : پذيرش دوره هاي کارشناسي ناپيوسته پودماني با ظرفيت 70 هزار نفر از طريق برگزاري آزمون در سطح عمومي صورت مي پذيرد ، داوطلبان اين دوره ها مي بايست داراي مدرک کارداني مورد تاييد وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري باشند. معاون سنجش و خدمات آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي در ادامه اظهار داشت : آزمون دوره هاي كارشناسي ناپيوسته پودماني 29 ارديبهشت ماه سال 91 توسط سازمان سنجش در سراسر کشور برگزار مي شود. صدر افزود : داوطلبان علاوه بر خريد دفترچه و کارت اعتباري ثبت نام از باجه هاي پستي ، مي توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org نسبت به پرداخت الکترونيکي هزينه ثبت نام بوسيله کارت هاي عضو شبکه بانکي شتاب که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است ، اقدام نمايند. وي تصريح کرد : داوطلبان پذيرش شده در دوره هاي كارداني پودماني دانشگاه جامع علمي كاربردي ، از نيمسال دوم تحصيلي 91-90 شروع به تحصيل مي نمايند و پذيرفته شدگان دوره هاي كارشناسي ناپيوسته پودماني نيز از مهرماه آينده تحصيل خود را آغاز مي کنند.


 از سوي سازمان امور دانشجويان کشور؛
 تاريخ ثبت‌نام و شرايط بازگشت به تحصيل دانشجويان انصرافي اعلام شد 

گروه آزمون و سنجش: سازمان امور دانشجويان کشور شرايط بازگشت به تحصيل دانشجويان انصرافي را اعلام کرد. به گزارش فارس، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در راستاي تحقق شعار آموزش عالي براي همه و برنامه‌هاي وزير علوم در نظر دارد با تدوين ضوابط و مقررات زمينه بازگشت به تحصيل آن دسته از دانشجويان منصرف از تحصيل در مقاطع کارداني، کارشناسي ناپيوسته و پيوسته را که حائز شرايط لازم هستند را در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي غيردولتي، دانشگاه پيام‌نور و دانشگاه جامع علمي کاربردي فراهم کند.قبولي و ثبت‌نام در يکي از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي اعم از دولتي و غيردولتي تا قبل از سال 1390، نداشتن هيچ‌گونه مشکل نظام وظيفه، عدم اخراج آموزشي يا انضباطي توسط دانشگاه محل تحصيل وعدم صدور و اخذ مدرک حتي پايين‌تر از مقطع تحصيلي که پذيرفته شده‌اند، از شرايط متقاضيان است. بر اساس اين گزارش ، زمان ثبت‌نام از 22 دي‌ماه از طريق آدرس سامانه خدمات آموزشي به نشاني: http://www.msrt.ir/sites/ddstu/default.aspx آغاز مي‌شود و تا 22 بهمن‌ماه ادامه دارد. ثبت‌نام در اين سامانه هيچ‌گونه حقي براي متقاضيان در پي نداشته و پاسخ نهايي نيز صرفاً‌ از طريق سامانه خدمات آموزشي به اطلاع متقاضيان خواهد رسيد و هرگونه اطلاع رساني بعدي در اين زمينه، از طريق اداره کل امور دانشجويان داخل سازمان امور دانشجويان صورت خواهد گرفت لذا توصيه مي‌شود از مراجعه حضوري به اين اداره کل ويا دانشگاه‌ها خودداري و هرگونه سوال احتمالي را در سامانه ثبت کنند. گفتني است، اين طرح در دو مرحله به اجرا گذاشته مي‌شود که مرحله اول جمع آوري اطلاعات متقاضيان و مرحله دوم بررسي تقاضاهاي واصله با توجه به امکانات،‌ ظرفيت‌ها و شرايط متقاضيان است.


 مديركل دانشجويان شاهد وزارت علوم خبر داد؛
 تصويب آيين‌نامه تسهيلات آموزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر 

گروه آزمون و سنجش: مديركل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر وزارت علوم از تصويب آيين‌نامه تسهيلات آموزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر در ستاد مركزي شاهد و ايثارگر وزارت علوم خبر داد. دكتر عليخاني در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: آيين نامه تسهيلات آموزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر پس از تصويب در وزارت علوم جهت تاييد نهايي به شوراي طرح و برنامه شاهد و ايثارگر ارسال شده است. وي اعضاي شوراي طرح و برنامه شاهد وايثارگر را شامل وزراي علوم، بهداشت و آموزش و پرورش عنوان كرد و گفت: رييس دانشگاه آزاد، نماينده مقام معظم رهبري در بنياد شهيد و امور ايثارگران و معاون رييس جمهور از ديگر اعضاي شورا هستند. وي خاطرنشان كرد: در صورت تاييد شوراي طرح و برنامه شاهد و ايثارگر، آيين نامه مربوطه در نيمسال دوم تحصيلي به دانشگاه‌ها ابلاغ مي‌شود. عليخاني در خاتمه روح حاكم بر آيين نامه جديد را نخبه پروري و توجه به تحصيلات تكميلي عنوان كرد و گفت: جزئيات آيين نامه پس از تاييد شوراي طرح و برنامه شاهد و ايثارگر اعلام مي‌شود.


 خبر 

شرايط تحصيل مجدد ليسانسيه هاي علوم پزشکي در کنکور سراسري91 اعلام شد

گروه آزمون و سنجش: معاون آموزشي وزارت بهداشت شرايط امکان تحصيل مجدد دانش آموختگان مقطع کارشناسي را در صورت شرکت مجدد در آزمون سراسري و قبولي در آن اعلام کرد. اين شرايط براي دانشجويان ورودي سال تحصيلي 92 - 91 ابلاغ شده است. به گزارش مهر، معين شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشکي در هفتاد و يکمين جلسه خود شرايط امکان تحصيل دانش آموختگان مقطع کارشناسي در مقطع کارشناسي رشته اي ديگر و يا دوره دکتري عمومي (پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي) از طريق قبولي در آزمون سراسري در سال تحصيلي 92 - 91 را مصوب کرد. بر اساس اين مصوبه، گذراندن طرح نيروي انساني براي دانش آموختگان مقطع کارشناسي مشمول طرح الزامي است. دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان يا دستگاههاي اجرايي و دارا نبودن تعهدات سهميه بومي و يا سهميه مناطق محروم ضروري است. اين مصوبه همچنان تاکيد کرده است، چنانچه داوطلب در مقطع کارشناسي از آموزش رايگان برخوردار بوده است، در صورت قبولي در دوره هاي دکتري عمومي رشته هاي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي و يا مجدداً در مقطع کارشناسي (روزانه) مطابق ضوابط مربوطه ملزم به پرداخت شهريه است. اين مصوبه شرايط ادامه تحصيل براي پذيرفته شدگان در شعب بين الملل دانشگاههاي علوم پزشکي را نيز يادآور شده است. بر اساس اين مصوبه پذيرفته شدگان در دوره هاي دکتري عمومي رشته هاي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي و يا مقاطع کارشناسي شعب بين الملل دانشگاههاي علوم پزشکي حتي در صورتيکه در مقطع کارشناسي از آموزش رايگان برخوردار نبوده اند، ملزم به پرداخت شهريه در مقطع دکتري عمومي و يا مقطع کارشناسي هستند.اين مصوبه از سوي وزارت بهداشت به دانشگاهها ابلاغ شده است و همچنين دبير شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشکي اين موضوع را به اطلاع سازمان سنجش رسانده است.

شرايط تحصيل رايگان دانشجويان حافظ قرآن كريم اعلام شد

گروه آزمون و سنجش: ضوابط تحصيل رايگان دانشجويان حافظ قرآن در دانشگاه ها در سال 1390 در چهاردهمين جلسه شوراي توسعه فرهنگ قرآني تصويب شد. به گزارش ايرنا، دبيرخانه شوراي توسعه فرهنگ قرآني اعلام كرد: در جلسه روزگذشته اين شورا به رياست محمدرضا مخبر دزفولي دبير شواري عالي انقلاب فرهنگي، ضمن تعيين وضعيت شوراهاي قرآني استان ها، ضوابط تحصيل رايگان حافظان كل قرآن كريم در دانشگاه ها در سال 1390 نيز تصويب شد. حجت الاسلام حميد محمدي دبير شوراي توسعه فرهنگ قرآني با بيان اين مطلب افزود: سازمان اوقاف و امور خيريه موظف است طي مبادله موافقنامه با معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور، هزينه تحصيل دانشجويان دانشگاه هاي غيردولتي و شبانه در سال 90 كه حافظ كل قرآن كريم هستند را بپردازد. وي افزود: دانشجويان متقاضي استفاده از اين مزايا مي توانند با ارائه مدارك مربوط به حفظ قرآن كريم به سازمان اوقاف، وجوه ثبت نام خود در دانشگاه را دريافت كنند. قائم مقام رئيس شوراي توسعه فرهنگ قرآني درباره تشكيل شوراهاي استاني قرآني گفت: بر اساس مصوبه جلسه دوم شوراي توسعه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مكلف شد تا موضوع را بررسي و پيشنهاد دولت را در اين مورد به شورا ارائه دهد كه اين پيشنهاد واصل و در دستور اين جلسه قرار گرفت. محمدي همچنين با اشاره به مصوبات شوراي توسعه فرهنگ قرآني در مورد شوراهاي قرآني در استان‌ها گفت: هماهنگي امور قرآني و پيگيري تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآني در سطوح استاني و شهرستاني فقط از طريق شوراي فرهنگ عمومي استان انجام مي شود و مصوبات شوراي توسعه فرهنگ قرآني جهت پيگيري و اجرا، علاوه بر دستگاه ها به روساي شوراي فرهنگ عمومي استان ها نيز ابلاغ مي شود. وي افزود: در مواردي كه دستور جلسات شوراي فرهنگ عمومي استان، بررسي امور حوزه قرآني باشد از صاحبنظران موسسات قرآني مردمي و ساير نهادهاي مرتبط دعوت مي شود.

مديرکل شوراي گسترش وزارت علوم:

رشته‌هاي دانشگاهي اولويت بندي مي‌شوند

گروه آزمون و سنجش: مديرکل شوراي گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با اعلام اولويت بندي در رشته‌هاي دانشگاهي گفت: برخي رشته‌هاي علوم انساني،IT و فناوري‌هاي نو در اين اولويت بندي ها قرار دارند. سيد ابوالفضل حسني در گفتگو با مهر اضافه کرد: با توجه به برنامه توسعه پنجم، سند چشم انداز و بيانات مقام معظم رهبري مبتني بر هدفمند کردن رشته ها، واحدها و دانشگاهها، دفتر شوراي گسترش وزارت علوم به سمت اولويت بندي رشته هاي دانشگاهي رفت. مدير کل شوراي گسترش وزارت علوم در ادامه با يادآوري تقسيم بندي رشته ها به اولويتهاي يک، دو و سه در سند چشم انداز به برخي رشته هاي اولويت دار از جمله بعضي رشته هاي علوم انساني اشاره کرد و اظهار داشت: رشته هاي فناوريهاي نو، رشته هاي حوزه انرژي وهسته اي، همچنين رشته هاي IT در اين اولويت بندي لحاظ مي شوند. وي تاکيد کرد: بر اين اساس و همچنين طبق طرح آمايش آموزش عالي، وضعيت رشته هاي موجود دانشگاهها در حال بررسي است. حسني با بيان اينکه اولويت بندي رشته ها با راه اندازي يک نرم افزار صورت مي گيرد، افزود: در نظام آموزشي و زير نظامها با توجه به رشته هايي که راه اندازي شده اند از اين به بعد ايجاد رشته بررسي مي شوند، اگر دانشگاهي درخواست رشته جديدي داشته باشد سعي خواهد شد رشته ها به سمت و سوي رشته هاي اولويت دار سوق داده شوند. به گفته مدير کل شوراي گسترش وزارت علوم، اين امر زير نظر دفتر شوراي گسترش صورت مي گيرد که به مرور زمان و تا پايان سال اجرايي مي شود. حسني خاطرنشان کرد: تمام دانشگاهاي دولتي، غيردولتي، آزاد و پيام نور در اين اولويت بندي قرار مي گيرند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت:

رشته پرستاري بايد بازنگري شود

گروه آزمون و سنجش: معاون آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با تاكيد بر اهميت رشته پرستاري، گفت: لازم است تربيت پرستاران مرد بيشتر مورد توجه قرار گيرد تا آنان بتوانند به بيماران مرد، خدمات بيشتري ارائه دهند. به گزارش ايسنا، محمدعلي محققي در سومين همايش انجمن علمي پرستاري ايران، با بيان اينكه آموزش مداوم حرفه‌اي پرستاران در چند سال اخير مورد توجه قرار گرفته است، اظهار كرد: از بارز ترين مصاديق عدالت در آموزش، عدالت در آموزش پرستاري است چون همه انسان‌ها به خدمات پرستاري احتياج دارند، خدماتي كه از بدو تولد تا پايان عمر افراد به آنان ارائه مي‌شود.

محققي با اشاره به الزامات رشته پرستاري، خاطرنشان كرد: پرستاري در نظام سلامت يك رشته ادغام يافته است و مرزي بين ارائه خدمات و آموزش آن وجود ندارد، اين موضوع از دستاوردهاي نگاه عادلانه جمهوري اسلامي ايران به آموزش است. معاون آموزشي وزارت بهداشت ادامه داد: آموزش پرستاران براساس قانون وزارت بهداشت از دانشكده‌هاي پرستاري آغاز مي‌شود و تا آخرين مراكز ارائه دهنده خدمات سلامت ادامه پيدا مي‌كند، بنابراين عدالت در سلامت اقتضاء مي‌كند كه از همه اين ظرفيت‌ها براي آموزش پرستاران استفاده شود. وي با بيان اينكه رشته پرستاري از مهمترين رشته‌هايي است كه بايد در آن بازنگري شود، اظهار كرد: استفاده از ظرفيت‌هاي متنوع در راس اين كار بايد قرار گيرد، چون اگر خود را از آزمون نظري محروم كنيم پرستاران را از تجارب عملي محروم كرده‌ايم. محققي با تاكيد بر اينكه آموزش پرستاري بايد در نقشه جامع علمي كشور نقش آفرين باشد، خاطرنشان كرد: نظام آزمون‌ها و ارائه خدمات نظام پرستاري بايد با سند تحول پزشكي هماهنگ باشد، همچنين علاوه بر آن سند آمايش نيز بايد مورد توجه قرار گيرد، البته اين سند در وزارت بهداشت تهيه شده است و مبناي تحول ارتقاي تحصيلات تكميلي و رويكرد تخصصي به حرفه پرستاري است. 

تصويب دو رشته کارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي کرمانشاه

گروه آزمون و سنجش:‌ رييس دانشگاه آزاداسلامي واحد کرمانشاه از تصويب دو رشته کارشناسي ناپيوسته مکانيک خودرو و علوم آزمايشگاهي خبرداد.به گزارش آنا، در مراسمي باحضور دبيرمنطقه يازده و رييس دانشگاه آزاداسلامي واحد کرمانشاه ،دکتر حميد رضا سعيدي نژاد به عنوان معاون آموزشي دانشکده حقوق وعلوم سياسي معرفي شد. دکتر محمد جوادجعفري دبيرمنطقه يازده گفت: با توجه به استقبال دانشجويان ازرشته هاي حقوق،علوم سياسي والهيات لازم است نسبت به احداث ساختمان جديدي براي اين دانشکده دراين واحددانشگاهي اقدام شود. رييس واحدکرمانشاه نيزضمن ارائه گزارش عملکرد واحد طي يک سال گذشته خاطرنشان کرد کرد: احداث دانشکده هاي جديد موردنيازوتکميل ساختمان دانشکده فني(کشاورزي) همچنين حضوردانشجويان اين دانشکده ازترم بهمن ماه سال جاري دردانشکده تازه ساز، ازاولويت ها است .

دکتر نوذرقنبري افزود: تسريع درامرپروژه هاي جديد به خصوص محوطه سازي ، تاسيس سالن مجهز دفاع ازپايان نامه ها درمحل ساختمان دانشکده تحصيلات تکميلي، خريد استخر ايران سونا با توجه به وجود رشته هاي تربيت بدني ونيازواحدکرمانشاه ، آغاز به کار پروژه ي ساختمان 1313 دانشکده ، تکميل پروژه يادمان شهداي گمنام وافتتاح آن درسالروز پيروزي انقلاب اسلامي و دردستورکار قراردادن خريدبيمارستان تاپايان سال جاري از اقدامات وبرنامه هاي آتي اين دانشگاه مي باشد. وي همچنين از تصويب دو رشته کارشناسي ناپيوسته مکانيک خودرو و علوم آزمايشگاهي خبرداد وگفت: براي سال تحصيلي جديدعلاقمندان مي توانندضمن انتخاب اين رشته ها،پس از پذيرش درآزمون سراسري سال91دانشگاه آزاداسلامي،نسبت به ثبت نام دراين واحد دانشگاهي اقدام کنند.

راه اندازي پژوهشگاه مجازي المصطفي براي طلاب غير ايراني

گروه آزمون و سنجش: معاون پژوهشي جامعه المصطفي العالميه(ص) از ايجاد پژوهشگاه مجازي المصطفي(ص) براي طلاب غير ايراني خبر داد. به گزارش مهر، حجت‌الاسلام محمدجعفر علمي در جمع مشاوران منطقه‌اي جامعه المصطفي العالميه اظهار داشت: برپايي نظام جمهوري اسلامي سبب نوراني شدن قلوب مؤمنان و دفاع از حريم اسلام شده و اين قضيه دشمنان را به فعاليتهاي بيشتر وا مي‌دارد از اين رو ما نيز بايد بيشتر تلاش کرده، سستي و کوتاهي را کنار بگذاريم وگرنه کوتاهي ها ضربه وارد خواهد کرد.وي اظهار داشت: پژوهش، ثمره آموزش خوب است و اگر فردي به خوبي آموزش نبيند نمي‌تواند پژوهشگر خوبي باشد. معاون پژوهش جامعه المصطفي تأکيد کرد: خروجي کار المصطفي بايد پژوهش‌محور باشد به همين دليل در اين نهاد به پژوهش توجه زيادي مي شود و تلاش مي‌کنيم تا طلاب در مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري آثاري خلق کنند. وي در ادامه به روايتي اشاره کرد و گفت: شيوه و سنت نوشتن، از صدر اسلام وجود داشته و پيامبر(ص) به مومنان توصيه مي کردند.حجت­الاسلام علمي همچنين بر لزوم چاپ ترجمه کتب ارائه‌شده توسط طلاب و رساندن آنها به کشورها، ياري رساندن و پاسخگويي سريع‌تر استادان راهنما و مشاوره به پايان‌نامه‌ها، به وجود آوردن تشکلها و انجمنها با توجه به نيازهاي موجود و جلوگيري از ارائه و چاپ پايان‌نامه هاي تکراري تاکيد کرد.


 آشنايي با دانشگاه‌ها 

 دانشگاه شهركرد

در سال1356آموزشكده دامپروري شهركرد در ميدان دانشگاه شهر شهرکرد به عنوان يكي از واحدهاي تابعه دانشگاه اصفهان اقدام به پذيرش 30 نفر دانشجو دررشته دامپروري نمود و تا سال 1359 به كار خود ادامه داد.

پس از انقلاب فرهنگي وهمزمان با بازگشايي دانشگاهها، در سال 1361 آموزشكده كشاورزي شهركرد زير نظر دانشگاه صنعتي اصفهان فعاليت خود را در قالب دو رشته كارداني امور زراعي(تکنولوژي توليدات گياهي) و كارداني امور دامي(تکنولوژي توليدات دامي) آغاز نمود. در سال 1367 آموزشكده كشاورزي به مجتمع آموزش عالي ارتقاء يافت و علاوه بر دو رشتة سابق، در سه رشتة جديد، شامل مهندسي كشاورزي گرايش زراعت و اصلاح نباتات، كارداني منابع طبيعي(تکنولوژي مرتع و آبخيزداري) و كارداني دامپزشكي اقدام به پذيرش دانشجو نمود.

در سال 1369 با توجه به رشد و توسعه آموزش عالي در استان چهارمحال و بختياري و نيز مساعدت وزرات فرهنگ و آموزش عالي و بر اساس مصوبه شوراي گسترش آموزش عالي در سال 1370 مجتمع آموزش عالي شهركرد به دانشگاه شهركرد تبديل شد. قرار داد مطالعاتي طرح جامع دانشگاه در سال 1369 با مهندسين مشاور منعقد و در سال 1373 مطالعات آن به اتمام رسيد.

در سال1381عمليات اجرايي احداث دانشكده هنر آغاز گرديد كه در مهر ماه سال 1384 اين پروژه به بهره برداري رسيد.

اين دانشگاه در حال حاضر با برخورداري از حدود 200 عضو هيات علمي كه 85 درصد آنان داراي مرتبه استاديار و بالاتر هستند، از نظر نسبت استاديار و بالاتر به كل اعضاي هيات علمي، جايگاه ويژه اي در سطح كشور دارد.

دانشگاه شهركرد با بيش از 6000 دانشجوي شاغل به تحصيل در 30 رشته در مقطع كارشناسي و 30 رشته در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري و 5 رشته در دوره ديپلماي دامپزشكي، در 30 گروه آموزشي و 7 دانشكده شامل دانشكده‌هاي: كشاورزي ، ادبيات و علوم انساني، دامپزشكي، فني و مهندسي و علوم پايه مستقر در شهركرد و هنر و علوم انساني(مستقر در فارسان) مشغول به فعاليت مي باشد.اين دانشگاه داراي پنج پژوهشكده‌ي منابع آب ، فناوري جنين دام ، زيست فناوري، بيوتكنولوژي و بيماريهاي مشترك انسان و دام است.

راه‌اندازي مركز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه شهركرد و نيز برنامه ريزي براي ايجاد پارك علم و فناوري، راه‌اندازي بزرگترين آزمايشگاه هيدروليك دانشگاههاي كشور، راه اندازي 5 سايت كامپيوتري جديدو ايجاد زمينه دسترسي 100 درصد اعضاي هيات علمي، كارشناسان و دانشجويان تحصيلات تكميلي و حدود 60درصد دانشجويان مقطع كارشناسي به اينترنت با سرعت بالا، راه اندازي شبكه اتوماسيون اداري جهت سهولت و سرعت بخشي به مكاتبات داخلي، انجام كامل ثبت نام و انتخاب واحد دانشجويان به صورت اينترنتي و... از ديگر اقدامات اين دانشگاه است كه در سالهاي 1384 تا 1387 محقق شده است.

دانشگاه شهركرد در اسفند ماه سال 1386 با دعوت از 10دانشگاه و مركز تحقيقاتي كشور و جلب مشاركت آنان اقدام به راه‌اندازي اتحاديه دانشگاهها و مراكز تحقيقاتي منطقه مركزي ايران نمود كه در حال حاضر دبيرخانه اتحاديه در اين دانشگاه مشغول به فعاليت مي‌باشد.همچنين فصلنامه‌هاي علمي ادبيات و علوم انساني، دامپزشكي و مجله پژوهش آب ايران از جمله نشريات علمي در حال انتشار دانشگاه مي باشند.

نشاني دانشگاه:‌شهركرد- كيلومتر2 جاده سامان- صندوق پستي:115

تهيه و تنظيم: فائزه رفيعي طباطبائي


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته